Únor 2011

Sicmaggot hitparáda: 8. kolo

20. února 2011 v 17:16 | Monsterfuck |  Hitparáda
Krasojízda v podání švédských vikingů Amon Amarth pokračovala i v druhém týdnu jejich snažení, když si i tentokrát bez sebemenších potíží uzmuli hned na počátku vedoucí pozici a nejenže si ji po celý týden s klidem podrželi, oni svůj náskok dokonce i čím dál tím více zvětšovali, díky čemuž si nakonec získali sympatie od více než 40% všech hlasujících, což se ještě nikomu před nimi nepovedlo. O druhé místo se podělili Maniac Butcher a Devin Townsend, pro něhož to bylo poslední kolo, neboť se po sedmi týdnech v Sicmaggot hitparádě odebírá do síně slávy! Poslední postupové místo si vybojovala švédská bruska Devian.

Rozloučit se kromě Devina musíme ještě s českou Masturbací, která se proonanovala k páté příčce, a s norskými blázny Kvelertak, jejichž nástup v minulém týdnu vypadal nadějně, avšak tentokrát to nedotáhli dále než na poslední pozici.

Výsledky jsou tedy následující:
---postupující---
1. místo: Amon Amarth - Runes to My Memory (23 hlasů - 41%)
2.-3. místo: The Devin Townsend Band - Vampira (10 hlasů - 17%)
2.-3. místo: Maniac Butcher - Co dobré pro mne, dobrým jest... (10 hlasů - 17%)
4. místo: Devian - Assailant (6 hlasů - 10%)
---nepostupující---
5. místo: Masturbace - Vůně Hitlerova pečeného masa (4 hlasy - 7%)
6. místo: Kvelertak - Mjød (3 hlasy - 5%)

Pro osmý týden nás tedy čekají hned tři nováčci, kteří se budou ucházet o vaši přízeň. Parádním deathcorem vás rozšmelcují Despised Icon, vydechnout vám nedají ani norští satanáši Gorgoroth a trochu uklidnění po tom chlívu přinesou piráti Alestorm.

Klipy pro osmé kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Demonaz z Immortal chystá sólovou desku

20. února 2011 v 16:20 | Monsterfuck |  Music News
Demonaz, bývalý kytarista norské black metalové legendy Immortal, vydá již zanedlouho své první sólové album s názvem "March of the Norse". Nahrávka vyjde už 1. dubna letošního roku pod hlavičkou Nuclear Blast jako digipack CD, klasický vinyl a picture-disc vinyl.

Dema několika skladeb, konkrétně se jedná o "Over the Mountains", "Dying Sun" a "Demonized" (poslední zmiňovaná se na desce neobjeví), můžete ochutnávat na MySpace. Tyto demoverze vznikly už v roce 2007 v bergenském studiu Soundsurf, přičemž kromě samotného Demonaze, který obstaral texty, muziku a zpěv, se na nich podíleli Abbath (Immortal, I - baskytara, zpěv), Ice Dale (Enslaved, Audrey Horne - kytara) a Armagedda (I, ex-Immortal - bicí).

Demonaz popsal "March of the Norse" jako "další ledovou dimenzi ve svém hudebním a lyrickém světě". Tracklist a obálku si můžete prohlédnout na konci novinky.

Demonaz přestal hrát v Immortal v roce 1997 kvůli zranění ruky, díky němuž už nemohl dále hrát na kytaru, avšak oficiálně kapelu nikdy neopustil a dodnes píše veškeré texty a stará se koncept i grafiku. Texty také skládal i pro Abbathův vedlejší projekt I.

Tracklist "March of the Norse":
01. Northern Hymn
02. All Blackened Sky
03. March of the Norse
04. A Son of the Sword
05. Where Gods Once Rode
06. Under the Great Fires
07. Over the Mountains
08. Ode to Battle
09. Legends of Fire and Ice
10. Dying Sun [bonus]

Black Trolls Over Europe II / Beltinefest 2011

20. února 2011 v 15:36 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
MetalGate ve spolupráci s německou agenturou Black Bards Entertainment a českou pagan/folk metalovou kapelou Cruadalach zve všechny válečníky Midgardu na nezapomenutelný pagan metalový večer "BLACK TROLLS OVER EUROPE Part II", kterému bude zasvěcen třetí ročník jarního klubového mini festivalu MetalGate Spring Prelude.

Ve středu 20.4.2011 se v pražském klubu Abaton představí celkem šest západoevropských pohanských kapel, v čele s bavorskou kultovní epic pagan metalovou hordou WOLFCHANT, která u nás představí své aktuální album "Call of the Black Winds".

Dále bude k vidění nový projekt frontmana kapely Týr, Heri Joensena, a to progressive viking metalová formace HELJAREYGA, jejíž stejnojmenné debutové album vyšlo v říjnu 2010. Z německé pohanské scény k nám zavítají též pagan black metalisté GERNOTSHAGEN, následovaní formacemi KROMLEK a NOTHGARD. Soupisku účinkujících pak uzavírají celtic death metaloví vlci NORTHLAND z Katalánie.

Je jasné, že se můžete těšit na pestrou show a velmi vysokou kvalitu účinkujících, kteří již v západní Evropě ve své většině patří mezi etablované a oblíbené kapely. Pro některé z nich se navíc bude jednat o premiérové vystoupení před českým publikem, což je o to větší důvod dorazit.

Tento unikátní večer ve znamení severského panteonu, posvátných run, Drakkarů a šiků vikinských válečníků začne v 18:30. Brány Abatonu se pro návštěvníky otevřou již v 17:30. Vstupenky jsou k dostání za 200 Kč v předprodeji v síti Ticketstream, nebo za 300 Kč na místě.

A pokud byste chtěli ještě další pagan metalovou porci, za pozornost stojí kapelou Cruadalach pořádaný Beltinefest, který proběhne 29.4.2011 v Exitu Chmelnice. Obě akce pojí příjemný benefit, a to, že kdo se v den konání Beltinefestu prokáže vstupenkou z Black Trolls, dostane slevu 50 Kč na vstupném.

-----

Oslavte s námi keltský svátek ohňů Beltine se stylovou muzikou!

Čtveřice výborných folkmetalových kapel z Čech, Moravy, Maďarska a Chorvatska se chystá na společné mezinárodní mini turné, jež ponese název BELTINEFEST 2011. Turné proběhne v dubnu 2011 a dobyta budou města Budapešť, Nitra (v rámci PERUNICA FESTU), Praha a Brno (v rámci FESTIVALU APOCALYPSA XV). Je to výzva a jedinečná příležitost pro všechny, kdo si chtějí bez možnosti oddechu pořádně zařádit při kvalitní folkmetalové muzice a třeba poznat i nové naděje na této scéně. A užít si s námi do sytosti populární keltský pohanský svátek.

PRAHA 29. 4. 2011 - Exit Chmelnice, 19:00, STRIBOG (CRO), NIBURTA (HUN), CRUADALACH, ŽREC, GNOMUS

Pozor, kdo přijde na Beltinefest 2011 Bohemia v Praze s lístkem z Black Trolls Over Europe pt.II (20.4.2011, Abaton), získá 50,- slevu!!! Jinak je vstupné 200,-

BRNO - 30. 4. 2011 - Melodka, STRIBOG (CRO), NIBURTA (HUN), CRUADALACH, ŽREC, SEZARBIL 19:00 - 200,-

Stribog (CRO)
Jeden z nejzajímavějších chorvatských vývozních artiklů se jmenuje Stribog. V jejich pestrobarevné muzice kombinující melodický a epický black metal s vlivy slovanského folklóru se snoubí až snová atmosféra zapomenutých pohanských hájů, mokřin a tančících lesních víl. Ostatně i celá podstata kapely včetně jejích textů je vystavěna na slovanské pohanské mytologii, lidových příbězích a pohádkách. Ne nadarmo se jedna z písní jmenuje Rusalka! Doménou kapely je působivý, éterický ženský zpěv, mnoho chytlavých melodií a magická, jakoby mlžná atmosféra lesa po dešti. Jejich výborné album "U Okovima Vječnosti" si budete moci pořídit i během zastávek Beltine Festu!

Niburta (HUN)
Niburta se zrodila z fúze prastaré a moderní hudby. Kombinuje v sobě technický metalcore a starou maďarskou, moldavskou a mongolskou lidovou tvorbu, čímž se stává jednoznačně velmi svěžím elementem na folk metalové scéně. Kapela používá nejrůznější whistle, dudy, kaval (bulharský lidový nástroj), kobzu (ukrajinský strunný nástroj) a housle a kombinuje je s tvrdým metalovým soundem i výrazně podladěnými kytarami. Navíc díky basovým bubnům kapela vypracovává mocný sound, který činí tvorbu Niburty zcela jedinečnou a mimořádně energickou. Hlavním ideologickým cílem Niburty je pomáhat znovuoživit prastaré cesty životního stylu našich předků prostřednictvím pečlivě vystavěného lyrického svědectví. Jeden z nejzajímavějších objevů na evropské folkmetalové scéně!

Žrec (CZE)
Navzdory tomu, že kapela vznikla v roce 2004, je jedním z průkopníků folk metalu v České republice a vůbec v celém středoevropském slovanském regionu. Po vydání debutu "Žertva" v roce 2008 se dostala do povědomí folkmetalových fanoušků na celém světě a koncertovala po mnoha klubech a open-air festivalech v ČR i v zahraničí. Kouzlo hudby Žrec tkví v hojném využívání barvitých čistých mužských hlasů a sborů, které v kombinaci s black metalovým křikem symbolizují dualismus dobra a zla, tolik typický pro slovanský folklór a pohanství. Tradiční lidové nástroje, jako jsou housle, dřevěné flétny a fujary, dopomáhají kapele vytvořit v jejích skladbách atmosféru starých zapadlých slovanských vesnic, dávných zvyků, tanců a rituálů. Ze současné tvorby kapely lze cítit tajuplnost a výraznou pohanskou spiritualitu, přičemž každá z písní má své vlastní poselství, ukryté v malebných lidových příbězích a mýtech, které se na Vysočině, v rodném kraji většiny z členů kapely, od pradávna tradují. Smyslem hudby Žrec je přimět posluchače přemýšlet nad otázkami víry a připomenout moudrost a hodnoty, které ctili naši předkové.

Cruadalach (CZE)
Osmičlenný klan je koncertně aktivní od září 2009. Charakteristický zvuk kapele udává smyčcová sekce (violoncello, housle) a dechové folklórní či středověké nástroje (dudy, šalmaje, zobcové flétny). Tvorba odkazuje na legendy z keltských luhů a hájů, ale zabývá se i esoterickou tradicí lidstva, mystikou a dalšími tématy. Hudebně lze kapelu řadit do folkmetalové stáje s prvky keltskými či historizujícími, kapela však primárně hrdě piluje svůj jedinečný sound. To vše je spolu s excentrickým frontmanem a živelnou show zárukou protančeného setu, na jehož konci padnete únavou. Od nejprvnějších koncertů si klan rychle začal získávat oblibu u širokého publika a po necelém roce koncertování si tak vydobyl postavení, jež mu umožnilo stanout po boku kapel jako Arkona či Skyforger a účinkovat na několika festivalech. Aktuálně pracuje na svém prvním EP "AGNI - Unveil what's burning inside", jež vyjde jako příloha časopisu Pařát v únoru 2011.

Gnomus (CZE - jen pražská zastávka!)
Netradiční a moderní pojetí písní nejen historických, ale i folklórních či World Music. Kapela GNOMUS vznikla v roce 2006 původně za účelem pravidelného vystupování v rámci stylového programu středověké krčmy Dětenice. Se svým repertoárem začali vzápětí vystupovat i na mnoha místech České republiky i v zahraničí a perfektním suverénním vystupováním si rychle získali věhlas. V roce 2009 se členové kapely rozhodli pro vznik alternativní elektrifikované sestavy. GNOMUS ELECTRIC je rocková kapela ve velmi neotřelém pojetí, tvořená dvěma bicími, kytarou, basou, houslemi a především sympatickým frontmanem s jeho charakteristickým zpěvem a dominantní virtuózní hrou na středověké dudy a šalmaje.

[tiskové zprávy pořadatelů]

HammerFall dokončili nové album

20. února 2011 v 15:09 | Ježura |  Music News
Nahrávání zatím bezejmenné novinky probíhalo od září loňského roku, a to jak v domovském Göteborgu, tak v americkém Nashvillu (Tennessee). Podle slov kytaristy Oscara Dronjaka se o produkci postaral James Michael, který spolupracoval s takovými jmény jako Mötley Crue, Sixx: AM, Scorpions, Meat Loaf, Hillary Duff a dalšími a práce s ním byla pro kapelu neuvěřitelnou zkušeností. Dronjak dále tvrdí, že cílem bylo se během nahrávání bavit, což se podařilo mnohem lépe, než se původně očekávalo. Výsledkem je tak nesilnější album, které kdy pod hlavičkou HammerFall vzniklo. Jsou to HammerFall, jak je neznáme, ale přes to si hudba zachovává znaky typické pro jejich tvorbu. Kapela je s albem více než spokojená a Oscar věří, že fanoušci budou rovněž. Nakolik jsou jeho slova pravdou a nakolik pustým chvástáním, se dozvíme 20. května, na kdy je stanoveno datum vydání.


Midnattsol ukázali obal své novinky

20. února 2011 v 14:51 | Monsterfuck |  Music News
Německo-norská formace Midnattsol, v jejíž řadách působí Carmen Elise Espenæs, sestra známější Liv Kristine Espenæs Krull (Leaves' Eyes, ex-Theatre of Tragedy), zveřejnila obal svého třetího počinu s názvem "The Metamorphosis Melody", který vychází 22. dubna v distribuci rakouských Napalm Records. Artwork a také trailer k albu si můžete prohlédnout níže.

Midnattsol nedávno opustil kytarista Daniel Droste (na nahrávání "The Metamorphosis Melody" se ale podílel). Důvodem jeho odchodu bylo rozhodnutí koncentrovat se čistě jen na svou druhou skupinu, funeral doomové námořníky Ahab. Zajímavostí je, že ze stejného důvodu, tj. věnovat se výhradně Ahab, už Midnattsol v roce 2008 opustil další kytarista Christian Hector (v Ahab hrají Daniel a Christian společně).Redakční eintopf #19 - Ježura speciál

19. února 2011 v 22:06 | Ježura |  Redakční eintopf
Předmluva Monsterfuck: Speciální eintopf, v němž jednotlivý redaktoři poodhalují svůj vytříbený vkus výběrem toho nejlepšího (z jejich pohledu) z nedávno uplynulé dekády, se přehoupnul do své druhé poloviny. Dnes můžete strávit pár minut (záleží na tom, jak rychle čtete) čtením toho, co ze své mozkovny a klávesnice, dle svého nejlepšího svědomí (alespoň doufám, heh) vyplodil náš vrchní redakční bodlináč Ježura! Příští sobotu se už můžete těšit na grandiózní finále (?) ve společnosti pana nK_!.

Dlouhohrající desky:


Arcturus - The Sham Mirrors (2002, The End Records)
"This is a transmission from a fallen star once known as Arcturus..." Jako uvedení do děje tato věta naprosto výstižná. Garm se svým ansáblem v nejlepší formě stvořili výjimečné dílo, které sice klade na posluchače nemalé nároky, ale odměnou je zážitek vskutku vesmírný...

Anaal Nathrakh - Hell Is Empty, and All the Devils Are Here (2007, FETO Records)
Jak asi může znít soundtrack konečné apokalypsy? Přesně takhle! Tohle album člověka roztrhá na kousky a zatluče do země svou brutalitou a potom pozvedne do vyššího stavu bytí skrze dokonale epické refrény... Až ta apokalypsa přijde, já si pustím Anaal Nathrakh. Co vy?

Behemoth - Demigod (2004, Regain Records)
Polský death není jen pojem a třeba právě "Demigod" je album, které vás o tom přesvědčí. Brutální projev, zničující rytmy a atmosféra všudypřítomného a velice aktuálního zla nemůžou nechat nikoho na pochybách, že se jedná o desku, která se dá považovat za jeden z moderních pilířů žánru.

Borknagar - Quintessence (2000, Century Media)
Black metal byl vžycky dost atmosférickou záležitostí. Pak ho vzali do ruky intelektuálové a... výsledek předčil všechna očekávání! "Quintessence" je neuvěřitelná záležitost, která se jen obtížně popisuje. Ale na co popisovat? Poslechněte sami a teprve pak můžete mlčky a s padlou čelistí pochopit...

Diablo Swing Orchestra - Sing-Along Songs for the Damned & Delirious (2009, Ascendance Records)
Vždycky mě zajímalo, jak se asi baví v pekle. Teď už nemám pochyb. Hříšná hudba první poloviny 20. století hraná na hořící nástroje muzikanty na cracku. Tak explosivní a návyková kombinace se skutečně jen tak nevidí. Když protančit boty i duši, jedině ve společnosti Diablo Swing Orchestra!

Emperor - Prometheus - Discipline of Fire & Demise (2001, Candlelight)
Kdo mě zná, asi namítne, že tahle volba nebyla úplně nestranná, ale já Emperor nekriticky neobdivuju jenom tak z hecu. "Prometheus - Discipline of Fire & Demise" je toho dokladem. Labutí píseň legendy dokonalá v každém ohledu. Umělecké dílo hodné vlastního místa vedle Davidovy sochy a baziliky sv. Petra. Emperor is dead, long live the Emperor!

Fjoergyn - Sade et Masoch (2007, Reartone Records)
Tvorba Fjoergyn zatím docela úspěšně uniká pozornosti mas a já z toho mám škodolibou radost. Nám nemnohým příznivcům, kteří jsme tento klenot vylovili z kalných vod mainstreamu, tak právem přijde, že jsme o něco bohatší, než zbytek populace. "Sade et Masoch" nebo libovolné jiné album Fjoergyn je tou pozvánkou do klubu. Jste zváni...

In Flames - Reroute to Remain (2002, Nuclear Blast)
In Flames nejsou veličinou jen tak pro nic za nic, byť to tak může po poslechu posledního alba vypadat. "Reroute to Remain", to je ovšem jiná káva. Melo-death v krystalické podobě a věřte, že tyhle krystaly není třeba jakkoli brousit. Jsou totiž dokonalé. Od přírody...

Ihsahn - After (2010, Candlelight)
Císař je mrtvý, ale jeho duch tu mezi námi stále obchází. Nebo je snad Ihsahn jeho reinkarnací? Až mrazí při pomyšlení, že se všechno, čeho se tento genius dotkne, promění ve zlato. Jeho poslední sólový počin "After" je toho důkazem a kdo tvrdí opak, je hluchý, nebo lže.

Ihsahn - angL (2008, Candlelight)
Ihsahn podruhé. "AngL" si svoje místo v mé Top20 vysloužil tím, že zní dost odlišně od "After" a přec se jím mistrův rukopis táhne zřetelně jako stříbrná nit modrým sametem. Genialita v trochu jiném podání, co do intenzity však srovnatelná. A třešnička na závěr - Mikael Åkerfeldt...

Iron Maiden - Brave New World (2000, EMI)
Mysleli jste, že je heavy metal mrtvý? Já taky. Jak daleko jsem byl od pravdy... Dokud tu budou Iron Maiden, nemám strach, že by mohla tahle bašta padnout. Deska je přímočará a přesto progresivní a bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co z Velké Británie kdy vzešlo. Up the Irons!

Iron Maiden - Dance of Death (2003, EMI)
A znovu Železná panna. Ne, nezbláznil jsem se, a i kdyby ano, tak mi to docela vyhovuje. O "Dance of Death" platí to, co jsem psal o "Brave New World", takže další rozepisování postrádá na významu. Stačí zmáčknout tlačítko PLAY a tanec může začít...

Kamelot - Poetry for the Poisoned (2010, Edel Music)
Tuhle desku jsem podrobil obsáhlé recenzi, takže snad jen dodám, že se limitně blíží dokonalosti a na její kvality jsem ochoten přísahat. Další důkaz toho, že když už jde power metal (dobře, tady je to docela sporné) poslouchat, stojí to za to každým coulem

Nevermore - This Godless Endeavour (2005, Century Media)
V Seattlu bývá pošmourno a depresivno. Ještěže tak, protože tyhle nálady se do tvorby Nevermore promítají dost výrazně. "This Godless Endeavour" je mistrovské dílo s vlastním stylem, zvukem a ideou. Další vysvětlování nemá smysl. Poslechněte a pochopíte. A jestli ne, možná vás někde v koutku duše polituju...

Opeth - Blackwater Park (2001, Music for Nations)
Úžasná deska, které na působivosti ani v nejmenším neubírá fakt, že patří z diskografie Opeth k těm nejstravitelnějším. Božská entita v těle Mikaela Åkerfeldta se opět předvedla v plné síle a já tleskám. Intelektuální melancholie umí být neskutečně krásným stavem mysli...

Orphaned Land - Mabool: The Story of Three Sons of Seven (2004, Century Media)
Některá mírová poselství vyznívají dost pateticky, to však není případ Orphaned Land. "Mabool" by měli za svou Bibli/Korán/Tóru prohlásit všechna tři abrahámská náboženství, třeba by pak některým fundamentalistům trochu zchladly hlavy. Krom toho, tak perfektních desek je málo, tak si važte každého poslechu...

Sigh - Hangman's Hymn - Musikalische Exequien (2007, The End Records)
Když jsem poprvé slyšel pojem "japonský avantgardní black", zděsil jsem se. O to větší bylo moje překvapení, když se mi Sigh dostali pod kůži. Něco takového může vzniknout skutečně jenom v Japonsku a bohudík za to. Zcela jiný kulturní podklad je totiž živnou půdou pro výjimečnou zkušenost, jako se děje v tomto případě.

Sonata Arctica - Unia (2007, Nuclear Blast)
Klasický power/speed už mě drahnou chvíli nechává chladným. Proto jsem nesmírně rád, že se Sonata Arctica vyvíjí přesně tím směrem, který jí svědčí. Těžce progresivní "Unia" je toho důkazem a ne nadarmo si jí v diskografii Sonaty Arcticy cením asi nejvíc.

Therion - Secret of the Runes (2001, Nuclear Blast)
Magie, mystično, obludy, runy a Chris Johnsson. Myslím, že není třeba říkat cokoli dalšího...

Vader - Impressions in Blood (2006, Regain Records)
Další polský death? Tak ono na tom asi něco bude... A skutečně. Vezměte můj popis "Demigod", přidejte vkusné orchestrace, které celkový vynikající dojem jen umocňují, a další úžasné album je na světě. Důkaz toho, že se kapela neudrží přes 25 let na scéně jen tak pro nic za nic...

CZ/SK dlouhohrající desky:


Abstract Essence - Aftermath (2007, Lava Production)
Když jsem Abstract Essence slyšel prvně, nechtěl jsem věřit, že je to česká kapela. "Aftermath" je mimořádně nadopovaná šleha, která působí lépe než energy drink. A naživo je to ještě o třídu lepší...

Inferno - Black Devotion (2009, Agonia Records)
Díky Monsterfuckovi jsem alepoň částečně odkryl taje českého black metalového undergroudu a nestačil se divit. Takhle kvalitní materiál jsem nečekal ani v nejmenším! Začínám chápat blackmetalové nadšence a jejich fascinaci českou scénou.

Silent Stream of Godless Elegy - Relic Dances (2004, Redblack)
Sice mám radši poslovanštěné texty na EP "Osamělí", ale to nic nemění na faktu, že je "Relic Dances" skutečně vynikajícím albem ve svém vlastním stylu. Ano, takhle vypadá vstupenka do první ligy...

Umbrtka - IVO (2010, Werewolf Production)
Bible prachmatismu! V současnosti asi nejvýraznější Morbivodova parta dovedla svůj šedý avantgardní metal prakticky k dokonalosti. Málokdy se stává, že z reproduktorů vystupuje hmatatelný smog. Fantastické...

Umbrtka - Úplná demontáž lidstva (2009, Metalswamp)
Oproti pozdější tvorbě klasičtější a více přímočará hudba. Na kvalitách to albu ale nic neubírá. Výborný počin!

Neřadové počiny:


Blind Guardian - Imaginations Through the Looking Glass (2004, Virgin Records)
Intimní atmosféra na velkém pódiu není oxymorón. To, co se Bardům podařilo stvořit v Coburgu, je až k neuvěření. Dal bych libovolný párový orgán za možnost být u toho...

Emperor - Live Inferno / Live at Wacken Open Air 2006 (2009, Candlelight)
Poslední vysoupení nesmrtelné legendy. Poslední možnost opájet se genialitou na vlastní oči a uši. Dokonalý epitaf, labutí píseň, poslední sbohem. Další párový orgán v ohrožení...

Peccatum - The Moribund People (2005, Mnemosyne Productions)
Je EP, které obsahuje celé tři skladby, z nichž jedna je cover, hodno pozornosti? V tomto případě bez debat. Utlumený projev provázený andělským hlasem Ihrieliným ostře kontrastuje s pasážemi, kde se probouzí Ihsahnovo temnější Já a dodává celému uměleckému dílu pekelné grády. Fantastických patnáct minut...

The Big 4 - Live from Sofia, Bulgaria (2010, Universal)
Událost, na kterou se bude léta vzpomínat. Thrash tak koncentrovaný, že je s podivem, že nepopraskaly čočky kamer. A i kdyby celý koncert stál za prd, vidět přátelské objetí Larse Ulricha s Davem Mustainem je až dojemné...

Vader - The Art of War (2005, Regain Records)
Mocný zásek! Vycizelovaný zvuk, epické orchestrace a přesto brutální rytmy a celkově značně drtící efekt. Být takové hudby víc, byl by svět o poznání příjemnějším místem...

Videoklipy:

Behemoth - Inner Sanctum (2008, album "The Apostasy")
Na klipy Behemoth se dá spolehnout. To, co se mnou ale udělal tenhle, se vymyká normě. Černobílý minimalismus, který jen v náznacích odkrývá svoje poselství. Tohle je prosím umění par excellence...

Immortal - All Shall Fall (2010, album "All Shall Fall")
Mysleli jste, že jsou blackmetalové klipy (a obzvlášť ty od Immortal) směšné? Já taky, než jsem měl možnost zhlédnout tenhle. Jeho atmosféra je mrazivá tak, že diváka pokryje jinovatka a on uvěří, že se právě dívá do středu Blashyrku. Ano, je to uvěřitelné, a to dost a to je jedno z hlavních plus.

Opeth - Porcelain Heart (2008, album "Watershed")
Je k nevíře, s jakou bravurou se povedlo vizuálně zpracovat dusivě melancholickou náladu, kterou "Porcelain Heart" oplývá. Jeden z mála klipů, které mi navozují depresivní stavy. Smekám...


Otargos - Cloning the Divine (2010. album "No God, No Satan")
Pojem "klip" tady moc nesedí. Otargos totiž stvořili zneklidňují film s výborným soundtrackem. Navíc představa, že by k něčemu takovému mohlo klidně dojít celému dílo jenom dodává na autenticitě...

Peccatum - The Moribund People (2005, minialbum "The Moribund People")
Naprosto úžasná skladba podpořená naprosto úžasným klipem. Bezezbytku platí to, co jsem psal o celém EP, ale klip tomu všemu dodává na vážnosti. Další čisté umění...

Koncerty:


Blind Guardian: Brno - Fléda, 17.10.2010
Tady není třeba dlouhých komentářů. Svoje nadšené dojmy jsem obšírně rozepsal v reportu a čas na nich nezanechal sebemenší stopu. Dokonalý zážitek a nic míň!

Ihsahn: Brutal Assault - Josefov, 13.8.2010
Co byste říkali vy, kdybyste z první řady sledovali svého boha?

Аркона: Praha - Exit Chmelnice, 15.6.2010
Tohle bylo poprvé a na dlouhou dobu asi naposledy, co Exit doslova praskal ve švech a všem přítomným hrozila akutní dehydratace. Proč? Byl to kurva nářez a byl jsem ochoten tam chcípnout. Proto...

Silent Stream of Godless Elegy - rozhovor

19. února 2011 v 16:51 | Monsterfuck |  Rozhovory
"Návaz" od Silent Stream of Godless Elegy je dozajista nahrávka, o níž se bude ještě nějaký čas hodně mluvit, a to z mnoha důvodů. Kromě toho, že je kapela jedním z nejvýraznějších představitelů českého metalu a že se na její nejnovější počin muselo čekat opravdu dlouho, poutá deska pozornost také tím, že vychází u velkého zahraničního labelu Season of Mist, což je něco, co se málokterému uskupení z tuzemských luhů a hájů povede. Vlastně téměř nikomu. Je tudíž logické, že se naše povídání točilo jenom okolo "Návazu". Na otázky odpovídalo zpěvácké duo Hanka Hajdová a Pavel "Hrnec" Hrnčíř.

01. I když je mi jasné, že otázky na tuto záležitost jsou SSOGE předkládány asi v každém rozhovoru z poslední doby, nedá se nezačít jinak, než podpisem smlouvy s francouzskými Season of Mist. Vezměme to rovnou od podlahy - jak jste se vlastně k této firmě dostali? Probíhalo klasického rozesílání proma (pokud mě paměť nešálí, něco jste natáčeli nějaké dva roky zpátky?), nebo si vás SoM vytáhli nějakou čirou náhodou sami? Osobně bych si vsadil na možnost #1 - pokud je tomu tak, kolika labelům jste zhruba promo poslali a kolik se jich ozvalo zpátky? Rozesílali jste jen do zahraničí nebo jste měli v záloze i nějaké tuzemské alternativy?

Hrnec: Ahoj, takže já tedy začnu pěkně od podlahy. Před vydáním alba "Návaz" jsme si v kapele řekli, co od desky očekáváme a kam bychom se chtěli posunout. A jedním z bodů bylo i to, že bychom rádi vydali desku v zahraničí. Z tohoto důvodu jsme v červenci roku 2008 natočili ve studiu Šopa promomateriál, který jsme formou webového linku rozeslali snad na 30 firem. Čekali jsme, čekali, ale bohužel kromě automatické odpovědi ve stylu: "Děkujeme za zaslání vašeho promo materiálu. Momentálně se nehodíte do našeho vydavatelského plánu bla bla bla.", se vůbec nic nestalo. Hlavy jsme ovšem nesvěsili a řekli jsme si, že si desku natočíme sami a zkusíme štěstí znovu. Našli jsme si skvělé studio (GrapowStudios), při nahrávání desky ze sebe vymáčknuli to nejlepší, znovu rozeslali promo a ejhle... Povedlo se. Ozvali se Season of Mist. Na tuzemská vydavatelství jsme nic neposílali, protože v Čechách pro nás vydání desky nemá smysl. Malý label (a teď nechci, aby to vyznělo nějak namyšleně) by nám nepomohl a žádný z velkých zase takový styl hudby nevydá.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Destruction přicházejí s klipem k "Hate Is My Fuel"

19. února 2011 v 14:42 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí thrasheři Destruction zveřejnili klip k songu "Hate Is My Fuel" ze své aktuální nahrávky "Day of Reckoning". Záběry pro video byly pořízeny 31. prosince 2010 na festivalu Headbangers Silvester Festival ve švýcarském Burgdorfu. Podívat se můžete na konci novinky.

"Day of Reckoning" oficiálně vyšlo včera, v pátek 18. února. Pokud jste album ještě neslyšeli, můžete to napravit na Facebook profilu Destruction, kde je v celé své délce k poslechu. Stream ale potrvá jen do 21. února.


Basinfirefest, Metalfest a Obscene Extreme potvrzují...

18. února 2011 v 0:09 | Monsterfuck |  Music News
>>> Basinfirefest ze Spáleného Poříčí (1.-3. července) potvrdil várku českých band do své sestavy (viz seznam níže) a několik zahraničních skupin, mezi nimiž nechybí britští pionýři gothic metalu Paradise Lost, power/speed metalisté Freedom Call z Německa, jejich o poznání modernější krajané Deadlock a glam rockoví Italové Hell in the Club. Prozatimní soupiska je následující:

AB Band (CZ), Artur (CZ), Basta Fidel (CZ), Boron (CZ), Brainscan (SVK), Citron (CZ), Dark Gamballe (CZ), Deadlock (GER), Doga (CZ), Dogmen (CZ), Freedom Call (GER), Hell in the Club (ITA), Horská chata (SVK), Hypnos (CZ), Ill Niño (USA), Kamil Střihavka & Leaders (CZ), Konflikt (SVK), Latexxx Teens (ITA), Locomotive (CZ), Lord of the Lost (GER), Mandrage (CZ), Manimal (SWE), Miloš Dodo Doležal (CZ), Paradise Lost (UK), Pipes & Pints (CZ), Prague Ska Conspiracy (CZ), První hoře (CZ), Root (CZ), Rybičky 48 (CZ), Scelet (CZ), Škwor (CZ), Snail (CZ), Sodom (GER), The Paranoid (SVK), Törr (CZ), Tortharry (CZ), Totální nasazení (CZ), Tublatanka (SVK), Visací zámek (CZ), Vita Imana (SPA), Wohnout (CZ)

>>> Plzeňský Metalfest, 3.-5. června, rozšířil řady o dvě skupiny - z Austrálie přijedou (přiletí?) heavy metalisté Pegazus, z Dánska zase Pretty Maids. Line-up je prozatím následující:

Accept (GER), Alcest (FRA), Arch Enemy (SWE), Bloodbound (SWE), Cradle of Filth (UK), Epica (NL), Kataklysm (CAN), Krisiun (BRA), Pegazus (AUS), Pretty Maids (DEN), Primordial (IRE), Rage (GER), Sabaton (SWE), Saxon (UK)

>>> Čtvero nově potvrzených kapel má na triku rovněž Obscene Extreme z Trutnova (7.-9. července). Návštěvníci festivalu se mohou těšit na nizozemský goregrind bordel Last Days of Humanity, mexické zvrhlíky Gore and Carnage a v neposlední řadě i na české zástupce Mincing Fury and Guttural Clamour of Queer Decay a Debustrol, přičemž druzí zmiňovaná, thrasheři z Mladé Boleslavi Debustrol, zahrají speciální set, v jehož rámci zazní kompletní kultovní demáč "Vyznání smrti" z roku 1988.

Another Way (HUN), Children of Technology (ITA), Collision (NL), Debustrol (CZ), Dislike (CRO), Entombed (SWE), Entrails (SWE), Fleshrot (UK), Gore and Carnage (MEX), Gronibard (FRA), Idiot Convention (BEL), Impaled (USA), Inhumate (FRA), Instinct of Survival (GER), Jack (HUN), Last Days of Humanity (NL), Le Scrawl (GER), Lock Up (UK), Magrudergrind (USA), Mincing Fury and Guttural Clamour of Queer Decay (CZ), Psycho (USA), Reproach (BEL), Rotten Sound (FIN), Squash Bowels (POL), Suffering Mind (POL), The Rotted (UK), Varukers (UK), Von Boom (SWE), Zubrowska (FRA)

Sparzanza – Folie à Cinq

17. února 2011 v 19:05 | nK_! |  Recenze
Proč si myslíte, že severské země produkují do světa tolik kvalitních rockových a metalových interpretů? Jedná se o zemi hudbě zaslíbenou? Nebo tam snad žijí schopnější muzikanti než kdekoliv jinde v Evropě, potažmo po celé Zemi? Abych řekl pravdu, tak nemám ani ponětí, ale třeba se po úspěšném zdolání tohoto mého dalšího výtvoru alespoň o malou píď přiblížíme více k všeobjasňující pravdě. Nebo také ne.

Říkáte si, že jste v životě neslyšeli o kapele, jejíž ctnostný název se skví v nadpisu recenze? Nemusíte mít obavy, já sám jsem se k ní před lety dostal zcela náhodou. V intenzivním záchvatu nedostatku kvalitní hudby jsem se pokusil sáhnout po několika pro mě neznámých jmen a hle, vyplatilo se. Slovo Sparzanza zní možná divně a evokuje spoustu věcí, ale naštěstí tak úplně nekoresponduje s obsahem nového (a koneckonců i starších) alba. Kapela pochází ze Švédska, kde započala svou cestu za slávou již v roce 1996. Po patnácti letech tuhého stoner metalu přišel čas na v pořadí páté studiové album, které jen čeká, až ho pořádně protáhneme CD přehrávači.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Battlelore - Doombound

16. února 2011 v 22:19 | Monsterfuck |  Recenze
Doombound
S těmito Finy, jimž už asi nikdy nikdo neodpáře označení tolkien-metal (zdali je to označení hanlivé nebo lichotivé, nechť si každý vybere sám), jsem se naposledy setkal u desky "Evernight" z roku 2007. Předchozí počin "The Last Alliance" mne tak trochu minul, tudíž jsem si nebyl jistý, jestli mám od aktuální novinky "Doombound" očekávat něco výrazněji odlišného než to, co Battlelore předváděli v minulosti. Poslech mi však ukázal, že se jednalo o úvahy naivní, neboť se nějaké výrazné změny co do stylu nebo jeho pojetí v táboře kapely neudály. Battlelore si stále hrají ten svůj nikterak výjimečný symfonický metálek, v jehož rámci nabízejí, řekněme, takový pohodový a nenáročný metalový mainstream (i když je pravda, že v jejich případě se jedná o tu solidnější a snesitelnější podobu).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ava Inferi: "Majesty" videoklip

16. února 2011 v 19:02 | Monsterfuck |  Music News
Portugalští gothic-doomaři Ava Inferi, v nichž hraje bývalý kytarista Mayhem, Blasphemer, představují svůj nový videoklip ke skladbě "Majesty". Záběry, s nimiž kapele vypomáhal režisér Costin Chioreanu, který s Ava Inferi pracoval již na videu "The Last Sign of Summer" z předešlé desky "Blood of Bacchus", vznikaly začátkem února v Rumunsku v okolí hlavního města Bukurešť.

"Byl to skutečně velice inspirativní proces, jehož součástí jsme byli. Costin opět odvedl skvělou práci, aby zachytil esenci hudby na film. Podle mého názoru tajuplné okolí a těžká atmosféra těch míst neuvěřitelně napomohly k výsledným pocitům a vibracím videoklipu. Jako kdyby s námi tehdy začátkem února bylo něco většího. Něco, co nás provázelo a poskytlo nám potřebnou inspiraci," hovoří o videu Blasphemer alias Rune Eriksen.

Chválou na výsledek nešetří ani samotný režisér: "Pro mne byla výroba 'Majesty' skutečnou výzvou. Ale když pracujete s opravdovými umělci, pravé umění se vyjeví samo. Až doposud je to to nejintenživnější video, jaké jsem kdy udělal, myšleno po duchovní stránce. Je to z velké části dáno intenzivním sdílením uměleckých nápadů a vizí mezi Runem, Carmen [C. Susana Simões, zpěvačka - pozn. redakce] a mnou a mým týmem. Byla v tom spousta chemie, díky níž může umění opravdu dýchat."

"Majesty" pochází z aktuální dlouhohrající desky s názvem "Onyx", jíž francouzský label Season of Mist vydal 14. února v Evropě a 15. února v Severní Americe. O artwork se postaral opět Costin Chioreanu, který se kromě režírování věnuje právě i tvorbě grafiky. Jeho obálky již zdobily alba například Absu, Grave nebo Demonical. Onen obal si i s tracklistem prohlédněte ve starší novince.


Behemoth znovu vydají svoje dvě dema

16. února 2011 v 9:00 | Ježura |  Music News
Veteráni polské extrémní scény, kapela Behemoth, mají v plánu znovu vydat své demonahrávky. Světlo světa tak v březnu znovu spatří rané tituly "The Return of the Northern Moon" a "…from the Pagan Vastlands". K dispozici budou ve několika formátech, jmenovitě vinyl, CD digipack a dokonce audiokazeta. Všechny varianty budou k dostání pouze v podobě boxu, ve kterém budou k nalezení další doplňkové materiály. Po grafické stránce dojde jen k lehkým úpravám a původní artworky zůstanou zachovány. Celý náklad bude striktně limitován.


Koncerty na březen

15. února 2011 v 22:54 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
The Days of Grace Tour 2011
1. 3. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
Vystoupí: Sonata Arctica (FIN), Labyrinth (ITA)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Ondskapt (SWE), Somrak (SLO), Inferno (CZ), Sekhmet (CZ)
9. 3. - Brno, Melodka
Poznámka: ZRUŠENO - celé turné bylo zrušeno z důvodu nemoci zpěváka Ondskapt, Acerbuse

Berzerkus Tour 2011
10. 3. - Praha, KC Vltavská (20:00)
Vystoupí: Black Label Society (USA), Godsized (UK)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

European Killfest Tour 2011
12. 3. - Brno, Fléda (19:00)
Vystoupí: Overkill (USA), Destruction (GER), Heathen (USA), After All (BEL), Debustrol (CZ)
Cena: 520/550
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Lazarus A.D. (USA), Bonded by Blood (USA) + support
19. 3. - Praha, Modrá Vopice (19:00)
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Paganfest 2011
20. 3. - Praha, Abaton (18:15)
Vystoupí: Korpiklaani (FIN), Unleashed (SWE), Moonsorrow (FIN), Varg (GER), Arafel (ISR), Kivimetsän Druidi (FIN)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

The Devin Townsend Project (CAN), Aeon Zen (UK)
22. 3. - Praha, Roxy (19:00)
Cena: 590/650
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Occult Rituals Under the Lamp
23. 3. - Plzeň, Pod Lampou (19:30)
Vystoupí: Ragnarok (NOR), Nervochaos (BRA), Stíny plamenů (CZ)
Cena: 150/200

Caliban (GER), As Blood Runs Black (USA), For Today (USA) + support
26. 3. - Brno, Favál (19:00)
Poznámka: ZRUŠENO - koncert přesunut na 8.5. do pražského klubu Exit Chmelnice
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Zubrowska (FRA), Beautiful Cafillery (CZ), Diphteria (CZ)
27. 3. - Praha, Modrá Vopice (19:30)
Cena: 150
Více informací: L'inphantille Collective

Eyes Set to Kill (USA), Vanna (USA), Stray from the Path (USA)
28. 3. - Praha, Rock Café (19:30)
Cena: 333
Více informací: Conspiracy

Monsters of Rock
30. 3. - Cheb, produkční centrum Kamenná (17:00)
Vystoupí: Death Angel (USA), Suicidal Angels (GRE), Roots of Death (SWI), Adimiron (ITA), Interitus (CZ), Blackmailers (CZ)
Cena: 250/350

Asymmetry Festival 2011

15. února 2011 v 20:04 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Asymmetry Festival
V rozmezí od 29. dubna do 3. května se v polském městě Wroclaw (nebo také, chcete-li počeštěle, Vratislav) uskuteční v klubu Firlej (ul. Grabiszyńska 56) třetí ročník Asymmetry Festivalu, který se specializuje na alternativní podoby tvrdé hudby. Na akci vystoupí opravdové kapacity svých žánrů, mezi nimiž nechybí kupříkladu Yakuza z USA nebo legendární Britové Godflesh a Electric Wizard. Kompletní rozpis kapel na jednotlivé dny je následující:

Pátek 29. dubna:
Yakuza (USA), Oranssi Pazuzu (FIN), Lloyd Turner (ITA), Zoroaster (USA), Weedeater (USA) + výherce Neuro Music Contest #1
Sobota 30. dubna:
Electric Wizard (UK), Julie Christmas (USA), The Secret (ITA), Kokomo (GER), Microphonics (BEL)
Neděle 1. května:
Godflesh (UK), Jucifer (USA), The Orange Man Theory (ITA), Oozing Goo (GER), Final (UK) + výherce Neuro Music Contest #2
Úterý 3. května:
Aranis (BEL)

Více informací o Asymmetry Festivalu najdete na oficiálních stránkách a na Facebooku. Vstupenky lze zakoupit na polské mutaci Ticketpro za 220 zlotých (v přepočtu asi 1350 korun).

Novinka od Iperyt právě vychází

15. února 2011 v 17:00 | Monsterfuck |  Music News
Po pěti letech od prvního dlouhohrajícího záseku "Totalitarian Love Pulse" přijde druhý řadový počin "No State of Grace" polského industriálně-black metalového komanda Iperyt, v jehož řadách působí například dva členové Infernal War. Kapela již dříve svou novinku popsala jako "zběsilé hymnusy nenávisti, šílenství a perverze". Jestli se jejich interpretace vlastního díla blíží pravdě, můžete posoudit na MySpace profilu, kde byly k poslechu uvolněny songy "In Morbid Rapture" a "The Antithesis" (druhá zmiňovaná v demo verzi). Vinyl "No State of Grace" vychází právě dnes, 15. února, digipack CD verze bude k dispozici od 1. března. Tracklist a obal jsou následující:

01. No State of Grace
02. Scars Are Sexy
03. A Pocket Size of Armageddon
04. Antihuman Hate Generator
05. Blades of Malice & Scorn
06. The Antithesis
07. Keep Your Eyes Closed
08. Into the Mouth of Madness
09. Nuclear Mornings
10. The Player
11. In Morbid Rapture

Possessed představují novou sestavu

15. února 2011 v 16:56 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní metalisté Possessed představují novou sestavu, v níž teď budou vystupovat. Z té původní už sice zbývá pouze zpěvák a dříve i baskytarista Jeff Becerra, od teď jej však dále doplní Tony Campos (Static-X, Prong, Asesino) na baskytaře, Emilio Marquez (Sadistic Intent, Asesino, ex-Brujeria) na bicích a kytaristé Daniel Gonzalez (Nailshitter) a Kelly McLauchlin (Diabolic). Kapela se v současné době věnuje psaní další desky, která bude prvním novým materiálem od roku 1987, kdy vyšlo EP "The Eyes of Horror" (nepočítáme-li raritní dema z let 1991 a 1993).

Possessed jsou mnohými považováni za vůbec první death metalovou kapelu na světě. Jisté však je, že minimálně mezi pionýry svého stylu jistojistě patří a že podle jejich prvního dema "Death Metal" z roku 1984 dostal celý žánr své jméno.

Vznik Possessed se datuje do roku 1983, přičemž první počin, již zmiňované demo "Death Metal", vyšel o rok později. Celkově za sebou Possessed zanechali v původní éře ještě jeden bezejmenný demosnímek z roku 1985, dvě desky - "Seven Churches" (1985) a "Beyond the Gates" (1986) - a závěrečné EP "The Eyes of Horror" (1987). První rozpad přišel roku 1988, avšak už o tři léta později kytarista Mike Torrao obnovil činnost na pouhé dva roky, během nichž vydal se skupinou dva demosnímky. Další návrat Possessed se uskutečnil až v roce 2007, kdy kapela odehrála reunionovou show na německém festivalu Wacken Open Air (z originálního lineupu pouze zpěvák Jeff Becerra, zbytek nástrojů obstarali členové Sadistic Intent).

Jeff Becerra, který je v současnoti jediným původním členem Possessed, je doživotně připoután na invalidní vozík, neboť byl dvakrát postřelen při loupěžném přepadení v roce 1990 a je od pasu dolů ochrnutý. Ve staré éře hrával rovněž i na baskytaru, po obnově činnosti v roce 2007 se musí díky svému handicapu věnovat pouze zpěvu.

Chrome Division pojmenovali novinku

15. února 2011 v 16:15 | Monsterfuck |  Music News
Rock'n'rollová formace Chrome Division z Norska, v jejíž řadách hraje na kytaru Shagrath z Dimmu Borgir, vydá v dubnu svou třetí desku "3rd Round Knockout". Nahrávalo se ve studiu Marius Strand v Oslu, odkud kapela pochází. O vypuštění počinu se postarají Nuclear Blast.

V současné době se Chrome Division chystají natáčet hned dvojici videoklipů pro dosud neupřesněné songy. Režisérem obou bude Patric Ullaeus, s nímž už má skupina zkušenosti z natáčení klipu "Serial Killer" z debutového počinu "Doomsday Rock 'n Roll" (a shodou okolností režíroval kupříkladu i "Progenies of the Great Apocalypse", "Sorgens Kammer - Del II" a "The Serpentine Offering" pro Dimmu Borgir)

Přesný tracklist ještě není znám, ale těšit se můžete mimo jiné na tyto písničky:
* Bulldogs Unleashed
* Fight
* Join the Ride
* Unholy Roller
* Zombies & Monsters

Job for a Cowboy natáčejí EP

15. února 2011 v 15:32 | Monsterfuck |  Music News
Zámořští death metaloví drtiči Job for a Cowboy právě začali v Audiohammer Studios na Floridě nahrávat nové, prozatím ještě nepojmenované minialbum, které by pod hlavičkou Metal Blade mělo vyjít ještě během jara. Kapela slibuje, že EP bude obsahovat pouze nové a původní songy. Produkční taktovku má na starost Jason Suecof (Trivium, Chimaira, DevilDriver).

Poslední fošna s názvem "Ruination", jež byla druhým dlouhohrajícím počinem pro Job for a Cowboy, vyšla v červenci 2009. Objevily se celkem tři verze - klasická desetiskladbová, iTunes edice s bonusovým songem a limitovaný dvoudiskový digipack, jehož druhým diskem bylo minialbum "Doom" z roku 2005 jako bonus.


Archivní záběry z koncertu Mötley Crüe

15. února 2011 v 15:10 | Monsterfuck |  Music News
Na internet byly vypuštěny 30 let staré záběry z koncertu Mötley Crüe ve West Hollywood v Kalifornii 12. listopadu 1981, což je těsně před vydáním debutového alba "Too Fast for Love" (vyšlo 15. prosince téhož roku). Video je sice krátké a půlku z něj zabírá dobový rozhovor s baskyristou Nikkim Sixxem, ale i tak se jistě jedná o zajímavý archivní kousek pro zpestření odpoledne před novinkovou náloží, zvláště pakliže se jedná o proshoot a kvalita je na dobu vzniku více než slušná:


God Dethroned končí

14. února 2011 v 21:11 | Monsterfuck |  Music News
"Rok 2011 bude závěrečným rokem existence God Dethroned. Mohli bychom klidně strávit celý další rok v tourbuse, protože množství nabídek na hraní nemělo konce, ale už se na další cestování necítím. Lidé mi říkali, abych si dal rok, dva oraz, ale já jsem ten typ člověka 'všechno nebo nic'; proto jsem se rozhodl ukončit činnost. Nebude to okamžitě, ale v prosinci letošního roku odehrajeme definitivně poslední show na Eindhoven Metal Meeting v Holandsku.

Jsem velice pyšný na to, čeho jsem dosáhli, ale přišel čas na nové výzvy. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům za podporu po všechny ty roky."

Tak zní zpráva, kterou zveřejnil Henri Sattler, zpěvák, kytarista a lídr God Dethroned, na oficiálním webu své kapely. Význam jeho slov netřeba překládat.

Poslední deska God Dethroned, "Under the Sign of the Iron Cross", vyšla v listopadu loňského roku v nákladu Metal Blade Records.

Sicmaggot hitparáda: 7. kolo

13. února 2011 v 23:25 | Monsterfuck |  Hitparáda
Mé geniální jasnovidecké nadání se opět potvrzuje (že samochvála smrdí? kdo to říkal?), a když jsem před týdnem říkal, že tehdy nasazené kapely mají šanci s pořadím znatelně zamíchat, nemýlil jsem se. Amon Amarth do naší hitparády vtrhli jak draci a všechny ostatní soutěžící nechali daleko za sebou. Špatně se nevedlo, ani druhým novicům, norským řízkům Kvelertak, kteří se umístili na solidním čtvrtém místě. Druhou příčku si vybojovala stálice naší hitparády, Devin Townsend, pro něhož bude toto kolo kolem posledním, ať už skončí na jakémkoliv místě. Pokud se však opět umístí do čtvrtého místa, stane se prvním, kdo vstoupí do naší dvorany slávy, kde jej budou vnadami obdařené a spoře oděné hostesky opečovávat až do konce všech dní (ok, to možná bylo trochu přehnané, ale událost to bude stejně :-)). Tak či tak, poslední postupovou pozici nakonec získali žatečtí black metalisté Maniac Butcher a jejich kultovní flák "Co dobré pro mne, dobrým jest - to pravidlem neměnným provázejíc konání mé životem mým povšechným". Rozloučit se naopak musíme s Ex Deo a Dying Fetus, jejichž putování Sicmaggot hitparádou vypadalo až doteď velmi nadějně...

A koho přivítáme v sedmém týdnu? Kdo bude tím, kdo se pokusí zamezit Devinovi ve vstupu do síně slávy? Zuby na postup už si brousí Švédové Devian, v jejich řadách donedávna brousil své hlasivky Legion z Marduk, a domácí zvrhlíci Masturbace.

A jak tedy dopadlo hlasování z minulého týdne v číslech? Následovně:
---postupující---
1. místo: Amon Amarth - Runes to My Memory (21 hlasů - 36%)
2. místo: The Devin Townsend Band - Vampira (13 hlasů - 22%)
3. místo: Maniac Butcher - Co dobré pro mne, dobrým jest... (9 hlasů - 15%)
4. místo: Kvelertak - Mjød (7 hlasů - 12%)
---nepostupující---
5. místo: Dying Fetus - Your Treachery Will Die with You (5 hlasů - 8%)
6. místo: Ex Deo - Romulus (3 hlasy - 5%)

Klipy pro sedmé kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Redakční eintopf #18 - Earthworm speciál

13. února 2011 v 16:46 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Předmluva Monsterfuck: Díky souhře nepředpokládatelných, neočekávaných a nečekatelných náhod a rovněž díky nevysvětlitelnému komunikačnímu šumu (a také zčásti i díky tomu, že Earthworm debil (smích)) se druhý eintopf-speciál, v němž redaktoři dle svého nejlepšího svědomí vybírají ty nejzapamatováníhodnější desky uplynulé desetiletky, posunul ze slibované soboty na neděli. Pravidla však zůstávají stejná - redaktor musí vždy v dané kategorii vybrat daný počet kousků (nejlepší alba - 20, česká/slovenská nejlepší alba - 5, neřadové počiny - 5, videoklipy - 5, koncerty - 3), které vyšly v rozmezí 1.1.2000-31.12.2010 a které jsou dle jeho názory nejlepší. Jen dodejme, že příští sobotu (tentokrát už doopravdy sobotu :)) můžete očekávat Speciál z pera páně Ježury.

Dlouhohrající desky:

Anathema - We're Here Because We're Here (2010, Kscope Records)
Hned na začátku vás možná překvapím "novinkou" z roku 2010. Co dělá tahle deska v top 20 uplynulého desetiletí, když se ani nedokázala umístit v top5 roku? Moje odpověď zní - trvanlivost. Thrashové pecky, ač svého času trhaly koule, časem prostě chtě nechtě zmizely z pravidelných playlistů, zatímco Anathema pomalu, ale jistě šplhala a nezklamala. Samotné album je opět o něco jemnější než ostatní tvorba kapely, ale rozhodně patří k vrcholům.

Ayreon - The Human Equation (2004, InsideOut Music)
Jedno z nejgeniálnějších (dvoj)alb, které jsem naposlouchával asi rok... Zpočátku jsem do něj prostě nemohl proniknout, naštěstí jsem prozřel a nemohl se nabažit odměny. Příběh o člověku, který upadne do komatu a (hodně stručně shrnuto) bojuje v nitru o přežití s různými složkami svoji osobnosti, je vrcholným dílem Arjena Lucassena. A spousty známých vokalistů... při vokálních duelech (ne, nemyslím duety) mezi Jamesem LaBrie a Mikaelem Åkerfeldtem mi naskakuje husí kůže!

Beardfish - Sleeping in the Traffic: Part Two (2008, InsideOut Music)
Téměř dokonalé prog rockové album, které nabízí obrovskou porci zábavy. Beardfish jsou veselá kopa a nebojí se experimentů, takže tu nalezneme skladbu "Cashflow", která zní jako soundtrack k Super Mario Bros., nebo vtipnou "South of the Border" o tzv. Esu Garthovi, který je, jak jen to říct... píchač :-) Nakonec mu ale kolegové připraví překvápko a Garth zjistí, že je gay... Největší síla alba je ale v pětatřicetiminutovém eposu "Sleeping in the Traffic", který je jednoduše geniální.

Black Label Society - Mafia (2005, Artemis)
"Mafia" je jedno z prvních metalových alb, která se mi dostala pod ruku, a i po několika letech se neoposlouchalo a pořád je to jízda od začátku do konce. Nálož od Zakka Wylda, která vás nechá vydechnout maximálně při baladě "In This River" nebo při finální "Dirt on the Grave" (také balada) - ostatní songy jsou jednoduše nářezovky!

Devin Townsend Project - Addicted (2009, HevyDevy Records)
Když nebudu počítat skladbu "Vampira", kterou všichni čtenáři našeho blogu po šesti týdnech v hitparádě jistě důvěrně znají, tak bylo toto album prvním setkáním s mistrem Devinem. Zpočátku absolutně šílená hudba si mě rychle podmanila, stejně jako Devinova další tvorba. Těžko říct, jestli je to klasický Townsend, každé jeho album je trochu jiný experiment. Zde se nachází hlavně trošku popovější metal (zvláštní spojení, že?) v rytmu jednodušších bicích, aby si mohl každý dupat do rytmu a házet hlavou, zároveň má ale deska velmi tvrdý zvuk. Některé potěší účast vokalistky Anneke van Giersbergen, kterou můžete znát z kapely The Gathering. Na "Addicted" má opravdu velkou část vokálů na svědomí ona. Nejlepší moment? "Supercrush!"

Dream Theater - Six Degrees of Inner Turbulence (2002, Elektra Records)
Spoustu času jsem strávil mlácením hlavou do zdi a vybíráním, které z alb Dream Theater se vejde do mého top 20. Neměl jsem srdce na to, odstranit jediné album ze seznamu a volbu jsem proto několikrát změnil, až nakonec vyhrálo "Six Degrees of Inner Turbulence". Ještě před chvilkou, než jsem napsal tento text, bylo v nadpisu "Train of Thought", ale zrovna teď vítězí opus magnum "Six Degrees of Inner Turbulence". První album s několika dlooouhými hitovkami (ano, i hitovky mohou být dlouhé), jako je například první část alkoholického putování Mikea Portnoye, "The Glass Prison", je jen o několik kroků za druhou částí - albem/skladbou, která se jmenuje stejně jako celé dvojalbum. Skladba se věnuje psychickým poruchám, jako je například maniodepresivita nebo autismus; a celé je to podpořeno orchestrem! Tleskám!

Evergrey - In Search of Truth (2001, InsideOut Music)
První absolutní vítězství Evergrey. Deska, které nemá téměř žádné slabé místo - a to zastávám názor, že neexistuje dokonalé album, jen alba, která se dokážou k dokonalosti co nejvíce přiblížit. Příběh, který připomíná "Akta X" a nabízí spoustu paranoie, pomalu graduje, až vyvrcholí v baladě "Different Worlds" a v poslední "Misled" vás ještě nechá topit se v šoku z geniality. Určitě doporučuji každému, komu není cizí poslední album Kamelot, které mi styl Evergrey docela připomíná; obě kapely navíc disponují vynikajícím vokalistou.

Evergrey - The Inner Circle (2004, InsideOut Music)
A druhý, ještě o kousek lepší triumf švédských titánů. Skvěle vyvážené album, které jsem, stejně jako v případě "Mafia" od Black Label Society, nedokázal oposlouchat. Koncept alba se tentokrát zabývá náboženskými sektami a životem v nich (čti: vymytými mozky jejich členů). Každá skladba je jedinečná a vynikající, vrcholem je pro mne ale monstrum "The Essence of Conviction", které se v průběhu zajímavě přetvoří. Velká poklona Tomu Englundovi, emoce z jeho projevu tryskají na všechny strany.

Haken - Aquarius (2010, Sensory Records)
Ano, objev z loňského roku, na který jsem mimořádně hrdý. Debut téměř neznámé kapely, která ale v mých očích/uších dokázala nakopat prdel spoustě velikánů. Spojení všech progresivních titánů, kteří vás napadnou, a zároveň si dokážou zachovat svůj vlastní ksicht. Škoda, že jsou Haken asi tak trochu nepochopení a pravděpodobně nebude moc šancí vidět je naživo... alespoň v nejbližší době ne; věřím, že brzo se dostanou na hudební trůn a pojedou světovou tour (smích).

Kamelot - Poetry for the Poisoned (2010, Edel Music)
Další pecka, která přiletěla z roku 2010 a neukázala se v top 5 tohoto roku. Tentokrát za to ale nemůže trvanlivost ostatních alb, nýbrž to, že jsem album slyšel poprvé až po vypuštění eintopfu 2010 do světa. Každý song je hit a kdo říká, že ne, je hloupý špindíra!

Opeth - Blackwater Park (2001, Music for Nations)
Ačkoliv Opeth jsou jedna z mých nejoblíbenějších kapel, tak mě určitá část jejich hudebního dobrodružství zas tak moc nebere. A jedná se hlavně o tu, která patří do let 2002-2010. Tím se moje rozhodování hodně zjednodušilo, jelikož jediné album vydané ve zbylých letech, ze kterých můžu vybírat, je "Blackwater Park". Sice se opakuji, ale toto je další z téměř dokonalých alb, na kterých musíte hledat slabši chvilky jen pod mikroskopem. A s ním jdou ruku v ruce ještě "Still Life" (1999) a "My Arms, Your Hearse" (1998).

Pain of Salvation - BE (2004, InsideOut Music)
Ten, kdo mě zná, už si určitě říká něco jako: "A je to tady." "BE" je moje nejoblíbenější album, které se o první příčku v mém žebříčku dělí s "The Dark Side of the Moon" od Pink Floyd, které sem ale nepatří. Koncepční album, jež se zabývá bohem, tak nějak po svém si tvoří jeho historii, promlouvá do duší lidem a navrch hází trochu klišovitý příběh o boháčovi. Není pro mě nej pouze kvůli skvělé hudbě, ale i kvůli multižánrovosti - naleznete tu téměř všechny odnože hudby; ano, je tu i jakýsi náboženský "Oh, lord" chorál nebo muzikálová skladba "Dea Pecuniae". Spousta fanoušků nepřetrpěla některé apekty alba jako například příběhové pasáže, které se sestávají z mluveného monologu "boha" na začátku alba, ale to je pouze malá vada na kráse, která k tomu příběhu prostě patří. Mistrovské dílo.

Pain of Salvation - The Perfect Element I (2000, InsideOut Music)
A hned si dáme druhou od Pain of Salvation. "The Perfect Element I" je jejich prvním vrcholem, ve kterém se ještě tolik neexperimentovalo s ostatními žánry, ani se kapela tolik nesoustředila na koncept, jako spíše na hudbu. Ve zkratce další album blížící se k dokonalosti, zde jsou vadami na kráse hlavně přetažené délky některých skladeb jako například "King of Loss", která mohla být malinko kratší.

Porcupine Tree - Fear of a Blank Planet (2007, Roadrunner Records)
Od Daniela Gildenlöwa se přesouváme k dalšímu géniovi a k jedné z největších postav aktuální rockové scény. Přivítejte Stevena Wilsona a jedno z nejlepší alb jeho kapely. "Fear of a Blank Planet" se zpočátku tváří dost nabouchaně a hitově, nakonec je to ale dost depresivní a melancholická záležitost. Album se zabývá mládeží, která je znuděná, téměř zdrogovaná elektronikou, přebytkem informací... Těžko říct a přiznat, ale v textu titulní skladby se jen málokdo nepozná. Ještě bych rád vyzdvihnul skladbu "Anesthetize", která se určitě bude zdát spoustě lidí kurevsky dlouhá, ale je absolutně geniální, její části na sebe dokonale navazují a perfektně se v ní střídají emoce a nálady, chytlavost... prostě paráda.

Porcupine Tree - In Absentia (2002, Lava Records)
První album od Porcupine Tree, které jsem slyšel. Poměrně přístupné album, které si užije snad každý rockový fanda. Opět ve zkratce - co skladba, to hit, počínaje jednoduchou "Blackest Eyes" (která je mimochodem neskutečně zpěvná a pohodová, ale, aby nechyběl pořádný oxymoron, je o znásilnění), přes "The Sound of Muzak" o umírajícím hudebním průmyslu a o stahování, až k pomalému zakončení "Collapse the Light into Earth". Favority si tu vybere každý, někdo si je vybere všechny...

Shadow Gallery - Room V (2005, InsideOut Music)
Poslední album kapely s Mikem Bakerem. Druhá část příběhu, který je příliš komplikovaný na to, abych se tu o něm rozepisoval (já vím, jsem línej vocas). Na tomto albu mě skupina přesvědčila, že jsou to i šikovní instrumentalisté a ne že je jenom táhne vokál Mikea Bakera. Nedosáhli toho jen pomocí toho, že téměř každá skladba je hitovka (sakra, kolikrát jsem to už použil?), dílem všech z kapely, ale i poměrně tvrdým způsobem - pomocí šesti krátkých instrumentálních skladeb. Opět mi nezbývá než doporučit všem.

Shinedown - The Sound of Madness (2008, Atlantic Records)
Přímočaré rock/metalové album seznamu. Spousta chytlavých pecek, tvrdých riffů, i emotivnějších pomalých skladeb, u kterých se může moje melancholická osobnost utápět v depresích (smích). Komu nejsou cizí například Avenged Sevenfold, určitě se mu bude poslední album Shinedown líbit. A nejlepší skladba? Každý den vám bude v hlavě hrát jiná, to mi věřte...

Symphony X - Paradise Lost (2007, InsideOut Music)
Toto album jsem tady na Sicmaggot před poměrně dlouhou dobou popisoval v recenzi a můj názor (9/10) se nezměnil - další deska, co nemá daleko k dokonalosti. Symphony X na albu "Paradise Lost" sází nejen na dokonalou práci nástrojů, ale i na chytlavost. Refrény jsou hodně user-friendly a stejně tak riffy od mistra Michaela Romea. Komu není cizí power metal s trochou hravosti, ať do alba skočí po hlavě.

Trivium - Shogun (2008, Roadrunner Records)
Doposud nejlepší album kapely, tečka. Něco, čemu se zpočátku nadávalo do kopií kapely Metallica, se změnilo v opravdu krutou bestii. Brutální riffy, bicí, kontrastní vokály od Matta Heafyho... prostě všechno, co by měla mít moderní metalová deska. A nakonec ještě překvápko v podobě titulní skladby, která je nářez od začátku až do konce. Potěší i inspirace japonskou kulturou nebo řeckými pověstmi. Zážitek mi akorát trochu kazí skladba "Of Prometheus and the Crucifix", která je nic moc.

Zombie Ghost Train - Glad Rags & Body Bags (2007, Hairball8 Records)
A teď něco úplně jiného. No schválně, kdo čekal, že v tomhle seznamu bude psychobilly? Zombie Ghost Train jsou parádní oddechovka, které neřeknu jinak než "pankáči, co moc poslouchali Elvise" - to je totiž přesný popis hudby. Sami zkuste například skladbu "R.I.P." nebo "Graveyard Queen". A vůbec, kupte si rovnou celé album, je to totiž BOMBA.

CZ/SVK dlouhohrající desky:


Arakain - Labyrint (2006, Sony BMG)
Album, co jsem koupil v trafice za nějakých padesát korun, je slušná nářezovka. Spousta chytlavých refrénů, thrashovité riffy, co víc si přát. A první skladba "Vir" je super na začátek dne po probuzení, pořádná nálož energie.

Cocotte Minute - Sado Disco Vol.1 (2009, Sado Disco Crew)
Když to vezmu suma sumárum, "Sado Disco Vol.1" je jejich nejvyváženější album, a proto si zaslouží místo v žebříčku. Na "Czeko" jsou sice nejlepší songy, jako je "Bastard", ale taky je tam dost vaty. Jo, a myslím tím první část, druhá je slabota.

Daniel Landa - 9mm argumentů (2002, EMI)
Landa má sice lepší alba (moje top jsou "Chcíply dobrý víly"), ale v minulém desetiletí vítězí "9mm argumentů". Ještě jsem přemýšlel nad "Neofolk", ale z něj si spíš pouštím pár hitovek jako "Blaničtí", zato toto album si rád dám od začátku až do konce.

Slow Tension - Inner Fragments (2009, selfreleased)
Objev, který mi doporučil kamarád Andrej Hronec (muck), je čistě instrumentální hudba, kterou někteří srovnávají s Dream Theater. Čeští hoši ale rezignovali na přílišné machrování s instrumenty v ruce a soustředí se spíše na chytlavější melodie po celou dobu a nešetří se tolik na sóla. Jsem zvědavý, jestli se jim povede prosadit trochu víc, zní opravdu profesionálně.

Spínací špendlík - Báječný svět (2004, Swabian Records)
A nakonec moje oblíbená punková kapela. Po kvalitním prvním albu přišlo ještě dvakrát lepší "Báječný svět". Nebudu dělat nějaký větší rozbor, prostě chytlavý punk, koketující s rockem, na který se dobře paří, texty se dobře pamatují, dávají smysl a dobře se hulákají na koncertech. Jedna s hvězdou.

Neřadové počiny:


Death - Live in L.A. (Death & Raw) (2001, Nuclear Blast)
Jedinečný koncert death metalové klasiky, se kterým jsem strávil mnoho večerů. Setlist napěchovaný nejlepšími peckami. Co víc si přát?

Opeth - In Live Concert at the Royal Albert Hall (2010, Roadrunner Records)
Druhý název by měl být "večer v 'Blackwater Parku'". Nejlepší, již zmíněné album jako první část koncertu a ve druhé části po jedné pecce z každého alba. Škoda jen občasné demence publika.

Pain of Salvation - BE Live (2005, InsideOut Music)
Moje nejoblíbenější album hrané živě i s trochou herectví a hlavně s celým orchestrem a videem, které podporuje příběh o něco více. Krása. Některé pasáže jsou bohužel trochu upravené, jako např. sólo v "Iter Impius", ale co se dá dělat.

Pain of Salvation - Linoleum (2009, InsideOut Music)
Kdo by to byl řekl, že se dá strávit tolik času s EPčkem, aneb když je hlad po novince velký... Pár bombových skladeb, z nichž byla dosud vydána pouze jedna, plus bonus, ve kterém kapela "kecá blbosti", a pak cover "Yellow Raven" od Scorpions. Super.

Vader - The Art of War (2005, Regain Records)
Tohle minialbum mě přivedlo ke kapele. Jedinečné hity jako "Lead Us!!!" nebo "This Is the War" jsem jeden čas dokázal točit pořád dokolečka. Skvělý startovní bod.

Videoklipy:


Akercocke - Axiom (2007, album "Antichrist")
Banda satanášů v kvádrech představuje lehce úchylný/erotický klip, ve kterém jde ale hlavně o tu šílenou a geiální hudbu. Škoda že zbytek alba už není tak našlapaný jako tato skladba, která je opravdu 100%.

Black Label Society - Overlord (2010, album "Order of the Black")
Parodie na "Kill Bill" od Zakka Wylda, ve které se dějí opravdu šílené věci. Komu aspoň trochu neucukly koutky, je suchar :-) A navíc je "Overlord" největší pecka z alba.


Bloodhound Gang - The Bad Touch (2000, album "Hooray for Boobies")
Že to tu nemá co dělat? Radši než hromadě dementních klipů pouze se záběry na cool kapelu nebo s opravdu hloupými efekty nebo supertrve blek kašpary dám přednost vtipnému klipu s popovějším songem.

Porcupine Tree - Fear of a Blank Planet (2007, album "Fear of a Blank Planet")
Videoklip k tomuto geniálnímu songu možná přehnaně zobrazuje, jak jsou mozky mladistvých vymyté vším co se kolem nás děje. Nic víc, nic míň.

System of a Down - Chop Suey! (2001, album "Toxicity")
Video s několika pěknými nápady k asi nejlepší skladbě System of a Down :-)

Koncerty:


Sonisphere Festival: Milovice, 19.6.2010
Celý den nabitý peckami a pro mnoho lidí jistě splnění snu. Všechny kapely byly dobře ozvučené a jejich vystoupení bylo 100%. Hlavní vady na kráse byly organizační, ale přímo na místě to v euforii nikomu ani nedošlo :)

Pain of Salvation, Beardfish: Praha - Futurum, 26.10.2010
Skvělá show švédských pošuků Beardfish rozhodně potěšila, ale ten večer šlo hlavně o Pain of Salvation - účastí na jejich koncertě jsem si splnil svůj sen. Nabitý setlist, ve kterém si každý našel své favority, dobrá show i zapojení diváků. Prostě na jedničku.

Dream Theater, Cynic: Praha - Tesla Arena, 30.6.2009
Tenhle koncert by měl být povinen pro každého hudebníka, aby viděl jak se to správně má dělat a taky trochu pro snížení sebevědomí. Dokonalý koncert mistrů instrumentalistů, který vyvrcholil smíchaninou hitů "Metropolis - Part I"/"Learning to Live"/"Crimson Sunset" propojeném asi desetiminutovým jamem a soubojem sólistů Petruccim a Rudessem. Kdo po skončení nesbíral oči, které mu předtím vypadly z důlků, asi není člověk.

Geezer Butler: "Žádný reunion Black Sabbath nebude"

12. února 2011 v 23:48 | Monsterfuck |  Music News
Naděje na vysněný reunion legendárních Black Sabbath v původní sestavě právě utnul baskytarista Terence "Geezer" Butler, jenž na svém oficiálním webu zveřejnil následující zprávu:

"Abych vše vyjasnil, to kvůli narůstajícím spekulacím a klepům, ŽÁDNÝ reunion všech čtyř originálních členů Black Sabbath nebude, ať už pro nahrání alba nebo pro turné."

O možném znovuobnovení jedné z největších legend heavy metalové hudby se mluví už nějakou dobu. Šuškandu živil hlavně Ozzy Osbourne, který se na dané téma rozpovídal v nejednom rozhovoru a nijak se netajil tím, že by byl pro. Ani ostatní členové se (až do teď) nestavěli k případnému comebacku nějak výrazně negativně.

Naposledy se původní sestava Black Sabbath sešla v roce 2005, kdy pánové odehráli jedno koncertní turné. Poslední studiové album v klasické sestavě Ozzy-Iommi-Geezer-Ward, "Never Say Die!", vyšlo v roce 1978.

Mayhem vyměnili kytaristu

12. února 2011 v 21:03 | Monsterfuck |  Music News
Norská black metalová kapela Mayhem se rozešla s dosavadním francouzským kytaristou Silmaethem (ex-Vorkreist), na jehož místo teď nastupuje známá persóna norské scény Teloch (Nidingr, Umoral, Ov Hell, ex-1349, ex-Gorgoroth). Kontroverzní legenda teď tedy vystupuje v následujícím složení (poslední dva členové jsou prozatím pouze sezónní hráči):

Attila Csihar - zpěv
Necrobutcher - baskytara
Hellhammer - bicí
Morfeus - kytara
Teloch - kytara

V této sestavě se na Mayhem mohou těšit návštěvníci festivalu Brutal Assault, který se odehraje 11.-13. srpna.