Zemřel Scott Columbus, bývalý bubeník Manowar

5. dubna 2011 v 16:16 | Monsterfuck |  Music News
Scott Columbus
Scott Columbus, bývalý bubeník kultovní heavy metalové skupiny Manowar, zemřel včera, 4. dubna 2011, ve věku 54 let. Zprávu na svém Facebook profilu potvrdil Scottův starý známý Ross "The Boss" Friedman (zakládající kytarista Manowar) a také Scottova přítelkyně. Příčina smrti nebyla prozatím zveřejněna.

"S obrovským zármutkem oznamujeme, že zesnul náš bratr Scott. Vzácný talent, stejně tak jako unikátní osobnost, otec, přítel a bratr v metalu. Veškeré chvíle, které jsme spolu prožili, budou navždy v našich srdcích a vzpomínkách. Víme, že je teď na lepším místě, v míru. Nikdy nebude zapomenut," napsali samotní Manowar o smrti svého dlouholetého spoluhráče.

Scott Columbus se do kapely přidal tři roky po jejím založení, v roce 1983, a působil zde až do roku 1990. V mezičase mezi vydáním alb "Kings of Metal" (1988) a "The Triumph of Steel" (1992) Manowar opustil, avšak o čtyři roky později, v roce 1994, se ke skupině opět přidal, společně s tehdy novým kytaristou Karlem Loganem. Od roku 2008 s Manowar přestal vystupovat z důvodu "osobní tragédie"... až o dvě léta později Scott v rozhovoru prohlásil, že kapelu opustil.

Scott Columbus byl známý jako extrémně silný bubeník, který během jediného koncertu dokázal svými údery kompletně zničit obyčejnou bicí soustavu, musel tudíž hrát na speciální, na zakázku vyrobený ocelový drumset. V současné době připravoval svou první sólovou desku...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama