Manowar znovu nahrávají "Battle Hymns"

28. října 2010 v 17:55 | Monsterfuck |  Music News
Přehrávání starých desek je poslední dobou evidentně v módě. K podobnému kroku se rozhodly také heavy metalové primadony Manowar, když právě teď ve studiu kompletně znovu nahrávají svůj kultovní debut "Battle Hymns" z roku 1982. Lídr Joey DeMaio se k tomu vyjádřil následovně:

"Pár lidí se nás už ptalo, proč přehráváme 'Battle Hymns', když je to perfektní album... to netvrdím já, ale ostatní a my za to děkujeme. Nesnažíme se to udělat nějak lepší, protože to je takové, jaké to je, ale dnes je tolik nových technologií, které jsme tenkrát neměli a kterých teď můžeme využít, aby to bylo tak hlasité, jak je to jen možné. Takže to nebude lepší, jen jiné. A samotné skladby si zaslouží být nahrány znovu, protože to jsou skvělé songy a fanoušci ve skutečnosti něco podobného dost dlouho vyžadovali. Dále je s námi opět Donnie Hamzik, náš původní bubeník, který to chtěl zkusit znovu. Jsme tu spolu a máme se kurva dobře."

Krátké video zachycující Joeyho DeMaia při nahrávání baskytary pro skladbu "Battle Hymn" sledujte zde.

Deska "Battle Hymns" původně vyšla v srpnu 1982. Po znovupřijetí Donnieho Hamzika tak ze současné sestavy původní nahrávání nezažil pouze jediný člen - kytarista Karl Logan, jenž se k Manowar připojil až v roce 1994 (kytaru pro "Battle Hymns" nahrával Ross the Boss). Tracklist originálního vydání alba vypadá následovně (obálka vpravo nahoře):

01. Death Tone
02. Metal Daze
03. Fast Taker
04. Shell Shock
05. Manowar
06. Dark Avenger
07. William's Tale
08. Battle Hymn

UPDATE:
Manowar uvolnili několik dalších detailů o "Battle Hymns MMXI". Nová verze debutu těchto amerických veteránů bude mít lehce inovovaný obal (viz vpravo) a kromě osmi znovu nahraných fláků z původního vydání bude ještě obsahovat živé verze songů "Death Tone" a "Fast Taker". Půjde o záznamy z roku 1982 (!), které byly pořízeny na úplně prvních koncertech Manowar. Prý jde o ty největší rarity, jaké kdy skupina vypustila.

V jedné skladbě si pak dále zahostuje legendární filmový herec Christopher Lee ("Pán prstenů", "Star Wars" a hlavně kultovní "Dracula"), který se kromě herectví věnuje také heavy metalové hudbě. Střihne si roli vypravěče v písničce "Dark Avenger".

Na závěr ještě dodejme, že počin vyjde už na konci listopadu (proč se to tedy jmenuje "Battle Hymns 2011" mi vážně vrtá hlavou...). Nový tracklist je pak následující:

01. Death Tone
02. Metal Daze
03. Fast Taker
04. Shell Shock
05. Manowar
06. Dark Avenger
07. William's Tale
08. Battle Hymn
09. Death Tone (live)
10. Fast Taker (live)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monsterfuck Monsterfuck | 28. října 2010 v 18:01 | Reagovat

a) Nechápu, proč všechny kapely najednou znovu nahrávají svoje starý desky - úplná zbytečnost. Proč to prostě nemůžou nechat tak, jak to tenkrát vyšlo? Novou edici nebo remaster chápu, ale ne kompletní znovupřehrání.

b) Současný Manowar už jsou evidentně v řiti (trapný chování, koncerty stojí za hovno, nový album slibujou už strašně dlouho a pořád ne a ne to vydat), tak se asi ještě rozhodli zkurvit to jediný, co na nich ještě bylo dobrý - starý alba...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama