Leden 2011

Helrunar - Sól

22. ledna 2011 v 13:00 | Monsterfuck |  Recenze
Nemám tucha, jak to vypadalo na debutu "Frostnacht" z roku 2005, neboť ten jsem doposud neslyšel, ale na čtyři léta staré desce "Baldr ok Íss" předvádělo duo Helrunar (tehdá vlastně ještě trio) velice povedený, pohansky laděný black metal. Až se člověk divil. Jak se totiž v jedné větě zmíní Německo a jakákoliv hudební souvislost s pohanstvím, hned si začínám myslet něco o pivem nasáklých, kýčovitých srajdách. Jedna kapela jako druhá a všechny stejně špatné - kvalitní to klystýr pro ubohého posluchače. Ale jak nás učí známé pořekadlo - čest výjimkám, a to je i případ právě Helrunar. Zapomeňte na imbecilní alkoholové skotačení, Helrunar, to je, nebojím se říci, opravdu sofistikovaná muzika. Skupina si potrpí na kvalitní, s rozvahou budované atmosféře mlhou opředených časů a míst…

Přesto by se na první pohled mohlo zdát, že si Helrunar s novinkou "Sól" ukousli možná až moc velké sousto. Jedná se totiž o hodinu a půl dlouhé dílo, skládající ze dvou částí "Sól I - Der Dorn im Nebel" a "Sól II - Zweige der Erinnerung" (technická poznámka - "Sól II" je spodní obal, "Sól I" prostředí a ten vrchní náleží společnému vydání - obě desky vyšly jako separátní digipacky a pak také společně jako na 1000 kusů limitovaný luxusní artbook s úctyhodným 54 stránkovým bookletem). Hodina a půl, to už je opravdu moře času, moře, které skýtá mnohá úskalí. Na jednu stranu má skupina možnost na tak obrovské ploše rozehrát vskutku velkolepou hru, budovat atmosféru, pracovat s konceptem, hrát si s kompozicí, a pokud tohle všech zvládne, může vzniknout opravdové veledílo v plném rozsahu významu tohoto slova, majstrštyk, který bude brát dech. Jedním dechem je však nutné dodat, že na něco takového musí míti ona skupina opravdu, jak se říká, Filipa, jinak místo epického monumentu může vzniknout rozblemcaná a nudící břečka. Přece jenom to není jen tak, získat si posluchačovu pozornost na hodinu a půl a bavit jej po celou tu dobu. Otázka, jíž právě hodlám položit, je dle mého názoru nasnadě - jsou to právě Helrunar, kdo má Filipa, nebo patří do druhé sorty?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Six Feet Under prozrazují detaily o novém DVDčku

22. ledna 2011 v 10:55 | Monsterfuck |  Music News
Není to zas tak dávno, co proběhla zpráva o chystaném DVD floridské death metalové stálice Six Feet Under, která teď zveřejňuje bližší informace o tomto počinu. Disk s názvem "Wake the Night! Live in Germany" vychází v Evropě už 31. ledna a jeho hlavní náplní bude záznam vystoupení kapely na německém festivalu Party San 8. srpna 2009. Níže si můžete prohlédnout kompletní sedmnáctku songů, které Six Feet Under odehráli, obal a také ukázku z DVD v podobě songu "Victim of the Paranoid".

01. No Warning Shot
02. Silent Violence
03. Revenge of the Zombie
04. Feasting on the Blood of the Insane
05. The Day the Dead Walked
06. Seed of Filth
07. Shot in the Head
08. Torn to the Bone
09. Suffering in Ecstasy
10. The Enemy Inside
11. The Evil Eye
12. Victim of the Paranoid
13. Human Target
14. Deathklaat
15. Ghosts of the Undead
16. Shadow of the Reaper
17. Beneath a Black Sky


As I Lay Dying: "Anodyne Sea" videoklip

22. ledna 2011 v 10:40 | Monsterfuck |  Music News
Zámořská formace As I Lay Dying zveřejnila nový videoklip k songu "Anodyne Sea", který (a teď pozor, přijde překvápko) pochází z jejich posledního alba "The Powerless Rise" z května loňského roku. Na klipu se podíleli hned dva režiséři, Mike Pecci a Ian McFarland (Fear Factory, Meshuggah), s nimiž kapela stvořila kousek, který se prý pozastavuje nad "tématem svobody slova a ukazuje ten nejhorší scénář, co se může stát, když se člověk postaví za své názory bez ohledu na následky". Další zajímavostí je, že celý příběh videoklipu se odehrává z pohledu bubeníka Jordana Mancina.


Legion of the Damned - Descent into Chaos

20. ledna 2011 v 21:17 | Monsterfuck |  Recenze
Neuvěřitelné, jak se tahle kapela dokázala za tak krátkou dobu zvednout. 13 let se bez nadsázky potloukali v podstatě na okraji scény jako Occult (kolik z vás zná jejich nahrávky, co?), ale takřka ihned po změně názvu na Legion of the Damned se jim dostalo ohromného úspěchu. Hrají na velkých festivalech, plní stránky (a nezřídka i obálky) největších metalových magazínů, sází album za albem, jezdí dlouhé koncertní šňůry… a co je na tom všem nejlepší, zvláště pro fanouška dobrého metalu, ta jejich hoblovačka má pokaždé fakt koule…

Nepočítáme-li "Feel the Blade", což byla předělaná fošna "Elegy for the Weak" z éry Occult, je aktuální novinka "Descent into Chaos" čtvrtou řadovkou Legion of the Damned. Za těch pár let se skupina vypracovala do podoby, u níž máte vždy jistotu, co dostanete a v jaké kvalitě to dostanete. Ano, je to na chlup to samé jako "Malevolent Rapture", "Sons of the Jackal" i "Cult of the Dead", ale čert to vem, když vás ta nálož sejme tak jako tak.

Nějaké filozofické rozbory, hlubokomyslné rozebírání jemných nuancí, obšírné porovnávání s předchozími deskami, to všechno je u Legion of the Damned zbytečné, ba přímo kontraproduktivní. Tahle muzika tu je prostě a jednoduše od toho, aby vám ustřelila palici, nic víc, nic míň. Ber, nebo nech být. Kapela se s tím nesere - nejdříve vás lehce ukolébá intrem "Descent intro Chaos", aby vás hned vzápětí s úvodním riffem zabijačky "Night of the Sabbath" zadupala do země. Nářez od začátku do konce. Co song, to nekompromisní pumelice přímo držky; co song, to jasná hitovka, při níž praskají kosti.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nergal propuštěn z nemocnice

19. ledna 2011 v 23:19 | Ježura |  Music News
Po bezmála půlroční anabázi, kterou si vyžádala děsivá diagnóza (leukémie), byl frontman skupiny Behemoth v pondělí sedmnáctého ledna propuštěn za účelem domácího zotavení z náročných procedur, které zahrnovaly mimo jiné několikanásobnou chemoterapii a transplantaci kostní dřeně. Podle Nergalových slov bude jeho plná rekonvalescence trvat několik měsíců, ale jak ujišťuje - hladoví po hraní, takže lze očekávat, že až Behemoth znovu vtrhnou na pódium, bude to s ještě větším nasazením, energií a chutí než kdy dřív!

Celé prohlášení je k nalezení na oficiálních stránkách Behemoth.

Krátké zprávičky od Mastodon a Suicide Silence

19. ledna 2011 v 22:06 | Monsterfuck |  Music News
>>> "Právě píšeme skladby pro další desku. Máme pohromadě opravdu hodně riffů!" píše se na oficiálním MySpace atlantských (myšleno Atlanta, ne Atlantida ;)) metalistů Mastodon. Co to znamená, to snad ani není nutné vysvětlovat - kapela maká na nástupci vysoce ceněného díla "Crack the Skye" z roku 2009.

>>> Jejich deathcoroví krajané Suicide Silence jsou s přípravou svého třetího řadového alba o poznání dále. Jsou totiž těsně před vstupem do nahrávacího studia, kde jim bude pomáhat producent Steve Evetts (The Dilinger Escape Plan, Hatebreed, Every Time I Die). Tato dosud nepojmenovaná fošna by měla vyjít během letošního roku.


Dalriada: "Hajdútánc" videoklip

19. ledna 2011 v 21:55 | Monsterfuck |  Music News
Maďarové Dalriada zveřejnili videoklip k songu "Hajdútánc", jenž se objeví na jejich připravovaném albu "Ígéret", vycházejícím 18. února pod hlavičkou AFM Records (jedinou výjimkou je domácí Maďarsko, kde počin vyjde už 11. února). Na výsledek jejich snažení se můžete samozřejmě podívat níže.

Pro podrobnější informace o "Ígéret" směřujte své kroky ke starší novince, k níž jen doplníme později zveřejněný tracklist:

01. Intro
02. Hajdútánc
03. Hozd el, Isten
04. Mennyei harang
05. Ígéret
06. Igazi tûz
07. Kinizsi mulatsága
08. A hadak útja
09. Leszek a csillag
10. Leszek a hold
11. Outro


Krallice: třetí deska na obzoru

19. ledna 2011 v 20:44 | Monsterfuck |  Music News
Krallice
Avantgardní black metalisté Krallice z New Yorku vydají 26. dubna svou třetí desku s názvem "Diotima". Tohoto nástupce dva roky starého opusu "Dimensional Bleedingthrough" vydají Profound Lore Records. Ukázku v podobě skladby "The Clearing" si můžete poslechnout na této adrese, kde zároveň najdete i průběžný (tzn. ne finální!) náhled obálky.

Tracklist "Diotima":
01. -
02. Inhume
03. The Clearing
04. Diotima
05. Litany of Regrets
06. Telluric Rings
07. Dust and Light

Watain vyhrávají švédskou Grammy

19. ledna 2011 v 20:33 | Monsterfuck |  Music News
Black metalisté Watain vyhráli cenu Grammis, což je švédská obdoba Grammy, v kategorii Best Hard Rock. Ocenění dostali za svůj aktuální dlouhohrající počin "Lawless Darkness". Watain vyhráli v konkurenci Ghost (album "Opus Eponymous"), Khoma ("A Final Storm"), Pascal ("Orkanen närmar sig") a Sabaton ("Coat of Arms"). Zpěvák Erik Danielsson na pódiu pronesl následující řeč:

"Divná věc... doposud to byl velice intenzivní rok, ačkoliv je stále leden... máme zemětřesení v Jižní Americe, půlku Austrálie pod vodou, ptáky padající z oblohy... a teď jsme navíc vyhráli Grammis. Člověk neví, jestli se má smát nebo utéct, co? Chtěli bychom poděkovat našim bratrům a sestrám, mrtvým i živým. Je to z velké části díky nim, že tady dnes stojíme. Hail Satan!"

"Lawless Darkness" vyšlo 7. června 2010 pod labelem Season of Mist jako standardní jewelcase, limitovaný digipack (bonusová skladba "Chains of Death" - Death SS cover), na 1000 kusů limitovaný box v kůži (digipack, medailon, svícen, vlajka, 2 prsteny, 10 karet) a na 2500 kusů limitovaný double vinyl (ten konkrétně vyšel v nákladu firmy Norma Evangelium Diaboli, nikoliv Season of Mist).


Mercenary: obal "Metamorphosis"

19. ledna 2011 v 20:02 | Monsterfuck |  Music News
Mercenary z Dánska zveřejnili obálku svého šestého dlouhohrajícího počinu "Metamorphosis", který vychází 25. února skrze NoiseArt Records. Kapela se nechala slyšet, že symbol fénixe na obalu má celkem dvojí význam. Zaprvé jde o vyjádření motivu nejednoho z textů, jež se týkají především osobních a existenciálních krizí, životních překážek apod. Druhou interpretací z popela povstávajícího fénixe je znázornění znovunarození samotné kapely po tom, co ji v roce 2009 opustili hned tři členové.

Tracklist a zmiňovaná obálka vypadají takto:
01. Through the Eyes of the Devil
02. The Follower
03. In a River of Madness
04. Memoria
05. Velvet Lies
06. In Bloodred Shades
07. Shades of Grey
08. On the Edge of Sanity
09. Black Brigade

Psycroptic míří do studia

19. ledna 2011 v 18:54 | Monsterfuck |  Music News
Australští techničtí death metalisté Psycroptic napochodují 14. února do Red Planet Studios, aby zde nahráli bicí pro svou nadcházející, dosud nepojmenovanou nahrávku, která bude celkově již pátou řadovkou v historii kapely. Zbytek nástrojů bude zaznamenán ve studiu kytaristy Joea Haleyho. Počin by měl vyjít v průběhu roku.

Psycroptic se nechali slyšet, že nový materiál je "skvělý". Podle svých slov si tentokrát dají na nahrávání opravdu záležet, jelikož v případě minulých desek byli pod časovým tlakem.

Poslední nahrávka "(Ob)servant" vyšla 26. září 2008 s bonusovým DVD, jehož součástí byl dokument o nahrávání a dva koncerty (Nizozemsko 2006, Nový Zéland 2008). Později ještě vyšla tzv. "tour edition" desky, na níž se nalézalo pět bonusových skladeb (covery Slayer - "Behind the Crooked Cross" a Morbid Angel - "Dawn of the Angry" + tři živáky).

Zajímavostí pro tuzemské fanoušky je fakt, že když se v loňském roce nemohl zpěvák Psycroptic, Jason Peppiatt, zúčastnit turné po Severní Americe po boku Nile, dočasně jej nahradil Zdeněk Šimeček z české úderky Godless Truth.

Info o nových albech: Amon Amarth, Arch Enemy, Whitesnake

18. ledna 2011 v 22:14 | Monsterfuck |  Music News
>>> Vezměme to podle abecedy: že Amon Amarth svojí nadcházející fošnu pojmenovali "Surtur Rising", to je věc už nějaký ten pátek známá (dobře, zas tak moc pátků to není, ale pár jich je), dnes však ještě doplnili i zbylé info. 29. března se tedy na pultech obchodů shánějte po tomto obalu:

"Surtur Rising" se nahrávalo ve Fascination Street Studios s producentem Jensem Bogrenem (Hypocrisy, Sonic Syndicate, Scar Symmetry). Vznikla zde následující desítka songů:

01. War of the Gods
02. Töck's Taunt - Loke's Treachery Part II
03. Destroyer of the Universe
04. Slaves of Fear
05. Live Without Regrets
06. The Last Stand of Frej
07. For Victory or Death
08. Wrath of the Norsemen
09. A Beast Am I
10. Doom Over Dead Man

>>> Dalším očekávaným počinem je dozajista i novinka Arch Enemy, kteří svou nadcházející placku právě nahrávají ve Sweet Pot Studios na jihu Švédska. K ruce jim je producent Rickard Bengtsson, s nímž už skupina spolupracovala na šest let starém počinu "Doomsday Machine". Deska každopádně dostala do vínku název "Khaos Legions" a vyjít by měla v květnu.

>>> A na závěr novinky trochu té klasiky - informace o novém albu Whitesnake. Ano, ti ještě žijí (smích). Dobře, nejapné žerty stranou - jedenáctá řadovka Coverdaleovy party se bude jmenovat "Forevermore" a vyjde 25. března v Evropě a 29. v Severní Americe pod hlavičkou Frontiers Records. Tracklist s obálkou jsou následující:

01. Steal Your Heart Away
02. All Out of Luck
03. Love Will Set You Free
04. Easier Said Than Done
05. Tell Me How
06. I Need You (Shine a Light)
07. One of These Days
08. Love and Treat Me Right
09. Dogs in the Street
10. Fare Thee Well
11. Whipping Boy Blues
12. My Evil Ways
13. Forevermore

Robb Flynn z Machine Head má vlastní kytaru

18. ledna 2011 v 17:55 | Monsterfuck |  Music News
Zpěvák a kytarista Machine Head, Robb Flynn, si nedávno plácnul s výrobcem kytar Gibson/Epiphone, kteří právě rozjíždějí výrobu Robbovy vlastní signature kytaru. Ta by se měla dostat do prodeje v nejbližší době. Jak tento kousek vypadá, se můžete podívat v níže přiloženém videu.

Samotní Machine Head se v současné době věnují předprodukci své nové desku, kterou by měli začít nahrávat v dubnu.


Dissolving of Prodigy - rozhovor

17. ledna 2011 v 19:43 | Monsterfuck |  Rozhovory
Split album "Unveiling the Signs" jistě není záležitost, jež by si zasloužila jen tak prošumět kolem, a byla to tak právě ona, která byla záminkou pro pořízení rozhovoru s českým zástupcem na onom inkriminovaném disku - doom metalovými matadory Dissolving of Prodigy. Vlezlých otázek Sicmaggot se zhostil kytarista Frodys...

01. Nejaktuálnější událostí v táboře Dissolving of Prodigy je split "Unveiling the Signs" s Gallileous, Pantheist a Wiljen Wij. Nelze opomenout fakt, že se jedná o opravdu unikátní počin - kam má paměť sahá, nemohu si vzpomenout na něco obdobného. Mohl bys nám říct, jak vlastně nápad na koncepční album o lidových pověrách vznikl a jak se k celému projektu dostali Dissolving of Prodigy?

Zdravím čtenáře Sicmaggot.blog.cz! Nápad se původně zrodil v myslích kolegů v Gallileous z Polska, kteří postupně přizvali spřízněné kapely jako jsme my, Pantheist či Wiljen Wij. My jsme z toho samozřejmě měli velkou radost, neboť jak sám říkáš, je to velmi ojedinělý nápad a spolupráci s našimi doomovými kolegy si pochvalujeme. Na skladbě jsme si dali hodně záležet (což je doufáme i slyšet), samotný proces skládání a zkoušení byl velice dlouhý ale stojí to za to. Ostatní kapely se do toho vrhly také s velkým nadšením a mě osobně se nejvíce líbí způsob, jakým každá kapela své téma uchopila. Celé koncepční album tak získává jedinečnou atmosféru, kterou nedokáže vyvolat samostatné, řadové CD jedné kapely. Já doporučuji pustit si celé album od začátku do konce při dlouhých zimních večerech, nechat se pohltit hudbou a hlavně texty. Začíná se pomalu mluvit i o Evropském tour se všemi čtyřmi kapelami, což samozřejmě vyžaduje spoustu práce a příprav, takže uvidíme jak se věci vyvinou…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Swallow the Sun pracují na dalším albu

17. ledna 2011 v 19:24 | Monsterfuck |  Music News
"Tento rok, 2011, pro nás bude trochu klidnější, protože začneme s přípravou nového alba Swallow the Sun, které vyjde koncem tohoto roku nebo začátkem 2012... pokud tedy svět do té doby neskončí. Rozpracovaných už máme deset skladeb, ale nebudeme se zbytečně hnát do nahrávání, vydávání nebo dalšího turné, protože naše těla, vlasy a hlavně ledviny by to ještě nezvládly. Možná uděláme jen pár vybraných vystoupení a festivalů, pokud se to vejde do našich plánů, jinak ale bude tento rok temnou cestou samoty vstříc novým hlubinnám deprese, krásy a zoufalství - šesté kapitole Swallow the Sun," vzkazují finští doom metalisté.

Předchozí album "New Moon" vyšlo v listopadu 2009 pod křídly Spinefarm Records a ve finském žebříčku prodejnosti se vyšplhalo na velice solidní 10. příčku. Nahrávalo se ve švédském studiu Fascination Street s producentem Jensem Bogrenem (Katatonia, Opeth, Paradise Lost, Amon Amarth).

Stigma a Vreid: nové klipy

17. ledna 2011 v 18:47 | Monsterfuck |  Music News
>>> Italové Stigma (neplést s jihomoravskou death metalovou hoblovačkou) zveřejnili video k songu "The Undertaker", který pochází z aktuálního stejnojmenného EP, které právě vychází. Společné snažení kapely a Salvatore Perroneho (Suicide Silence, DevilDriver), který usedl na režisérskou sesli, sledujte zde:


>>> Rovněž Norové Vreid (neplést se záporáky ze seriálu "Stargate: Atlantis" :)) vypustili nový videoklip. "The Sound of the River" se nachází na chystaném dlouhohrajícím počinu s jednoduchým názvem "V" (hádejte, kolikáté album to asi bude), vycházejícím 7. února. Podle baskytaristy Hválla skladba prezentuje jak klasický zvuk kapely, tak i "nové dveře, jež jsme s deskou otevřeli". Zajímavostí je, že "The Sound of the River" je inspirováno knihou "Markens grøde" (v Čechách jako "Matka země") známého norského spisovatele Knuta Hamsuna (1859-1952) - držitele Nobelovy ceny za literaturu z roku 1920 (shodou okolností právě za tuto knihu).


Within Temptation s upoutávkou ke své novince

17. ledna 2011 v 18:22 | Monsterfuck |  Music News
Holandské hvězdy gothic metalu Within Temptation vypustili krátký trailer ke svému nadcházejícímu albu "The Unforgiving", které vyjde 25. března. Prohlédnout si jej společně se seznamem songů a obalem můžete vpravo a na konci novinky. Zajímavostí tracklistu je fakt, že názvy všech písniček dávají dohromady ve správném pořadí celou větu:

"Sinéad, why not murder me faster in the middle of the night on the stairway to the skies with iron, fire and ice? Don't get lost it's your demon's fate and you know where the edge is, so take that shot in the dark."

Celý koncept "The Unforgiving" se točí okolo komiksové knihy Stevena O'Connella ("Bloodrayne"). Kapela pro práci na desce oslovila kreslíře Romana Molenaara ("Witchblade", "X-Men"), aby se na albu podílel svým uměním.

Tracklist "The Unforgiving":
01. Why Not Me
02. Shot in the Dark
03. In the Middle of the Night
04. Faster
05. Fire and Ice
06. Iron
07. Where Is the Edge
08. Sinéad
09. Lost
10. Murder
11. A Demon's Fate
12. Stairway to the Skies

A na závěr ještě onen zmiňovaný trailer:


Zonarii opouští baskytarista

17. ledna 2011 v 17:56 | Monsterfuck |  Music News
>>> Melodičtí death metalisté Zonaria ze Švédska se museli rozloučit se svým baskytaristou Markusem Åkebo; podle vyjádření samotné skupiny je důvodem jeho přehodnocení priorit v životě. Ti, kteří se na Zonarii těšili na nadcházejícím turné s Nile, Melechesh, Dew-Scented a Darkrise (šňůra startuje 20. ledna v polských Katovicích a 31. ledna doputuje i do klubu Exit Chmelnice v Praze), zoufat nemusí, neboť na uvolněný post zaskočí dosud neupřesněný "dobrý přítel kapely".

Zonaria v loňském roce nahrála ve studiu Abyss ve Švédsku s producentem Jonasem Kjellgrenem (Hypocrisy, Sonic Syndicate, Scar Symmetry a také debut Zonaria) svou třetí řadovku, avšak datum jejího vydání dosud nebylo potvrzeno.

>>> Problémy se sestavou má ještě jedna další skupina z výše zmiňovaného turné - Melechesh, kteří se prvních pár zastávek budou muset obejít bez kytaristy Molocha kvůli "okolnostem mimo kontrolu kapely". Zaskočí za něj jistý Greg den Hartog.

Melechesh svou poslední desku "The Epigenesis" vydali 1. října loňského roku. Šlo o první počin těchto sumerských ďáblů pod křídly vydavatelského gigantu Nuclear Blast. Nedávno Melechesh natočili v Istanbulu v Turecku (na stejném místě jen tak mimochodem natáčeli i samotnou desku) videoklip k songu "Grand Gathas of Baal Sin", jenž by měl být zveřejněn v nejbližší době.

Varg Vikernes chystá novou desku Burzum

17. ledna 2011 v 0:38 | Monsterfuck |  Music News
Black metalová legenda a hudební solitér Varg Vikernes vydá pod hlavičkou svého projektu Burzum s rozdílem jednoho dne přesně rok po comebackovém opusu "Belus" novou desku s názvem "Fallen", jejíž tracklist a obal si můžete prohlédnout vpravo a na konci článku. Stejně jako v případě "Belus" se o vydání opět postarají Byelobog Prodcutions - stane se tak 7. března. Obdobně se nezměnilo ani místo nahrávání - i tentokráte Varg využil služeb Grieghallen Studios, kde počin vznikl v rozmezí dvou týdnů.

Varg Vikernes o "Fallen" hovoří jako o střetu alb "Belus" (2010), "Burzum" (1992) a "Det Som Engang Var" (1993) a dále dodává, že na novince více experimentoval než v případě "Belus". Přítomny by dokonce měly být i čistě ambientní skladby.

Jako obal posloužil obraz "Élégie" francouzského realistického malíře Williama Adolphe Bouguereaua (1825-1905).

Tracklist "Fallen":
01. Fra Verdenstreet
02. Jeg faller
03. Valen
04. Vanvidd
05. Enhver til sitt
06. Budstikken
07. Til Hel og tilbake igjen

Atreyu si dávají "dlouhou, dlouhou pauzu"

17. ledna 2011 v 0:22 | Monsterfuck |  Music News
Americká skupina Atreyu dala skrze svůj Twitter profil vědět, co se právě děje v jejím táboře:

"Atreyu si po 11 letech hraní vyberou dlouhou, dlouhou pauzu. Nerozpadáme se, ale nebudeme teď chvíli psát žádné songy ani vystupovat živě - jednoduše si dáme oddych na dobití baterek a soustředíme se na jiné části našich životů. Díky všem, kteří nás podporovali a dávali nám důvod těch 11 let existovat. Doufáme, že vás zase někdy uvidíme."

Aktuální album Atreyu vyšlo pod názvem "Congregation of the Damned" 27. října 2009. O produkci se postaral Bob Marlette (Ozzy Osbourne, Airbourne), mix si vzal na starost Rich Costey (System of a Down, Rage Against the Machine).


Altar of Plagues dokončili druhou desku

17. ledna 2011 v 0:12 | Monsterfuck |  Music News
Irští black metalisté Altar of Plagues dokončili nahrávání svého druhého alba s názvem "Mammal". Datum jeho vydání bylo stanoveno na duben - v Evropě pod křídly Candlelight Records, v Severní Americe pod záštitou Profound Lore. Bližší informace o počinu by měly následovat brzy.

Dále je v přípravách split nahrávka s francouzskými sludge/drone metalisty Year of No Light, která by měla vyjít někdy v druhé polovině letošního roku. Altar of Plagues hodlají přispět dosud nezveřejněným materiálem, který vznikl při nahrávání debutové desky "White Tomb" z roku 2009.

Posledním vydaným nosičem Altar of Plagues je dvouskladbové, ale stopáží více jak půlhodinové minialbum "Tides", které se objevilo v dubnu 2010. Jedním z formátů EP byl i na 100 kusů limitovaný zlatý vinyl s rozsáhlým bookletem plným fotek.

Leaves' Eyes: informace o příští nahrávce

16. ledna 2011 v 23:59 | Monsterfuck |  Music News
Německo-norští gothic metalisté Leaves' Eyes pojmenovali svou čtvrtou řadovou nahrávku "Meredead"; vydat se jí chystají v dubnu (22. v německy mluvících zemích, data pro další teritoria ještě přijdou). Deska je již kompletně nahrána a v současné době už jen probíhá finální mix, na nějž dohlíží zpěvák Alexander Krull.

Textově by se "Meredead" mělo podle zpěvačky Liv Kristine dotýkat severské historie a mystiky, ale i příběhů z Irska, přičemž inspirace byla čerpána především z lieratury. Kromě klasické angličtiny bude na desce ke slyšení rovněž stará angličtina a norština (Liv je původem Norka).

Obálka "Meredead" je následující:


Sicmaggot hitparáda: 3. kolo

16. ledna 2011 v 0:22 | Monsterfuck |  Hitparáda
Mé jasnovidecké nadání se opět potvrdilo a minule nasazené novinky si přesně dle mé předpovědi vedly velice dobře. Mojí genialitu však protentokrát ponecháme stranou (hehe) a vrhneme se rovnou na výsledky druhého kola, v němž nakonec kralovali Megadeth a jejich "Sweating Bullets", avšak ani druzí nováčci, Ex Deo s klipem "Romulus", si nevedli špatně, neboť skončili na 2.-3. místě společně s Callejon. Ti si výrazně polepšili - v úvodním kole totiž postoupili s odřenýma ušima z posledního místa. Poslední postupovou příčku si nakonec vyboxoval The Devin Townsend Band.

Naopak daleko za očekáváním zůstali tentokrát Deep Purple - zatímco v prvním kole své konkurenty jasně podrtili, ve druhém týdnu to nedotáhli dále než na páté místo. Výsledky jsou tedy následující:

---postupující---
1. místo: Megadeth - Sweating Bullets (12 hlasů - 21.4%)
2. místo: Callejon - Sommer.Liebe.Kokain (10 hlasů - 17.9%)
2. místo: Ex Deo - Romulus (10 hlasů - 17.9%)
4. místo: The Devin Townsend Band - Vampira (9 hlasů - 16.1%)
---nepostupující---
5. místo: Deep Purple - Perfect Strangers (8 hlasů - 14.3%)
6. místo: Return to Innocence - Just Moment (7 hlasů - 12.5%)

A které nově příchozí můžeme přívítat? Na vaše hlasy se již těší Dying Fetus a Pain!

Klipy pro třetí kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

IXXI se vracejí

15. ledna 2011 v 23:04 | Monsterfuck |  Music News
Švédská black metalová sbíječka IXXI se po roce nečinnosti (konec byl ohlášen v únoru 2010) opět dává dohromady. Podle svého vyjádření se v současné době kapela nachází ve zkušebně.

IXXI se svého času rozhodli opustit scénu kvůli "chaosu mezi jednotlivými členy" a soustředit své síly na další projekty (mj. Ondskapt, Lifelover, Rev 16:8), avšak po necelém rocce došli k názoru, že si IXXI zaslouží další šanci.

Projekt IXXI vznikl roku 2006 a až doposud pod jeho hlavičkou vyšly celkem tři desky - "IXXI", "Assorted Armament" (obě 2007) a "Elect Darkness" (2009).

Obscura: obal novinky

15. ledna 2011 v 22:37 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí producenti nadlidských riffů a hmatníkových orgií, techničtí death metalisté Obscura, zveřejnili artwork své třetí desky "Omnivium". Jeho tvůrcem je Orion Landau (už dělal obaly např. pro Dying Fetus, Origin nebo Disfear); výsledek si společně s tracklistem můžete prohlédnout vpravo a na konci novinky.

"Omnivium" vychází 29. března jako download, double LP, jewelcase CD a digipack CD, přičemž poslední zmiňovaný formát bude jako dárek obsahovat bonusovou skladbu, nášivku, samolepku a trsátko.

Textový koncept "Omnivium" je založen na knize "On Nature's Connection to the Spirit World" německého filozofa Friedricha Schellinga.

"Omnivium" vzniklo ve studiu Woodshed v Německu pod producentskou taktovkou V. Santury (kytarista Triptykon a Dark Fortess).

Tracklist "Omnivium":
01. Septuagint
02. Vortex Omnivium
03. Ocean Gateways
04. Euclidean Elements
05. Prismal Dawn
06. Celestial Spheres
07. Velocity
08. A Transcendental Serenade
09. Aevum