Umbrtka - IVO / War for War - Věž smrti

21. prosince 2010 v 0:21 | Monsterfuck |  Recenze
Není žádným tajemstvím, že Lord Morbivod z Plzně patří v naší malé kotlině k těm nejaktivnějším hudebníkům. Navíc - a to je nutno opravdu ocenit - se mohou v podstatě všechny jeho projekty pyšnit nezanedbatelnou osobitostí a do jisté míry i originalitou, zvláště pak co se textové stránky týče. Nejprovařenější jsou jednoznačně skřeti Trollech, kteří si již stihli vybudovat silné renomé v rámci českého undergroundu, v těsném závěsu pak následují kanálníci Stíny plamenů. Nutno říci, že právě tyto dvě kapely jako jediné z Morbivodových projektů hrají živě, avšak nejsou zdaleka nejaktivnější. Tento titul lze bez zaváhání přiklepnout Umbrtce, pod jejímž jménem solí Morbivod a jeho tři kumpáni nahrávku za nahrávkou. A zrovna letošní rok je hlavní protagonista našeho dnešního povídání opravdu čilý, ať pod křídly oné Umbrtky či ostatních skupin. S nadsázkou by se dalo prohlásit, že v roce 2010 je přemorbidováno až hanba. V únoru Umbrtka a "Kovový háj", v březnu "Jasmuz" od Trollech, v létě pak další Umbrtka a také "Věž smrti" od War for War, jediného jednočlenného projektu Morbivoda. A právě poslední dvě jmenovaná alba jsem si dovolil přiřadit k sobě a proprat je v jedné recenzi…

Umbrtka - IVO


Na první poslech je nová dávka prachmatického metalu opět zase někde jinde než její předchůdci. Po intimnějším, polo-akustickém "Kovový háj" se na "IVO" (alias "Industriální velké obrození") vrací opět ostřejší kytarové riffy, ale… v podobě mnohem více avantgardnější než kdy dřív. I když i v minulosti se skupina nebála píchnout do něčeho neočekávaného, "IVO" je v tomto směru jednoznačně nejdál. Umbrtka se čím dál tím více profiluje do projektu, který si sám na sebe ve svém současném rozpoložení neklade takřka žádné hranice. Ani v pomatení smyslů se současná podoba Umbrtky prostě nedá nazvat black metalem, jak tomu bývalo kdysi. V případě "IVO" už bych se nebál označení čistá avantgarda, v některých skladbách ještě umírněnější, v jiných zase nezřízená takovým způsobem, až se člověk nestačí divit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pazzy Pazzy | 21. prosince 2010 v 9:17

To vypadá na pořádnej úlet, působí to na mě depresivně už jen z obrázků a jména :-?

2 Monsterfuck Monsterfuck | 21. prosince 2010 v 23:39

Depresivní není to správný slovo, v případě War for War bych řekl spíš znepokojující, hlavně díky textům. Ale úlet to je v obou případech, to jo, ale to já beru jako klad :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama