Prosinec 2010

Alestorm míří do studia

19. prosince 2010 v 14:37 | Monsterfuck |  Music News
Věčně nalití skotští piráti Alestorm mají v plánu nastoupit 10. ledna do studia, aby zde nahráli své třetí dlouhohrající album, které se bude jmenovat "Back Through Time". Kapela slibuje větší množství "zpěvných opileckých hymen". Produkce se opět ujme Lasse Lammert ve svém studiu LSD v Německu, kde kapela stráví celkem měsíc ("týden nahrávání, tři týdny chlastání"). Počin by pak měl vyjít začátkem léta příštího roku. Na "Back Through Time" se objeví následující skladby (pořadí není konečné):

 • The Sunk'n Norwegian
 • Shipwrecked (Pure Dead Banjaxed)
 • Buckfast Powersmash
 • Rum
 • Back Through Time
 • Swashbuckled
 • Death Throes of the Terrorsquid
 • Midget Saw
 • Scraping the Barrel
 • Rumpelkombo
 • Barrett's Privateers

Septicflesh zveřejnili novou skladbu

18. prosince 2010 v 23:11 | Monsterfuck |  Music News
Řečtí bohové Septicflesh zveřejnili novou skladbu z "The Vampire from Nazareth", která se objeví na chystaném a fanoušky netrpělivě očekávaném nástupci opusu "Communion" z roku 2008. Poslouchejte na konci článku. Dosud nepojmenovaná novinka by měla vyjít 18. dubna příštího roku, více konkrétních informací o ní již brzy.

"Hudební výsledek by mohl být popsán jako neskutečně vypjatá emocionální smrt. Jedním z nejdominantnějších elementů nahrávky jsou naše charakteristické kytarové melodie zahrané mnohem intenzivněji a dramatičtěji. V kombinaci s orchestrálními pasážemi, jež předčí cokoliv, co jsme jako kapela kdy v minulosti udělali, se ta muzika blíží naprostému pohřebnímu koncertu. Ve skutečnosti se zdá, že celková atmosféra alba je o krok blíže hlubinám Hádu... Zároveň ale, pokud budeme Septicflesh chápat jako temný umělecký experiment, bude i vizuální svět nočních můr Setha Sira Antona [zpěvák, baskytarista a také tvůrce grafiky kapely - pozn. redakce], který je součástí tohoto experimentu, posunut do větší extrémnosti, aby dostatečně zachytil veškeré zvukové palety a nová mysteriózní témata textů," prohlásila již dříve o připravovaném materiálu kapela.

Novinka byla nahrána ve vlastním studiu Septicflesh Devasoundz v Athénách. Orchestrální party stejně jako v případě "Communion" pak nahrával Pražský symfonický orchestr.


Slayer a Megadeth na společném turné míří i do ČR

18. prosince 2010 v 22:54 | Monsterfuck |  Music News
Celá jedna polovina známé Velké thrash metalové čtyřky - Slayer a Megadeth - spojí své síly na jarní evropské turné, v jehož rámci - a teď pozor, přijde důvod, proč o tom vůbec píšeme - se zastaví i v České republice. Thrash metalový svátek bude hostit O2 Aréna v neděli 10. dubna. Celý rozpis koncertní šňůry je následující:

13.3. - Kyjev, Ukrajina - Expo
15.3. - Moskva, Rusko - Olimpiski
16.3. - St Petersburg, Rusko - Jubileeny
17.3. - Helsinki, Finsko - Ice Hall
19.3. - Stockholm, Švédsko - Arenan
20.3. - Oslo, Norsko - Sentrum Scene
21.3. - Aarhus, Dánsko - SCC
23.3. - Brusel, Belgie - Forest
24.3. - Bamberg, Německo - Stechert Arena
26.3. - Paříž, Francie - Zenith
28.3. - Madrid, Španělsko - La Riviera
29.3. - La Coruna, Španělsko - Coliseum
30.3. - Lisabon, Portugalsko - Pavilhao Atlantico
1.4. - Barcelona, Španělsko - St Jordi Club
3.4. - Řím, Itálie - Atlantico
4.4. - Padova, Itálie - Gran Teatro
6.4. - Záhřeb, Chorvatsko - Arena
7.4. - Vídeň, Rakousko - Gasometer
8.4. - Budapešť, Maďarsko - Arena
10.4. - Praha, Česká republika - O2 Arena
11.4. - Lodž, Polsko - Sportshall
13.4. - Basilej, Švýcarsko - St Jakobshalle

Shining osvětlují neustálé odklady své novinky

18. prosince 2010 v 14:43 | Monsterfuck |  Music News
Švédové Shining se rozhodli vysvětlit, proč jejich dlouho chystané album "VII: Född förlorare" stále ještě nevyšlo, ačkoliv bylo jeho vydání původně plánováno už na duben letošního roku. Zpěvák Niklas Kvarforth říká:

"Přestože deska byla nahrána už před dvěma lety, stále ještě neproběhl její mix. Náš producent se radši soustředil na spolupráci s jinými umělci, než aby dokončil svou práci na 'Shining VII'. Navzdory faktu, že Indie Recordings [současná vydavatelská firma Shining - pozn. autora] do alba investovali spoustu peněz a podpořili naše úsilí, jak jen to bylo možné. Není to vina Shining, není to ani vina Indie Recordings, že nahrávka stále ještě nevyšla. Věřím, že situaci pochopíte, nikdo nechce desku vydat více než my a Indie. Buďte si jistí, že uděláme vše potřebné, aby se album objevilo spíš dříve nežli později."

Tracklist "VII: Född förlorare":
01. Förtvivlan, min arvedel
02. Tiden läker inga sår
03. Människa o'avskyvärda människa
04. Tillsammans är vi allt
05. I nattens timma [Landberk cover]
06. FFF

Finské novinky: Rotten Sound a Turisas

17. prosince 2010 v 23:23 | Monsterfuck |  Music News
Dvě finské kapely, byť žánrově hodně odlišné, se sešly v dnešní novince. Obě zúčastněné formace - Rotten Sound i Turisas - totiž chystají nové dlouhohrající placky, k nimž právě zveřejnili v jednom případě více, v druhém o trochu méně detailů.

>>> Grindová úderka Rotten Sound chystá svou šestou fošnu "Cursed" na 15. března příštího roku. Počin vyjde v Evropě pod křídly labelu Relapse Records s jedinou výjimkou - samotným Finskem, kde album vydají Fullstream Records 16. března. Deska, která byla nahrána v Nordic Audio Labs, bude obsahovat celkem 16 fláků, jejichž textová stránka se bude zaobírat šesti kletbami lidstva. Obálka je následující:


>>> Oproti tomu novinka "Stand Up and Fight" folkařů Turisas vyjde o něco dříve. Příznivci skočných rytmů housliček a akordeonu si mohou v kalendáři vyznačit datum 28. února, kdy firma Century Media album vypustí do obchodu v našich zeměpisných šířkách. K dispozici bude celkem široký výběr různých verzí - limitovaný mediabook s bonusovým CD, vinyl s bonusovým CD, klasický jewelcase a download. Artwork a tracklist prohlížejte níže.

Zpěvák Mathias "Warlord" Nygård o "Stand Up and Fight" prohlásil, že půjde o volné pokračování předchozího počinu "The Varangian Way", nikoliv však přímo o druhý díl. Některá témata budou navazovat právě na příběh putování vikingů východní Evropou, ale texty údajně půjde metaforicky vztáhnout i na situaci v současném moderním světě. Dále Warlord slibuje progresi po stránce hudební i vizuální.

01. The March of the Varangian Guard
02. Take the Day!
03. Hunting Pirates
04. Venetoi! - Prasinoi!
05. Stand Up and Fight
06. The Great Escape
07. Fear the Fear
08. End of an Empire
09. The Bosphorus Freezes Over


Mike Portnoy končí spolupráci s Avenged Sevenfold

17. prosince 2010 v 16:30 | Earthworm |  Music News
Ex-Dream Theater bubeník Mike Portnoy, který nahrál s Avenged Sevenfold nové album a doprovázel je na turné po Americe, na Facebooku zveřejnil nové informace o spolupráci s touto kapelou:

"Ano, drby jsou pravdivé... Naneštěstí musela moje éra s Avenged Sevenfold skončit... Kapela se rozhodla pokračovat příští rok beze mě... Skvěle jsem si to s nimi v roce 2010 užil, ale bylo to jejich rozhodnutí ukončit naši spolupráci na konci tohoto roku, přesně podle původního plánu. Vystoupení jsem si užil každý večer a mám spoustu super vzpomínek z koncertování s nimi... Jsem hrdý na to, že můžu být navždy součást rodiny a historie Avenged Sevenfold. Také zbožňuji fanoušky Avenged Sevenfold a oceňuji způsob, jakým mě přivítali a podporovali, když jsem byl s kapelou. Děkuji!

Co se týče mojí budoucnosti, jsem ohromen nekonečnými hudebními možnostmi, které přede mnou leží... Moje láska pro hudbu zachází velmi hluboko a můj vkus je široký, což mi dává šanci vyzkoušet spoustu různých věcí a spolupracovat se spoustou skvělých přátel a umělců, které obdivuji a respektuji. Veselé Vánoce vám všem."

Nové songy od Within Temptation a Silent Stream of Godless Elegy

16. prosince 2010 v 21:09 | Seda |  Music News
>>> Symfoničtí metalisté Within Temptation zveřejnili první píseň "Where Is the Edge", která se bude vyskytovat na dlouho očekávaném albu "The Unforgiving". Tato deska se dostane na pulty v březnu příštího roku. Song byl také zařazen do nově vycházejícího filmu "Me & Mr. Jones". Poslechnout "Where Is the Edge" a podívat se na záběry z filmu můžete níže.


>>> Oficiálního vydání se dočkala i "Slava" od českých Silent Stream of Godless Elegy. "Slava" je už poměrně dlouho pravidelně hranou písní na koncertech této skupiny, vydání se však dočkala až teď. Bude se také vyskytovat na nové desce "Návaz", která má vyjít 17. ledna. Píseň můžete poslechnout na oficiálním MySpace skupiny.

R.E.M. uvolnili novou skladbu ke stažení

15. prosince 2010 v 20:16 | Ježura |  Music News
Američtí nestoři alternativního rocku R.E.M. finišují práce na zbrusu novém albu, které ponese titul "Collapse into Now" a na pulty evropských obchodů se dostane 7. března. O produkci se stará samotná kapela spolu s Jacknifem Leem, který kromě R.E.M. spolupracoval třeba s U2, Snow Patrol a jinými. Na albu uslyšíme mnoho hostů, mezi které patří například Patti Smith, Lenny Kaye nebo Joel Gibb.

K dnešnímu dni kapela na Facebooku uvolnila k bezplatnému stažení skladbu "Discoverer", která napovídá, v jakém duchu by se mohl nést i zbytek alba, a soudě podle nadšených reakcí fanoušků jde o trefu do černého...

Stahujte zde.

Koncerty na leden

15. prosince 2010 v 18:22 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Člověk by čekal, že po novém roce to opět ožije a koncertů se vyrojí jako hub po dešti. Jenže prdlajs, v lednu chcípnul pes. Pokud vyškrtneme akce s čistě domácí účastí (a těch taky není mnoho), zbyl v lednu všehovšudy jenom jeden metalový koncert zahraniční kapely...

Nile (USA), Melechesh (IZR) ad.
31. 1. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Cena: 450/490
Vystoupí: Nile (USA), Melechesh (IZR), Dew Scented (GER), Zonaria (SWE), Darkrise (SWI)
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Cruachan přecházejí ke Candlelight

15. prosince 2010 v 17:21 | Monsterfuck |  Music News
Irští folk metaloví veteráni Cruachan podepsali smlouvu s britským labelem Candlelight pro vydání svého dlouho připravovaného nástupce desky "The Morrigan's Call" z roku 2006. Novinka se bude jmenovat "Blood on the Black Robe" a vyjít by měla někdy začátkem nadcházejícího roku. Téměř dvě minuty dlouhou ukázku skladby "I Am Warrior" si můžete poslechnout na tomto odkazu.

Judas Priest na svém rozlučkovém turné zahrají v ČR

15. prosince 2010 v 17:11 | Monsterfuck |  Music News
Heavy metalová legenda Judas Priest nedávno oznámila závěrečné turné své kariéry, čítající celkem osm zastávek. K radosti českých příznivců teď kapela přidala do rozpisu další dva koncerty, z nichž jeden se odehraje i na našem území. Celá šňůra aktuálně vypadá takto:

9.6. - Sweden Rock Festival, Sölvesborg, Švédsko
11.6. - Sauna Open Air, Finsko
17.6. - Copenhell Festival, Kodaň, Dánsko
19.6. - Hellfest, Nantes, Francie
22.6. - Gods of Metal Festival, Miláno, Itálie
25.6. - Graspop Metal Meeting, Dessel, Belgie
28.6. - O2 Arena, Praha, Česká republika
29.6. - Stadthalle, Vídeň, Rakousko
23.7. - High Voltage Festival, Londýn, Velká Británie
5.8. - Wacken Open Air, Wacken, Německo

Kamelot - Poetry for the Poisoned

14. prosince 2010 v 17:00 | Ježura |  Recenze
Kamelot
Skupina Kamelot platí na poli power metalu za skutečné zjevení. Nikoli však svojí image, historkami z backstage nebo jinými, i přes možné klady značně pofidérními faktory. Tahle americko-norská partička totiž už hezkých pár let tvoří hudbu, která v jinak stojatých vodách žánru, působí jako maelström. Díky typickému soundu a značně progresivnímu přístupu ke kompozici se Kamelot již dlouho a výrazně vyčleňují z anonymního davu průměrných power metalových kapel a v obeznámených kruzích tak dlouhé tři roky, které uplynuly od vydání posledního alba "Ghost Opera", až donedávna rovnoměrně vzrůstala zvědavost, nakolik pánové tento svůj trademark zohlední při skládání novinky, nesoucí název "Poetry for the Poisoned"...

Nejprve trochu suchých faktů - v Evropě deska vyšla 10. září a v základní verzi je na ní k nalezení celých čtrnáct stop, které dohromady vydají na něco málo přes padesát minut poslechu. Vzhledem k závažnosti materiálu se mi to zdá jako naprosto vkusně zvolená stopáž a snad nikdo nemůže říct, že by byla deska moc dlouhá, nebo naopak. Onou závažností mám na mysli fakt, že se jedná o snad nejtemnější a nejznepokojivější album, které Kamelot kdy vydali. Na oné pochmurnosti nese značný podíl především duševní stav skladatele a kytaristy Thomase Youngblooda, kterého v průběhu skládání hluboce zasáhla smrt jeho matky a on své pocity ventiloval právě do nově vznikajícího materiálu. Ač se to může zdát nelidské, dle mého názoru to z čistě pragmatického hlediska albu jen pomohlo. Jakmile se totiž posluchač do novinky plně ponoří, otevře se před ním skutečně působivá scenerie plná emocí, temných vášní a různě pokřivené až zvrácené stylizace.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Avantasia vydá v únoru DVD

14. prosince 2010 v 16:11 | Monsterfuck |  Music News
Metalová opera Avantasia, vedená Tobiasem Sammetem z Edguy, chystá na únor příštího roku vydání DVD zachycujícího turné z roku 2008, kdy se projekt vůbec poprvé vydal koncertovat. K dispozici bude set 2DVD, set 2CD a box 2DVD/2CD. První disk (mluvíme-li od DVD) bude obsahovat záznamy headline vystoupení na festivalech Wacken Open Air v Německu a Masters of Rock v České republice. Na druhém DVD pak naleznete dokument "Around the World in 20 Days" o celé koncertní šňůře včetně pohledů do zákulisí atd.

Skladba "Lost in Space" z festivalového DVD Masters of Rock 2008:


Ex Deo se upisují Napalm Records

14. prosince 2010 v 15:52 | Monsterfuck |  Music News
Rakouský label Napalm Records do svých sítí ulovil další zajímavý projekt - římskou legii Ex Deo vedenou Mauriziem Iaconem z Kataklysm. Napalm Records vydají připravovanou druhou desku "Caligula", na níž Ex Deo hodlají začít pracovat po ukončení turné domovských Kataklysm (což by mělo být někdy v červnu). Počin by měl vyjít koncem příštího roku.

Debut Ex Deo s názvem "Romulus" vyšel v červnu 2009 v nákladu německé firmy Nuclear Blast, pod jejímiž křídly vydávají rovněž i Kataklysm. Svou troškou se na desce podílelo i několik exkluzivních hostů: Nergal z Behemoth (ve skladbě "Storm the Gates of Alesia" si v roli Julia Caesara zachroptěl známý výrok "veni, vidi, vinci"), Karl Sanders z Nile (kytarovým sólem opepřil "The Final War (Battle of Actium)") a Obsidian Claw z Keep of Kalessin (sólo v "Cruor Nostri Abbas").

Tracklist a obal novinky Deadlock zveřejněn

14. prosince 2010 v 15:14 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí metalisté Deadlock již dříve prozradili název svého nadcházejícího alba, které bude už pátou řadovkou v jejich historii, i datum jeho vydání - "Bizarro World", 28. února v Evropě a 16. března v Severní Americe. Nově byl teď zveřejněn i obal, jenž bude "Bizarro World" zdobit, a seznam skladeb, které se zde objeví. Oboje si můžete samozřejmě prohlédnout vpravo a na konci článku.

"Bizarro World" bylo nahráno ve Slaughter's Palace, o produkci se již tradičně postaral kytarista Sebastian Reichl. Počin bude k dispozici i jako limitovaný digipack obsahující dva bonusové remixy.

Tracklist "Bizarro World":
01. Virus Jones
02. State of Decay
03. Falling Skywards
04. Earthling
05. You Left Me Dead
06. Brutal Romance
07. Alienation
08. Renegade
09. Htrae
10. Bizarro World
11. Paranoia Extravaganza

Nová anketa

13. prosince 2010 v 19:14 | Monsterfuck |  Blog News
Měsíc se s měsícem sešel a přichází nová anketní otázka. Té poslední - Kolik desek si v průměru poslechnete za jeden den? - se zdaleka nezúčastnilo tolik lidí jako té předchozí. I když... možná to bude dáno tím, že tu nesmrděla více jak rok, ale pouhý měsíc. Každopádně výsledky, podle nichž si většina z vás pouští 3-5 fošen denně, jsou následující (ankety se zúčastnilo 92 lidí):

Kolik desek si v průměru poslechnete za jeden den?
3-5 - 40.2% (37)
1-2 - 27.2% (25)
6-9 - 13% (12)
žádnou - 10.9% (10)
10 a více - 8.7% (8)

Anketa střídá anketu, náš nový kousek však nebude z ranku "otázka, která je jenom na ozdobu", tentokrát jsme totiž sáhli do šuplíku s nadpisem "užitečné ankety" a vyštrachali odsud otázku, jejímž zodpovězením můžete ovlivnit obsah samotného blogu - Chcete zpátky hitparádu? Někteří z vás si ji možná z pravěkých dob Sicmaggot pamatují, jiní ne, každopádně jen v rychlosti: nepůjde samozřejmě o nic kdovíjak originálního, klasické schéma typu Eso nebo t-music chart... akorát v mnohem lepším a profesionálnějším provedení. Každý týden vám předhodíme nálož několika videoklipů a budete to právě vy, kdo rozhodne, který z nich postoupí do dalšího kola a který bude spláchnut do toaletní mísy dějin. V anketě v levém menu teď můžete hlasovat, jestli hitparádu zpátky chcete nebo ne. A pozor, hlasování bude probíhat pouze do 31. prosince 2010!

A na závěr ještě jedna poznámka - Info o blogu se dočkalo další aktualizace. Můžete zde najít profily všech členů redakce a jmenný seznam všech bývalých členů redakce.

anketa jak cyp

Brutal Assault potvrzuje dalších pět kousků

13. prosince 2010 v 18:07 | Monsterfuck |  Music News
Návštěvníci Winter Assaultu už to jistě vědí, ale oficiálně až dnes - josefovský festival Brutal Assault, jehož 16. ročník se odehraje 11.-13. srpna 2011, potvrdil dalších pět skupin, které zde vystoupí. Z aktuální várky mohou skákat ke stropu death metalisté - budou totiž mít možnost vidět kanadské techniky Gorguts, americké gore blázny Exhumed a polské veterány Vader. Další dvě jména však nejsou o nic méně zajímavější - fanoušci se mohou už teď těšit na švýcarské monstrum Triptykon, navazující na odkaz titánů Celtic Frost, a rumunský folk/black metalový projekt Dordeduh, který založili Hupogrammos a Sol Faur po svém ne zrovna nekonfliktním odchodu od nejznámějších vývozců metalu z této karpatské země - Negură Bunget. Aktuální soupiska festivalu je tedy následující:

Dordeduh (ROM), Excrementory Grindfuckers (GER), Exhumed (USA), Gorguts (CAN), Kvelertak (NOR), Morbid Angel (USA), Skeletonwitch (USA), Skyforger (LAT), Suicidal Tendencies (USA), Trigger the Bloodshed (UK), Triptykon (SWI), Vader (POL)

Entombed zahrají na festivalu Obscene Extreme

13. prosince 2010 v 15:10 | Theorrow |  Music News
Švédští metaloví veteráni Entombed zahrají příští rok na českém festivalu Obscene Extreme. Akce se bude konat v Trutnově na místě zvaném Bojiště a odehraje se 7.-9. července 2011.

Zatím potvrzené kapely:

Dislike, Entombed, Fleshrot, Gronibard, Idiot Convention, Instinct of Survival, Lock Up, Psycho, Reproach, Rotten Sound, Suffering Mind, Varukers


Pro více informací, navštivte stránky obsceneextreme.cz.


Unsun - Clinic for Dolls

12. prosince 2010 v 22:10 | Monsterfuck |  Recenze
Clinic for Dolls
Na Unsun je nejzajímavější asi to, že v jejich čele stojí Mauser, známý jako bývalý kytarista smrťáků Vader, a jeho manželka Aya. Zajímavá může v jejich případě i grafika vyvedená se zjevnou pečlivostí, zajímavě dobrá může být i produkce jejich nového alba "Clinic for Dolls", ale samotná hudba… no, řekněme to diplomaticky, tam už to tak slavné není.

Mezi tisícem gothic metalových skupin se sličnou (a pokud možno blonďatou a v korzetu) zpěvačkou v čele jsou Unsun stejně tak zaměnitelní, jako je v rámci metalu mainstreamová jejich hudba. "Clinic for Dolls" neobsahuje nic, co byste nikdy předtím neslyšeli. Nahrávka plyne "v pohodě", ale naprosto nekonfliktní vyznění vás nenechá ani chvíli na pochybách, že neposloucháte nic jiného než obyčejný pop s kytarou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


King Diamond podstoupil operaci srdce

12. prosince 2010 v 16:21 | Ježura |  Music News
Podle včerejšího prohlášení Kingovy manželky byl čtyřiapadesátiletý zpěvák 29. listopadu převezen do nemocnice, kde podstoupil několik vyšetření. Zjistilo se, že prodělal několikanásobný infarkt, který byl způsoben úplnou nebo částečnou nefunkčností tří arterií. Jediným řešením tak zůstal trojnásobný bypass. Samotná operace trvala sedm hodin a vše proběhlo bez nejmenších obtíží. King již dva dny po operaci chodil a požíval běžnou stravu. Stal se rovněž prvním pacientem v historii nemocnice, který po propuštění z jednotky intenzivní peče odešel do domácího ošetřování sám.

V blízké budoucnosti tak čeká Kinga dočasné pozastavení hudebních aktivit i přesto, že by chtěl psát novou hudbu, dokončit DVD a vyjet na turné. Zdraví je však na prvním místě, takže to všechno bude muset počkat. I přesto všechno kapela King Diamond nepozastavuje svou činnost a jen čeká, až King nabude potřebné síly pro návrat, jak se patří!

Dissolving of Prodigy vydali splitko "Unveiling the Signs"

12. prosince 2010 v 11:37 | Monsterfuck |  Music News
Před několika dny vyšlo očekávané split album českých doom metalových matadorů Dissolving of Prodigy s Poláky Gallileous, Brity Pantheist a Belgičany Wijlen Wij. "Unveiling the Signs" je unikátní tím, že se nejedná pouze o obyčejné splitko deklarující spřízněnost jednotlivých kapel, nýbrž o desku s uzavřeným konceptem. Každá ze zúčastněných kapel přispěla jednou rozsáhlou skladbou věnující se lidové pověře z oblasti jejího původu. Dissolving of Prodigy se na "Unveiling the Signs" prezentují písní "Zlodějská světélka", která se zabývá loupežnickou pověrou, podle níž svíčky vyrobené z useknutých a usušených prstů novorozenců prohlubují spánek majitelů právě vykrádaných domů.

Ukázky z "Unveiling the Signs" si můžete poslechnout kupříkladu na Bandzone profilu Dissolving of Prodigy, objednávat pak můžete přímo u samotné kapely. Obal a tracklist vypadají následovně:

01. Pantheist - Barock
02. Wijlen Wij - The Wall of Life
03. Dissolving of Prodigy - Zlodějská světélka
04. Gallileous - Zabobon

Leaves' Eyes s menším updatem o své novince

12. prosince 2010 v 11:25 | Monsterfuck |  Music News
Německo-norští gothic metalisté Leaves' Eyes přispěchali s menší zprávičkou ohledně svého nadcházejícího alba, které bude už čtvrtou řadovkou v jejich historii. Na nějaké názvy, tracklisty, obaly si musíme ještě chvíli počkat, Leaves' Eyes totiž prozatím dávají vědět jen, že brzy dokončí produkci a celý materiál začnou nahrávat příští týden v Minsku. Nahrávání v Bělorusku má však své opodstatnění, neboť kapela bude na své novince spolupracovat s tamějším orchestrem Lingua Mortis, kytaristou Victorem Smolskim (Rage) a sborem Al Dente (ti už se podíleli i na předchozích albech Leaves' Eyes). Skupina taktéž slibuje větší množství pěveckých hostů i hostů, kteří nahrají různé historické nástroje. Label Napalm Records s vydáním počítá na duben příštího roku.

Insane - Preserve to Diverse

11. prosince 2010 v 18:32 | Seda |  Recenze
Insane
Podruhé v krátké době je tu recenze na další českou kapelu, tentokrát se však ze západu posouváme více (o hodně více) na východ do Opavy. Insane ale působí na scéně o mnoho déle, debut vydali už v roce 1996 a od té doby vyšlo dalších šest desek i s aktuální "Preserve to Diverse". Toto album vyšlo jako příloha metalového časopisu Pařát, a protože Pařát špatné přílohy nedává, bylo by hříchem nezkusit i Insane. Rozhodně se zde nachází kvalitní materiál, který nešetří nápady a nabízí kvalitní poslech. Jen další důkaz pro lidi, kteří tvrdí, že se na naší scéně vyskytují jen kopírky, že nemají pravdu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Devin Townsend míří do Evropy, do Česka také

11. prosince 2010 v 14:12 | Seda |  Music News
Projekt Devin Townsend se na březen 2011 rozhodl nachystat evropské turné. Do téhle chvíle k zatím ohlášeným koncertům ve Spojeném království přidává dalších 25 vystoupení ve 13 různých zemí. Českou republiku, konkrétně Prahu, navštíví 22. března v klubu Roxy.

Kompletní seznam vystoupení:
3. březen - The Brook, Southampton, Velká Británie
4. březen - The Fleece, Bristol, Velká Británie
5. březen - Rock City, Nottingham, Velká Británie
6. březen - Academy 2, Manchester, Velká Británie
7. březen - Garage, Glasgow, Velká Británie
9. březen - Grunspan, Hamburg, Německo
10. březen - Voxhall, Århus, Dánsko
11. březen - Sticky Fingers, Göteborg, Švédsko
12. březen - Betong, Oslo, Norsko
13. březen - Debaser, Stockholm, Švédsko
15. březen - The Rock, Kodaň, Dánsko
16. březen - Tivoli, Utrecht, Holandsko
17. březen - Matrix, Bochum, Německo
18. březen - Moshpit Music Club, Naters, Švýcarsko
19. březen - Magazzini Generale, Miláno, Itálie
21. březen - Szene Wien, Vídeň, Rakousko
22. březen - Roxy, Praha, Česká republika
23. březen - Colos-saal, Aschaffenburg, Německo
24. březen - Biebob, Vosselaar, Belgie
25. březen - Elysee Montmatre, Paříž, Francie
26. březen - O2 Islington Academy, Londýn, Velká Británie
28. březen - De Boerderij, Zoetermeer, Holandsko
29. březen - De Kade, Zaandam, Holandsko
30. březen - Cable Factory, Helsinki, Finsko
31. březen - Club Teatria, Oulu, Finsko

Mushroomhead - Beautiful Stories for Ugly Children

10. prosince 2010 v 19:00 | nK_! |  Recenze
Kdesi za horami špíny a řekami toxického odpadu se rozprostírá starobylý les. V tom lese stojí polorozpadlá chaloupka. Nikdo už si ani nepamatuje, kdo ji postavil, tak je stará. Před necelými sedmnácti lety se do ní nastěhovala banda oškliváků porostlých houbami a řekla si - půjdeme dělat hudbu a změníme svět!

Rok se s dalšími třemi sešel a světlo podzimního světa spatřilo další (v pořadí již sedmé) řadové album amerických Mushroomhead. Nebudu se tvářit jako věrný fanoušek a rovnou na sebe prozradím, že jejich předchozí produkci jsem téměř úplně přešel a neznám z ní po paměti ani půl sloky. Nedokázala si prostě udržet moji pozornost déle než deset minut. Stává se, hlavně u americké alt-metalové (nerad používám výraz "nu-metal") produkce. O to více jsem byl překvapen, když jsem se jen ze zvědavosti sobě vlastní odvážil pustit si poslední a nejnovější "Houbovou hlavu". A hle - nestačím věřit vlastním uším. Nečekejte prosím porovnání s předchozími alby, spíše jemné srovnání v rámci žánru.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!