Duben 2011

Nové klipy od Kvelertak a Turisas

20. dubna 2011 v 19:19 | Seda |  Music News
>>> Na dnešní večer jsou oznámeny dva nové videoklipy. První je od norských Kvelertak, kteří po vydání svého debutu čím dál tím rychleji stoupají nahoru a podařilo se jim vyhrát už několik cen. Vystoupí i na letošním festivalu Brutal Assault. Zfilmována byla píseň "Ordsmedar av rang" a jedná se zatím o druhý videoklip od této skupiny.


>>> Další na řadě jsou finští Turisas. Ti se rozhodli natočit "Stand Up And Fight", což je titulní píseň třetího alba této party. Klip se natáčel na kalifornské poušti v únoru s režisérem Iainem Sclaterem. Video je hodně inspirováno filmy "Mad Max". Turisas se rovněž objeví na letošním Brutal Assaultu.


Blut aus Nord - 777 - Sect(s)

19. dubna 2011 v 18:28 | Monsterfuck |  Recenze
Francouzští Blut aus Nord jsou prostě a jednoduše geniální skupina. V plném rozsahu významu toho slova. Vše, na co sáhnou, se pod jejich rukama mění doslova v hudební klenoty; vždy, když člověk doposlouchá jakoukoliv jejich desku, zůstane zírat s pocitem, že slyšel něco kdekoliv jinde neviděného, neslyšeného. Ačkoliv je tomu mnohdy těžké věřit, jsou prostě skupiny, které tohle dokážou - není jich moc, ale jsou. A Blut aus Nord mezi tuto hrstku bezesporu patří. Tentokrát tomu není tak, že by jeden recenzent nadneseně glorifikoval svou oblíbenou muziku, v tomto případě vůbec ne; Blut aus Nord jsou živoucím důkazem, popírajícím zavedená pravidla o tom, že každý někdy vydá slabší nahrávku. Jak vidno, každý ne. Netvrdím, že každý člověk musí hudbu těchto svojských Francouzů chápat či ji mít rád, ale o její genialitě pochybovat nelze.

Na celé té auře okolo Blut aus Nord jsou velice fascinující hned tři věci. Zaprvé: jak dlouho takto působí. Vždyť už jejich debut "Ultima Thulée" z roku 1995 nabídl materiál tak úžasný, až se tají dech; který ani po více jak patnácti letech od svého vydání neztratil pranic ze svého kouzla a stále dokáže přivádět ušní ústrojí posluchačů do extáze. Zadruhé: v jaké kadenci své nahrávky dokáží tvořit. Prakticky rok co rok vzejde z jejich tábora nový počin a prakticky každý z nich nechává jakoukoliv konkurenci daleko za sebou. Zatřetí: rozsah toho, co všechno dokážou Blut aus Nord ve své tvorbě obsáhnout. Ano, vše, co kdy vydali, by šlo s větším či menším přihmouřením oka zasunout do šuplete se štítkem black metal, ale v žádném případě se nedá říct, že by kdy vydali dvě stejné věci. Pohybují se od primitivního (formou, nikoliv obsahem!), dřevního a animálního black metalu (kupříkladu "What Once Was… Liber I" z loňského roku) přes ambientem cáknutý black metal ("Ultima Thuleé") nebo epické monumenty s progresivními momenty ("Memoria Vetusta I: Fathers of the Icy Age", "Memoria Vetusta II: Dialogue with the Stars") až po nihilistické industriální šílenství ("MoRT"). Plus spousta dalších alb mezi tím… nebo zase úplně jinde. Ale to je jedna z nejvíce vzrušujících věcí na muzice Blut aus Nord - člověk od nich nikdy nedostane "to svoje", nějaký standard, právě naopak - nikdy neví, co očekávat, jak bude další deska znít. Jediná jistota je, že to bude stát za to…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nightfall hlásí dva nové členy

19. dubna 2011 v 17:43 | Monsterfuck |  Music News
Řady řeckých extrémně metalových veteránů Nightfall nedávno rozšířil nový kytarista Constantine a nový baskytarista Stathis Ridis. Oba si svou koncertní premiéru odbyli 8. května na společném vystoupení s Cradle of Filth v klubu Fuzz v Athénách.

Poslední deska Nightfall, "Astron Black and the Thirty Tyrants", vyšla 27. srpna 2010 u Metal Blade Records. Album vyšlo po pětileté pauze od předchozího počinu "Lyssa: Rural Gods and Astonishing Punishments". Většina materiálu byla nahrána ve studiu Soundlodge v Německu. O produkci se postaral zpěvák a vůdční postava Nightfall, Efthimis Karadimas, a také bubeník Jörg Uken (ten už jako producent spolupracoval např. s God Dethroned nebo Dew-Scented). O artwork se postaral Travis Smith (Death, Nevermore, Opeth ad.). Velice netradiční animovaný videoklip byl pořízen ke skladbě "Ambassador of Mass":


Klipy od Pain a Impious

19. dubna 2011 v 16:58 | Monsterfuck |  Music News
>>> Pain, skočný projekt švédského hudebníka a producenta Petera Tägtgrena z Hypocrisy, zveřejňuje první videoklip k nadcházejícímu albu "You Only Live Twice", které vychází 3. června u Nuclear Blast. Zvolen byl song "Dirty Woman":


>>> Oproti tomu krajané Impious si dali se svým klipem celkem na čas, protože "I Am the King" pochází z fošny "Death Domination", jež vyšla, ehm, před dvěma lety. Výsledek je následující:


Obscura - Omnivium

19. dubna 2011 v 0:40 | Earthworm |  Recenze
Omnivium
Když jsem poprvé slyšel jméno Obscura, neříkalo mi vůbec nic. Vlastně neznám osobně nikoho, komu by ten zvláštní název něco říkal před rokem 2009. Tato kapela se vynořila zničehonic s albem, které se pro některé (včetně mě) vytáhlo až na album roku. Deska "Cosmogenesis" představila světu technický, progresivní death metal v té nejlepší podobě a vystřelila mladou kapelu tak vysoko, jak jen může tech death metalová kapela být. Instrumentální velmistři, mezi kterými moc nezaostává ani všestranný vokalista, si ale nastavili do budoucna velmi vysokou laťku a nejeden fanoušek se nemohl dočkat, až zjistí, jestli bude vytvořeno další mistrovské dílo, jež se zařadí ke klasikám žánru.

Už na první poslech si každý všimne charakteristického zvuku kapely, kterému velmi příspívá mistrně ovládaná bezpražcová baskytara, posunující tento nástroj na jinou úroveň, nebo dokonalé produkce známé již z předchozích počinů. Na první poslech se také může zdát, že "Omnivium" nabízí stejnou hudbu, jakou známe z "Cosmogenesis". Troufám si ale říct, že pravda je úplně někde jinde. Novinka se neskutečně liší a je úplně o něčem jiném.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Pondělní videoklipový příděl: Arch Enemy, Detonation a Yggdrasil

18. dubna 2011 v 22:09 | Monsterfuck |  Music News
>>> Mezi nejsledovanější počiny letošní sezóny patří dozajista novinka "Khaos Legions" švédských melodických death metalistů Arch Enemy. Na její podporu teď kapela zveřejňuje videoklip k songu "Yesterday Is Dead and Gone", který ukuchtila za pomoci režiséra Patrica Ullaeuse, s nímž už se zná z natáčení klipů "Revolution Begins" a "I Will Live Again" (dále spolupracoval např. s Dimmu Borgir, In Flames nebo Lacuna Coil). Výsledek sledujte zde:


"Khaos Legions" vychází 30. května v Evropě a 7. června v Severní Americe. Nahrávalo se ve švédském studiu Sweet Spot s Rickardem Bengtssonem, který produkoval už album "Doomsday Machine" z roku 2005. O artwork se postaral Brent Elliott White (Megadeth, Death Angel).

>>> Čtvrtá řadovka "Reprisal" Nizozemců Detonation vyšla 2. dubna ve vlastním nákladu, což kapela zdůvodňuje tím, že se nedokázala s žádným labelem dohodnout na odpovídajících podmínkách, díky čemuž lze nahrávku v její fyzické podobě získat pouze skrze oficiální web nebo na koncertech. To však Detonation nikterak nezabránilo v natočení videa "Washing Away the Blood", které vypadá následovně:


>>> Na závěr dnešní jízdy se podíváme opět do Švédska, kde působí folk metalisté Yggdrasil, jejichž třetí dlouhohrající fošna "Irrbloss" vychází 25. května.

Konkrétně k songu "Bergtagen" vznikl rovněž videoklip, jenž byl dnes zveřejněn - prohlédnout si jej můžete samozřejmě níže. Na závěr jen doplníme, že pokud byste si chtěli "Irrbloss" před případnou koupí nejprve legálně poslechnout, můžete tak učinit na této adrese; oproti tomu tady si zase můžete stáhnout song "Uppåkra".


Svarttjern, Maniac Butcher: Praha - Exit Chmelnice, 9.4. 2011

17. dubna 2011 v 18:42 | Monsterfuck |  Reporty
Historicky první koncert norských pekelníků Svarttjern v Čechách bylo něco, co jsem si já osobně i přes právě probíhající nemoc nemohl nechat ujít, zvláště když se večera navíc účastnila kultovní formace Maniac Butcher. To snad ani nešlo pochybovat o tom, že půjde o pěkně infernální akci. Podle návštěvnosti jsem evidentně nebyl sám, kdo byl podobného názoru, i když já osobně jsem čekal, že jméno jako Svarttjern přitáhne ještě o trochu více lidí, než nakonec přišlo - zaplněno bylo vcelku slušně (i když paradoxně na samotné Svarttjern bylo díky pozdní hodině o poznání méně lidí než na Šíleného řezníka), ale natřískáno určitě nebylo. Nu což, alespoň se člověk mohl v klidu hýbat…

A v čem že to jsou Svarttjern vlastně tak výjimeční, že člověk čekal větší návštěvnost, přestože u nás hráli poprvé a na kontě mají jen jedno album? Co si budeme povídat, přehnaná originalita to rozhodně není, spíše je to surový způsob, jakým black metal uchopili. Svým výtečným debutem "Misanthropic Path of Madness" z roku 2009 nalili do zkornatělých žil true norwegian black metalu setsakramentskou dávku čerstvé krve. Neuvěřitelný tah na bránu, vyhlazovací tempo, brutální vokál a melodie typické pro tnbm - kombinace tak jednoduchá, až svým způsobem brilantní… a pro živé provedení vskutku lákává, ale k tomu až za chvíli…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Oskar999)

Sicmaggot hitparáda: 16. kolo

17. dubna 2011 v 13:47 | Monsterfuck |  Hitparáda
Ze Sicmaggot hitparády už se nám pomalu, ale jistě stává každotýdenní rutina a byl by to jistojistě hřích, kdybychom naší malou tradici tentokrát porušili. Minulý týden vnesl do hitparády trochu toho čerstvého větru... i když, jak se to vezme, čerstvého, protože z klipu "Helleluyah!!! (God Is Dead)" od polských pekelníků Vader, kteří vyhráli s opravdu úctyhodným rozdílem, dýchá spíše hniloba. Podobné soudy však ponechme stranou, protože tu nemají co dělat - hlavní je fakt, že Vader své konkurenci těžce nakopali čokoládovou dírku. Do dalšího kola s nimi proklouzla ještě domácí Doga, němečtí heavy veteráni Accept a švédští doomaři Candlemass. Vale tedy musíme dát Naglfar a Drowning Pool. Nevěšte však hlavy, na jejich místo pro vás mám jiné dva adepty na vaše hlasy - moderní Němce Caliban a intergalaktické magory Gwar. Jen houšť!

Výsledky 15. kola:
---postupující---
1. místo: Vader - Helleluyah!!! (God Is Dead) (19 hlasů - 38%)
2. místo: Doga - Nejsi nevinná (8 hlasů - 16%)
3. místo: Accept - Teutonic Terror (7 hlasů - 14%)
4. místo: Candlemass - Black Dwarf (6 hlasů - 12%)
---nepostupující---
5.-6. místo: Drowning Pool - Feel Like I Do (5 hlasů - 10%)
5.-6. místo: Naglfar - The Perpetual Horrors

Hlasovací anketu a videoklipy pro šestnácté kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Within Temptation - The Unforgiving

17. dubna 2011 v 0:39 | Ježura |  Recenze
Within Temptation jsou kapela, která stála na počátcích mého metalového bytí a pořád patří mezi kapely, které si i po letech rád poslechnu, byť se můj vkus obrátil značně obskurnějším směrem. Právě díky vztahu, který k Within Temptation chovám, jsem se dost obával, že po rozporuplném albu "The Heart of Everything" novinka nenabídne nic zajímavého, ba naopak že se dočkáme vykrádání klasického Within Temptation soundu a melodiky. Co jsem ale rozhodně nečekal? Přesně to, co se urodilo na "The Unforgiving"...

Velké změny předznamenalo několik událostí, které se později ukázaly jako součást rozsáhlého konceptu, okolo kterého se "The Unforgiving" točí. Původní webové stránky se proměnily v informační portál značně sociálního charakteru a namísto klasické/provařené (vyber jednu možnost) černé jim nyní dominuje svěží bílá. WTF? Co se to děje? Komiksový příběh a dějový video doprovod. Cože? To jim úplně hráblo? Inspirace popovou a elektronickou hudbou. Sodoma Gomora?! Ale vůbec ne, vážení. Čím déle album poslouchám, tím víc mi dochází, že tohle všechno je velice promyšlený tah, který při udržení vysoké kvalitativní laťky úspěšně eliminuje všechna negativa, jejichž stín mě děsil v prvním odstavci.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Informace k novinkám od Communic a Pagan's Mind

16. dubna 2011 v 12:25 | Monsterfuck |  Music News
>>> Progresivní Norové Communic zveřejňují kompletní informace o delší dobu avizovaném nástupci desky "Payment of Existence" z roku 2008. Celkem již čtvrtá řadovka se bude jmenovat "The Bottom Deep" a firma Nuclear Blast ji vypustí 22. července.

Skupina slibuje nejupřímnější a nejorganičtěji znějící počin ve své kariéře, což je údajně dáno tím, že se tentokrát o kompletní produkci starali sami. Mastering si vzal na starost věhlasný Dan Swanö. Čekat prý máme "mnoho elementů z různých metalových žánrů, kde se snoubí síla, melodie, inteligentní texty a silně progresivní hudební cítění," jak se praví v oficiálním prohlášení. Tracklist s obálkou jsou následující:

01. Facing Tomorrow
02. Denial
03. Flood River Blood
04. Voyage of Discovery
05. In Silence with My Scars
06. My Fallen
07. Destroyer of Bloodlines
08. Wayward Soul
09. The Bottom Deep
10. In Union We Stand [bonus track]

>>> Krajané Pagan's Mind se rovněž chystají na vydání nové desky, v jejich případě už šesté. "Heavenly Ecstasy" vyjde 20. května v Německu, 23. května ve zbytku Evropy a 31. května v Severní Americe, ve všech teritoriích pod křídly SPV/Steamhammer. Fanoušci budou moci vybírat mezi klasickým jewelcasem, limitovaným digipackem (dvě bonusové skladby, plakát), oranžovým double vinylem (dvě bonusové skladby) a downloadem.

Ukázku v podobě songu "Intermission" můžete poslouchat na YouTube.

Tracklist standardní edice a artwork vypadají takto:

01. Contact
02. Eyes of Fire
03. Intermission
04. Into the Aftermath
05. Walk Away in Silence
06. Revelation to the End
07. Follow Your Way
08. Live Your Life Like a Dream
09. The Master's Voice
10. When Angels Unite
11. Never Walk Alone

Nové klipy od 3 Inches of Blood a Midnattsol

16. dubna 2011 v 12:08 | Monsterfuck |  Music News
>>> Heavy metalová smečka 3 Inches of Blood z kanadského Vancouveru vypustila do světa další videoklip ze své poslední fošny "Here Waits Thy Doom" ze srpna 2009. Tentokrát padla volba na song "12.34", který má ve studiové verzi pouze necelé dvě minuty, avšak pro potřeby videa byl prodloužen na tři a půl minuty. O režii se postaral Tom MacLeod.


>>> S videoklipem přispěchala i německo-norská formace Midnattsol, a sice k písničce "Kong Valemons Kamp". Ten je oproti 3 Inches of Blood poněkud čerstvější, neboť pochází z aktuálně vydávaného alba "The Metamorphosis Melody", které se na pultech evropských obchodů objeví 25. dubna.

Midnattsol nahrávali v Studio E, které hostilo například už kapely jako The Vision Bleak nebo Secrets of the Moon; producentskou taktovku měl na starosti Markus Stock. A právě z natáčení desky pochází i záběry pro klip "Kong Valemons Kamp":


Tormented se upsali Listenable Records

16. dubna 2011 v 11:55 | Monsterfuck |  Music News
Švédští death metalisté Tormented, v jejichž řadách působí bývalí členové kapel jako Marduk, Edge of Sanity nebo Devian, podepsali smlouvu s francouzskou firmou Listenable Records. Ta v létě znovuvydá debut kapely, jenž vyšel pod názvem "Rotten Death" koncem května 2009. Nová edice bude mít kompletně novou grafiku a bude k dispozici i v dosud neupřesněné limitované verzi.

Tormented

Koncerty na květen

15. dubna 2011 v 21:25 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Vicious Rumors (USA), Sebastien (CZ), Eagleheart (CZ)
2. 5. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Cena: 200/230

Evergrey (SWE), Interitus (CZ)
4. 5. - Brno, Melodka (21:00)
Cena: 190/290
Více informací: RM Production

Riverside 10th Anniversary Tour
5. 5. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Vystoupí: Riverside (POL), Tides from Nebula (POL)
Cena: 350/390
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

The Dark Symphony European Tour
6. 5. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
Vystoupí: Haggard (GER) + support
Cena: 550
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Through the Noise European Tour 2011
6. 5. - Praha, Rock Café (18:30)
Vystoupí: Comeback Kid (USA), The Ghost Inside (USA), Kvelertak (NOR), Gravemaker (CAN), Social Suicide (NOR)
Cena: 445
Více informací: Conspiracy

Cover Europe with…! Tour 2011
8. 5. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Vystoupí: Caliban (GER), As Blood Runs Black (USA), For Today (USA), Adept (SWE) + support
Cena: 350/380
Poznámka: Přesunutý koncert z 26. března z Brna.
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Pagan Wrath VI
13. 5. - Králíky, Kamikaze (19:30)
Vystoupí: Dark Domination (LAT), Sekhmet (CZ), Trautenauer 666 (CZ), Diagon (CZ)
Cena: 160

Voivod (CAN) + support
13. 5. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Cena: 490/550
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Marty Friedman (USA)
17. 5. - Praha, Rock Café (19:00)
Cena: 490/550
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Theatres des Vampires (ITA), Motherstone (ITA), My Sweet Torment (SPA)
17. 5. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
21. 5. - Brno, Melodka (19:00)
Cena: 350
Více informací: Nemesis Productions

Death Infernal Tour
19. 5. - Praha, Modrá Vopice (19:00)
Vystoupí: Demonical (SWE), Feral (SWE), Aroganz (GER), Brutally Deceased (CZ)
Více informací: L'inphantile Collective

Foul Taste of Freedom Tour 2011
19. 5. - Praha, Exit Chmelnice (20:00)
Vystoupí: Pro-Pain (USA), Tenside (GER), Insane (HUN)
Cena: 490
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Metal Mini Fest II
21. 5. - Děčín, Chlum (18:00)
Vystoupí: Permafrost (GER), Askeregn (GER), Annihilation 666 (GER), Ancient Ancestry (CZ)

Uriah Heep (UK), Citron (CZ)
24. 5. - Praha, KC Vltavská (20:00)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Queens of the Stone Age (USA)
29. 5. - Praha, KC Vltavská (20:00)
Cena: 760
Poznámka: Queens of the Stone Age odehrají kompletní debut "Queens of the Stone Age" z roku 1998.
Více informací: D_Smack_U

Unexpect: info o novince

15. dubna 2011 v 17:55 | Monsterfuck |  Music News
Kanadští avantgardisté Unexpect konečně zveřejňují obšírnější info o dlouho očekávaném pokračování nadšeně přijaté desky "In a Flesh Aqaurium" z roku 2006. Ačkoliv přesné datum vydání je stále ještě ve hvězdách, byl alespoň prozrazen název, odkryta obálka s tracklistem a několik dalších podrobností...

Novinka se bude jmenovat "Fables of the Sleepless Empire". Montrealská formace dokončila před nedávnou dobou nahrávání v Badass Studio s producentem Jefem Fortinem. O tvorbu obálky se postaral španělský umělec Mario Sanchez Nevado, oproti tomu ostatní grafická stránka desky pochází od jistého Erica Charrona. Jen dodejme, že o vydání se postarají Ascendance Records. Artwork a seznam jedenáctky skladeb je k nahlédnutí o kousek níže.

Na oficiálních stránkách Unexpect si můžete poslechnout první ukázky z desky - song "Orange Vigilantes".

Tracklist "Fables of the Sleepless Empire":
01. Unsolved Ideas of a Distorted Guest
02. Words
03. Orange Vigilantes
04. Mechanical Phoenix
05. The Quantum Symphony
06. Unfed Pendulum
07. In the Mind of the Last Whale
08. Silence This Parasite
09. A Fading Stance
10. When the Joyful Dead Are Dancing
11. Until Yet a Few More Deaths Do Us Part

Unearth pojmenovali příští album

15. dubna 2011 v 17:34 | Monsterfuck |  Music News
Zámořští metalcoristé Unearth pojmenovali svou chystanou pátou řadovku, jejíž datum vydání bylo labelem Metal Blade předběžně stanoveno na toto léto, "Darkness in the Light". Nahrávalo se v Zing Studios v Massachusetts, přičemž na producentské křesílko své pozadí uvelebil starý známý Adam Dutkiewicz z Killswitch Engage a Times of Grace. O finální mix se pak postaral Mark Lewis (DevilDriver, The Black Dahlia Murder ad.)

Unearth

Kampfar - Mare

14. dubna 2011 v 19:50 | Monsterfuck |  Recenze
Kampfar jsem měl vždy opravdu rád. Je to kapela s naprosto unikátním feelingem a jasně rozpoznatelným zvukem. První dvě desky "Mellom Skogkledde Aaser" (1997) a "Fra Underverdenen" (1999) bych se nebál ani náhodou označit za klenoty pohanského black metalu. I nahrávky po sedmileté pauze (žádný rozpad - Kampfar během té doby jen tak trochu pospávali) jsou úžasné, a to jak "Kvass" (2006), tak "Heimgang" (2008). Skupina vždy tvrdila, že ona velice specifická atmosféra jejich hudby pramení z kombinace hudebního cítění dvou hlavních protagonistů, kteří Kampfar v roku 1994 nastartovali (až do roku 2003 šlo o dvoučlenný projekt) - black metalových kořenů zpěváka (a dříve i bubeníka) Dolka a folkových kořenů kytaristy (dříve i baskytaristy) Thomase. Jenže před vydáním pátého dlouhohrajícího opus "Mare" nastala otázka, jíž si fanoušci kapely do té doby snad ani nepřipouštěli, že by mohla nastat - co se stane, když jeden z této ústřední dvojice odejde? Ztratí pak Kampfar svou charakteristickou tvář, díky níž jsou tím, čím jsou?

Thomas, jehož typická kytara byla po dlouhé roky zřejmě tím největším poznávacím znamením Kampfar, svůj odchod oznámil v prosinci loňského roku. Stačí si trochu ujasnit časové období a je nad slunce jasné, že "Mare" na výše položenou otázku odpovídá tak napůl. Na jednu stranu se Thomas už na nahrávání novinky nepodílel, ale svůj otisk na albu zanechal při skládání materiálu. Upřímně by mě velice zajímalo, na kterých skladbách konkrétně se podílel, neboť některé položky "Mare" znějí přesně v duchu v Kampfar, zatímco v jiných se onen pohanský feeling, podpořený mrazivý melodiemi, ustupuje spíše klasičtějšímu pojetí (melodického) black metalu. Jako kdyby Thomas do některých písní vložil svůj um a do některých ne.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Silent Stream of Godless Elegy, Endless: Praha - Exit Chmelnice, 2.4.2011

14. dubna 2011 v 2:06 | Ježura |  Reporty
Silent Stream of Godless Elegy jsem měl tu čest vidět už dvakrát. V obou případech to bylo pod otevřeným festivalovým nebem a v obou případech celkový dojem něco pokazilo (ať už radikálně zkrácený set na Metalfestu nebo jakési neuvěřitelně zapáchající individuum na Masters of Rock 2010)... Proto jsem považoval návštěvu pražské zastávky aktuální Návaz Tour za svou takřka svatou povinnost už jenom proto, že klubová prezentace ještě čerstvého alba "Návaz" představovala lákadlo vpravdě neodolatelné. Bohůmdík, žádné okolnosti mi v tomto záměru nezamezily, a tak jsem se vydal zjistit, jak na mě Silent Stream of Godless Elegy zapůsobí tentokrát...

Rozepisovat se o místě konání, tedy žižkovském klubu Exit Chmelnice, se mi po stoprvní nijak zvlášť nechce, neb se tam od posledně nic viditelně nezměnilo. Za povšimnutí stojí snad jen fakt, že ještě dlouho před nástupem první kapely a tedy ještě mnohem déle před naplněním sálu vystoupala teplota ovzduší do značně nepříjemných výšin. Nevím, nakolik to měla na svědomí nepoužitá/nepoužitelná ventilace, teplé klima vně budovy nebo snad nějaký nenápadný požár v sousedství, ale sotva jsme s doprovodem vkročili do sálu, už jsme zase mířili ven objevovat krásy jarního podvečera...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Jericho.thez.info (autor: Patrik Chrastil)

Mnemic opouští baskytarista

13. dubna 2011 v 16:30 | Seda |  Music News
Baskytarista Tomas "Obeast" Koefoed kapely Mnemic už nadále v tomto uskupení figurovat nebude. Odchod odůvodnil tím, že je čas na změny. Svoje poslední vystoupení s Mnemic odehrál v březnu na turné ve Španělsku. Pro Koefoeda to bylo těžké rozhodnutí, zvláště k tomu, co se mu s Mnemic povedlo. Bohužel, už nadále v kapele necítí motivaci a plnohodnotné uspokojení, a tak se rozhodl odejít. Naposledy si můžete Koefoeda také například užít v jednom z videoklipů.


Demonical: "Ravenous" videoklip

13. dubna 2011 v 14:04 | Monsterfuck |  Music News
Švédští death metalisté Demonical zveřejnili videoklip ke fláku "Ravenous" ze svého posledního alba "Death Infernal", které vyšlo 15. dubna letošního roku u Cyclone Empire Records. S natáčením kapele vypomáhal Costin Chioreanu (Ava Inferi). Na výsledek můžete juknout na konci článku.

"Death Infernal" bylo natočeno ve švédském studiu Necromorbus, kde své desky spáchali např. Watain nebo Deströyer 666. Tracklist (poslední dva songy jsou jen na limitovaných edicích "Death Infernal") je následující:

01. The Arrival of Armageddon
02. Return in Flesh
03. Black Inferno
04. Ravenous
05. March for Victory
06. Through Hellfire
07. All Will Perish (The Final Liberation)
08. Slain Warriors
09. Darkness Awaits
10. From Northern Shores [bonus]
11. Night of the Graveless Souls [Emperor cover; bonus]

V květnu se Demonical vydají na evropskou štaci na podporu "Death Infernal", v jejímž rámci se 19. května zastaví i v Praze v klubu Exit Chmelnice. Jako support se představí Švédové Feral, Němci Aroganz a domácí Brutally Deceased.


Porce obalů od Queensrÿche a Devina Townsenda

13. dubna 2011 v 13:47 | Monsterfuck |  Music News
>>> Progresivní Američané Queensrÿche zveřejnili přebal svého chystaného počinu "Dedicated to Chaos", který vychází 28. června u Loud & Proud Records. Podívat se na něj můžete o kousek níže. Nahrávalo se v domovském Seattlu s producentem Kellym Grayem.

Dedicated to Chaos

>>> Rovněž starý známý Devin Townsend zveřejnil artwork... artwork k poslednímu albu své chystané tetralogie, jejíž dvě závěrečné části "Deconstruction" a "Ghost" vyjdou 20. června u InsideOut Music ("Ki" a "Addicted" vyšly v roce 2009 - 25. května, resp. 16. listopadu). Dále byl také odhalen tracklist - viz níže.

Na třetí "Deconstruction" se podílela celá plejáda hvězdných hostů, mezi nimiž nechybí Mikael Åkerfeldt (Opeth, Bloodbath), Ihsahn (ex-Emperor), Tommy Rogers (Between the Buried and Me), Joe Duplantier (Gojira), Greg Puciato (The Dillinger Escape Plan), Floor Jansen (Revamp, ex-After Forever), Oderus Urungus (Gwar), Paul Masvidal (Cynic) a Fredrik Thordendal (Meshuggah). Seznam songů a obálka "Deconstruction" jsou následující:

01. Praise the Lowered
02. Stand
03. Juula
04. Planet of the Apes
05. Summera
06. The Mighty Masturbator
07. Pandemic
08. Deconstruction
09. Poltergeist

Deconstruction

Amon Amarth - Surtur Rising

12. dubna 2011 v 17:57 | nK_! |  Recenze
Amon Amarth - Surtur Rising
Mocní Vikingové Amon Amarth nás oblažují svým severskou tematikou protkaným umem bezmála dvacet let a nejen to je samo o sobě důvodem k nemalé radosti. Na pulty obchodů připlouvá po rozbouřeném moři temné Skandinávie v pořadí již devátý drakkar těchto blonďatých výtržníků a nechává za sebou pouze vypálené vesnice, hromady mrtvých a znásilněné ženy. Co my na to?

Znalci severské mytologie i bez nápovědy jistě tuší, kdože to byl ten Surtur zmiňovaný v titulu nahrávky. Já zasvěcen sice nejsem, ale dobrý kamarád internet mi sdělil, že se jednalo o vůdce ohnivých obrů z Múspellheimu (ohnivá říše), který je shodou okolností zároveň nejstarší bytostí celé severské mytologie. Tento obávaný Surtur střeží své plamenné království na jeho samé hranici a nevpustí dovnitř žádného vetřelce. Říká se, že až nastane konec světa (tzv. Ragnarök), bude říše ohně stát na straně zla a samotný Surtur nakonec sežehne a zahubí celý svět. Tolik k návaznosti díla s historií.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Klipy Leaves' Eyes a Therion

11. dubna 2011 v 20:52 | Monsterfuck |  Music News
>>> Německo-norská formace Leaves' Eyes, vedená pěvecko-manželskou dvojicí Alexander Krull a Liv Kristine, nedávno natočila ve švédském Göteborgu videoklip ke skladbě "To France", předělané od Mikea Oldfielda. S režií skupině vypomohl Patric Ullaeus (Dimmu Borgir, Arch Enemy, In Flames, ale i předchozí video Leaves' Eyes, "My Destiny"). Na výsledek se můžete samozřejmě podívat o kousek níže.

"To France" je součástí nové desky Leaves' Eyes, "Meredead", která vychází 20. dubna (u nás až 25.) jako klasické CD, limitovaný mediabook (bonusový song, DVD) a nakonec i jako sběratelský box (mediabook, náhrdelník). Kromě coveru od Oldfielda budou na albu i dvě předělávky tradičních norských písní.


>>> Novým videoklipem se mohou pochlubit i vládci bombastického metalového kýče Therion. Zvěčnění se dočkala písnička "Kali Yuga, Pt. 3", která se objevila na aktuálním dlouhohrajícím počinu "Sitra Ahra" ze září loňského roku. Podívat se můžete zde:


Novinka Draconian se objeví v červnu

11. dubna 2011 v 12:13 | Monsterfuck |  Music News
Čtvrtá velká deska švédských gothic/doom metalistů Draconian konečně vyjde 23. června u Napalm Records pod názvem "A Rose for the Apocalypse". K dispozici bude i jako limitovaný digipack s jednou bonusovou skladbou. Zpěvák Anders Jacobsson vysvětluje, že koncept desky se týká problémů, které vyvstanuly z rozvoje lidské společnosti, přičemž název alba má symbolizovat nevyhnutelný kolaps celé komunity lidí, plynoucí z těchto problémů. I po hudební stránce prý novinka bude temnější než její předchůdce "Turning Season Within" z roku 2008. Po letech od debutu "Where Lovers Mourn" (2003) dojde také k návratu houslí do tvorby Draconian.

"A Rose for the Apocalypse" bylo nahráno ve Fascination Street s Jensem Bogrenem (Katatonia, Amon Amarth ad.), o obálku se postaral Spiros "Seth" Antoniou (grafika např. pro Moonspell nebo Paradise Lost, jinak také baskytarista a zpěvák řeckých Septicflesh).

Někdy v rozmezí dnů 11.-13. srpna se Draconian představí jako jedni z účastníků českého festivalu Brutal Assault v Josefově.

Draconian

Kabát: Liberec - Tipsport Aréna, 1.4.2011

10. dubna 2011 v 22:57 | Monsterfuck |  Reporty
Kabát - Liberec
Pokud nejste na Sicmaggot nováčky, jistě už máte jakýs takýs přehled o hudebním vkusu zdejších redaktorů. Já osobně se nijak netajím tím, že fandím především black metalu, doom metalu, avantgardě, jakož i dalším co nejnenormálnějším šílenostem. Dobře tedy, řeknete si, jak je možné, že se někdo jako já dostal na koncert kapely jako Kabát? Nebojte se, nebyl jsem pod vlivem omamných látek, ani mě nikdo pod trestem smrti nenutil, nic podobného. Ono vysvětlení může být možná až úsměvné…

Jsou tomu již dlouhé roky, co jsem ještě jako malé parchantě pomalu začínal vnímat hudbu, a náhoda tomu chtěla, že právě Kabát byla jedna z prvních skupin, které jsem kdy začal opravdu poslouchat. Jó, to vám byly časy… takových roků nazpátek… to tenkrát ještě nehráli žádné uchcanosti jak dnes, byli to praví vidláci, kterým čouhalo seno z bot, kteří na sto honů páchli pivem a levnou kořalkou a kteří, a to je hlavní, drhnuli pořádný rock'n'roll. Až člověku ukápne slza nostalgie, když si na to vzpomene. I přesto jsem, pokud nepočítám pár laciných revivalů, Kabát naživo nikdy neviděl. A tím se pomalu dostáváme k jádru pudla - onoho památného apríla jsme se do Liberce rozjel splatit jeden svůj dávný dluh - vidět Kabát živě…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Fotobanka.net (autor: Jiří Částka)

Sicmaggot hitparáda: 15. kolo

10. dubna 2011 v 21:18 | Monsterfuck |  Hitparáda
Minulé, tedy 14. kolo Sicmaggot hitparády přineslo další skupině místo v Síni slávy. Kdo už nějaký ten pátek hlasuje, jistě nebude překvapen, když prozradíme, že oním vyvoleným, který vzešel z vašich hlasů, jsou Despised Icon, s nimiž se tudíž loučíme. I přesto však dnes budou pouze dvě novinky, neboť pořadí bylo opět velice vyrovnané, takže nakonec postupuje (v jednom výše zmiňovaném případě "postupuje") hned pět klipů. Jediný, kdo tedy skončil klasickou cestou, jsou Faeřané Týr.

Oslavenci Despised Icon svou jízdu hitparádou zakončili na přední pozici, velice solidně si ale vedla rovněž domácí Doga. Trojice videí od Accept, Candlemass a Drowning Pool si pak rozdělila shodný počet hlasů a tudíž i shodné pozice. A co dnešní novinky? Ano, samozřejmě že budou! Tentokráte zalovíme v trochu extrémnějších vodách a dáme po jednom kousku z black metalového a death metalové ranku. Fanoušky prvního z obou stylů by mohli potěšit Švédové Naglfar, naopak příznivcům smrtícího kovu jistě přijdou vhod Vader z Polska.

Výsledky 14. kola:
---postupující---
1. místo: Despised Icon - Day of Mourning (14 hlasů - 26%) --> Síň slávy
2. místo: Doga - Nejsi nevinná (10 hlasů - 18%)
3.-5. místo: Accept - Teutonic Terror (8 hlasů - 15%)
3.-5. místo: Candlemass - Black Dwarf (8 hlasů - 15%)
3.-5. místo: Drowning Pool - Feel Like I Do (8 hlasů - 15%)
---nepostupující---
6. místo: Týr - Hold the Heathen Hammer High (6 hlasů - 11%)

Klipy a hlasovací anketu pro patnácté kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!