Architects - The Here and Now

20. března 2011 v 14:53 | Seda |  Recenze
Architects si za své čtyři desky stihli udělat ve světě moderního metalu dobré jméno. Mathcorové začátky už zcela vymizely a kapela od podpisu smlouvy se Century Media Records hraje pouze klasický metalcore. Tento tah mi přijde na jednu stranu dobrý a na druhou špatný. Je dobře, že Archtects nehrají rok co rok tu stejnou hudbu, zase je ale špatně, že jejich tvorba už není tak originální a tato deska se dá zařadit mezi typický metalcore, kterého je všude milión. Poměrně typický příklad, kdy se změna vždy ne úplně vydaří. V předchozí době měli Architects svoji tvář, ale v "The Here and Now" mi přijde, že ji ztratili. Když vezmeme za příklad třeba jiné, podobné kapely - Bring Me the Horizon se ze svých deathcorových začátků posunuli k trochu jinačí hudbě a ta změna jim velice vyšla. Dokázali se přizpůsobit a poprávu jim momentálně patří přední pozice v metalcorové hudbě. Architects se také měnili každým rokem, ale v podstatě se pořádně na ničem neusadili a furt se snaží najít místo, které jim bude slušet. Na minulé "Hollow Crown" se mi velice líbil zvuk kytary, který byl poměrně ojedinělý, výborně naladěno, ale dnes? Výborna kytara je pryč a místo toho obyčejná nuda.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TRED TRED | 22. března 2011 v 0:10

Jsem rád, že tady padla recenze zrovna na tuhle desku. Těšil jsem se jakej na to bude názor.
Když jsem ji slyšel poprví, tak jsem si myslel, že si ze mě dělaj Architects srandu a že je to nedomasterovaná nahrávka, ale opak byl pravdou. Ale jak jsem ji poslouchal častěji docela se mi zalíbila. Jsem rád, že tady bylo napsaný to srovnání s jejich kamarádama z BMTH, kde je podobnost jejich "cesty" docela podobná. Myslím, že úmysl Architects byl na THaN stejný. Ale nesouhlasim s pojmem "klasický metalcore" to Architects nikdy nebyli, nejsou a asi nebudou. Ta muzika je celkem odlišná já si pod pojmem metalcore (já to rozhodně nevidim jako něco negativního a myslim, že je dost kvalitních kapel tohodle žánru)představim rytmický breakdowny, který Architects, snad až na vyjímku v Early Grave nedělaj apod. Taky nesouhlasim s lazenim kytar, který je stejný, ale co se změnilo je zvuk, kdy používaj jiný aparáty (alespoň ve studiu) než v Hollow crown. A kde je podle mě třeba velkej rozdíl oproti jinejm deskám, co tu nepadlo je zpěv,  kterej mi teda přijde zcela odlišnej. Jinak ty tappingový "finty" tam jsou pořád, ale už je to takový divně zaobalený.
Nechci to tu už bombardovat, hlavně jsem to nemyslel nějak kriticky, je to prostě jenom můj názor. Tenhle web navštěvuju prakticky denně a považuju ho za nejlepší u nás, takže jentak dál.

2 Seda Seda | 22. března 2011 v 12:10

Za každej názor jsme rádi :) takže díky

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama