Leden 2011

Koncerty na únor

15. ledna 2011 v 11:48 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Axel Rudi Pell (GER), Powerworld (GER)
2. 2. - Praha, Abaton (20:00)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Death Before Dishonor (USA), The Mongoloids (USA)
6. 2. - Praha, 007 (19:30)
Více informací: Conspiracy

Attack Attack! (USA)
10. 2. - Praha, Rock Café (19:30)
Cena: 288
Více informací: Conspiracy

Accept (GER), Steelwing (SWE)
12. 2. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
Cena: 650 (vyprodáno)
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Moregore Discotheque 5
12. 2. - Olomouc, S-klub (17:00)
Vystoupí: Leng Tch'e (BEL), Nuclear Vomit (POL), Killchain (SVK), Disfigured Corpse (CZ), Eardelete (CZ), Choked by Own Vomits (CZ), BBYB (CZ), Top Sekret (CZ)
Cena: 169/199
Více informací: Moregore Discotheque

Crematory (GER), Interitus (CZ), Blackmailers (CZ)
17. 2. - Strakonice, Sokolovna
18. 2. - Praha, Exit Chmelnice
19. 2. - Březolupy, KD
Více informací: RM Production

Svart Crown (FRA), Panychida (CZ)
18. 2. - Plzeň, Pod Lampou (20:30)
19. 2. - Most, V+V Rock Bar (20:30)
20. 2. - Strakonice, Na Křemelce (20:30)
Cena: 100
Poznámka: V Plzni dále vystoupí Belligerence (CZ) a Kill! Kill! Kill! (USA), v Mostu Deathstar (CZ) a ve Strakonicích Pressboil (CZ)

Guttural Gore Grind Mafia vol.3
19. 2. - Ostrava, Tančírna (16:30)
Vystoupí: Blood (GER), Satan's Revenge of Mankind (GER), Rubufaso Mukufo (CZ), Attack of Rage (SVK), VxPxOxAxAxWxAxMxC (AUT), Mincing Fury A.G.C.O.Q.D. (CZ), Cutting Embryo (CZ), Devasthator (CZ), Gabria Odibil (CZ)
Cena: 180/200
Více informací: Guttural Gore Grind Mafia

Bonecrusher fest 2011
24. 2. - Praha, Exit Chmelnice (18:30)
Vystoupí: Dying Fetus (USA), Keep of Kalessin (NOR), Carnifex (USA), Annotations of an Autopsy (UK), Fleshgod Apocalypse (ITA)
Cena: 450/490
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Apocalyptica (FIN)
25. 2. - PLzeň, Lokomotiva (20:00)
26.2. - Praha, Archa (20:00)
Cena: 880

Cliteater (NL), Jesus Cröst (NL), Decomposing Manure (CZ)
28. 2. - Praha, Modrá Vopice (19:30)
Cena: 200
Více informací: L'inphantile Collective

СатанаКозёл - Солнце мёртвыx

14. ledna 2011 v 23:35 | Monsterfuck |  Recenze
Solnce Mertvych
Kapela СатанаКозёл svého upoutala mou pozornost již svým debutem "Рогатыя" z roku 2008, na němž už tehdá předváděli docela slušný folk/viking metal. Příprava nového materiálu těmto ruským chasníkům trvala celkem dva roky, výsledkem jejich snažení je však novinková deska "Солнце мёртвых", které se právě teď podíváme na zoubek.

Velkou roli ve stylu СатанаКозёл hraje právě místo jejich původu. Domovinou kapely je totiž Karélie, což je oblast na severu evropské části Ruska, přímo při hranici s Finskem (resp. jistá část Karélie leží už za finskými hranicemi, ale to teď není podstatné). Každopádně muzika СатанаКозёл zní s nadsázkou tak trochu jako střet finského "skákacího" folk metal à la Ensiferum s východoevropským folk(/black) metalem, který je, při vší úctě, přece jenom znám jako trochu vážnější a střízlivější podoba žánru. A hlavní hrdinové naší recenze jsou, jak již bylo řečeno, tak někde na půl cesty mezi tím.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nové smlouvy u Bloodbound a A Forest of Stars

13. ledna 2011 v 20:29 | Monsterfuck |  Music News
>>> Power metalisté Bloodbound právě podepsali smlouvu s vydavatelskou firmou AFM Records, která 18. března vydá jejich připravované album "Unholy Cross". Celkově půjde o čtvrtou řadovou nahrávku těchto Švédů, avšak hned dva nynější členové si s novinkou odbudou svůj debut v řadách kapely - jde o zpěváka Patrika Johanssona (Dawn of Silence) a baskytaristu Anderse Bromana. Bloodbound slibují, že "Unholy Cross" bude mixem staré a novější tváře skupiny, jakýmsi předělem mezi epickým materiálem a modernějším heavy metalem.

>>> Z nové smlouvy se mohou radovat taktéž britští psychedeličtí black metalisté A Forest of Stars, kteří jsou od teď pod křídly Prophecy Productions. Kapela v současnosti pracuje na skladbách pro nástupce loňského opusu "Opportunistic Thieves of Spring", jejichž nahrávání je plánováno na přelom října a listopadu letošního roku, obyčejným selským rozumem lze tudíž odvodit, že by novinka měla vyjít v roce 2012.

Wormrot o druhé fošně

13. ledna 2011 v 20:07 | Monsterfuck |  Music News
Exotický grindcorový chlív Wormrot ze Singapuru se chystá na vydání své druhé řadovky "Dirge", která vyjde pod renomovaným labelem Earache Records 3. května v Severní Americe (evropské datum vydání prozatím není známo). Naklepávačku "Manipulation" si můžete poslechnout v YouTube klipu níže.

Obal, o nějž se postaral Andrei Bouzikov (Municipal Waste, Skeletonwitch), si můžete společně s tracklistem prohlédnout zde:

01. No One Gives a Shit
02. Compulsive Disposition
03. All Go No Emo
04. Public Display of Infection
05. Overpowered Violence
06. Semiconcious Godsize Dumbass
07. Spot a Pathetic
08. Evolved into Nothing
09. Butt Krieg is Showing
10. Fucking Fierce So What
11. Ferocious Bombardment
12. Principle of the Puppet Warfare
13. Deceased Occupation
14. Waste of Time
15. Stench of Ignorance
16. Meteor to The Face
17. Addicts of Misery
18. You Suffer But Why is It My Problem
19. Erased Existence
20. Back Stabber Mission Aborted
21. Destruct the Bastards
22. Plunged into Illusions
23. Manipulation
24. A Dead Issue
25. The Final Insult

Belphegor - Blood Magick Necromance

12. ledna 2011 v 20:45 | Monsterfuck |  Recenze
Opět jsme ani nemuseli čekat moc dlouho, než do našich přehrávačů doputoval nový opus těchto rakouských ďáblů. Belphegor jsou velice aktivní kapela, to není žádné tajemství, solí album za albem, koncertní program nabitý takřka k prasknutí; právě díky tomu je možná až nevíře, že ve své podstatě nikdy nastavenou laťku nepodlezli a navíc ještě vždy dokázali své výrazivo posunout o kousek dále. Jednou je to změna výraznější, jindy zase do jisté míry spíše kosmetická, ale nikdy nešlo o přešlapování na místě. Jistě vám již došlo, že předchozích pár větiček bylo mostem k položení otázky, jak si právě z pohledu progrese stojí novinka "Blood Magick Necromance". Ačkoliv rozebrání desky zas tak lehkou záležitostí nebude, odpověď na tuto samotnou otázku zas tak těžké nalézt není - hned na první poslech je totiž znát, že Belphegor s "Blood Magick Necromance" učinili oproti minulému "Walpurgis Rites - Hexenwahn" obrovský pokrok, ne-li přímo skok. Když tak o tom přemýšlím, možná je to skok největší od svého času ve zvuku Belphegor přelomového "Lucifer Incestus" z roku 2003…

Patří to již k zaběhlému promo koloritu, že hudebníci svá nová díla vychvalují až do nebes a ještě dál, málokdy se dá tudíž bez problému rozeznat, zdali je to myšleno opravdu upřímně. To dá rozum, že ani duo Helmuth a Serpenth na "Blood Magick Necromance" nešetřilo chválou, ale zrovna v jejich případě je nutné uznat, že protentokrát jejich slova neznamenala mlácení prázdné slámy. A přitom klasický úchylný název a kozlí obálka neslibovaly nic jiného než klasickou porci black/death metalového hoblování, na jaké jsme byli od Belphegor již pěkných pár let zvyklí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Deicide zveřejnili nový vál

11. ledna 2011 v 16:33 | Monsterfuck |  Music News
Proslulí floridští neznabozi Deicide zveřejnili song "Hang in Agony Until You're Dead" ze své nadcházející fošny "To Hell with God", která vyjde 15. února s cejchem Century Media; produkci si vzal na starost Mark Lewis (The Black Dahlia Murder,Chimaira). Jestli Deicide neztratili nic ze své pověstné bestiálnosti, se můžete přesvědčit na této adrese. Na závěr si ještě dejme tracklist a obal:

01. Save Your
02. Empowered by Blasphemy
03. Conviction
04. Hang in Agony Until You're Dead
05. To Hell with God
06. Servant of the Enemy
07. Witness of Death
08. Angels in Hell
09. Into the Darkness You Go
10. How Can You Call Yourself a God

Becoming the Archetype pojmenovali další nahrávku

11. ledna 2011 v 16:24 | Monsterfuck |  Music News
Becoming the Archetype z Atlanty pojmenovali svou čtvrtou (pokud počítáme i zásek pod dřívějším jménem, tak pátou) nahrávku "Celestial Completion". Deska produkovaná Mattem Goldmanem (Underoath, The Chariot) bude obsahovat celkem 11 songů a skrze Solid State Records vyjde 29. března 2011.

Kapela se nechala slyšet, aby se posluchači připravili na nejedno překvapení. Kromě metalového nářezu bude totiž na "Celestial Completion" ke slyšení kupříkladu ska pasáž okořeněná trombónem, sopránem zpívané epické intro či některé exotické nástroje jako sitar apod. Experimentů prý celkově bude "více, než si kdokoliv dokáže představit".

Dew-Scented: "Arise from Decay" videoklip

11. ledna 2011 v 15:21 | Monsterfuck |  Music News
Germánští thrash/death metalisté Dew-Scented vypustili videoklip k songu "Arise from Decay", obsahující záběry z koncertů, které se odehrály v rámci evropského turné v roce 2010 na podporu posledního alba "Invocation", z něhož právě "Arise from Decay" pochází. "Invocation" vyšlo 24. května 2010 pod hlavičkou Metal Blade.

Řady Dew-Scented nedávno opustil kytarista Martin Walczak; důvodem byly změny v jeho osobním životě, díky nimž se nemohl kapele věnovat na 100%. Na jeho místo, avšak prozatím ne jako plnohodnotný člen, nastoupil Michael Hankel (Holy Moses), který se skupinou vyrazí nadcházející turné po boku Nile, Melechesh, Zonaria a Darkrise. Na tuto sestavu se můžete zajít podívat 31. ledna do pražského klubu Exit Chmelnice.

Videoklip "Arise from Decay" sledujte zde:


Brutally Deceased - Dead Lovers' Guide

10. ledna 2011 v 19:00 | Seda |  Recenze
Brutally Deceased vznikli poměrně nedávno, první krůčky do světa hudby prováděli v roce 2007. Až o dva roky později se sestava konečně ustálila a mohla se naplno věnovat jen hudební práci. Z jejich snahy právě nedávno vzniknul tento debut "Dead Lovers' Guide". Jak nakonec dopadl? Podle mě průměrně až lehce nadprůměrně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Lavadome Productions]

Cruadalach ulovili německou firmu a chystají se nahrávat debut

10. ledna 2011 v 18:20 | Monsterfuck |  Music News
Tuzemští folk metalisté Cruadalach, v jejichž řadách působí například Michal Rak (ex-Dissolving of Prodigy, ex-Silent Stream of Godless Elegy) nebo Aleš "Ax" Cipra (Return to Innocence), právě podepsali smlouvu s německým vydavatelstvím Black Bards Entertainment, pod nímž vydají své debutové album, které začnou nahrávat červenci a které by mělo vyjít koncem tohoto roku.

Ještě předtím však vyjde nové minialbum "Agni - Unveil What's Burning Inside", jež bude přílohou únorového vydání časopisu Pařát. Vinylová verze pak vyjde v dubnu s jednou bonusovou skladbou. Tracklist EP je následující:

01. Pramen Epony
02. Confession
03. Golden Times
04. Occident Sun
05. Vrásčitá
06. Heavenly Forge
07. Rhythm of Our Blood
08. Cernunnos, zlatooký král [LP bonus]

UPDATE: Obal EP "Agni - Unveil What's Burning Inside" je nyní vpravo.

Illdisposed, Lock Up a Moonsorrow o svých novinkách

10. ledna 2011 v 17:47 | Monsterfuck |  Music News
>>> Neštědřejší z trojlístku této novinky jsou Finové Moonsorrow, kteří kromě názvu své očekávané novinky ukázali i obal (k prohlédnutí vpravo). "Varjoina kuljemme kuolleiden maassa" vyjde skrze Spinefarm Records 21. února ve Velké Británii, 23. února ve Finsku, 25. února v Německu, Rakousku a Švýcarsku a do zbytku Evropy, včetně naší republiky, doputuje konečně 28. února.

"Materiál je to chladný, těžký a drtivý. Textově se zabýváme životem na konci světa, kde není žádné světlo na konci tunelu," vzkazuje kapela.

"Varjoina kuljemme kuolleiden maassa" bude nástupcem vysoce ceněného hudebního eposu "Viides Luku: Hävitetty" z roku 2007, který obsahoval pouze dvě půlhodinové skladby.

>>> Dánští harcovníci Illdisposed oznámili název svého jubilejního desátého dlouhohrajícího alba, jež vyjde 25. března pod křídly Massacre Records - "There Is Light (But It's Not for Me)". Nahrávalo se v dánském studiu Antfarm v Århus za pomoci známého producenta Tue Madsena (Dark Tranquillity, Moonspell ad.). Na fotky z nahrávání se můžete podívat zde.

Předchozí počin "To Those Who Walk Behind Us" vyšel taktéž u Massacre Records 28. srpna 2009 jako jewelcase a jako digipack se dvěma bonusovými songy (remix a živák).

>>> Název nadcházejícího alba prozradila taktéž mezinárodní all-star grindová drtička Lock Up - "The Embodiment of Paradox and Chaos". Počin, který byl nahrán v HVR Studio v Ipswitch ve Velké Británii, vyjde na jaře pod dosud neupřesněným labelem. Půjde o třetí řadový počin tohoto projektu, v němž se potkávají Tomas Lindberg (At the Gates), Shane Embury (Napalm Death, Venomous Concept, Brujeria), Nicholas Howard Barker (ex-Dimmu Borgir, ex-Cradle of Filth, ex-Testament ad.) a Anton Reisenegger (Pentagram).

Sicmaggot hitparáda: 2. kolo

9. ledna 2011 v 14:20 | Monsterfuck |  Hitparáda
Týden uběhl jako voda a první kolo naší hitparády uzavírá své brány, aby uvolnilo místo kolu druhému. Boj to byl ale lítý a vyrovnaný. Vedení se takřka ihned po spuštění hlasování ujali dle očekávání favorizovaní Deep Purple a jejich "Perfect Strangers", kteří si svůj pohodlný náskok dokázali s přehledem udržet až do konce. Jediný, kdo se jim dokázal přiblížit alespoň na dohled, byl Devin Townsend a jeho Band s hitovkou "Vampira". O poslední dvě postupová místa se už však strhla nevídaná pranice, v níž rozhodoval každý hlas. O fous se nakonec mohli z postupu zaradovat domácí Return to Innocence s klipem "Just Moment" na třetím místě a Němci Callejon na čtvrté pozici pro video "Sommer.Liebe.Kokain".

Se svými favority se tak musejí rozloučit fanoušci Impaled a Six Degrees of Separation, které v druhém kole nenahrazuje nikdo menší než Ex Deo a Megadeth, což jsou v obou případech kapely, jež by pořadím mohly teoreticky pěkně zamíchat. Výběr je jen na vás. Předtím ale ještě přistupme k výsledkům prvního kola:

---postupující---
1. místo: Deep Purple - Perfect Strangers (18 hlasů - 29%)
2. místo: The Devin Townsend Band - Vampira (13 hlasů - 21%)
3. místo: Return to Innocence - Just Moment (9 hlasů - 14%)
4. místo: Callejon - Sommer.Liebe.Kokain (8 hlasů - 13%)
---nepostupující---
5. místo: Impaled - Operating Theatre (7 hlasů - 11%)
6. místo: Six Degrees of Separation (6 hlasů - 9%)

Klipy pro druhé kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Atheist - Jupiter

9. ledna 2011 v 0:01 | Earthworm |  Recenze
atheist jupiter
17 let je sakra dlouhá doba, která dokonce dosahuje/přesahuje věk několika členů naší redakce. Přesně tak dlouho musela hromada fanoušků čekat na další nálož jazz-metalu od Atheist - jedněch ze zakladatelů žánru. Podařilo se po tak dlouhé době kapele kvalitativně alespoň navázat na svoji předchozí tvorbu? Co se změnilo kromě obsazení ve skupině? Čtěte dál...

Předtím, než se začnu zaobírat tím, co je nového a co zůstalo z "oldschool Atheist", si dáme malou lekci z hudební historie. Svého času byla kapela Atheist absolutně revoluční - kombinovat jazz a death metal si dovolil opravdu málokdo, a ač byly výsledky jakkoliv geniální, tato kombinace nedostála zaslouženého pochopení mezi posluchači. Nyní se ale na Atheist pohlíží jako na fotříky, kteří začali s tím, co teď máme tak rádi, a jejich starší alba se stala klasikami žánru.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Apocalyptica zaplatí Rammstein €45 000

7. ledna 2011 v 23:55 | Monsterfuck |  Music News
Finští cellisté Apocalyptica dostali soudní příkaz zaplatit pokutu ve výši 45 000 Euro německé kapele Rammstein. Rozhodl tak totiž berlínský krajský soud. Důvodem je propagační kampaň k předposlední albu Apocalypticy, "Worlds Collide" (2007), na němž se ve skladbě "Helden" jako host představil zpěvák Rammstein, Till Lindemann - v Německu byla totiž deska prodávána s nálepkou "featuring Rammstein" (hostují Rammstein) na obalu, což je podle verdiktu soudu porušení ochranné známky.

S ne zrovna nepodobným problémem se Apocalyptica potýká i na svém nejnovějším albu "7th Symphony" z loňského roku. Song "Not Strong Enough", ve kterém si zazpíval Brent Smith ze Shinedown, si Finové vybrali jako další singl, jenže label Shinedown, Atlantic Records, nedovolil nasazení skladby do rádií s Brentovým hlasem. Singlová verze tudíž bude muset být přezpívána Dougem Robbem z Hoobastank.


Belphegor: "Impaled Upon the Tongue of Sathan" video

7. ledna 2011 v 23:37 | Monsterfuck |  Music News
Rakouská sebranka Belphegor zveřejnila slibovaný videoklip k novému songu "Impaled Upon the Tongue of Sathan", který pochází z jejich aktuální desky "Blood Magick Necromance", která vychází oficiálně 14. ledna na Starém kontinentu a 8. února v zámoří. Dlouholetého producenta Andyho Classena ze studia Stage One tentokráte kapela vystřídala za všemi mastmi mazaného (ne však namazaného) Švéda Petera Tägtgrena (Hypocrisy, Pain) z Abyss Studios.

Na klip "Impaled Upon the Tongue of Sathan" se můžete podívat tady:


Cavalera Conspiracy zveřejnili obal druhého alba

7. ledna 2011 v 23:08 | Monsterfuck |  Music News
Zprávy o pokračování debutu "Inflikted" projektu Cavalera Conspiracy - kapely, v níž se opět po letech potkali bratři Cavalerové (oba ex-Sepultura) - tu již několikrát proběhly, ale žádný celkový souhrn snad ještě nebyl, tudíž jdeme na to...

Novinka "Blunt Force Trauma" vyjde 29. března 2011 pod hlavičkou Roadrunner Records, o produkci se rovným dílem podělili producent Logan Marder a samotný Max Cavalera. Nově byl zveřejněn obal tohoto počinu - to zcela nepokrytě originální veledílo si můžete prohlédnout vpravo. A abychom byli alespoň trochu nápaditější než tvůrci tohoto... ehm, "artworku", přihodíme vám i tracklist:

01. Warlord
02. Torture
03. Lynch Mob
04. Killing Inside
05. Thrasher
06. I Speak Hate
07. Target
08. Genghis Khan
09. Burn Waco
10. Rasputin
11. Blunt Force Trauma

Six Degrees of Separation chystají DVD

7. ledna 2011 v 13:40 | Monsterfuck |  Music News
Uznávaná stálice české scény Six Degrees of Separation chystá první DVD/CD set ve své historii. Komplet s názvem "Ubl" bude bude obsahovat jednak DVD se záznamem koncertu z 27. února 2010 v Luhačovicích (14 skladeb včetně intra a outra) a kopou bonusů (videoklipy, raritní záznamy, fotogalerie ad.). V neděli 9. ledna pak Six Degrees of Separation obsadí studio Šopa, aby zde nahráli skladby pro druhý disk, jímž bude EP obsahující "nové kousky, a když to všechno půjde, také dvě překvapení". Obálku "Ubl" si můžete prohlédnout napravo.

Aktuální deska "Of Us", která byla nahrána opět v Šopě, vyšla 10. ledna 2010 pod vlastním labelem Triotus Production.

Pro song "Light Hates Me" z alba "Triotus, Tricephalus and Tribadism" (2005) můžete také hlasovat prvním kole naší hitparády (uzávěrka v neděli). Pokud by vám Six Degrees of Separation neseděli, na výběr je dalších pět kandidátů...

V/A - Unveiling the Signs

6. ledna 2011 v 22:37 | Monsterfuck |  Recenze
Nejprve si odpovězme na otázku, proč vlastně někdo vydává split alba. Nemusíme ani moc dlouho dumat, abychom se dopídili závěru, že v drtivé většině případů jde o jakési zpečetění přátelství či spřízněnosti mezi dvěma (a více) kapelami. Nezřídka se můžeme setkat i s tím, že společným splitem pomáhá známější skupina ke zviditelnění svým ne tak proslulým druhům. Ale že by se na jednom nosiči sešly čtyři formace, aby uchopily jednotný koncept ze čtyř úhlů pohledu? To už tak časté není, ba právě naopak. Netvrdím sice, že je "Unveiling the Signs" prvním svého druhu, ale takhle z hlavy si nevzpomenu na podobně laděný split...

Pantheist z Velké Británie, Wijlen Wij z Belgie, Gallileous z Polska a Dissolving of Prodigy z České republiky - to jsou čtyři kapely, čtyři (funeral) doom metaloví bardi, čtyři rozdílné země, čtyři odlišné pohledy na lidové pověry z dané oblasti - toť bilance "Unveiling the Signs".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Brutal Assault s novým trojlístkem kapel

6. ledna 2011 v 17:17 | Monsterfuck |  Music News
Josefovské monstrum Brutal Assault (11.-13. srpna 2011) potvrdilo další trojici kapel do lineupu. Návštěvníci se už teď mohou začít těšit na francouzskou industriálně moderní úderku Dagoba, řecké bohy extrémního metalu Septicflesh a norské viking metalové pionýry Einherjer.

Dagoba svou poslední nahrávku "Poseidon" vydala na podzim loňského roku, ostatní dvě právě potvrzené smečky - Septicflesh a Einherjer - své novinky teprve chystají. Řekové svůj nový opus s názvem "The Great Mass" vydají počátkem dubna. Dosud nepojmenovaná reunionová deska Einherjer by měla vyjít přibližně ve stejné době.

Курск zveřejňují obálku a první ukázku nové desky

5. ledna 2011 v 20:24 | Monsterfuck |  Music News
Rusky zpívající doom metalisté Курск z Finska zveřejnili obálku, která bude zdobit jejich druhé album "Ниже", jež vyjde 9. února v nákladu Yellow House Recordings. Jak bude artwork vypadat, se můžete samozřejmě podívat vpravo.

Aby toho nebylo málo, Курск přihodili rovněž i první ukázku z alba - na MySpace si můžete poslechnout skladbu "Аллея Сталина".

"Ниже" vyjde jako luxusní osmipanelový digipack, v bookletu budou samozřejmě, stejně jako v případě debutu, i anglické překlady textů. Předobjednávat můžete na výše uvedeném Myspace profilu.

"Ниже" bylo nahráno už koncem roku 2009 a mělo původně vyjít na jaře 2010, jenže díky neshodám s firmou Century Media, která vydání desky neustále oddalovala, se Курск rozhodli křídla tohoto labelu opustit a hledat si nové útočiště - to našli u Yellow House Recordings. Курск díky nevydání "Ниже" dokonce byli nuceni zrušit i svou účast na českém festivalu Brutal Assault, neboť nechtěli hrát jakékoliv koncerty, dokud album nebude venku.

Tracklist "Ниже":
01. Гифарус
02. После
03. Аллея Сталина
04. Чужой
05. Фелицa
06. Разрыв
07. Бурлаки на Волге
08. Бардак
09. Товарищам
10. Вальс смерти

Endstille u Season of Mist

5. ledna 2011 v 19:52 | Monsterfuck |  Music News
>>> Uznávaný francouzský label Season of Mist chytil do svých sítí další rybu - německé black metalové válečníky Endstille, kteří právě připravují svou již sedmou desku, jež podle aktuálních informací ještě není pojmenována, tudíž dříve oznámený název "Infektion 1813" nejspíš padá. Tak či tak, počin vyjde na jaře.

>>> Když už jsem u těch Season of Mist... jejich další akvizice - řečtí bohové Septicflesh - pojmenovali svůj netrpělivě očekávaný opus "The Great Mass". Deska vyjde 18. dubna a první ukázku z ní - skladbu "The Vampire from Nazareth" - si můžete poslechnout ve starší novince.

Negură Bunget připravuje "Transylvánskou trilogii"

5. ledna 2011 v 19:20 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní rumunská folk-black metalová skupina Negură Bunget vydala zprávu, v níž shrnuje průběh uplynulého roku (ve zkratce - byl úspěšný), ale hlavně prozrazuje, na co se mohou příznivci těšit v roce právě načatém. V březnu vyjde první DVD kapely s názvem "Focul viu", což bude dozajista počin zajímavý, ale ještě zajímavěji se jeví to, že se Negură Bunget chystají pustit do jakési "The Transilvanian Trilogy", která by měla být jedním z nejambicióznějších projektů v jejich historii.

Negură Bunget v loňském roce prodělala personální čistku, po níž kapelu opustili kytaristé Hupogrammos a Sol Faur a z původní sestavy zbyl jen bubeník Negru. Osiřelé duo tvrdí, že se všichni tři dohodli na ukončení aktivit Negură Bunget, avšak Negru činnost za jejich zády obnovil s novou sestavou a oni prý nemají žaludek na to to řešit. Negru se ke kauze v rozhovorech odmítá vyjadřovat. Ať je pravda kdekoliv, Negură Bunget vydala v březnu 2010 první desku v nové sestavě ("Vîrstele pămîntului") a Hupogrammos a Sol Faur zformovali nový projekt Dordeduh.

První vlaštovkou z tábora Dordeduh se stalo minialbum "Valea Omului" o dvou skladbách, které od fanoušků "staré" Negury Bunget sklidili nadšené reakce. Kapela v současnosti pracuje na prvním dlouhohrajícím opusu.

Přímé srovnání obou skupin se naskytne pravidelným návštěvníkům festivalu Brutal Assault - zatímco nová Negură Bunget zde vystoupila loni, Dordeduh jsou potvrzeni pro letošní vydání, které se odehraje 11.-13. srpna 2011.

Lacuna Coil chystá "temnější a tvrdší" album

5. ledna 2011 v 18:55 | Monsterfuck |  Music News
Zpěvačka Cristina Scabbia z italské stálice Lacuna Coil se rozhovořila pro britský plátek Kerrang! o další nahrávce skupiny. Je si prý "jistá, že nové album bude temnější a tvrdší," stále to však bude prý bude rockový zvuk navazující tam, kde skončila předchozí "Shallow Life". Na cokoliv konkrétního si však budete ještě muset chvíli počkat, protože na počinu se bude muset ještě nějaký ten pátek pracovat.

Již zmiňované poslední album "Shallow Life" vyšlo v dubnu 2009. S pomocí producenta Dona Gilmora (Linkin Park, Bullet for My Valentine) se nahrávalo v NRG Studios v Kalifornii. K albu se objevily celkem tři singly - "Spellbound", "I Like It" a "I Won't Tell You". V lednu 2010 "Shallow Life" vyšlo podruhé s novým obalem a bonusovým diskem (akustické a živé songy apod.).

Avantasia zveřejnila obal DVD

5. ledna 2011 v 18:17 | Monsterfuck |  Music News
The Flying Opera
První DVD v historii projektu Avantasia vyjde pod názvem "The Flying Opera - Around the World in 20 Days" počátkem března pod křídly labelu Nuclear Blast. Nově byl zveřejněn obal, který si můžete samozřejmě prohlédnout vpravo.

K dispozici bude set 2DVD, set 2CD a box 2DVD/2CD. První disk (mluvíme-li od DVD) bude obsahovat záznamy headline vystoupení na festivalech Wacken Open Air v Německu a Masters of Rock v České republice. Na druhém DVD pak naleznete dokument "Around the World in 20 Days" o celé koncertní šňůře, včetně pohledů do zákulisí atd.

"Jsem na celé DVD a veškerý obsažený materiál opravdu velice pyšný, i když jeho dokončení trvalo nakonec trochu déle. Dává lidem představu, jak Avantasia zněla poprvé na pódiu, jak myšlenka daleko předčila naše očekávání, jak vypadaly kořeny a zárodky současného turné. Zachycuje jeden rok v historii Avantasie, možná ten nejdůležitější rok v historii celého projektu, protože právě tehdy se studiový projekt vyvinul i v projekt koncertní," říká hlavní protagonista Tobias Sammet.

Coldsight - Until Your Last Breath

4. ledna 2011 v 19:24 | Maggot |  Recenze
Until Your Last Breath
V zemi Galského kohouta umí dobře tři věci - kvalitní sýry a nenávidět všechny okolní státy. Nově se k této dvojici přidala i vlna metalcorových kapel, která do světa v poslední době proudí všemi silami. Samozřejmě nejen z Francie, ale Evropou by měl být člověk živen. Všichni víme, jak to je… nicméně amatérský tok, který bývá často teplejší jak Golfský proud, místy zčeří formace, která vám nějakým způsobem utone v paměti jako o pomoc volající bezdomovci při nedávných povodních. Je možné se s debutem zařadit mezi elitu žánru a potahat vůdčí smečky za ocas? Jak se říká, kde dochází talent, přicházejí peníze, ale i tak to pravděpodobně není možné. Jednou z těch talentovaných skupin jsou i hoši z kapely Coldsight, kteří se nejspíše inspirují rázným chováním Sarkozyho a hrají zvučný metalcore. Ale ne, to bychom si nedovolili… zvuk je daleko silnější jak pan prezident. Seznamte se!

Hoši se dali dohromady již dávno, přičemž zhruba před rokem zaplnili kompletně své řady. Zkoušelo se, zkoušelo, nakonec se pětice vydala na první veřejný koncert do jednoho z mnoha nekuřáckých francouzských klubů, kde sklidila velký úspěch. Co dělá ze začínající kapely o tolik výraznější kus, který vystrkuje hmatníky a paličky výše jak ostatní? V první řadě je to atmosféra vložená do celé desky, která je sice rychlá a jednoduchá, ale pekelně zábavná. Coldsight se inspirují kapelami typu Killswitch Engage nebo například Soilwork, takže si lze s mírně větší odchylkou říci, jakým směrem se bude album asi odebírat. Dalším pozitivním faktorem je výtečný zvuk, za který zčásti může známé francouzské uskupení Lyzanxia, které si na desce také vystřihne jeden song. Hoši totiž nahrávali ve studiu kapely, která už má za sebou spousty odehraných hodin a propocených nástrojů. Potom přišel jeden hodný pán, říkejme mu kódově například Franta, který má jisté zkušenosti s promotérstvím. Franta, původem z Nuclear Blast, se hochů chopil a v domovské zemi jim dopřál velice působivé promo kampaně, díky kterým kapela vypadá jako stálice, ale teprve před třemi měsíci vydala své první album. Album se jmenuje "Until Your Last Breath" a v mnoha ohledech skutečně nakopává anální sondy zpět do míst, kam patří.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!