Negură Bunget připravuje "Transylvánskou trilogii"

5. ledna 2011 v 19:20 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní rumunská folk-black metalová skupina Negură Bunget vydala zprávu, v níž shrnuje průběh uplynulého roku (ve zkratce - byl úspěšný), ale hlavně prozrazuje, na co se mohou příznivci těšit v roce právě načatém. V březnu vyjde první DVD kapely s názvem "Focul viu", což bude dozajista počin zajímavý, ale ještě zajímavěji se jeví to, že se Negură Bunget chystají pustit do jakési "The Transilvanian Trilogy", která by měla být jedním z nejambicióznějších projektů v jejich historii.

Negură Bunget v loňském roce prodělala personální čistku, po níž kapelu opustili kytaristé Hupogrammos a Sol Faur a z původní sestavy zbyl jen bubeník Negru. Osiřelé duo tvrdí, že se všichni tři dohodli na ukončení aktivit Negură Bunget, avšak Negru činnost za jejich zády obnovil s novou sestavou a oni prý nemají žaludek na to to řešit. Negru se ke kauze v rozhovorech odmítá vyjadřovat. Ať je pravda kdekoliv, Negură Bunget vydala v březnu 2010 první desku v nové sestavě ("Vîrstele pămîntului") a Hupogrammos a Sol Faur zformovali nový projekt Dordeduh.

První vlaštovkou z tábora Dordeduh se stalo minialbum "Valea Omului" o dvou skladbách, které od fanoušků "staré" Negury Bunget sklidili nadšené reakce. Kapela v současnosti pracuje na prvním dlouhohrajícím opusu.

Přímé srovnání obou skupin se naskytne pravidelným návštěvníkům festivalu Brutal Assault - zatímco nová Negură Bunget zde vystoupila loni, Dordeduh jsou potvrzeni pro letošní vydání, které se odehraje 11.-13. srpna 2011.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama