Květen 2011

Barren Earth nahrávají druhé album

31. května 2011 v 22:16 | Monsterfuck |  Music News
Barren Earth
Finští melo-death/doomaři Barren Earth, v jejichž řadách působí mimo jiné členové Kreator, Moonsorrow či Swallow the Sun, se právě nacházejí v Sonic Pump Studios v Helsinkách, kde nahrávají nástupce nadšeně přijatého debutu "Curse of the Red River" z loňského roku. Kapela slibuje 12 skladeb, které budou pokračovat v duchu první desky jen s tím rozdílem, že je prý v nich cítit větší vliv prog rocku ze 70. let.

Dosud nepojmenovaná novinka by měla vyjít na podzim u Peaceville Records. O obálku se postará Paul Romano (Mastodon, Trivium, Hate Eternal).

"Curse of the Red River" vyšlo 31. března 2010 pod křídly Peaceville. Nahrávalo se v Helsinkách ve studiích Seawolf a Jive s producentem Jukka Varmoem (ten bude produkovat rovněž i druhé album). Artwork vytvořil známý kreslíř Travis Smith (Opeth, Amorphis, Katatonia, Avenged Sevenfold). "Curse of the Red River" také zajistilo Barren Earth cenu Objev roku ve Finnish Metal Awards a Debut roku v Metal Storm Awards.

Detaily o novém počinu Brutal Truth odhaleny

30. května 2011 v 23:40 | Earthworm |  Music News
Grindcore/metalová parta Brutal Truth (Kevin Sharp - vokály, Dan Lilker - baskytara, Richard Hoak - bicí, Erik Burke - kytara) vydá svoje nové album "End Time" 27. září v Severní Americe přes Relapse Records. CD bylo nahráno s Dougem Whitem ve Watchmen Studios v New Yorku, o mix se postaral Jason P.C. v Goatsound Studios. Mastering si vzal na paškál Scott Hull ve Visceral Sound.

Tracklist "End Time":
01. Malice
02. Simple Math
03. End Time
04. Fuck Cancer
05. Celebratory Gunfire
06. Small Talk
07. .58 Caliber
08. Swift and Violent (Swift Version)
09. Crawling Man Blues
10. Lottery
11. Warm Embrace of Poverty
12. Old World Order
13. Butcher
14. Killing Planet Earth
15. Gut-Check
16. All Work and No Play
17. Addicted
18. Sweet Dreams
19. Echo Friendly Discharge
20. Twenty Bag
21. Trash
22. Drink Up
23. Control Room

Sicmaggot hitparáda: 22. kolo

29. května 2011 v 22:21 | Monsterfuck |  Hitparáda
Dám vám jednu radu do života: nikdy k ničemu důležitému nepouštějte Sedu. Podívejte se na mne, jak jsem dopadl. Na jedno kolo jsem mu z důvodu časové tísně půjčil hitparádu, a on tam hned nacpe nějaké Cocotte Minute či co. Což o to, to bych ještě možná s obrovským sebezapřením vydýchal, kdyby to nevyhráli. Kam ten svět jen spěje? Ale dosti rádoby vtipných keců, však mně je to vlastně fuk - je to volba vás, hlasujících. Ale abychom s tím úvodem někam pohnuli... o jeden jediný hlas za Cocotte Minute (že mě vždycky svrbí prsty, abych nenapsal "Kokot" :)) se umístil heavy metalový král Ronnie James Dio se svým legendárním flákem "Holy Diver", na třetím místě skončili hitparádoví matadoři Vader a jejich "Helleluyah!!! (God Is Dead)" a na čtvrtém němečtí thrash metalisté Sodom. Co se Vader týče, s nimi se i přes umístění na třetí příčce musíme rozloučit, jelikož to tu v hitparádě hoblovali již dlouhých sedm týdnů. Útěchou jim budiž fakt, že budou na čestném místě ve dvoraně slávy, kterou naleznete v Infu o blogu.

Takže po výpadku Vader to dneska budou tři novinky. Po vydatném přemýšlení (rozuměj dloubal jsem se v nose, škrábal na kulích a čekal, až mi s tím někdo poradí) jsem nakonec vybral mladé Brity Sylosis a jejich song "After Lifeless Years". Druhými nasazenými jsou legendární black metalisté Master's Hammer, jedna z nejuznávanějších českých skupin v zahraničí, a jejich kultovní flák "Géniové" z ještě kultovnější desky "Ritual". Třetí skupinu má na triku opět Seda, který žadonil o Enter Shikari. Jelikož už mě to jeho kvílení nebavilo poslouchat, radši jsem mu dal milost a to "Sorry, You're Not a Winner" nasadil. Hlasujte zodpovědně!

Výsledky 21. kola:
---postupující---
1. místo: Cocotte Minute - Nenávist (12 hlasů - 26%)
2. místo: Dio - Holy Diver (11 hlasů - 24%)
3. místo: Vader - Helleluyah!!! (God Is Dead) (8 hlasů - 17%) --> Síň slávy
4. místo: Sodom - Fuck the Police (7 hlasů - 15%)
---nepostupující---
5.-6. místo: Chthonic - Forty-Nine Theurgy Chains (4 hlasy - 9%)
5.-6. místo: Demonic Resurrection - The Unrelenting Surge of Vengeance (4 hlasy - 9%)

Klipy pro dvacátédruhé kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Lunatic Gods nahrávají šestou desku

29. května 2011 v 19:14 | Monsterfuck |  Music News
Experimentální death/black metalisté Lunatic Gods ze Slovenska se v současné doby nacházejí v českém studiu Shaark v Bzenci, kde nahrávají šestý dlouhohrající počin ve své kariéře. Tento nástupce desky "Ante Portas" z roku 2007 se bude jmenovat "Vlnobytie".

Lunatic Gods slibují, že na novince se mohou posluchači těšit mimo jiné na zvuk cimbálu, houslí nebo saxofonu. Texty budou stejně jako v případě minulého "Ante Portas" kompletně ve slovenštině, přičemž dvě skladby budou dokonce zhudebněnou verzí povídky "Ibronka" slovenského spisovatele a sběratele lidové slovesnosti Pavola Dobšinského.

"Naši fanúšikovia môžu očakávať mix albumov 'Mythus' a 'Ante Portas'. Určite sme nezačali robiť jednoduchšiu muziku a ani sme nevymäkli. Práve naopak, akoby sme s príchodom nového bubeníka Svaroga pridali na technike i rýchlosti. Hosťovanie už potvrdil Killy z Melancholy Pessimism či starý známy martinský Ročo. Album by mal vyjsť na jeseň tohto roka a prvú pieseň zverejníme 9. 9. 2011 na našej bandzone stránke. Dovtedy sa sústredíme na nahrávanie, mixáž a mastering a budeme hľadať vydavateľa," říká kytarista Hirax.

Helheim - Heiðindómr ok Mótgangr

29. května 2011 v 0:10 | Monsterfuck |  Recenze
Norové Helheim, kterým už pomalu začíná táhnout na dvacet aktivních let na scéně, jsou právem řazeni mezi průkopníky viking metalu a stále patří mezi čelní představitele jeho původní formy. Tím nemám na mysli nějakou hudební zastydlost - zvláště pak ne v případě Helheim, kteří vždy vynikali velkým smyslem pro pokrok v rámci svých kořenů - ale spíše fakt, že nemají nic společného se současnou trendovou podobou stylu (fackuje mě hanba, že vůbec dávám Helheim a ty hopsa-hejsa srandičky do souvislosti jako jeden styl), dávají spíše přednost mrazivé a drsné muzice.

Je už mi to trapné to tu v recenzích tolikrát opakovat, naneštěstí je to však nutné, aby někdo nečekal nějaké směšné vychlastance s rohatou helmou. Pokud s Helheim doposud nemáte zkušeností, očekávejte syrovou hudbu, která rozhodně nemá daleko k black metalovému běsnění, avšak inteligentně pojatému, s myšlenkou a s atmosférickými i progresivnějšími výlety. Helheim jsou zkrátka všechno možné, jen ne hudebně zastydlá skupina, a když už přijdou s novým albem, fanoušci si mohou být jistí, že půjde o záležitost, která si nezaslouží nic menšího, než aby byla poslouchána stále dokola.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Cradle of Filth: "Lilith Immaculate" video

28. května 2011 v 14:19 | Monsterfuck |  Music News
Britská kapela Cradle of Filth zveřejnila po "Forgive Me Father (I Have Sinned)" druhý videoklip k poslednímu albu "Darkly, Darkly, Venus Aversa", které vyšlo 1. listopadu loňského roku. Volba padla na skladbu "Lilith Immaculate". Jak samotný klip, tak i krátké video se záběry z natáčení si můžete prohlédnout níže.

Již příští týden, konkrétně 4. června, zahrají Cradle of Filth opět v České republice. Vystoupí jako hlavní hvězdy druhého dne festivalu Metalfest Open Air v Plzni od 22:30.

Videoklip "Lilith Immaculate":


Making of "Lilith Immaculate":


Program Sonisphere 2011

28. května 2011 v 14:14 | Ježura |  Music News
Přes všechny možné i nemožné rošády v organizaci to vypadá, že se Česká republika putovního festivalu skutečně dočká. Hvězdný line-up se na pražském Výstavišti představí už za čtrnáct dní, a to v tomto pořadí:

11:50 - 12:20 Debustrol
12:40 - 13:15 Duff McKagan's Loaded
13:35 - 14:10 Misfits
14:30 - 15:10 Kreator
15:30 - 16:10 Cavalera Conspiracy
16:35 - 17:20 Mastodon
17:45 - 18:40 In Flames
19:10 - 20:10 KoRn
21:00 - 23:00 Iron Maiden

Pro fanoušky, kteří se vydají na Iron Maiden a další hvězdy do Prahy, připravili organizátoři možnost přespání ve stanovém městečku. To se pro návštěvníky otevře v sobotu 11. června v 10:00 a zůstat v něm budou moci až do neděle 12. června do 12:00. Kapacita stanového městečka bude omezena. Součástí vyhrazeného prostoru budou mobilní toalety.

Sklepmaster - The Unforgiven Sin

28. května 2011 v 1:23 | Monsterfuck |  Recenze
I přes lehce prapodivný název Sklepmaster (snad nejsem jediný kořala, který si okamžitě vzpomene na jistý druh vína… jsem ochoten i předpokládat, že to byl od kapely záměr… ale což, alespoň je sranda) nepáchá tahle parta z Opavy rozhodně špatnou hudbu. Pro někoho možná díky onomu sranda názvu až překvapivě dobrou. Upřímně řečeno se tu sice tentokrát nemohu a nebudu dojímat nad nějakou genialitou či něčím podobným, zato však mohu hned ze začátku prohlásit, že to, co Sklepmaster předvádějí na svém aktuálním druhém počinu "The Unforgiven Sin", nejenže není špatné, ale je to hlavně příslibem do budoucna.

Na minialbu "The Unforgiven Sin" se dohromady tmelí death metal, melodic death a thrash metal; někde se prolínají, jinde střídají, někde je znatelnější jedna složka, onde zase druhá, hlavní však je, že to celé hezky šlape a že ona čtveřice songů (první a poslední položky jsou intro, resp. outro) je dobrá a uběhne jako voda. Zvláště poslední dvě "We Are Damnation" a "Devil in My Face" jsou vážně dobré. Ke cti Sklepmaster slouží i fakt, že tu svou muziku zvládnou opepřit i nějakou tou řekněme lehounce progresivnější pasáží a zejména výtečnými kytarovými sóly, které já osobně považuji za ty nejlepší momenty "The Unforgiven Sin".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Sklepmaster]

Chrome Division - 3rd Round Knockout

26. května 2011 v 21:00 | nK_! |  Recenze
Téměř all-stars projekt Chrome Division působí na hudební scéně pod křídly Nuclear Blast již téměř pět let a není tedy divu, že za těch několik globálně nevýznamných oběhů Zěmě kolem Slunce stihli vydat již tři řadová alba. O tom aktuálním si teď popovídáme trochu více.

Proč "téměř" all-stars projekt? Inu, protože hlavním reklamním tahákem uskupení je jednoznačně kytarista Shagrath, kterýžto momentálně působí také ve veleznámých Dimmu Borgir. Nějakou chytrou hlavu asi trklo, že taková ikona, kterou momentálně Shagrath bezesporu je, má šanci ze svých fanoušků vytřískat ještě nějaký ten dolar navíc. Nebo několik milionů dolarů navíc. Ostatní členové bandu proti Shagrathovi pomalu nestojí ani za zmínku (ne že by oproti jeho partům hráli zcela bezvýznamně, ale jednoduše proto, že nejsou tak známí), snad jen Tony White kdysi mlátil do škopků v Old Man's Child. Jenže kdo si to dneska pamatuje?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Opeth s informacemi o novém albu a personálními změnami

25. května 2011 v 20:43 | Earthworm |  Music News
Švédská prog metalová kapela Opeth zveřejnila název svého desátého alba. Deska se bude jmenovat "Heritage" a bude vydána v září přes Roadrunner Records. Nahrávání CD proběhlo tento rok v Atlantis Studios ve Stockholmu. Producenty byli Jens Bogren (Soilwork, Katatonia, Paradise Lost, Bloodbath) a (tradičně) Steven Wilson z Porcupine Tree.

Minulý měsíc byl zbaven svých povinností v Opeth klávesista Per Wiberg. Jeho místo při nadcházejících turné zastane muzikant, který již zkouší s kapelou. Jeho identita zatím nebyla odhalena. Zpěvák/kytarista kapely Mikael Åkerfeldt okomentoval události okolo změn v kapele takto: "Mendez, Axe, Fredrik a já jsme došli k rozhodnutí vystřídat Pera po natočení alba a pro něj to nebylo žádné překvapení. Ve skutečnosti sám přemýšlel o odchodu z kapely, takže jsme se na tom tak nějak všichni shodli."

Klipy od Alestorm, Shining, Endstille a Sabaton

25. května 2011 v 18:35 | Monsterfuck |  Music News
>>> Třetí velké album "Back Through Time" skotských pirátů Alestorm je už skoro za humny. Fanoušci skočných opileckých popěvků si budou muset počkat v podstatě už jenom pár dní, jelikož placka vychází 1. června (v ČR až 6. června), ale aby to čekání uběhlo rychleji, natočila kapela klip k songu "Shipwrecked". Režii si vzal na paškál srbský režisér Ivan Colic, jenž se může pochlubit spoluprácí s Kamelot, Kataklysm, Ex Deo nebo Epicou, a výsledkem je "to nejlepší video vůbec", jak v nadsázce tvrdí zpěvák a klávesák Christopher Bowes. Na výsledek koukejte tu:


>>> Druhá skupina dnešní novinky bude pro fandy měkčích žánrů už o něco menší pecka, oproti tomu příznivci extrémnějších záležitostí si mohou mnout ruce. Kontroverzní Švédové Shining vydali 11. května po dlouhých odkladech a technických i jiných problémech novou desku "VII: Född förlorare", a když už jsou v ráži, natočili rovnou i svůj první videoklip vůbec (a to jde o sedmou řadovku) k úvodnímu songu "Förtvivlan, min arvedel".

K dispozici jsou celkem dvě verze klipu - cenzurovaná a necenzurovaná. Poněvadž jsme toho názoru, že čtenáři Sicmaggot jakožto metalisté nejsou žádní puritáni, předkládáme vám samozřejmě tu necenzurovanou variantu. Pokud by ale měl někdo slabý žaludek a nesnesl pohled na trošku krve a fetu (ale žádný extrém to zase není), cenzurovaný klip nalezne zde (je však nutno dodat, že cenzura je provedena takovým způsobem, že by za to dotyčný zasloužil kastraci).


>>> Oproti tomu německé black metalové řezníky Endstille nějaká cenzura evidentně netankuje a v novém klipu "Anomie", který byl natočen ku příležitosti vydání novinky "Infektion 1813", sází bez ostychu jeden krvavý záběr za druhým. Připravte si popcorn a sledujte tady:


UPDATE: Nový klip vypustili taktéž power metalisté Sabaton ze Švédska. Song se jmenuje "Screaming Angels" a pochází z desky "Coat of Arms", která vyšla loni někdy touhle dobou. Juknout se můžete zde:


Program na Obscene Extreme 2011

25. května 2011 v 14:35 | Monsterfuck |  Music News
Další festival zveřejňuje svůj kompletní program. Tentokrát je to Obscene Extreme, který proběhne v rozmezí 7.-9. července v Trutnově.

Středa 6. července:
12:00 - ???? Freak Festival

Čtvrtek 7. července:
14:00 - 14:20 БУТ (CZ)
14:30 - 14:50 Idiot Convention (BEL)
15:00 - 15:20 Zeitgeist (ITA)
15:30 - 15:50 Jack (HUN)
16:00 - 16:25 Another Way (HUN)
16:35 - 17:00 Headcrash (NL)
17:10 - 17:25 Attack of Rage (SVK)
17:35 - 18:00 Von Boom (SWE)
18:10 - 18:35 Feastem (FIN)
18:45 - 19:10 Napalmed (CZ)
19:20 - 19:50 Pandemia (CZ)
20:00 - 20:35 Squash Bowels (POL)
20:45 - 21:20 Gride (CZ)
21:35 - 22:45 Entombed (SWE)
22:55 - 23:35 Magrudergrind (USA)
23:50 - 00:40 Benediction (UK)
00:50 - 01:10 Hell Show

Pátek 8. července:
10:00 - 10:20 Aggrenation (SWE)
10:30 - 10:50 Fatal Nunchaku (FRA)
11:00 - 11:20 Atomçk (UK)
11:30 - 11:50 Dislike (CRO)
12:00 - 12:25 Nominal Abuse (SRB)
12:35 - 13:00 Gutslit (IND)
13:10 - 13:35 Razor Rape (SWE)
13:45 - 14:10 Enthrallment (BUL)
14:20 - 14:45 Laustürmer (SWE)
14:55 - 15:20 Fleshrot (UK)
15:30 - 15:55 D.I.S. (SWE)
16:05 - 16:35 Rectal Smegma (NL)
16:45 - 17:15 Entrails (SWE)
17:25 - 17:55 Extreme Smoke 57 (SLO)
18:05 - 18:35 Last Days of Humanity (NL)
18:45 - 19:15 Putrid Pile (USA)
19:25 - 20:05 The Varukers (UK)
20:15 - 20:55 Skitsystem (SWE)
21:05 - 21:55 Rotten Sound (FIN)
22:10 - 23:20 Brujeria (MEX)
23:30 - 00:10 Impaled (USA)
00:20 - 00:50 Gronibard (FRA)
01:00 - 01:30 Interment (SWE)
01:40 - 02:00 Chiens (FRA)
02:10 - 02:30 Repulsione (ITA)
02:40 - 03:00 Gore and Carnage (MEX)

Sobota 9. července:
10:00 - 10:20 The Afternoon Gentlemen (UK)
10:30 - 10:50 Brutally Deceased (CZ)
11:00 - 11:20 Komatoz (RUS)
11:30 - 11:50 Reproach (BEL)
12:00 - 12:20 Haemophagus (ITA)
12:30 - 12:50 Unkind (FIN)
13:00 - 13:25 Combat Noise (CUB)
13:35 - 14:00 Collision (NL)
14:10 - 13:35 Assessor (CZ)
14:45 - 15:10 Wrathcobra (USA)
15:20 - 15:45 Onanizer (CZ)
15:55 - 16:20 Mesrine (CAN)
16:30 - 16:55 Visions of War (BEL)
17:05 - 17:30 Zubrowska (FRA)
17:40 - 18:05 Instinct of Survival (GER)
18:15 - 18:40 Psycho (USA)
18:50 - 19:15 Inhumate (FRA)
19:25 - 19:55 Isacaarum (CZ)
20:05 - 20:35 The Rotted (UK)
20:45 - 21:15 Debustrol (CZ)
21:25 - 22:20 Lock Up (UK)
22:35 - 23:35 Brutal Truth (USA)
23:45 - 00:30 Dropdead (USA)
00:40 - 01:10 Le Scrawl (GER)
01:20 - 01:50 Melancholy Pessimism (CZ)
02:00 - 02:30 Mincing Fury and Guttural Clamour of Queer Decay (CZ)
02:40 - 03:00 Grunt (POR)

Nová superskupina: Temple of the Black Moon

25. května 2011 v 13:03 | Monsterfuck |  Music News
Občas se stane, že se dá dohromady pár známých hudebníků, kteří společně založí nový projekt. To je případ i kapely Temple of the Black Moon, v jejíchž řadách se potkávají zpěvák Dani Filth (Cradle of Filth), kytarista Rob Caggiano (Anthrax), baskytarista King ov Hell (Ov Hell, Sahg, I, ex-Gorgoroth) a bubeník John Tempesta (ex-White Zombie, ex-Testament, ex-Exodus).

"Představte si kotel, v němž bublá odporná chuť Tool a Celtic Frost, okořeněná špetkou Immortal a At the Gates, a budete tak na půl cesty k popsání toho, jak zní ten neotesaný rámus, který tito hudebníci vyplivli na nic netušící svět," stojí v oficiální zprávě.

Mezi písničkami, které se objeví na doposud nepojmenovaném debutovém počinu, jenž by měl vyjít v polovině příštího roku a měl by být podpořen i koncertně, nechybí kousky jako "Beautifully Perverse", "C.N.T. (All That's Missing Is You)", "Dark Eyes for Trouble", "Don't Call Up What You Can't Put Down" nebo "Infernal Desire Machine".

Temple of the Black Moon

Destroying Divinity - Dark Future

24. května 2011 v 19:25 | Monsterfuck |  Recenze
Destroying Divinity rozhodně dělají čest svému názvu. Dechovka to určitě není. Od první vteřiny svého posledního dlouhohrajícího počinu "Dark Future", který vyšel v červnu loňského roku, nasadí drtící tempo brutálního death metalu toho nejhrubšího zrna. Nezaměňujte však pojmy - brutální se nerovná bezmyšlenkovitě. Destroying Divinity dokážou mezi tu svojí extrémní hoblovačku narvat i pěkných pár výborných překvápek…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Destroying Divinity]

Devin Townsend kutí další album

23. května 2011 v 13:56 | Ježura |  Music News
Devin Townsend je skutečně akční člověk. Ještě mu ani nevyšla zatím poslední dvě alba "Deconstruction" a "Ghost", které pod hlavičkou The Devin Townsend Project plánuje vydat 20. června letošního roku, a už se pustil do skládání nového materiálu. Album ponese jméno "Epicloud" a podle Devinových slov půjde o "velký, masivní romantický druh melodické hudby. Bude to líbivé, éterické a jednoduché." Na svém Twitter profilu Devin dodává: "V posledních týdnech jsem měl hlavu úplně někde jinde. Hodně jsem jezdil na kole a učil se písničky Lynyrd Skynyrd na basu. Napsal jsem toho hodně pro 'Epicloud'.

Tvorba nového alba ale v následujících měsících nebude to jediné, čím se bude Devin realizovat. Po vydání "Deconstruction" a "Ghost" se v listopadu přemístí do Londýna, kde odehraje sérii speciálních vystoupení, odkázaných jeho tou dobou už uzavřené tetralogii koncepčích alb ("Ki", "Addicted", "Deconstruction", "Ghost"). Průběh těchto vystoupení hodlá natočit a posléze vydat zatím nepojmenované live DVD.

Suicide Silence "žijí jenom jednou"

23. května 2011 v 13:42 | Earthworm |  Music News
"Žiješ jenom jednou", neboli "You Only Live Once", je název nové skladby od kalifornské kapely Suicide Silence. Song je volně k poslechu na Facebooku kapely (skladbu nejprve musíte "likenout", abyste si ji mohli pustit). Píseň pochází z nového alba "The Black Crown", jehož vydání je plánováno na 12. července. Album bylo nahráváno s producentem Stevem Evettsem (The Dillinger Escape Plan, Hatebreed).

Artwork obalu alba "The Black Crown" byl vytvořen designerém a ilustrátorem, který se jmenuje Ken "K3N" Adams. Ten už v minulosti pracoval se známými kapelami, jako je například Lamb of God.

Asesino dělají na novém materiálu

23. května 2011 v 13:06 | Monsterfuck |  Music News
Death/grindová sebranka Asesino, v jejíchž řadách mj. působí Dino Cazares (Fear Factory, Divine Heresy) a Tony Campos (Prong, ex-Ministry, ex-Static-X), začala pracovat na materiálu pro nástupce pět let staré fošny "Cristo Satánico". Novinka by měla přijít v příštím roce. Více informací časem.

Asesino

Anaal Nathrakh - Passion

23. května 2011 v 1:43 | Ježura |  Recenze
Hned na začátek se musím přiznat, že jsem na "Passion" těšil víc než hodně a nějak jsem si nepřipouštěl možnost, že by mohli Anaal Nathrakh stvořit slabší desku. Nevím, nakolik je to realitou a nakolik oním očekáváním ničeho menšího než dalšího výborného díla, ale slova kritiky budu v tomto případě hledat jen obtížně. Na podobné bláboly ale asi nejste moc zvědaví, takže se bez otálení pokusím osvětlit temná zákoutí této novinky. Dámy a pánové, držte si klobouky. Okružní jízda peklem totiž právě začíná...

Anaal Nathrakh jsou proslulí svou schopností převést obrazy totální zkázy do not s takovou finesou, že by to duševní zdraví některých slabších jedinců nemuselo vydržet bez nevratného poškození. Nejinak je tomu i v případě "Passion", přesto však na novince shledávám více či méně patrné změny oproti předchozím počinům. Tak třeba zvuk - i při zachování tak typické explicitní brutality, šílenosti a animálního charakteru je znát, že mu byla věnována velmi důsledná péče. Výsledkem je na poměry Anaal Nathrakh mimořádně přehledný projev, který dává plně vyniknout páně Kenneyho hráčským i skladatelským kvalitám. Je mi jasné, že to asi nebude úplně po chuti všem vyznavačům ultrabrutálního a jen povrchně organizovaného bordelu (nevysvětlovat si špatně - ta "povrchní" organizace má svoje osobité kouzlo, jemuž jsem podlehl také), kterým jsou Anaal Nathrakh proslulí, ale po pečlivé úvaze jsem jedině rád, že se věci mají tak, jak se mají.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 21. kolo

22. května 2011 v 13:25 | Seda |  Hitparáda
Máme tu opět další kolo, a tak by se hodilo zrekapitulovat to minulé. Na prvním místě se, jak jinak, opět umístili Vader se svým "Helleluyah!!! (God Is Dead)". Pokud se tedy v tomto kole udrží v první čtyřce, poputují do síně slávy. Králování božského Dia trvalo pouze jedno kolo. Druhá příčka patří stejně jako posledně Chthonic a "Forty-Nine Theurgy Chains" a propad zaznamenal právě Dio a "Holy Diver". Posledním postupujícím jsou Sodom se svým songem "Fuck the Police". Mezi čtvrtým a pátým místem byl docela rozdíl, Caliban ztráceli alespoň čtyři hlasy, aby Sodom dohnali. Posledními jsou chudáci Harmony Bay a "Palindrom lučního koníka" s jediným hlasem.

A kdo další bude soutěžit o Vaší přízen v tomto kole? První volba padla na Indy Demonic Resurrection a jejich hitovku z poslední desky "The Return to Darkness", píseň nese název "The Unrelenting Surge of Vengeance". A abychom měli alespoň jednoho českého zástupce, vybral jsem tentokrát nu-metal v podání Cocotte Minute a jejich "Nenávist".

Výsledky 20. kola:
---postupující---
1. místo: Vader - Helleluyah!!! (God Is Dead) (11 hlasů - 26%)
2. místo: Chthonic - Forty-Nine Theurgy Chains (10 hlasů - 23%)
3. místo: Dio - Holy Diver (9 hlasů - 21%)
4. místo: Sodom - Fuck the Police (8 hlasů - 19%)
---nepostupující---
5. místo: Caliban - Caliban's Revenge (4 hlasy - 9%)
6. místo: Harmony Bay - Palindrom lučního loníka (1 hlas - 2%)

Klipy a hlasovací anketu pro dvacáté kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Program Metalgate Czech Death Fest III.

21. května 2011 v 18:24 | Monsterfuck |  Music News
Festival Metalgate Czech Death Fest III., který se odehraje 10.-11. června letošní roku v autocampu Brodský v Červeném Kostelci, zveřejnil kompletní program. Prostudovat jej můžete zde:

Pátek 10. června:
16:00 - 16:30 BBYB (CZ)
16:45 - 17:15 Insane (CZ)
17:30 - 18:00 Minority Sound (CZ)
18:15 - 18:45 Sic.Engine (CZ)
19:00 - 19:45 Six Degrees of Separation (CZ)
20:00 - 20:45 Dementor (SVK)
21:00 - 21:45 Hypnos (CZ)
22:15 - 23:15 Rotting Christ (GRE)
23:30 - 00:15 Melancholy Pessimism (CZ)
00:30 - 01:00 Colp (CZ)
01:15 - 01:45 Ascendancy (CZ)

Sobota 11. června:
10:00 - 10:30 Deathstar (CZ)
10:45 - 11:15 Arch of Hell (CZ)
11:30 - 12:00 БУТ (CZ)
12:15 - 12:45 Shadow Area (CZ)
13:00 - 13:30 Heaving Earth (CZ)
13:45 - 14:15 Mortfilia (CZ)
14:30 - 15:00 Ingrowing (CZ)
15:15 - 15:45 Secret of Darkness (CZ)
16:00 - 16:30 Opitz (CZ)
16:45 - 17:15 Heiden (CZ)
17:30 - 18:00 G.O.R.E. (CZ)
18:15 - 18:45 Mater Monstifera (CZ)
19:00 - 19:45 Abstract Essence (CZ)
20:00 - 20:45 Abstinenz (GER)
21:00 - 21:45 Tortharry (CZ)
22:15 - 23:15 Pestilence (NED)
23:30 - 00:15 Return to Innocence (CZ)
00:30 - 01:00 Gutalax (CZ)
01:15 - 01:45 Elysium (CZ)

Noční videoklipová show

20. května 2011 v 23:12 | Monsterfuck |  Music News
S videoklipy se zas dnes roztrhl pytel, z něhož se na metalu-chtivého posluchače vysypala hned čtveřice oficiálních videí a jeden kvalitní živák. Tak se na to pojďme juknout...

>>> Začneme trochu zlehka. Finská stálice Amorphis vypustí svou jedenáctou velkou desku "The Beginning of Times" doslova již za pár dní - 25. května. To v překladu znamená, že je čas akorát tak na promo video k prvnímu singlu "You I Need". Kapela natáčela 29. dubna v Berlíně v Německu, a jak to dopadlo se můžete podívat tady:


>>> Zlehka jsme začali a budeme tak i pokračovat. Však zámořští heavy/power metalisté Virgin Steele také neprodukují nějaký velký extrém. Jejich aktuální počin "The Black Light Bacchanalia" je venku už nějaký ten pátek - pořizovat jej můžete od 27. října loňského roku - videoklip k songu "By the Hammer of Zeus (and the Wrecking Ball of Thor)" ale přichází až nyní. Při sledování se však nelekněte - ta série statických fotek je doopravdy oficiální video...


>>> Z USA honem zpátky do Evropy, kde budeme pokračovat... zase zlehka? Sakryš, dneska to jsou samé měkotiny. Tentokrát ale doslova. Ne, že by byl Udo Dirkschneider se svou kapelou U.D.O. nějaké totální ořezávátko, ale přece jenom je to balada... Pro nutné info ještě doplňme, že song se jmenuje "I Give as Good as I Get" a pochází z novinky "Rev-Raptor", která vyšla právě dnes, 20. května.


>>> Uff, konečně to začne trochu rachotit, co říkáte? Američané Winds of Plague vydali svou aktuální placku "Against the World" 19. dubna a ze všech 12 songů, které se na ní nacházejí, vybrali pro klip písničku s názvem "Drop the Match":


>>> Abychom tu neměli pořád jen studiové klipy, dáme si po čase zase jednou nějaký ten živák. Němci Rammstein vystoupili včera, 19. května, v živé show Jimmyho Kimmela, kde předvedli letitou hitovku "Du Hast". Konec vysílání...


Pantheist - Pantheist

20. května 2011 v 17:16 | Seda |  Recenze
Pantheist, funeral doom metalová kapela z Velké Británie, se opět rozhodla vydat další desku. Její poslední výtvor nesl název "Unveiling the Signs" - ano, split CD s Dissolving of Prodigy a dalšími. Jedná se o už o čtvrté album během jedenáctileté historie. Nejde tedy o žádné nováčky a na scéně už mají poměrně slušné jméno.

Kapela se vyvíjela s každou deskou, ze začátku byla mnohem více funeral a s posledními výtvory docela "vyměkla". Už se nejedná o takovou obrovskou depku jako dříve. Atmosféra, která je v doom metalu nejdůležitější, je ale stále výborná. Velký dík za to patří klávesám, které v tomto žánru u některých kapel moc nemusím, zde mi ale perfektně pasují a užívám si je. Co se týče změny, tak starší desky Pantheist zas tak projeté nemám, když to ale třeba porovnám s pár songy z roku 2001, dnešní materiál se mi líbí mnohem více. Je to asi tím, že funeral nepatří mezi mé speciality. Že už to není pořádná depka co dříve, poznáte hned v druhém songu "Broken Statue" se zpěvem. Hudba je taková klidná, veselá a dovedu si ji třeba i představit v nějakém videu, kde jsou veselé fotky z historie a hezky vzpomínate. Celý song by se tam rozhodně nehodil, je tam ale jedna pasáž zhruba v první půlce, která tomu přesně odpovídá. Pokud vás zajímá první song, který jsem přeskočil, tak to je pouze instrumentální "One of These Funerals". Musím ale řici, že čistě instrumentální v jejich provedení zní velice zajímavě. Určitě bych se nebránil, kdyby zkusili vytvořit takto celou desku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


In Flames vydali videoklip k singlu "Deliver Us"

19. května 2011 v 17:14 | Earthworm |  Music News
Známá švédská metalová kapela In Flames zveřejnila videoklip k nové skladbě "Deliver Us". Video bylo natočeno v jejich domovině na 60metrovém göteborgském kole. Režisérem se stal Patric Ullaeus, který spolupracoval například s Dimmu Borgir, Lacuna Coil, Samael, Sonic Syndicate nebo Kamelot. Videoklip můžete zhlédnout zde:


"Deliver Us" pochází z desátého alba kapely, "Sounds of a Playground Fading", které bude vydáno ke konci měsíce. "Sounds of a Playground Fading" bude také prvním albem bez zakládajícího člena kapely, kytaristy Jespera Strömblada, jenž opustil kapela v únoru 2010 kvůli závislosti na alkoholu.

Otep - Atavist

18. května 2011 v 14:40 | Seda |  Recenze
Musím se přiznat hned na začátku, o Otep toho moc nevím, moc jsem toho od nich neslyšel a recenzovaná "Atavist" je mojí první ochutnávkou, kterou tato parta nabízí. Nevím, jestli to má cenu zmiňovat, ale pro případ, že se s nimi někdo dostal do kontaktu poprvé, mohl bych něco o Otep říct. Nejdůležitější by bylo zmínit zřejmě vokály. Ač to na první pohled (poslech) nevypadá, zpěvu se ujímá žena. Funguje to např. jako v Arch Enemy s Angelou Gossow. Některé její screamy a growly jsou opravdu povedené a někdy byste si ani neřekli, že to vychází z něžného pohlaví.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


The Wolves of Avalon - Carrion Crows Over Camlan

17. května 2011 v 22:16 | Monsterfuck |  Recenze
Carrion Crows Over Camlan
Náhoda tomu chtěla, že už třetí album v řadě, které recenzuji, spadá do šuplíku pagan metalu, ale zároveň se i tentokrát jedná o jeho diametrálně odlišné pojetí, byť stejně jako v případě Primordial zůstáváme na Britských ostrovech. Že vám jméno The Wolves of Avalon nic neříká? Není se za co stydět, kapela (nebo lépe řečeno projekt) vznikla teprve v letošním roce a "Carrion Crows Over Camlan" je vůbec první počin, který kdy z její dílny vzešel. Já sám jsem o existenci The Wolves of Avalon ještě před pár týdny neměl jakékoliv tušení. Což o to, různé projekty a nové kapely se rodí pomalu každým dnem, tak proč vlastně věnovat pozornost zrovna tomuhle? Já osobně jsem začal větřit v době, kdy jsem dostal echo na e-mail, kde jsem se mimo jiné dozvěděl, že v The Wolves of Avalon nemá prsty nikdy jiný než Metatron, zpěvák experimentálně black metalových šílenců The Meads of Asphodel (možná někteří v z vás v paměti vyštrachají recenzi na loňskou desku "The Murder of Jesus the Jew" - to je přesně ono).

The Wolves of Avalon vznikli z jednoduchého podnětu - v Metatronově mozkovně se vylíhla muzika, která dle názoru svého tvůrce nezapadala do konceptu jeho domovské kapely. Její prezentace pod hlavičkou nového projektu je přímo nasnadě. K realizaci "Carrion Crows Over Camlan" si Metatron se svým kumpánem Alanem Daveym (rovněž The Meads of Asphodel) přizvali početnou řádku hostů, mezi nimiž nechybí kupříkladu taková esa pagan metalové scény jako Roibéard Ó Bogail z Mael Mórdha, Magnus O. Wohlfart z Yggdrasil nebo sám kontroverzní Rob Darken z Graveland a Lord Wind, jenž si zařval v titulním songu; našinec mezi hosty jistě nepřehlédne ani jméno Petry Jadrné z Cruadalach, která se objevila hned ve čtyřech skladbách. A to zdaleka není konečný seznam - na albu hraje celkem 13 osob. Výsledkem snažení všech zúčastněných je právě "Carrion Crows Over Camlan"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Petra Jadrná / The Wolves of Avalon]