Listopad 2010

HammerFall vydají další album v květnu 2011

13. listopadu 2010 v 12:56 | Monsterfuck |  Music News
Švédští heavy metalisté HammerFall prozradili, že už za dva týdny obsadí nahrávací studio. Důvod bude každému asi vcelku jasný - je jím nahrání nástupce v roce 2009 vydaného alba "No Sacrifice, No Victory". Na novince se bude podílet nový producent Charlie Bauerfeind (Mötley Crüe, Scorpions ad.), datum vydání pak bylo stanoveno na 20. května 2011.

Podle kytaristy Oscara Dronjaka nový materiál nabízí čerstvý pohled na kapelu. Skladby si prý stále zachovávají ducha HammerFall, zároveň jsou však opět o kus dál v hudebním vývoji skupiny. Novinka je údajně více heavy a o trochu méně chytlavá.

Furze: novinka bude venku již tento měsíc

13. listopadu 2010 v 12:38 | Monsterfuck |  Music News
Norský šílenec Woe J. Reaper vypustí pod hlavičkou svého projektu Furze novou dávku absolutního pekla již tento měsíc. "Reaper Subconscious Guide" vyjde jako CD a vinyl 26. listopadu v nákladu polské firmy Agonia Records (vydává pod nimi jen tak mimochodem i česká horda Inferno).

"Reaper Subconscious Guide" bude celkově čtvrtou dlouhohrající deskou Furze, navazovat bude na počin z roku 2007 s "lehce" ujetým názvem "UTD: Beneath the Odd-Edge Sounds to the Twilight Contract of the Black Fascist / UTD: The Wealth of Penetration in the Abstract Paradigmas of Satan", na němž si mimo jiné zahostoval i známý bubeník Frost (Satyricon, 1349) ve skladbách "A Life About My Sabbath" a "Beneath the Wings of the Black Vomit Above".

Ukázku v podobě songu "Earlier Than the Third Might of the Cosmos" poslouchejte na MySpace.

Tracklist "Reaper Subconscious Guide":
01. Earlier Than the Third Might of the Cosmos
02. It Leads
03. Immortal Lecture
04. The Bonedrum
05. Essential Wait

Kylesa - Spiral Shadow

12. listopadu 2010 v 20:42 | Seda |  Recenze
kylesa
Pokud máte rádi originální hudbu, je Kylesa přesně pro vás. Tahle parta umí tvořit hudbu tak, abyste se u ní prostě nikdy nenudili. Kombinuje se zde několik stylů a žánrů, k tomu ženský vokál s mužským. Výborná nálož pořádně rychlých bicích podtržené skvělou basou a zajímavými riffy. Kylesa díky tomuhle všemu tvoří na scéně poměrně zajímavé uskupení a zatím mě nikdy na desce nezklamali. Stejně tomu je tak i s tímto aktuálním počinem "Spiral Shadow". Hudba je celkově pořád stejná jako dříve. Kapela si drží svůj oblíbený zvuk, který i dalším albem neupadá do stereotypu, ba naopak. Stále je tato hudba plná nápadů a pestrosti a dokonce bych i tvrdil, že Kylesa album od alba roste.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Annihilator, Sworn Amongst, Svölk: Praha - Retro Music Hall, 28.10. 2010

11. listopadu 2010 v 19:55 | Earthworm |  Reporty
V den státního svátku se legenda Annihilator rozhodla nás poctít návštěvou našeho hlavního města a co bych to byl za člověka, kdybych se na takové akci neukázal. Diskotéková hala s webovými stránkami v růžové barvě mi nepřišla jako bůhvíjak dobrý výběr místa činu, ale na místě všechny pochybnosti zmizely. Jako správný Pražák, co zná jen svoji čtvrť, jsem zabil hodně času hledáním haly, takže jsem ani nemusel moc dlouho čekat a na pódiu se objevili Svölk.

Nikdy předtím jsem je neslyšel, takže jsem podle vizáže čekal nějakou nářezovku - ostří norští hoši, dost sympatičtí, kterým nechyběly správné sestřihy vousů ani tetování, ale překvapili. Předvedli poměrně chytlavý heavík/hard rock, který dokázal dostatečně zabavit, abych jen nekoukal na hodiny a přemýšlel, kdy už nastoupí další kapela. Ke konci už začalo být jejich vystoupení mírně repetitivní, ale asi to moc dobře věděli a ve správnou chvíli se rozloučili.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotografie byly vypůjčeny ze serveru Coolture.cz

Folk sem, folk tam: Korpiklaani a Turisas

11. listopadu 2010 v 19:30 | Monsterfuck |  Music News
Korpiklaani
>>> Finští folk metalisté Korpiklaani prozradili, že právě teď probíhá v jejich táboře dokončování nového alba "Ukon Wacka", které vyjde začátkem roku 2011.

"'Ukon Wacka' nebo také 'Ukon Vakat' je pohanská obětní hostina, při níž teče pivo proudem. Jak můžete podle názvu očekávat, album bude nasáklé starodávnými, folkovými náladami a je kompletně nazpívané ve finštině. Aby byly texty srozumitelné i pro příznivce mimo Finsko, přidáme jako vždy do bookletu anglické překlady/výklady. Na nahrávce bude 10 songů, mezi nimiž najdete třeba skladbu 'Tequila', která byla speciálně napsána (a také jimi inspirována) pro naše jihoamerické fanoušky, s nimiž jsme už nejednou nezřízeně slavili a kteří jsou tímto zváni na naše další koncerty v Jižní Americe. Dalším překvapením je titulní 'Ukon Wacka' s jedním speciálním hostem: slavným finským zpěvákem Tuomarim Nurmio! Posledním, ale ne bezvýznamným překvapením je písnička 'Päät pois tai hirteen', která je poctou výborné a nedoceněné finské rockové kapele Peer Günt. Doufáme, že se budete u desky bavit stejně jako my při jejím nahráváním - bude to velká folková hostina pro všechny!"

Není asi překvapením, že v průběhu propagace "Ukon Wacka" se Korpiklaani již tradičně zastaví i v České republice. V rámci putovního festivalu Paganfest 2011 se boku Unleashed, Moonsorrow, Varg, Arafel a Kivimetsän Druidi podívají 20. března do Prahy.

>>> Krajané Turisas jsou co do faktických informací o svém novém albu o něco konkrétnější, ale také skoupější na slovo. Jejich novinka se bude jmenovat "Stand Up and Fight", v Evropě vyjde 31. ledna 2011 a v Severní Americe 8. února 2011, na obou kontinentech skrze Century Media.

Crest of Darkness dokončili album

11. listopadu 2010 v 19:06 | Monsterfuck |  Music News
Norská black metalová horda Crest of Darkness dokončila práce na svém zbrusu novém studiovém albu. To by mělo vyjít na jaře 2011. Další podrobnosti ve zprávě od kapely:

"Nahrávání novinky Crest of Darkness bylo z různých důvodů několikrát odloženo, pročež jsme opravdu rádi, že můžeme prohlásit, že je teď nahrávání konečně hotové a deska by měla vyjít na přelomu března/dubna příštího roku. Po dlouhém spánku se Bestie opět probouzí!!!!"

Předchozí počin vyšel pod názvem "Give Us Power to Do Your Evil" 9. listopadu 2007. Dosud nepojmenovaná novinka bude celkově šestou řadovou deskou Crest of Darkness.

Skindred pojmenovali svou novinku

10. listopadu 2010 v 14:59 | Seda |  Music News
Reggae metalisté Skindred přiřadili jméno ke své další studiovce. Na pulty se dostane 2. května příštího roku pod názvem "Union Black". Momentálně se nahrává v Britannia Row Studios v Londýně s producentem Jamesem Loughreyem.

Benji Webbe, zpěvák a hlavní tvář kapely, okomentoval "Union Black" takto: "Je to naše první album, co náhráváme v Anglii. Je to velký rozdíl oproti naší tradiční Kalifornii nebo Floridě. Je tu strašná zima! Tato deska bude temnější a tvrdší než jakákoliv z našich předchozích věcí. 'Union Black' ukáže naše temnější já!"

Аркона, Nachtmystium a Mekong Delta: nové videoklipy

9. listopadu 2010 v 21:00 | Seda |  Music News
>>> Na dnešní den si tři různé kapely připravily tři různé videoklipy. Začneme u formace Аркона. Ruská stálice vydala videoklip k písni "Ярило", která se vyskytuje na poslední povedené desce "Гой, Роде, Гой!".


>>> Druzí na řadě jsou američtí Nachtmystium. Tito extrémní metalisté natočili videoklip k písni "Every Last Drop", jež se vyskytuje na aktuálním počinu s názvem "Addicts: Black Meddle Pt. II". Tento videoklip je opravdu zajímavý a doporučuji jej zhlédnout celý.


>>> Poslední jsou Mekong Delta se songem "King with Broken Crown (Le Diable)". Ten můžete najít na letos v červnu vydané desce "Wanderer on the Edge of Time".


Skládáš, skládám, skládáme... anebo rovnou nahráváme

9. listopadu 2010 v 15:37 | Monsterfuck |  Music News
Metallica
>>> Bubeník Lars Ulrich z Metallicy se v jednom nedávném rozhovoru rozpovídal o budoucnosti skupiny. Ze všeho nejdříve kapela definitivně zakončí více jak dvouleté turné na podporu poslední nahrávky "Death Magnetic" (stane se tak na konci tohoto měsíce), pak si dá na chvíli oddych a někdy během března nebo dubna příštího roku by se měla metalová legenda pustit do skládání nových písní pro další desku. "Nic jsme nepsali už někdy od roku '06 nebo '07," říká Ulrich, "chceme být opět kreativní."

>>> Oproti tomu se psaní nového materiálu již věnují All Shall Perish a Trail of Tears. První jmenovaní vzkazují, že skladatelský proces je velice přirozený a výsledky z něj plynoucí jsou prý velmi působivé. "Agresivní, epická, chytlavá" - tak chystanou novinku popisuje kytarista Ben Orum. Norové Trail of Tears už také mají něco málo pro svou novinku naskládáno a ani oni nešetří chválou, podle jejich vyjádření máme od následovníka posledního počinu "Bloodstained Endurance" z roku 2009 čekat opravdu hodně.

>>> V pomyslném závodu o dokončení nahrávky je v dnešní novince nejblíže cíli francouzská Gojira. Ta se totiž už od začátku listopadu nachází ve studiu producenta Logana Madera, kde nahrává své nové minialbum. Zajímavostí určitě je, že celý výtěžek z tohoto EP půjde na podporu organizace Sea Shepherd, která se věnuje boji proti lovu velryb. Na počinu by se dále měli objevit někteří "velice speciální hosté".

Lordi - Babez for Breakfast

8. listopadu 2010 v 22:26 | Seda |  Recenze
LordiNa začátek bych měl asi udělat jedno vážné přiznání. Od Lordi jsem nikdy neslyšel celé album, když už jsem se k poslechu dostal, tak to byly jen hitovky. Zbytek jsem projel jen rychle na YouTube a i to jsem to nejčastěji po půlce vypínal. Zkrátka mě od nich baví jen pecky typu "Hardrock Hallelujah" nebo "Devil Is a Loser". Zbytek mi prostě nepřišel nijak zajímavý, a tak jsem možná trochu riskoval, když jsem si je vzal na recenzi (bylo to obrovském nátlaku! [kecá - pozn. Monsterfuck]), ale věřím, že to nijak neovlivní kvalitu této recenze.

Jak už každé malé dítě ví, Lordi jsou známí hlavně pro své masky. A s novým albem přisla i série nových. Tyhle modely se mi velice líbí, předtím mi vždycky přišli moc à la "Warhammer". Ale tyhle jsou vcelku vydařené, favoritem byl u mě bubeník Kita. Ten však ve skupine už bohužel nepůsobí, album ale ještě nahrával.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Hate Eternal jsou ve studiu

8. listopadu 2010 v 21:15 | Monsterfuck |  Music News
Floridské death metalové kombo Hate Eternal se právě nastěhovalo do studia Mana Recordings patřící jejich frontmanovi Ericu Rutanovi, aby zde nahrálo svou již pátou dlouhohrající fošnu. Výsledek by měl přistát na pultech obchodů někdy začátkem příštího roku.

Podle Erica Rutana bude nový materiál nejtvrdší, nejzvrhlejší, nejmelodičtější a nejšílenější za celou kariéru Hate Eternal. Podle jeho slov bude deska stále nést poznávací znamení kapely, ale bude mnohem dynamičtější. Prý se jedná o album "opravdu unikátní a speciální".

Joey DeMaio z Manowar o novince

8. listopadu 2010 v 21:07 | Monsterfuck |  Music News
Baskytarista a vrchní principál Manowar, Joey DeMaio, osvětlil situaci ohledně nového (a už celkem dlouho slibovaného) alba "Hammer of the Gods". Podle jeho vyjádření veškerý běh věcí změnil návrat původního bubeníka Donnieho Hamzika do kapely, což vedlo Manowar ke kompletnímu pohřbení již napsaného materiálu (!) a započatí komponování zcela nových skladeb, které dle Joeyho slov zní "jako kdyby vám někdo nalil benzín na vaše zasraný koule a zapálil".


Satyr ze Satyricon má vlastní značku vín

8. listopadu 2010 v 17:44 | Monsterfuck |  Music News
Zpěvák a multiinstrumentalista Satyr z norské black metalové veličiny Satyricon se od nynějška může pochlubit svou vlastní značkou vína. Své síly spojil s italským vinařem Lucou Roagnem z města Piedmont a vybral z jeho vinic dva druhy vína, které se budou prodávat pod názvy "Langhe Rosso Alleanza Nero di Wongraven 2009" a "Barolo Unione Nero di Wongraven 2006" (Wongraven je občanské příjmení Satyra).

Takto obě elegantní lahvinky vypadají:

Satyr - víno

Nergal získal dárce

8. listopadu 2010 v 16:02 | Theorrow |  Music News
Podle oficiálního webu Behemoth získal zpěvák a kytarista Nergal, trpící leukémií, dárce kostní dřeně potřebné k jeho uzdravení. V nejbližší době by měl podstoupit transplantaci, ale nejdříve musí zničit tu starou kostní dřen.

Mimochodem, zítra vyjde nové DVD Behemoth, "Evangelia Heretika". V USA vyjde pod křídly Metal Blade Records, v Polsku přes Mystic Records a ve zbytku Evropy prostřednictvím Nuclear Blastu. Obsahuje tři disky. Dva plné koncerty ("Live in Paris 2008" a "Live in Warsaw 2009") a naposledním disku nalezneme všechny videoklipy, rozhovory s kapelou atd.

Trailer na DVD:


Die Apokalyptischen Reiter: novinka vyjde v únoru

7. listopadu 2010 v 17:01 | Monsterfuck |  Music News
Němci Die Apokalyptischen Reiter chystají na únor příštího roku nové album - již osmé v pořadí. Počin se bude jmenovat "Moral & Wahnsinn" a vyjde 25. února pod křídly Nuclear Blast. Jak už to tak bývá, kapela na adresu své nové nahrávky hýří superlativy:

"Opouštíme studio s pocitem, že jsme vytvořili něco unikátního, co přetrvá navždy. Album sjednocuje veškeré naše hudební podoby a naši sílu s texty zaměřujícími se na vrcholy a pády lidské příčetnosti a také morálky každého z nás. Nepříčetnost je představa, morálka neplodné lůno."

Tracklist "Moral & Wahnsinn":
01. Die Boten
02. Gib dich hin
03. Hammer oder Amboß
04. Dir gehört nichts
05. Dr. Pest
06. Moral & Wahnsinn
07. Erwache
08. Heimkehr
09. Wir reiten
10. Hört auf
11. Ein liebes Lied


Koncerty na listopad

6. listopadu 2010 v 13:35 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Po dlouhé pauze zapříčiněné mnoha faktory (ano, klidně to přiznáme veřejně - lenost nevyjímaje :)) se opět vrací pravidelné info o nadcházejících koncertních akcích. Vzhledem k prodlevě mezi začátkem listopadu a samotným uveřejněním tohoto dílu tentokrát evidujeme jednotlivé akce až od začátku příštího týdne, tj. 8. listopadu. Od prosince už pojedeme klasicky tak, jak jste byli dříve zvyklí, čili článek o koncertech na daný měsíc bude uveřejněn okolo poloviny měsíce předchozího (tzn. že prosincová část našeho magazínu bude už 16.11.)

Combat Metal Fest
8. 11. - Liberec, Casta (19:00)
9. 11. - Ostrava, RC Chlív (18:30)
Cena: 100 (Liberec), 120 (Ostrava do 20:00), 150 (Ostrava od 20:00)
Vystoupí: My Silent Wake (UK), In Vain (NOR) + Act of God (CZ) v Liberci a Morgue Son (CZ) v Ostravě)
Více informací: Combat Metal Fest

Grave (SWE), Misery Index (USA), Arsis (USA) ad.
9. 11. - Ostrava, Boomerang (19:00)
Cena: 375
Vystoupí: Grave (SWE), Misery Index (USA), Arsis (USA), The Last Felony (CAN), The Rotted (UK)
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Antitrend párty 30
10. 11. - Brno, RC Brooklyn (19:30)
Cena: 99
Vystoupí: The Arson Project (SWE), Abnormyndefect (MOL), Mincing Fury (CZ), Dobytčí mor (CZ), 6mas (CZ)
Více informací: Antitrend párty

Never Say Die Tour 2010
13. 11. - Praha, Abaton (18:00)
Cena: 490/550
Vystoupí: Parkway Drive (AUS), Comeback Kid (CAN), Bleeding Through (USA), Emmure (USA), War from a Harlots Mouth (GER), Your Demise (UK), We Came as Romans (USA)
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Necronomicon (GER), Pandemia (CZ), Assessor (CZ)
14. 11. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Cena: 290/350

Saltus (POL), Algor (SVK), Hromovlad (SVK), Žrec (CZ)
14. 11. - Brno, Melodka (19:00)
Cena: 200
Více informací: Metal Swamp

Sonic Syndicate (SWE), Blowsight (GER)
18. 11. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Cena: 250/290
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Wehrmacht (USA), Radiolokátor (CZ), Exorcizphobia (CZ)
18. 11. - Praha, Black Pes
Cena: 299

Lordi (FIN), The Dogma (ITA)
18. 11. - Praha, KC Vltavská (20:00)
19. 11. - Ostrava, Bonver Arena (20:00)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Amorphis (FIN), Orphaned Land (IZR), Ghost Brigade (FIN)
19. 11. - Plzeň, KD Šeříkovka (20:00)
Cena: 550
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Rectal Smegma (NL) + support
18. 11. - Praha, Exit Chmelnice (18:30)
19. 11. - Slavonice, Kawarna
20. 11. - Křemže, Vertigo
Cena: 123 (Praha), "krasná" (Slavonice), 150 (Křemže)
Poznámka: V Praze dále vstoupí Destructive Explosion of Anal Garland (CZ), Pisstolero (CZ), Gutalax (CZ), Pothead (CZ) a Cocktail (CZ); ve Slavonicích Destructive Explosion of Anal Garland (CZ), Gutalax (CZ) a Pisstolero (CZ); v Křemži Isacaarum (CZ), Locomotive (CZ) a Gutalax (CZ)

Empty (SPA), Silva Nigra (CZ), Diagon (CZ), Amon (CZ)
20. 11. - Blansko, KD Klepačov (19:00)
Cena: 200
Více informací: Hellfast Attack

Gorgoroth (NOR), Cavus (FIN), Noctem (SPA) ad.
20. 11. - Praha, MeetFactory (17:30)
Cena: 250/350
Vystoupí: Gorgoroth (NOR), Cavus (FIN), Noctem (SPA), Tortharry (CZ), Trollech (CZ), Gorgonea Prima (CZ)
Více informací: Metalgate

Moregore Discotheque 4
20. 11. - Olomouc, S klub (18:30)
Cena: 177,40
Vystoupí: Squash Bowels (POL), Attack of Rage (SVK), Taxidermist (AUT), Bastard Peels (AUT), Oros (SVK), Destructive Explosion of Anal Garland (CZ), Pisstolero (CZ), Critical Madness (CZ)
Více informací: Moregore Discotheque

Thrash pro verbesh
20. 11. - Praha, 007 (18:30)
Vystoupí: Uzomi (BRA), Radiolokátor (CZ), Unborn (CZ), Beast Within the Sound (CZ)
Více informací: L'inphantille Collective

Anathema (UK), The Ocean (GER), Petter Carlsen (NOR)
23. 11. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Cena: 490/550
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Therion (SWE), Loch Vostok (SWE), Leprous (NOR)
26. 11. - Praha, KC Vltavská (20:00)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Winter Masters of Rock 2010
27. 11. - Zlín, Euronics (14:00)
Cena: 700, 900 (VIP)
Vystoupí: Helloween (GER), Stratovarius (FIN), Pretty Maids (DEN), Paul Gilbert (USA), Freedom Call (GER), Varg (GER), Rebelstar (NL), Symphonity (CZ/GER), Barricade (CZ)
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Dominanz: "The End of All There Is" videoklip

6. listopadu 2010 v 13:06 | Monsterfuck |  Music News
Norská industriálně metalová skupina Dominanz zveřejnila nový videoklip k songu "The End of All There Is", který je prvním singlem z jejich nadcházející nahrávky "As I Shine". Ta by měla vyjít začátkem příštího roku.

Kapela video "The End of All There Is" natáčela na místě, které se jmenuje Dale, hluboko ve fjordovém údolí ve staré továrně, jež byla postavena v roce 1869, ale v současnosti je už dávno zavřená. Klip sledujte zde:


Macabre vydají "Grim Scary Tales" začátkem nového roku

6. listopadu 2010 v 12:55 | Seda |  Music News
K oslavě 25. výročí ve stejné sestavě se murder metalisté Macabre rozhodli vydat novou studiovou desku. Nese název "Grim Scary Tales" a má vyjít 31. ledna v Evropě přes Hammerheart Records. V Severní Americe o osm dní později přes Willowtip Records.

Macabre momentálně rozjeli evropské turné s Napalm Death, Immolation a Waking the Cadaver. Na těchto koncertech bude také možno zakoupit tuto novou desku, která má oficiálně vyjít až s rokem 2011. Pokud máte zájem, příležitost bude 10. prosince v KC Vltavská v Praze v rámci Winter Assaultu 2010.

Bratři Hoffmannové nahrávají nové album Amon

6. listopadu 2010 v 12:37 | Monsterfuck |  Music News
Bývalé kytarové duo známých floridských brutalistů Deicide - bratři Brian a Eric Hoffmannové - před nějakým časem znovu obnovili formaci Amon, která byla původně funkční v letech 1987-1989 a z níž později vznikli právě Deicide, jejichž řady Hoffmannové v roce 2004 opustili. Teď se Hoffmann Bros., doplnění ještě o zpěváka a baskytaristu Jesse Jollyho (ex-Diabolic, ex-Success Will Write Apocalypse Across the Sky) a bubeníka Mikea Petraka (ex-Leprosy, ex-Success Will Write Apocalypse Across the Sky), vydají 10. prosince do Redroom Studios v Tampě, aby zde nahráli novou desku (a pod názvem Amon vlastně i první dlouhohrající - v původní éře vznikly jen dva demosnímky) "Liar in Wait". Nahrávka vyjde začátkem příštího roku pod jejich vlastním labelem.

Belphegor: tracklist a obálka novinky

6. listopadu 2010 v 0:13 | Monsterfuck |  Music News
Rakouské komando Belphegor ukázalo, jak bude vypadat obálka jejich nadcházející desky "Blood Magick Necromance" a také seznam jejích skladeb. Oboje si můžete samozřejmě prohlédnout níže a vpravo. "Blood Magick Necromance" vyjde v Evropě 14. ledna.

Tracklist "Blood Magick Necromance":
01. In Blood - Devour This Sanctity
02. Rise to Fall and Fall to Rise
03. Blood Magick Necromance
04. Discipline Through Punishment
05. Angeli Mortis De Profundis
06. Impaled Upon the Tongue of Sathan
07. Possessed Burning Eyes
08. Sado Messiah

Čerstvý klip od Milking the Goatmachine

6. listopadu 2010 v 0:12 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí grindoví kozomilové Milking the Goatmachine zveřejnili videoklip k songu "Like a Goatmachine", který je ve své podstatě lehce brutálnější předělávkou známého hitu "Like a Sex Machine" od Jamese Browna. Písnička se nachází na aktuální placce "Seven... A Dinner for One", která vychází 26. listopadu. Další informace včetně obalu a tracklistu čtěte zde, na video se můžete podívat tady:


Trivium odkládají nahrávání

5. listopadu 2010 v 20:20 | Theorrow |  Music News
Floridští Trivium v září oznámili, že v říjnu nastupují do studia, ale bohužel celé nahrávání posunuli a nahrávat snad začnou 1. prosince.

Ještě abych se vám představil. Jsem nový redaktor tohoto webu. Snad se vám moje články budou líbit...

Pain of Salvation, Beardfish: Praha - Futurum, 26.10.2010

5. listopadu 2010 v 17:50 | Earthworm |  Reporty
Srdcovka jaxvině. Přesně to jsou pro mě Pain of Salvation, prog metalová skupina, která poprvé zavítala do Čech, aby nás všechny obšťastnila svojí geniální hudbou. Přivezli si s sebou i švédské Beardfish, své prog rockové krajany, kteří se specializují na zvuk à la 70. léta, což se výborně hodí k poslední desce Pain of Salvation. Právě Beardfish měli začínat v 19:00, jenže co se nestalo, tou dobou ještě byly brány Futurum zavřené. Asi 20 minut jsem přešlapoval na chodbě u hlavního vchodu, stejně jako dost dalších fanoušků, a celá naše smečka byla vpuštěna dovnitř někdy před čtvrt na osm.

Čas posunutý o hodinu mi ještě umožnil chvilku překračovat na místě a vypít si jednu rundu Gambrinusu. V osm hodin už se na podiu objevili Beardfish, parta absolutních sympaťáků, která byla určitě tou nejlepší volbou pro předkapelu. Spousta lidí se určitě musela nudit, jejich hudba rozhodně není jednoduchá a orientovat se v ní na první poslech musí být peklo, zvlášť když zahráli šest skladeb během asi 50 minut. Já jsem byl naštěstí dobře připraven a každou minutu jsem si užíval. Chyběla mi sice moje oblíbená skladba "South of the Border", ale i tak to bylo skvělé vystoupení. Všichni pařili, co to šlo, hlavně baskytarista. Někdo si mohl říct, že to byl zhulený Ježíš, nejvíc se mi ale honilo hlavou, že on je důvod, proč se jmenují Beardfish. Zpěvák někdy ve výškách nezvládal a nasadil řev, ale dojem to nekazilo. Na konci vystoupení nám Beardfish předvedli skladbu z nového alba, které se má na pultech ukázat někdy v příštím roce, a jsem si jist že se nemůžu dočkat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: FoGh)

Oceano: "Weaponized" klip

4. listopadu 2010 v 22:51 | Monsterfuck |  Music News
Deathcorová parta Oceano uveřejnila videoklip "Weaponized" na podporu svého aktuálního alba "Contagion", které vychází 9. listopadu. Klip režíroval Kevin J. Custer, jenž už točil klipy např. pro Testament, Cannibal Corpse, Hatebreed a taky... ehm... Justina Biebera (to opravdu není vtip). No co, alespoň to má pestré. Na jeho spolupráci s Oceano koukejte níže, pro více informací o "Contagion" směřujte své kroky sem.


Iskald mají hotovou třetí řadovku

4. listopadu 2010 v 22:39 | Monsterfuck |  Music News
Norské black metalové duo Iskald hlásí, že dokončilo práce na svém třetím dlouhohrajícím počinu, jenž by měl pod hlavičkou Indie Recordings vyjít v příštím roce. Nahrávalo se v Oslu a Bodø, závěrečný mix pak proběhl ve studiu 210 v Německu. Iskald o novém materiálu prohlašují:

"Zvuk je přesně takový, v jaký jsme doufali - plně vystihující současnou i budoucí pozici Iskald. Svým způsobem jsme stmelili 'Shades of Misery' a 'Revelations of Reckoning Day' [dvě předchozí desky kapely - pozn. redakce] do sebe, abychom dosáhli pro nás perfektního zvuku. Hudebně pokračujeme v naší temné cestě, představujeme nové nápady a vracíme se k některým starším. Obecně by se dalo říct, že jsme tentokrát v porovnání s předchozími alby učinili obrovský skok, pro každého by v tom mělo být něco.

Během podzimu plánujeme odhalit bližší detaily o desce včetně přesného data vydání, které ještě nebylo určeno. Doufejme, že se tak stane koncem ledna/začátkem února."