close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Duben 2011

Winds of Plague - Against the World

30. dubna 2011 v 15:35 | Seda |  Recenze
WoP
Tuto partu jsem si za poslední dva počiny "Decimate the Weak" a "The Great Stone War" velice oblíbil. Na deathcorovém poli, kde bývá těžké se prosadit, si dokázali zapracováním symfoniky udělat slušné jméno a zaslouženě patří k tomu lepšímu (a hlavně odlišnému!), co deathcore může nabídnout. Musím se ale přiznat, že za nějaký poslední půlrok jsem Winds of Plague hodně zanedbával a spíš než abych se věnoval poslechu, jsem je vychvaloval a bral je "jako ty lepší". Náprava však příchází s aktuální "Against the World", je to už čtvrtý kus, který kapela vydala do světa. Zezačátku bych ale chtěl pochválit obaly alb, které byly už na předchozích počinech dobré (dobře, debutové "A Cold Day in Hell" se mi zas tak nelíbí), ale poslední dvoje práce jsou opravdu skvělé. Ač na tyhle věci moc často nehledím, zde musím udělat výjimku.

A co se týče hudby? Nic se skoro nezměnilo. Winds of Plague sází na osvědčené metody a v podstatě jen přidávají songy do sbírky. Ano, zatím se to poslouchá stále dobře. Kvalitativně je to vše o stupínek výš. Jenže co když to bude takhle stejné i za roky dva, tři, čtyři? Na toto už zapadlo do zapomnění několik kapel, a kdyby se to stalo i této partě, moc rád bych nebyl. Do příště by se měla tato hudba něcím osvěžit a trošku pozměnit. Jak říkám, "Against the World" je na tom ještě dobře. Do budoucna ale pozor. Pokud se vám tedy Winds of Plague na předchozích albech líbili tak jako mně, tohle vás zaujme určitě taktéž.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rozlučkové DVD Running Wild vyjde příští měsíc

30. dubna 2011 v 15:09 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní heavy/power metalisté Running Wild ukončili před dvěma roky po 33 letech svou kariéru a 1. srpna odehráli na domácí půdě německého festivalu Wacken Open Air rozlučkovou show, kterou slíbili následně vydat na DVD jako definitivní tečku za svou historií. Chvíle vydání disku s názvem "The Final Jolly Roger" konečně nyní nadchází - 24. června se počin na pultech obchodů objeví ve třech verzích: 2CD, DVD a třídiskový set 2CD+DVD. Tracklist a obal si prohlédněte okolo.

Obsáhlou fotogalerii z vystoupení naleznete na oficiálním webu Running Wild.

DVD tracklist:
01. Intro
02. Port Royal
03. Bad to the Bone
04. Riding the Storm
05. Soulless
06. Prisoner of Our Time
07. Black Hand Inn
08. Gates of Purgatory
09. Battle of Waterloo
10. Der Kaltverformer
11. Raging Fire
12. Whirlwind
13. Tortuga Bay
14. Branded and Exiled
15. Raise Your Fist
16. Conquistadores
17. Under Jolly Roger

1. CD tracklist:
01. Intro
02. Port Royal
03. Bad to the Bone
04. Riding the Storm
05. Soulless
06. Prisoner of Our Time
07. Black Hand Inn
08. Gates of Purgatory
09. Battle of Waterloo
10. Der Kaltverformer
11. Raging Fire

2. CD tracklist:
01. Whirlwind
02. Tortuga Bay
03. Branded and Exiled
04. Raise Your Fist
05. Conquistadores
06. Under Jolly Roger

Rudra - Brahmavidya: Immortal I

29. dubna 2011 v 23:53 | Monsterfuck |  Recenze
Abych se přiznal, scénu jihovýchodní Asie v podstatě nesleduji, jelikož v této oblasti vládne především death metal a grind, což není zrovna moje parketa. Když se nad tím zamyslím, konkrétně ze Singapuru, jediného mimoevropského městského státu na světě, z něhož pochází předmět dnešní recenze, znám v podstatě jen dvě jména: grindové chasníky Wormrot podle hudby (což je dáno především tím, že se objevují i v Evropě a že mají smlouvu se známým britským labelem Earache Records) a Rudra podle jména.

A jsou to právě druzí zmiňovaní veteráni singapurské scény, kteří jsou oním proklamovaným předmětem tohoto článku. Jak říkám, slyšel jsem o nich pouze podle názvu, ale o jejich muziku, tzv. vedic metal, což je vlastně jenom trochu víc cool označení pro death/black metal s exotickou náladou, jsem až doposud jaktěživ uchem nezavadil. Situace se mění až s aktuální deskou "Brahmavidya: Immortal I", s níž Rudra uzavírají jednu trilogii (předchozí části "Brahmavidya: Primordial I" a "Brahmavidya: Transcendental I" vyšly v letech 2005 a 2009). Tak se, panstvo, hezky usaďte, trochu tu exotiku prubneme…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Agni Productions]

The Black Dahlia Murder a informace k "Ritual"

29. dubna 2011 v 18:52 | Seda |  Music News
The Black Dahlia Murder, loňský účastník Brutal Assaultu, se rozhodl vydat detaily k další desce. Ta ponese název "Ritual", datum vydání je stanoveno na 17. června pro Evropu a o čtyři dny později pro Ameriku. Vše přes Metal Blade Records. K dispozici bude také speciální box-set, kterého bude pouze jen 2000 kusů. Producentem alba se opět stal Mark Lewis (Trivium, Bury Your Dead, Deicide), který již spolupracoval na dva roky starém "Deflorate".

Frontman Trevor Strnad označil "Ritual" za nejlepší nářez The Black Dahlia Murder všech dob.

Tracklist "Ritual":
01. A Shrine to Madness
02. Moonlight Equilibrium
03. On Stirring Seas of Salted Blood
04. Conspiring With the Damned
05. The Window
06. Carbonized in Cruciform
07. Den of the Picquerist
08. Malenchanments of the Necrosphere
09. The Grave Robber's Work
10. The Raven
11. Great Burning Nullifier
12. Blood in the Ink

Five Finger Death Punch a Melechesh se loučí s baskytaristy

29. dubna 2011 v 16:29 | Monsterfuck |  Music News
>>> Zámořská moderně metalová grupa Five Finger Death Punch je v současné době bez baskytaristy. Alespoň to tvrdil kytarista Zoltan Bathory v jednom z nedávných rozhovorů. Podle jeho slov už není dosavadní basák Matt Snell členem kapely od prosince loňského roku. Zpráva nebyla až doposud oficiálně potvrzena, protože se Five Finger Death Punch v současné době věnují přípravám třetí řadové nahrávky, díky čemuž nechtěli vířit vodu. Důvod, proč Matt Snell skupinu opouští, Zoltan Bathory neprozradil s tím, že jednotliví členové mezi sebou mají takovou dohodu.

>>> S hráčem na basovou kytaru se museli rozloučit rovněž sumerští black/thrash metalisté Melechesh (na fotce). Rahm odešel "z personálních důvodů, které mohly ohrozit fungovaní kapely," jak prohlásil frontman Ashmedi. Melechesh ihned vyhlásili pátraní po novém členovi, který by měl být podle jejich představ zkušený muzikant a týmový hráč se zájmem o hudbu a textovou tématiku Melechesh. Bydliště poblíž Nizozemska, kde skupina v současné době funguje, je výhodou.

Septicflesh - The Great Mass

28. dubna 2011 v 18:28 | Monsterfuck |  Recenze
"The Great Mass" bylo v naší redakci jedním z nejnetrpělivěji očekávaných počinů letošního roku. A nejen u nás - do novinky řeckých bohů Septicflesh byly vkládány obrovské naděje takřka ze všech stran. Ale ono se není co divit, vezmeme-li v potaz, jakou apokalypsu rozpoutala kapela na posledním opusu "Communion". Už když se nějaký měsíc nebo dva před vydáním dostala několika lidem do rukou nezmixovaná (!) verze "The Great Mass", začaly se ozývat hlasy, které mluvily o něčem geniálním, o desce roku, o díle takových rozměrů, že veškerá obrovská očekávání zadupává do země a překonává je doslova mílovými kroky…

…a všichni obrátili své zraky k Řecku…

…vše nakonec prasklo 18. dubna, kdy "The Great Mass" konečně vyšlo. Je to vážně tak skvělé? Je to opravdu taková bomba? Ne, není... je to mnohem víc… výbuch supernovy. Což o to, Septicflesh vždy platili za velice kvalitní skupinu, ale to, co předvádějí v posledních letech, se nedá při vší úctě k jejich starým deskám srovnávat s čímkoliv z minulosti; ono se to vlastně nedá srovnávat takřka s ničím. Dodnes si pamatuji, když svého času vyšlo "Sumerian Daemons". Nemohl jsem tomu tenkrát věřit a říkal jsem si, že to se snad nedá překonat. Pak přišel rozpad, a když po letech Septicflesh s mírně pozměněným názvem (dříve jako Septic Flesh) ohlásili návrat, pranic jsem nevěřil důstojnému navázání na litanii Sumerských démonů. Ale "Communion" se stal živoucím důkazem, že i zdánlivě nemožné lze zvládnout, a když vyšel, první, co mě napadlo, bylo, že něco obdobného už nikdy v životě nezopakují. Teď je tady "The Great Mass"… a víte co? Oni to zvládli. Neptejte se mě jak, sám nejsem s to nějak to pochopit, ale "Communion" padl a je tu nový král - "The Great Mass"

Už temný sbor na začátku úvodní "The Vampire from Nazareth" dává tušit velké věci. Postupně se přidávající smyčce houstnou, až to celé vybouchne v obrovský death metalový rachot a Septicflesh vás hned mají v hrsti, všechno se na vás valí najednou, spousta dojmů a pocitů. Elektrizující atmosféra, neuvěřitelný tlak, dokonale organické propojení extrémního metalu a klasické hudby, zvířecí vokál, excelentní dynamický zvuk, který vás zarazí do křesla - vše dovedeno k naprosté dokonalosti a s takovou pečlivostí, že to nelze vstřebat na jeden poslech, ani dva nebo tři, pomalu ani deset poslechů ne. Septicflesh mají ten dar hned od první vteřiny vás uchopit pod krkem a nepustit, vtáhnout do své hry. Jejich hudba má jakési vnitřní pnutí a hrozivou atmosféru, která člověku nedovolí ani na vteřinu povolit pozornost. Zapomeňte na všechnu chválu, kterou jste kdy slyšeli na adresu jakékoliv jiné skupiny - Septicflesh je všechny bez milosti drtí na prach!

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Lock Up: informace o třetí desce

28. dubna 2011 v 16:58 | Monsterfuck |  Music News
Death/grindový allstar projekt Lock Up zveřejňuje informace o dlouho očekávané třetí dlouhohrající fošně "Necropolis Transparent", která bude prvním studiovým počinem kapely po dlouhých devíti letech od posledního záseku "Hate Breeds Suffering" a zároveň prvním albem, na němž bude hrát nový kytarista Anton Reisenegger, náhradník původního kytaristy Jesseho Pintada, který zemřel v roce 2006 na selhání jater v důsledku nadměrného pití alkoholu.

"Necropolis Transparent" vychází 1. července u německé firmy Nuclear Blast. Nahrávalo se v průběhu listopadu a prosince loňského roku v Ipswich v Británii v HVR Studios. Mix proběhl tamtéž v lednu. Tracklist a obal si prohlédněte níže a vpravo.

V oficiálním prohlášení se praví, že "Necropolis Transparent" hravě překonává vše, co kdy Lock Up udělali v minulosti. "Rychlost, riffování a intenzita z toho dělá mnohem víc než jen další grindcorové album," vzkazuje kapela. Jestli se nejedná kec se můžete přesvědčit za pomoci válu "Life of Devastation", který visí na MySpace.

Tracklist "Necropolis Transparent":
01. Brethren of the Pentagram
02. Accelerated Mutation
03. The Embodiment of Paradox and Chaos
04. Necropolis Transparent
05. Parasite Drama
06. Anvil of Flesh
07. Rage Incarnate Reborn
08. Unseen Enemy
09. Stygian Reverberations
10. Life of Devastation
11. Roar of a Thousand Throats
12. Infiltrate and Destroy
13. Discharge the Fear
14. Vomiting Evil
15. Stigmatyr [bonus]
16. Through the Eyes of My Shadow Self
17. Tartarus

Beardfish - Mammoth

27. dubna 2011 v 22:18 | Earthworm |  Recenze
Švédsko je plodné na kvalitní progresivní kapely a není divu, že z těchto krajů pocházejí i Beardfish, kteří si zajistili místo mezi největšími skupinami podobného žánru. Na rozdíl od svých tvrdších vrstevníků ze Švédska jsou známí hlavně díky svému zvuku, připomínajícímu 70. léta, kdy byly na vrcholu klasické prog rockové kapely, jako Yes, Genesis nebo Pink Floyd. Vlivy těchto velikánů byly vždy v jejich tvorbě hmatatelné, ale i přesto si Beardfish dokážou vždy udržet vlastní obličej. Jaký ale vůbec je charakteristický vzhled jejich hudby?

Troufám si říct, že doopravdy se kapela našla až na novince "Mammoth". Tím nemyslím, že by snad dříve nevěděli, co dělají, přeci jenom už se na hudební scéně vyskytují jedenáct let, každé jejich album ale bylo více nebo méně experimentální a hudebně kolísalo mezi žánry. To samozřejmě také nebylo na škodu. Právě na "Mammoth" kapela nakombinovala všechny prvky, co dělaly jejich hudbu tak jedinečnou a vynikající, a dokázala tak udělat zatím nejkomplexnější album své diskografie. Ačkoliv má album přes 50 minut, tak doba rychle uteče nejen proto, že se posluchač skvěle baví, ale také díky ucelenosti desky. Celkový zvuk alba mi připomíná hlavně desku "Sleeping in Traffic: Part Two", která je podle mě zároveň nejlepším počinem kapely - nezní až moc metalově jako "Destined Solitaire", ale není ani příliš retro, jako první část "Sleeping in Traffic".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Stormwarrior vydají příští měsíc čtvrté album

27. dubna 2011 v 19:07 | Monsterfuck |  Music News
Power/speed metaloví Němci Stormwarrior naplánovali vydání své čtvrté velké desky "Heathen Warrior" na 27. května. Počin vyjde u labelu Massacre Records jako jewelcase, limitovaný digipack a limitovaný vinyl. Konkrétně druhá zmiňovaná edice bude ještě společně s verzí pro japonský trh obsahovat doposud nevydané bonusové songy. Tracklist regulérní verze a obálka jsou k nahlédnutí okolo tohoto textu.

Předchozí nahrávka s názvem "Heading Northe" vyšla 22. února 2008 u Dragon Records, verze pro severoamerický trh se do prodeje dostala v dubnu 2009 s nálepkou Locomotive Records.

Tracklist "Heathen Warrior":
01. …Og hammeren hæves til slag...
02. Heathen Warrior
03. The Ride of Asgård
04. Heirs to the Fighte
05. Bloode to Bloode
06. Fyre & Ice
07. The Returne
08. Wolven Nights
09. Ravenhearte
10. The Valkyries Call
11. And Northern Steele Remaineth

Demonaz - March of the Norse

27. dubna 2011 v 2:20 | Ježura |  Recenze
V současnosti se považuje za obecně uznávaný fakt, že heavy metal vznikl někdy na pomezí 60. a 70. let převážně na území Velké Británie. Po poslechu Demonazova sólového debutu se mi ale začíná vkrádat na mysl lehce kacířská myšlenka. Jsem totiž čím dál tím víc přesvědčen, že se původ heavy metalu datuje někam do Norska desátého století a Demonaz jej prezentuje v podobě takřka nezměněné. Říkáte si, že pojmy heavy metal, Norsko a prominentní postava black metalové scény nejdou moc dohromady? Čtěte dál a možná svůj názor poupravíte...

Mám-li být upřímný, když jsem poprvé zaslechl o tom, co se chystá v páně Demonazově kuchyni, byl jsem lehce vyděšen. Děs se ale záhy proměnil v nenasytná očekávání, protože zveřejněné promonahrávky přinesly něco, co si s Demonazovými domovskými Immortal nemohl splést skutečně nikdo. Přes veškeré syntetizéry si ale hudba uchovala specifickou mrazivou atmosféru tak typickou pro výše zmíněnou smečku neznabohů. Jak diametrální odlišnost, tak lehké společné rysy ve mně probudily očekávání, jaké jsem naposled zakusil před více než rokem. Jakmile jsem se ale do desky poprvé pustil, následovala studená sprcha. Místo náladových syntetizérů kytary, místo něčeho naprosto neortodoxního "pouhý" metal. Moje zklamání z nenaplněných očekávání bylo tak mocné, že na dlouhou dobu spolehlivě udusilo všechno, čím mě mohlo album "March of the Norse" oslovit. Zpětně si však žehnám za osvícené rozhodnutí dopřát desce čtvrtou šanci. V opačném případě bych totiž přišel o mnohé...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sarah Jezebel Deva podepisuje s Listenable Records

26. dubna 2011 v 18:51 | Monsterfuck |  Music News
Britská zpěvačka Sarah Jezebel Deva (ex-Cradle of Filth, ex-Therion) podepsala smlouvu s francouzskou firmou Listenable Records pro vydání svého druhého sólového alba s názvem "The Corruption of Mercy". Tento následovník v loňském roce vydaného debutu "A Sign of Sublime" se objeví v Evropě v průběhu července a v Severní Americe v září. Tracklist vypadá následovně:

01. No Paragon of Virtue
02. The World Won't Hold Your Hand
03. A Matter of Convenience
04. Silence Please
05. Zombie
06. Pretty with Effects
07. What Lies Before You
08. Sirens
09. The Eyes That Lie
10. The Corruption of Mercy

Mastodon už mají skoro doskládáno

26. dubna 2011 v 18:41 | Monsterfuck |  Music News
Bubeník Brann Dailor ze zámořské formace Mastodon v jednom nedávném rozhovoru prozradil, že kapela je těsně před dokončením skládání písní pro netrpělivě vyčkávaného nástupce dva roky staré, kritikou i fanoušky nadšeně přijaté desky "Crack the Skye". Brann dále prohlásil, že novinka zcela jistě vyjde ještě letos - pokud prý vše půjde podle plánu, mohla by se objevit dokonce už koncem léta.

Základy nové muziky vznikaly během koncertních šňůr při společném jamování v zákulisí. "Pak, když se dostaneme domů a máme čas na psaní nahrávky, můžeme dát všechny dohromady a uvidíme, co k čemu pasuje, co zní dobře a co ne," popisuje proces skládání Brann.

Mastodon se v létě opět po čase podívají do České republiky - vystoupí 11. června na místní mutaci festivalu Sonisphere v Milovicích. Kromě nich se mohou návštěvníci těšit například ještě na Iron Maiden, KoRn nebo In Flames.

Behemoth se na podzim vrátí na pódia

24. dubna 2011 v 17:19 | Monsterfuck |  Music News
Dobrá zpráva přichází z tábora Behemoth - kapela hlásí, že se v říjnu letošního roku poprvé od doby, kdy se její frontman Nergal začal léčit s leukémií, vrátí na koncertní pódia. Potvrzeno je prozatím šest koncertů v domácím Polsku (viz níže), avšak samotný Nergal se nechal slyšet, že ani fanoušci z ostatních zemí nemusí zoufat, neboť na koncertních šňůrách skrze Asii, Austrálii, Evropu a Severní Ameriku se právě pracuje. Pokud byste však měli zájem udělat si čistě náhodou výlet do sousedního Polska, což není zas tak daleko, jistě vás budou zajímat doposud potvrzená data:

8. října - Poznaň - Eskulap
9. října - Gdaňsk - Parlament
14. října - Krakov - Studio
15. října - Katovice - Mega Club
16. října - Vratislav - Eter
21. října - Varšava - Stodola

Sicmaggot hitparáda: sedmnácté kolo

24. dubna 2011 v 13:56 | Monsterfuck |  Hitparáda
Tak se nám to po minulém týdnu zase jednou opět hezky promíchalo. Snad jediné, co zůstalo na svém místě, je bezkonkurenční vítězství polské drtičky Vader a jejich neznabožského válu "Helleluyah!!! (God Is Dead)" - opět první místo a opět s markantním náskokem. Na následujících slotech už si však soutěžící klipy zahrály na Škatulata, hejbejte se. Tak především obě novinky, "Caliban's Revenge" od Caliban a "Let Us Slay" od Gwar, vtrhly mezi postupující a vytlačily tak dvě jiná videa, která si až do této chvíle vedla v naší hitparádě velice solidně - doštěkala česká Doga, dohráli němečtí Accept. Jediný hitparádový veterán, jenž si udržel svou postupující pozici, je doom metalová legenda Candlemass a jejich song "Black Dwarf", s nímž Švédové aktuálně vstupují již do pátého týdne.

Ani dnes samozřejmě nebudou chybět dva nováčci. Tentokrát jsme pro vás vybrali řecké démony Septicflesh, kteří mají čerstvě na kontě novou desku "The Great Mass", my ale zamíříme do jejich starších vod, kdy ještě pod původním názvem Septic Flesh natočili videoklip "The Eldest Cosmonaut". Druhou kapelou jsou vsetínští Abstract Essence se skladbou "I" z poslední nahrávky "Manifest".

Výsledky šestnáctého kola:
---postupující---
1. místo: Vader - Helleluyah!!! (God Is Dead) (19 hlasů - 36%)
2. místo: Caliban - Caliban's Revenge (10 hlasů - 19%)
3.-4. místo: Candlemass - Black Dwarf (7 hlasů - 13%)
3.-4. místo: Gwar - Let Us Slay (7 hlasů - 13%)
---nepostupující---
5. místo: Doga - Nejsi nevinná (6 hlasů - 11%)
6. místo: Accept - Teutonic Terror (4 hlasy - 8%)

Klipy pro sedmnácté kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Dvojka Horde of Hel už příští měsíc

23. dubna 2011 v 23:35 | Monsterfuck |  Music News
Švédští misantropové Horde of Hel zveřejnili datum vydání nástupce vysoce ceněného debutu "Blodskam" z roku 2009. Druhá dlouhohrající deska s názvem "Likdagg" bude vyvržena na svět už 20. května pod záštitou labelů Blooddawn Productions (vydavatelství Morgana z Marduk) a Regain Records. Tracklist a obálku si můžete prohlédnout okolo.

Pokud byste čistě náhodou dostali chuť na ochutnávku z "Likdagg", směřujte své kroky na MySpace, kde byla zveřejněna skladba "Herrens Tid".

Tracklist "Likdagg":
01. Herrens tid
02. Smärtans vapen
03. Works of the Holy
04. Förintelsens flod
05. Riv livets tron
06. Med vapen i hand
07. Likdagg
08. Celebration
09. Döden regal
10. Livets tid förbi
11. Dömd, frölös
12. Hären

Iperyt - No State of Grace

23. dubna 2011 v 10:07 | Monsterfuck |  Recenze
Dlouhých pět let to polskému komandu Iperyt trvalo, než přišla na svět druhá fošna "No State of Grace", což už bylo docela na čase. Debut "Totalitarian Love Pulse" mě svého času opravdu odrovnal, jelikož nabídl muziku tak úchylnou, až to prostě muselo být zábavné. Žádné servítky nebo kompromisy, jen zběsilý black metal s techno podkladem. Výsledkem byl totální kulervoucí bordel - vážně dobrá věcička. Není se co divit, že člověk k poslechu dvojky "No State of Grace" přistupoval s očekáváním další brutální diskotéky. Dočkal se jí?

Ano i ne. Začátek úvodní titulky "No State of Grace" zní přesně tak, jak si to každý posluchač znalý debutu nejspíše představoval - mozek vymývající nářez s tuc-tuc podkladem. Jenže co se to tam začne po minutě dít? Ten hnus mezi tím krásným bordelem, to jsou doopravdy melodické vyhrávky? Ano, dámy a pánové, jsou… a jsou tak melodické, div se z toho člověku neorosí řiť. Nevím jak nějací z přítomných jasnovidců, ale já to tedy ani za mák nečekal. A první song v tomto ohledu rozhodně není nějakým osamoceným vojákem v poli. Celkové vyklidnění materiálu a přidání melodií je hlavním poznávacím rysem "No State of Grace" oproti "Totalitarian Love Pulse". Když tak o tom ale přemýšlím, "vyklidnění" není to správné slovo, protože se na druhou stranu nedá říct, že by Iperyt úplně rezignovali na zběsilé industriální palby, jen mezi ně naroubovali ony klidnější pasáže. Což o to, to by nemuselo být tak špatné… jenže je. Nemůžu si pomoct, ale album mi díky tomu zní strašně nesourodě a jakoby "roztrhaně"… jako kdyby to byly dvě nahrávky v jedné. A pořád se vám nějak nemůžu rozhodnout, jestli se mi to vůbec líbí - je pravda, že je na "No State of Grace" slyšet jasně znatelný posun, což je samozřejmě pěkné, ale zároveň onen posun do jisté míry eliminuje to, co bylo jednou z hlavních předností "Totalitarian Love Pulse" - vyhlazovací inferno bez mozku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Roy Khan opouští Kamelot

22. dubna 2011 v 15:42 | Ježura |  Music News
To, co někteří možná tušili, se stalo skutečností. Fenomenální zpěvák a muž, který byl v srdcích fanoušků s kapelou neodmyslitelně spjat, na svém blogu ohlásil ukončení spolupráce. O důvodech jeho rozhodnutí lze jen spekulovat, nicméně je nasnadě, že za ním z velké části stojí Royův kolaps a následné vyhoření, které následovalo enormnímu pracovnímu nasazení při skládání poslední desky "Poetry For the Poisoned" (recenze zde). Z různých náznaků lze také usuzovat, že Roy lidově řečeno našel víru. Nakolik a jestli vůbec to však ovlivnilo jeho záměr odejít z kapely, se lze jen dohadovat.

V současné době kapela jede turné s náhradním zpěvákem, kterým není nikdo jiný než Fabio Lione z italské skupiny Rhapsody of Fire. Co ale bude následovat, je ve hvězdách. Celý text Royova prohlášení naleznete zde.

ICS Vortex zpět u Borknagar

22. dubna 2011 v 13:52 | Ježura |  Music News
Okolo Borknagar se v poslední době začínají dít věci. Je tomu skoro měsíc, co jsme vás informovali o podpisu smlouvy s labelem Century Media, a nyní přichází další novinka, která ovšem stojí za to. Ano, po více než deseti letech se ke kapele vrací Simen Hestnæs aka ICS Vortex! Do budoucna bude v kapele zastávat post baskytaristy a především zpěváka, kde bude sekundovat současnému vokalistovi, Vintersorgovi.

V současné sestavě skupina nahraje další album, jehož vydání je plánováno na počátek roku 2012 a již teď je potvrzeno, že kapela bude rovněž headlinerem Inferno Festivalu 2012. Členové Borknagar se netají očekáváním, které chovají k novince, a jsou si vědomi ohromného tvůrčího potenciálu, které skýtá Vortexovo angažmá, takže nezbývá než doufat, že se dočkáme skutečně výjimečného alba. Podmínky jsou pro to takřka ideální...

Festivalové potvrzovačky za poslední dobu

22. dubna 2011 v 12:42 | Monsterfuck |  Music News
Potvrzování skupin na pódia tuzemských festivalů už zdaleka neběží v takovém tempu a jistě jste si všimli, že už vás jimi nezásobujeme každý obden. To však neznamená, že by se pořadatelé flákali, tak si pojďme shrnout, co všechno se objevilo od posledních zpráv na Sicmaggot:

>>> Nejčilejší byl festival Obscene Extreme, 7.-9.7. 2011 v Trutnově, na jehož soupisku přibylo v mezičase hned 12 kapel - Assessor, Atomçk, Attack of Rage, D.I.S., Enthrallment, Headcrash, Nominal Abuse, Onanizer, Putrid Pile, Skitsystem, The Afternoon Gentlemen a Visions of War. Soupiska:

Another Way (HUN), Assessor (CZ), Attack of Rage (SVK), Atomçk (UK), Benediction (UK), Brujeria (MEX), Brutal Truth (USA), Chiens (FRA), Children of Technology (ITA), Collision (NL), Debustrol (CZ), D.I.S. (SWE), Dislike (CRO), Enthrallment (BUL), Entombed (SWE), Entrails (SWE), Fatal Nunchaku (FRA), Feastem (FIN), Fleshrot (UK), Gore and Carnage (MEX), Gronibard (FRA), Grunt (POR), Gutslit (IND), Haemophagus (ITA), Headcrash (NL), Idiot Convention (BEL), Impaled (USA), Inhumate (FRA), Instinct of Survival (GER), Interment (SWE), Jack (HUN), Komatoz (RUS), Last Days of Humanity (NL), Le Scrawl (GER), Lock Up (UK), Magrudergrind (USA), Mesrine (CAN), Mincing Fury and Guttural Clamour of Queer Decay (CZ), Napalmed (CZ), Nominal Abuse (SRB), Onanizer (CZ), Pandemia (CZ), Psycho (USA), Putrid Pile (USA), Razorrape (SWE), Rectal Smegma (NL), Reproach (BEL), Repulsione (ITA), Rotten Sound (FIN), Skitsystem (SWE), Squash Bowels (POL), Suffering Mind (POL), The Afternoon Gentlemen (UK), The Rotted (UK), Unkind (FIN), Varukers (UK), Visions of War (BEL), Von Boom (SWE), Zubrowska (FRA)

>>> Další na řadě je Brutal Assault (Jaroměř, 11.-13. srpna), který od naší poslední novinky potvrdil šest skupin: Blood for Blood, Debustrol, Forbidden, Svart Crown, The Dillinger Escape Plan a The Exploited. Naopak nemilá zpráva přišla z tábora Kanaďanů Gorguts, kteří kompletně zrušili evropské turné, díky čemuž nevystoupí ani v Jaroměři. Sestava je následující:

1349 (NOR), A Pale Horse Named Death (USA), Absu (USA), Ahab (GER), Anathema (UK), As I Lay Dying (USA), Atheist (USA), Blood for Blood (USA), Blood Red Throne (NOR), Cannabis Corpse (USA), Cathedral (UK), Cro-Mags (USA), Dagoba (FRA), Debustrol (CZ), Decapitated (POL), Dew-Scented (GER), Dordeduh (ROM), Draconian (SWE), Einherjer (NOR), Excrementory Grindfuckers (GER), Exhumed (USA), Exivious (NL), Exodus (USA), First Blood (USA), Forbidden (USA), Haemorrhage (SPA), Hail of Bullets (NL), Hecate Enthroned (UK), Khold (NOR), Kvelertak (NOR), Kypck (FIN), Mayhem (NOR), Morbid Angel (USA), Motörhead (UK), Nevermore (USA), Norther (FIN), Ram-Zet (NOR), Satyricon (NOR), Scar Symmetry (SWE), Septicflesh (GRE), Sepultura (BRA), Seventh Void (USA), Skeletonwitch (USA), Skyforger (LAT), Soilwork (SWE), Suicidal Tendencies (USA), Svart Crown (FRA), Sylosis (UK), The Dillinger Escape Plan (USA), The Exploited (UK), Threat Signal (CAN), Trigger the Bloodshed (UK), Triptykon (SWI), Tsjuder (NOR), Turisas (FIN), Vader (POL), Your Demise (UK)

>>> Přesuňme se do Volyně, kde 23. července proběhne Metalfest Volyně. Ten sice potvrdil jen jednu skupinu, ale zato sakra exkluzivní - po dlouhých letech nečinnosti se na pódia vrátí český doom/death metalový klenot Age of Storm. Seznam prozatím potvrzených kapel vypadá takto:

Age of Storm (CZ), Avenger (CZ), BUT (CZ), Deathstar (CZ), Desaster (GER), Isacaarum (CZ), Mortfilia (CZ), Negură Bunget (ROM), Panychida (CZ), Radiolokator (CZ), Six Degrees of Separation (CZ), Trollech (CZ)

>>> Na skok ještě do Plzně k jmenovci Metalfest, který se odehraje 3-.5. června v amfiteátru Lochotín. Zde sice žádná nová formace nebyla potvrzena, jedna však byla "odpotvrzena" - Australané Pegazus byli nuceni odříct své turné po Evropě, takže se neobjeví ani na Metalfestu. Náhrada ještě bude zveřejněna.

Accept (GER), Alcest (FRA), Arakain (CZ), Arch Enemy (SWE), Bloodbound (SWE), Cradle of Filth (UK), Crimes of Passion (UK), Crimfall (FIN), Dymytry (CZ), Epica (NL), Equilibrium (GER), Hell (UK), Kataklysm (CAN), Krisiun (BRA), Maelström (CZ), Milking the Goatmachine (GER), Misery Index (USA), Power 5 (CZ), Pretty Maids (DEN), Primordial (IRE), Rage (GER), Rising Dream (CRO), Sabaton (SWE), Salamandra (CZ), Saxon (UK), Smashed Face (CZ), Suicidal Angels (GRE), Vicious Rumors (USA), While Heaven Wept (USA)

>>> Kompletní soupisku už má po potvrzení slovenských Abyss of Wrath pohromadě podzemní festival Hellfast Attack, jenž proběhne ve dnech 8.-9. července v Brněnci u Svitav. Sestava je tedy následující:

Abusiveness (POL), Abyss of Wrath (SVK), Agmen (CZ), Asgard (CZ), Azahel's Fortress (AUT), Biały Viteź (POL), Dark Domination (LAT), Děti noci (CZ), Diagon (CZ), Hellocaustor (CZ), Inferno (CZ), Kaiserreich (ITA), Naurrakar (CZ), Panychida (CZ), Sarkom (NOR), Sekhmet (CZ), Silva Nigra (CZ), Stíny plamenů (CZ), Trollech (CZ), Žrec (CZ)

Debauchery - Germany's Next Death Metal

21. dubna 2011 v 23:08 | Monsterfuck |  Recenze
A věřili byste, že já jsem se na novinku Debauchery docela těšil? Byl jsem především opravdu zvědavý, s čím kapela přijde po minulém počinu "Rockers & War", který byl v rámci jejich tvorby velice pozoruhodný. Debauchery tenkrát nahráli nesourodý materiál, rozdělený na dvě poloviny. Druhá byla chytlavým rock'n'rollem s growlingem, ale ta první nabídla drtivý death metal, kde se v některých skladbách objevily opravdu výtečné epické klávesy, díky nimž zněl výsledek až nečekaně dobře. Kupříkladu taková "Wolves of the North", to je opravdová bomba a já osobně jsem tajně doufal, že by Debauchery na dalším albu mohli pokračovat právě v tomto stylu. Veliká škoda, že jsem nakonec doufal marně…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Jeff Loomis a Van Williams odcházejí z Nevermore

21. dubna 2011 v 22:31 | Monsterfuck |  Music News
Jako by těch odchodů nebylo v posledních pár dnech dost... od uznávaných amerických metalistů Nevermore ze Seattlu odcházejí bubeník Van Williams a hlavní tvůrce hudby (!) kytarista Jeff Loomis. Oba byli v kapele od jejích úplných počátků a oba své rozhodnutí zdůvodňují vnitřními neshodami uvnitř skupiny. Jedinými členy v Nevermore jsou tak v současné době zpěvák Warrel Dane a baskytarista Jim Sheppard. Sheppard si však navíc v nedávné době musel dát vynucenou přestávku od hraní, jelikož byl nucen podstoupit 16. února operaci, při níž mu lékaři odstranili nádor na mozku v počátečním stádiu.

Prozatím nebylo potvrzeno ani vyvráceno, jestli proběhnou plánované koncerty Nevermore, což se týká i českého festivalu Brutal Assault. Více informací prý máme očekávat brzy.

Nevermore

Legion of the Damned a Shining jsou bez kytaristů

21. dubna 2011 v 20:41 | Monsterfuck |  Music News
Richard Ebisch
>>> Nizozemský kytarista Richard Ebisch se rozhodl ze zdravotních důvodů opustit sestavu thrash/death metalové brusky Legion of the Damned. "Jsem velice vděčný za to, čeho se nám s Legion of the Damned podařilo dosáhnout, přesto jsem se ale po tolika letech hraní v kapele a tolika koncertních šňůrách rozhodl po zralém uvážení odejít. Kvůli mým zdravotním problémům už pro mne nebylo možné pokračovat v takovém tempu," říká Richard a přeje dále svým kolegům štěstí do budoucna.

Vokalista Maurice Swinkels se hned vzápětí nechal slyšet, že nahrádník na uvolněný post dosud není znám, avšak žádný z plánovaných letních festivalů se nebude v žádném případě rušit, což je i případ českého Masters of Rock, kde Legion of the Damned v sobotu 16. července v podvečer.

Aktuální album Legion of the Damned, "Descent into Chaos", vyšlo u Massacre Records letos v lednu. Nahrávalo se ve Švédsku v Abyss Studio pod producentskou taktovkou Petera Tägtgrena (Hypocrisy, Pain), který si i zahostoval v bonusovém songu "Legion of the Damned", což je předělávka vlastní písně kapely. Původně se skladba objevila na debutu "Malevolent Rapture" z roku 2006.

>>> V obdobné situaci jsou i švédští misantropové Shining, od nichž odešel kytarista Fredric Gråby, díky čemuž musela kapela zrušit vystoupení na německém festivalu Ragnarök (29.-30. dubna) v Německu, jelikož "není čas, aby se nový kytarista stihl naučit celý materiál," jak stojí v prohlášení skupiny. Jako důvod, proč Fredric odešel, bylo uvedeno pouze: "protože už se dále necítil být schopný pokračovat v hraní".

Kromě toho proběhla u Shining ještě jedna administrativní změna v sestavě - baskytarista Christian Larsson, který u švédské formace už více jak rok hraje jako sezónní hráč, povýšil na plnohodnotného člena.

Nové album "VII: Född förlorare" vyjde po dlouhých odkladech konečně 25. května u finských Spinefarm Records.

Testament v létě do studia

21. dubna 2011 v 14:29 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metaloví velikáni Testament z Bay Area, USA nastoupí v létě do studia, aby zde nahráli netrpělivě očekávané pokračování vysoce ceněného počinu "The Formation of Damnation" z roku 2008, který byl prvním albem Testament po obnově činnosti. Produkce se ujme známý producent Andy Sneap (Accept, Cradle of Filth, Arch Enemy ad.), přičemž konečného výsledku by se fanoušci mohli dočkat už koncem letošního roku, nejpozději začátkem roku příštího.

Vokalista Chuck Billy v jednom loňském interview prohlásil, že nový materiál zní jako srážka "The Formation of Damnation" a "The Gathering" (1999), posledního alba Testament před rozpadem. Kapela prý ale při skládání nezapomněla ani na své kořeny.

Nocra - The Haunting

20. dubna 2011 v 22:57 | Monsterfuck |  Recenze
Myslím, že neprozradím žádné tajemství, když řeknu, že na poli současného black metalu patří východoevropská scéna k těm nejvýraznějším líhním kvalitních kapel. Přesně určit se to sice nedá, ale nejspíše v tomto ohledu vede Ukrajina, ačkoliv nesmíme zapomínat, že i v okolních zemích se najdou tuze zajímavé sebranky. Konkrétně dnes se pohybujeme v Rusku (a jelikož Rusko je přece jenom trochu velký pojem, buďme konkrétnější - předmět dnešní recenze pochází z Petrohradu) - Nocra je jednou z mnoha štik v místním rybníčku a jako taková nedávno vyhodila na posluchačský břeh druhé dlouhohrající dítko s názvem "The Haunting". Pojďme se mu trochu podívat na zoubek...

V dnešní době už není to není takové terno potkat čistě dívčí kapelu a myslím, že každý z nás nemusí moc dlouho vrtat v paměti, aby si na nějakou takovou skupinu vzpomněl… ale co takhle v čistě black metalovém ranku? To už je horší, což? Možná si řeknete, proč o tom vůbec mluvím? - vždyť je to ve své podstatě jedno, jestli hudbu hraje chlap, ženská nebo třeba ufon, hlavně, že to zní dobře. To je samozřejmě pravda a já s tím bezezbytku souhlasím, avšak v případě Nocra je to velice význačný prvek. Díky jinému úhlu vnímání, než jsme u povětšinou mužského black metalu zvyklí - nazvěme to třeba ženským pohledem - se v hudbě kapely vyskytují mnohé až doslova něžné momenty, především díky hojně využívaným klávesám, což tvoří v porovnání s black metalovou tváří vskutku obrovský kontrast. A světe div se, ono to funguje… a opravdu dobře. Co tím mám na mysli je nejvíce evidentní ve videoklipové "Broken Wings", ale podobné náznaky lze samozřejmě zaslechnout i v dalších písních…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Agni Productions]

K.K. Downing opouští Judas Priest

20. dubna 2011 v 22:32 | Monsterfuck |  Music News
K.K. Downing
Kytarista K.K. Downing se rozhodl opustit řady legendárních britských veteránů Judas Priest. Dlouholetý kytarista jedné z největších heavy metalových kapel historie odchází s okamžitou platností, díky čemuž se neobjeví na chystaném turné Epitaph, poslední velké koncertní šňůře Judas Priest, a nebude tak hrát ani na pražské zastávce 28. června, ani se nebude podílet na připravovaném nástupci ceněné desky "Nostradamus" z roku 2008, který by se měl objevit v příštím roce. Na zmiňovaném turné Downinga nahradí Richie Faulkner, který hraje například v sólové skupině Lauren Harris (dcera Stevena Harrise z Iron Maiden).

"Nostradamus" byla v celkovém pořadí šestnáctá dlouhohrající nahrávka Judas Priest, ale vůbec první koncepční. Hlavní téma alba je založeno na životě francouzského lékaře Nostradama, známého především díky svým proroctvím. "Nostradamus" vyšlo jako dvojalbum o celkové délce téměř jeden a tři čtvrtě hodiny jako klasický jewelcase, deluxe edice s rozšířeným bookletem a jako třídeskový vinyl.