Listopad 2010

Agalloch - Marrow of the Spirit

30. listopadu 2010 v 20:23 | Monsterfuck |  Recenze
Není žádným velkým tajemstvím, že z tak obecně velice povrchně smýšlející země jako USA většinou pocházejí kapelu hrající na obdobně povrchní úrovni. Ne vždy je to úplně špatně a minimálně pro nenáročný oddech se takové skupiny čas od času hodí, o nějakém hlubším posluchačském prožitku, natož pak o nějakém sdělení či myšlence v hudbě se však mluvit nedá. Jak nám ale neodbytně připomíná jedno známé pořekadlo, takřka vždy existují výjimky potvrzující pravidlo, a tak i ze severoamerické velmoci pocházejí skupiny, k jejichž hudbě nelze přistupovat jinak, než jako k čirému umění. Namátkou zde můžeme zmínit například skvosty jako Wolves in the Throne Room, Asunder, Nachtmystium, Krallice, Panopticon nebo Agalloch. A jsou to právě poslední zmiňovaní Agalloch, kteří jsou dnes předmětem našeho zájmu.

Co do stylové škatulky bychom Agalloch mohli nazvat atmosférickým folk/dark metalem, což žánrový rozsah jejich tvorby vystihuje zřejmě nejlépe, na druhou stranu se ale stejně tak jedná o označení v podstatě zavádějící. Ono totiž, jak už to tak bývá, není folk metal jako folk metal, a pokud se vám pod tímto označením vybaví plejáda trendem zplozených heja-heja tajtrlíků typu Korpiklaani, máte o daném žánru velice pokřivenou představu. Jsou to mimo jiné právě Agalloch, kteří beze zbytku dokazují, že i folk metal je hudbou na vysoce spirituální úrovni s přesahem do jiných sfér. Použijeme-li onoho omšelého porovnání právě s králi pivního folku, dostaneme dvě skupiny, jež, ačkoliv zaštítěné stejnou škatulkou, k sobě snad nemohou mít dále. Jen představu - Agalloch a Korpiklaani k sobě mají asi tak stejně blízko jako plastikové dětské autíčko a Rolls-Royce, čili, abychom zůstali u krásně motoristického výraziva, obě mají čtyři kola, tím však podobnost končí. Stejně tak snad jediné, co má folk metal v podání Agalloch společného s folkovými halekačkami à la Korpiklaani (a jim podobných), je jenom a pouze použití kytary, baskytary a bicích. Nic jiného.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Finské novinky od Korpiklaani a Ordog

30. listopadu 2010 v 16:22 | Monsterfuck |  Music News
>>> S prvním účastníkem této novinky se vydáme do Finska. Veselí folkaři Korpiklaani vydají své další album "Ukon Wacka" 4. února 2011, první ukázku z něj v podobě songu "Tuoppi Oltta", který slouží jako podklad záběrům z nahrávání, můžete poslouchat na YouTube. Níže a vpravo si pak můžete prohlédnout artwork a seznam písniček. Jen ještě pro úplnost - více informací o "Ukon Wacka" najdete ve starší novince.

Tracklist "Ukon Wacka":
01. Louhen yhdeksäs poika
02. Päät pois tai hirteen [Peer Günt cover]
03. Tuoppi Oltta
04. Lonkkaluut
05. Tequila
06. Ukon Wacka
07. Korvesta liha
08. Koivu ja tähti
09. Vaarinpolkka
10. Iron First [Motörhead cover - limited edition bonus]

>>> Finská doom metalová skupina Ordog vydá hned zkraje nadcházejícího roku svou třetí velkou desku s názvem "Remorse" - vyjde 12. ledna pod značkou Violent Journey Records. Podle klávesisty Jussiho Harju má novinka dvě tváře - melodickou, krásnou a strašidelnou, monotónní. Prý má být "Remorse" mnohem pomalejší a více heavy než obě předcházející nahrávky. Celková délka sedmi skladeb dosáhne téměř 70 minut, tracklist a obálka vypadají následovně:

01. Human Shell
02. Betrayed
03. Shadowland
04. Abuse
05. Remorse
06. Boneyard Horizon
07. Meant to Be an End

Sodom se loučí s bubeníkem

30. listopadu 2010 v 15:42 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní thrash metalovou kapelu Sodom z Německa opouští jejich dosavadní bubeník Konrad "Bobby" Schottkowski. Důvodem jsou podle oficiálního vyjádření skupiny neshody mezi ním a hlavní postavu Sodom - zpěvákem a baskytaristou Tomem Angelripperem. Všechny koncerty od ledna dál ohroženy nejsou, plánovaná prosincová vystoupení se však nejspíše neuskuteční kvůli začleňování nového drtiče škopků do sestavy. Jeho jméno by mělo být oznámeno brzy.

Aktuální deska Sodom "In War and Pieces" vyšla doslova před pár dny - 22. listopadu 2010 v Evropě. Kromě obligátního jewelcase je pro sběratele k dispozici taktéž limitovaný digipack s bonusovým diskem "Live at Wacken Oper Air 2007", který, jak již jeho název napovídá, zachycuje vystoupení Sodom na 3 roky starém ročníku tohoto německého festivalu. Dále se dá sehnat také rudý double vinyl s bonusovým songem "Murder One".

Anathema, The Ocean: Praha, Exit Chmelnice - 23.11.2010

29. listopadu 2010 v 23:54 | Earthworm |  Reporty
I přesto, že jsem se k Anathemě dostal teprve nedávno, nemohl jsem odolat možnosti jít na jejich koncert. Většina jejich tvorby už byla zažitá v mojí hlavě a nemusel jsem se bát, že bych se při vystoupení náhodou ztrácel nebo nudil. Když nastal den D, přepadla mě lenost, takže jsem si ještě chvíli užíval pohodlí domova a rozhodl se obětovat předkapely. O hodinu později, než byl plánovaný začátek akce, se mi naskytlo kvalitní místo v první řadě, a než jsem se pořádně rozkoukal, tak na pódium naběhla parta týpků, které jsem neznal. Došlo mi, že asi nejde o Pettera Carlsena, o nějž jsem tudíž přišel, ale o The Ocean.

Ti mě celkem překvapili - vyzbrojen melancholickou náladou jsem se těšil na Anathemu a najednou na mě vybafla vcelku moderní kapela, která se stylem pohybovala kolem HC, sludge, metalcoru a podobně. Používali také docela dost samplů, vlastně možná až moc. Zčásti můj dojem ovlivnila neznalost, dost mě ale nutilo myslet si něco o jejich odchodu taky to, že se jako předkapela Anathemy žánrově vůbec nehodili. I přes moji nespokojenost jim musím uznat určitou kvalitu a splnění hlavního úkolu předkapel - rozehřátí publika, které si je užívalo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Coornelus / sOBE)

System of a Down oficiálně: Jsme zpátky!

29. listopadu 2010 v 19:06 | Monsterfuck |  Music News
System of a Down
Sice už o tom pěkných pár dní ví každý malý Jarda, takže je to jen pouhá formalita, ale... americká metalová skupina System of a Down oficiálně oznamuje svůj návrat z hibernace, do níž upadla v polovině roku 2006, a zároveň oznamuje první zástavky svého plánovaného turné.

"Jsme nadšení, že můžeme oznámit, že System odehrají příští rok několik koncertů. Chtěli bychom vám také poděkovat za vaši věrnost a podporu nejen System of a Down, ale i našim dalším projektům. Nemáme žádné velké plány - odehrajeme ta vystoupení jenom proto, že opět chceme hrát společně jako kapela pro vás, naše úžasné fanoušky. Těšíme se na vás všechny!"

Potvrzena jsou prozatím následující data (Česká republika zde ku překvapení všech nefiguruje, tudíž zájemci musí nabrat kurs Německo, případně Rakousko):

2. června - Miláno, Itálie - Milan Fiera Arena
4. června - Norimberk, Německo - Rock im Park
5. června - Nürburgring, Německo - Rock am Ring
6. června - Paříž, Francie - Omnisports de Bercy
9. června - Interlaken, Švýcarsko - Greenfield
11. června - Donington, Velká Británie - Download
13. června - Nickelsdorf, Rakousko - Novarock
15. června - Berlín, Německo - Wuhlheide
17. června - Göteborg, Švédsko - Metaltown
19. června - Seinäjoki, Finsko - Provinssirock

Dalriada: "Ígéret" vyjde v únoru

29. listopadu 2010 v 18:32 | Monsterfuck |  Music News
Maďarská folk metalová skupina Dalriada prozradila, že její nadcházející deska s názvem "Ígéret" vyjde 11. února 2011 skrze AFM Records. "Ígéret" bude čtvrtou deskou skupiny, započítáme-li však i alba, která vyšla pod dřívějším jménem Echoes of Dalriada, bude se jednat už o šestý dlouhohrající počin. Obálku "Ígéret" si prohlédněte napravo.

"Ígéret" by oproti dřívější tvorbě mělo být obohaceno o zcela nové prvky, mezi nimiž se nejvíce vyjímají hlavně dosud neslyšené folkové nástroje. Jako hosté se na albu objeví maďarský countryman Fajkusz Band a také Jonne Järvelä z Korpiklaani, který by měl na "Ígéret" ve své rodné finštině zazpívat některé pasáže z finského národního eposu Kalevala. Těšit se prý máme na materiál silně inspirovaný Karpatami, přičemž by měla být přítomna dokonce i 450 let stará skladba z této oblasti zahraná v původní podobě a s původním textem.

Každá deska Dalriada nese název jednoho měsíce v roce. Aktuální "Ígéret" znamená v maďarštině květen. Lednový "Fergeteg" a únorový "Jégbontó" vyšly ještě pod původním jménem Echo of Dalriada v roce 2004, resp. 2006. "Kikelet" (březen) a "Szelek" (duben) se objevily v letech 2007 a 2008. Jedinou výjimkou z konceptu byla poslední nahrávka "Arany - Album", která byla poctou maďarskému básníkovi Jánosi Aranymu (1817-1882). Příští deska - červnová - by se měla jmenovat "Napisten".

Hate - Erebos

28. listopadu 2010 v 22:42 | Monsterfuck |  Recenze
Ačkoliv Hate přece jenom patří mezi ty více známé akvizice na polské scéně, vždy stáli spíše ve stínu Vader a hlavně stylových souputníků Behemoth. Právě v podobnosti s kolegy z Behemoth tkví zřejmě ten největší problém Hate - i když to nejspíš kapela nebude slyšet ráda, jsou to právě oni, kdo ze souboje dvou polských bestií odchází jako poražený. Nechápejte mne špatně, Hate rozhodně nejsou nějaká laciná kopírka svých známějších krajanů, spíše bude přesnější říci, že obě skupiny používají podobné vyjadřovací prostředky, jejich nahrávky mají obdobnou atmosféru, zdobí je vcelku podobný vývoj. Naneštěstí pro Hate je ta podobnost natolik velká, že, ať se jim to líbí nebo ne, srovnání se prostě nedá vyhnout. A možná celkem paradoxně jsou právě s novinkou "Erebos" k Behemoth blíže než kdy dřív…

Syntéza death metalu s nádechem černého bratříčka, riffování, struktury songů, sólování, důraz na techniku bez ztráty atmosféry, growling… to vše připomíná Behemoth. I když na obranu Hate je nutno dodat, že do této pozice "následovníků" byli odsunuti pouze díky tomu, že jméno Behemoth je provařenější, jinak totiž Hate hrají dokonce o rok déle než jejich kolegové a svůj podobný styl si pilovali souběžně. Už jen díky tomu se jen těžko tvrdí, že by jedna kapela od druhé (nebo obráceně) kopírovala.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Portal: "Larvae" videoklip

28. listopadu 2010 v 18:47 | Monsterfuck |  Music News
Experimentální death/black metaloví Australané Portal zveřejnili videoklip ke skladbě "Larvae". Klip byl sice natočen už v loňském roce, svého uvedení se však dočkal až nyní. Výsledek si můžete prohlédnout samozřejmě na konci novinky. "Larvae" pochází z poslední desky Portal, která vyšla 20. října 2009 pod názvem "Swarth" jako digipack CD.


Amorphis, Orphaned Land, Ghost Brigade: Plzeň - KD Šeříkovka, 19.11.2010

28. listopadu 2010 v 12:56 | Ježura |  Reporty
Amorphis, zasloužilí veteráni finské melodické scény, se v rámci druhého kolečka Forging Europe Tour rozhodli opět poctít svou návštěvou české luhy a háje, přičemž po loňském Zlíně a Praze padla volba na západočeskou metropoli. Aby se na cestách nenudili, přizvali si dvě pro milovníka nekonformní hudby skutečně přitažlivé formace - mladé krajany Ghost Brigade a především izraelské posly míru Orphaned Land. Přiznám se rovnou, nebýt Orphaned Land, tak bych účast asi dost dlouho zvažoval. Při tomto rozložení sil by ale byla nesmírná škoda nechat si ujít příležitost vidět a slyšet kapelu, která se ve střední Evropě objevuje jen velmi vzácně...

O samotném místě konání, kulturním domě Šeříkovka, jsem slyšel mnohé, povětšinou však pozitivní informace, a tak jsem byl zákonitě zvědav, jak na mě prostor zapůsobí. Mám-li být upřímný, pohled zvenku ve mně moc důvěry nevzbudil, neboť architektura normalizačních kulturáků morálně zastarala již dávno. Po vstupu a prvotním rozkoukání jsem ale musel uznat, že tohle místo je důstojné a hlavně schopné pojmout akci takového ražení. Dokonce i bar vykazoval dostatečnou kapacitu, takže žízniví příchozí nemuseli čekat dlouho na svůj příděl tekutého chleba. Přímo naproti baru si zabrali zhruba jednu polovinu jakési lóže prodejci merchandisu. Obligátní nabídku zboží oživovaly dva faktory - možnost zakoupit trsátka strunotepců z Orphaned Land, ale především možnost platit kartou! Před tímhle nápadem smekám, skutečně užitečné.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Music Pioneer (autor: Jirka)

Potvrzujete kapely? Potvrzujeme, potvrzujeme...

28. listopadu 2010 v 12:43 | Monsterfuck |  Music News
Každoroční kolotoč "Festival z Horní Dolní potvrzuje" se nám opět rozjíždí a ačkoliv nám do letní sezóny ještě nějaký ten pátek zbývá, tuzemské festivaly už začínají prozrazovat, co v jejich rámci za nějaký ten půlrok uvidíme. Tak se na to pojďme podívat:

Název: Metalfest Open Air
Datum: 3.-5. června 2011
Místo činu: Plzeň - amfiteátr Lochotín
Potvrzené kapely: Alcest (FRA), Arch Enemy (SWE), Bloodbound (SWE), Cradle of Filth (UK), Primordial (IRE), Rage (GER), Sabaton (SWE), Saxon (UK)

Název: Basinfirefest
Datum: 1.-3. července 2011
Místo činu: Spálené Poříčí
Potvrzené kapely: Latexxx Teens (ITA), První hoře (CZ), Root (CZ), Škwor (CZ), Törr (CZ), Tublatanka (SVK), Vypsaná fixa (CZ)

Název: Obscene Extreme
Datum: 7.-9. července 2011
Místo činu: Trutnov - Bojiště
Potvrzené kapely: Dislike (CRO), Fleshrot (UK), Gronibard (FRA), Lock Up (UK), Reproach (BEL), The Varukers (UK)

Název: Masters of Rock
Datum: 14.-17. července 2011
Místo činu: Zlínský kraj
Potvrzené kapely: Alestorm (UK), Amorphis (FIN), Bonfire (GER), Brainstorm (GER), Dark Gamballe (CZ), Delain (NL), Ektomorf (HUN), Eluveitie (SWI), Finntroll (SWE), Fleret (CZ), Guano Apes (GER), HammerFall (SWE), Harlej (CZ), Konflikt (SVK), Legion of the Damned (NL), Moonspell (POR), Nil (CZ), Oomph! (GER), Overkill (USA), Powerwolf (GER), Rhapsody of Fire (ITA), Ross the Boss (USA), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Tleskač (CZ), Tři Sestry (CZ), Virgin Steele (USA), Watain (SWE)

Název: Benátská Noc
Datum: 29.-31. července 2011
Místo činu: Malá Skála
Potvrzené kapely: Arakain (CZ), Cocotte Minute (CZ), Čechomor (CZ), Divokej Bill (CZ), Chinaski (CZ), In Extreme (GER), Kryštof (CZ), Olympic (CZ), Priessnitz (CZ), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Tleskač (CZ), Wohnout (CZ)

Nový klip od Stone Sour

27. listopadu 2010 v 18:40 | Theorrow |  Music News
Stone Sour natočili nový videoklip k písni "Digital (Did You Tell)", který byl režírován Paulem R. Brownem, jenž již dříve pracoval s kapelou na "30/30-150", "Say You'll Haunt Me" a "Hesistate". Píseň pochází z třetího alba Stone Sour, "Audio Secrecy", které bylo vydáno 7. září. První týden bylo prodáno přes 46 000 kopií CD. Video sledujte zde:


System of a Down na Rock am Ring

27. listopadu 2010 v 18:20 | Theorrow |  Music News
Německý metalový festival Rock am Ring uveřejnil několik headlinerů pro příští rok a mezi nimi se objevili i System of a Down. Festival bude 3.-5. června 2011 na německém okruhu Nürburgring.

Několik kapel, které budou na festivalu:

Beatsteaks, Coldplay, Hurts, In Flames, Kings of Leon, Mando Diao, System of a Down, The Gaslight Anthem, Volbeat

System of a Down by měli "oficiálně" v pondělí 29. listopadu společně s údaji o několika evropských festivalech oznámit přesná data pro jejich turné v roce 2011, včetně Downloadu ve Velké Británii.

Falkenbach připravují novou desku

27. listopadu 2010 v 11:11 | Monsterfuck |  Music News
Poprvé od roku 2005, kdy vyšla deska "Heralding - The Fireblade", přichází německý jednočlený viking/folk metalový projekt Falkenbach s novou nahrávkou. Počin s názvem "Tiurida" vyjde 26. ledna 2011 pod hlavičkou rakouské firmy Napalm Records. Příznivci tvorby hudebního solitéra Vratyase Vakyase budou mít na výběr celkem z pěti edicí: obyčejný jewelcase, limitovaný digipack s jednou bonusovou skladbou a plakátem, černý vinyl s bonusovým songem (350 kopií), zlatý vinyl rovněž s tou samou bonusovou písničkou (100 kopií) a nakonec luxusní box obsahující digipackovou verzi (i s bonusem a plakátem) a přívěšek.

Tracklist "Tiurida":
01. Intro
02. ...Where His Ravens Fly...
03. Time Between Dog and Wolf
04. Tanfana
05. Runes You Shall Know
06. In Flames
07. Suunnavend
08. Asaland [bonus track]

The Wretched End - Ominous

26. listopadu 2010 v 23:43 | Monsterfuck |  Recenze
Ačkoliv legendární Emperor vzešli z prostředí podzemního norského black metalu, zanechali v metalové scéně znatelný otisk, v rámci samotného black metalu jeden z největších. Po ukončení studiové činnosti v roce 2001 a jakékoliv činnosti v roce 2006 však už posluchačům nezbývá nic jiného než zaměřit pozornost na projekty, do nichž se jednotliví členové postupem času rozutekli. Za posledních pár let bylo nejvíce slyšet o frontmanovi Ihsahnovi, který nabízí vysoce sofistikovaný progresivní metal na svých sólových albech (poslední "After" vyšlo letos v lednu), nás dnes ale zajímá jiná část černěkovového Císaře - kytarista Samoth

Už je to nějaký ten pátek, co Samoth zformoval projekt Zyklon (neplést se Zyklon-B, kde Samoth společně i s Ihsanem kdysi dávno rovněž působili, to je úplně jiná kapela), který dokonce nějaký čas fungoval i souběžně s Emperor. Roku 2007 se však Zyklon postupně uložili ke spánku, aby byl letos v lednu oficiálně ohlášen rozpad. Tyto události celkem logicky vedly Samotha ke zformování projektu nového, jímž je (pozor, přijde zápletka) právě The Wretched End. A aby to nebylo jen tak, přizval si k sobě Samoth i další dva známé hudebníky - bubeníka Nilse Fjellströma, jehož si asi většina z vás bude pamatovat jako Dominatora z Dark Funeral (od nichž jen tak mimochodem letos odešel), a baskytaristu, kytaristu a zpěváka Cosma z MindGrinder (jako host se ale třeba objevil i na několika albech Windir). Zasvěcené úvahy o all-star projektech tentokrát vynecháme a podíváme se rovnou na zoubek desce, kterou toto trio vyplodilo….

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kompletní informace o novince Silent Stream of Godless Elegy

26. listopadu 2010 v 17:40 | Monsterfuck |  Music News
Francouzský label Season of Mist vydá pátou dlouhohrající desku moravské doom/folk metalové skupiny Silent Stream of Godless Elegy 17. ledna v Evropě a 25. ledna v Severní Americe. Počin se bude jmenovat "Návaz" a k dispozici bude jako digipack, jehož součastí by měl být i talisman (pouze u prvního výlisku). Tracklist a obálka jsou následující:

01. Mokoš
02. Zlatohlav
03. Skryj hlavu do dlaní
04. Přísahám
05. Slava
06. Sudice
07. Dva stíny mám
08. Pramen, co ví
09. Samodiva

Marduk chystají výroční boxset

26. listopadu 2010 v 17:20 | Monsterfuck |  Music News
Black metalové komando Marduk ze Švédska se chystá své 20. výročí založení oslavit vydáním velkého box setu, který by měl obsáhnout všechnu minulost kapely za uplynulých 20 let. Komplet by měl vyjít někdy na jaře. Bližší informace prozatím nejsou k dispozici.

Poslední deska "Wormwood" vyšla v září 2009 pod křídly Regain Records. Vinylová edice se objevila na jaře 2010 ve třech verzích - černý vinyl (700 kopií), picture disc (333 kopií) a rudý vinyl s 32 stránkovým bookletem (500 kopií).

Tony Iommi pracuje na novém materiálu

26. listopadu 2010 v 16:57 | Monsterfuck |  Music News
Tony Iommi
Legendární kytarista Tony Iommi z Black Sabbath a Heaven & Hell poprvé po smrti zpěváka Ronnieho Jamese Dia z Heaven & Hell pracuje na novém materiálu. Dle svých slov se "úplně zbláznil" a píše "tuny riffů". Podle všeho se chystá skladby hrát opět s baskytaristou Geezerem Butlerem, stále však není jasné pod jakým jménem.

Nedávno se také Tony Iommi společně se zpěvákem Ianem Gillanem (Deep Purple), klávesistou Jonem Lordem (ex-Deep Purple, ex-Whitesnake) a bubeníkem Nicko McBrainem (Iron Maiden) podílel na jednorázovém projektu, v jehož rámci nahráli skladbu "Out of My Mind". Peníze, které tento song vydělá, půjdou na vybudování hudební školy v Arménii.

Nový videoklip od Ektomorf

26. listopadu 2010 v 16:39 | Theorrow |  Music News
Madarští extrémní metalisté Ektomorf uveřejnují nový klip k písni "Last Fight", která pochází z jejich nadcházejícího alba "Redemption". Album vyjde 17. prosince skrz AFM Records. CD je produkováno Tue Madsenem, který již spolupracoval například s Dark Tranquillity, The Haunted a Heaven Shall Burn. Video sledujte zde:


Within Temptation odkládají evropské turné kvůli těhotenství zpěvačky

26. listopadu 2010 v 16:31 | Monsterfuck |  Music News
Holandská gothic metalová formace Within Temptation byla nucena kompletně přeložit své jarní evropské turné na podporu nadcházejícího alba. Důvodem je těhotenství zpěvačky Sharon den Adel, která s kytaristou Robertem Westerholtem čeká třetí dítě (první se narodilo v prosinci 2005, druhé v červnu 2009). Nový přírůstek do rodiny ústřední dvojice Within Temptation nijak nezbrzdí vydání očekávané novinky "The Unforgiving", protože veškeré nahrávání je již hotové a v současné době se pracuje pouze na závěrečném mixu, tudíž deska vyjde podle plánu v březnu 2011. Koncertní šňůra se však přeložení nevyhnula, neboť v té době, kdy se původně plánované turné mělo odehrát, bude už Sharon v pokročilém stádiu těhotenství. Všechny koncerty byly posunuty na podzim příštího roku - a co zřejmě bude pro domácí příznivce to hlavní, šňůra nabobtnala o mnoho nových vystoupení, mezi nimiž nechybí ani zastávka v KC Vltavská v Praze 21. října.

"Against the Wall" od Ill Niño se dočkal videoklipu

25. listopadu 2010 v 18:29 | Seda |  Music News
Američtí Ill Niño vyšli v říjnu s novou deskou "Dead New World", které se první týden v USA na trzích prodalo kolem 3000 kusů, což je o 2000 méně oproti předchozí práci "Enigma" z roku 2008. Song "Against the Wall" pochází právě z aktuální desky a jeho klip režíroval Scott Hansen, ten už měl na starosti kapelu typu The Devil Wears Prada, Animals as Leaders nebo A Day to Remember.

Na videoklip a scény z natáčení se můžete podívat níže:Sabaton: Praha - KC Vltavská, 7.11.2010

23. listopadu 2010 v 22:53 | Kačer |  Reporty
7. listopadu 2010, KC Vltavská, Praha 20:00 - toť datum, místo a čas, které všichni příznivci Sabaton nejen z Prahy, ale i blízkého a dalekého okolí očekávali. Byla to však i událost pro příznivce doprovodných kapel Steelwing a Alestorm.

Jako první přišli na řadu švédští Steelwing se svým - jak sami tvrdili - "Fuckin' pure heavy metal!". Ne že bych jim chtěl brát iluze, ale zas tak slavné to nebylo. Hudebně to byl hevík, jak má být, nicméně zpěv pokulhával, takže místo Steelwing se šlo na pivo, neb v sále bylo přetopeno a vzduch byl dýchatelný pouze pod úrovní kolen.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotka byla vypůjčena z Coolture.cz

Splácaná novinka o Iskald, Vomitory, Anaal Nathrakh a Cavalera Conspiracy

23. listopadu 2010 v 15:30 | Monsterfuck |  Music News
>>> Hned s první dnešní kapelou nasadíme tempo a skočíme do hájemství norského black metalu. O novince Iskald jsme už něco málo psali, tudíž vás odkážeme na starší novinku a pro dnešek k ní doplníme konkrétní informace - třetí studiovka se bude jmenovat "The Sun I Carried Alone" a vyjde 17. ledna 2011. Obálka vpravo, seznam skladeb k nahlédnutí zde:

Tracklist "The Sun I Carried Alone":
01. Alucinor
02. Under the Black Moon
03. Natt Utover Havet
04. Forged by Wolves
05. I Lys av Mørket
06. The Sun I Carried Alone
07. Rigor Mortis
08. These Dreams Divine
09. Burning Bridges

>>> Švédská death metalová drtička Vomitory na nic nečeká a už nahrává nástupce loňského počinu "Carnage Euphoria". Na místě činu v Leon Music Studios Rikarda Löfgrena se má situace tak, že bicí party už jsou kompletně hotové a kapela se chystá rychle vrhnout na další nástroje, aby stihla jarní datum vydání. Menší studio report je k dispozici na oficiálním fóru Vomitory.

>>> Další brutalita, tentokrát však jinačího kalibru, to jsou britští blázni Anaal Nathrakh. Duo Dave Hunt - Mick Kenney vydalo stejně jako Vomitory svou poslední desku "In the Constellation of the Black Widow" loni a stejně tak se právě nachází ve studiu, kde nahrává jejího následovníka. Ten by měl vyjít začátkem následujícího roku. Podle kapely už zbývá jen dokončit pouze vokály do tří skladeb, což by mělo být hotovo tento týden.

>>> Ani poslední sebranka nejsou žádná ořezávátka. Bratři Cavalerové - Max a Igor (oba ex-Sepultura, kdyby to někdo čistě náhodou nevěděl) - kutí pod svým společným projektem Cavalera Conspiracy druhou placku, která dostala do vínku název "Blunt Force Trauma". Fošna by měla skrze Roadrunner Records vyjít v březnu 2011, její tracklist je následující:

01. Warlord
02. Torture
03. Lynch Mob
04. Killing Inside
05. Thrasher
06. I Speak Hate
07. Target
08. Genghis Khan
09. Burn Waco
10. Rasputin
11. Blunt Force Trauma

Deathspell Omega - Paracletus

22. listopadu 2010 v 19:56 | Monsterfuck |  Recenze
Žádné oficiální stránky, žádné fotografie, žádná jména členů, samozřejmě ani žádné koncerty a informace o kapele jen minimální. Jediné, čím se francouzský projekt Deathspell Omega prezentuje, je pouze a jenom hudba. Ale zrovna v případě těchto ďáblů je i tohle více než dost. Pekelná jáma svůj chřtán neotvírá často, ale když se tak stane, je to událost. A jsou to právě desky Deathspell Omega, které jsou zhudebněním výplodů té sirné propasti. Nebudu přehánět ani v nejmenším, když řeknu, že to, co Deathspell Omega předvádějí, nikde jinde neuslyšíte, neboť jejich muzika dýchá něčím neskutečně neobyčejným.

NEZMĚRNÝ...

Víte, stává se mi opravdu málokdy, abych si s recenzí nevěděl vůbec rady, v případě "Paracletus" jsem však v koncích. Již delší dobu si lámu hlavu, jak podstatu tohoto veledíla uchopit a vyjádřit slovy, čím déle o tom ale přemýšlím, tím blíže se dostávám do bodu, kdy pochybuji, zdali je to vůbec možné. Častokrát jsem tu kritizoval různé nahrávky s tím, že v pozadí jejich hudby necítím něco hlubšího, takový ten těžko popsatelný pocit, který se vyskytuje jen u těch nejlepších. Jenže z "Paracletus" tento pocit něčeho výjimečného, něčeho navíc doslova tryská na všechny strany, z každé noty a z každého z tónů. A paradoxně, čím více ho tam je, tím více je deska neuchopitelnější a neurčitější a hůře popsatelná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Crematory s ukázkou chystané bestofky

22. listopadu 2010 v 17:33 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí gothic metalisté Crematory se rozhodli ku příležitosti svého 20. výročí od založení vydat nové best of album nazvané "Black Pearls". Půjde o třídiskový set - dvě CD budou obsahovat dohromady celkem 32 songů (16 na každé z nich) lemujících celou kariéru Crematory; DVD bude zase obsahovat kompletní vystoupení z festivalů Wacken Open Air a M'era Luna (oba v Německu), což bude celkem 90 minut záznamu, všechny oficiální videoklipy (21) a záběry ze zákulisí. Ukázku z DVD v podobě písničky "Sense of Time" sledujte na konci článku. "Black Pearls" vychází už 26. listopadu.

Poslední studiové album kapely vyšlo rovněž letos - jedenáctý řadový počin "Infinity" se objevil 29. ledna.


DVD Ador Dorath je za dveřmi

21. listopadu 2010 v 18:18 | Monsterfuck |  Music News
Českotěšínská black/gothic metalová obskurnost Ador Dorath chystá první DVD ve své dosavadní kariéře. Středobodem disku bude koncertní vystoupení, jehož záznam byl pořízen 28. srpna letošního roku na festivalu Barrocko Open Air ve Vendryni u Třince. V současnosti se kapela věnuje zvukové stránce show, následně přijde na řadu střih obrazové části.

Kromě zmiňovaného koncertu bude dosud nepojmenované DVD obsahovat rovněž další živé záznamy (např. z festivalu Brutal Assault) a všechny oficiální videoklipy, přičemž k videoklipu "V.I.T.R.I.O.L." bude k dispozici i dokument o jeho natáčení. Disk by měl vyjít už na přelomu roku

Poslední deska Ador Dorath s názvem "Bestiari" vyšla v roce 2008 pod křídly Shindy Productions jako speciální dvoupanelový digipack z netradičního materiálu. Na podporu alba vzniklo video "Words":