Leden 2011

Nový klip od Korpiklaani

4. ledna 2011 v 18:02 | Theorrow |  Music News
Finští folkoví metalisté Korkiplaani zveřejnují nový klip k písničce "Tequila". Píseň pochází z nadcházející desky "Ukon Wacka", která vyjde u Nuclear Blast 4. února 2011. Sledujte zde:


Sylosis s detaily o novém albu

4. ledna 2011 v 16:30 | Seda |  Music News
Moderní thrasheři Sylosis ze Spojeného království vyšli ven s informacemi o nové desce. "Edge of the Earth" vyjde 11. března přes Nuclear Blast Records, producentem se stal Scott Atkins, který již pracoval na předchozím počinu "Conclusion of an Age".

Tracklist "Edge of the Earth":
01. Procession
02. Sands of Time
03. Empyreal
04. Empyreal (Part 2)
05. A Serpents Tongue
06. Awakening
07. Kingdom of Solitude
08. Where the Sky Ends
09. Dystopia
10. Apparitions
11. Altered States of Consciousness
12. Beyond the Resurrected
13. Eclipsed
14. From the Edge of the Earth

Troška thrash a viking metalu k večeru

3. ledna 2011 v 23:48 | Monsterfuck |  Music News
>>> Thrash metalisté Suicidal Angels z Řecka vypustili již druhý videoklip na podporu svého aktuálního řadového počinu "Dead Again", který v nákladu NoiseArt Records vyšel 19. listopadu loňského roku (více informací o albu ve starší novince). Po songu "Bleeding Holocaust" padla volba na "Beggar of Scorn", a jak se kapele výsledek povedl, sledujte zde:


>>> Slibované video k songu "Dualitet og Ulver" zveřejnili také norší viking/black metalisté Helheim. Skladba, v níž jen tak mimochodem hostuje a v jejímž klipu i hraje Hoest z Taake, pochází z minialba "Åsgårds Fall", které posluchačům nabídlo jednu epickou skladbu "Åsgårds Fall" rozdělenou do tří částí, jež se nikde jinde neobjeví, song z připravované dlouhohrající desky "Heiðindómr ok Mótgang" (právě "Dualitet og Ulver") a znovu nahranou klasiku "Jernskogen" (původně z roku 2000). Videoklip vypadá následovně:


Obal nové verze "The Sound of Perseverance" od Death

3. ledna 2011 v 19:59 | Monsterfuck |  Music News
Label Relapse Records vydá 15. února první z plánované série znovuvydání legendárních desek Death - "The Sound of Perseverance". Nová verze bude remasterována, bude obsahovat druhý disk s dosud nezveřejněným demo materiálem, pozměněný obal (viz vpravo), poznámky kytaristy Shannona Hamma a autora obálky Travise Smitha a v neposlední řadě i dříve neviděné dobové fotografie. K sehnání bude i deluxe edice se třetím diskem, na němž bude další dříve nezveřejněný demo materiál.

"The Sound of Perseverance" vyšlo původně 31. srpna 1998 v nákladu Nuclear Blast, kteří jej od té doby ještě dvakrát znovuvydali - v roce 2001 (v úplně stejné verzi, jako je ta původní) a v roce 2005 (společně s DVD "Live in Cottbus 1998"). Vydání Relapse tedy bude v podstatě čtvrtou edicí.

Dream Theater ve studiu; nový projekt Mikea Portnoye

3. ledna 2011 v 19:37 | Monsterfuck |  Music News
Progresivní legenda Dream Theater nastoupila do nahrávacího studia, aby zde zvěčnila své první album po odchodu bubeníka a hlavního tahouna Mikea Portnoye. Na bližší informace a rovněž na oznámení náhradníka na bubenické sesli si ještě budeme muset počkat.

Samotný Mike Portnoy oznámil, že se právě začal podílet na novém, dosud nepojmenovaném all-star projektu, v jehož řadách dále vystupují Steve Morse (Deep Purple), Neal Morse (Transatlantic, Spock's Bread), baskytatista Dave LaRue (Dixie Dregs) a zpěvák Casey McPherson (Alpha Rev). Kapela v současnosti nahrává svůj debut.


Powerwolf už nahrávají

3. ledna 2011 v 19:16 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí power metaloví vlkodlaci Powerwolf se právě teď nacházejí v Kohlekeller Studio v Německu a nahrávají zde svou čtvrtou, dosud nepojmenovanou řadovku, která bude nástupcem předloňského "Bible of the Beast". O mix se pak postará ve svém studiu Fredman věhlasný producent Fredrik Nordström, s nímž už Powerwolf nejednou spolupracovali (dále má na triku kupříkladu Dimmu Borgir, Arch Enemy, Bring Me the Horizon nebo Sabaton).

Kapela slibuje, že nová deska bude pokračovat přesně tam, kde skončilo "Bible of the Beast", a nabídne "divoký materiál, epický materiál" a že to celé bude "setsakramentsky chytlavé". Label Metal Blade se chystá vydávat někdy začátkem léta.

A na závěr ještě několik málo záběrů ze studia (včetně několika krátkých úryvků nových skladeb):


Jaldaboath - The Rise of the Heraldic Beasts

2. ledna 2011 v 20:30 | Monsterfuck |  Recenze
Když jsem poprvé slyšel o kapele Jaldaboath, byl jsem úplně vedle a nevěděl, co to může být zač, i když mi to jméno bylo svým způsobem povědomé. Stačila cca minuta hledání po internetu, aby mi to docvaklo - jasně, The Meads of Asphodel. Jaldaboath je jeden ze zakládajících členů těchto známých anglických šílenců, od nichž se v roce 2002 trhnul. Od té doby o něm moc slyšet, jen čas od času vypustil novinku svého jednočlenného projektu Ewigkeit, aby konečně před třemi lety založil kapelu novou, jíž dal do vínku název po sobě samém, čili Jaldaboath, a aby toho nebylo málo, pozval si ke spolupráci dalšího dávného kumpána, který kdysi prošel řadami The Meads of Asphodel (byť se u nich ohřál jen jeden rok) - bubeníka známého jako The Mad Mullah (za časů Meads) nebo také The Mad Monk (v současnosti). K sobě si přizvali ještě jistého Sira Bodricka (co je tenhle frajer zač, to vážně netuším) a v letošním roce vypustili debut "The Rise of the Heraldic Beasts".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 1. kolo

2. ledna 2011 v 15:07 | Monsterfuck |  Hitparáda
Jak jsme včera vyhrožovali, tak dnes také konáme - první kolo Sicmaggot hitparády je tady. Vašim lačným chřátnům předhazujeme celkem šest videí, z nichž jen jedno může po zodpovědném promyšlení dostat váš hlas! Je jenom na vás, zdali budete při výběru brát v potaz pouze samotný song nebo i provedení klipu. Na rozhodnutí máte jeden týden, neboť příští neděli se vrhneme do druhého kola.

Nominované pro první kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!


Primordial odhalili název chystané novinky

2. ledna 2011 v 14:04 | Monsterfuck |  Music News
Uznávaní irští folk-black metalisté Primordial pojmenovali svou chystanou desku "Redemption at the Puritans Hand"; v současnosti ji právě nahrávají ve Foel Studios ve Walesu. Pokud byste měli zájem, můžete se také na Facebooku podívat na kratičký záznam ze zkoušky kapely, obsahující úryvek jedné nové skladby.

Celkově již sedmá řadovka "Redemption at the Puritans Hand" bude následovníkem předchozího, vysoce ceněného opusu "To the Nameless Dead", jenž vyšel 16. listopadu 2007. Kromě obyčejného jewelcasu, na němž bylo klasických osm skladeb v délce 55 minut, vyšel rovněž luxusní digibook s odlišným obalem, úctyhodných bookletem o 40 stranách a bonusovým CD s kompletním záznamem vystoupení Primordial na festivalu Rock Hard 2006. Vinylová verze obsahovala jako bonus pouze dvě písně ze stejného koncertu.

Primordial dále potvrdili svou účast na českém festivalu Metalfest Open Air v Plzni, 3.-5. července.

Bubeník Lamb of God hovoří o další desce

2. ledna 2011 v 9:34 | Monsterfuck |  Music News
Bubeník Chris Adler z americké úderky Lamb of God nedávno absolvoval rozhovor pro server Rock Sins, v jehož rámci padla i otázka týkající se nástupce nadšeně přijaté desky "Wrath" z roku 2009:

"Tentokrát si na sebe nebudeme klást jakákoliv omezení. Chceme to udělat lepší, tvrdší, rychlejší, unikátnější než cokoliv, co jsme kdy udělali. Máme představu, čeho chceme dosáhnout ohledně zvuku a struktury a těšíme se, až na tom začneme makat," prohlásil Chris. Při dotazu na konkrétní název ale nic neprozradil: "Ne, zatím nic takového nemáme, teď plánujeme jít do studia a uvidíme, s čím přijdeme."

Celé interview v angličtině čtěte zde.

Ram-Zet nahrávají své páté album

1. ledna 2011 v 17:59 | Monsterfuck |  Music News
Norští avantgardisté Ram-Zet začali v polovině prosince s nahráváním své páté dlouhohrající desky. Když se kapela hlásila naposledy, což bylo 15. prosince, byly již kompletně hotové bicí a baskytarové party. Bližší informace prozatím nejsou známy, snad s výjimkou faktu, že album by mělo vyjít v letošním roce.

Tento dosud nepojmenovaný počin bude nástupcem nahrávky "Neutralized", která vyšla 12. října 2009 skrze Ascendance Records.

Nová anketa

1. ledna 2011 v 16:53 | Monsterfuck |  Blog News
Netradičně anketní novinku začneme tím, čeho se bude týkat anketa nová. Tentokrát jsme se rozhodli pátrat po odpovědi na otázku, která pálí lidstvo již od počátků věků - Jaká kapela je ta největší metalová kapela všech dob? Kritéria na tento titul si stanovte sami, ať už by to měl být počet prodaných desek, jméno skupiny v obecném povědomí lidí (tj. i nemetalistů) nebo zásluhy, které kapela udělala pro metalovou scénu - je to jen na vás. Svůj verdikt každopádně můžete vyřknout v levém sloupci této stránky!

A teď již k anketě minulé, která se týkala znovuobnovení či neznovuobnovení hitparády. Hlasování nabralo hned několik málo hodin po svém spuštění jasný směr, když se do čela jednoznačně dostala možnost ANO, pro níž se nakonec rozhodlo celkem 92% hlasujících, tudíž není co řešit. Byla to vaše volba, od teď vás kromě mírně přijeblých článků budeme terorizovat i hitparádou…

Co to hitparáda je, to snad nikomu objasňovat nemusíme. Možná vás ale bude zajímat, jakým způsobem bude celá věc probíhat. Pamětníci možná ve své prošedivělé mozkovně vyhrabají, že tu kdysi dávno bývaly dvě verze hitparády - my se formátem vrátíme spíše k té starší, tzn. šest soutěžních klipů, z nichž do dalšího kola postoupí čtyři s tím největším počtem hlasů, zbylé dva budou nahrazeny stejným počtem novinek; cyklus bude týdenní, a kdo si vaši přízeň udrží po celých 7 týdnů, dostane se do Síně slávy a vyhraje akorát tak dobrý pocit :-) Není ale samozřejmě vyloučeno, že se ještě něco málo bude měnit za pochodu, však uvidíte sami, neboť první kolo startuje již zítra!

Redakční eintopf #15 - leden 2011

1. ledna 2011 v 12:21 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Za okny už je světlo, sněží, v álejích je nablito a opilci pomalu začínají zvedat své znavené údy. Co to znamená? Nic menšího než začátek nového roku. Je každého věc, jak se rozhodl prožít poslední hodiny roku právě uplynulého - jestli se někdo chtěl ožrat jak dobytek, tak proti gustu žádný dišputát, například já osobně jsem dal přednost poslechu Maniac Butcher a hraní "Diablo I", hehe. Ale to sem teď nepatří, jelikož je nutné začít rok s pořadovým číslem 2011, a váš oblíbený (ehm…) Sicmaggot tak učiní symbolicky s eintopfem pro první měsíc. A jaký leden z hlediska vydávaných alb tedy bude? No… něco se evidentně bude dít na Moravě, však čtěte sami…

Monsterfuck pro leden: Silent Stream of Godless Elegy - Návaz

Nový rok nám začíná opravdu slibně. Napočítal bych snad deset desek, které v lednu nehodlám minout, a počítám s tím, že pro nejednu z nich se najde místo i ve sbírce originálů, přesto výběr do eintopfu tentokrát nebyl zrovna těžký. A celkem paradoxně i přes silnou konkurenci nemám zapotřebí mířit za hranice. Silent Stream of Godless Elegy sleduji už opravdu dlouhou dobu a mám od nich doma skoro vše, co kdy vydali, a to včetně pravěkých demáčů. I přes úctu ke starým počinům však svého hudebního vrcholu kapela dle mého názoru dosáhla na poslední kouzelné desce "Relic Dances" (a navazujícím minialbu "Osamělí"), jíž považuji za jedno z nejlepších alb, které kdy v české kotlině vyšly. Nelze se tudíž divit, že v takové konstelaci je člověk na pokračování tuze natěšený, zvláště pakliže musí čekat dlouhých sedm let. Dlouhé přípravy a neustálé odklady jsou už však za námi a vydání "Návaz" skrze prestižní žabožroutskou firmu Season of Mist je na spadnutí. Pravidelný návštěvník koncertů Silent Stream of Godless Elegy sice už mohl novinku slyšet v podstatě celou (vždyť takovou "Slava" hrají minimálně tři roky), ale to nijak nesnižuje velká očekávání. Koncertní ukázky totiž zněly vždy neodolatelně a plnému vstřebávání z desky s artworkem v ruce se přece nic nevyrovná.

DATUM VYDÁNÍ: 17. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Seda pro leden: Silent Stream of Godless Elegy - Návaz

Ačkoliv tuhle partu poslouchám velice krátce, lednový eintopf ovládnou stoprocentně oni. Bude zajímavé sledovat, jak si Silent Stream of Godless Elegy poradí se světovou produkcí a o několik tříd lepším zařízením k nahrávání. Už takhle od nich vznikala neskutečně kvalitní hudba, která prostě teď musí zákonitě přerůst v něco geniálního. Na koncertě se Septicflesh jsem slyšel už několik songů, a ty jsou naprosto dechberoucí. Věřím, že Season of Mist dovedou Silent Stream of Godless Elegy hodně vysoko a na konci roku v dalším vánočním eintopfu bude "Návaz" v první pětce.

DATUM VYDÁNÍ: 17. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Earthworm pro leden: Legion of the Damned - Descent into Chaos

Dříve jsem si myslel, že znám poměrně slušné množství kapel a o metalu bych mohl dlouze mluvit, jenže rubrika redakční eintopf mě přesvědčuje o opaku. Skoro každý měsíc jsem za kazišuka, co si nedokáže vybrat jedinou zajímavou desku. Při projíždění seznamu "upcoming releases" na leden, jsem už znovu mlátil hlavou do zdi. Moje volba nakonec padla na kapelu Legion of the Damned. Nijak extra jsem je nikdy neposlouchal, znám od nich jen pár skladeb, ale dá se říct, že jsou na seznamu "někdy sehnat". Možná začnu právě s novinkou.

DATUM VYDÁNÍ: 7. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 3/10

Ježura pro leden: Silent Stream of Godless Elegy - Návaz

Žel bohům, nemám až takový rozhled jako kolega Monsterfuck, takže v mém hledáčku na leden uvízly pouhé dva tituly. Falkenbach zatím nemám v podstatě vůbec naposlouchané, takže v jejich případě jde o pustou zvědavost řízlou očekáváním kvalitního paganu. Černým koněm jsou tak i pro mě naši domácí Silent Stream of Godless Elegy s dlouho očekávaným albem "Návaz". Jejich suverénní živé vystupování, kterého jsem měl tu čest být svědkem hned dvakrát, a výborné EP "Osamělí" jsou pro moje očekávání snad dostatečným podkladem. Hrozně bych těmhle sympaťákům přál, aby se pod hlavičkou labelu Season of Mist vydali do světa a dočkali se zasloužené odezvy. Když ne Silent Stream of Godless Elegy, tak kdo...?

DATUM VYDÁNÍ: 17. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

nK_! pro leden: Stratovarius - Elysium

Asi jsem oproti zbytku redakce hudebním záběrem úplně mimo. Jednak si nedokážu vysvětlit, proč mám problém vybrat si z lednové nabídky více než záporné číslo zajímavých desek, a jednak si myslím, že disponuji nejvytříbenějším vkusem :-) Byl opravdu problém vybrat placku, na kterou se nejvíce těším, protože na tu nakonec zvolenou se ve skutečnosti vůbec netěším, ale jedná se o ono pomyslné "nejmenší zlo", jak by pravil básník. Mou volbou jsou tedy Stratovarius, ale rozhodně nečekejte, že by se mi je nějak výrazně chtělo poslouchat.

DATUM VYDÁNÍ: 12. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 2/10

Theorrow pro leden: Times of Grace - The Hymn of a Broken Man

Nový rok nám začal velmi zostra. Po přímo zbytečném měsíci prosinci si teď nevím rady, co mám vybrat. Přemýšlel jsem nad dvěma deskami. Prvními, nad kterými jsem se pozastavil, jsou Legion of the Damned. Minulá deska byla bez chyby, ale konkurence je ohromná. Mí vítězové jsou pro tento měsíc Times of Grace. Projekt ex-zpěváka Killswitch Engage Jesse Leacha a současného kytaristy Killswitch Engage, Adama Dutkiewicze. Jestli to bude návrat ke kořenům Killswitch Engage, tak se máme na co těšit. Tudíž číslo jedna Times of Grace - "The Hymn of a Broken Man".

DATUM VYDÁNÍ: 18. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Deska měsíce dle redakce: Silent Stream of Godless Elegy - Návaz

Barometr očekávání v redakci: 30/60


Pesimista měsíce: nK_! Křičící