Folk sem, folk tam: Korpiklaani a Turisas

11. listopadu 2010 v 19:30 | Monsterfuck |  Music News
Korpiklaani
>>> Finští folk metalisté Korpiklaani prozradili, že právě teď probíhá v jejich táboře dokončování nového alba "Ukon Wacka", které vyjde začátkem roku 2011.

"'Ukon Wacka' nebo také 'Ukon Vakat' je pohanská obětní hostina, při níž teče pivo proudem. Jak můžete podle názvu očekávat, album bude nasáklé starodávnými, folkovými náladami a je kompletně nazpívané ve finštině. Aby byly texty srozumitelné i pro příznivce mimo Finsko, přidáme jako vždy do bookletu anglické překlady/výklady. Na nahrávce bude 10 songů, mezi nimiž najdete třeba skladbu 'Tequila', která byla speciálně napsána (a také jimi inspirována) pro naše jihoamerické fanoušky, s nimiž jsme už nejednou nezřízeně slavili a kteří jsou tímto zváni na naše další koncerty v Jižní Americe. Dalším překvapením je titulní 'Ukon Wacka' s jedním speciálním hostem: slavným finským zpěvákem Tuomarim Nurmio! Posledním, ale ne bezvýznamným překvapením je písnička 'Päät pois tai hirteen', která je poctou výborné a nedoceněné finské rockové kapele Peer Günt. Doufáme, že se budete u desky bavit stejně jako my při jejím nahráváním - bude to velká folková hostina pro všechny!"

Není asi překvapením, že v průběhu propagace "Ukon Wacka" se Korpiklaani již tradičně zastaví i v České republice. V rámci putovního festivalu Paganfest 2011 se boku Unleashed, Moonsorrow, Varg, Arafel a Kivimetsän Druidi podívají 20. března do Prahy.

>>> Krajané Turisas jsou co do faktických informací o svém novém albu o něco konkrétnější, ale také skoupější na slovo. Jejich novinka se bude jmenovat "Stand Up and Fight", v Evropě vyjde 31. ledna 2011 a v Severní Americe 8. února 2011, na obou kontinentech skrze Century Media.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koubis Koubis | 12. listopadu 2010 v 15:20 | Reagovat

zdar týpci, hele proč vůbec skončili ankety nejlepších klipů? :))

2 Monsterfuck Monsterfuck | 12. listopadu 2010 v 16:25 | Reagovat

Myslíš hitparádu? To mě překvapuje, že si jí ještě vůbec někdo pamatuje :D Je  to celkem jednoduchý - prostě už v redakci není člověk, který by se tomu věnoval. Já sám mám práce nad hlavu a Seda s Wormem? Jsem rád, když je donutím napsat novinku :-D Už mě to nejednou napadlo, znovu hitparádu obnovit, moc se mi ale do toho nechce, protože by to byla další práce navíc a nevím jestli bych to časově ještě zvládal... a navíc bych tam určitě házel jenom blekmetl :D Pokud by tu ale o tu hitparádu nějaký větší zájem byl, možná bych se od přemýšlení rozhoupal k realizaci :-)

3 Koubis Koubis | 17. listopadu 2010 v 11:14 | Reagovat

:D :D jo přesně, myslim hitparádu :)) rozhodně to byl dobrej nápad, kde si člověk mohl trochu rozšířit obzor a navíc se trochu zapojit do dění...

4 Monsterfuck Monsterfuck | 17. listopadu 2010 v 23:42 | Reagovat

No dobrá, popřemýšlím co by se dalo dělat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama