Březen 2011

Frost Despair: "Splendor War" videoklip

9. března 2011 v 19:23 | Monsterfuck |  Music News
Braziliští symfo-black metalisté Frost Despair zveřejnili svůj debutový videoklip ke skladbě "Splendor War", který natočili v zimě ve svém domovském městě Porto Alegre. "Splendor War" pochází z nadcházejícího minialba kapely. Výsledek, jehož produkci si vzala na starost samotná skupina, si můžete prohlédnout zde:


Arakain - Homo Sapiens..?

8. března 2011 v 17:56 | nK_! |  Recenze
Arakain se u nás, v malebně malém a zkorumpovaném Česku, dá určitě považovat za živoucí legendu a špičku svého žánru. Nebudeme se vracet ke stokrát omýlanému tématu okolo odchodu Aleše Brichty a jeho dopadu na další působení skupiny a rovnou se smíříme s tím, že Arakain, jak jsme ho kdysi znali, je již pouhým stínem minulosti. Je to škoda? Na druhou stranu současná mladá a dravá sestava už poněkolikáté dokazuje, že svému odkazu vzdává všechen hold, ale zároveň se nebojí tak trochu experimentovat.

Jako dlouholetý přívrženec "brichtovského" Arakainu jsem byl po několikerých obměnách v sestavě trochu v rozpacích. Textařská dvojice Kub-Urban se nemůže nikdy vyrovnat dokonalosti Brichtova ladnému tahu perem, to nelze popřít. Novodobý Arakain zní po stránce slov hruběji a méně spisovně. Ne vždy a ne každému může takový styl úplně sednout. Třeba mně ne. Na novém albu jsem byl vpravdě velmi překvapen. Texty se vyhouply na o stupeň vyšší úroveň, než na které se nacházely u předchozí nahrávky. Takový "Marat" se může s klidem srovnávat i s některými staršími věcmi, což se v posledních letech povedlo jen málokteré písničce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


In Flames mají nového kytaristu

8. března 2011 v 16:50 | Monsterfuck |  Music News
Švédská kapela In Flames dává na vědomí, že se do jejích řad natrvalo přidává kytarista Niklas Engelin (Engel), který už s ní nějaký ten čas hrál na koncertech jako nájemný hráč. Niklas tak nahrazuje Jespera Strömblada, jenž In Flames opustil v únoru 2010, aby se mohl léčit ze své závislosti na alkoholu. S odchodem Jespera už v In Flames nejsou žádní zakládající členové. První oficiální fotka nové sestavy je napravo.

In Flames v současné době chystají vydání své jubilejní desáté řadovky s názvem "Sounds of a Playground Fading", jež bude prvním počinem bez Jespera. Nahrávalo se v IF Studios s Robertem Laghim (Sonic Syndicate, Hardcore Superstar). Album by mělo vyjít 13. května.

Další trojice pro Brutal Assault a čtveřice pro Masters of Rock

8. března 2011 v 16:23 | Seda |  Music News
Festival Brutal Assault sílí každým dnem. Dnes byly ohlášeny další tři posily do už tak nabitého line-upu. Po bok Triptykon, Motörhead nebo třeba Mayhem se zařadí Turisas, Dew-Scented a Cannabis Corpse.

Turisas nemyslím, že je třeba nějak více představovat, na svém vystoupení můžete očekávat materiál z poslední desky "Stand Up and Fight". Dew-Scented je thrash/death metalová parta z Německa, jež nedávno odehrála celé turné s Nile. Posledními na řadě jsou Cannabis Corpse, death metalová smaženice, jak má být.

UPDATE:
Nové kapely potvrdil rovněž Masters of Rock z Vizovic, jmenovitě jde o dánské Mercenary, folk metalisty Аркона z Ruska, švédské heavy metalisty Steelwing a Audrey Horne z Norska.

Cavalera Conspiracy vydávají videoklip "Killing Inside"

8. března 2011 v 16:22 | Earthworm |  Music News
"Killing Inside" je video k novému songu od Cavalera Conspiracy - projektu bývalých členů Sepultury, bratrů Maxe (zpěv, kytara) a Igora (bicí) Cavalerových. Klip byl natočen 5. února při speciálním vystoupení kapely v legendární hale Razzmatazz v Barceloně. Na video koukejte níže.

Skladba pochází z nového alba "Blunt Force Trauma", které vyjde 28. března. Album bylo znovu nahráno s Loganem Maderem (ex-kytarista Machine Head a Soulfly) a koprodukcí Maxe Cavalery. Logan již s kapelou mixoval první album "Inflikted".


Artwork k "Khaos Legions" od Arch Enemy je venku

7. března 2011 v 22:32 | Seda
Švédsko/němečtí melodičtí metalisté Arch Enemy vydali artwork ke své nově vycházející desce "Khaos Legions". Cover pochází od umělce Brenta Elliota Whita, který už spáchal obaly např. pro Megadeth nebo Death Angel. "Khaos Legions" bude už devátým albem kapely a oproti dvou předchozím výtvorum se bude jednat opět o nový materiál.

Bubeník kapely Daniel Erlandsson okomentoval nové CD takto: "Měli jsme velmi inspirující a kreativní období, když jsme tuto desku psali. Myslím, že to bude jasné hned při poslechu. Je tam hodně velký rozsah, od velmi melodického metalu až po extrémní."

V roce 2009 Arch Enemy vydali znovu nahrané starší písně na desku "The Root of All Evil" a ještě o rok dříve DVD/CD "The Tyrants of he Rising Sun - Live in Japan".

Brujeria na Obscene Extreme

7. března 2011 v 22:26 | Monsterfuck |  Music News
Trutnovský svátek všech (nejen) grinderů, festival Obscene Extreme, jehož letošní verze proběhne ve dnech 7.-9. července, potvrdil dalšího headlinera - Mexičany Brujeria. Prohlášení pořadatele:

"Vypadá to, jako když za váma přijede váš dealer. A to proto, že 'mexický' death/grindový kartel Brujeria přitáhne na Obscene Extreme 2011 pořádnou dávku chaotické, pódiové intravenózní invaze.

Dohromady se dali v roce 1989 a jejich zločinnými řadami prošla impozantní sestava hudebníků, od Guero Sin Fe z Faith No More až po zesnulého, skvělého kytaristu Crista de Pista z Terrorizer/Napalm Death.

Současnou sestavu tvoří dvojice vokalistů mávajících mačetou - Juan Brujo a Fantasma, následovaná maskovanými záškodníky - Hongo na kytaře, Embrujado další kytara, basák a doprovodný vokalista El Cynico a bicmen Podrido.

U monitoru vašeho počítače může být snadné je zavrhnout jako laciný trik, ale jakmile se rozezní pulsující basové linky, budete stát v první řadě a vyřvávat španělský hesla. Tahle sestava ví, jak hrát grind a vy máte sbírku nahrávek, která to dokazuje."

A ještě prozatím potvrzená soupiska:
Another Way (HUN), Benediction (UK), Brujeria (MEX), Brutal Truth (USA), Chiens (FRA), Children of Technology (ITA), Collision (NL), Debustrol (CZ), Dislike (CRO), Entombed (SWE), Entrails (SWE), Fatal Nunchaku (FRA), Feastem (FIN), Fleshrot (UK), Gore and Carnage (MEX), Gronibard (FRA), Grunt (POR), Idiot Convention (BEL), Impaled (USA), Inhumate (FRA), Instinct of Survival (GER), Interment (SWE), Jack (HUN), Last Days of Humanity (NL), Le Scrawl (GER), Lock Up (UK), Magrudergrind (USA), Mincing Fury and Guttural Clamour of Queer Decay (CZ), Napalmed (CZ), Psycho (USA), Razorrape (SWE), Rectal Smegma (NL), Reproach (BEL), Repulsione (ITA), Rotten Sound (FIN), Squash Bowels (POL), Suffering Mind (POL), The Rotted (UK), Unkind (FIN), Varukers (UK), Von Boom (SWE), Zubrowska (FRA)

Enslaved a Kvelertak vyhrávají ceny Spelleman

7. března 2011 v 13:21 | Monsterfuck |  Music News
Norské ceny Spelleman, což je místní ekvivalent Grammy, již znají své majitele. Nás samozřejmě zajímá kategorie Metal a Rock. V první jmenované si ocenění odnesli progresivní vizionáři Enslaved za svůj aktuální počin "Axioma Ethica Odini" (vyšel v září loňského roku), kteří porazili konkurenci v podobě Shining ("Blackjazz"), Ihsahna ("After") a Solefald ("Norrøn livskunst"). V rockové kategorii si vítězství uzmuli blázniví black-punkeři Kvelertak, pro něž to ale nebylo jediné ocenění - druhou cenu mají také jako Objev roku. Vyhlášení Spelleman proběhlo 5. března v Oslu.

Jen pro zajímavost si ještě připomene české hudební ceny Anděl, jejichž předávání proběhlo 23. února v Praze. V kategorii Hard & Heavy byli nominováni Dark Gamballe ("Pochyby"), Insania ("Kult hyeny") a Malignant Tumour ("Earthshaker"), přičemž cenu si odnesli poslední jmenovaní.

Face the Chaos Tour 2011

7. března 2011 v 13:01 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Face the Chaos poster
Face the Chaos Tour
Čtvrtek 7. dubna 2011 - La Putika, Hradec Králové

Přesně rok od chvíle, kdy Hradec Králové podlehl ruské úderce My Autumn, přijíždějí na stejné místo dokonat zkázu jejich krajané EASE OF DISGUST. Tato moskevská formace vznikla v roce 2003 na popud baskytaristy Andreje, známého také ze svého působení u brutálních death metalistů Abominable Putridity. Od svého založení stihli EASE OF DISGUST hrát s velikány jako Whitechapel, Winds of Plague, Carnifex nebo After the Burial, dále natočit několik EP a v loňském roce i vydat dlouhohrající debut pojmenovaný "Chaos". Tento materiál, který kloubí vysoce technicky náročné pasáže s extrémní deathcorovou hrubostí, aktuálně vyráží prezentovat na turné po celé Evropě.

Tuzemské SMASHED FACE jistě není třeba představovat. Každý, kdo alespoň občas zavítá na metalový koncert, se s touto drtičkou musel setkat. Stovky odehraných akcí u nás i v zahraničí se projevují nejen na stále rostoucí fanouškovské základně, ale i na naprosto suverénní pódiové show, která v ČR nemá konkurenci. Tentokrát do královéhradecké La Putiky poprvé přivezou dlouho očekávanou novinku "Misanthropocentric", kterou pokřtí právě během turné s Ease of Disgust. Pro zajímavost připomeňme, že tuto výtečně znějící desku nahrávali ve světově proslulém studiu Rolanda Grapowa.

Poláci PRESIDENTS OF NOISE doplní už tak silnou sestavu svým nadupaným a maximálně groovy metalcorem, který často obohacují elektronikou a samply. Tato pětice z Wroclawi se se svým nedávno vydaným EP "No Revolution" představí vůbec poprvé v ČR. Jejich skladby jsou vysoce moshpit-friendly, takže se připravte na tělocvik, bude se běhat!

Jako předskokani se uvedou místní kapely MORDOTUA a HORROR VACUI, obě v obměněných sestavách. Celým večerem pak budou provázet speciální hosté - divadelní spolek COUPÉ DU MONDE, jehož improvizační scénky posledně sklidily obrovský ohlas. Snad tentokrát dojde na námět, na který minule nezbyl čas: "Defloraci Dokončí Dědeček."

Koncert se bude konat v klubu La Putika. Ten sice nedávno ukončil provoz, přesto bude na tuto akci výjimečně otevřeno. Příjemnou odchylkou od zažitého standardu budou Svijany 11° za velmi příznivou cenu.

Myslíme i na fanoušky z okolí Hradce Králové, proto začneme už v 17 hod., abychom mohli skončit nejpozději ve 22:20 (otevřeno ale bude až do rána). Klub se nachází necelých 10 min. chůze od vlakového i autobusového nádraží. Díky tomu bude možné stihnout spoje, které jedou do:
- Pardubic ve 22:42
- Jaroměře ve 22:39
- Týniště ve 22:33
- Hořic ve 22:42
- Chlumce ve 22:45
- N. Bydžova ve 22:30

Vstupné bude pouhých 120 Kč. Majitelé vstupenky budou mít slevu na koncert, který připravujeme na 13. dubna 2011.

EASE OF DISGUST
technický death metal / deathcore, Rusko

SMASHED FACE
death metal / deathcore, Vysočina

PRESIDENTS OF NOISE
metalcore, Polsko

MORDOTUA
experimetal, Hradec Králové

HORROR VACUI
death metal, Týniště nad Orlicí

Pořádá GRINDPA Booking Agency (bandzone.cz/fan/grindpa, grindpa.booking@gmail.com)

[tisková zpráva pořadatele]

Destruction - Day of Reckoning

6. března 2011 v 22:14 | Earthworm |  Recenze
Můj vztah k Destruction byl před tímto albem zvláštní. Obeznámen pouze s jejich ranou tvorbou (vše až po desku "Release from Agony") jsem si říkal, že jim to šlape, ale nic zásadního mi nenabízeli. Nebudu napínat, jejich novinka je na tom úplně stejně. Šlape to, ale vede to někam?

Jelikož jsem milovník thrashe, tak to, co teď napíšu, asi bude vypadat divně, ale "Day of Reckoning" je prostě další thrashová deska. Nic víc, nic míň. Fanoušci a sběratelé budou mít v přihrádce s alby další přírůstek, na Encyclopaedia Metallum přibyde na stránce Destruction jedno album do seznamu, sama kapela možná bude mít chvíli co hrát na koncertech, ale potom se po "Day of Reckoning" slehne zem. Pro ty, co ještě nechápou - deska to není špatná, je prostě jenom slušná, ucházející a neurazí.

V čem je ale chyba? Technicky je album na vysoké úrovni, chlapi jsou už přece jenom veteráni, a kdyby to se svými nástrojemi neuměli, tak by to bylo poněkud zvláštní. Produkce je také bezchybná, akorát tak na thrashové album. Skladby samotné ale jaksi postrádají šťávu. Sem tam na posluchače vybafne pěkný riff, občas chytlavá vokální linka, ale po konci alba v hlavě zůstane jenom dobrý pocit z coveru "Stand Up and Shout" od Dia a s velkou pravděpodobností nebude fanoušek ani vědět, co to vlastně poslouchal.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 10. kolo

6. března 2011 v 14:11 | Monsterfuck |  Hitparáda
Ani v dalším týdnu nevycháme náš tradiční, hitparádně-orientovaný nedělní dýchánek. Během právě uplynulých sedmi dní jsme byli svědky opětovného návratu Švédů Amon Amarth na první příčku Sicmaggot hitparády, minulí vítězové, Maniac Butcher, nakonec skončili s odstupem celých 6 hlasů na druhém místě. A právě pro Žatecké bude právě zahájané kolo kolem posledním, ať už skončí na jakémkoliv místě, neboť právě dnes vstupují do sedmého týdne svého putování naší hitparádou, a pokud se i tentokrát umístí do čtvrté pozice, budou po Devinovi Townsendovi druhou kapelou v naší síni slávy (jíž najdete v Infu o blogu úplně dole). Další pořadí už zas tak zajímavé není - Despised Icon a Devian si rozdělili další dvě postupová místa se shodným počtem hlasů, sbohem musíme dát skotským pirátům Alestorm a domácím grinderům Rubufaso Mukufo. Tím se pomalu dostáváme k otázce, která jistě pálí na jazyku všechny přítomné - kdo tyto dvě padlé formace v desátém týdnu nahradí? Po vydatném redakčním brainstormingu jsme se shodli (konkrétně já jsem vybral a nikoho jsem se neptal ;)) na zařazení trošky folku a diska. Přivítejte ruskou Rusy Аркона a Švýcary Samael...

Výsledky 9. týdne:
---postupující---
1. místo: Amon Amarth - Runes to My Memory (17 hlasů - 34%)
2. místo: Maniac Butcher - Co dobré pro mne, dobrým jest... (11 hlasů - 22%)
3.-4. místo: Despised Icon - Day of Mourning (8 hlasů - 16%)
3.-4. místo: Devian - Assailant (8 hlasů - 16%)
---nepostupující---
5. místo: Alestorm - Keelhauled (3 hlasy - 6%)
6. místo: Rubufaso Mukufo - Where the Scum Is Life (2 hlasy - 4%)

Klipy pro desáté kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Comebacková deska LIK již tento měsíc

5. března 2011 v 19:30 | Monsterfuck |  Music News
Švédský jednočlenný projekt LIK vydá 28. března svou první desku po obnovení činnosti v červnu loňského roku, celkově půjde již o čtvrtý dlouhohrající počin. Nahrávka nese název "The Second Wind" a kromě CD verze vyjde 31. března také luxusní vínově rudý vinyl s A2 plakátem (limitováno na 500 kusů). Tracklist a obálku si můžete prohlédnout na konci novinky a vpravo.

Na MySpace je k poslechu ochutnávka "The Second Wind" s úryvky všech písní z alba a jedna celá skladba "Ed ånger".

Vznik projektu LIK se datuje do roku 2000, přičemž od té doby vyšla tři alba - "Må ljuset aldrig nå oss mer" (2003), "Besvärtade strofer" (2005) a "Lekamen illusionen kallet" (2007). Po vydání třetí desky přišel konec, který nakonec trval jen do června 2010. V březnu loňského roku všechny tři počiny vyšly znovu s kompletní novou grafikou u ruských Frostscald Records, každý disk je striktně limitován na 1000 kopií.

Tracklist "The Second Wind":
01. The Other Realm
02. Death Breeder
03. Ed ånger
04. The Delusionist
05. Insjunken
06. A Filthy Ride
07. Kallad till bortgång
08. The Second Wind

Cruadalach - Agni - Unveil What's Burning Inside

4. března 2011 v 23:47 | Monsterfuck |  Recenze
Cruadalach na scénu vtrhli jako blesk a během krátké chvíle si svými energickými koncerty udělali velice solidní jméno. Už teď mají za sebou několik málo zahraničních štací na místech, kam spousta jiných o mnoho déle hrajících českých kapel ani nečuchne, nemluvě o potvrzených festivalech v létě v Rakousku a Německu (a že například na takovém Northern Lights nehrají žádná ořezávátka). Docela s podivem, že Cruadalach svůj první pořádný počin (promo "V rytmu staré krve" jako pořádný počin neuznám, jelikož nevyšlo ve fyzické podobě :)) vydávají až teď. Kapela spojila své síly s časopisem Pařát, pod jehož záštitou právě minialbum "Agni - Unveil What's Burning Inside" vychází…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Cruadalach]

Silent Stream of Godless Elegy natáčejí videoklip

4. března 2011 v 15:18 | Monsterfuck |  Music News
Moravští doom/folk metalisté Silent Stream of Godless Elegy zahájili natáčení prvního videoklipu ke své aktuální desce "Návaz", která vyšla 17. ledna letošního roku u francouzských Season of Mist. Zfilmování se dočká skladba "Skryj hlavu do dlaní". Kapela vydala následující zprávičku:

"Držte palce, tento víkend nahráváme klip ke skladbě 'Skryj hlavu do dlaní'. Produkčně videoklip zastřešuje Mejla Production (např. nový klip Abstract Essence), na scénáři se podílel náš oblíbenec Ďuro Červenák. Zahrají si herci, neherci, fanoušci a možná i členové kapely :)"

"Návaz" vyšlo celkem ve třech verzích - klasický digipack, limitovaný digipack s kovovým amuletem a luxusní krabicová verze obsahující digipack, amulet, triko s krátkým rukávem, podepsané foto, samolepku a kalendář.

Rozhovor s dvojicí zpěváků Silent Stream of Godless Elegy - Hankou Hajdovou a Pavlem Hrnčířem - čtěte zde. Recenzi na album "Návaz" pak tady.

Night of the Possessed

4. března 2011 v 15:05 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Všechny fanoušky poctivého metalu metalu bychom rádi pozvali v sobotu 16. dubna 2011 do Prahy do klubu Exit - Chmelnice na koncert německé thrash metalové kapely Hellish Crossfire. Po boku Hellish Crossfire vystoupí ještě čeští okultisté Unclean a thrash black metaloví ničemové Darkness of Hell. 16. dubna propukne v klubu Exit - Chmelnice metalová bouře.

HELLISH CROSSFIRE (GER) - Hellish Crossfire vás smetou poctivým old school thrash metalem. Kapela má na svém kontě řadu vystoupení a dvě řadová alba vydaná u švédského vydavatelství I Hate Records. Zvláště poslední album "Bloodrust Scythe" srší energií, jedinečnou produkcí a je plné klasických metalových fláků. Živá prezentace tvorby Hellish Crossfire je smrtící. Konečně někdo, kdo produkuje strhující a poctivý metal. Tahle kapela dožene k šílenství každého milovníka Sodom, Kreator, Slayer, Destruction, … Hellish Crossfire jsou konečně kapela, která vás vezme domů… Domů do doby, kdy to všechno začalo, do 80. let!

UNCLEAN (CZ) - Koncert Unclean, to je rituál. Kapela produkuje majestátný okultní metal plný zvratů a nezemských vokálů. Unclean patří mezi stálice české scény a navíc se konečně chystá tento rok vydat nové album. Nechte se strhnout sugestivní show, při které se otevřou brány jiných světů.

DARKNESS OF HELL (CZ) - Uugh! Darkness of Hell neberou zajatce. Jejich bestiální thrash black metal vře jako láva v Pekle. Tato kapela je nejlepší možnou českou odpovědí na Nifelheim. V jejich šílené produkci nic nechybí… Démoni na křídlech, ďáblové, Smrt, krev, Satan, bezhlavá těla, záplavy ohně, chapadla šílenství… A navíc bicí artilerii obsluhuje Vlad Blasphemer von Maniac Butcher.

Děkuji vám za vaši účast

[tisková zpráva pořadatele]

DevilDriver - Beast

3. března 2011 v 19:35 | nK_! |  Recenze
Co si kdo představí pod pojmem DevilDriver? Zvláštní slovní útvar, který lze volně přeložit jako "Ďábelský řidič"? Speciální variantu extra pálivého kuřete na kari? Kalifornskou metalovou partičku, která před několika málo dny po nepříliš komplikovaném porodu představila své nové, v pořadí již páté album? Připadáme vám jako Babicův kuchařšký blog nebo Ústav pro jazyk český či jakýkoliv jiný?

Správná odpověď je samozřejmě jen a pouze ta třetí a pokud vás z jakéhokoliv důvodu napadlo vážně uvažovat na kteroukoliv jinou, doporučujeme udělat si pořádek v záložkách. Případně navštívit oční oddělení nejbližšího lazaretu. Možná i neurologické. DevilDriver již nějaký ten rok brázdí zčeřelé vody americké groove metalové scény a to první, co by od nich po obligátních dvou letech člověk čekal, je tady. Nový studiový počin. Ptám se sám sebe téměř denně - jsou noví DevilDriver lepší nežli DevilDriver staří? Kam a jakým způsobem se ubírá jejich tvorba? Má to vůbec cenu? Na tyto a podobné otázky se pokusíme společně zodpovědět v několika následujících odstavcích.

Pamatujete si ještě na Coal Chamber? Ujetá image a pěkná basačka. Jo, to jsou přesně oni, bravo. Díky neshodám v původní sestavě odchází zpěvák Dez Fafara a zakládá smečku Deathride. Kvůli problémům s autorskými právy (nevím, říká teta Wiki) byli však nuceni změnit název na DevilDriver, což prapůvodně údajně znamená zvonky používané čarodějkami k odehnání zla. Následuje několik prvních koncertů, nové materiály, cédéčko... no, a dál už to znáte.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Bloodbath mají v plánu DVD

3. března 2011 v 19:24 | Monsterfuck |  Music News
Death metalová superkapela Bloodbath, v jejíchž řadách působí kupříkladu členové Opeth, Katatonia, Nifelheim nebo Witchery, má momentálně na programu vydání DVDčka "Bloodbath Over Bloodstock", jehož středobodem bude, jak již název napovídá, záznam vystoupení Bloodbath na festivalu Bloodstock Open Air 2010 ve Velké Británii. Disk vyjde 25. dubna s 16stránkovým bookletem pod křídly Peaceville Records. Přítomny budou samozřejmě i bonusové materiály, mezi nimiž nebudou chybět třeba záběry z vystoupení na festivalu Party.San 2008 nebo rozhovory s jednotlivými členy.

Bloodbath Over Bloodstock

Nové posily do sestav Masters of Rock, Brutal Assaultu a Obscene Extreme

3. března 2011 v 19:11 | Monsterfuck |  Music News
Evile
>>> Slivovicí nasáklý festival Masters of Rock z Vizovic, 14.-17. července 2011, přihodil do své sestavy jedno nové jméno - mladé britské thrash metalisty Evile. Ti v současnosti chystají svou třetí řadovku, z níž by ve Vizovicích měli zahrát i nějaké ukázky.

Airbourne (AUS), Alestorm (UK), Alkehol (CZ), Amorphis (FIN), Bonfire (GER), Brainstorm (GER), Dark Gamballe (CZ), Delain (NL), Ektomorf (HUN), Eluveitie (SWI) + Finntroll (FIN) - společné vystoupení v rámci Pagan Alliance, Evile (UK), Fleret (CZ), Guano Apes (GER), HammerFall (SWE), Helloween (GER), Jiří Schmitzer (CZ), Konflikt (SVK), Kreyson (CZ), Legion of the Damned (NL), Moonspell (POR), Nil (CZ), Oomph! (GER), Overkill (USA), Powerwolf (GER), Rhapsody of Fire (ITA), Ross the Boss (USA), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Sirenia (NOR), Tleskač (CZ), Tři Sestry (CZ), Twisted Sister (USA), U.D.O. (GER), Virgin Steele (USA), Visions of Atlantis (AUT), Watain (SWE)

>>> Oproti tomu Brutal Assault (11.-13. srpna) představuje svůj klasický trojlístek skupin. Po roce svůj návrat do josefovské pevnosti hlásí Sepultura, jejíž loňské vystoupení muselo být shodou nešťastných náhod odehráno o den dříve. Letos brazilská veličina přijede splatit svůj dluh těm, kteří ji loni díky přesunu minuli. Další dvě kapely potěší příznivce avantgardy a hardcoru, neboť v Josefově dále vystoupí Norové Ram-Zet a Američané First Blood. Jen dodejme, že Sepultura i Ram-Zet se právě nacházejí ve studiu, kde natáčejí své albové novinky.

1349 (NOR), A Pale Horse Named Death (USA), Absu (USA), Anathema (UK), As I Lay Dying (USA), Atheist (USA), Blood Red Throne (NOR), Cathedral (UK), Dagoba (FRA), Decapitated (POL), Dordeduh (ROM), Draconian (SWE), Einherjer (NOR), Excrementory Grindfuckers (GER), Exhumed (USA), Exodus (USA), First Blood (USA), Gorguts (CAN), Haemorrhage (SPA), Hail of Bullets (NL), Hecate Enthroned (UK), Khold (NOR), Kvelertak (NOR), Mayhem (NOR), Morbid Angel (USA), Motörhead (UK), Nevermore (USA), Norther (FIN), Ram-Zet (NOR), Scar Symmetry (SWE), Septicflesh (GRE), Sepultura (BRA), Seventh Void (USA), Skeletonwitch (USA), Skyforger (LAT), Soilwork (SWE), Suicidal Tendencies (USA), Sylosis (UK), Trigger the Bloodshed (UK), Triptykon (SWI), Tsjuder (NOR), Vader (POL), Your Demise (UK)

>>> Nejvíce se v potvrzování v dnešní den rozšoupnul Obscene Extreme (7.-9. července v Trutnově), který přidává hned pět formací - Interment, Napalmed, Repulsione, Unkind a Grunt. Sestava je následující:

Another Way (HUN), Benediction (UK), Brutal Truth (USA), Chiens (FRA), Children of Technology (ITA), Collision (NL), Debustrol (CZ), Dislike (CRO), Entombed (SWE), Entrails (SWE), Fatal Nunchaku (FRA), Feastem (FIN), Fleshrot (UK), Gore and Carnage (MEX), Gronibard (FRA), Grunt (POR), Idiot Convention (BEL), Impaled (USA), Inhumate (FRA), Instinct of Survival (GER), Interment (SWE), Jack (HUN), Last Days of Humanity (NL), Le Scrawl (GER), Lock Up (UK), Magrudergrind (USA), Mincing Fury and Guttural Clamour of Queer Decay (CZ), Napalmed (CZ), Psycho (USA), Razorrape (SWE), Rectal Smegma (NL), Reproach (BEL), Repulsione (ITA), Rotten Sound (FIN), Squash Bowels (POL), Suffering Mind (POL), The Rotted (UK), Unkind (FIN), Varukers (UK), Von Boom (SWE), Zubrowska (FRA)

Unisonic: debut vyjde v létě

3. března 2011 v 18:30 | Monsterfuck |  Music News
Unisonic, nová kapela bývalého zpěváka Helloween, Michaela Kiskeho, vydá své očekávané debutové album koncem léta letošního roku. Kiske vzkazuje, že už je na světě spousta nového materiálu, ale že kapela stále pokračuje ve skládání, aby na svůj první počin mohla umístit opravdu jen to nejlepší. Menší ochutnávku jejich tvorby můžete poslouchat na MySpace, kde je k nalezení demo verze písničky "Souls Alive".

Kromě Michaela Kiskeho v Unisonic dále působí baskytarista Dennis Ward, bubeník Kosta Zafiriou (oba Pink Cream 69) a kytarista Mandy Meyer (ex-Asia, ex-Gotthard, ex-Krokus).

Pagan's Mind pojmenovali novinku

3. března 2011 v 18:15 | Monsterfuck |  Music News
Progresivně metaloví Norové Pagan's Mind pojmenovali nástupce svého čtyři roky starého počinu "God's Equation" jako "Heavenly Ecstasy". Přesné datum vydání ještě není známo ("během tohoto roku"), ale nahrávka je již nějakou chvíli kompletně dokončená - závěrečný mix proběhl loni na podzim ve studiu Toytown Stefana Glaumanna (Rammstein, Within Temptation, Madonna). První ukázku v podobě skladby "Intermission" můžete poslouchat na této adrese.

Zpěvák Nils Kvåle Rue se nechal slyšet, že "Heavenly Ecstasy" prý jistě uspokojí jak letité příznivce Pagan's Mind, tak i posluchače, kteří se s kapelou doposud nesetkali. "Určitě to zní jako Pagan's Mind, věřím, že máme opravdu charakteristický zvuk," říká Nils. "Je to tvrdé, melodické a čas od času i spletité - na druhou stranu jsme přimíchali jedny z nejextrémněji progresivních elementů a dosáhli absolutní symbiózy kompozice a melodie. Je to atmosférické, velmi chytlavé, velmi heavy, velmi dobré."


Infestus "E x | I s t" vyjde v polovině května

2. března 2011 v 18:59 | Monsterfuck |  Music News
Německý jednočlenný (i když ne vždy tomu tak bývalo) black metalový projekt Infestus vydá svůj třetí dlouhohrající opus "E x | I s t" 18. května letošního roku skrze firmu Debemur Morti Productions. Pokud vynecháme obligátní tracklist a obálku (o jejíž ztvárnění se postaral francouzský umělec Eric Lacombe) - obé si samozřejmě můžete prohlédnout níže a vpravo - žádné bližší informace o povaze nového materiálu vypuštěny nebyly.

Předchozí nahrávka "Chroniken des Ablebens" vyšla 29. srpna rovněž pod křídly Debemur Morti. První výlisek desky obsahoval černý polykarbonátový disk namísto klasického CD.

Tracklist "E x | I s t":
01. Akoasma
02. Down Spiral Depersonification
03. Darkness Blazing in the Flame of Fire
04. Torn Observer
05. Mirror Mind Reality
06. Der Blick hinaus
07. Descend Direction Void

Voivod chystají živák

2. března 2011 v 18:36 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní kanadská skupina Voivod vydá 5. dubna letošního roku živé album "Warriors of Ice", jehož záznam byl pořízen 12. prosince 2009 v Montrealu v domovském Quebecu. Odehraný setlist koncertu a tím pádem i tracklist počinu vypadá následovně:

01. Voivod
02. The Unknown Knows
03. The Prow
04. Ripping Headaches
05. Ravenous Medicine
06. Tribal Convictions
07. Overreaction
08. Panorama
09. Global Warning
10. Treasure Chase
11. Tornado
12. Nothingface
-----
13. Brain Scan
14. Nuclear War
15. Astronomy Domine [Pink Floyd cover]

Voivod v současnosti píší materiál pro zbrusu novou dlouhohrající desku. Půjde o první počin kapely, na němž nebude muzika složená zesnulým kytaristou Denisem "Piggym" D'Amourem. Předchozí dvě alba, "Katorz" (2006) a "Infini" (2009), sice vyšla až posmrtně (Piggy zemřel 26. srpna 2005 na rakovinu), ale obsahovala party, jež Piggy ještě stihl nahrát před svou smrtí.

Voivod

Další fošna Vomitory už v dubnu

2. března 2011 v 18:17 | Monsterfuck |  Music News
Nový zásek death metalové drtičky Vomitory vyjde už příští měsíc, 26. dubna. Švédští veteráni svou osmou řadovou placku pojmenovali "Opus Mortis VIII", o její vydání se postarají Metal Blade Records.

"'Opus Mortis VIII' je naše osmé album - náš osmý Opus Smrti. Dovolím si říct, že se jedná o jednu z nejsilnějších desek, které jsme kdy udělali, a zcela bezesporu má tu nejsilnější produkci, jakou jsme kdy na albu měli. Potřetí jsme spolupracovali s Rikardem Löfgrenem v jeho Leon Music Studios. Laťku jsme ve studiu posunuli o pěkný kousek nahoru - po produkční i muzikantské stránce. S výsledkem nemůžeme být spokojenější.

Neženeme se do nových death metalových vod - to nikdy nebyl cíl Vomitory - ale 'Opus Mortis VIII' nabízí různorodost a dynamiku, kterou jste od Vomitory ještě neslyšeli. Stále je to velice intenzivní a agresivní nahrávka, přesně v tradici Vomitory - všechna poznávací znamení tam stále jsou. Jak popré uslyšíte otevírak 'Regorge in the Morgue' nebudete potřebovat žádný další důkaz!" zní prohlášení bubeníka Tobiase Gustafssona.

Na závěr si ještě dáme tracklist, jehož poslední čtyři položky budou pouze na limitované digipackové edice (jedná se o znovunahrané vály z prvních dvou alb):

01. Regorge in the Morgue
02. Bloodstained
03. They Will Burn
04. The Dead Awaken
05. Hate in a Time of War
06. Torturous Ingenious
07. Forever Damned
08. Shrouded in Darkness
09. Combat Psychosis
10. Requiem for the Fallen
11. Nervegasclouds 2011 [bonus]
12. Raped in Their Own Blood 2011 [bonus]
13. Redemption 2011 [bonus]
14. The Voyage 2011 [bonus]

Dragonforce představují nového zpěváka

2. března 2011 v 17:46 | Seda |  Music News
Dragonforce po dlouhém hledání konečně ohlašují nového zpěváka. Po celosvětovém pátrání mohou nakonec přivítat 23letého Marca Hudsona, který zaplní díru po odchodu ZP Thearta, který se s Dragonforce rozešel v březnu loňského roku.

Marc příchod do kapely okomentoval takto: "Jsem opravdu nadšený, že jsem součástí Dragonforce rodiny. Byl to vždycky můj sen věnovat svůj život na tvoření hudby. Přinesu všechnu energii a emoce, co do písní přinést můžu, a pomůžu vytvořit novou, zabijáckou desku, na kterou všichni fandové čekají!"

Marc byl vybrán z tisíců přihlášených. Zaujal především svými videi a živými vystoupeními. Už od 16 se Marc snaži vypilovat svůj hlas k dokonalosti. Působil v několika anglických undergroundových kapelách a mezi jeho vzory patří Bruce Dickinson, Michael Kiske a Sebastian Bach.

Kapela pracuje na novém albu už od počátku roku 2010. Nahrávala v několika studiích v Kalifornii, Londýně a jižní Francii. Poslední "Ultra Beatdown" z roku 2008 slavila velký úspěch. V Americe si vysloužila nominaci na Grammy a po celém světě se pravidelně umisťovala v první dvacítce. Nová deska má vyjít toto září a následovat bude samozřejmě celosvětové turné.

Na video s nahrávkou, které Marc kapele zaslal se můžete, podívat níže:


Redakční eintopf #22 - březen 2011

1. března 2011 v 19:05 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Monsterfuck pro březen: Kampfar - Mare

Možná se asi někdo podiví, proč tady nevisí novinka Burzum s 10/10, ale já vám nevím, nějak se víc těším na "Mare" od Kampfar. Možná to bude tím, že Varg Vikernes minulý počin "Belus" vypustil před rokem, kdežto "Heimgang" od Kampfar vyšlo před třemi lety, a také protože "Fallen", ehm, tak trochu uniklo na net už dva měsíce před vydáním a nějak jsem se vám neudržel (smích). Ale zpátky ke Kampfar... "Mare" bude mít svým způsobem lehce hořkou příchuť, neboť půjde o poslední desku s kytaristou Thomasem, jehož charakteristické mrazivé melodie byly vždy jedním z hlavních poznávacích znamení těchto Norů. A už jenom tohle je věc, díky níž je pro mne "Mare" očekávaným počinem. Dalším důvodem je pak samozřejmě fakt, že jsem měl hudbu Kampfar vždy velmi rád (a stále mám!) a také že pánové ještě za svou kariéru nikdy nevydali žádné slabší album, ba naopak - všechny jejich desky jsou jedním slovem famózní a já nevidím důvod, proč by tomu u "Mare" mělo být jinak.

DATUM VYDÁNÍ: 25. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Earthworm pro březen: Beardfish - Mammoth

Jak tak sleduji volby svých kolegů, vypadá to, že datum 25. března dominuje rockovému světu. Můj favorit tohoto dne jsou Beardfish, kteří se vyvíjejí stejně podivně, jako je podivný jejich baskytarista. Z progrocku ze 70. let ("The Sane Day") se kapela časem dostala k tvrdým riffům a místy i ke growlům ("Destined Solitaire"). Neodvážím si tipnout kam se posunula tentokrát, ale co jasné je, že se těším, lidově řečeno, "jaxvině".

DATUM VYDÁNÍ: 25. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Seda pro březen: Serj Tankian - Imperfect Remixes

Březen nepřináší nic, na co bych se opravdu těšil. Jsou tu sice Burzum, ale Vargovi jsem zatím na chuť nepřišel; vážným kandidátem byli také Debauchery, ale od nich jsem slyšel a viděl snad zatím jen jeden klip, a tak si místo v eintopfu nevyválčili. Vítězí u mě tedy stálice Serj Tankian, který na rok 2011 přichystal poměrně zajímavé EP. Jedná se pouze o remixy vybraných písníček, ale dočkáme se i třeba Toma Morella, který v jednom ze songů zahrál. Třetí měsíc roku 2011 tedy patří pouze čtyřsongovému EP.

DATUM VYDÁNÍ: 1. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Ježura pro březen: Within Temptation - The Unforgiving

Zavrhněte mě, proklejte mě, vysmějte se mi, ale Vargova tvorba mě nikdy neberala a Kampfar teprve čekají na dobu, kdy se jim budu pilně věnovat. Naproti tomu Within Temptation znám jako své boty, formovali můj hudební vkus a pořád je mám rád, i když se moje zraky přesunuly na jiné formace. "The Unforgiving" má být do jisté míry převratnou záležitostí a já jsem skutečně zvědavý, nakolik se podaří skloubit album s konceptem a především jak dopadne fúze 80. let s moderními hudebními prvky. Navíc, kdo by se netěšil na album, kde zpívá tak nádherná žena jako Sharon...

DATUM VYDÁNÍ: 25. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

nK_! pro březen: Arakain - Homo Sapiens..?

Arakain je klasika. Arakain je kult. Arakain jest mojí nejoblíbenější českou kapelou, i bez toho zatraceného Brichty. Sice se od jeho odchodu skupina maličko odkývla od zaběhlých (hlavně textových) kolejí, ale to nic nemění na faktu, že se stále jedná o tuzemskou špičku. Minulé album nebylo úplně špatné, mělo i své světlé chvilky, ale jsem zvědav, s čím se ti naši kluci ušatí vytasí tentokrát. Ochutnávka "Forsage" zní setsakramentsky promakaně a už se nemůžu dočkat, až budu za pár týdnů psát recenzi...

DATUM VYDÁNÍ: 1. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Deska měsíce dle redakce: Arakain - Homo Sapiens..?

Barometr očekávání v redakci: 10/50


Optimista měsíce: nK_! Úžasný
Pesimista měsíce: Seda Křičící

Nezapomeňte se v komentářích pochlubit, na jakou desku s v březnu nejvíce těšíte vy sami, svůj názro můžete rovněž vyjádřit i v anketě :-)