Prosinec 2010

Slipknot potvrzeni pro anglický Sonisphere

3. prosince 2010 v 12:34 | Monsterfuck |  Music News
Americká maskovaná kapela Slipknot začíná vykazovat první známky aktivity po smrti svého baskytaristy Paula Graye v květnu letošního roku. V létě 2011 by mělo proběhnout koncertní turné, jehož první potvrzenou zastávkou je slavný anglický festival Sonisphere, který se odehraje 8.-10. července v Knebworth. Další data by měla být potvrzena časem, je však dost pravděpodobné, že mezi nimi budou i některé další evropské mutace Sonisphere...

Novinky...

2. prosince 2010 v 19:51 | Monsterfuck |  Blog News
V táboře Sicmaggot došlo nedávno k několika malým změnám a obměnám, které si v rámci této novinky sesumírujeme. Aby to bylo přehlednější, trochu si to očíslujeme...

1) Byl vytvořen nový Facebook profil Sicmaggot, který nahradí ten stávající spojený s Rockmetalem. Pokud chcete být pravidelně informováni o aktualizacích na našem webu či diskutovat s redaktory, rozhodně nezapomeňte si nás přidat :-)

Zcela nově naše malá stránka expanduje na další sociální síť - Last.fm.


A na závěr okupujeme svůj prostor taktéž na MySpace. Tento profil je zaměřený především na komunikaci se samotnými kapelami, pokud jste však uživatelé i této sociální sítě a budete mít zájem se s námi spřátelit, rozhodně budeme jenom rádi:-)


Odkazy na všechny tři profily najdete také v levém menu těsně pod rozcestníkem rubrik.

2) Po dlouhé době bylo taktéž aktualizováno už lehce zatouchající Info o blogu. S tím je spojena i změna redakčního emailu na otis666@seznam.cz. Pokud máte jakékoliv dotazy, připomínky či zájem o spolupráci, směřujte se maily právě sem!

3) Rovněž připomínáme naši Knihu návštěv, která je již notně opředena pavučinami, kde můžete živě diskutovat takřka o čemkoliv. Stejně tak i komentáře u samotných článků nejsou na ozdobu, ale na diskuzi a vaše názory o daném tématu. Klidně můžete napsat, co vás pálí na jazyku a klávesnici, my vám hlavu neutrhneme, právě naopak - budeme jen rádi za jakékoliv reakce :-)

4) I když to nejspíše bude jako vždy zbytečné, připomínáme, že pokud byste měli zájem se na Sicmaggot podílet jako redaktoři, není nic snadnějšího, než se přihlásit na již zmiňovaném emailu otis666@seznam.cz pro více informací. Stačí umět česky, disponovat alespoň základní znalosti angličtiny, gramatiky, schopností dát dohromady nějakou tu smyslplnou větu a hlavně chutí psát. A samozřejmě také není na škodu poslouchat metalovou, potažmo rockovou muziku :-)

To by mělo být prozatím v rychlosti vše. Doufáme, že nám zachováte svou přízeň a budete nás navštěvovat i nadále. Hranice půl milionu návštěv se nezadržitelně blíží, tak s chutí do toho!

Monsterfuck & Sicmaggot team

Death metalové inferno v podání Deicide v únoru

2. prosince 2010 v 17:48 | Monsterfuck |  Music News
Death metaloví veteráni Deicide oznámili informace o své další desce. Přesně dle infernální tradice půjde opět o pěkně pekelný počin jak se patří. "To Hell with God" vyjde 15. února s cejchem Century Media, produkci si vzal na starost Mark Lewis (The Black Dahlia Murder, Chimaira).

Tracklist a obal:

01. Save Your
02. Empowered by Blasphemy
03. Conviction
04. Hang in Agony Until You're Dead
05. To Hell with God
06. Servant of the Enemy
07. Witness of Death
08. Angels in Hell
09. Into the Darkness You Go
10. How Can You Call Yourself a God

Nové videoklipy

2. prosince 2010 v 15:00 | Theorrow |  Music News
>>> První videoklip, který nás dnes čeká, pochází z dílny nového projetku Times of Grace. Je to projekt, v němž figurují ex-zpěvák Killswitch Enagage Jesse Leach a kytarista z Killswitch Engage, Adam Dutkiewicz.

Klip byl natočen v Pittsburghu s režisérem Robby Starbuckem, který již spolupracoval s August Burns Red, Silverstein, A Static Lullaby, A Skylit Drive.

Song "Strength in Numbers" pochází z nadcházejícího debutu jménem "The Hymn of a Broken Man", který vyjde 18. ledna u Roadrunner Records.


>>> Další videoklip je od německých Tankard, a to k písni "Rules for Fools". Píseň je z jejich čtrnáctého alba "Vol(l)ume 14", které vyjde 17. prosince skrz AFM Records. Nebudu to dále okecávat a hurá na video:


Redakční eintopf #13 - prosinec 2010

1. prosince 2010 v 19:53 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Kolotoč desítek vydávaných alb se na sklonku roku opět uklidňuje, nezastavuje se však úplně! Většina redakce Sicmaggot se rozhodla strávit mrazivý podzim v zaplivané pivnici německých opilců Tankard, jenže jejich alkoholem nasáklý thrash metal evidentně není zas až takové terno, neboť index očekávání oněch redaktorů se podobně jako venkovní teploty pohybuje v arktických hlubinách. A co vy? Skončíte v pivním opojení společně s většinou naší notorické redakce, nebo dáte přednost mlhou opředenému pohanskému black metalu v podání Helrunar? Nebo to snad bude úplně jiná deska? Nezapomeňte svůj názor sdělit celému světu v komentářích!

Monsterfuck pro prosinec: Helrunar - Sól

Prosinec je oproti předchozím, co do vydávání desek hektickým měsícům tradičně volnější a tím pádem také trochu slabší - už jen proto, že není tolik na výběr. Na druhou stranu, i to má své výhody, neboť jsem byl tentokrát ušetřen obvyklého problému, kdy se člověk musí rozhodovat mezi dvěma alby. Nemusel jsem ani moc dlouho přemýšlet, abych zvedl svůj hnát pro novinku Helrunar, kteří v rámci německého black metalu (navíc pohansky laděného, jenž, co si budeme povídat, staví ve většině případů spíše na ohraných klišé), patří k tomu lepšímu. "Sól" navíc bude dvojnásobná nálož v podobě vlastně dvou alb "Sól I - Der Dorn im Nebel" a "Sól II - Zweige der Erinnerung". Nebudu vám věšet bulíky na nos, Helrunar přece jen nejsou skupina, díky níž bych nemohl v noci usnout, ale vzhledem k tomu, že mě poslední počin "Baldr ok Íss" dost bavil, novinku si jistě seženu, a pokud by měla být ve stejné kvalitě jako její předchůdce, vyplatí se to.

DATUM VYDÁNÍ: 31. 12.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Earthworm pro prosinec: Tankard - Vol(l)ume 14

Nic, nic a nic... stejně jako kolegové vybírám Tankard. Beer metal by si měl oblíbit snad každý Čech, ne? Když už nic jiného, tak mi novinka alespoň pomůže je nějak lépe poznat, zatím jsem slyšel jen pár skladeb. Snad to v lednu bude lepší.

DATUM VYDÁNÍ: 17. 12.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 4/10

Seda pro prosinec: Tankard - Vol(l)ume 14

To je ale slabý měsíc... Není tu skoro nic zajímavého a nic, co by mě zajímalo. Výběr tedy musel být mezi něčím, co alespoň znám. Výběr se ztenčil na pouze dvě kapely - Tankard a Motörhead. Obě jsou už na scéně dlouho a obě se stále prezentují stejným zvukem, neočekávám tedy nic převratného. A vítězem se pro mě stávají Tankard, kteří předvedli sympatickou show na letošním Brutal Assaultu. Kdo by to byl řekl, že se mi v eintopfu někdy objeví nějaký thrash. No, uvidíme, co z desky vyleze. Já od ní skoro nic nečekám.

DATUM VYDÁNÍ: 17. 12.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 2/10

Theorrow pro prosinec: Tankard - Vol(l)ume 14

Budu už se opakovat jako další, ale tenhle měsíc je snad nejhorší z celého roku. Hledal jsem důkladně a jediné, co jsem našel, byli Tankard. Já od toho bohužel vůbec nic neočekávám, protože thrash metalu moc neholduji.

DATUM VYDÁNÍ: 17. 12.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 2/10

Deska měsíce dle redakce: Tankard - Vo(l)lume 14

Barometr očekávání v redakci: 8/40


Optimista měsíce: Monsterfuck Úžasný
Pesimista měsíce: Seda / Theorrow Křičící

Amon Amarth: název další placky prozrazen

1. prosince 2010 v 19:20 | Monsterfuck |  Music News
Švédští melo-death metalisté Amon Amarth vyzradili název své chystané řadové novinky - "Surtur Rising". Celkově již osmé velké album těchto vikingů by mělo vyjít na jaře příštího roku pod hlavičkou Metal Blade. Další detaily o tomto nástupci dva roky starého počinu "Twilight of the Thunder God" by měly přijít brzy.

Курск konečně vydají druhou desku

1. prosince 2010 v 18:39 | Monsterfuck |  Music News
Rusky zpívající finští doom metalisté Курск konečně našli vydavatele pro svojí druhou desku. Jméno labelu sice ještě oznámeno nebylo, pár důležitých informací o samotné nahrávce však ano. Album se bude jmenovat "Ниже" a vyjde 9. února 2011, obsahovat bude deset skladeb, jejichž celková délka by se měla pohybovat okolo hodiny čistého hracího času. Dále byl prozrazen ještě tracklist, který si můžete prohlédnout níže (uvedeny jsou originální ruské názvy v azbuce, v závorkách jsou neoficiální přepisy do latinky a oficiální překlady do angličtiny):

01. Гифарус (Gifarus / Girafus)
02. После (Posle / After)
03. Аллея Сталина (Alleja Stalina / The Alley of Stalin)
04. Чужой (Chužoj / Stranger)
05. Фелица (Felica / Felitsa)
06. Разрыв (Razryv / Rupture)
07. Бурлаки на Волге (Burlaki na Volge / Burlaks on the Volga)
08. Бардак (Bardak / Brothel)
09. Товарищам (Tovariščam / Comrades)
10. Вальс Смерти (Valc Smerti / Death Waltz)

Machine Head pracují na novém materiálu

1. prosince 2010 v 18:01 | Monsterfuck |  Music News
Americká skupina Machine Head už začala pracovat na svém dalším dlouhohrajícím počinu, který bude navazovat na tři roky starou, fanoušky i kritikou nadšeně přijatou desku "The Blackening". Aktuální zprávy z tábora Machine Head hovoří, že dvě skladby už jsou kompletně hotové v demo podobě a na dalších se pracuje. Podle plánu začne kapela s ostrým nahráváním v dubnu, Roadrunner Records s vydáním předběžně počítají na konec roku 2011.


Brutal Assault potvrzuje prvních sedm kapel

1. prosince 2010 v 17:42 | Monsterfuck |  Music News
Český festival Brutal Assault, jehož 16. ročník se odehraje 11.-13. srpna 2011 již tradičně ve vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře, potvrdil prvních sedm skupin, které zde vystoupí. Jsou to následující smečky (v abecedním pořadí):

  • Excrementory Grindfuckers (GER) - grindcore
  • Kvelertak (NOR) - experimental hardcore metal
  • Morbid Angel (USA) - death metal
  • Skeletonwitch (USA) - black/thrash metal
  • Skyforger (LAT) - pagan/folk/black metal
  • Suicidal Tendencies (USA) - hardcore
  • Trigger the Bloodshed (USA) - technical brutal death metal

Další novinky se týkají vstupenek, jejichž předprodej bude spuštěn na třech zastávkách Winter Assault - 10. prosince v Praze, 11. prosince v polském Krakově a nakonec 12. prosince v Bratislavě na Slovensku. Vystoupí zde Napalm Death, Immolation, Macabre, Hypnos a ČAD. První emise lupení bude tradičně v limitovaném počtu v ceně za jeden tisíc chechtáků. Zbytek, který se neprodá na Winter Assault, půjde 13. prosince do internetového předprodeje. Po vyprodání se bude cenu zvedat.

Vreid s detaily o chystaném počinu

1. prosince 2010 v 17:19 | Monsterfuck |  Music News
Norští black metaloví válečníci Vreid se rozhodli své nadcházející album pojmenovat "V". Jak již název napovídá, půjde o celkově pátou dlouhohrající desku v historii Vreid. Firma Indie Recordings stanovila datum vydání na 7. února 2011.

Kapela se vyjádřila, že "V" bude v kontextu jejich diskografie albem změn. Vůbec poprvé Vreid nahráli desku úplně sami bez pomoci kohokoliv zvenčí, a to včetně předprodukce, produkce i mixu, navíc s úplně novým vybavením, neboť baskytarista Hváll své Studio 1184, kde "V" vzniklo, kompletně přebudoval. Další význačnou změnou je příchod (staro)nového kytaristy Stiana "Strom" Bakketeiga, s nímž se ostatní členové znají už z dávných dob Windir.

Obálku a tracklist "V" si prohlédněte vpravo, resp. na konci článku.

Vreid povstali z popela viking metalové legendy Windir - hned tři zakládající členové Vreid zde působili. Po smrti Valfara, ústřední postavy Windir, v lednu 2004 se zbývající posádka rozhodla nepokračovat pod stejným jménem (byl odehrán pouze vzpomínkový koncert 3. září 2004 v Oslu, který později vyšel jako DVD "SognaMetal") a založila právě Vreid s novým kytaristou Esem. Ten v roce 2009 Vreid opouští a místo něj přichází právě Stian "Strom" Bakketeig, čímž se provázanost Vreid s Windir stává ještě silnější než kdy dřív.

Tracklist "V":
01. Arche
02. The Blood Eagle
03. Wolverine Bastards
04. The Sound of the River
05. Fire on the Mountain
06. The Others & the Look
07. Slave
08. Welcome to the Asylum
09. Then We Die