Dalriada: "Ígéret" vyjde v únoru

29. listopadu 2010 v 18:32 | Monsterfuck |  Music News
Maďarská folk metalová skupina Dalriada prozradila, že její nadcházející deska s názvem "Ígéret" vyjde 11. února 2011 skrze AFM Records. "Ígéret" bude čtvrtou deskou skupiny, započítáme-li však i alba, která vyšla pod dřívějším jménem Echoes of Dalriada, bude se jednat už o šestý dlouhohrající počin. Obálku "Ígéret" si prohlédněte napravo.

"Ígéret" by oproti dřívější tvorbě mělo být obohaceno o zcela nové prvky, mezi nimiž se nejvíce vyjímají hlavně dosud neslyšené folkové nástroje. Jako hosté se na albu objeví maďarský countryman Fajkusz Band a také Jonne Järvelä z Korpiklaani, který by měl na "Ígéret" ve své rodné finštině zazpívat některé pasáže z finského národního eposu Kalevala. Těšit se prý máme na materiál silně inspirovaný Karpatami, přičemž by měla být přítomna dokonce i 450 let stará skladba z této oblasti zahraná v původní podobě a s původním textem.

Každá deska Dalriada nese název jednoho měsíce v roce. Aktuální "Ígéret" znamená v maďarštině květen. Lednový "Fergeteg" a únorový "Jégbontó" vyšly ještě pod původním jménem Echo of Dalriada v roce 2004, resp. 2006. "Kikelet" (březen) a "Szelek" (duben) se objevily v letech 2007 a 2008. Jedinou výjimkou z konceptu byla poslední nahrávka "Arany - Album", která byla poctou maďarskému básníkovi Jánosi Aranymu (1817-1882). Příští deska - červnová - by se měla jmenovat "Napisten".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama