Oceans of Sadness končí

26. února 2011 v 22:11 | Monsterfuck |  Music News
Oceans of SadnessAvantgardně metalová skupina Oceans of Sadness z Belgie oznámila, že se rozhodla po 16 letech aktivní činnosti ukončit svou kariéru. Své důvody shrnují v následujícím prohlášení:

"Drazí přátelé, ze všeho nejdříve bychom vám všem rádi poděkovali za podporu Oceans of Sadness po celých těch uplynulých 15 let. Děkujeme, že jsme díky vám mohli udělat tolik skvělých věcí, o nichž se nám před 15 roky ani nesnilo...

Během těch 15 let jsme se nikdy nesnažili být součástí jakékoliv konkrétní scény a naše image byla tou poslední věcí, o niž jsme se zajímali. Tvorba vlastního zvuku a psaní originálního a inspirativního metalu, to bylo vždy naším cílem a jsme pyšní na to, co jsme dokázali na našich pěti deskách, z nichž ta poslední byla 'The Arrogance of Ignorance' vydaná v roce 2008 Scarlet Records.

Jsme pyšní na naši hudbu a vždy jsme věřili, že jsme se stále a dokola zlepšovali v tom, co jsme chtěli dělat. Teď však cítíme, že náš příběh už je nejspíš u konce. Teoreticky bychom mohli pokračovat klidně dalších 15 let... ale nebudeme.

Zdá se nám, že přišel čas na odpočinek a kdo ví, co se stane v budoucnosti. Jsem si docela jist, že každý z nás bude pokračovat v tvorbě muziky, možná společně, možná každý sám, ale důležité je teď to, že máme pocit, že v této chvíli můžeme důstojně uzavřít jednu kapitolu našich životů.

Nejsme ten typ lidí, co by zamknuli dveře a navždy zahodili klíč, to ne... nicméně nemáme v plánu se za pár let opět vrátit... hudba je o kreativnosti, pokoušení sama sebe a my cítíme, že jsme se v poslední době zasekli v jakési rutině... nemáme už sílu na nahrání dalšího alba a na opětovné vyjednávání s labely, jen abychom skončili se smlouvou, která nás bude stát spousty peněz a po níž bude následovat jen hrstka koncertů... Uvidíme, co se stane v budoucnu, je to jako se vším v životě: nic není jisté...

Z trochu pozitivnějšího soudku: na oslavu konce Oceans of Sadness jsme se rozhodli odejít se scény stylově a uděláme ještě poslední, speciální show. Datum a další podrobnosti zveřejníme, až bude vše jisté.

Děkujeme za všechno! Doufáme, že si naši muziku budete užívat ještě mnoho let!"

Kořeny Oceans of Sadness se datují do roku 1995. Od té doby vydala skupina jeden demosnímek, jedno minialbum a pět dlouhohrajících počinů. Labutí písní kapely je deska "The Arrogance of Ignorance", jež vyšla 22. září 2008 a už jen výčet lidí, kteří se na ní podíleli, svědčí o jejích kvalitách - o mix se postaral Jens Bogren (Opeth, Katatonia), artwork vytvořil Spiros "Seth" Antoniou (Septicflesh), jako hosté se zde představili Johan Liiva (Hearse, ex-Arch Enemy) a Annlouice Loegdlund (Diablo Swing Orchestra).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monsterfuck Monsterfuck | 26. února 2011 v 22:14 | Reagovat

Kurnik to je škoda. S posledními dvěma deskami jsem strávil opravdu hodně času...

2 valda valda | 25. srpna 2011 v 15:21 | Reagovat

Bohužel,takhle končí geniální kapely,které nejsou mainstreamové a tudíž málo známé...smutné,ale děje se to pořád. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama