close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Leden 2011

Within Temptation: "Faster" videoklip

31. ledna 2011 v 16:22 | Ježura |  Music News
S o něco delším než týdenním odstupem po vydání singlu zveřejnili nizozemští Within Temptation ke skladbě "Faster" také videoklip. Soudě podle náplně lze očekávat, že následující singly (a dá se předpokládat také klipy) budou příběh "Faster" dále rozvíjet. Jak bylo již mnohokrát řečeno, děj klipu zapadá do celkového konceptu alba, které vypráví příběh nejen pomocí textů, ale také doprovodného komiksu a právě videoklipů. Dohromady by tak měly všechny fragmenty tvořit harmonický celek. O tom, jak celý záměr dopadl, se budeme moci přesvědčit 25. března...


Theatre of Tragedy: detaily o rozlučkovém DVD

31. ledna 2011 v 14:39 | Monsterfuck |  Music News
Již nefungující norská formace Theatre of Tragedy, která svůj rozpad oznámila loni v březnu a v říjnu se opravdu rozpadla, vydá v květnu jako definitivní tečku za svou sedmnáctiletou kariérou rozlučkové DVD s názvem "Last Curtain Call", které se objeví ve dvou variantách: DVD+CD (obrazový záznam koncertu, záběry z turné a zkoušek, rozhovory a na druhém disku deset skladeb z koncertu) a 2CD (celý koncert v audio formátu).

Setlist vystoupení, který je zároveň tracklistem "Last Curtain Call", a artwork jsou následující:

01. Hide and Seek
02. Bring Forth Ye Shadow
03. Lorelei
04. Frozen
05. Ashes and Dreams
06. A Rose for the Dead
07. Fragment
08. And When He Falleth
09. Venus
10. Hollow
11. Storm
12. Image
13. Cassandra
14. A Hamlet for a Slothful Vassal
15. Fade
16. Machine
17. Der Tanz der Schatten
18. Forever is the World

Theatre of Tragedy vznikli v roce 1993 v norském Stavangeru. V té době přišli s tenkrát originální fúzí doom/death metalu a gothic metalu, přičemž v tomto stylu vydali celkem tři desky - "Theatre of Tragedy" (1995), "Velvet Darkness They Fear" (1996) a "Aégis" (1998). S počiny "Musique" (2000) a "Assembly" (2002) se pak posunuli do elektroničtějších vod. Zlomem ve fungování Theatre of Tragedy byl rok 2003, kdy kapelu opouští zpěvačka Liv Kristine (dnes Leaves' Eyes). O rok později přichází nová zpěvačka Nell Sigland, s níž se Theatre of Tragedy dostali do čistě gothic metalového žánru - důkazem jsou alba "Storm" (2005) a poslední "Forever Is the World" (2009).

Frontman KoRn odhaluje své nové skladby

31. ledna 2011 v 14:34 | Earthworm |  Music News
Frontman kapely KoRn, Jonathan Davis, uploadnul na svůj Soundcloud účet tři své sólové skladby - "Final Days", "Happiness" a "Medicate". Davis pracoval na svém sólovém debutu v několika posledních letech. V roce 2009 v rozhovoru pro The Pulse of Radio řekl: "Chci, aby moje nahrávka bylo to nejlepší, co ze sebe dokážu dostat. Chci, aby byly všechny skladby neuvěřitelné a rozdílné, chci, aby bylo album velmi umělecké a bláznivé, něco, co ještě nikdo předtím neslyšel. Je to hodně jako world music, hodně temné, tvrdé, trochu připomíná hudbu Petera Gabriela. Chci aby byla každá skladba jiná, ne jako u KoRn."

V září roku 2008 vydal Davis na své osobní webové stránce skladbu se jménem "Got Money". Měla by se vyskytnout na jeho albu a je to předělávka rapového hitu od T-Paina a Lil Wayna. Davisova verze nabízí výkony známých hostů - kytaristy Slipknot, Jima Roota, a bubeníka kapely KoRn, Raye Luziera.

Sicmaggot hitparáda: 5. kolo

30. ledna 2011 v 15:16 | Monsterfuck |  Hitparáda
Čtvrté kolo nakonec ovládla kanadská legie Ex Deo, ale dalo jí to fušku, neboť konkurence v podobě domácí UG hordy Maniac Butcher, která se nakonec umístila druhá, si dlouho dobu držela vedoucí pozici. Na dalších dvou postupových místech se seřadili Dying Fetus a banda Devin Townsenda. A je to právě Devin, kdo zůstává posledním přeživším z prvního kola, protože se musíme rozloučit s Němci Callejon; ti to totiž tentokrát dotáhli pouze na předposlední příčku. Ostudně nakonec dopadli zámořští metalcoristé Zao, kteří nedostali jediný hlas.

V pátém kole nejsou nasazeny žádné extrémní chlívárny, ale věci pro potěchu příznivců těch melodičtějších odnoží - mezinárodní rychlíci DragonForce a polská gothic metalová grupa Unsun.

Výsledky hlasování z minulého týdne jsou následující:

---postupující---
1. místo: Ex Deo - Romulus (18 hlasů - 32%)
2. místo: Maniac Butcher - Co dobré pro mne, dobrým jest... (15 hlasů - 27%)
3. místo: Dying Fetus - Your Treachery Will Die with You (10 hlasů - 18%)
4. místo: The Devin Townsend Band - Vampira (8 hlasů - 14%)
---nepostupující---
5. místo: Callejon - Sommer.Liebe.Kokain (4 hlasy - 7%)
6. místo: Zao - My Love, My Love... (0 hlasů - 0%)

Klipy pro páté kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Noctem ve studiu

29. ledna 2011 v 12:48 | Monsterfuck |  Music News
Španělská smečka Noctem se právě chystá do nahrávacího studia Ultrasound v Poratugalsku, aby zde pořídila nástupce dva roky staré desky "Divinity". Novinka prý bude "logickým pokračováním posledního alba, plná nových nuancí, vystavěná na temnějším zvuku s mnohem komplexnější kompozicí". Zároveň půjde o prostřední část trilogie, jíž nastartoval právě poslední počin "Divinity".

"Divinity" vyšlo 20. dubna 2009 v Evropě pod křídly Noisehead a 20. května 2009 v USA pod dohledem Relapse Records. Na albu se jako hosté objevili Christos Antoniou (Septicflesh, Chaostar), který se postaral o orchestrální aranže, a Leal (Forever Salve), který obstaral klávesy.

Yggdrasil zveřenili datum vydání novinky

29. ledna 2011 v 12:43 | Ježura |  Music News
Příznivci řízného folk metalu, zbystřete. Švédská kapela Yggdrasil zanedlouho vydá své třetí řadové album, které ponese jméno "Irrbloss", a jeho nahrávání i produkce proběhly ve švédském studiu Grand Master Audio. Nástupce tři roky starého "Vedergällning" se objeví na pultech 25. dubna.

Při příležitosti desetiletého výročí se kapela rozhodla vydat rovněž remasterované verze svých předchozích počinů "Kvällningsvindar över Nordrönt Land" a "Vedergällning". Obě alba budou vypuštěna do oběhu spolu s novinkou, a jak je při podobných událostech dobrým zvykem, budou obsahovat dříve nevydaný hudební materiál a dočkáme se také rozšířených bookletů, ve kterých najdeme vedle švédských textů vůbec poprvé taky anglické překlady.

The Haunted: detaily o "Unseen"

29. ledna 2011 v 12:38 | Monsterfuck |  Music News
Švédští harcovníci The Haunted zveřejnili seznam songů a obal své nadcházející fošny "Unseen", která vyjde v březnu pod křídly Century Media. Oboje si můžete prohlédnout níže.

The Haunted opět nahrávali v Antfarm Studio v Dánsku se známým producentem Tue Madsenem (Moonspell, Dark Tranquillity ad.). O obálku se postaral jistý Frode, který má již na triku obal k desce "rEVOLVEr" z roku 2004.

Tracklist "Unseen":
01. Never Better
02. No Ghost
03. Catch 22
04. Disappear
05. Motionless
06. Unseen
07. The Skull
08. Ocean Park
09. The City
10. Them
11. All Ends Well
12. Done

Jeden z nových songů - "No Ghost" - už The Haunted předvedli i živě:


Wolf dokončují novinku

29. ledna 2011 v 12:21 | Monsterfuck |  Music News
Heavy metalisté Wolf ze Švédska se právě nacházejí ve studiu Underground, kde se věnují nahrávání nové řadovky "Legions of Bastards", která by skrze Century Media Records měla vyjít v průběhu letošního dubna. S nahráváním by měly být hotovi příští týden.

Předchozí album s názvem "Ravenous" vyšlo v únoru 2009 a šlo celkově o pátý velký počin Wolf. Chystaná novinka "Legions of Bastards" bude tudíž deskou šestou.


Falkenbach - Tiurida

28. ledna 2011 v 23:53 | Monsterfuck |  Recenze
Falkenbach, potažmo, abychom byli přesnější, Vratyas Vakyas, jediný člen tohoto folk metalového projektu z Německa, vždycky balancoval tak trochu na hraně mezi oním hodnotným folk metalem (o němž však není tolik slyšet a jehož jsem já osobně zastáncem) a mezi tím v současnosti tolik proklamovaným folkovým trendem (který já osobně opravdu nemám v oblibě). I když… takhle řečeno to možná nezní zrovna nejšťastněji; aby nám nevzniklo nějaké nedorozumění - to jen aby si někdo nemyslel, že Vratyas je nějaký trendový cucák (vždyť kořeny Falkenbach sahají až do roku 1989!) - řeknu to jinak: Vratyas pod hlavičkou Falkenbach tvoří folk/viking metal (v dřívějších dobách ještě s lehkým nádechem black metalu) natolik inteligentní, aby chutnal příznivcům "pravého" folk metalu, avšak natolik přístupný, aby se líbil i současným pseudo-vikingům. A to je, pokud se nad tím zamyslíte, velké eso v rukávu Falkenbach, neboť ve své podstatě mohou (vlastně může) hrát na obě strany...

Žánrové rozbory už ale ponechme stranou. Hlavním předmětem našeho povídání je totiž čerstvě uklohněná placka "Tiurida", s jejíž výrobou si dal protentokrát Vratyas Vakyas opravdu na čas - šest let je ta nejdelší pauza mezi dvěma dlouhohrajícími deskami v historii Falkenbach (a pokud bych chtěl být opravdu důsledný, řekl bych osm let, neboť "Heralding - The Fireblade" z roku 2005 byl znovunatočený debut "Fireblade" z roku 1995, který však nebyl nikdy vydán). Člověk by mohl dokonce i pojmout podezření, že za takovou dobu Vratyas přijde s nějakým velkým posunem oproti předchozí tvorbě…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Další festivalová nadílka

28. ledna 2011 v 15:27 | Ježura |  Music News
Není to nádhera? Sotva člověk vstřebá novinky z Masters a Metalfestu, hned jsou tu další. Tentokrát jde o slibované rozšíření line-upu pro Brutal Assault, vskutku objemnou posilu na Obscene Extreme a se svoji troškou se hlásí o pozornost i populární Masters of Rock.

>>> A začneme pěkně popořadě. Do Josefovské pevnosti letos krom jiných zavítá také vskutku zajímavá trojice - svoji potemnělou a melancholickou tvorbu přivezou představit Švédové Draconian. Zajímavý zážitek na obzoru... Kdo dává přednost tvrdším záležitostem, určitě nepohrdne polskými Decapitated, kteří se tak spolu s Vader stávají už druhým zástupcem silné polské deathové scény. A komu loni chybělo početnější zastoupení blackmetalových interpretů, letos může pomalu začít jásat, neboť bude mít možnost zhlédnout Nory 1349.

>>> Dnes nezůstanou ochuzeni o informace ani příznivci zavedeného festivalu Obscene Extreme, neboť jeho pořadatelé se vytasili hned s pěti dobrými zprávami. Počítejte se mnou - The Rotted, Le Scrawl, Entrails, Collision a Children of Technology. Jak vidno, seznam důvodů ke spokojenosti se rozšiřuje geometrickou řadou...

>>> Na konec tentokrát zbyl přírůstek do sestavy Masters of Rock - svou festivalovou premiéru na české půdě si odbudou mladí Australané Airbourne, kteří se hrdě hlásí k odkazu svých notoricky známých krajanů, AC/DC. Nadšené ohlasy na loňský pražský koncert jsou dostatečným lákadlem, co myslíte?


Judas Priest pracují na novém materiálu

27. ledna 2011 v 18:55 | Monsterfuck |  Music News
Legendární britští heavy metalisté Judas Priest zahájili práce na následovníkovi vysoce ceněné desky "Nostradamus" z roku 2008. Kapela se vyjádřila, že "vše jde dobře", žádné bližší detaily ale zatím nejsou k dispozici.

Judas Priest dále v mezičase uvedli na pravou míru některé spekulace, které se vyrojily po ohlášení rozlučkového turné "Epitaph", v jehož rámci se zastaví i 28. června v pražské O2 Aréně. "Epitaph" prý v žádném případě neznamená konec Judas Priest, půjde jen o poslední velké světové turné v jejich kariéře (což by teoreticky mělo znamenat, že v budoucnu mohou proběhnout ojedinělá vystoupení, nikoliv už však souvislná koncertní šňůra).

Nová deska Kiss vyjde ještě letos

27. ledna 2011 v 18:29 | Monsterfuck |  Music News
Rockoví velikáni Kiss prozradili, že se už v březnu vydají do nahrávacího studia, kde zaznamenají materiál pro další dlouhohrající placku, která by měla vyjít ještě v letošním roce. Moc informací ještě do éteru vypuštěno nebylo, avšak je téměř jisté, že novinku bude stejně jako v případě minulého "Sonic Boom" opět produkovat kytarista a zpěvák Paul Stanley.


Apocalyptica: "Not Strong Enough" videoklip

27. ledna 2011 v 18:16 | Monsterfuck |  Music News
Finští cellisté Apocalyptica vypustili videoklip k songu "Not Strong Enough" ze svého posledního alba "7th Symphony", které vyšlo loni v září. Na studiové verzi skladby se jako host představil Brent Smith ze Shinedown, jejichž label Atlantic Records však zamezil použití Brentova zpěvu i pro singl a klip, tudíž singlovou verzi přezpíval Doug Robb z Hoobastank.


All Shall Perish jsou u konce nahrávání

27. ledna 2011 v 17:31 | Monsterfuck |  Music News
Zámořská deathcore formace All Shall Perish dokončila nahrávání kytar, baskytary a bicích, a tak jí tudíž zbývá už jen nahrát vokály a dodělat mix, aby byla chystaná, v pořadí celkově čtvrtá řadovka připravena k vydání. Nuclear Blast s tímto nástupcem dva roky starého počinu "Awaken the Dreamers" počítají na přelom jara a léta.

"Nikdy jsem nad deskou nebyl tak nadšený. Bude to nejlepší počin All Shall Perish," vzkazuje kytarista Ben Orum. "Můžu říct, že půjde o jedny z nejagresivnějších a nejimpozantnějších věcí, jaké jsme kdy napsali."


Winds of Plague proti světu

26. ledna 2011 v 18:39 | Monsterfuck |  Music News
Zámořská symfo-deathcorová smečka Winds of Plague pojmenovala své nadcházející album "Against the World", přičemž datum jeho vydání stanovila společně s firmou Century Media na 19. dubna. Deska se natáčela v Los Angeles s producentem Mattem Hydem (Slayer, Hatebreed), jako hosté se na počinu představí zpěváci Jamey Jasta (Hatebreed), Mattie Montgomery (For Today) a Drew York (Stray from the Path) a kytarista Martin Stewart (Terror).

Jeden z nových songů - "Refined in the Fire" - již Winds of Plague prezentovali i na pódiu v Německu. Záznam sledujte zde:


Nášup obalů a tracklistů od Kampfar, Requiem a Vintersorg

26. ledna 2011 v 17:07 | Monsterfuck |  Music News
>>> Norští pagan black metalisté Kampfar vydávají nový opus "Mare" 25. března. Podle oficiální zprávy novinka "otevře novou kapitolu v historii kapely", prý se bude jednat o "opravdový monument black metalu", v němž Kampfar obohacují svůj zvuk o "nové impulsy, aniž by zanevřeli na svůj unikátní styl". Nahrávalo se ve studiu Abyss Petera Tägtgrena ve Švédsku.

"Mare" bude poslední deskou Kampfar, na níž se podílel kytarista Thomas (jeden ze dvou zakládajících členů), jehož styl byl jedním z hlavních poznávacích znamení soundu kapely, neboť, jak Kampfar vždy tvrdili, jejich zvuk byl vždy daný kombinací Thomasova folkového cítění a black metalovými kořeny zpěváka Dolka.

Seznam skladeb a obálka jsou následující:

01. Mare
02. Ildstemmer
03. Huldreland
04. Bergtatt
05. Trolldomspakt
06. Volvevers
07. Blitzwitch
08. Nattgang
09. Altergang
10. Bergtatt (in D Major) [bonus]

>>> Death metalová rubanice Requiem ze Švýcarska vydá svou novinku "Within Darkened Disorder" 6. května v nákladu Twilight Vertrieb. Společně s producentem Andy Classenem (Legion of the Damned, Belphegor, Krisiun) skupina nahrávala ve Stage One Studios v Německu. Společně stvořili níže uvedenou desítku songů.

"Within Darkened Disorder" naváže na fošnu "Infiltrate... Obliterate... Dominate" z roku 2009.

01. I Am Legion
02. Vicious Deception
03. Purified in Flames
04. Omnivore
05. The Plague Without a Face
06. Echoes of War
07. Symbol of Nine
08. Feed the Greed
09. Solemn Sacrifice
10. Within Darkened Disorder

>>> Švédští progresivní folk metalisté Vintersorg pojmenovali svůj sedmý dlouhohrající počin "Jordpuls". Rakouská firma Napalm Records plánuje vydání na 25. března. Těšit se prý můžeme na desku, kde "folk metalové hymny potkávají ledové black metalové pasáže a severské melodie". Každopádně, obal s tracklist vypadají takto:

01. Världsalltets fanfar
02. Klippor och skär
03. Till dånet av forsar och fall
04. Mörk nebulosa
05. Stjärndyrkan
06. Skogen sover
07. Vindögat
08. Palissader
09. Eld och lågor

Další jména pro Masters of Rock a Metalfest

26. ledna 2011 v 15:55 | Ježura |  Music News
Dobré zprávy pro návštěvníky nadcházejících ročníků Masters of Rock a Metalfestu přichystala agentura Pragokoncert. Dalším přírůstkem do řady velkých jmén na lineupu plzeňského Metalfestu se stal přední představitel současné symphonic-metalové scény, nizozemská Epica. Loňské vystoupění těchto sympatických muzikantů na vizovickém Masters of Rock oprávněně sklidilo úspěch a nyní se mohou o jejich kvalitách přesvědčit i ti, kterým to loni nevyšlo.

Co se týče vizovického fenoménu, tentokrát mohou slavit příznivci klasického speedmetalu, neboť na Masters se jim naskytne možnost zhlédnout vystoupení skutečné legendy tohoto žánru - německých Helloween, kteří nedávno vydali vysoko ceněnou desku "7 Sinners".

A bonus na závěr - zájemci o účast na Brutal Assaultu by měli v závěru týdne zbystřit. Podle prohášení pořadatelů bude oznámena další várka kapel. Koho myslíte, že si pro nás Shindy připravil tentokrát?

Rotten Sound: "Self" videoklip

26. ledna 2011 v 15:10 | Monsterfuck |  Music News
Finská grindová bouchačka Rotten Sound vypustila videoklip "Self" ze svého připravovaného počinu "Cursed", který vychází 15. března 2011. Záběry pro video byly pořízeny na koncertě kapely v Tampere, avšak pro klip byla použita studiová verze songu, v níž hostuje Johan Eriksson (Victims).

Další info o "Cursed" je k nalezení ve starší novince, klip "Self" pak zde:


Theatres des Vampires - Moonlight Waltz

25. ledna 2011 v 21:27 | Monsterfuck |  Recenze
Ačkoliv rozhodně nemám nic proti vývoji skupin, ba naopak, pokud jde formace smysluplným směrem, dokážu jej ocenit, ale Theatres des Vampires, ti na to jdou z mého pohledu tak nějak… divně. Od roku 2004, kdy se podoba jejich muziky zlomila, mě jejich desky už prostě přestaly bavit. "Nightbreed of Macabria" (2004) se jim těžce nepovedlo, "Pleasure and Pain" (2005) se ještě relativně dalo poslouchat, ale za to hned s následující "Anima Noir" (2008) opět spadli do těžkého průměru. Reputaci má opět napravit novinka "Moonlight Waltz"… daří se jí to však?

Abych ještě rozvedl onu změnu stylu, což nám rovněž poslouží jako jedna z definic "Moonlight Waltz", jelikož se aktuální počin nijak výrazně neodchyluje od cesty nastolené posledními alby… Především mi vadí, že Theatres des Vampires prostě a jednoduše děsně vyměkli. Netrpím samozřejmě klasickými metalovými mindráky a předsudky typu "to je moc měkký, to kurva poslouchat nebudu", patnáct už mi přece jenom dávno není, ale to neznamená, že bych měl chválit progres tím, diplomaticky řečeno, ne zrovna šťastným směrem. Ono, pokud předchozí tvorbu Theatres des Vampires neznáte, nemyslete si, že by staré desky byly nějaké geniální počiny, ale hrálo jim to tehdy dobře, navíc disponovali docela zajímavou upírskou image (uvědomme si, že začínali v polovině devadesátých let, tenkrát ještě nebyly žádné "Twilighty" a internety plné třináctiletých pseudo gotiček), které se, pravda, zuby nehty drží do teď, ale image vám dobrou hudbu prostě neudělá, byť si někteří stále myslí opak.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Videoklipy od Ozzyho, Times of Grace a Death Angel

25. ledna 2011 v 16:18 | Monsterfuck |  Music News
Ačkoliv se to tak možná nemusí na první pohled jevit, tak Monsterfuck je ve své podstatě líné prase, a tak, místo aby slušně napsal pár novinek, všechno zprasí do jednoho velkého mišmaše. A právě jeden takový teď přichází...

>>> Nejdříve si dejme videoklipy. Kousek "Let It Die", kombinující záběry ze studia a z koncertů, připutoval z dílny Ozzy Osbournea. Song pochází z posledního Ozzyho alba "Scream", které vyšlo v červnu loňského roku, přičemž v říjnu ještě vyšla nové edice, doplněná o nový disk se třemi bonusovými songy a čtyřmi živými záznamy.

A když už jsme u toho Ozzyho... Madman nedávno přidal další vodu na mlýn fanouškům Black Sabbath, když v nedávno rozhovoru pro rádio ABC News prohlásil, že všichni čtyři originální členové - Ozzy, Tony Iommi, Geezer Butler a Bill Ward - v současné době diskutují možnost reunionu této legendární kapely a rovněž nahrání nové desky. Prozatím však ještě nic nebylo rozhodnuto...


>>> Nový klip zveřejnil také projekt Times of Grace, v němž se sešel kytarista Killswitch Engage, Adam Dutkiewicz, a někdejší zpěvák Killswitch Engage, Jesse Leach. "The Forgotten One", pocházejícího z debutového počinu "The Hymn of a Broken Man", který vyšel 18. ledna, sledujte zde:


>>> A do třetice všeho klipového - thrash metalová pumelice Death Angel přichází s "River of Rapture" ze svého posledního počinu "Relentless Retribution" (vyšel v září 2010). Materiál pro video byl natočen během letního turné po boku Soilwork.


>>> S videi pro dnešek končíme, nekončíme však se zveřejňováním jiného druhu. Za prvé máme totiž na programu ještě Švédy In Flames. Ti prozradili název své chystané jubilejní desáté řadovky - bude se jmenovat "Sounds of a Playground Fading" a vyjde 13. května. V současnosti již probíhá finální mix všech 13 skladeb, které kapela zaznamenala v IF Studios. Půjde o první nahrávku kapely bez kytaristy Jespera Strömblada, jenž v loňském roce odešel, a tím pádem i první počin In Flames bez jakéhokoliv zakládajícího člena.

>>> Novou pecku zveřejnili floridští satanáši Deicide - "Into the Darkness You Go" pochází samozřejmě z připravovaného alba "To Hell with God", vycházejícího 21. února. Více informací o počinu tu a onen nový song zase tady.

>>> A definitivně poslední skupina dnešní plnotučné novinky - Samael. Švýcaři odhalili artwork nadcházející desky "Lux Mundi", který je k prohlédnutí níže. Kapela vysvětluje, že obálka znázorňuje sluneční paprsky mířící k symbolu zraku, "prvnímu lidskému smyslu schopnému zachytit světlo", což evidentně hezky koresponduje se samotným názvem alba (v překladu "Světlo světa"). Počin vychází v dubnu a objeví se na něm 12 skladeb.


Within Temptation zveřejnili singl

24. ledna 2011 v 18:28 | Ježura |  Music News
Nizozemská partička Within Temptation měla v posledních letech napilno. V přestávkách mezi kompletací dvou DVD si ústřední pár (Sharon den Adel + Robert Westerholt) našel čas i na rodinné povinnosti a přivedl na svět druhého potomka. Nyní je na cestě třetí přírůstek do rodiny, ale také páté řadové album jménem "The Unforgiving". Za účelem alespoň částečného ukojení zvědavosti fanoušků měl v pátek 21. ledna na britském Rock Radiu premiéru první ze tří plánovaných singlů, nesoucí název "Faster". Kytarista Robert Westerholt komentuje skladbu těmito slovy: "'Faster' je skladba, která nás samotné překvapila. Má svěží, nový zvuk, který skrývá duši a srdce osmdesátých let, z jejichž odkazu čerpá. 'Faster' odráží jeden z našich mnoha hudebních kořenů. V kombinaci s moderními vlivy na novém albu to vypadá, jako když se minulost spojila s budocností a dohromady tak stvořily přítomnost."

"Faster" ale není jediná skladba z nového alba, která se dostala k uším veřejnosti. V rámci traileru k filmu "Me & Mr Jones" byla zveřejněna skladba s názvem "Where Is the Edge" (samotná píseň začíná v 55. vteřině videa). Album "The Unforgiving" vyjde 25. března.


Arakain brzy vydají novinku "Homo Sapiens..?"

24. ledna 2011 v 18:06 | Monsterfuck |  Music News
"CD 'Homo Sapiens..?' je pokračováním úspěšného alba 'Restart' současné pětice Arakainu a jejich typického vystavění skladeb na tvrdém základu s nadstavbou melodického projevu, charakteristického pro široký rejstřík Honzy Toužimského. Skladby místy neúprosně nekompromisní dokážou během tří minut smést posluchače, jindy se převrátí do křehkých aranží v pasážích, které byste u Arakainu nečekali. Nechť jsou toho skladby 'Homo Sapiens', 'Forsage', 'Strážnej anděl' nebo 'Babylon' a další důkazem!," píše domácí metalová veličina Arakain na svém oficiálním webu.

Samozřejmě se jedná o popis připravovaného dlouhohrajícího počinu "Homo Sapiens..?", který by měl vyjít v dohledné době jako na 999 kusů limitovaný digipack, přičemž každý kousek bude číslovaný. Předobjednávat lze již teď na zmiňovaných oficiálních stránkách, a to i v několika výhodných balíčcích - např. CD + vstupenka na jeden z koncertů jarního turné.

Ukázku v podobě songu "Forsage" poslouchejte opět na oficiálním webu.

Brutal Assault a Noc plná hvězd potvrzují další kousky do sestavy

24. ledna 2011 v 17:12 | Monsterfuck |  Music News
>>> Třinecký festival Noc plná hvězd (24.-25.6.2011) potvrdil dalšího headlinera - německé speed metalisty Gamma Ray, kteří se tak zařazují po bok Mr. Big a Pro-Pain. Celá prozatimní soupiska je následující:

Alkehol (CZ), Debustrol (CZ), Doga (CZ), Embassy (CZ), Gamma Ray (USA), Harlej (CZ), Konflikt (SVK), Legendy se vrací (CZ), Mandrage (CZ), Mr. Big (USA), Pro-Pain (USA), Rybičky 48 (CZ), Törr (CZ)

>>> Brutal Assault (11.-13.8.2011), domovem ve vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře, se vytasil hned s trojlístkem lineupových noviců - známými švédskými melo-death metalisty Soilwork, norskou black metalovou vichřicí Tsjuder a britskou hardcore kapelou Your Demise. Sestava vypadá takto:

Dagoba (FRA), Dordeduh (ROM), Einherjer (NOR), Excrementory Grindfuckers (GER), Exhumed (USA), Exodus (USA), Gorguts (CAN), Khold (NOR), Kvelertak (NOR), Morbid Angel (USA), Nevermore (USA), Septicflesh (GRE), Skeletonwitch (USA), Skyforger (LAT), Soilwork (SWE), Suicidal Tendencies (USA), Trigger the Bloodshed (UK), Triptykon (SWI), Tsjuder (NOR), Vader (POL), Your Demise (UK)

>>> A na závěr ještě jeden restík, u něhož naši novinkoví agenti zachrápali - Basinfirefest ze Spáleného Pořící (1.-3.7.2011) odhalil před časem dvojici headlinerů - germánské thrashery Sodom a zámořské nu-metalisty Ill Niño. A ani tentokrát nezapomeneme na kompletní lineup:

Artur (CZ), Basta Fidel (CZ), Brainscan (SVK), Citron (CZ), Dark Gamballe (CZ), Doga (CZ), Dogmen (CZ), Horská chata (SVK), Ill Niño (USA), Latexxx Teens (ITA), Locomotive (CZ), Lord of the Lost (GER), Mandrage (CZ), Manimal (SWE), Pipes & Pints (CZ), První hoře (CZ), Root (CZ), Rybičky 48 (CZ), Scelet (CZ), Škwor (CZ), Snail (CZ), Sodom (GER), The Paranoid (SVK), Törr (CZ), Totální nasazení (CZ), Tublatanka (SVK), Visací zámek (CZ), Vita Imana (SPA), Wohnout (CZ)

Sicmaggot hitparáda: 4. kolo

23. ledna 2011 v 10:21 | Monsterfuck |  Hitparáda
Výsledky ankety jsou jako na houpačce. Jednou s přehledem vyhraješ a podruhé ani nepostoupíš. Takhle před nedávnem dojeli Deep Purple... a historie se teď opakuje u Megadeth. Zatímco druhý týden skončili jasně první, ve třetím týdnu to nedotáhli dále než na nepostupové páté místo. Za nimi už skončil jen skočný projekt Pain Peter Tägtgrena z Hypocrisy.

Zato postupová místa se nám seřadila velice zajímavě. Pro někoho možná překvapivě si první příčku vybojovali death metalisté Dying Fetus se svojí řezanicí "Your Treachery Will Die with You". Na druhém a třetím místě se umístili jediní dosavadní přeživší z kola prvního - The Devin Townsend Band a Callejon. Čtvrtá pozice nakonec připadla římské legii Ex Deo a jejich "Romulus".

Ve čtvrtém kole můžeme tradičně přivítat další dva kandidáty na hlasování. Bylo jen otázkou času, kdy se tu objeví první black metal, tak nač to prodlužovat. A kalibr to bude opravdu těžký - domácí podzemní legenda Maniac Butcher. Společně s nimi jsou pro čtvrtý týden ještě nasazeni Američané Zao.

Výsledky třetího kola jsou následující:
1. místo: Dying Fetus - Your Treachery Will Die with You (13 hlasů - 26.5%)
2. místo: The Devin Townsend Band - Vampira (11 hlasů - 22.4%)
2. místo: Callejon - Sommer.Liebe.Kokain (8 hlasů - 16.3%)
4. místo: Ex Deo - Romulus (7 hlasů - 14.3%)
---nepostupující---
5. místo: Megadeth - Sweating Bullets (6 hlasů - 12.2%)
6. místo: Pain - Follow Me (4 hlasy - 8.2%)

Klipy pro čtvrté kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek.

Sons of Seasons: detaily o albové dvojce

23. ledna 2011 v 9:34 | Monsterfuck |  Music News
Progresivně-symfonická skupina Sons of Seasons, jíž vede klávesista (a v případě Sons of Seasons i kytarista) Oliver Patolai z Kamelot, se chystá na vydání svého druhého řadového počinu "Magnisphyricon" - stane se tak s příchodem 1. dubna v režii Napalm Records.

Kapela slibuje, že novinka mnohem více impozantní než její předchůdce "Gods of Vermin" z roku 2009 a že půjde o "smělý krok do neprobádaných hudebních oblastí". Posluchači si prý budou moci pošmáknout jak na vysoké technické zručnosti, tak i na snadno zapamatovatelných melodiích.

Tracklist "Magnisphyricon":
01. Magnisphyricon: Temperance
02. Bubonic Waltz
03. Soul Symmetry
04. Sanctuary
05. Casus Belli I: Guilt's Mirror
06. Magnisphyricon: Adjustement
07. Into the Void
08. A Nightbird's Gospel
09. Tales of Greed
10. Lilith
11. Casus Belli II: Necrologue to the Unborn
12. Magnisphyricon: The Aeon
13. 1413
14. Yesteryears