Death Angel - Relentless Retribution

10. října 2010 v 22:00 | Earthworm |  Recenze
relentless retribution
I po takové době poslouchání rockové a metalové hudby jsem se pořád nestřetl s Death Angel, thrash metalovou kapelou z Bay Area, odkud pochází většina známých thrashových jmen. Ač jsem věděl o jejich existenci, nemohl jsem si najít čas na to, abych si je poslechl. Správná doba nadešla teprve s vydáním jejich nové desky "Relentless Retribution". "Relentless Retribution" je šesté album této kapely a třetí po jejich reunionu v roce 2001, při kterém se ovšem nevrátili všichni ze staré sestavy.

Čekal jsem pořádnou thrashovou palbu s lehkými progresivními úlety a přesně to jsem dostal. Jenže jsem nečekal takovou kvalitu - ta je opravdu masivní, asi tak jako je masivní dobře mířený kopanec do varlat. Hned první skladba "Relentless Revolution" je parádní thrashová hymna s úžasnými riffy, pro thrash typickými "gang" vokály (aneb něco pronese celá kapela) a skvělým refrénem (až by se k nim chtěl člověk opravdu přidat, jak k tomu kapela vybízí - "Join us"). A to jsem ještě nevěděl, co číhá v dalších zákoutích alba.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cnuk Cnuk | Web | 11. října 2010 v 0:24

No mě toto album zklamalo. Původně jsem si chtěl toto album koupit. Čekal jsem, že po vynikajícím Killing Season přijde další perla, ale bohužel.
Vadí mi jak se tu snaží spojit klasický Thrash Metal s dnes populárním Metalcore.
Chápu tento krok, ale mě to k nim prostě nesedí.
Songy jako Claws In So Deep nebo Death of the Meek jdou úplně mimo mě. Ty refrénové měkké pasáže kazí celou skladbu, ale třeba taková Volcanic mě naopak mile překvapila.
Je to půl napůl, polovina parádní Thrash zbytek snaha zavděčit se širokému spektru publika.
A to to začalo tak slibně, ty tzv. gang vokály v titulním songu mě dostali. Truce nebo 4. song jsou také povedené... no prostě škoda. :-(

2 Pazzy Pazzy | 11. října 2010 v 12:39

Neznám. To musím napravit. Jsem trashař, takže povinnost :-D

3 Maddog Maddog | 11. října 2010 v 14:07

[2]: Odpadkář jo? :-D  :-P

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama