Listopad 2010

Absu jsou bez kytaristy a plánují novou desku

21. listopadu 2010 v 18:04 | Monsterfuck |  Music News
>>> Americký black/thrash metalový kult Absu nedávno opustil kytarista Aethyris McKay, aby se připojil k norské black metalové kapele Pantheon I. Absu se tak na své chystané turné po boku Immortal, které proběhne v únoru, vydají pouze jako trio.

Další zprávy z tábora Absu hovoří, že se kapela takřka ihned po dokončení zmiňované koncertní šňůry s Immortal vydá do studia natočit další desku "Abzu", jež bude druhou částí plánované trilogie. První část "Absu" vyšla v únoru 2009. Proscriptor McGovern, hlavní postava Absu, se o novince vyjádřil, že bude obsahovat "typický rukopis skupiny v maniakální podobě" a že nepůjde o přirozenou progresi, nýbrž o "čin metafyzického dobývání a temnoty". Co přesně to má znamenat, budou moci posluchači okusit někdy v druhé polovině příštího roku.

Tracklist "Abzu":
01. Circles of the Oath
02. A Song for Ea
03. Skrying in the Spirit Vision
04. The Waters - The Denizens
05. Warren of Imhullu
06. Earth Ripper
07. Ontologically, It Became Time & Space
08. Vita Janua Mortis

>>> Jen pro doplnění se ještě podíváme, co se děje u Norů Pantheon I, k nimž kytarista Aethyris Mckay přestoupil. Kapela před nějakým časem vyhlásila konkurz na nového zpěváka, aby se mohl dosavadní zpěvák a kytarista André Kvebek soustředit pouze na strunný nástroj. Nakonec ale Pantheon I došli k názoru, že Kvebekův vokál je pro skupinu natolik určující, že by bylo škoda jej měnit, tudíž se od teď bude věnovat pouze zpěvu a kytarové party po něm převezme právě Aethyris McKay.

Pantheon I se v současnosti věnují předprodukci své čtvrté desky, která bude navazovat na rok starý počin "Worlds I Create".

Švýcarští Requiem jdou do studia

21. listopadu 2010 v 17:44 | Monsterfuck |  Music News
Švýcarská death metalová drtička Requiem nastoupí 6. prosince do studia, aby zde nahrála své již páté album v pořadí. Tento nástupce desky "Infiltrate... Obliterate... Dominate" z července loňského roku se bude jmenovat "Within Darkened Disorder" a vyjít by měl hned zkraje roku příštího. Nahrávat se bude v Stage One Studiu v Německu pod taktovkou známého producenta Andyho Classena (Legion of the Damned, Belphegor, Holy Moses, ale i třeba čeští Pandemia a Malignant Tumour), s nímž už ostatně Requiem zkušenosti mají - nahrávali u něj své poslední dva počiny "Premier Killing League" (2007) a rovněž již zmiňované "Infiltrate... Obliterate... Dominate" (2009).

Tracklist "Within Darkened Disorder":
01. Echoes of War
02.
Feed the Greed
03.
The Plague Without a Face
04.
I Am Legion
05.
Solemn Sacrifice
06.
Within Darkened Disorder
07.
Vicious Deception
08.
Purified in Flames
09.
Symbol of Nine
10.
Omnivore

Parkway Drive, Comeback Kid, Bleeding Through: Praha - Abaton, 13.11.2010

21. listopadu 2010 v 11:57 | Theorrow |  Reporty
Celou akci odpalují američtí We Came as Romans. Jejich vystoupení bylo průměrné. Zvukař se ještě hledal, ale nejvíce mě uchvátil jejich asijský bubeník. Šlo mu to pěkně od ruky. Po skončení vystoupení We Came as Romans jsem se přemístil o patro níž. Vyčkával jsem zde, až půjde nějaká slavná osobnost okolo. A hele, vyfotil jsem se s zpěvákem a frontmanem z Bleeding Through. Byl velice příjemný a vstřícný. Tímto čekáním jsem přišel o Your Demise.

Vyběhl jsem nahoru k pódiu a sál byl poprvé naplněn až k prasknutí. Ze zákulisí vylítla německá drtička jménem War from a Harlots Mouth. Jejich vystoupení bylo pro mě největším překvapením celého večera. Porvé jsem viděl v Abatonu úkaz, kterému se říká wall of death. Fakt bych tam nechtěl být. Musím říci, že War from a Harlots Mouth mají v ČR dost fanoušků. Zase mě nejvíce překvapil bubeník - bubnoval jak smyslů zbavený. Abych je jen nechválil, tak zvuk taky nebyl zrovna kvalitní, ale na celé show to nebylo znát. Musím říci, že delší než čtyřicetiminutové vystoupení by u této party bylo šílené.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Wastefall jsou zpět

20. listopadu 2010 v 17:19 | Seda |  Music News
Dva roky poté, co se progresivní Řekové Wastefall rozdělili, jsou zpět na scéně. Oficiální prohlášení od kapely zní takto: "Jsme více než rádi, že můžeme oznámit to, že Domenik (vokály, kytara, klávesy) se vrátil z exilu. Kytary se opět ujme Alex, jediný rozdíl bude v tom, že jsme museli nabrat Tassose Loukouse na bicí. Kostis je totiž stále v exilu. To bude jediná změna co se týče sestavy."

Třetí a zároveň poslední deska "Self Exile" byla vydána před čtyřmi lety přes Sensory Records.

Záběry z vystoupení Anthrax v Columbusu

20. listopadu 2010 v 17:14 | Seda |  Music News
Vysoce kvalitní nahrávka byla pořízena 10. srpna v Columbusu, kde Anthrax zahráli v rámci Jägermeister Music Tour s thrashovými velikány Slayer a Megadeth. Podívat se můžete na song "Caught in a Mosh":


The Meads of Asphodel - The Murder of Jesus the Jew

19. listopadu 2010 v 19:40 | Monsterfuck |  Recenze
Povím vám, ti The Meads of Asphodel jsou tedy pěkně vypečená cháska. V dnešní době se sice nálepkou experimentální označuje kde co, ale zrovna u těchto bláznů to sedne jako ona pověstná prdel na ještě pověstnější hrnec. Oficiálně jsou The Meads of Asphodel označováni jako experimentální black metal, ale jedním dechem je nutné dodat, že i tento popis je svým způsobem zavádějící. Black metal sice tvoří základ jejich hudby, myšlenky na nějaké garážově sypanice však ihned zaplašte. Na black metalové podloží totiž The Meads of Asphodel roubují úplně všechno, co jim přijde pod ruku. A to úplně všechno je myšleno doslova. Dost dobře to vystihuje jejich MySpace, kde má kapela v kolonce Sounds Like uvedeno: "Všechna hudba na světě smíchaná s extrémně metalovým spodkem." A to mi věřte, že tomu tak doopravdy je.

Na novince "The Murder of Jesus the Jew" najdete všechno, na co si jen dokážete vzpomenout. Brutálně rychlé klepačky s krkavčím vokálem, atmosférické kousky, sbory, prog rockové sólování, thrashující hoblování, pasáže jak z filmového soundtracku, folk, disco a ještě víc, to všechno splácané na jednu hromadu a poslepované do jednotlivých písniček tvořících hodně ujetý celek. O různé výstřednosti a experimenty na "The Murder of Jesus the Jew" nouze opravdu není, což je zajisté klad, neboť se The Meads of Asphodel díky tomu odlišují natolik, že si je prostě splést nemůžete, druhou stranou mince však zůstává, jestli se vám to vůbec může líbit…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Comeback System of a Down?

19. listopadu 2010 v 16:19 | Monsterfuck |  Music News
System of a Down
O comebacku System of a Down se toho napovídalo už hodně, ale tentokrát to vypadá pro fanoušky opravdu nadějně. Podle francouzského rádia RTL2 kapela příští rok opět obnoví svou činnost a vyrazí na světové turné. Na svém blogu to alespoň tvrdí jeden z jeho zaměstnanců. Podle něj by System of a Down měli vystoupit 6. června Paříži, přičemž by to měla být jedna ze zastávek oné koncertní šňůry. Oficiální vyjádření ze strany skupiny by podle všeho mělo přijít již příští týden.

Poslední počiny System of a Down vyšly v roce 2005. Jednalo se o dvojici spřízněných desek, z nichž ta první s názvem "Mezmerize" se objevila v květnu a ta druhá "Hypnotize" pak v listopadu. Obě alba se ihned po svém vydání vyšplhala na přední místa v prodejnosti hned v několika zemích - "Mezmerize" opanovalo žebříčky v USA, Kanadě, Austrálii a Novém Zélandu, přičemž ve Finsku a Velké Británii se umístilo na druhé příčce; "Hypnotize" se na vrchol dostalo v USA, Kanadě a Austrálii.

Ex Deo, Legion of the Damned a Deadlock s informaci o svých novinkách

19. listopadu 2010 v 15:52 | Monsterfuck |  Music News
>>> Římští válečníci Ex Deo prozradili, že se do předprodukce své druhé desky pustí ihned, jak jejich domovská kapela Kataklysm dokončí své turné v roce 2011, což by mělo být v květnu. Zároveň byl rovněž prozrazen název tohoto pokračování debutu "Romulus" z roku 2008 - bude se jmenovat "Caligula".

"Očekávejte revoluční album, které vdechne novost do stagnující metalové scény," nebojí se velkých slov zpěvák Maurizio Iacono.

>>> Nizozemská death/thrash metalová drtička Legion of the Damned vydá svojí novinku, která bude celkově již pátým dlouhohrajícím albem v řadě (a pokud bychom počítali i roky pod názvem Occult, tak dokonce desátým), hned zkraje nového roku. Massacre Records stanovili den D na 7. ledna. Počin s názvem "Descent into Chaos" byl natočen u známého producenta a hudebníka Petera Tägtgrena (Hypocrisy, Pain) ve studiu Abyss ve Švédsku. Peter si také střihl hostovačku v songu "Legion of the Damned", jenž se objeví jako bonus na limitované digipackové edici, jejíž součástí bude dále bonusové DVD. Obaly vpravo.

Tracklist "Descent into Chaos":
01. Descent into Chaos
02. Night of the Sabbath
03. War in My Blood
04. Shrapnel Rain
05. Holy Blood, Holy War
06. Killzone
07. Lord of the Files
08. Desolation Empire
09. The Hand of Darkness
10. Repossessed
11. Legion of the Damned [limited edition bonus track]

>>> Nová nahrávka Němců Deadlock byla pojmenována "Bizarro World" a v Evropě by měla vyjít poslední únorový den příštího roku, výjimkou je pouze Německo, kde bude k dispozici už 25.2.2011.

Within Temptation se opět hlásí ke slovu

18. listopadu 2010 v 20:20 | Monsterfuck |  Music News
Nizozemští gothic metalisté Within Temptation po krátké pauze po dokončení turné ke své minulé řadovce "The Heart of Everything" z roku 2007 dávají vědět, že je s nimi nutné opět po čase počítat. Jejich nová nahrávka s názvem "The Unforgiving" totiž vyjde už v březnu 2011.

Koncept "The Unforgiving" je založen na komiksech Stevena O'Connella (mimo jiné např. komiksy o Bloodrayne), přičemž skladby pro svou novinku Within Temptation skládali přímo na základě jeho příběhů. Nové album by se tak díky tomu mělo ve srovnání s předchozí tvorbou posunout "absolutně odlišným směrem", který však bude podle slov kapely zahrnovat ty nejlepší písničky v kariéře Within Temptation...

Destruction: kompletní info o "Day of Reckoning"

18. listopadu 2010 v 20:05 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí thrash metaloví harcovníci Destruction zveřejnili kompletní informace o svém nadcházejícím albu "Day of Reckoning", které vyjde 28. února 2011 pod záštitou Nuclear Blast. Sérii obálu s tracklistem prohlížejte vpravo a níže.

Kapela se také pořádně rozpovídala o konceptu "Day of Reckoning". Zpěvák a kytarista Schmier vysvětluje: "Zaprvé, jelikož jsem už slyšel stížnosti hardcore fandů [myšleno na obal novinky], ujišťuji vás, že klasická lebka Destruction a řezník v bookletu budou.

Poslední člověk na zemi čelí konci světa, tento koncept musel mít velice zlý a výrazný obal. Rozhodli jsme se nevyužít řezníka na obálce, protože to album potřebovalo zlomyslnou podobu se symboly, které jednoduše, ale silně obsáhnou jeho titul.

Příběh se potáhne celou grafikou a bookletem. Gyula, fantastický umělec a velký fanda metalu z Maďarska, nám hodně pomohl se zobrazením tohoto konceptu. Není to poprvé, co s ním spolupracujeme, namaloval totiž obaly všech našich posledních nahrávek! Stejně jako kapela dýchá, žije a rozumí konceptu sociálně kritické skupiny jako Destruction!"

Další novinka se týká příchodu nového bubeníka Vaavera, který v Destruction nahradí Marca Reigna.

Tracklist "Day of Reckoning":
01. The Price
02. Hate Is My Fuel
03. Armageddonizer
04. Devil's Advocate
05. Day of Reckoning
06. Sorcerer of Black Magic
07. Misfit
08. The Demon Is God
09. Church of Disgust
10. Destroyer or Creator
11. Sheep of the Regime
12. Stand Up and Shout [limited-edition bonus track]

Evergrey s informacemi o příští desce

18. listopadu 2010 v 13:19 | Monsterfuck |  Music News
Švédští progresivní metalisté Evergrey pojmenovali své nadcházející album "Glorious Collision" a za pomoci labelu Steamhammer/SPV se jej chystají vydat 22. února v Severní Americe, 25. února v Německu a 28. února ve zbytku Evropy.

Muzikanti svou novinku popisují jako pozitivní energii, údajně by také mělo jít o desku velice rozmanitou, nebudou prý chybět rockové skladby v metalovém pojetí, pomalé a strašidelné songy, ale i nějaké divoké kousky.

Tracklist "Glorious Collision":
01. Leave It Behind Us
02. You
03. Wrong
04. Frozen
05. Restoring the Loss
06. To Fit the Mold
07. Out of Reach
08. The Phantom Letters
09. The Disease...
10. It Comes from Within
11. Free
12. I'm Drowning Alone
13. ... and the Distance
14. ... and the Distance [Carina bonus track]

Cradle of Filth - Darkly, Darkly, Venus Aversa

18. listopadu 2010 v 0:03 | Earthworm |  Recenze
Nenáviděni a milováni. Cradle of Filth je možná nejdiskutovanější a mezi fanoušky nejrozporuplnější kapela. Někdo ji nenávidí čistě z hecu, někomu zase vadí frontman Dani Filth a někoho prostě zklamala jejich tvorba v novém tisíciletí. Já osobně jsem na nich začínal s extrémnějšími odnožemi metalu, takže mají v mém srdci stále zvláštní komůrku. I přesto jsem je ale dost dlouho neslyšel, nedá se říct, že by mi mohli hudebně nabídnout něco extra. Co čert pravděpodobně chtěl, to malé místečko v srdci stačilo k tomu, abych byl zvolen recenzentem jejich nejnovějšího, devátého počinu s názvem "Darkly, Darkly, Venus Aversa". Připoutejte se, začíná jízda strašidelným hradem.

Kam toto album zařadit? Od blackmetalových počátků se kapela dostala až k mainstreamovitějšímu gothic metalu ("Thornography") a na poslední desce, na které se dle mého zase trochu přitvrdilo, mi banda opravdu někdy přišla jako tvrdší Iron Maiden. Velká část alba "Godspeed on the Devil's Thunder" byla dost chytlavá a heavy, navíc se objevil jakýsi sbor, který byl příjemným zpestřením a mnohdy i hlavní silou skladeb. Abych řekl pravdu, album se mi líbilo a docela dost jsem ho jeden čas poslouchal. Možná už tušíte, že novinka se nese v podobném duchu. Tak to ale tušíte blbě. Jako by se kapela nenápadně sunula zpět v čase tak, aby to vypadalo, že je to vlastně přirozený vývoj. Nejvíc mi asi "Darkly, Darkly, Venus Aversa" připomíná desku "Midian" z roku 2000.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Koncerty na prosinec

16. listopadu 2010 v 19:55 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Thrashfest 2010
2. 12. - Praha, KC Vltavská (19:00)
Vystoupí: Kreator (GER), Exodus (USA), Death Angel (USA), Suicidal Angels (GRE)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Urn (FIN), Diabolical (SWE), Interment (SWE) ad.
3. 12. - Slavonice, Kawarna (20:00)
Vystoupí: Urn (FIN), Diabolical (SWE), Interment (SWE), Brutally Deceased (CZ), March of the Hordes (CZ)

Finntroll (FIN), Samael (SWI), Rotting Christ (GRE) ad.
5. 12. - Zlín, Masters of Rock Café
Vystoupí: Finntroll (FIN), Samael (SWI), Rotting Christ (GRE), Metsatöll (EST) , Nothnegal (MV)
Cena: 550, 750 (VIP)
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Swallow the Sun (FIN), Sólstafir (ISL), Mar de Grises (CHL)
5. 12. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Cena: 390/420
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Cruxifiction (FRA), Gorgonea Prima (CZ), Infernal Blaze (CZ)
9. 12. - Praha, Matrix (19:00)

Winter Assault 2010
10. 12. - Praha, KC Vltavská (19:00)
Vystoupí: Napalm Death (UK), Immolation (USA), Macabre (USA), Hypnos (CZ), ČAD (SVK)
Cena: 350/399
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Babayabál 4
11. 12. - Ostrava, Marley (19:00)
Vystoupí: Gabria Odibil (GER), Whourkr (FRA), Igorrr (FRA), Isacaarum (CZ), BBYB (CZ), M.A.C. of Mad (CZ) + afterparty Novabase soundsystem (CZ), DJ Kacid (CZ)
Více informací: BBYB

Tiamat (SWE), Orden Ogan (GER), Stoneman (SWI)
13. 12. - Brno, Favál (19:00)
Cena: 490/550
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Goreježíšek 2010
18. 12. - Praha, Modrá Vopice (19:30)
Vystoupí: Gut (GER), Satan's Revenge on Mankind (GER), Pisstolero (CZ), Urin (CZ), Sperm of Mankind (SVK)
Cena: 220
Více informací: L'inphantille Collective

Helloween (GER), Stratovarius (FIN), Citron (CZ)
19. 12. - Praha, Malá sportovní hala (Výstaviště)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Suicidal Angels zveřejnují nový klip

16. listopadu 2010 v 19:08 | Theorrow |  Music News
Řečtí thrash metalisté Suicidal Angels vypouští do světa klip k písni "Bleeding Holocaust", která je z jejich posledního alba "Dead Again".

Suicidal Angels zanedlouho pojedou šňůru po Evropě spolu s Kreator, Exodus a Death Angel jako součást Thrashfest Tour 2010, která má zastávku i v Praze, a to 2. prosince v KD Vltavská.

Video k "Bleeding Holocaust":


Heaven & Hell: ukázka z DVD "Neon Nights"

16. listopadu 2010 v 16:05 | Monsterfuck |  Music News
Ačkoliv byla činnost Heaven & Hell se smrtí legendárního zpěváka Ronnieho Jamese Dia ukončena, ještě jeden počin z jejich dílny si budou moci fanoušci do své sbírky pořídit. Jedná se o DVD s názvem "Neon Nights: 30 Years of Heaven & Hell", které vychází právě dnes. Zachycuje záznam vystoupení kapely z 30. července 2009 na slavném festivalu Wacken Open Air v Německu. Tracklist a obal jsou následující (CD verze je oproti DVD okleštěna o intro "E5150" a skladbu "Country Girl"):

01. E5150
02. The Mob Rules
03. Children of the Sea
04. I
05. Bible Black
06. Time Machine
07. Fear
08. Falling Off the Edge of the World
09. Follow the Tears
10. Die Young
11. Heaven and Hell
12. Country Girl
13. Neon Knights

Ukázka z DVD v podobě "Children of the Sea":


Kirk Hammett - fotbalista

16. listopadu 2010 v 15:35 | Monsterfuck |  Music News
Nejen na hraní na kytaru má Kirk Hammett z Metallicy talent. Jak dokázal na nedávném koncertu v Sydney v Austrálii 11. listopadu, zvládl by se uživit i jako fotbalista. Nejvíce obávané je jeho bodlo pravou nohou, zvláště to platí pro ty z vás, kteří jsou malými dětmi stojícími na okraji pódia, na němž to Metallica právě hobluje. Mohli byste totiž schytat nepěkný headshot velkým balónem. Záznam Hammettovy kopací techniky na následujících videích (u druhého z nich v čase okolo 20 vteřin):Death Angel: video k songu "Truce" je venku

16. listopadu 2010 v 15:23 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metalová smečka Death Angel natočila nový videoklip na podporu své čerstvé novinky "Relentless Retribution". K filmovému zpracování si vybrali pecku "Truce", s výslednou podobou klipu jim pak pomohl režisér Robert Sexton, s nímž už Death Angel natáčeli i své minulé video "Dethroned" z desky "Killing Season" (dále má pak na triku např. "Unleash" od Soulfly). "Truce" sledujte zde:


Sirenia a Destruction odhalují obalu příštích desek

16. listopadu 2010 v 15:15 | Monsterfuck |  Music News
>>> Léty protřelí thrash metalisté Destruction z Německa ukázali obálku svého nadcházejícího, již 11. řadového alba "Days of Reckoning", které vyjde 18. února 2011. Prohlížejte tady.

>>> Něco podobného udělala rovněž norská Sirenia, ta však navrch přihazuje rovněž i tracklist své novinky "The Enigma of Life", jejíž datum vydání si label Nuclear Blast vyhradil pro 21. leden (s rozdílem dvou dnů přesně dva roky od poslední "The 13th Floor"):

01. The End of It All
02.
Fallen Angel
03.
All My Dreams
04.
This Darkness
05.
The Twilight in Your Eyes
06.
Winter Land
07.
A Seaside Serenade
08.
Darkened Days to Come
09.
Coming Down
10.
This Lonely Lake
11.
Fading Star
12.
The Enigma of Life
13.
Oscura Realidad [bonus]
14.
The Enigma of Life [acoustic bonus]

Triptykon - Shatter

15. listopadu 2010 v 22:07 | Monsterfuck |  Recenze
Shatter
Existuje obrovský přehršel dobrých kapel. Těch výborných je o něco míň, stále jich však po světě běhá relativně mnoho. Oproti tomu skupin skrz naskrz geniálních je jako šafránu, ale najdou se i takové. A pak je ještě jedna speciální… hm, říkejme tomu kategorie. Hudba z jiného vesmíru. Zhmotněná dokonalost, neuchopitelný perfekcionismus. A ze všech těch tisíců hudebních těles, která kdy po zemi chodila, se toto dá říct pouze o dvou z nich. Bathory a Celtic Frost. To prosím berte jako fakt, nehodlám o tom diskutovat. Za svůj život jsem toho už slyšel opravdu hodně, dost na to, abych s neochvějnou jistotou věděl, že lepší muziku nikdy nikdo nesložil a už ani nikdy nesloží.

Co s tím vším mají společného Triptykon, jistě už víte. Život této formace začíná se smrtí legendárních nestorů všeho extrémního, Celtic Frost. Když se rozepře uvnitř skupiny staly v roce 2008 nesnesitelnými, hlavní vůdce Thomas Gabriel Fischer radši dobrovolně odešel, než aby byl nucen řešit nehudební spory, a své síly zaměřil na nový projekt Triptykon. Druhá vůdčí persóna, Martin Eric Ain, měla hraní už jen jako koníček a vrátila se tak ke své živnosti. A nakonec, nově příchozí bubeník Franco Sesa, původce onoho sporu, upadl v zapomnění stejně rychle, jako se znenadání díky vstupu do Celtic Frost v roce 2004 dostal do popředí zájmu metalových posluchačů. Podobně jako kdysi dávno skončili Hellhammer, z jejichž popela Celtic Frost vzešli, umřeli i Celtic Frost, aby se zrodili Triptykon - nová epocha v historii tohoto švýcarského kultu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Amon Amarth už nahrávají

15. listopadu 2010 v 21:24 | Monsterfuck |  Music News
"Posledních pár měsíců jsme se věnovali práci na nástupci 'Twilight of the Thunder God'. Napsali jsme deset songů a 1. října začali s nahráváním bicích v Park Studios. Po krátkém výletu do Tokia, jenž zahrnoval také naši vůbec první show v Japonsku na známém Loud Park festivalu, jsme pokračovali nahráváním basy a kytar ve studiu Fascination Street. Natáčení zatím probíhá skvěle a v současné době jsme za půlkou celého procesu, album se nám už začíná pěkně vybarvovat."

Takto vypadá vyjádření Amon Amarth ohledně současné situace v jejich táboře. Kdy by novinka měla vyjít, ještě není jasné, ale člověk nemusí být génius, aby alespoň přibližné datum odhadl.

Poslední řadovka "Twilight of the Thunder God" vyšla v září 2008 pod hlavičkou Metal Blade Records. Na albu se jako hosté objevili Roope Latvala (Children of Bodom) v titulní skladbě, LG Petrov (Entombed) v "Guardians of Asgaard" a skupina Apocalyptica v "Live for the Kill".

Battlelore: detaily o novince "Doombound"

15. listopadu 2010 v 20:47 | Monsterfuck |  Music News
Tolkienovci Battlelore pojmenovali svoji novinku "Doombound". Půjde celkově již o šestou desku této finské kapely, podle uveřejněných informací by se měla do prodeje dostat 28. ledna v Evropě a 8. února v Severní Americe.

Battlelore sice vždy ve své tvorbě vycházeli z knih J.R.R. Tolkiena a nejinak tomu bude i na "Doombound", na nové řadovce se však kapela vůbec poprvé pustí do čistě koncepčního zpracování - texty budou vyprávět příběh Túrina Turambara z knihy "Silmarillion".

"Doombound" by mělo vyjít ve dvou edicích. Tou první bude klasický jewelcase, tou druhou, logicky, limitovaná edice v podobě digipacku s velice tučným bonusem - DVD "10 Years of Battlelore", na němž fanoušci najdou záběry ze dvou koncertů, dvě videa z turné, bohatou fotogalerii a v neposlední řadě také všechny promo klipy, které kdy Battlelore natočili.

Tracklist "Doombound":
01. Bloodstained
02. Iron of Death
03. Bow and Helm
04. Enchanted
05. Kärmessurma
06. Olden Gods
07. Fate of the Betrayed
08. Men as Wolves
09. Last of the Lords
10. Doombound
11. Kielo

Children of Bodom oznamují evropské turné

15. listopadu 2010 v 17:46 | Theorrow |  Music News
Finští metalisté Children of Bodom zveřejnují nové evropské turné s hosty Ensiferum a Machinae Supremacy. Data pro "The Ugly World Tour 2011" jsou následující:

19.3. - Teatria - Oulu, Finsko
20.3. - Pakkahuone - Tampere,
Finsko
22.3. - Ice Hall - Helsinki, Finsko
24.3. - Arenan - Stockholm, Švédsko
25.3. - Trädgårn - Göteborg,
Švédsko
26.3. - Rockefeller - Oslo, Norsko
27.3. - Vega - Kodaň, Dánsko
29.3. - Grosse Freiheit 36 - Hamburg, Německo
30.3. - O13 - Tilburg, Nizozemsko
1.4. - UEA - Norwich, Velká Británie *
2.4. - Academy 1 - Manchester,
Velká Británie *
3.4. - ABC - Glasgow,
Velká Británie *
5.4. - Vicar Street - Dublin, Irsko *
7.4. - Rock City - Nottingham,
Velká Británie *
8.4. - Academy - Birmingham,
Velká Británie *
9.4. - Forum - Londýn,
Velká Británie *
11.4 - Turbinenhalle - Oberhausen, Německo
12.4 - Z7 - Pratteln, Švýcarsko
13.4 - Alcatraz - Miláno, Itálie
18.4. - Kucukciftilik Park - Istanbul, Turecko
19.4 - Universiada Hall - Sofia, Bulharsko
20.4. - Arenele Romane - Bukurešť, Rumunsko
22.4. - Petöfi Csarnok - Budapešť, Maďarsko
23.4. - Backstage - Mnichov,
Německo
24.4. - Stadthalle - Langen, Německo
26.4. - Stodola - Varšava, Polsko
27.4. - KD Vltavská - Praha, Česká republika
28.4. - Arena - Vídeň, Rakousko
29.4. - Posthof - Linz,
Rakousko
2.5. - Elysee Montmatre - Paříž, Francie
3.5. - Krakatoa - Bordeaux, Francie
5.5. - Club Hard - Porto, Portugalsko
6.5. - La Riviera - Madrid, Španělsko
7.5. - Razzmatazz 1 - Barcelona,
Španělsko
8.5. - Rock Star Live - Bilbao, Španělsko
9.5. - Le Bikini - Toulouse, Francie
10.5. - LKA Longhorn - Stuttgart,
Německo
12.5. - Rockhal - Esch / Alzette, Lucembursko
13.5. - Atak - Enschede, Nizozemsko
14.5. - Halle Gartlage - Osnabruck,
Lucembursko
15.5. - Hof Ter Lo - Antverpy, Belgie

* s Amon Amarth

Children of Bodom zanedlouho budou vydávat už své sedmé studiové album. Novinku produkuje Matt Hyde, který již spolupracoval se Slayer, Monster Magnet a mnoha dalšími. Začátkem roku by mělo v Evropě vyjít u Spinefarm Records a v Americe skrze Metal Blade Records.

Blind Guardian - At the Edge of Time

15. listopadu 2010 v 0:01 | Earthworm |  Recenze
Power metal má mnoho podob a na pomyslném trůnu zajisté pro každého sedí nějaká jiná kapela. Pro mne to jsou Blind Guardian. Od geniálního speed metalu, který se nebál experimentů, se kapela dostala až k power metalu v té nejepičtější podobě. Vrcholem byla čtveřice desek počínaje číslem tři - "Tales From the Twilight World" a konče albem "Nightfall in Middle-Earth". Další album bylo na někoho až moc dlouhé a složité, poslední bylo na druhou stranu až příliš jednoduché a rockovitě písničkové. Nebudu vás napínat, "At the Edge of Time" se opravdu povedlo a můj vnitřní hlásek mi říká, že se toto album zařadí k dalším top od Blind Guardian.

Album začíná pro mne nejlepší skladbou celé desky, skladbou, která nese název "Sacred Worlds". Tento song byl původně pouze ve hře "Sacred 2" a ve zkrácené verzi jste jej mohli slyšet i s videoklipem z živáku - samozřejmě ve světě i v grafickém enginu hry po splnění nějakého questu. A co že nám nabízí jedna z nejlepších skladeb Blind Guardian a power metalu vůbec? Kromě geniálního refrénu, který budou tisíce fanoušků vyřvávat na koncertě, to budou asi kytary, bicí, baskytara, zpěv... a taková specialitka. Chlapci si totiž přizvali Pražskou filharmonii. Na albu se jí pořádně nabažíte právě v otvíráku a také v poslední skladbě "Wheel of Time".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nová anketa

14. listopadu 2010 v 23:15 | Monsterfuck |  Blog News
Minulá - a nutno říct, že extrémně originální - anketa "Kterou sekci máte nejradši?" nám tu na blogu hnila tak dlouho, až to pěkné nebylo. Dobrou zprávou však je, že to už není nic jiného než pouhopouhá minulost, neboť nadchází éra ankety nové - tentokráte s názvem "Kolik desek si v průměru poslechnete za jeden den?", aneb, jinak řečeno, máte možnost na sebe prásknout, jak moc pilní posluchači jste (případně jak moc jste na muzice závislí). Tak s chutí do toho! Anketu naleznete v levém menu!

Na závěr si ještě zrekapitulujme výsledky oné ankety předchozí. Podle ní máte na Sicmaggot nejradši hudební novinky, pak dlouho, dlouho nic a pak následují recenze. Ankety se zúčastnilo celkem 502 hlasujících.

Kterou sekci máte nejradši?
Novinky - 69.1% (347)
Recenze - 12.9% (65)
Reporty - 7.8 % (39
Videa - 6% (30)
Jinou - 4.2% (21)

Tankard: detaily o albu

13. listopadu 2010 v 20:32 | Seda |  Music News
Německá thrashová stálice Tankard vydá svou čtrnáctou desku "Vol(l)ume 14" 17. prosince přes AFM Records. Poslední studiovku "Thirst" vydali Tankard před dvěma roky také v prosinci.

Tracklist "Vol(l)ume 14":
01. Time Warp
02.
Rules for Fools
03.
Fat Snatchers (The Hippo Effect)
04.
Black Plague (BP)
05.
Somewhere in Nowhere
06.
The Agency
07.
Brain Piercing öf Death
08.
Beck's in the City
09.
Condemnation
10.
Weekend Warriors