Massemord - The Madness Tongue Devouring Juices of Livid Hope

5. prosince 2010 v 15:52 | Monsterfuck |  Recenze
Aby nám tu nevznikla nějaká mýlka, nejsou Massemord jako Massemord. Smečky tohoto jména běhají po světě celkem dvě. Jedni Massemord pocházejí z Norska, i když už několik let sídlí ve slunné Itálii. Prezentují se klasickým "bzučivým" black metalem, ale rozhodně ne nedobrým - osobně bych doporučil zejména jejich debut "Skogen Kaller" z roku 2003. Nás však dnes zajímají Massemord č.2 - Massemord z Polska, okolo nichž je situace malinko zamotaná. Jedná se vlastně o uskupení několika hudebníků, kteří společně tvoří pod dvěma jmény (neboli máme dvě skupiny s téměř totožnou sestavou… jen v Massemord je navíc bubeník Priest) - jednak to jsou samozřejmě Massemord, tím druhým projektem je Furia. Samozřejmě to není jediná asociace, kytarista Nihil se kupříkladu nedávno podílel třeba na projektu Morowe, kteří svůj výborně hodnocený debut "Piekło.Labirynty.Diabły" vydali v červnu.

Furia vždy představovala ty lehce experimentálnější choutky, zatímco v Massemord čtveřice Namtar-Nihil-Voldtekt-Sars (+ ještě ten Priest) ukájela svoji chuť po totální black metalové apokalypse. První dvě desky "Let the World Burn" (2007) a "The Whore of Hate" (2008) představovaly rychlý a brutální black metal bez smilování, kde vládly ostré riffy, kulometné salvy bicích a samozřejmě krkavčí, nakřáplý vokál. S očekáváním obdobného inferna jsem vrazil do přehrávače i placku "The Madness Tongue Devouring Juices of Livid Hope", jenže to, co se na mě z reproduktorů vyvalilo, mne dokonalo uzemnilo, nic podobného jsem vskutku nečekal…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Whiplash Whiplash | 6. prosince 2010 v 14:10

Tady má nárok na 10/10 jenom Black Metal? :-)

2 Maddog Maddog | 6. prosince 2010 v 14:34

[1]: Nikdo tě nenutí to číst.. ba naopak.. nikdo ti nebrání se příhlásit jako další redaktor a dávat desítky tvym oblíbenym albům ;-)

3 Stvoření Stvoření | 6. prosince 2010 v 14:38

[2]:Já bych mu v tom teda bránil... dávat desítky svým oblíbeným albům si může dávat na svoje soukromý stránky, tady by to chtělo trošku objektivity. ;)

4 Maddog Maddog | 6. prosince 2010 v 15:00

Já bych v tom takovej problem neviděl.. Pokud by nedával 10 každý hovadině tak by to určitě prospělo pestrosti blogu.. tady de spíš o to ,že kdyby se fakt přihlásil a napsal pár recenzí, zjistil by podle pár negativních komentářů ,že recenzent si nehledá čtenáře podle toho co se jim líbí ale čtenáři si hledají recenzenty podle vlastní chuti.. potom jeho příspěvek ztrácí smysl ,protože hudebních webů ja na netu spousta a je jenom o chvilce hledání narazit na toho "správného" recenzenta ;-)

btw. recenze je z principu subjektivní a s objektivitou nemá vůbec nic společnýho ;-)

5 Monsterfuck Monsterfuck | 6. prosince 2010 v 17:36

Věčný téma hodnocení :-D Moc bych to neřešil - to číslo tam je jen orientační, důležitý je samotný text. Maddog to řekl přesně - recenze je subjektivní, tzn. jenom jeden názor recenzenta, to je nutno brát v potaz. Navíc my tu ty desítky nestřílíme jen tak, ale opravdu výjimečně, když to vážně stojí za to a vzhledem k tomu, že Seda, kterému tenhle žánr zas tolik neříká, hodnotil 9, nebude to asi moc přestřelený. Netvrdím ale, že se to nutně musí líbit všem - klidně napište do komentářů svůj názor a případně i proč s recenzí nesouhlasíte, my si rádi zadiskutujeme :-)

A k tomu popíchnutí ohledně black metalu - na desítku má u mě nárok každý opravdu výjimečný album, ne jen black metal... to, že tu desítky ode mě schytaly vesměs jen BM desky, je už jenom a pouze náhoda.  To je asi tak všechno, co bych ke "kauze 10" řekl... :-)

6 Stvoření Stvoření | 6. prosince 2010 v 18:35

a já čekal že bude flame... :(

7 Maddog Maddog | 6. prosince 2010 v 19:49

[6]: škoda no :-D

8 voliminal voliminal | 6. prosince 2010 v 20:51

Počin to je určitě zajímavej...Ale nedovedu si představit jak s tim koncertujou jestli vůbec...a je tak určitě těžší zaujmout na koncertě posluchače, který kapelu nezná jako třeba já...proto bych tomu 10/10 nedal...spis 8/10...ale je fakt že to za tech cca 35 minut fakt nenudi a krasne se u toho usíná ;-)

9 Seda Seda | 7. prosince 2010 v 12:16

Podle me je to kapela, ktera na zivo nehraje (ze, Monsterfucku? :D)

10 Monsterfuck Monsterfuck | 9. prosince 2010 v 21:49

Massemord i Furia koncerty hrají, ale většinou jen sporadicky, pár akcí do roka. Jestli ale hrajou The Madness Tongue..., to netuším.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama