Symphony X zveřejnili obal nové desky

25. března 2011 v 23:52 | Ježura |  Music News
Jak se blíží vydání (v Evropě 17. června), američtí progresivní metalisté Symphony X odhalili obal své nadcházející novinky, která ponese jméno "Iconoclast". O grafickou podobu alba se postaral umělec Warren Flanagan a výsledek komentuje následovně:

"Cílem bylo vytvořit dílo, které bude oproti předchozím albům Symphony X o něco temnější a bude reprezentovat celkovou tematiku 'Iconoclast'. Celý koncept vzešel z Mikeovy [Michael Romeo, kytarista - pozn. redakce] hlavy. Měl jasnou představu o tom, co by měl obal představovat, a já se podle toho jen zařídil. Když se kapela shodla na názvu, snažil jsem se uzpůsobit obal tak, aby s ním co nejvíc korespondoval. Zároveň jsem chtěl začlenit pro kapelu typické masky tak, aby zapadly do celkového konceptu."

Svojí troškou do informačního mlýna přispěl i zakladatel, výše zmíněný kytarista Michael Romeo: "S Warrenem jsme spolupracovali již na předchozím albu 'Paradise Lost' a pracovalo se nám s ním výborně. Vždy, když jsme spolu řešili nápady okolo přebalu, často jsme skončili u srovnávání s různými filmy. Na novém albu se hudba a texty točí okolo temných, mechanicko-technologických motivů a vzpomínám si, že jsme s Warrenem řešili scény z filmů 'Matrix' a 'Terminátor'. Pak už jsme mu jenom poslali texty a nechali ho, ať dělá, co umí. Warren má obrovskou představivost a sdělení, které naše hudba nese, se mu podařilo vyjádřit dokonale."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Earthworm Earthworm | 26. března 2011 v 12:24 | Reagovat

Konečně!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama