close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Březen 2011

Pain of Salvation: "Where It Hurts" videoklip

31. března 2011 v 23:47 | Ježura |  Music News
První vlaštovkou z dlouho očekávané desky švédské prominentní skupiny Pain of Salvation, tedy "Road Salt Two", se dnes stala videoklipem doprovázená skladba "Where It Hurts". Jak sami záhy zjistíte, ani tento počin neunikl bedlivému pohledu cenzorů, takže zhýralé obrazy si můžete leda tak domýšlet...

Pokud vše půjde podle plánu, album by mělo vyjít v září letošního roku.


Ava Inferi - Onyx

31. března 2011 v 20:37 | Monsterfuck |  Recenze
Onyx
Ava Inferi si bude nejspíše spousta lidí nadosmrti pamatovat jako tu kapelu, kvůli níž norský kytarista Rune Eriksen, známý rovněž jako Blasphemer, utekl z Mayhem do slunného Porugalska, aby zde tvořil muziku diametrálně odlišnou od toho, co svého času hrával u legendy norského black metalu. Ale ono to je svým způsobem logické, neboť je to věc, která se opravdu dobře pamatuje, zvláště vzhledem k faktu, jak Ava Inferi znějí. Pojďme však pro jednou zkusit oprostit se od tohoto faktu a věnovat se jenom a pouze samotným Ava Inferi… vždyť už to jsou tři roky, co k zmiňovanému odchodu z Mayhem došlo; vždyť aktuální "Onyx" je už čtvrtou deskou tohoto portugalského klenotu - to je dle mého názoru dostatečným podkladem, aby se už povídání o Ava Inferi obešlo bez odéru Mayhem

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Morbid Angel: obal očekávané novinky

31. března 2011 v 17:43 | Monsterfuck |  Music News
Death metaloví klasici Morbid Angel ukázali obálku nadcházející desky "Illud Divinum Insanus", která vyjde 7. června skrze francouzskou firmu Season of Mist. První singl z alba, "Nevermore", se objeví už 16. května a i k němu byla zveřejněn obal. Oba si můžete prohlédnout níže.

"Illud Divinum Insanus" bude první nahrávkou skupiny po osmi letech, zároveň se bude jednat o velice speciální album z pohledu sestavy Morbid Angel - půjde o první studiovou práci po 16 letech, na níž se podílel zpěvák a baskytarista David Vincent a vůbec první desku v historii kapely, kterou nenabubnoval Pete Sandoval, za něhož kvůli zdravotním problémům do studia na poslední chvíli naskočil Tim Yeung.

Obal "Illud Divinum Insanus":

Illud Divinum Sanctus

Obal "Nevermore":

Nevermore

Poslední dvě skupiny na Metalfest

31. března 2011 v 17:10 | Monsterfuck |  Music News
Metalfest, který se odehraje v plzeňském amfiteátru Lochotín 3.-5. června letošního roku, zkompletoval svoji soupisku, jejíž konečná podoba čítá rovných 30 jmen. Posledními dvěma kapelami jsou Finové Crimfall a Rising Dream z Chorvatska. Finální lineup je tedy následující:

Accept (GER), Alcest (FRA), Arakain (CZ), Arch Enemy (SWE), Bloodbound (SWE), Cradle of Filth (UK), Crimes of Passion (UK), Crimfall (FIN), Dymytry (CZ), Epica (NL), Equilibrium (GER), Hell (UK), Kataklysm (CAN), Krisiun (BRA), Maelström (CZ), Milking the Goatmachine (GER), Misery Index (USA), Pegazus (AUS), Power 5 (CZ), Pretty Maids (DEN), Primordial (IRE), Rage (GER), Rising Dream (CRO), Sabaton (SWE), Salamandra (CZ), Saxon (UK), Smashed Face (CZ), Suicidal Angels (GRE), Vicious Rumors (USA), While Heaven Wept (USA)

Crimfall

DevilDriver opouští baskytarista

31. března 2011 v 16:23 | Monsterfuck |  Music News
Jon Miller
Baskytarista Jon Miller se rozhodl opustit řady zámořské úderky DevilDriver, kde působil více jak osm let. Důvod jeho odchodu nebyl oficiálně zveřejněn - prohlášení obou stran, samotného Millera i zbylých členů, pouze konstatují rozchod a přejí druhé straně mnoho štěstí do budoucna -, spekuluje se však, že by na vině mohly být problémy s alkoholem a drogami (Miller v lednu podstoupil rehabilitační kůru). Již posledních pár měsíců kvůli tomu na koncertech zaskakoval manažer kapely Aaron Patrick, který dříve hrával s Bury Your Dead.

Aktuální deska DevilDriver vyšla pod názevm "Beast" 22. února letošního roku, mimo jiné i jako limitovaná edice se třemi bonusovými skladbami a bonusovým DVD. Nahrávalo se v Sonic Ranch Studios s producentem Markem Lewisem (Trivium, Chimaria, All That Remains), o mix se postaral Andy Sneap (Cradle of Filth, Arch Enemy, ale i starší počiny DevilDriver).

Devin Townsend Project, Aeon Zen: Praha - Roxy, 22.3.2011

30. března 2011 v 21:11 | Earthworm |  Reporty
Už dlouho před dnem D jsem věděl, že tentokrát to bude o něčem jiném. Možná jsem moc koukal na YouTube na Devinovy živáky, nebo mi to napovídala intuice, ale věděl jsem to. Viděl jsem naživo Metallicu, viděl jsem své milované Dream Theater a možná ještě milovanější Pain of Salvation, ale nic z toho nemělo na Devina, který všechny zážitky z předchozích koncertů poslal pryč a ještě si na ně uprdnul. Ale pěkně od začátku.

Nedlouho po mém přijezdu začali hrát mladí Britové Aeon Zen, jež se skrývají ve škatulce progressive power metal. Těžko říct, jak dobře hráli. Co si tak matně vzpomínám, zdálo se mi, že se zoufale snaží aby hudba zněla alespoň trochu "progresivně", ale ve skutečnosti to byl akorát překombinovaný power metal v podání šikovných instrumentalistů. Každopádně i když se snažili, tak publikum čekající na holohlavého génia nezaujali a nepomohlo jim k tomu ani to, že byli vtipní a sympatičtí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotografie byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Alesphoto)

Candlemass zvovu vydávají svůj debut

29. března 2011 v 23:26 | Monsterfuck |  Music News
Doom metaloví pionýři Candlemass ze Švédska vydají 14. května za pomoci Peaceville Records novou verzi svého legendárního debutu "Epicus Doomicus Metallicus" z roku 1986, který je všeobecně považován za jeden ze základních kamenů svého žánru. Důvodem je 25. výročí od vydání původní edice. Znovu vydání proběhne v podobě 2CD - na prvním disku bude kultovní šestiskladbový monolit v celé své délce, na druhém pak komentář baskytaristy a hlavního skladatele Leifa Edlinga ke všem písním. Booklet bude obohacen o autorské poznámky a doplněn předmluvou Aarona Strainthorpa, zpěváka My Dying Bride. Pro připomenutí tracklist "Epicus Doomicus Metallicus":

01. Solitude
02. Demon's Gate
03. Crystal Ball
04. Black Stone Wielder
05. Under the Oak
06. A Sorcerer's Pledge

Jedna reedice "Epicus Doomicus Metallicus" již vyšla, a to v roce 2002 jako dvojdisk s barevně pozměněnou obálkou (nová edice by měla mít opět původní obal - viz obrázek). Na druhém CD byl tenkrát záznam vystoupení Candlemass z Birminghamu v roce 1998 s následujícím setlistem:

01. The Well of Souls
02. Demon's Gate
03. Crystal Ball
04. Solitude
05. Bewitched
06. A Sorcerer's Pledge
07. Black Sabbath Medley

Fotografie z výstavy Thomase Gabriela Fischera

29. března 2011 v 23:09 | Monsterfuck |  Music News
Thomas Gabriel Fischer, legendární švýcarský hudebník, jehož jistě všichni fanoušci metalu znají jako člena kapel Triptykon, Celtic Frost a Hellhammer, zveřejnil fotografie z výstavy svých vlastních masek. Výstava s názvem Antecedent Death I proběhla v Lausanne ve Švýcarsku v únoru a březnu letošního roku. Fotky si můžete prohlédnout na Thomasově osobním blogu.

Není to zas tak dávno, stalo se to v lednu letošního roku, kdy Thomas Gabriel Fischer prodával vlastnoručně vyrobené erotické pomůcky ve tvaru krucifixu. Byly celkem dva druhy, z nichž od každého existuje pouze jeden jediný kus. Fotky a popis si můžete prohlédnout rovněž na výše zmiňovaném blogu zde a zde.


Borknagar zpět u Century Media

29. března 2011 v 18:48 | Ježura |  Music News
Norští inovátoři Borknagar podepsali smlouvu s labelem Century Media Records, jehož prostřednictvím hodlají vydat následující tři alba. Na prvním, zatím nepojmenovaném skupina v součané době pracuje a mělo by spatřit světlo světa v průběhu roku 2012. Borknagar spolupracovali se Century Media Records prakticky od počátku své existence a pod jejich křídly vydali cekem sedm řadových alb. Zatím poslední album "Universal" však vzniklo pod taktovkou labelu Indie Recordings. Vzájemná spolupráce byla oboustranně ukončena v důsledku blíže nespecifikovaných interních záležitostí letos v lednu.

Jak kapela, tak label nešetří nadšením a vzájemnými komplimenty, takže nezbývá než doufat, že se toto oboustrané nadšení podaří překovat v další skvělý materiál.

Rise Against - Endgame

28. března 2011 v 23:12 | nK_! |  Recenze
Po třech letech se fanoušci vegetariánské stravy a aktivisté v oboru ochrany týraných zvířat dočkali a splnil se jejich nejvíc nejmokřejší sen. Tedy za předpokladu, že tito lidé poslouchají hardcore punk. Veganská modla Rise Against se vrací na hudební přehlídková mola a my se společně podíváme, jak se má k světu. A opravdu nemusíme patřit striktně ani do jedné zmiňované skupiny, protože být zase tolik extrémní přeci nechceme, že ne?

Rise Against (mimochodem další Amerika - tentokráte z Chicaga) se už od svých prvních krůčků jeví jako zázrak z čistého nebe. Prakticky všechna jejich alba jsou kritikou i fanoušky přijímána přímo fantasticky, a tak nic nebrání tomu, abychom se co několik let mohli zakousnout do nového koláče v podobě další desky. Jak chutná aktuální "Endgame"? Inu, všelijak.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


U.D.O. a detaily o novince "Rev-Raptor"

28. března 2011 v 23:02 | Earthworm |  Music News
U.D.O., německá smečka vedená bývalým frontmanem Accept, Udo Dirkschneiderem, vydá 20. května u AFM Records nové album "Rev-Raptor". Nadílka bude dostupná v těchto verzích:
  • CD jewelcase
  • CD digipack
  • vinyl - černý/zelený
  • limitovaná edice
Digipack obsahuje dvě bonusové skladby, "Time Dilator" a "Heavy Metal W:O:A", plus videa pro "Leatherhead" a druhý singl "I Give as Good as I Get". Nahrávek na zeleném vinylu bude vydáno pouze 200 kopií a budou dostupné exkluzivně přes Nuclear Blast. Zde je tracklist základní verze:

01. Rev-Raptor
02. Leatherhead
03. Renegade
04. I Give as Good as I Get
05. Dr. Death
06. Rock 'n' Roll Soldiers
07. Terrorvision
08. Underworld
09. Pain Man
10. Fairy Tales of Victory
11. Motor-Borg
12. True Born Winners
13. Days of Hope and Glory

Limitovaná edice (pouze 1000 kopií) bude kromě digipacku alba obsahovat také pásek, přezku a placatku.

Nahrávání alba proběhlo od června 2010 do února 2011 ve studiu Roxx v Německu. O mastering alba se postaral Manfred Melchior ve studiu MM Sound Digital. Artwork opět působí komiksově, ale postava "Dominatora" je tentokrát "mnohem barevnější a efektnější". Vydání desky původně mělo proběhnout už v lednu, jenže bylo zdrženo kvůli zdravotním problémům Stefana Kaufmanna (kytarista U.D.O. a ex-bubeník Accept), kvůli kterým musel už předtím opustit Accept.

Marduk vydají EP "Iron Dawn"

28. března 2011 v 22:45 | Monsterfuck |  Music News
Švédské black metalové komando Marduk vydá koncem května nové, třískladbové EP s názvem "Iron Dawn". V Severní Americe minialbum vyjde 27. května, tedy v den, kdy Marduk vystupují na zdejším festivalu Maryland Deathfest, ve zbytku světa bude počin k dispozici od 30. května.

Důvodem vydání "Iron Dawn" je fakt, že obsažené písně se údajně výrazně liší od konceptu připravované další dlouhohrající desky, která bude navazovat na dva roky starou nahrávku "Wormwood". "Iron Dawn" se objeví jako 12'' vinyl, celosvětově limitovaný na pouhých 500 kusů, a jako digipack. Tracklist a obálka vypadají následovně:

01. Warschau 2: Headhunter Halfmoon
02. Wacht am Rhein: Drumbeats of Death
03. Prochorovka: Blood and Sunflowers

Dark Funeral: "Do léta jsme zpátky v plné síle!"

28. března 2011 v 18:48 | Monsterfuck |  Music News
Lord Ahriman, kytarista a hlavní skladatel švédské black metalové skupiny Dark Funeral, zveřejnil následující zprávu o tom, jak se mají věci v kapele po odchodu tří z pěti členů:

"Je mi jasné, že spousta z vás netrpělivě čeká, až zveřejněníme novou sestavu, vyjedeme na turné, napíšeme a vydáme novou desku a tak dále. Osobně bych si přál, abychom to udělali už před dlouho dobou, ale ze zřejmých důvodů nechceme dělat ukvapená rozhodnutí, čemuž doufám všichni rozumíte!

Jasně, mohli jsme si zvolit tu lehčí cestu, přibrat pár talentovaných sezónních muzikantů a vyrazit na turné, avšak protože chceme vybudovat novou, mnohem silnější a stálou sestavu, byla tato možnost ihned zavržena.

Každopádně, chtěl jsem jen narychlo ukázat známky života a uvědomit vás, že se věci hýbají kupředu. Pokud vše půjde podle plánu, měli bychom se v plné síle vrátit už před začátkem léta. Tak či tak, nepadlo zatím žádné finální rozhodnutí, nikoho jsme ještě nepřijali, ale to by se mělo zanedlouho změnit."

V průběhu loňského roku Dark Funeral opustili 3/5 sestavy - zpěvák Emperor Magus Caligula, baskytarista B-Force a bubeník Dominator; v kapele tudíž zůstalo jen kytarové duo Lord Ahriman/Chaq Mol. Poslední show v tomto složení skupina odehrála 21. srpna na festivalu Summer Breeze v Německu.

Osmero nových skupin pro plzeňský Metalfest

28. března 2011 v 18:24 | Monsterfuck |  Music News
Plzeňský Metalfest, který se odehraje v rozmezí dnů 3.-5. června v amfiteátru Lochotín, zveřejnil dalších osm skupin, jež zde, na druhém ročníku festivalu, vystoupí. Ze zahraničí přijedou zámořští progresivní power/doom metalisté While Heaven Wept, kteří v té době pojedou turné s již dříve potvrzenými Primordial a Alcest, a Britové Crimes of Passion. Zbývající šestice pochází z domácích luhů a hájů - Arakain, Dymytry, Maelström, Power 5, Salamandra a Smashed Face.

Pořadatelé vzkazují, že do zkompletování lineupu chybí už jen jedno zahraniční jméno, po jehož potvrzení bude zveřejněn finální program. Mělo by se tak stát ještě tento týden. Soupiska je tedy prozatím následující:

Accept (GER), Alcest (FRA), Arakain (CZ), Arch Enemy (SWE), Bloodbound (SWE), Cradle of Filth (UK), Crimes of Passion (UK), Dymytry (CZ), Epica (NL), Equilibrium (GER), Hell (UK), Kataklysm (CAN), Krisiun (BRA), Maelström (CZ), Milking the Goatmachine (GER), Misery Index (USA), Pegazus (AUS), Power 5 (CZ), Pretty Maids (DEN), Primordial (IRE), Rage (GER), Sabaton (SWE), Salamandra (CZ), Saxon (UK), Smashed Face (CZ), Suicidal Angels (GRE), Vicious Rumors (USA), While Heaven Wept (USA)

While Heaven Wept

Queensrÿche zasvěceni chaosu

28. března 2011 v 17:36 | Monsterfuck |  Music News
Progresivní veteráni Queensrÿche pojmenovali svou dvanáctou řadovou desku, která bude nástupcem dva roky starého a rozporuplně přijatého počinu "American Soldier", "Dedicated to Chaos". Album by se mělo objevit pod hlavičkou Loud & Proud Records (sublabel Roadrunner Records) v průběhu léta. Více detailů bude zveřejněno časem.

Queensryche

Niklas Kvarforth opouští kvůli Shining všechny své ostatní kapely

27. března 2011 v 23:52 | Monsterfuck |  Music News
Niklas Kvarforth, lídr kontroverzních švédských black metalistů Shining, se rozhodl opustit všechny své ostatní skupiny, tj. Bethlehem a Den Saakaldte, aby se mohl naplno koncentrovat právě na svou hlavní kapelu. Jedinou výjimkou je jeho účast ve Skitliv, ale to už v samotném prohlášení:

"Okolo Shining se poslední dobou děje mnoho věcí. Rapidní vzrůst kapely během posledního roku a fakt, že mě teď Shining potřebují, vedly k tomu, že již pro mne bylo nemožné pokračovat jako zpěvák u dalších skupin. To se týká mé spolupráce s Bethlehem, kteří si sami uvědomili, že s mou osobou na postu vokalisty nebudou moci pokračovat. Bethlehem ale stále zůstávají mou nejoblíbenější skupinou všech dob a přeji jim do budoucnosti hodně štěstí. Rovněž dále opouštím pozici frontmana u Den Saakaldte.

Od teď budu pouze čas od času hostovat na nějakém albu, mou hlavní prioritou však budou Shining. Jenom má spolupráce s Maniacovými Skitliv nebude ovlivněna, nicméně zpěvy a všechna kreativní práce zůstává pouze v jeho rukách.

Jako vždy jsme já i celá kapela vděčni za podporu, kterou nám fanoušci Shining poskytují, a také za jejich trpělivost ohledně vydání 'VII'. Již brzy vydáme velice dobré zprávy."

Sedmá dlouhohrající deska Shining, "VII: Född förlorare", měla původně vyjít už začátkem loňského roku, avšak kvůli mnoha různým problémům je její vydání stále odkládáno. Počin by se měl podle všeho už konečně objevit v průběhu letošního roku u Indie Recordings. Na závěr si zopakujme již nějaký ten pátek známý tracklist (obal výše):

01. Förtvivlan, min arvedel
02. Tiden läker inga sår
03. Människa o'avskyvärda människa
04. Tillsammans är vi allt
05. I nattens timma [Landberk cover]
06. FFF

Sicmaggot hitparáda: 13. kolo

27. března 2011 v 14:15 | Monsterfuck |  Hitparáda
Dosti prekérní situace se nám přihodila tento týden v hitparádě. Takhle vyrovnané kolo snad ještě nebylo. Despised Icon si s přehledem a solidním náskokem dokráčeli k vítězství, druzí skončili Accept, avšak čtyři zbylé kapely utržily shodný počet bodů... a teď babo raď - co s tím? Nakonec jsme se rozhodli, že za takového stavu pustíme do třináctého kola pouze první dvě místa a se zbytkem se se slzou v oku rozloučíme. Alespoň se ta zatuchlina v hitparádě trochu provětrá s novými jmény. Ano, chápete správně, dnes budou celkem čtyři novinky! Za přítomnosti státního notáře jsme z kouzelného klobouku vylosovali následující čtyřlístek klipů: Candlemass - "Black Dwarf", Drowning Pool - "Feel Like I Do", Jaldaboath - "Hark the Harold" a The Berzerker - "No One Wins". Vybírejte uvážlivě, neboť máte k dispozici jen jeden hlas Mrkající

Výsledky 12. kola:
---postupující---
1. místo: Despised Icon - Day of Mourning (14 hlasů - 28%)
2. místo: Accept - Teutonic Terror (8 hlasů - 16%)
---nepostupující---
3.-6. místo: Black Label Society - Overlord (7 hlasů - 14%)
3.-6. místo: Kabát - Banditi di Praga (7 hlasů - 14%)
3.-6. místo: Livores Mortis - Sunrays (7 hlasů - 14%)
3.-6. místo: Samael - Slavocracy (7 hlasů - 14%)

Klipy pro třinácté kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Autopsy: obal k albu "Macabre Eternal" venku

27. března 2011 v 13:30 | Seda |  Music News
Dlouhých 16 let trvalo, než se Autopsy opět rozhodli vydat album. V roce 1995 vyšla od této legendární goregrindové party poslední deska s názvem "Shitfun". Následující "Macabre Eternal" vyjde už 31. května přes Peaceville Records. "Macabre Eternal" bylo nahráno ve Fantasy Studios v Californii.

"Naši fandové můžou očekávat to nejlepší, co můžeme nabídnout. Pokud máte rádi Autopsy, budete si myslet, že je tohle to nejlepší od nás," komentoval kytarista Eric Cutler.

Tracklist "Macabre Eternal":
01. Hand of Darkness
02. Dirty Gore Whore
03. Always About to Die
04. Macabre Eternal
05. Deliver Me from Sanity
06. Seeds of the Doomed
07. Bridge of Bones
08. Born Undead
09. Sewn into One
10. Bludgeoned and Brained
11. Sadistic Gratification
12. Spill My Blood

Winds of Plague: obálka, tracklist, upoutávky k "Against the World"

27. března 2011 v 13:23 | Monsterfuck |  Music News
Winds of Plague vydávají svou čtvrtou řadovou desku "Against the World" už 19. dubna, takže je už nejvyšší čas na zveřejnění obálky, seznamu skladeb, jakož i dalších obligátních propriet. Kromě klasické jewelcase verze vyjdou i tři limitované edice. Již k předobjednání je set, obsahující kromě samotné nahrávky ještě triko, podepsaný plakát a náramek.

Další dvě verze jsou, jak už bývá u Winds of Plague zvykem, pouze pro určitou síť obchodů v Severní Americe. Kdo si "Against the World" koupí u FYE, dostane k albu bonusové CD se záznamem koncertu z 23. prosince loňského roku; obal u této edice bude zeleně zabarvený. Obchody Hot Topic budou nabízet desku s červenou obálkou a bonusovým DVD, na němž najdete obrazový záznam téhož koncertu (jen o skladbu chudší) a záběry z turné i z nahrávání. Vpravo si můžete prohlédnout obal a níže tracklist a v nadpisu zmiňované trailery.

Tracklist "Against the World":
01. Raise the Dead
02. One for the Butcher
03. Drop the Match
04. Built for War
05. Refined in the Fire
06. The Warrior Code
07. Against the World
08. Monsters
09. Most Hated
10. Only Song We're Allowed to Play in Church Venues
11. California
12. Strength to Dominate

Tracklist bonusového CD FYE edice:
01. The Impaler
02. One Body Too Many
03. Chest and Horns
04. Decimate the Weak
05. Angels of Debauchery
06. Refined In the Fire
07. Brotherhood
08. Reloaded

Tracklist bonusového DVD Hot Topic edice:
01. The Impaler
02. One Body Too Many
03. Chest and Horns
04. Decimate the Weak
05. Angels of Debauchery
06. Refined in the Fire
07. Reloaded

Upoutávka "Against the World":


Upoutávka na FYE edici:


Upoutávka na bonusové DVD Hot Topic edice:


Nový song "Refined in the Fire" z DVD Hot Topic edice:


Dornenreich - Flammentriebe

26. března 2011 v 22:26 | Monsterfuck |  Recenze
Flammentriebe
Nikdo není dokonalý. Nerad to takto veřejně přiznávám, ale dokonce ani já sám nejsem dokonalý (ačkoliv k tomu samozřejmě nemám daleko :)), tudíž se mi doposud ještě nepovedlo seznámit se s úplně všemi hudebními skupinami, jejichž hudba za poslech stojí. Nejde holt slyšet všechno na světě. Znáte to, člověk má dlouhý seznam kapel, jejichž tvorbu by rád zkusil, jelikož je toho názoru, že by se mu mohla zalíbit, ale pořád ne a ne se k tomu dopracovat. Ten můj seznam v současné době čítá pár stovek jmen a Dornenreich byli mezi nimi, jeden nepatrný řádek mezi stovkami dalších. Velice častým, ne-li nejčastějším důvodem, proč z té spousty jiných vytáhnout zrovna onu konkrétní formaci, je vypuštění nové desky. Nejsem v tomto ohledu nikterak originální, a tak to bylo právě vydání sedmého dlouhohrajícího počinu, co mě donutilo se konečně s touto svojskou rakouskou formací seznámit. A jak odpanění za pomoci "Flammentriebe" dopadlo?

Nejprve co jsem vůbec od "Flammentriebe" čekal… Dornenreich jsou samozřejmě jméno, které scénou proplouvá již dlouhé roky, a chvála, jež se na hlavy této trojice rakouských hudebníků pravidelně snáší, rozhodně není malá, tudíž ani má očekávání nezůstávala zrovna při zemi. K poslechu jsem přistupoval s tím, že dostanu německy zpívaný, houslemi podbarvený black metal ve vysoké kvalitě. A ve své podstatě jsem to i dostal - až na jeden jediný, avšak velice podstatný detail, a sice že kvalita je ještě vyšší než vysoká; s klidným srdcem mohu hovořit o elitě a nemusím mít strach, že by mi huba upadla. Nemohu samozřejmě hodnotit v kontextu celé tvorby skupiny, a to z důvodů, které jsem letmo nastínil výše, co se ale čistě "Flammentriebe" týče, Dornenreich stvořili nahrávku, jíž se nebojím označit za skvostnou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sarah Jezebel Deva dokončila druhou sólovku

26. března 2011 v 18:00 | Monsterfuck |  Music News
Britská zpěvačka Sarah Jezebel Deva, která je známá především díky dlouholeté spolupráci s Cradle of Filth, ale mihla se i v mnoha dalších kapelách jako Therion, Angtoria nebo Mortiis, dokončila práce na své druhé sólové desce s názvem "The Corruption of Mercy". Kdy a pod jakým labelem nahrávka vyjde doposud není jasné.

Sólový debut "A Sign of Sublime" vyšel 15. února 2010, mimo jiné i jako limitovaný digipack s bonusovou skladbou a necenzurovanou verzí videoklipu k titulnímu songu. Na nahrávání se podíleli Ken Newman na kytaře, Max Blunos z Trigger the Bloodshed na bicích a dva staří kumpáni z Cradle of Filth - Dave Pybus a Martin Powell na baskytaře, resp. klávesách.

Symphony X zveřejnili obal nové desky

25. března 2011 v 23:52 | Ježura |  Music News
Jak se blíží vydání (v Evropě 17. června), američtí progresivní metalisté Symphony X odhalili obal své nadcházející novinky, která ponese jméno "Iconoclast". O grafickou podobu alba se postaral umělec Warren Flanagan a výsledek komentuje následovně:

"Cílem bylo vytvořit dílo, které bude oproti předchozím albům Symphony X o něco temnější a bude reprezentovat celkovou tematiku 'Iconoclast'. Celý koncept vzešel z Mikeovy [Michael Romeo, kytarista - pozn. redakce] hlavy. Měl jasnou představu o tom, co by měl obal představovat, a já se podle toho jen zařídil. Když se kapela shodla na názvu, snažil jsem se uzpůsobit obal tak, aby s ním co nejvíc korespondoval. Zároveň jsem chtěl začlenit pro kapelu typické masky tak, aby zapadly do celkového konceptu."

Svojí troškou do informačního mlýna přispěl i zakladatel, výše zmíněný kytarista Michael Romeo: "S Warrenem jsme spolupracovali již na předchozím albu 'Paradise Lost' a pracovalo se nám s ním výborně. Vždy, když jsme spolu řešili nápady okolo přebalu, často jsme skončili u srovnávání s různými filmy. Na novém albu se hudba a texty točí okolo temných, mechanicko-technologických motivů a vzpomínám si, že jsme s Warrenem řešili scény z filmů 'Matrix' a 'Terminátor'. Pak už jsme mu jenom poslali texty a nechali ho, ať dělá, co umí. Warren má obrovskou představivost a sdělení, které naše hudba nese, se mu podařilo vyjádřit dokonale."

Die Apokalyptischen Reiter - Moral & Wahnsinn

24. března 2011 v 23:20 | Ježura |  Recenze
Recenze je žánr vážný a neměl by být brán na lehkou váhu. I přes to, že jsem se touhle zásadou v případě Die Apokalyptischen Reiter řídil, musím přiznat, že materiálu pro skutečně zevrubnou recenzi se mi v hlavě urodilo tak málo, že jsem se rozhodl zaměřit svoje hodnocení především na dojmy, které album vyvolá v člověku, který s ním přišel do styku poprvé. Berte to tedy jako včasné avízo a zkuste přimhouřit oko nad nevděčným údělem nebohého recenzenta. A pro rýpaly - dělám to zadarmo (smích).

Onen názorový deficit pramení především z toho, že jsem se s Die Apokalyptischen Reiter poprvé setkal právě skrze "Moral & Wahnsinn" a neměl jsem sebemenší tušení, do čeho se to vlastně pouštím. Po několika důkladných posleších musím kapitulovat a přiznat, že pořád netuším, co to je. Power, heavy, thrash, death, symphonic, whatever metal, ze kterého tu a tam vykoukne ska feeling, flamencová vyhrávka na španělku, případně odkaz na Marilyna Mansona nebo Red Hot Chilli Peppers. Skrze to vše se více či méně nápadně proplétá nit atmosféry předválečného kabaretu, ve kterém je hlavní hvězdou úchylný vrah s dikcí ne nepodobnou té páně Lindemannově... Pokusit se tenhle stylový guláš někam zařadit je úkol bez přehánění nadlidský a já to riskovat nebudu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Melechesh: "Grand Gathas of Baal Sin" videoklip

24. března 2011 v 21:50 | Monsterfuck |  Music News
Sumerští metalisté Melechesh zveřejnili videoklip ke skladbě "Grand Gathas of Baal Sin", která pochází z jejich posledního opusu "The Epigenesis" (vyšel 1. října loňského roku). Na výsledek se podívejte níže.

"The Epigenesis" byla první deska Melechesh vydaná u německého labelu Nuclear Blast. Album se objevilo i v několika limitovaných verzích - slipcase pro Evropu a digipack pro americký trh v případě CD a v neposlední řadě také exkluzivní zlatý vinyl, omezený na pouhých 750 kousků celosvětově.


Noctem s detaily o druhém albu

24. března 2011 v 19:28 | Monsterfuck |  Music News
Španělská sebranka Noctem zveřejnila kompletní informace o svém druhém řadovém počinu "Oblivion", který bude navazovat na dva roky starý debut "Divinity". Půjde o druhou část trilogie, která by podle slov samotné kapely měla být "tím nejtvrdším, nejrychlejším a nejtemnějším, co kdy stvořila". Jedním dechem Španělé dodávají, že bude "Oblivion" pokračovat tam, kde skončil jeho předchůdce, ale přidá navrch "temnější zvuk a komplexnější kompozice". O pravdivosti těchto slov se budeme moci přesvědčit na vlastní uši 13. června, kdy album vyjde pod Rising Records.

O obálku se stejně jako v případě "Divinity" postaral Marcelo Vasco, který dále spolupracoval například s Belphegor, Ov Hell, ale třeba i s českými Silva Nigra (obal k aktuální desce "The New Age for the New God"). Společně s tracklistem si ji můžete prohlédnout zde:

01. Popol Vuh
02. The Arrival of the False Gods
03. Universal Disorder
04. Abnegation and Brutality
05. Invictus
06. Sons of Hun-Vucub
07. Seeking the Ruin of Souls
08. Unredemption
09. Q'uma'rka'aa'j
10. A Borning Winged Snake
11. Oblivion