Prosinec 2010

Children of Bodom a nálož o novém albu

10. prosince 2010 v 18:45 | Earthworm |  Music News
Známá finská metalová kapela Children of Bodom, kterou vede moderní "guitar hero" Alexi Laiho, vydá své nové album "Relentless Reckless Forever" dne 8. března 2011 přes Universal Music. Album se nahrávalo v Petrax Studios ve Finsku se známým producentem Mattem Hydem (Slayer, Monster Magnet) a bude to v pořadí sedmá deska těchto velikánů. Tracklist vypadá takto:

01. Not My Funeral
02. Shovel Knockout
03. Roundtrip to Hell and Back
04. Pussyfoot Miss Suicide
05. Relentless Reckless Forever
06. Ugly
07. Cry of the Nihilist
08. Was It Worth It?
09. Northpole Throwdown
10. Party All the Time [Eddie Murphy cover]


"Na tomto albu jsme pracovali supertvrdě, po šest týdnů jsem skoro nespal," konstatuje Alexi Laiho. "Ale byli jsme rozhodnuti udělat naši nejlepší desku, takže jsme byli ochotni makat, ať to stojí cokoliv. A producent Matt Hyde, který nás kopal do prdelí 24/7, udělal výsledek ještě lepší, takže jsme už víc než nedočkaví s vypuštěním alba do světa."

6. října natočila kapela energický klip k singlu "Was It Worth It?" s režisérem Dalem Resteghini a spojila v něm síly s jedněmi z nejlepších skaterů na světě - Chrisem Colem, Jamiem Thomasem a Tomem Astou. Alexi Laiho o skladbě řekl: "Je to totální party song. Není to typická Bodomovina, ale je to jedna z mých oblíbených skladeb a je dost tvrdá." Zde můžete vidět upoutávku k videoklipu:


Einherjer podepisují s Indie Recordings

10. prosince 2010 v 18:38 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní viking metalisté Einherjer z Norska dokončují práce na své comebackové desce, o jejíž vydání se na jaře postará label Indie Recordings, s nímž kapela právě podepsala smlouvu. Bude se jednat o pátý dlouhohrající počin, více informací brzy.

Kořeny Einherjer se datují do roku 1993. Svého času se jednalo o jednu z prvních skupin, která začala čerpat ze severské mytologie při tvorbě metalové hudby, a právem jsou tak považováni za jednoho ze zakladatelů viking metalu. První velká deska "Dragons of the North" vyšla po demech "Aurora Borealis" (1994) a "Leve Vikingånden" (1995) v roce 1996. Kapela svou činnost ukončila roku 2004 po vydání rozlučkové desky "Blot" (2003). Tři čtvrtiny tehdejší sestavy nasměřovaly své kroky do thrash metalového projektu Battered, aby v roce 2008 obnovily koncertní činnost Einherjer a začaly pracovat na svém pátém opusu.

Midnattsol bez kytaristy, zato ale s dalším albem

10. prosince 2010 v 13:45 | Monsterfuck |  Music News
Německo-norští gothic-folk metalisté Midnattsol oznámili název a datum vydání své třetí velké desky - počin pojmenovaný "The Metamorphosis Melody" vyjde 25. března 2011. Kapela slibuje, že "The Metamorphosis Melody", která byla nahrána s producentem Markusem Stockem ve Studio E (Secrets of the Moon, Lacrimas Profundere), vyjde i v limitované edici s bonusovým DVD a bonusovou skladbou, kterou nazpíval kytarista Daniel Droste.

Konkrétně Daniela Drosteho se týká i další zpráva z tábora Midnattsol - rozhodl se totiž řady skupiny opustit, aby se mohl naplno věnovat své druhé (teď už vlastně první) kapele - funeral doom metalovému projektu Ahab (na fotce). Ahab v současnosti pracují na prvních nápadech pro svůj třetí dlouhohrající monument. Ten předchozí pod názvem "The Divinity of Oceans" vyšel 24. června 2009.


Belphegor streamují vál z nadcházející desky

10. prosince 2010 v 13:23 | Monsterfuck |  Music News
Black/death metaloví harcovníci Belphegor z Rakouska zveřejňují první song ze své připravované desky "Blood Magick Necromance". Jedná se o vál s názvem "Impaled Upon the Tongue of Sathan", poslouchat můžete na oficiálním Facebook profilu Belphegor.

"Blood Magick Necromance" vychází oficiálně 14. ledna na Starém kontinentu a 8. února v zámoří. Dlouholetého producenta Andyho Classena ze studia Stage One tentokráte kapela vystřídala za všemi mastmi mazaného Švéda Petera Tägtgrena (Hypocrisy, Pain) z Abyss Studios. Jak to při nahrávání vypadalo, si můžete prohlédnout níže ve studio reportu. Obálku a tracklist si můžete prohlédnout ve starší novince.


Aborym - Psychogrotesque

9. prosince 2010 v 21:05 | Monsterfuck |  Recenze
Psychogrotesque
Ačkoliv si (možná celkem naivně) dovoluji sám sebe považovat za člověka, který má o metalové scéně relativně slušný přehled, nemůžu prostě slyšet všechno. A tak se sem tam stane, že některé známé, ba přímo kultovní kapely naposlouchané prostě nemám. Ano, tušíte samozřejmě správně, jedním z těchto případů byli až do současnosti i Aborym z Itálie. Měl jsem o nich ponětí, matně věděl, jakou hudbu produkují, ale nikdy jsem si ještě nenašel čas na plnohodnotné vstřebaní nějaké jejich nahrávky. Jak už to tak ale bývá, vše se jednou zlomí a stalo se v mém případě i s Aborym a jejich nejnovějším počinem "Psychogrotesque".

Možná si řeknete, jestli vůbec může člověk neznalý předchozí tvorby daného uskupení psát recenze na některou z jejich desek. Na jednu stranu máte samozřejmě pravdu, znalost předcházejících nahrávek při psaní článku jistě na škodu není, na druhou stranu však i tento "laický" přístup má své nesporné výhody… vždyť uznejte sami, kolikrát se už stalo, že redaktor pohanil předmět své recenze jenom proto, že minulé album měl radši? Kolikrát už recenzenti odepsali excelentní nahrávky jen proto, že nedokázali skousnout vývoj skupiny? Nebo naopak vychválili průměrný počin, protože měli ke kapele srdeční vztah? Ano, odpověď všichni známe - nesčetněkrát se to stalo a nesčetněkrát ještě stane. A musel bych být pokrytec, kdybych tvrdil, že mně samotnému se tomuto neduhu daří vyhýbat - ne, nedaří, ale máloco se s tím dá dělat, jelikož recept na 100% redaktorskou objektivitu ještě vynalezen nebyl. Tentokrát však toto neplatí, ne dnes, Aborym totiž mají to štěstí (smůlu?), že k jejich "Psychogrotesque" přistupuji bez jakýchkoliv předsudků, s čistou hlavou a hodnotím pouze to, co slyším, bez sebemenších postranních vlivů…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kataklysm a Six Feet Under připravují DVD

9. prosince 2010 v 18:16 | Monsterfuck |  Music News
>>> Obě v nadpisu zmíněné death metalové veličiny se chystají v budoucnu vydat DVD. Začněme u kanadských Kataklysm, kteří toho ovšem moc neprozradili - prý se má jednat o výroční vydání k 20 letům.

>>> Oproti tomu zpěvák Chris Barnes ze Six Feet Under (na fotce) se o novém koncertním záznamu, ale i novém albu rozpovídal o dost více. DVD "Wake the Night! Live in Germany" vyjde v dubnu a půjde o zachycení setu kapely z festivalu Party San 2009. Chris jej přirovnává k předchozímu "Live With Full Force" z roku 2004 s tím rozdílem, že kromě "excelentní show a úžasného publika" bylo odehráno v noci za přítomnosti pyrotechniky a natočeno na kamery s vysokým rozlišením.

Co se týče studiové novinky, Barnes se nechal slyšet, že nepůjde o žádný návrat ke kořenům, ale o "další krok v evoluci Six Feet Under". Máme se těšit na spoustu překvapení a na nové perspektivy hudby kapely. Počin by měl na přelomu let 2011/2012.

Ektomorf: "Sea of My Misery" video

9. prosince 2010 v 16:21 | Monsterfuck |  Music News
Maďarští kanci Ektomorf zveřejňují další videoklip ke svému aktuálnímu albu "Redemption", které oficiálně vychází 17. prosince letošního roku. Tentokrát si vzali na paškál pomalejší kousek "Sea of My Misery". Jelikož informace o "Redemption" tu už několikrát proběhly, nebudeme se jimi dnes už zdržovat (v případě potřeby využijte vyhledávání ;)) a skočíme rovnou na samotný klip:


DevilDriver odhalili cover k nové desce

8. prosince 2010 v 22:18 | Seda |  Music News
Američtí drtiči DevilDriver vyšli ven s finální verzí artworku, který bude reprezentovat už pátou desku s názvem "Beast". Datum vydání je stanoveno na 22. února příštího roku. Vše zprostředkuje Roadrunner Records, produkce se ujal Mark Lewis (Trivium, Chimaira, All That Remains). DevilDriver ve studiu nahráli celkově asi 14 písní a počítá se, že na desce se objeví 11 nebo 12 z nich.

Zpěvák Dez Farara okomentoval "Beast" takto: "Tato nahrávka je extrémní. Útočí ze začátku až do konce. Jestli jste měli rádi 'The Last Kind Words' z roku 2007, tak tohle je jako ono na steroidech a cracku, řídící Buick Skylark 200 mil za hodinu přímo do Vegas."

Názvy budou následujicí (bez pořadí)
* Dead to Rights
* Hardened
* Bring the Fight (to the Floor)
* Shitlist
* Talons Out (Teeth Sharpened)
* Blur
* You Make Me Sick (Sacred Secrets)
* The Blame Game
* Coldblooded
* Crowns of Creation
* Lend Myself to the Night

Festivaly Metalgate a Czech Death Fest se spojují v jeden

8. prosince 2010 v 18:26 | Monsterfuck |  Music News
Až do teď samostatné české festivaly Metalgate a Czech Death Fest se na základě dohody pořadatelů obou spojily do jednoho a do příští festivalové sezóny tak vyrazí pod sjednoceným názvem Metalgate Czech Death Fest. Akce se uskuteční ve dnech 11. a 12. června 2011. v Červeném Kostelci. Více v tiskové zprávě:

"Metalgate a česká death metalová stálice, formace Tortharry, s velkou radostí představují nejnovější společný projekt, unikátní fůzi letních metalových festivalů Metalgate OpenAir a Czech Death Fest. Obě dříve samostatné akce si byly svým formátem a zaměřením primárně na českou metalovou scénu velmi podobné, a tudíž se jejich sjednocení přímo nabízelo. A tak se i stalo. Na podzim 2010 se oba pořadatelské subjekty dohodly na společném postupu a to, co bylo do té doby v rovině teoretických úvah, začalo dostávat konkrétních obrysy.

V pátek 10.6. a v sobotu 11.6.2011 se v Autocampu Brodský v Červeném Kostelci uskuteční výsledek našeho společného snažení, festival Metalgate Czech Death Fest OpenAir 2011. Během dvou dnů se na jednom podiu představí celkem 30 kapel, včetně dvou headlinerů. Jelikož festivalová dramaturgie vznikala rovněž v součinnosti, těšit se můžete jak na průřez metalovými styly a sub-žánry, který byl doposud charakteristickým znakem MetalGate OpenAir, tak na pořádnou porci death metalu a grindcoru, jenž tvořila úhelný kámen předchozích ročníků Czech Death Festu. Na své si tak přijde de facto každý.

Hudebně je opravdu z čeho vybírat. Předně je nám velkým potěšením, že již můžeme oznámit jméno prvního headlinera, kterým se stali řečtí black metalisté Rotting Christ. Tato Helénská falanga vezme podium útokem hned v pátek večer. Jméno sobotního headlinera bude oznámeno později. Dále bude náš festival hostit jedno z mála letních vystoupení znovuobnovené death metalové formace Hypnos, navazujících na odkaz kultovních Krabathor."

Prozatím potvrzená soupiska vypadá následovně:
Abstinenz (GER), Abstract Essence (CZ), Arch of Hell (CZ), Ascendancy (CZ), BBYB (CZ), БУТ (CZ), Colp (CZ), Dementor (SVK), Elysium (CZ), G.O.R.E. (CZ), Gutalax (CZ), Heaving Earth (CZ), Heiden (CZ), Hypnos (CZ), Insane (CZ), Mater Monstifera (CZ), Melancholy Pessimism (CZ), Minority Sound (CZ), Mortifilia (CZ), Opitz (CZ), Return to Innocence (CZ), Rotting Christ (GRE), Secret of Darkness (CZ), Sic.Engine (CZ), Six Degrees of Separation (CZ), Tortharry (CZ)

Ava Inferi s novinkami o své nové desce

8. prosince 2010 v 17:38 | Monsterfuck |  Music News
Éterický doom/gothic metalový projekt Ava Inferi z Portugalska, v jehož řadách působí i Blasphemer, bývalý kytarista norských black metalistů Mayhem, vydá svou čtvrtou desky "Onyx" 14. února příštího roku pod křídly francouzského labelu Season of Mist. Tracklist a obálku prohlížejte zde:

01. Onyx
02. The Living End
03. A Portal
04. ((Ghostlights))
05. Majesty
06. The Heathen Island
07. By Candlelight & Mirrors
08. Venice in Fog

Kampfar opouští kytarista

8. prosince 2010 v 17:24 | Monsterfuck |  Music News
Norskou pagan black metalovou stálici Kampfar po 16 letech opouští dosavadní kytarista a skladatel Thomas, který byl jedním ze dvou zakládajících členů kapely. Thomas ve svém vyjádření přeje svým kolegům hodně štěstí do budoucnosti a říká, že se s nimi rozchází v dobrém, své rozhodnutí však nezdůvodnil.

Nová deska Kampfar s názvem "Mare" vyjde 25. března 2011. Bude se jednat o celkově pátý řadový počin skupiny a zároveň poslední s Thomasovou účastí. S nahráváním kapele jako producent pomáhal věhlasný hudebník Peter Tägtgren (Hypocrisy, Pain) ve svém studiu Abyss.

Omnium Gatherum chystají na únor svou novinku

8. prosince 2010 v 17:14 | Monsterfuck |  Music News
Finská melodic death metalová skupina Omnium Gatherum vydá své už páté dlouhohrající album "New World Shadows" během února a března nadcházejícího roku. V našich zeměpisných šířkách by se mělo objevit 7. února. Nahrávalo se ve finském studiu Astia pod vedením producenta Teemu Aalta, o mix se pak postaral vyhlášený profesionál Dan Swanö (Hail of Bullets, Novembers Doom ad.)

Omnium Gatherum svůj nejnovější počin popsali jako "epický a masivní útok".

Tracklist "New World Shadows":
01. Everfields
02. Ego
03. New World Shadows
04. Soul Journeys
05. Nova Flame
06. An Infinite Mind
07. Watcher of the Skies
08. The Distance
09. Deep Cold

Candlemass vydávají výroční boxset

8. prosince 2010 v 16:59 | Monsterfuck |  Music News
Švédský doom metalový pilíř Candlemass se chystá slavit celé čtvrtstoletí na hudební scéně. Jednak odehrají 18. prosince ve Stockholmu speciální dvouapůlhodinový set, v jehož rámci zazní legendární debutová deska "Epicus Doomicus Metallicus" z roku 1986 v celé své kráse, navíc s původním zpěvákem Johanem Längqvistem za mikrofonem.

Pokud byste to měli do Švédska moc daleko, mohl by vám radost udělat alespoň výroční boxset "Doomology", jenž nabídne fanouškům Candlemass pořádnou nálož nosičů. Celkem pět CD bude zachycovat dva koncerty (včetně toho vůbec prvního) a obrovskou spoustu různých rarit a demosnímků:

CD1 (první koncert Candlemass vůbec v Jönköpingu, 1987):
01. Intro
02. Crystal Ball
03. Under the Oak
04. Bewitched
05. Demon's Gate
06. The Well of Souls
07. A Sorcerer's Pledge
08. Solitude

CD2 (koncert v Buckley ve Velké Británii, 1988):
01. Mirror Mirror
02. Bewitched
03. Solitude
04. The Bells of Acheron
05. At the Gallows End
06. Demon's Gate
07. Bearer of Pain
08. Samarithan
09. A Cry from the Crypt
10. Dark Are the Veils of Death
11. The Well of Souls
12. A Sorcerer's Pledge

CD3 (demosnímky z nahrávání alba "Candlemass" z let 2003 a 2004):
01. Black Dwarf
02. Spellbreaker
03. Seven Silver Keys
04. Assassin of the Light
05. Copernicus
06. Witches
07. Born in a Tank
08. Black Dwarf
09. Spellbreaker
10. Witches
11. Witches

CD4 (demosnímky z nahrávání alba "King of the Grey Islands" se zpěvákem Matsem Levénem):
01. Emperor of the Void
02. Devil Seed
03. Of Stars and Smoke
04. Demonia 6
05. Destroyer
06. Man of Shadows
07. Embracing the Styx
08. Edgar Grey

CD5 (kompilace různých rarit, mimo jiné např. záznamy z konkurzu pro album "Chapter VI" nazpívané Johanem Längqvistem):
01. Ebony Throne
02. The Dying Illusion
03. Temple of the Dead
04. The End of Pain
05. Black Dwarf
06. At the Gallows End
07. Solitude
08. Lucifer Dance
09. Handklover Ouh Klarinett
10. Vört Sistz Rushed

Shogun Tokugawa - Y3ARS

7. prosince 2010 v 14:28 | Seda |  Recenze
ST - Y3ars
Od první desky této plzeňské party, která působí teprve tři roky, se muselo očekávat poměrně dost. Vystoupili už i na české verzi Sonisphere pár dní předtím, než vůbec vydali právě tento debut "Y3ARS". Sice měli jen kratší vystoupení na začátku dne, ale svou kvalitu na takhle velkém festivalu prostě musí ukázat. Na kontě mají i pár vystoupení v zahraničí nebo předskakování stálicím v žánru jako Underoath a Architects. Mě Shogun Tokugawa začali zajímat právě od doby, co jsem si přečetl report ze Sonispheru, ale jelikož se na ně takové chvály nedostalo, rozhodl jsem se je zatím ignorovat. Když jsem si ale všiml nové desky, rozhodl jsem se jí vyzkoušet. Není čeho litovat, kvality a potenciálu tu je neskutečně mnoho.

Nejdříve jsem se snažil zjistit, čím se Shogun Tokugawa inspirovali. Jako první by každého měli napadnout Enter Shikari. Chvílemi znějí jako oni, chvílemi to jsou oni, chvílemi zase vůbec. Já osobně bych to popsal jako Enter Shikari na začátku kariéry s o mnoho větším využitím screamu. V té době ještě nevyužívali tolik elektroniky a hráli přeci jen spíše core hudbu. Shogun Tokugawa mají dle mého o hodně lépe zvládnutý scream, zase třeba ale nezvládají ještě tak dobře čisté vokály. Sama kapela však prohlásila, že si hodně vzala od amerických Deftones, Architects anebo britských Gallows. Elektronické pasáže však musí být přebrány právě od Enter Shikari.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Judas Priest se vydávají na poslední turné

7. prosince 2010 v 11:32 | Monsterfuck |  Music News
Judas Priest, jedna z největších legend svého žánru a jedna z nejvlivnějších heavy metalových kapel všech dob, oznámili, že se v roce 2011 vydají na rozlučkové turné "Epitaph", které by mělo být poslední v jejich kariéře. Po více jak 40 letech aktivního hraní a 16 dlouhohrajících deskách, z nichž nejedna tvořila dějiny heavy metalu, skončí další kapitola metalové hudby.

Pro turné "Epitaph" byla potvrzena následující data:
9.6. - Sweden Rock Festival, Sölvesborg, Švédsko
11.6. - Sauna Open Air, Finsko
17.6. - Copenhell Festival, Kodaň, Dánsko
19.6. - Hellfest, Nantes, Francie
22.6. - Gods of Metal Festival, Miláno, Itálie
25.6. - Graspop Metal Meeting, Dessel, Belgie
23.7. - High Voltage Festival, Londýn, Velká Británie
5.8. - Wacken Open Air, Wacken, Německo

Rhapsody of Fire chystají další album

6. prosince 2010 v 21:50 | Monsterfuck |  Music News
Několikaletá tvůrčí přestávka v táboře italských power-symfoniků Rhapsody of Fire zřejmě zapříčinila po obnově činnosti tvůrčí přetlak, neboť krátce po vydání posledního alba "The Frozen Tears of Angels", které vyšlo 30. dubna letošního roku (a to ještě nepočítáme říjnové EP "The Cold Embrace of Fear - A Dark Romantic Symphony"), už kapela chystá další dlouhohrající nahrávku. Ta pod názvem "From Chaos to Eternity" vyjde na jaře příštího roku pod hlavičkou německého gigantu Nuclear Blast.

Kapela "From Chaos to Eternity" popisuje jako přirozeného pokračovatele "The Frozen Tears of Angels". Textově půjde o pátý a poslední díl "Dark Secret Saga", již v roce 1997 odstartoval počin "Legendary Tales". Baskytara a bicí už byly nahrány v Německu s producentem Saschou Paethem (Avantasia, Kamelot ad.), zbylé nástroje a zpěvy budou nahrány v rodné Itálii.

Na "From Chaos to Eternity" by se měly mimo jiné objevit následující skladby: "Ghosts of Forgotten Woods", "Aeons of Raging Darkness", "Tornado", "Tempesta di Fuoco", "Fantasia Gotica" či "The Splendour of Angels' Glory (A Final Revelation)".

Jen ještě připomeňme, že se Rhapsody of Fire staví v rámci propagace své novinky i v naší malé kotlině. Těšit se mohou návštěvníci festivalu Masters of Rock (14.-17. července 2011 ve Zlínském kraji).

Pondělní videoklipózní výtěr... Bring Me the Horizon, Crematory a Motörhead

6. prosince 2010 v 18:24 | Monsterfuck |  Music News
>>> Britská core banda Bring Me the Horizon nedávno vydala vesměs velice kladně přijatou novinku s lehce krkolomnějším názvem "There Is a Hell, Believe Me I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret." (nu což, i dlouhá jména mají své kouzlo...), k níž právě teď zveřejnili už druhý videoklip, tentokráte k energické hitovce "Anthem". Sledujte zde:


>>> O hodně déle už vodami metalové scény brouzdají Němci Crematory, kteří se uplynulou dvacetiletku právě chystají bilancovat s best of kompilací "Black Pearls". Můžeme se jen dohadovat, jestli aktuálně zveřejněný videoklip "Infinity" má propagovat právě "Black Pearls" či poslední desku "Infinity", která vyšla v lednu letošního roku. Ať je to tak či onak, zajímat vás nejspíše bude asi samotný obrazový materiál:


>>> A na závěr ještě jedni zasloužilí veteráni - Motörhead. Ti aktuálně vydávají svou už 21. (!!!) řadovku "The Wörld Is Yours", na jejíž propagaci má posloužit klip "Get Back in Line". Sledujte tady:


Staňte se součástí připravovaného DVD Orphaned Land

6. prosince 2010 v 16:51 | Ježura |  Music News
Izraelští Orphaned Land nabízejí svým fanouškům prostřednictvím oficiálního fanclubu Orphaned Disciples možnost aktivně se podílet na obsahu připravovaného DVD. Fanoušci mohou natočit krátký videoklip, ve kterém odpoví na otázku/y, kterou/é dostanou po vyplnění formuláře na této stránce, kde jsou rovněž k dispozici souhrnné informace.

Zmíněné DVD vznikne při příležitosti dvacetiletého výročí kapely a během jubilejních koncertů v Tel-Avivu se na pódiu objeví mnozí hosté, mezi nimiž lze nalézt i taková jména, jako Steven Wilson z Porcupine Tree nebo Greg Mackintosh z Paradise Lost.

Případní zájemci o účast na některém z výročních koncertů mohou kontaktovat management Orphaned Land skrze elektronickou poštu, a to zprávou na adresu tal@orphaned-land.com.

Massemord - The Madness Tongue Devouring Juices of Livid Hope

5. prosince 2010 v 15:52 | Monsterfuck |  Recenze
Aby nám tu nevznikla nějaká mýlka, nejsou Massemord jako Massemord. Smečky tohoto jména běhají po světě celkem dvě. Jedni Massemord pocházejí z Norska, i když už několik let sídlí ve slunné Itálii. Prezentují se klasickým "bzučivým" black metalem, ale rozhodně ne nedobrým - osobně bych doporučil zejména jejich debut "Skogen Kaller" z roku 2003. Nás však dnes zajímají Massemord č.2 - Massemord z Polska, okolo nichž je situace malinko zamotaná. Jedná se vlastně o uskupení několika hudebníků, kteří společně tvoří pod dvěma jmény (neboli máme dvě skupiny s téměř totožnou sestavou… jen v Massemord je navíc bubeník Priest) - jednak to jsou samozřejmě Massemord, tím druhým projektem je Furia. Samozřejmě to není jediná asociace, kytarista Nihil se kupříkladu nedávno podílel třeba na projektu Morowe, kteří svůj výborně hodnocený debut "Piekło.Labirynty.Diabły" vydali v červnu.

Furia vždy představovala ty lehce experimentálnější choutky, zatímco v Massemord čtveřice Namtar-Nihil-Voldtekt-Sars (+ ještě ten Priest) ukájela svoji chuť po totální black metalové apokalypse. První dvě desky "Let the World Burn" (2007) a "The Whore of Hate" (2008) představovaly rychlý a brutální black metal bez smilování, kde vládly ostré riffy, kulometné salvy bicích a samozřejmě krkavčí, nakřáplý vokál. S očekáváním obdobného inferna jsem vrazil do přehrávače i placku "The Madness Tongue Devouring Juices of Livid Hope", jenže to, co se na mě z reproduktorů vyvalilo, mne dokonalo uzemnilo, nic podobného jsem vskutku nečekal…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Decapitated pracují na novém materiálu

4. prosince 2010 v 20:04 | Monsterfuck |  Music News
Kytarista Wacław "Vogg" Kiełtyka z polské technical death metalové drtičky Decapitated prozradil, že začal pracovat na materiálu pro další řadovou desku. Bude se jednat o první nové skladby po několika letech, protože kapela se dlouho vzpamatovávala z automobilové nehody v roce 2007, při níž zemřel bubeník Witold "Vitek" Kiełtyka a z níž se zpěvák Adrian "Covan" Kowanek dodnes zotavuje, přičemž není jisté, zdali se vůbec někdy plně uzdraví. Decapitated svou činnost definitvně obnovili roku 2009 se třemi novými členy.

"Mohu říct, že máme zatím přibližně půl hodiny materiálu a práce jde rychle kupředu. Jako obvykle můžete očekávat desku naprosto odlišnou od těch předchozích... ale ne zas moc. Nahrávat začneme v únoru," prohlašuje Vogg.

Colosseum: "Chapter 3" vyjde brzy

4. prosince 2010 v 19:46 | Monsterfuck |  Music News
Finský funeral doomový projekt Colosseum vydá své třetí a zároveň poslední album "Chapter 3: Parasomnia" již zanedlouho. Deska bude věnována památce zpěváka a kytaristy Juhaniho Palomäki, který zemřel letos 15. května - těsně po dokončení nahrávání "Chapter 3". Label Firedoom se chystá počin vypustit už během prosince, nejpozději ale v lednu příštího roku. Obal a tracklist okolo tohoto textu.

Juhani Palomäki je známý především díky doom metalové skupině Yearning, kterou založil v roce 1996 a vydal po její hlavičkou celkem pět dlouhohrajících alb, z nichž to poslední - "Merging into Landscapes" - vyšlo v roce 2007. Roku 2006 vznikl další projekt s jeho účasti - funeral doomoví Colosseum, jejichž debut "Chapter 1: Delirium" vyšel o rok později a jeho pokračování "Chapter 2: Numquam" v roce 2009. Třetí díl trilogie, "Chapter 3: Parasomnia", je vůbec poslední deskou, na níž se Juhani podílel. Yearning i Colosseum po jeho smrti ukončili svou činnost.

Tracklist "Chapter 3: Parasomnia":
01. Dilapidation and Death
02. Questioning Existence
03. Passage to Eternity
04. On the Strand of Nightmares
05. Parasomnia

Opeth se chystají do studia

4. prosince 2010 v 9:49 | Earthworm |  Music News
Legendární progmetalová skupina Opeth nedávno na svém webu zveřejnila novinku o tom, že brzy půjde natočit svůj nový materál. Jejich desátá deska se začne nahrávat 31. ledna 2011. Kapela si vybrala Atlantis Studios ve Stockholmu a bude znovu pracovat s Jensem Bogrenem. O mix se nepostará nikdo jiný než Steven Wilson (Porcupine Tree). Pravděpodobná doba vydání alba je někdy ke konci příštího roku přes firmu Roadrunner Records. Kapela o svém novém materiálu zatím řekla pouze to, že je "good".

Gorgoroth, Cavus, Noctem: Praha - MeetFactory, 20.11.2010

3. prosince 2010 v 21:34 | Monsterfuck |  Reporty
Původně jsem se svou účastí na téhle akci ani nepočítal, náhoda a přebytečné chechtáky ve šrajtofli však byly jiného názoru. Tím pověstným jazýčkem na miskách vah se stal paradoxně český support, který přesvědčil nejen mne, ale zejména mého taxikáře, že by pražský koncert Gorgoroth možná stál za hřích…

Naštěstí jsem na místo konání dorazil akorát včas, abych stihnul svlažit hrdlo nejmenovanou nazlátlou tekutinou, a už se na pódium drali první účinkující večera - Gorgonea Prima. Dva androidi a jeden notebook vystřihli naživo svůj industriálně black metalový bordel s přehledem, důstojným zvukem a promakanou pódiovkou. Tuc-tuc podklad drtil ušní bubínky všech přítomných, hojné nánosy samplů i maniakální vokál se v hradbě kytar rozhodně neztratily, tudíž z tohoto pohledu spokojenost. K tomu stačí přihodit neonové tyče, "svítící" muzikanty a hutnou atmosféru a nebudeme to mít daleko k tvrzení, že Gorgonea Prima je bezesporu jednou z nejzajímavějších atrakcí, které lze na současné domácí scéně na koncertních pódiích spatřit (a když tak o tom přemýšlím, tak i slyšet, soudě dle jejich výtečného debutu "Black Coal Depression"). Jestli to celé nějakým ortodoxním uctívačům Gorgoroth přivodilo žaludeční potíže, jsem nezaznamenal, neboť jsem měl dost práce se sledováním té sci-fi šílenosti.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny z oficiálního Facebook profilu pořadatele (autor: V. Joza)

Death Angel ohlašují evropské turné pro rok 2011

3. prosince 2010 v 18:17 | Seda |  Music News
Veteráni Death Angel z San Francisca navštíví Evropu přístí rok, během března a dubna projedou několik států a měst po Evropě, Českaóu republiku nevyjímaje. 30. března se představí v Chebu. Společnost jim budou dělat řečtí Suicidal Angels.

13. března - (HUN) Budapešť - Durer Kert
15. března - (ROM) Cluj Napoca - [tba]
16. března- (ROM) Bukurešt - Silverchurch
17. března - (BUL) Sofia - Blue Box
18. března - (TUR) Istanbul - Oldschool
19. března - (GRE) Thessaloniki - 8ball
20. března - (GRE) Athény - 7 Sins
22. března - (B&H) Sarajevo - Cinemas Sloga
23. března - (CRO) Záhřeb - Mochvara
24. března - (SLO) Ljubljana - Menza
25. března - (ITA) Romagnano Sesia (Novara) - Rock'N'Roll Arena
26. března - (ITA) Pinarella Di Cervia - Rockplanet
27. března - (ITA) Řím - Blackout
29. března - (A) Graz - Explosiv
30. března - (CZ) Cheb - Kas
31. března - (POL) Wroclaw - Firlej
01. dubna - (POL) Warsaw - Progresja
02. dubna - (POL) Katowice - Mega Club

Na poslední videotvorbu od skupiny se můžete níže.


Lock Up s novou peckou

3. prosince 2010 v 12:56 | Monsterfuck |  Music News
Allstar death-grindová drtička Lock Up zveřejňuje první novou skladbu za dlouhých osm let. Vál s názvem "Life of Devastation", který se objeví na chystaném splitku s Misery Index plánovaném na příští rok, můžete poslouchat na oficiálním MySpace účtu projektu.

Poslední fošna "Hate Breeds Suffering" vyšla v roce 2002 pod hlavičkou Nuclear Blast Records a obsahuje půlhodinovou nálož v šestnácti kouscích. Podílel se na ní tehdy ještě kytarista Jesse Pintado, který v roce 2006 zemřel. Po definitivním obnovení Lock Up v roce 2009 na jeho místo nastoupil Anton Reisenegger (Pentagram, Criminal). V kapele dále působí zpěvák Thomas Lindberg (At the Gates), baskytarista Shane Embury (Napalm Death, Brujeria, Venomous Concept) a bubeník Nicholas Howard Barker (ex-Dimmu Borgir, ex-Cradle of Filth, ex-Testament a cca 1000 dalších).

Lock Up