Listopad 2010

Volbeat představují nový videoklip

4. listopadu 2010 v 17:31 | Earthworm |  Music News
Známá heavy rock'n'rollová kapela Volbeat z Dánska vydala nový videoklip ke skladbě "Heaven Nor Hell". Je to v pořadí už druhý videoklip, který doprovází jejich poslední desku "Beyond Hell / Above Heaven". Album bylo v Evropě vydáno 13. září a během prvního týdne se dostalo na vysoká místa, co se týče prodejnosti. Inu, posuďte sami:

Dánsko: #1
Finsko: #1
Švédsko: #1
Rakousko #2
Německo: #3
Švýcarsko: #7
Holandsko: #8
Norsko: #8


Naši recenzi na toto album si můžete přečíst zde. Ale nyní už odkaz na slibovaný videoklip, který najdete na YouTube.

Baskytarista Twiggy Ramirez hovoří o novince Marilyna Mansona

3. listopadu 2010 v 22:35 | Monsterfuck |  Music News
Baskytarista Twiggy Ramirez z kapely známého úchyla Marilyna Mansona se v rozhovoru z 29. října rozpovídal o chystané novince, která bude navazovat na dva nepříliš nadšeně přijaté počiny "Eat Me, Drink Me" z roku 2007 a "The High End of Low" z roku 2009. Na celý rozhovor můžete kouknout na konci článku, inkriminovaná část týkající se následující desky je přeložena zde:

"Je to už skoro hotové. Pravděpodobně to vyjde příští rok. Je to vážně fantastické, myslím, že je to naše nejlepší nahrávka vůbec. Jasně, říká to každý, ale já si myslím, že je to zatím opravdu náš nejlepší počin... Je to trochu do punk rocku jako 'Mechanical Animals', ale ne tak okázalé."


Novinky z tábora Novembers Doom

3. listopadu 2010 v 22:08 | Monsterfuck |  Music News
Chicagští doom/death metalisté Novembers Doom nedávno nastoupili do studia Belle City Sound v Racine ve Wisconsinu, aby zde nahráli svou osmou dlouhohrající desku, která by se měla jmenovat "Aphotic" a která by měla skrze The End Records vyjít na jaře příštího roku.

"Máme v plánu zachytit v kapele něco nového. Nahrávka je samozřejmě postavena na základech, které budujeme již dlouhé roky, jen je usměrňujeme novým směrem. Chystáme se tak trochu předefinovat naši pozici v žánru. Temnota přichází a my se nemůžeme dočkat, až ji budete moci slyšet," říká o novince zpěvák Paul Kuhr.

Kromě toho se Novembers Doom chystají k desetiletému výročí vydání desky "The Knowing" vypustit novou edici tohoto již dávno vyprodaného počinu. Komplet bude obsahovat dva disky - první s kompletně zremixovanou a zremasterovanou podobou materiálu a druhý s úplně původní podobou, tak jak ji kapela v roce 2000 vydala. Počin bude opatřen 24 stránkovým bookletem a novým obalem (vpravo).

CD1 - "The Knowing" (2010):
01. Awaken
02. Harmony Divine
03. Shadows of Light
04. Intervene
05. Silent Tomorrow [nová verze]
06. In Faith [nová verze]
07. Searching the Betrayal
08. Last God
09. In Memories Past
10. The Day I Return
11. Aura Blue

CD2: "The Knowing" (2000)
01. Awaken
02. Harmony Divine
03. Shadows of Light
04. Intervene
05. Silent Tomorrow
06. In Faith
07. Searching the Betrayal
08. Last God
09. In Memories Past
10. The Day I Return
11. Aura Blue
12. Silent Tomorrow (dark edit)

Miss May I - Monument

3. listopadu 2010 v 15:36 | Seda |  Recenze
Je to již rok, co jsem tu recenzoval tuto partu. Tehdy to byla mladá, poměrně nezkušená kapela, která se se svým debutem "Apologies Are for the Weak" uvedla na scénu. Tento počin mě velice bavil, jednalo se o velice chytlavý metalcore, který i přesto, že nebyl nijak odlišný od ostatních kapel, měl své kouzlo. Oproti "Apologies Are for the Weak" je ale "Monument" opravdu slabý. Doufal jsem, že Miss May I navážou podobnou hudbou, jelikož je kapela mladá a stále má celou svou budoucnost před sebou. Po nasbíraných zkušenostech jsem čekal, že "Monument" bude opravdu geniální. Zřejmě jsem přecenil jejich možnosti, protože je to až podprůměrná hudba, které je všude milión.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Watain, Deströyer 666: Praha - Matrix, 23.10.2010

2. listopadu 2010 v 17:13 | Monsterfuck |  Reporty
Akci odpaluje domácí undergroundová horda Zlo s patřičně špinavou image. Džísky, černé brýle a hlavně slušný hoblovací black metal ze staré školy. Sestavu tvoří pro každého vymetače domácích podzemních koncertů známé tváře, namátkou jmenujme kytaristu Seta ze Sekhmet (jen tak mimochodem… vždycky, když jej vidím čas od času na nějakém koncertě, tak má pokaždé jiný účes) nebo Vlada Blasphemera (Maniac Butcher) drtícího škopky. Rychlé skladby jsou sice naživo zábavné, ale rozhodně ne jakkoliv výjimečné. Oproti tomu některé vály ve středním tempu, chvílemi se blížící až k black'n'rollu, mají opravdové koule, viz třeba taková "Posedlost" nebo "Satan a smrt". Vrchol invence to není, ale živě mě tahle muzika baví. Zlo rozehřáli klub na správnou provozní teplotu, zvláště pakliže jim na poměry otvírací skupiny přihlížel celkem početný dav. Na závěr svého setu si střihli kultovní vypalovák "Věčný návrat" od Master's Hammer, což byl asi největší kámen úrazu jejich půlhodiny. Jasně, přehrát Štormovce není jen tak, to uznávám, a hudebně to ještě šlo, jenže zpěvák Chainsaw těžce nestíhal, zvláště v refrénu to až rvalo uši. I tak jsem se ale u jejich setu bavil.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: sOBE)

Poslechový dýchánek s Agalloch, Solefald a The Meads of Asphodel

1. listopadu 2010 v 19:51 | Monsterfuck |  Music News
>>> Všechny tři skupiny z nadpisu spojuje nedávno zveřejněná ukázka z chystané desky. V případě Agalloch se novinka jmenuje "Marrow of the Spirit" a vyjde 23. listopadu skrze Profound Lore Records. Kapela slibuje další progres ve svém unikátním stylu a nechala se slyšet, že podobně jako předchozí tři desky zněly naprosto rozdílně, i "Marrow of the Spirit" bude opět o něčem jiném. Tentokrát by prý mělo jít o "nejtemnější, nejbezútěšnější, nejbeznadějnější a nejagresivnější" počin jejich kariéry. Jak moc se toto tvrzení shoduje s pravdou si můžete ověřit s více jak 11minutovým opusem "The Watcher's Monolith" na této adrese.

Tracklist "Marrow of the Spirit":
01. They Escaped the Weight of Darkness
02.
Into the Painted Grey
03.
The Watcher's Monolith
04.
Black Lake Niðstång
05.
Ghosts of the Midwinter Fires
06.
To Drown

UPDATE: Na této stránce si můžete poslechnout další kompozici z "Marrow of the Spirit", "Ghosts of the Midwinter Fires", a dále si zde také prohlédnout promo obrázky či si desku předobjednat.

>>> Norské duo Solefald ze své připravované nahrávky "Norrøn livskunst" zveřejnilo na svém MySpace účtu píseň "Vitets vidd i verdi", další krátké ukázky všech ostatních songů si zase můžete poslechnout na nově zřízené e-kartě. "Norrøn livskunst" vychází 15. listopadu v nákladu Indie Recordings. Jedna ze dvou polovin tvůrčí dvojice - Lars Nedland - prohlásil, že novinka je "black metal, rock, osmdesátkový pop a jungle, ale i vážnost a humor, vše v perfektní shodě".

Tracklist "Norrøn livskunst":
01. Song til stormen
02.
Norrøn livskunst
03.
Tittentattenteksti
04.
Stridsljod (Blackabilly)
05.
Eukalyptustreet
06.
Raudedauden
07.
Vitets vidd i verdi
08.
Haugferdi
09.
Waves Over Vallhalla (An Icelandic Odyssey Part 3)
10.
Til heimen yver havet

>>> A na závěr ještě trochu experimentálního black metalu v podání Britů The Meads of Asphodel. Jejich čtvrtá deska vyjde "The Murder of Jesus the Jew" vyjde pod hlavičkou Candlelight Records 15. listopadu. Jako hosté se na ní objeví Hoest z Taake a Vincent Crowley z Acheron. Kompozici "My Psychotic Sand Deity" můžete do sytosti poslouchat na e-kartě. Obal se seznamem skladeb jsou k prohlédnutí tu:

01. Boiled in Hell Broth and Grave Dust
02. My Psychotic Sand Deity
03. Apocalypse of Lazarus
04. Addicted to God
05. Stiller of Tempests
06. Man from Kerioth
07. Dark Gethsemane
08. Jew Killer
09. Genesis of Death
10. From Eagle to Cross
11. Apostle of the Uncircumcised
12. A Canticle for the Lost Amputees of Aelia Capitolina Who Have Been Trampled Under the Iron Shod Hooves of Salivating Hell Rams and Impaled on the Shimmering Tusks of Salvation Within the Abandoned Tabernacle of a Bronze Age Myth

Pain a Diablo Swing Orchestra začali pracovat na dalších albech

1. listopadu 2010 v 19:05 | Monsterfuck |  Music News
Pain
>>> Electro-metalové dítko Pain známého hudebníka a producenta Petera Tägtgrena z Hypocrisy zveřejnilo menší update týkající se dalšího řadového alba, které bude navazovat na dva roky starý počin "Cynic Paradise":

"Následující měsíce se ponesou ve znamení Pain a dokončování nových skladeb. K dnešnímu dni jich máme více či méně hotových osm a nejméně tři nebo čtyři další potřebujeme, než se budeme moci vydat do studia. Podle plánu začneme nahrávat koncem tohoto roku nebo začátkem příštího, abychom měli desku připravenou k vydání někdy v květnu 2011. Poté se zase vydáme na cesty a odehrajeme tolik letních festivalů, kolik jen půjde. Následovat bude samozřejmě rovněž headline turné, a pokud vše vyjde, měli bychom se vydat i do pro nás nových oblastí. Dále jsme se pustili do práce na nové podobě naší živé show a kulis, které budou vysoko nad průměrem. Jak jistě chápete, jsme velice nedočkaví, abychom to album mohli nahrát, udělat to co nejlepší a hrát pro vás živě. Sledujte naše stránky pro průběžné informace, studio reporty, detaily o albu a první koncertní data pro rok 2011."

Předchozí nahrávka "Cynic Paradise" vyšla 31. října 2008 jako klasická edice a limitovaný digipack s bonusovým diskem. Později ještě vyšla další verze "Cynic Paradise - Deluxe Edition" s novým obalem a bonusovým DVD se čtyřmi klipy a 18 koncertními videi. Ve dvou skladbách na "Cynic Paradise" - "Follow Me" a "Feed Us" - si zahostovala Anette Olzon z Nightwish.

>>> O něco skoupější s novinkami ohledně třetí dlouhohrající desky jsou oproti tomu švédští avantgardisté Diablo Swing Orchestra, avšak i jejich zprávička je jistě zajímavá:

"Pomalu, ale jistě přichází nové album... máme zatím jedenáct písniček v různých stádiích dokončení a stále s nimi pokračujeme. Některé pracovní názvy jsou například 'Día de los Muertos', 'Voodoo, Mon Amour!' nebo 'Aurora'. Očekávejte trochu tureckého popu namixovaného s black metalem a čínský chlapecký sbor. Doufáme, že budeme připraveni nahrávat někdy během jara 2011."

Redakční eintopf #12 - listopad 2010

1. listopadu 2010 v 0:01 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Monsterfuck pro listopad: Deathspell Omega - Paracletus

Eintopf se nám klasicky (a už to ani není vtipné) smrskl na souboj dvou desek, protentokrát však diametrálně odlišných žánrů, což výběr jenom stížilo. Však posuďte sami. Prvním kandidátem byla inteligentní, přemýšlivá a silnou atmosférou překypující kombinace folk metalu a dark metalu v podání amerických náladotvůrců Agalloch. Z jejich dílny ještě nevzešlo špatné album, ať už to byl dech beroucí debut "Pale Folklore", polo-akustické "The Mantle" nebo prozatím poslední majstrštyk "Ashes Against the Grain", a už jen proto nelze do novinky "Marrow of the Spirit" nevkládat opravdu velké naděje na skvělý zážitek s vyhlídkou mnoha probděných nocí. Avšak do druhého rohu ringu oproti Agalloch se postavili Deathspell Omega - chorobný, ďábelský, surový a nervy drásající black metal z Francie. Nejedná se ale o žádné trapné rádoby satanáše, tím si můžete být jistí.. Zlo v jejich podání má vysoce intelektuální, sofistikovanou a mnohdy až filozofickou podobu (kdo zná texty, dá mi za pravdu - těžké čtení), která se transformuje do absolutně extrémního zhudebněného pekla, jež si jen těžko hledá konkurenci. Zvláště pak poslední dvě desky "Si Monumentum Requires, Circumspice" a "Fas - Ite, Maledicti, in Ignem Aeternum" byly neuvěřitelně uhrančivými agóniemi v notách. Tomu já tedy říkám oříšek, a přestože jsem nakonec v nadpisu vypíchl Deathspell Omega, na oba počiny se těším přibližně stejnou měrou.

DATUM VYDÁNÍ: 8. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Earthworm pro listopad: Allen / Lande - The Showdown

Listopad nabízí dost známých jmen, ale že bych se na něco vyloženě těšil, to se říct nedá. Před rokem bych třeba vybral Atheist, ale zrovna teď jde jejich hudba, ač kvalitní, mimo můj aktuální vkus. Právě teď mě nejvíc zaujalo třetí album vokalistů Russella Allena a Jørna Landeho. Ti jsou nejznámější v prog a heavy metalové sféře, Allen hlavně díky kapele Symphony X, Lande mimo jiné díky své sólové dráze a oba také kvůli účasti v mnoha projektech. Všichni, kteří si rádi pošmáknou na mocných rockových hlasech, by určitě neměli jejich novou desku minout, jistě to bude (když už nic jiného) parádní oddechovka.

DATUM VYDÁNÍ: 5. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Seda pro listopad: Jesu - Heart Ache / Dethroned

Pro listopad jsem toho moc nenašel. Není tu v podstatě nic, co by mě zajímalo, a tak musím označit listopad za nejslabší měsíc tohoto roku. Po delším pátraní jsem ale nalezl Jesu. Tato kapela mě velice překvapila na Brutal Assaultu, a ač jsem si říkal, že si seženu jejich desky, tak jsem zapomněl. Přijde to tedy až s tímto EP, které bude bude rozdělené na dvě CD. První "Heart Ache" je opětovné vydání úplně prvního EP, jež vyšlo pod názvem Jesu. Další "Dethroned" bylo zčásti hotové už v roce 2004, dokončené a vydané je ale až letos. Uvidíme, s čím přijdou. Já si jdu konečně sehnat ty desky.

DATUM VYDÁNÍ: 16. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 6/10

Deska měsíce dle redakce: Deathspell Omega - Paracletus

Barometr očekávání v redakci: 9/30


Optimista měsíce: Monsterfuck Úžasný
Pesimista měsíce: Seda Křičící

A na jaký hudební počin se v měsíci listopadu nejvíce těšíte vy? Své predikce, klidně i s indexem očekávání, můžete zanechat v komentářích!