Květen 2011

Severské videopozdravy: Chrome Division a Vomitory

6. května 2011 v 16:32 | Monsterfuck |  Music News
>>> Norská rock'n'rollová formace Chrome Division zveřejnila videoklip k songu "Bulldogs Unleashed". Režii měl na starosti Patric Ullaeus, s nímž už skupina točila video "Serial Killer" z předchozí desky "Booze, Broads and Beelzebub"; rovněž kytarista Shagrath, jinak také frontman černokněžníků Dimmu Borgir, má s Ullaeusem za sebou četnou spolupráci na několika klipech své domovské kapely. Na výsledek se podívějte níže. "Bulldogs Unleashed" pochází z aktuálního alba "3rd Round Knockout", které vychází 6. května.


>>> Švédští sousedé Vomitory, libující si v death metalu, vypustili klip pro písničku "Regorge in the Morgue", úvodní vál jejich aktuálního studiového počinu "Opus Mortis VII", jenž vyšel 26. dubna u Metal Blade.


Sepultura odhalila obálku nového alba

6. května 2011 v 15:28 | Ježura |  Music News
Brazilská thrash/deathová ikona Sepultura v poslední době nelenila, a tak se zanedlouho budeme moci těšit z nového alba, které ponese jméno "Kairos". O jeho výtvarné zpracování se postaral Erich Sayers, digitální grafik z Los Angeles, se kterým se kapela seznámila na lednovém koncertu v LA. Protentokrát vypustím obvyklé řečičky o tom, jak se grafik strefil muzikantům do vkusu a jaká je pro obě strany čest pracovat s tou druhou. Co vás zajímá, je samozřejmě výsledek. Jak to dopadlo posuďte sami vpravo...

"Kairos" v Evropě vyjde 24. června skrze label Nuclear Blast Records. Náhrávalo se v brazilském studiu Trama Studios (São Paulo), produkci si vzal na strost Roy Z. (Judas Priest, Halford, Bruce Dickinson, Helloween) a tracklist vypadá následovně:

01. Spectrum
02. Kairos
03. Relentless
04. Just One Fix [Ministry cover]
05. Dialog
06. Mask
07. Seethe
08. Born Strong
09. Embrace the Storm
10. No One Will Stand
11. Structure Violence (Azzes)

Fleshgod Apocalypse u Nuclear Blast

6. května 2011 v 14:31 | Monsterfuck |  Music News
Německý vydavatelský gigant Nuclear Blast do svých sítí ulovil další rybu - Italy Fleshgod Apocalypse, kteří umně kombinují technický brutal death metal se symfonickými hrátkami. Kapela v současné době intenzivně pracuje na své druhé desce, která by měla vyjít během léta.

Vynecháme-li jeden demáč a jeden split, mají Fleshgod Apocalypse na kontě prozatím dva regulérní počiny - debut "Oracles" z března 2009 a minialbum "Mafia" z června 2010.

Zpěvák a kytarista Tommaso Riccardi k podpisu smlouvy s Nuclear Blast prohlásil následující: "Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s tak renomovaným a profesionálním labelem. Pro kapelu je to s takovou podporou velká šance vyjádřit sebe sama tím nejlepším možným způsobem. Je to pro nás jako nový začátek. Zcela jistě budeme moci zlepšit naši práci, více koncertovat a nakonec hrát na každém kontinentu, jak jsme vždy chtěli."

Napalm Death už nahrávají

6. května 2011 v 13:43 | Monsterfuck |  Music News
Nestoři grindcoru, britská legenda Napalm Death, vstoupili do nahrávacího studia, aby zde za pomoci svého dlouholetého producenta Russe Russella (ano, to je ten samý, co byl zmiňován i v předchozí novince o Evile) nahráli následovníka dva roky staré fošny "Time Waits for No Slave" a zároveň už čtrnáctou velkou desku ve své dlouhé kariéře. Novinka by se měla objevit v průběhu října u Century Media Records. Více informací o ní prozatím nebylo zveřejněno.

Napalm Death

Evile pojmenovali album

6. května 2011 v 13:28 | Monsterfuck |  Music News
Evile
Britští thrash metalisté Evile pojmenovali svou třetí řadovou nahrávku "Five Serpents' Teeth". Půjde o první album s novým baskytaristou Joelem Grahamem, který ve skupině nahradil tragicky zesnuvšího Mikea Alexandera, jenž zemřel 5. října 2009 ve věku 32 let kvůli krevní sraženině v plicních cévách. Novinka byla nahrána v Parlour Studios ve Velké Británii s producentem Russem Russellem (Dimmu Borgir, Napalm Death), který s Evile pracoval již na minulém počinu "Infected Nations".

"Těch pár lidí, kteří album prozatím měli možnost slyšet, jej velice vychvalovali, na což jsme já i ostatní velice pyšní. Deska má opravdu unikátní produkci, která mne překvapuje; Rossovy zkušenosti jsou na nahrávce opravdu cítit. Má to klasický oldschoolový zvuk, aniž by to ztratilo na síle," říká na adresu "Five Serpents' Teeth" kytarista Ol Drake.

Počin vychází 29. srpna u Earache Records.

Arakain: Česká Lípa, 22.4.2011 / Klatovy, 29.4.2011

5. května 2011 v 21:19 | Monsterfuck / nK_! |  Reporty

Česká Lípa - KD Crystal, 22.4.2011 (Monsterfuck)


To bylo snad vůbec poprvé, co jsem byl opravdu rád, že koncert začal se zpožděním, jelikož osmá hodina večerní, na níž byl naplánován začátek českolipské zastávky turné Arakain k nové desce "Homo Sapiens..?", byla zároveň časem, kdy rozmilému Monsterfuckovi teprve končila šichta v práci, tudíž jsem předpokládal, že první formace toho večera, Ascendancy, unikne mým dvěma nejdůležitějším smyslovým orgánům při vstřebávání muziky, čili zraku a sluchu, abychom si rozuměli a aby si čistě náhodou někdo nemyslel, že hudebníky s oblibou osahávám. Jaké to překvapení, když po mém vstupu na místo konání, kterýmžto byl místní kulturák zvaný Crystal, zelo pódium, vynecháme-li již rozestavěné plachty, prázdnotou. Mé načasování by se dalo se nazvat vskutku geniálním (aneb, proč se veřejně nepochválit, má-li člověk možnost, že ano), neboť než jsem stačil prolít svým nenasytným chřtánem první škopek žlutého moku s pěnou (a ne, vážně nemám na mysli močůvku), chystala již svá fidlátka návštěva ze Vsetína…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotografie byly vypůjčeny ze stránek českolipského KD Crystal (autor: Vítek Černý)

Nachtmystium a Madder Mortem připravují nový materiál

5. května 2011 v 19:34 | Monsterfuck |  Music News
Nachtmystium
>>> Experimentální post-black metalisté Nachtmystium z Illinois připravují svůj nový opus, celkově již šestý v pořadí. Podle zpěváka a kytaristy Blakkea Judda bude album "silně ovlivněno industrialem ve stylu pozdějších Ministry, Revolting Cocks a Nine Inch Nails, ale i depresivním oldschoolovým black metalem". Bližší informace o desce by se podle všeho měly objevit již brzy.

Předchozím počinem Nachtmystium bylo duo konceptuálně provázaných alb "Assassins: Black Meddle Part I" z roku 2008 a "Addicts: Black Meddle Part II" z roku 2010. První díl se textově zabýval smrtí, druhý zase drogovou tématikou. V letošním roce ještě vyšlo živé album "Live at Roadburn MMX".

>>> Taktéž uznávaní progresivní Norové Madder Mortem se pustili do příprav nástupce nadšeně přijaté poslední desky "Eight Ways", která vyšla v květnu 2009. Skupina se nechala slyšet, že všechny písně už jsou napsané a v současné době na nich probíhají finální úpravy. Kdy nový počin vyjde, se prozatím neví.

Obaly nadcházejících počinů All Shall Perish, Draconian a Stream of Passion

5. května 2011 v 18:49 | Monsterfuck |  Music News
>>> Zámořská deathcorová smečka All Shall Perish pojmenovala svou čtvrtou velkou placku "This Is Where It Ends". Vydat se ji za pomoci německého vydavatelství Nuclear Blast chystají 26. července na severoamerickém kontinentu a o tři dny později u nás v Evropě. O artwork, který si můžete prohlédnout vpravo, se postaral Brennt Elliot White, který už své umění propůjčil například albům od Death Angel, Whitechapel nebo Job for a Cowboy.

"Tentokrát jsme chtěli pozornost lidí upoutat nejen hudebně, ale i vizuálně," prohlašuje skupina. "Textově to album odráží spoustu našich osobních bojů. Koncept obalu má zachycovat člověka čelícího ponížení díky své vlastní minulosti a pokračování jeho utrpení. Brentův temný a ostrý styl se perfektně hodil k tomu, aby to přivedl k životu."

"Tohle je jen malá ochutnávka toho, co s novou nahrávkou přijde," pokračují All Shall Perish na adresu skladby "Divine Illusion", kterou si můžete pustit na Facebook profilu. "Do naší hudby se opět vrátila brutalita, z breakdownů budou všechny spoďáry vlhký, prdele bolavý... a vy budete prosit o přídání!"

>>> Pokračujme ve Švédsku... doom/gothic metalisté Draconian vydají svou novinku "A Rose for the Apocalypse" 24. června u Napalm Records. Svého zveřejnění se nyní dočkal tracklist a obálka, které si můžete prohlédnout na konci odstavce určeného Draconian a napravo. Zatímco o náplň tracklistu se samozřejmě postarala samotná skupina, obálku nakreslil Spiros "Seth" Antoniou ze Septicflesh (obaly např. pro Moonspell, Paradise Lost nebo Kamelot).

Nový song s názvem "The Last Hour of Ancient Sunlight" poslouchejte na YouTube.

Tracklist "A Rose for the Apocalypse":
01. The Drowning Age
02. The Last Hour Ancient Sunlight
03. End of the Rope
04. Elysian Night
05. Deadlight
06. Dead World Assembly
07. A Phantom Dissonance
08. The Quiet Storm
09. The Death of Hours
10. Wall of Sighs

>>> A do třetice všeho obalového - artwork a seznam písniček svého nového studiového počinu "Darker Days" zveřejnila nizozemská formace Stream of Passion, jíž vede mexická pěvkyně Marcela Bovio. Třetí dlouhohrající album vychází 22. června ve Španělsku, Finsku a Švédsku, 24. června v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Beneluxu a Itálii, 27. června ve zbytku Evropy a nakonec 5. července v Severní Americe. Nahrávání proběhlo ve studiu Sandlane Recording Facilities v holandském Rijenu. Písničku "Spark" poslouchejte na konci článku.

01. Lost
02. Reborn
03. Collide
04. The Scarlet Mark
05. Spark
06. Our Cause
07. Darker Days
08. Broken
09. This Moment
10. Closer
11. The Mirror
12. Nadie Love
13. The World Is Ours


As I Lay Dying a nový videoklip

5. května 2011 v 18:19 | Earthworm |  Music News
Kalifornští metalisté As I Lay Dying zveřejnili nový videoklip ke skladbě "Beyond Our Suffering" z nejnovějšího alba kapely, "The Powerless Rise". Klip byl natočen při jejich turné v Orlandu na Floridě. Kameramanem byl přítel kapely, Joe Hamming.

V čerstvém interview s australským webzinem Disciples of Metal se redakce zeptala vokalisty Tima Lambesise, jestli kapela začala pracovat na následníkovi "The Powerless Rise". Lambesis se vyjádřil takto: "Místo čekání dva až tři roky na novou plnohodnotnou desku jsme se rozhodli vydat něco už na konci roku k našemu desátému výročí. Bude to kombinaci nových skladeb, coverů a několika remixů. Opravdu jsme chtěli nějak oslavit výročí, takže dáváme dohromady nápady. Už máme tři nové skladby připravené na mix." Na otázku, jestli by na "The Powerless Rise" rok po vydání něco změnil, Tim řekl: "Cítím, že jsme využili všechen čas, který jsme potřebovali, aby bylo všechno správně. Vždy je pár experimentů, jež by mohly dopadnout trochu lépe, ale celkově si myslím, že i kdybychom měli víc času, tak by nikdo z nás nepředvedl lepší výkon a to nás činí opravdu hrdými."

Alba "The Powerless Rise" se prodalo 38 000 kopií v USA v prvním týdnu, což ho vykoplo na desátou příčku v tabulce Billboard 200. Předchozí album kapely, "An Ocean Between Us", začalo na čísle 39 500 kopií a to ho dostalo na osmou příčku.


Steelwing mají nového baskytaristu

5. května 2011 v 17:12 | Monsterfuck |  Music News
Mladí heavy metalisté Steelwing představili nového baskytaristu, kterého hledali od února letošního roku, kdy je opustil dosavadní člen Skürk kvůli "přehodnocení životních priorit, které nezahrnovaly intenzivní koncertování". Novým baskytaristou Steelwing se stává jistý Nic Savage - "blonďatý thrasher a zastánce zámořského metalu. Ozbrojený šarlatovou čtyřstrunkou od nynějška převezme basové povinnosti ve Steelwing," jak prohlašuje kapela. Na níže přiložené fotce - první v nové sestavě - je první zleva.

Debutová deska Steelwing vyšla 30. dubna loňského roku pod názvem "Lord of the Wasteland" u NoiseArt Records. O obal se postaral známý kreslíř Ed Repka (Death, Megadeth ad.). Jen o měsíc později pak ještě vyšlo minialbum "Roadkill (or Be Killed)" jako exkluzivní příloha pro předplatitele švédského časopisu Sweden Rock. EP obsahuje dvě skladby z "Lord of the Wasteland" a dvě předělávky od Judas Priest.

V letní festivalové se Steelwing opět vrátí do České republiky. Svědky jejich koncertu budou návštěvníci festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, kde skupina vystoupí v závěrečný den - v neděli 17. července - od 11:40.


Steelwing

Blue Stahli - Blue Stahli

4. května 2011 v 18:04 | Seda |  Recenze
Blue Stahli rozhodně nepatří mezi klasické metalové interprety, jestli vůbec se sem dají zařadit. Hlavním prvkem je elektronika, kterou doplňují "industrialové" kytary. Místy to např. zní jako Marilyn Manson nebo Disturbed. Laicky se to také dá zařadit jako "tvrdší The Prodigy", pokud se v tomto odvětví úplně neorientujete. Jestli tedy někteří místní návštěvníci nemůžou nic jako elektronická hudba vidět a slyšet, tak raději nečtěte.

Blue Stahli se nedá odepřít skvělá energie a poslouchatelnost, která dohromady na albu tvoři výborný zažitek. Výborně se hodí skoro ke všemu, a pokud potřebujete pauzu od kapel, které posloucháte jinak pravidelně, může vám druhá deska tohoto interpreta (ano, vše si tvoří sám) skvěle posloužit. Já se u ní stále náramně bavím. A co mi na Blue Stahli přijde nejlepší? Dovedu si představit, že by tahle hudba doprovázela jakýkoliv noční i rockový klub. Blue Stahli se nezaměřuje na cílovou skupinu, ale tato deska může oslovit každého, kdo má rád jak elektronickou hudbu, tak i industrial či nějaký druh metalu a rocku. Prostě každého, kdo si dokáže užít jakoukoliv rychlejší hudbu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinka Toxic Holocaust vyjde v červenci

4. května 2011 v 17:47 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metalová pumelice Toxic Holocaust vydá svojí čtvrtou dlouhohrající placku "Conjure and Command" už 18. července v Evropě a o den později v Severní Americe u Relapse Records. K mání bude solidní výběr různých formátů: download, jewelcase CD, 2LP a limitovaný CD+DVD set, kde DVD bude obsahovat kompletní záznam z koncertu Toxic Holocaust.

Nahrávalo se v Connecticutu, USA ve studiu Dexters Lab Recordings. O produkci se postaral bubeník Nick Bellmore (na producentském triku má dále např. spolupráci s Hatebreed). Ukázku z alba v podobě válu "Nowhere to Run" můžete ochutnávat na Facebook profilu Toxic Holocuast.

Tracklist "Conjure and Command":
01. Judgment Awaits You
02. Agony of the Damned
03. Bitch
04. Red Winter
05. Nowhere to Run
06. I Am Disease
07. In the Depths (of Your Mind)
08. The Liars Are Burning
09. Revelations
10. Sound the Charge

Informace o debutu Djerv

4. května 2011 v 17:34 | Monsterfuck |  Music News
Norská hard rocková formace Djerv, jejíž zpěvačku Agnete Kjølsrud si jistě budete pamatovat z hostování na posledních albech Solefald a Dimmu Borgir, zveřejnila informace o svém bezejmenném debutovém počinu. Ten vyjde v domácím Norsku 10. června a ve zbytku Evropy 17. června u Indie Recordings. Jedinou výjimkou bude Polsko a Česká republika, kde se "Djerv" objeví ve stejný den pod hlavičkou Mystic Productions.

Nahrávalo se na podzim minulého roku v norském Oslu pod taktovkou producenta Daniela Bergstranda (Meshuggah, In Flames). O mix se pak v Los Angeles postaral věhlasný Matt Hyde (Slayer, Hatebreed). Tracklist a obálku si prohlédněte okolo.

Kromě Agnete Kjøsrud, bývalé zpěvačky Animal Alpha, v Djerv působí i další známí hudebníci norské scény. Jádro skupiny dále tvoří kytarista Stian Kårstad z Trelldom a bubeník Erlend Gjerde ze Stonegard a Wardruna.

Tracklist "Djerv":
01. Madman
02. The Bowling Pin
03. Headstone
04. Gruesome Twosome
05. Only I Exist
06. Ladder to the Moon
07. Abmuse
08. Blind the Heat
09. Immortal

LIK - The Second Wind

3. května 2011 v 17:36 | Monsterfuck |  Recenze
The Second Wind
LIK je jeden z oněch velice dobře ukrytých klenotů metalové (?) scény. Nebo bychom měli říct spíše byl? Tento tajemný švédský projekt za sebou zanechal celkem tři výtečná alba "Må ljuset aldrig nå oss mer" (2003), "Besvärtade strofer" (2005) a "Lekamen illusionen kallet" (2007) a pak se nad ním zavřela voda. Jenže jak už to tak občas bývá, po pár letech začaly hlavního hybatele LIK, Graava (nebo také Stoifa - těch jmen má víc), svrbět prsty a rozhodl se své dítko obnovit.

První známky nových aktivit se objevily v březnu 2010, kdy všechny tři desky znovu vyšly u Frostscald Records s novými obaly v graficky hezky sladěné edici (každé album limitováno na rovných tisíc kousků), a v červnu definitivní znovuzrození, které vyvrcholilo v letošním roce vydáním čtvrté dlouhohrající nahrávky "The Second Wind". Na závěr úvodní omáčky jen dodejme, že po obnově nastala mírná úprava názvu na plné jméno Lekamen Illusionen Kallet, odpuste však starému nebohému Monsterfuckovi, že budu v recenzi skupinu stále nazývat zkratkou LIK, pod níž kapela působila v dřívějších letech a na níž jsem zvyklý…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sarke - Oldarhian

2. května 2011 v 19:31 | Monsterfuck |  Recenze
Oldarhian
Kapela, nebo možná lépe řečeno projekt Sarke dal o sobě poprvé vědět před dvěma lety, kdy vyšel debut "Vorunah". Přesto by tahle záležitost neměla být pro žádného black metalového zasvěcence velkou neznámou. Už jen z názvu jistě každý rozezná, že v tomto dvoučlenném projektu válí Sarke, bubeník kapel jako Khold nebo Tulus. Pak už stačí jen bližší pohled, abyste zjistili, že druhou persónou za touhle skupinou je samotný Nocturno Culto z legendárních Darkthrone, který zde chrčí do mikrofonu. Oba pánové spojili své síly, aby vdechli život pekelně oldschoolovému black/thrash metalu s občasným black'n'rollovým nádechem, špinavým zvukem a kurevsky hutnou atmosférou. Na "Vorunah" se to povedlo na jedničku… výsledkem byl excelentní dřevní metal bez přetvářky, který nakopával prdel všemu a všem. Co vám budu povídat - nádhera to poslouchat, muzika přesně dle mého gusta. Sám za sebe mohu říct, že jsem byl opravdu rád, když se ukázalo, že Sarke nebyla pouze nárazová záležitost, ale že přijde i pokračování - "Oldarhian"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Redakční eintopf #24 - květen 2011

1. května 2011 v 18:18 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Jelikož hned 4/5 redakce udělily nejvyšší hodnocení za tento měsíc, vynecháváme tentokrát Desku měsíce...

Monsterfuck pro květen: Horde of Hel - Likdagg

"Květen jedině ve znamení německé válečné mašinérie!" - tak přesně takhle začínalo původní znění mého květnového eintopfu. Jenže ani dělostřelecká artilerie a kulometné salvy Endstille nedokážou prostřelit misantropický opar, linoucí se okolo jména Horde of Hel. Hned jak jsem zjistil, že "Likdagg", následovník brutálního debutu "Blodskam" z roku 2009, vyjde tento měsíc, bylo rozhodnuto. Tahle deska bude apokalypsa, za to vám ručím... víc asi k tomu není co dodat. Kdo slyšel nenávistnou litanii "Blodskam", jistě mi dá za pravdu, že i od "Likdagg" se dají očekávat velké věci...

DATUM VYDÁNÍ: 20. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Earthworm pro květen: Wolverine - Communication Lost

Po pro mě lehce nezajímavém dubnu přišel květen a po pročtení seznamu nadcházejících alb jsem nemusel dlouho přemýšlet. Nepříliš známá švédská kapela Wolverine, která se ale kvalitou může rovnat titánům svého žánru (Pain of Salvation, Opeth), si protáhla datum vydání novinky "Communication Lost" bezmála o dva roky, takže fanoušci už si hlady po nejnovějším materiálu ukousali končetiny. Jelikož se k této partičce ohlodanců řadím, upřímně doufám, že to dlouhé čekání stálo za to a že nám nebude předhozen nějaký průměrný materiál :)

DATUM VYDÁNÍ: 23. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Seda pro květen: Jesu - Ascension

Měsíc květen by se dal nazvat měsícem s největším problémem se rozhodnout. Stále jsem nemohl přijít na to, jestli mám dát novou desku Jesu, "Ascension", nebo speciální výroční album My Dying Bride, "Evinta". Opravdu nevím, nejraději bych dal obě dvě, jenže to nejde... takže verdikt padne přímo po dopsání této věty. A je to: Jesu! Dobře, je to Jesu. Anebo My Dying Bride? Ne, už to nebudu dál rozebírat. Takže Jesu. Po skvělém EP "Heartache/Dethroned" se těším na celou desku, a pokud to bude stejně kvalitní jako zmíněné EP, bude to skvělé. Mimochodem, na My Dying Bride se těším úplně stejně. Takže je to fifty/fifty.

DATUM VYDÁNÍ: 10. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Ježura pro květen: Anaal Nathrakh - Passion

Už jsem byl s to napsat do květnového eintopfu něco o tom, že je to tentokrát slabota, a proto padne moje volba na Finy Amorphis, kteří mě i přes unylý singl navnadili několika vteřinami, které se objevily v ukecaném traileru na album "The Beginning of Times". Jenže nestalo se, neboť jsem si uvědomil, že se v květnu 2011 svět zase jednou zazmítá v agonii šílenství a nádhery, kterou do našich hlav pod tlakem napustí Britové Anaal Nathrakh. Masochismus? Ale vůbec ne. Už se toho nášupu nemůžu dočkat!

DATUM VYDÁNÍ: 17. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

nK_! pro květen: Arch Enemy - Khaos Legions

Měsíc lásky je pro mě naštěstí i měsícem snadné volby. Angela Gossow je podle mého jedna z nejlepších metalových vokalistek a ještě k tomu je to pěkný kus kočky. Posledními několika alby Arch Enemy nikdy nešlápli vedle, takže můj verdikt na dalších 30 dnů je nad slunce jasný. Už se těším, až Sedovi doplním recenzi.

DATUM VYDÁNÍ: 30. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Pesimista měsíce: Seda Křičící

Nová anketa

1. května 2011 v 17:20 | Monsterfuck |  Blog News
Poslední anketa s krycím názvem Jaká je největší rocková kapela všech dob? už pomalu začínala zapáchat hnilobou, což ostatně není nic překvapicého vzhledem k tomu, že zde smrděla mnohem déle, než bylo původně v plánu, za což si sypeme (dobře, já si sypu) popel na palici. Ale co, musíme to brát z té lepší stránky - alespoň se stihlo nasbírat více hlasů. Těch se v konečném součtu nastřádalo celkem 238, přičemž nejvíce z nich - 52 - připadlo australským hard rockovým velikánům AC/DC. Na druhé pozici skončila odpověď jiná, čili skupina, která nebyla ve výběru, a na třetí maskovaní záškodníci Kiss. Konečná tabulka je následující:

Jaká je největší rocková kapela všech dob?
AC/DC - 22% (52 hlasů)
jiná - 18% (42 hlasů)
Kiss - 16% (39 hlasů)
Pink Floyd - 15% (35 hlasů)
Led Zeppelin - 11% (26 hlasů)
Deep Purple - 8,5% (20 hlasů)
Queen - 6% (15 hlasů)
Aerosmith - 2% (5 hlasů)
The Rolling Stones - 1,5% (4 hlasy)

Otázka pro novou anketu se přímo nabízí - stačí se podívat z okna, kde svítící sluníčko (alespoň tady u nás, hehe) navozuje letní atmosféru, a když to propojíme s muzikou, vychází nám jedině dotaz, týkající se letních hudebních festivalů. Ano, uznávám, není to zrovna vrchol originality, ale vem to čert. Tentokrát se vás tedy ptáme Na který festival v létě vyrazíte? A pokud se čistě náhodou chystáte na víc, zaškrtněte ten, na nějž se těšíte nejvíce;-)

Hlasovat můžete v levém menu!

Sicmaggot hitparáda: 18. kolo

1. května 2011 v 14:33 | Monsterfuck |  Hitparáda
Zkuste hádat, kdo opět skončil na prvním místě... ano, zase Vader. To už snad ani nemá cenu komentovat. Polští smrťáci svým válem "Helleluyah!!! (God Is Dead)" bijou konkurenci v hitparádě tak mocně, až to vypadá, že ani žádnou konkurenci nemají. Zato ale další pořadí už bylo o poznání zajímavější... vyrovnanější... o zbývající tři postupová místa se strhl tuhý boj a nakonec se všech pět kapel vešlo do rozmezí pouhých dvou bodů. Svou pozici nakonec dokázali s těsným rozdílem uhájit Candlemass i Caliban, k nimž se ještě přidali Řekové Septic Flesh. Na silné protivníky nakonec dojela tuzemská progresivní smečka Abstract Essence a intergalaktičtí úchyláci Gwar. Co se dá holt dělat - někdo vypadnout musí.

Do nového vypustíme dvě pěkně ostré smečky. Pořádný brajgl umí udělat Job for a Cowboy, kteří se řadí mezi početné moderní extrémní řezanice bez smilování. Druhou bandou na holení jsou jejich američtí krajané Rise, kteří si rochní v bezbožném death metalu.

Výsledky 17. kola:
---postupující---
1. místo: Vader - Helleluyah!!! (God Is Dead) (16 hlasů - 30%)
2.-4. místo: Caliban - Caliban's Revenge (8 hlasů - 15%)
2.-4. místo: Candlemass - Black Dwarf (8 hlasů - 15%)
2.-4. místo: Septic Flesh - The Eldest Cosmonaut (8 hlasů - 15%)
---nepostupující---
5.-6. místo: Abstract Essence - I (7 hlasů - 13%)
5.-6. místo: Gwar - Let Us Slay (7 hlasů - 13%)

Klipy pro osmnácté kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Dream Theater představili nového bubeníka

1. května 2011 v 10:48 | Monsterfuck |  Music News
Progresivní titáni Dream Theater konečně představili nového bubeníka, nástupce bývalého hlavního tahouna Mikea Portnoye, který kapelu opustil v září loňského roku. Stal se jím jistý Mike Mangini, v jehož portfoliu můžeme nalézt mimo jiné hraní u Annihilator, Extreme, Stevea Vaie, ale i u sólové projektu zpěváka Jamese LaBrieho. Mike byl vybrán jako nejlepší z osmičky bubeníků, kteří se dostali do užšího, finálového výběru.

"Když mi zazvonil telefon, že jsem byl přijat do Dream Theater, trvalo to mému mozku celou minutu, než si vůbec uvědomil, co se děje, a když si to trochu sedlo, cítil jsem se naprosto fantasticky. Znamená to pro mne opravdu moc," říká nový bubeník o vstupu do legendární skupiny.

Chválou na svého nového spoluhráče samozřejmě nešetří ani zbylí členové Dream Theater. "Nejenže hraje jako zvíře, ale je to i neuvěřitelná osobnost," nechal se slyšet kytarista John Petrucci. Klávesista Jordan Rudess zase prohlásil, že Mike "hraje s obrovskou intenzitou, přesností a silou a navíc je velice spolehlivý".

Dream Theater se už v současné době nacházejí ve studiu, kde nahrávají novou desku - první bez zakladatele Mikea Portnoye. Podle slov Johna Petrucciho už je kompletně nahraná baskytara a v současné době probíhá natáčení kláves.

Na koncert Dream Theater v nové sestavě se můžete vypravit na festival Benátská noc, kde skupina vystoupí jako jeden z headlinerů v pátek 29. července.