Deathspell Omega - Paracletus

22. listopadu 2010 v 19:56 | Monsterfuck |  Recenze
Žádné oficiální stránky, žádné fotografie, žádná jména členů, samozřejmě ani žádné koncerty a informace o kapele jen minimální. Jediné, čím se francouzský projekt Deathspell Omega prezentuje, je pouze a jenom hudba. Ale zrovna v případě těchto ďáblů je i tohle více než dost. Pekelná jáma svůj chřtán neotvírá často, ale když se tak stane, je to událost. A jsou to právě desky Deathspell Omega, které jsou zhudebněním výplodů té sirné propasti. Nebudu přehánět ani v nejmenším, když řeknu, že to, co Deathspell Omega předvádějí, nikde jinde neuslyšíte, neboť jejich muzika dýchá něčím neskutečně neobyčejným.

NEZMĚRNÝ...

Víte, stává se mi opravdu málokdy, abych si s recenzí nevěděl vůbec rady, v případě "Paracletus" jsem však v koncích. Již delší dobu si lámu hlavu, jak podstatu tohoto veledíla uchopit a vyjádřit slovy, čím déle o tom ale přemýšlím, tím blíže se dostávám do bodu, kdy pochybuji, zdali je to vůbec možné. Častokrát jsem tu kritizoval různé nahrávky s tím, že v pozadí jejich hudby necítím něco hlubšího, takový ten těžko popsatelný pocit, který se vyskytuje jen u těch nejlepších. Jenže z "Paracletus" tento pocit něčeho výjimečného, něčeho navíc doslova tryská na všechny strany, z každé noty a z každého z tónů. A paradoxně, čím více ho tam je, tím více je deska neuchopitelnější a neurčitější a hůře popsatelná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pazzy11 Pazzy11 | 22. listopadu 2010 v 22:03

Já Monsterfuckovu fkusu docela věřim, takže se nechám poprvé touhle kapelkou překvapit :-D

2 veruce veruce | Web | 22. listopadu 2010 v 22:56

Nedá mi to neposlouchnout si něco, co si zasloužilo takovou chválu, už to tahám. :-D

3 Monsterfuck Monsterfuck | 22. listopadu 2010 v 23:03

Jen zkoušejte, zkoušejte, opravdu to stojí za to, fakt nekecám :-) Jen bych ještě zpětně upozornil, že to není nic na jeden poslech, ale tak to doufám vyplynulo z kontextu recenze...

4 Kashmeeer Kashmeeer | 24. listopadu 2010 v 17:11

Po takový recenzi by bylo hřích si to neposlechnout :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama