Legion of the Damned a Shining jsou bez kytaristů

21. dubna 2011 v 20:41 | Monsterfuck |  Music News
Richard Ebisch
>>> Nizozemský kytarista Richard Ebisch se rozhodl ze zdravotních důvodů opustit sestavu thrash/death metalové brusky Legion of the Damned. "Jsem velice vděčný za to, čeho se nám s Legion of the Damned podařilo dosáhnout, přesto jsem se ale po tolika letech hraní v kapele a tolika koncertních šňůrách rozhodl po zralém uvážení odejít. Kvůli mým zdravotním problémům už pro mne nebylo možné pokračovat v takovém tempu," říká Richard a přeje dále svým kolegům štěstí do budoucna.

Vokalista Maurice Swinkels se hned vzápětí nechal slyšet, že nahrádník na uvolněný post dosud není znám, avšak žádný z plánovaných letních festivalů se nebude v žádném případě rušit, což je i případ českého Masters of Rock, kde Legion of the Damned v sobotu 16. července v podvečer.

Aktuální album Legion of the Damned, "Descent into Chaos", vyšlo u Massacre Records letos v lednu. Nahrávalo se ve Švédsku v Abyss Studio pod producentskou taktovkou Petera Tägtgrena (Hypocrisy, Pain), který si i zahostoval v bonusovém songu "Legion of the Damned", což je předělávka vlastní písně kapely. Původně se skladba objevila na debutu "Malevolent Rapture" z roku 2006.

>>> V obdobné situaci jsou i švédští misantropové Shining, od nichž odešel kytarista Fredric Gråby, díky čemuž musela kapela zrušit vystoupení na německém festivalu Ragnarök (29.-30. dubna) v Německu, jelikož "není čas, aby se nový kytarista stihl naučit celý materiál," jak stojí v prohlášení skupiny. Jako důvod, proč Fredric odešel, bylo uvedeno pouze: "protože už se dále necítil být schopný pokračovat v hraní".

Kromě toho proběhla u Shining ještě jedna administrativní změna v sestavě - baskytarista Christian Larsson, který u švédské formace už více jak rok hraje jako sezónní hráč, povýšil na plnohodnotného člena.

Nové album "VII: Född förlorare" vyjde po dlouhých odkladech konečně 25. května u finských Spinefarm Records.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama