Únor 2011

Redakční eintopf #16 - únor 2011

1. února 2011 v 18:11 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Do nového měsíce o dva redaktory chudší, avšak bez nízkých známek v eintopfu. Něco za něco, jak se říká. Znamená to snad, že by v únoru vycházela lepší alba než v lednu? Kdo ví, záleží samozřejmě na osobním vkusu. Konkrétně v naší redakci ale v druhém měsíci roku s pořadovým číslem 2011 jednoznačně vítězí hudebníci ze severu Evropy...

Monsterfuck pro únor: Курск - Ниже

V únoru prostě nebylo co řešit. Курск mě se svojí první deskou naprosto sundali - od počáteční nedůvěry a následného absolutního nadšení se můj vztah k "Черно" dopracoval až k nekritickému obdivu, díky němuž ji považuji za jednu z nejlepších doom metalových nahrávek vůbec. No netěšili byste se v takové konstelaci na pokračování? Zvlášť když na něj musíte kvůli problémům s vydavatelstvím čekat o rok déle? Klidně to řeknu rovnou - "Ниже" bude totální bomba, o tom jsem zcela přesvědčen a nikdo mi to nevymluví. Veškeré prozatimní informace mému přesvědčení jen nahrávají - správně CCCP-oriented obálkou počínaje, dokonalou (první zveřejněnou) skladbou "Аллея Сталина" konče. Také už víte, za co své peníze utratíte 9. února?

DATUM VYDÁNÍ: 9. 2.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Earthworm pro únor: Evergrey - Glorious Collision

Jednoznačná volba. Evergrey jsou už dlouho jednou z mých oblíbených kapel. Po sérii skvělých alb ale začala kvalita klesat a i přesto, že na poslední placce "Torn" byla hromada chytlavých melodií, prdelnakopávajících kompozic, "sing-along" refrénů a vůbec všeho, co od Evergrey můžete chtít, tak albu něco chybělo. Artwork na obálce novinky "Glorious Collision" vypadá pěkně, teď jen, aby se povedlo i to, co se pod ním ukrývá...

DATUM VYDÁNÍ: 22. 2.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Ježura pro únor: Moonsorrow - Varjoina kuljemme kuolleiden maassa

I přesto, že je únor co se týče zajímavých novinek bohatší než leden, o žádných orgiích se mluvit nedá. Ano, dlouho očekávanou placku vydávají Vreid a Курск, s novým alkoholem páchnoucím materiálem se hlásí Korpiklaani a svojí troškou do mlýna přispějí i Dornenreich. Žádná z těchto kapel ve mně však nevzbuzuje žádné extra nadšené očekávání... Pak je tu ale jedno uskupení, které si mou pozornost po trochu obtížných začátcích naší známosti získalo, a to měrou vrchovatou - Moonsorrow patří mezi těch nemnoho kapel, které nepodlehli folk metalovému trendu posledních let a stále tvoří hudbu mrazivou, násilnou a přesto krásnou a povznášející. Paralela s jejich vikinskými předky je nasnadě...

DATUM VYDÁNÍ: 21. 2.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

nK_! pro únor: DevilDriver - Beast

Oproti prvnímu letošnímu měsíci se konečně začíná blýskat na lepší časy. Nebudeme sice zavaleni novou tvorbou rockových interpretů tolik jako například v měsíci třetím, ale stále je na co se těšit. Mou únorovou volbou se celkem jednoznačně a pochopitelně stávají právě DevilDriver, které poslouchám již od raných placiček (rozuměj prvních alb). Dez a jeho banda umí vytvořit pořádný kotel a to nejen na koncertních štacích. Potajmu trošičku doufám, že nová fošna se ponese v duchu "The Fury of Our Maker's Hand" a ne posledních dvou počinů "The Last Kind Words" a "Pray for Villains", na které jsem maličko vysazen. Na začátku ledna vyšel kalifornským řezníkům první singl, který slibuje mnohé. Tak uvidíme a necháme se překvapit.

DATUM VYDÁNÍ: 22. 2.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Deska měsíce dle redakce: Курск - Ниже a Evergrey - Glorious Collision

Barometr očekávání v redakci: 10/40 a 10/40Optimista měsíce: Monsterfuck / Earthworm Úžasný

Six Feet Under opouštějí baskytarista a bubeník

1. února 2011 v 17:17 | Monsterfuck |  Music News
Floridskou death metalovou veličinu Six Feet Under opustila hned polovina její sestavy - baskytarista Terry Butler a bubeník Greg Gall. Prvního jmenovaného přetáhla další death metalová legenda z Floridy Obituary, jimž Terry už rok vypomáhá na koncertech jako sezónní hráč (od teď tedy povýšil na stálého člena).

Leader Six Feet Under, zpěvák Chris Barnes, hned přispěchal s oznámením, že se fanoušci o budoucnost nemusejí bát a že je nová sestava uzemní.

V současné době pracují Six Feet Under na nástupci tři roky starého alba "Death Rituals". Včera (tj. 31. ledna) pak vyšlo nové DVD kapely s názvem "Wake the Night! Live in Germany", které obsahuje záznam vystoupení Six Feet Under na festivalu Party San 2009. Více o DVD ve starší novince.