Duben 2011

Children of Bodom - Relentless Reckless Forever

9. dubna 2011 v 15:06 | Ježura |  Recenze
CoB_RRFAť chceme nebo ne, Children of Bodom jsou pojem. Co na tom, že dříve upřímný obdiv ke skladatelským i hráčským schopnostem finských pařmenů uvolnil místo spíše sborovému pištění "Alexiiiiiiiiiiiii" z úst fanatických puberťaček a zahořklému ohlédnutí těch hudebně uvědomělejších jedinců. Ti z posledně jmenovaných, kteří nad Children of Bodom nezlomili hůl ani po mnohými zatracovaném albu "Blooddrunk", tak do "Relentless Reckless Forever" vkládali nemalé naděje na oživení zašlé nádhery, kterou oplývají první tři alba. Osud zařídil, že jsem k novince vzhlížel se stejně rezervovaným optimismem, takže následující řádky budou snad i trochu osobní. Ale dost už řečí. Let the flame begin!

Když v lednu letošního roku vyšel singl "Was It Worth It?", po prvním poslechu jsem byl naprosto znechucený a netajil se pustým odporem k tomu, čeho se mi po dlouhém čekání dostalo. Jak ale dny plynuly, zjistil jsem, že i přes mírně řečeno podivné sólo jde o vcelku dobrý song, co se může pochlubit výborným ústředním riffem a především pořádným drivem. S touhle zkušeností jsem se posléze pustil i do celého alba a historie se začala částečně opakovat. Nebudu to protahovat a řeknu rovnou, že se opakovala hlavně úvodní část. Po prvním protočení desky jsem byl ochoten přísahat, že jsem dlouho neslyšel horší materiál a naivní sny o druhém "Hatebreeder" vzaly za své. Přes veškeré zklamání jsem však rozhodl, že se budu albem ještě nějakou dobu týrat a výsledek se nakonec dostavil. Nevím, jestli jsem do "Relentless Reckless Forever" částečně pronikl, nebo jsem prostě otupěl, ale nyní jsem schopen a dokonce bez mučení ochoten prohlásit, že to není zas tak marné, jak se ze začátku zdálo...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Colosseum - Chapter 3: Parasomnia

8. dubna 2011 v 23:06 | Monsterfuck |  Recenze
Vydání "Chapter 3: Parasomnia" provází jeden neveselý fakt - smrt hlavního mozku Colosseum, Juhani Palomäkiho, jinak také člena o něco známějších Yearning, jenž zemřel ve věku nedožitých 32 let, těsně po dokončení této desky, která tudíž vychází až posmrtně jako jakési memorandum tohoto finského hudebníka, s jehož smrtí Colosseum i Yearning zanikli...

Kdo někdy měl tu čest s předcházejícími počiny "Chapter 1: Delirium" a "Chapter 2: Numquam", jistě mi dá za pravdu, že Colosseum sice nepatří k naprosté špičce funeral doom metalu, ale že jsou jednou z těch kapel, jež odvádějí onu řekněme "černou práci" - nejsou lídry svého stylu, posunující jeho hranice, ale formací, která udržuje funeral doom v jeho ryzí formě muzikou na nic si nehrající - pěkně pomalu, dlouze a hlavně depresivně. To jsou atributy, které by se ve zkratce daly označit za stěžejní ve svém žánru a za stěžejní i v tvorbě Colosseum. Nepleťte si však pojmy - žánrově ryzí nemusí nutně znamenat průměrné…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


My Dying Bride: detaily o projektu "Evinta"

8. dubna 2011 v 16:59 | Monsterfuck |  Music News
Britští doom metaloví pionýři My Dying Bride konečně zveřejnili detaily o chystaném projektu "Evinta", který vyjde na oslavu 20. výročí kapely na scéně (proběhlo v loňském roce). Půjde o notoricky známé úryvky skladeb My Dying Bride, které budou přepracovány do symfonické podoby a pospojovány do kompletně nových kompozic s novými vokálními linkami. S hudbou skupině vypomáhal krajan Johnny Maudling z Bal-Sagoth, na zpěvu se kromě samotného Aarona Stainthorpa podílela rovněž operní zpěvačka Lucie Roche.

Celý počin ponese název "Evinta" a skrze Peaceville Records vyjde 31. května jako dvoudisková a limitovaná trojdisková edice (obsah třetího desky ještě nebyl upřesněn). Tracklist s obálkou jsou následující:

Disk I:
01. In Your Dark Pavilion
02. You Are Not the One Who Loves Me
03. Of Lilies Bent with Tears
04. The Distance, Busy with Shadows
05. Of Sorry Eyes in March
Disk II:
01. Vanité Triomphante
02. That Dress and Summer Skin
03. And Then You Go
04. A Hand of Awful Rewards

Iron Maiden točí další DVD

8. dubna 2011 v 16:41 | Monsterfuck |  Music News
Baskytarista heavy metalových titánů Iron Maiden, Steve Harris, v jednom nedávném rozhovoru pro chilské rádio prozradil, že se kapela chystá natočit hned dva koncerty ze svého právě probíhajícího turné po Jižní Americe, jejichž záznamy budou použity pro chystané DVD. Točit se bude dnes, 8. dubna, v Buenos Aires v Argentině a o dva dny později, 10. dubna, v Santiago de Chile v Chile. Kapela prý oproti ostatním zastávkám koncertní šňůry chystá ještě delší setlist a ještě větší show. O natáčení se bude starat stejný tým, který stojí již za posledním DVD "Flight 666" z předloňského roku.

Iron Maiden

Suicide Silence pojmenovali chystané album

8. dubna 2011 v 16:17 | Monsterfuck |  Music News
Deathcorová sbíječka Suicide Silence pojmenovala svou třetí řadovou nahrávku "The Black Crown". Předběžně datum vydání tohoto nástupce dva roky starého počinu "No Time to Bleed" bylo firmou Century Media stanoveno na červenec letošního roku. Produkci si vzal na starost Steve Evetts, jenž má na triku spolupráci mimo jiné s The Dillinger Escape Plan nebo Hatebreed. Známy jsou dále už jenom názvy tří songů, které se zde objeví - "Cancerous Skies", "Fuck Everything" a "Human Violence". Bližší informace o "The Black Crown" budou k dispozici časem.

Novinka Gallhammer odložena o měsíc

8. dubna 2011 v 15:03 | Monsterfuck |  Music News
Třetí deska "The End" japonských dračic Gallhammer byla z neupřesněných důvodů odložena firmou Peaceville Records o více jak měsíc. Příznivci špinavého black/doom/crustu se tak namísto 25. dubna dočkají až 31. května. Jako malá kompenzace byl alespoň zveřejněn obal, který si můžete prohlédnout společně se seznamem songů vpravo, resp. na konci novinky.

"Jde o album s narušenou a temnou muzikou, v níž nechybí hypnotická basa a bicí smíchané s black metalovými a punkovými kořeny kapely," píše se v oficiální zprávě. Samotná vokalistka a baskytaristka Vivian Slaughter pak dodává, že jde o "divný a psychedelicky experimentální zvuk zkázy".

Tracklist "The End":
01. The End
02. Rubbish CG202
03. Aberration
04. Sober
05. Entropy G35
06. Wander
07. 108=7/T-NA

Edguy začali s nahráváním

8. dubna 2011 v 13:50 | Monsterfuck |  Music News
Zpěvák Tobias Sammet se po ukončení turné svého projektu Avantasia opět začíná věnovat své domovské kapele Edguy, která právě nastoupila do hannoverského studia Peppermint Park, aby zde nahrála nástupce posledního alba "Tinnitus Sanctus" z roku 2008. Údajně mají připraveno celkem třináct songů, z nichž by se jich na výsledný nosič mělo dostat nejspíše deset.

August Burns Red s názvem alba a datem vydání

6. dubna 2011 v 19:26 | Seda |  Music News
Metalcoristé August Burns Red pojmenovali své nadcházející album "Leveler". Bude to již čtvrtý kousek, který tato kapela vydá. Datum je stanoveno na 21. července přes label Solid State Records, který spolupracuje s kapelou již dlouho. Na "Leveler" se August Burns Red opět spojili s producentem Jasonem Suecofem, který jim produkoval desku minulou, a to "Constellations". Výsledkem bylo, že Suecof posunul zvuk kapely trochu jinam a celkově desku vylepšil. Zřejmě tomu bude stejně i letos.

ABR

Morbid Angel: tracklist a další detaily o vydání chystané desky

6. dubna 2011 v 16:46 | Monsterfuck |  Music News
Legendární death metalisté Morbid Angel vydávají 7. června po osmi letech konečně novou desku s názvem "Illud Divinum Insanus". Že půjde o pamětihodnou událost, naznačuje i několik luxusních formátů, na nichž nahrávka pod křídly francouzských Season of Mist vyjde. K dispozici budou následující edice:

* download
* jewelcase CD
* double-LP s kartou pro download alba z internetu
* digipack (pouze v Severní Americe)
* CD v kovové krabičce (všude kromě Severní Ameriky)
* luxusní dřevěná krabice

Nejvíce pozornosti samozřejmě poutá poslední edice - luxusní, rozkládací dřevěná krabice, která, jak je u Season of Mist zvykem, bude obsahovat exkluzivní dárky. Za lidovou cenu 129 eur zájemci dostanou CD "Illud Divinum Insanus" v knize z pravé kůže, 180 gramový, barevný double vinyl (rozdílný od klasické vinylové edice), dva svícny s držáky, voňavé kadidlo, A1 plakát a triko. To vše, jak již bylo zmíněno, v masivní krabici ze dřeva. Všechny tyto propriety budou samozřejmě sehnatelné pouze v této edici.

Tracklist "Illud Divinum Insanus":
01. Omni Potens
02. Too Extreme!
03. Existo Vulgoré
04. Blades for Baal
05. I Am Morbid
06. 10 More Dead
07. Destructos vs. the Earth / Attack
08. Nevermore
09. Beauty Meets Beast
10. Radikult
11. Profundis - Mea Culpa

Illud Divinum Sanctus

Kataklysm s klipem "At the Edge of the World"

6. dubna 2011 v 16:21 | Monsterfuck |  Music News
Kanadští death metalisté Kataklysm zveřejnili nový videoklip ke skladbě "At the Edge of the World". Záběry pro klip byly pořízeny 20. března na koncertě kapely v domovském Montrealu v Kanadě, který byl zároveň poslední show turné na podporu posledního alba "Heaven's Venom", z něhož "At the Edge of the World" pochází. O výrobu videa se postaral Tommy Jones (Death Angel, Soilwork), který má na starosti rovněž chystané DVD Kataklysm, "The Iron Will: 20 Years Determined".


Zemřel Scott Columbus, bývalý bubeník Manowar

5. dubna 2011 v 16:16 | Monsterfuck |  Music News
Scott Columbus
Scott Columbus, bývalý bubeník kultovní heavy metalové skupiny Manowar, zemřel včera, 4. dubna 2011, ve věku 54 let. Zprávu na svém Facebook profilu potvrdil Scottův starý známý Ross "The Boss" Friedman (zakládající kytarista Manowar) a také Scottova přítelkyně. Příčina smrti nebyla prozatím zveřejněna.

"S obrovským zármutkem oznamujeme, že zesnul náš bratr Scott. Vzácný talent, stejně tak jako unikátní osobnost, otec, přítel a bratr v metalu. Veškeré chvíle, které jsme spolu prožili, budou navždy v našich srdcích a vzpomínkách. Víme, že je teď na lepším místě, v míru. Nikdy nebude zapomenut," napsali samotní Manowar o smrti svého dlouholetého spoluhráče.

Scott Columbus se do kapely přidal tři roky po jejím založení, v roce 1983, a působil zde až do roku 1990. V mezičase mezi vydáním alb "Kings of Metal" (1988) a "The Triumph of Steel" (1992) Manowar opustil, avšak o čtyři roky později, v roce 1994, se ke skupině opět přidal, společně s tehdy novým kytaristou Karlem Loganem. Od roku 2008 s Manowar přestal vystupovat z důvodu "osobní tragédie"... až o dvě léta později Scott v rozhovoru prohlásil, že kapelu opustil.

Scott Columbus byl známý jako extrémně silný bubeník, který během jediného koncertu dokázal svými údery kompletně zničit obyčejnou bicí soustavu, musel tudíž hrát na speciální, na zakázku vyrobený ocelový drumset. V současné době připravoval svou první sólovou desku...

Moonsorrow - Varjoina kuljemme kuolleiden maassa

5. dubna 2011 v 0:46 | Ježura |  Recenze
Čím jsem starší a mé hudební obzory širší, tím více se ztotožňuji s některými názory zkušenějších posluchačů. V tomto případě mám na mysli fakt (můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím naděláte), že současný pagan/folk metal trpí tragickou nadprodukcí průměrných až podprůměrných kapel, jež se vezou na vlně popularity tohoto hudebního odvětví a které rostou jak houby po dešti. V této plytké záplavě je pak stále těžší najít skutečnou kvalitu, originalitu a krásu. Bohůmdík, žánr nezemřel spolu s Quorthonem a jeho ikonickým počinem Bathory, a tak se i my pozdějšího data výroby můžeme těšit nestrojené velkoleposti starých mýtů a ság. Nevěříte? Pak odložte strach a vydejte se za horizont. Za ten samý horizont, který se vyjímá na obalu nejnovější desky Moonsorrow...

Hned na začátek bych rád podotkl, že "Varjoina kuljemme kuolleiden maassa" je první album Moonsorrow, se kterým jsem se setkal zevrubněji než z doslechu. Nemohu jej tedy porovnávat s vychvalovanými předchůdci, což ale na druhou stranu otevírá prostor pro objektivní zhodnocení a můžete si být jisti, že všechny mé dojmy z něj jsou nezkreslené a upřímné. A že to nejsou dojmy ledajaké. Hned první tóny skladby "Tähdetön" napovídají, že posluchače čeká těžkopádná, drtivá ale přesto vznešená atmosféra, z níž odkapává roztátý sníh rovnou měrou namíchaný s krví prolitou na bojišti. Ano, přesně tak, tohle není žádná sranda, která se nejlépe poslouchá nad sklenkou něčeho ostřejšího. Tohle je hudba, která odhaluje ty temnější a krvavější stránky severské historie...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Necronoclast - Ashes

3. dubna 2011 v 14:38 | Monsterfuck |  Recenze
Popravdě řečeno, nejsem nějaký extrémní znalec předchozí tvorby jednočlenného skotského projektu Necronoclast. Vlastně jsem všehovšudy slyšel pouze poslední desku "Haven", která mne však zaujala, tudíž jsem neměl důvod nepodívat se na zoubek také aktuální "Ashes", s jejímž obsahem si vás teď dovolím seznámit…

Necronoclast se prezentují, řekněme, staromilsky laděným black metalem s krásně "chrastivým" zvukem. Prim hraje, jak už to u podobných záležitostí bývá, samozřejmě atmosféra. O vybroušené technice či bezchybné produkci si nechte zdát, Necronoclast sázejí spíše na hudební minimalismus… jedná se však o zápor? Dle mého názoru nikoliv! Lepší hudba s jednoduchou formou, ale skrytým obsahem, než hudba s formou vypulírovanou, ale bez vnitřního obsahu. Ne každý ale dokáže do záměrné jednoduchosti dostat onu hloubku a neuchopitelnou atmosféru, byť se o to mnozí pokoušejí. Zrovna v případě Necronoclast se nebojím prohlásit, že se záměr povedl. Nenechte se zmýlit, nejedná se samozřejmě o nic v životě nevídaného, neslyšeného, asi každému se při poslechu vybaví nějaké to jméno ze staré dobré norské školy, to však nemění nic na tom, že "Ashes" je deska hodná poslechu. A tím je ve své podstatě řečeno vše. Pokud vás popis na atmosféře postaveného black metalu nepřesvědčil, nepřesvědčí vás ani řádky následující…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 14. kolo

3. dubna 2011 v 12:47 | Monsterfuck |  Hitparáda
Na první místo 13. kola se se svým heavy metalem probojovali Accept - hitovka "Teutonic Terror" má podle všeho evidentně dostatečné koule, aby ovládla hitparádu, vždyť tentokrát o dva hlasy přeskočila i stálici Despised Icon. A když už jsme u těch Despised Icon... aktuálně zahajované kolo bude jejich poslední, ať už skončí na kterémkoliv místě, protože právě vstupují do sedmého týdnu v Sicmaggot hitparádě. Pokud se mají dostat do Síně slávy, musí jejich video "Day of Mourning" obdržet dostatečný počet hlasů, aby to stačilo minimálně na čtvrté místo. Dále ze čtveřice nováčků, kteří byli nasazeni po minulé čistce, kdy odpadly čtyři klipy, postoupili Američané Drowning Pool a švédští doomaři Candlemass. Naopak Jaldaboath a The Berzerker se u vás zřejmě zas tolik nechytli. Podrobné výsledky si můžete samozřejmě prohlédnout níže, ale ještě než na ně mrkneme, představíme si dvojici noviců pro aktuální, 14. týden - jsou jimi folk metalisté Týr z Faerských ostrovů a domácí srandisté Doga s kultovní peckou "Nejsi nevinná".

Výsledky 13. kola:
---postupující---
1. místo: Accept - Teutonic Terror (12 hlasů - 27%)
2. místo: Despised Icon - Day of Mourning (10 hlasů - 23%)
3. místo: Drowning Pool - Feel Like I Do (8 hlasů - 18%)
4. místo: Candlemass - Black Dwarf (6 hlasů - 14%)
---nepostupující---
5.-6. místo: Jaldaboath - Hark the Harold (4 hlasy - 9%)
5.-6. místo: The Berzerker - No One Wins (4 hlasy - 9%)

Klipy pro čtrnácté kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Falconer s detaily o nadcházejícím albu

3. dubna 2011 v 10:36 | Monsterfuck |  Music News
Švédští power/folk metalisté Falconer naplánovali společně s labelem Metal Blade vydání svého nového alba "Armod" na 3. června letošního roku. Opět se nahrávalo v Sonic Train Studios Andyho LaRocquea (kytarista King Diamonda) ve Švédsku.

Kapela se již dříve nechala slyšet, že na "Armod" fanoušci uslyší mnohem více vlivů švédského folku; album se prý bude pohybovat "od akustických skladeb s celly, flétnami a houslemi až k songům s dvoukopákovou palbou a těžkým riffováním". Jedním dechem ale Falconer dodávají, že "Armod" bude v tomto ohledu spíše výjimkou a nenaznačuje budou vývoj tvorby skupiny. Novinka bude také první deskou v historii Falconer, která je nazpívána kompletně v rodné švédštině.

Tracklist "Armod":
01. Svarta änkan
02. Dimmornas drottning
03. Griftefrid
04. O, tysta ensamhet
05. Vid rosornas grav
06. Grimborg
07. Herr Peder och hans syster
08. Eklundapolskan
09. Grimasch om morgonen
10. Fru silfver
11. Gammal fäbodpsalm

Origin a informace k novému albu

2. dubna 2011 v 13:53 | Seda |  Music News
Americká technical death metalová kapela Origin vydala ven kompletní informace ke své další desce "Entity". Datum vydání je stanoveno na 7. června v USA, o tři dny později v Evropě. Obě vydání zajišťuje Nuclear Blast Records. "Entity" bude už pátým studiovým počinem této kapely. Od klasického tria, které tvoři Mike Flores (basa, vokály), Paul Ryan (kytara, vokály) a John Longstreth (bicí), se opět očekává, že vytvoří pořádné death metalové peklo.


Shining se rozcházejí s labelem

2. dubna 2011 v 12:55 | Monsterfuck |  Music News
Švédští black metalisté Shining se po vzájemné dohodě rozešli se svým dosavadním labelem Indie Recordngs z Norska, u nichž nakonec nevydali jediný nosič, a upsali se finské firmě Spinefarm Records. Spinefarm po dlouhých peripetiích konečně vydají dlouho odkládanou sedmou desku Shining, "VII: Född förlorare". Stane se tak 25. května.

Tracklist a obálka "VII - Född Förlorare":
01. Förtvivlan, min arvedel
02. Tiden läker inga sår
03. Människa o'avskyvärda människa
04. Tillsammans är vi allt
05. I nattens timma [Landberk cover]
06. FFF

Program na Metalfest 2011

2. dubna 2011 v 1:04 | Monsterfuck |  Music News
Kde? V amfiteátru Lochotín v Plzni. Kdy? 3.-5. června letošního roku. Co? Metalfest Open Air 2011. Asi takto zní bilance putovního festivalu Metalfest, který letos podruhé dorazí do České republiky. Pokud jej hodláte poctít svou přítomností, jistě vás bude zajímat právě zveřejněný program. Pokud nepojedete, podívat se ze zvědavosti můžete i tak:

Pátek 3. června:
12:30 - 13:15 Maelström (CZ)
13:30 - 14:15 Smashed Face (CZ)
14:30 - 15:20 Crimfall (FIN)
15:35 - 16:25 Milking the Goatmachine (GER)
16:40 - 17:30 Krisiun (BRA)
17:50 - 18:50 Suicidal Angels (GRE)
19:10 - 20:20 Rage (GER)
20:50 - 22:00 Kataklysm (CAN)
22:30 - 24:00 Accept (GER)

Sobota 4. června:
11:30 - 12:15 Dymytry (CZ)
12:30 - 13:15 Salamandra (CZ)
13:30 - 14:15 Crimes of Passion (UK)
14:30 - 15:20 Arakain (CZ)
15:35 - 16:25 Vicious Rumors (USA)
16:40 - 17:30 Equilibrium (GER)
17:50 - 18:50 Bloodbound (SWE)
19:10 - 20:20 Pretty Maids (DEN)
20:50 - 22:00 Saxon (UK)
22:30 - 24:00 Cradle of Filth (UK)

Neděle 5. června:
10:20 - 11:05 Power 5 (CZ)
11:20 - 12:05 Rising Dream (CRO)
12:20 - 13:05 Alcest (FRA)
13:20 - 14:10 Pegazus (AUS)
14:25 - 15:15 While Heaven Wept (USA)
15:30 - 16:20 Misery Index (USA)
16:40 - 17:40 Primordial (IRE)
18:10 - 19:20 Epica (NL)
19:50 - 21:00 Arch Enemy (SWE)
21:30 - 23:00 Sabaton (SWE)

Redakční eintopf #23 - duben 2011

1. dubna 2011 v 15:34 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Monsterfuck pro duben: Septicflesh - The Great Mass

Zatímco březen mi nabídl pouhé dvě desky, na něž jsem se opravdu třásl, duben jich nabízí možná až moc. Hned s prvním dnem připluje sólovka Demonaze z Immortal, jejíž ukázky znějí velice zajímavě; o něco později přijde druhá fošna projektu Sarke, v němž se setkávají Sarke z Khold a Nocturno Culto z Darkthrone - s jejich debutem "Vorunah" jsem strávil opravdu moře času; dále pak další zhudebněné šílenství Francouzů Blut aus Nord, kteří vždy přijdou s něčím dechberoucím; netrpělivě vyčkávané novinky řeckých bohů Septicflesh a irských pohanů Primordial a v neposlední řadě rovněž třetí dlouhohrající opus zámořských avantgardních black metalistů Krallice... to vše jsou alba, jimž bych bez sebemenšího přemýšlení přiklepl ten nejvyšší index očekávání a na všechna se těším veskrze nastejno, tj. opravdu hodně. Možná vás teď napadne, čím že si to právě Septicflesh zasloužili konečné vítězství... abych pravdu řekl, důvod je až nechutně přízemní - aby tento nástupce bezmála geniálního "Communion" získal statut desky měsíce, jelikož kolega Seda jej volí rovněž (smích).

DATUM VYDÁNÍ: 18. 4.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Earthworm pro duben: Krallice - Diotima

Redakční eintopf se pro mne pomalu, ale jistě stává peklem. Vlastně už je peklem dlouho. Jako by vycházela nová alba pouze kapel nebo žánrů, kterým se nijak aktivněji nevěnuji. Všemi opěvovaní Septicflesh se mi ještě nedostavili na paškál, tudíž o nich nic nevím. Další jméno, které na mě pomrkávalo, bylo Demonaz. Ačkoliv jsou Immortal geniální kapela, stane se mi jen několikrát do roka, že bych si je poslechl - i když si to užiju vždy maximálně -, takže tady se taky nijak obzvlášť netěším. Vsadím tedy na poslední možnost, avantgardní Krallice, kteří mi podle několika ukázek přišli dost zajímaví na to, abych se jim někdy podíval na zoubek trochu podrobněji. Gratuluji, Krallice, získávate divokou kartu.

DATUM VYDÁNÍ: 26. 4.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 4/10

Seda pro duben: Septicflesh - The Great Mass

Abych řekl pravdu, na duben jsem se vůbec nedíval. Vím jen, že mají vyjít Septicflesh, a nic jiného mě nezajímá. Tihle řečtí pekelníci mi učarovali deskou "Communion", která mě svého času dost odrovnala. Jejich vystoupení v Praze jen potvrdilo jejich velké kvality a myslím si, že kdyby měli s sebou živý orchestr, bylo by to naprosto něco geniálního. Už teď se těším, až je opět uvidím na Brutal Assaultu. Z "The Great Mass" jsem zatím slyšel song "The Vampire from Nazareth" a viděl trailer. Tohle bude obrovské peklo, pro mě jedna z desek, která by mohla aspirovat na album roku 2011.

DATUM VYDÁNÍ: 18. 4.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Ježura pro duben: Demonaz - March of the Norse

Vypadá to, že jaro, teplo a všudypřítomná zeleň zimu definitivně udolaly. Přes všechny možné i nemožné rozmary počasí je tu však skálopevná jistota, že ještě zakusíme trochu vtíravého chladu. Svoji eponymní prvotinu totiž plánuje vydat Demonaz, spoluzakladatel a dosavadní člen legendárních Immortal, a cítím v kostech, že to bude velká událost. Že se máme na co těšit, naznačily ukázky na MySpace a já se skutečně nemůžu dočkat, až se budu moct pustit do finální verze celého díla...

DATUM VYDÁNÍ: 1. 4.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

nK_! pro duben: Scar Symmetry - The Unseen Empire

Chvíli jsem váhal, zda do dubnového eintopfu vybrat léty prověřené Norther nebo naopak s poměrně novou sestavou vystupující Scar Symmetry. Teď už je jasné, kterou z kapel jsem nakonec vybral, ale byl to velice náročný a mentálně netušeně vyčerpávající několikavteřinový boj, který se v mé hlavě odehrál. Protože nK_! je člověk velice líný a často neschopný namazat si k snídani chleba, jistě dovedete ocenit, že se mu zadařilo napsat těchto pár sofistikovaných řádků. Takže za mě oproti ostatním zcela se vymykající album. Už zase.

DATUM VYDÁNÍ: 15. 4.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Deska měsíce dle redakce: Septicflesh - The Great Mass

Barometr očekávání v redakci: 20/50


Pesimista měsíce: Earthworm Křičící

Chthonic: novinka vyjde v červnu

1. dubna 2011 v 14:55 | Monsterfuck |  Music News
Chthonic
Taiwanští black metalisté Chthonic vydají v průběhu června pod křídly Spinefarm Records svou šestou dlouhohrající desku s názvem "Takasago Army". Půjde o zakončení volné trilogie, která začala v roce 2005 s nahrávkou "Seediq Baale" a pokračovala v roce 2009 s "Mirror of Retribution".

"Armáda Takasago byla taiwanská jednotka bojující v Pacifiku za 2. světové války v letech 1940-1944 za Japonsko. Vojáci Takasago byli potomci statečných a silných lidí z taiwanských hor, lidé se silnou vojenskou tradicí. Své nepřátele uchvátili obratností, houževnatostí a zkušenostmi z bojiště a stali se nejobávanější bojovou jednotkou v japonské císařské armádě," vysvětluje význam názvu desky baskytaristka Doris Yeh. Co se týče hudebního zaměření "Takasago Army", Doris prohlásila, že se kapela pokusila na své novince vytvořit harmonii mezi "západním metalem" a "formami tradiční asijské hudby, jako je pětitónová stupnice, hudba enka nebo taiwanská opera".

Kromě "Takasago Army" v červnu vyjde ještě na podzim nová, vylepšená edice "Seediq Baale" (2005).

U.D.O. a Becoming the Archetype s novými klipy

1. dubna 2011 v 13:56 | Monsterfuck |  Music News
>>> Heavy metalová skupina U.D.O. z Německa, jejímž lídrem není nikdo menší než zpěvák Udo Dirkschneider (ex-Accept), vypustila videoklip na podporu své nové nahrávky "Rev-Raptor", která vyjde 20. května. Jelikož tu informace o desce proběhly nedávno, nebudeme se jimi tentokrát zdržovat a rovnou se vrhneme na video k songu "Leatherhead":


>>> Žánrově trochu jinde jsou Američané Becoming the Archetype, ale což, alespoň ta novinka nebude na jedno brdo. Song "The Magnetic Sky" pochází z aktuální fošny "Celestial Completion", která bude čtvrtým řadovým počinem kapely. Klip je prý "8-bitové fantasy dobrodružství, zachycující členy Becoming the Archetype na cestě sci-fi krajinou ve staré Nintendo hře a jejich boj pustinou hrozivých příšer, aby splnili svou tajné poslání". Zní to hezky ujetě, takže vás jistě bude zajímat konečná podoba:


Blaze Bayley rozpouští kapelu

1. dubna 2011 v 13:38 | Monsterfuck |  Music News
Britský hudebník Blaze Bayley, známý jako zpěvák Wolfsbane a bývalý zpěvák Iron Maiden (působil zde v 90. let a nazpíval desky "The X Factor" a "Virtual XI"), se rozhodl rozhodl rozpustit sestavu své sólové kapely. Důvodem byl podle vyjádření velký nátlak na jeho psychiku, když byl nucen starat se po ztrátě manažerky se o veškeré aktivity spojené s kapelou, domlouvání koncertů, promo, vydávání alb a také o finance. "Výsledkem bylo, že jsem musel rozpustit skupinu BLAZE BAYLEY. Od teď jsem jenom Blaze Bayley, sólový umělec a zpěvák Wolfsbane," říká Blaze.

Nadcházející turné po Velké Británii bylo přeloženo na prosinec. Potvrzené letní festivaly proběhnou podle plánu, stejně tak jako potvrzené akce znovuobnovených Wolfsbane.