Říjen 2010

Winds of Plague začínají natáčet

8. října 2010 v 14:08 | Monsterfuck |  Music News
Symfo-deathcorová smečka Winds of Plague právě nastoupila do studia, aby zde nahrála své další řadové album, jehož předběžné datum vydání bylo firmou Century Media stanoveno na začátek příštího roku. K ruce jim bude producent Matt Hyde (Slayer, Hatebreed, Monster Magnet, Children of Bodom ad.).

Zpěvák Johnny Plague se nechal slyšet, že by novinka měla být jejich prozatím nejlepší nahrávkou a že fanoušci předchozích nahrávek "Decimate the Weak" (2008) a "The Great Stone War" (2009) jistě nebudou zklamaní, neboť Winds of Plague prý pokračují v zaběhnutém stylu, ale navíc jej "infikovali větší agresí a nenávistí", když se tentokrát soustředili hlavně na strukturu jednotlivých kompozic a jejich energii.

Sigh podepisují s Candlelight a chystají další desku

8. října 2010 v 13:38 | Monsterfuck |  Music News
Japonští avantgardní blázni právě podepsali vydavatelskou smlouvu s britským labelem Candlelight Records, kteří do oběhu vypustí následující desku kapely s pracovním názvem "In Somniphobia", přičemž tento nástupce nahrávky "Scenes from Hell" z ledna letošního roku by měl vyjít už někdy v roce 2011. Vrchní mozek skupiny, Mirai Kawashima, celou záležitost komentuje:

"Potom, co jsme v roce 1993 skrze Deathlike Silence Productions [label vedený Euronymousem před tím, než jej Varg Vikernes zabil - pozn. redakce] vydali náš debut 'Scorn Defeat', měli jsme na výběr ze společností Candlelight Records a Cacophonous Records. A my, bez jakýchkoliv znalostí hudební branže, jsme vybrali Cacophonous jen proto, že nám odpověděli dříve, což byla velká chyba! Teď, po 17 letech od té doby, budeme konečně spolupracovat s Candlelight Records. Mají skvělou soupisku včetně našich přátel The Meads of Asphodel [britská exprimentálně black metalová skupina, v níž Mirai čas od času působí jako host]. Opravdu se těšíme na vydání našeho dalšího alba pracovně nazvaného 'In Somniphobia' v roce 2011."

Dark Fortress vydávají videoklip k "Ylem"

7. října 2010 v 21:20 | Seda |  Music News
Němečtí black metalisté Dark Fortress zveřejnili videoklip k písni "Ylem", která se nachází na stejnojmenné desce. Videoklip byl natáčen v Dechen Cave, jež se nachází v Iserlohnu v Německu. "Ylem" vyšlo letos v lednu přes Century Media Records. Nebudeme se zdržovat dalším povídáním a rovnou přijde na řadu klip.


Angantyr - Svig

6. října 2010 v 23:31 | Monsterfuck |  Recenze
Svig
Možná se mnou někteří z vás souhlasit nebudou, ale já jsem přesvědčen, že po světě stále ještě chodí opravdu geniální kapely. Samozřejmě, pro každého to jsou jména jiná, to je pochopitelné a celkem logické. Já osobně za jednu z takových skupin (resp. v tomto případě by bylo příhodnější říci projektů) považuji právě recenzovaný black metalový klenot Angantyr z Dánska. Nedokážu nějak objektivně vysvětlit, proč ke mně hudba tohoto hudebního solitéra Ynleborgaze (za velkou pozornost stojí jen tak mimochodem i jeho druhý, depressive black metalový projekt Make a Change… Kill Yourself), ale nejspíš to bude nenapodobitelná atmosféra, kterou se mu daří tvořit na každém albu… v každé písni… v každé vteřině jeho hudebních odyseí...

Původně byl Angantyr čistě ambientní projekt, který však brzy nasál black metalové vlivy a vyvinul se do pozoruhodné kombinace black metalu a ambientu (debut "Kampen Fortsætter" z roku 2000). Dalším milníkem byla druhá velká deska "Sejr" (2004), od jejíhož vydání Angantyr kráčejí po stezce čistého black metalu, ale, jak již bylo řečeno výše, svojí náladou naprosto unikátního. Ynleborgazova tvorba pod hlavičkou Angantyr se vyznačuje ryze undergroundovým zvukem (což automaticky neznamená špatným zvukem, na to pozor!) a velmi syrovou produkcí, zároveň ale s nebývalou porcí melodií.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Zemřel Steve Lee z Gotthard

6. října 2010 v 21:43 | Monsterfuck |  Music News
Smrtka si v letošním roce vybírá v rockovém světě opravdu krutou daň. Tentokrát její řádění nepřežil zpěvák Steve Lee ze švýcarské hardrockové skupiny Gotthard. Zemřel ve věku 47 let v úterý 5. října v automobilové nehodě nedaleko Las Vegas v USA, když do jeho motocyklu narazilo nákladní auto.

Steve Lee

In Flames jdou do studia

6. října 2010 v 19:29 | Monsterfuck |  Music News
Známí melodic death metaloví Švédové In Flames dávají vědět, že se příští týden vydají do nahrávacího studia, aby zde začali s předprodukcí nové řadové desky. Podle plánu by jim studiové práce měly trvat až do začátku příštího roku. Bude se jednat o první album v historii In Flames, na němž nebude hrát žádný ze zakládajících členů skupiny, protože ten poslední - Jesper Strömblad - kapelu opustil letos v únoru, aby se mohl léčit ze závislosti na alkoholu. Koncertně In Flames prozatím vypomáhá Niklas Engelin (Engel).

In Flames budou s novinkou navazovat na fanoušky i kritikou vcelku chladně přijaté album "A Sense of Purpose" z roku 2008.

Norští Shining připravují DVD

6. října 2010 v 19:18 | Monsterfuck |  Music News
Norská avantgardní jazz-metalová formace Shining (jako u každé novinky o nich si nelze odpustit upozornění - neplést s black metalovými Švédy stejného jména, kteří kromě názvu se svými norskými kolegy sdílejí i stejnou vydavatelskou stáj) se rozhodli zvěčnit svůj koncert v klubu Rockefeller v Oslu 3. listopadu na DVD. Zpěvák, kytarista a saxofonista Jørgen Munkeby zve všechny případně zájemce na koncert s tím, že půjde o velmi speciální a pamětihodný večer. Jestli tomu tak doopravdy bude, se budete moci přesvědčit v příštím roce, kdy DVD vyjde.

Unsun zveřejňují videoklip "Home"

6. října 2010 v 18:59 | Monsterfuck |  Music News
Polská gothic metalová grupa Unsun, vedená bývalým kytaristou Vader, Mauserem, a jeho manželkou Ayou, zveřejnila videoklip ke songu "Home", který pochází z jejich čerstvé desky "Clinic for Dolls". Ta v Evropě a v Severní Americe vyjde 11. října pod hlavičkou Mystic Productions (ale např. v Japonsku už je nějakou dobu venku). Video vypadá následovně:


Impaled Nazarene: obálka a seznam songů novinky

6. října 2010 v 18:37 | Monsterfuck |  Music News
Black metalová vichřice Impaled Nazarene z Finska zveřejnila bližší detaily o své studiové novince "Road to the Octagon", která vyjde 20. listopadu letošního roku. Konkrétně se jedná o obal a tracklist - prohlédnout si je můžete jak jinak než okolo tohoto textu.

Deska byla natočena v Hellhole studiu v Helsinkách a vyjde jako klasické jewelcase CD, vinyl a download. Hotový je už také promo videoklip k úvodní skladbě "Enlightment Process", jenž by se svého zveřejnění měl dočkat pozítří.

Tracklist "Road to the Octagon":
01. Enlightenment Process
02. The Day of Reckoning
03. Corpses
04. Under Attack
05. Tentacles of the Octagon
06. Reflect on This
07. Convulsing Uncontrollably
08. Cult of the Goat
09. Gag Reflex
10. The Plan
11. Silent and Violent Type
12. Execute Tapeworm Extermination
13. Rhetoric Infernal

Další album Mortiis bude volně ke stažení

6. října 2010 v 18:10 | Monsterfuck |  Music News
Norští ambient-industriální šílenci Mortiis konečně vydávají dlouho očekávaného nástupce desky "The Grudge" z roku 2008. Novinka s názvem "Perfectly Defect" však není tou samou deskou jako "The Great Deceiver", o níž lídr Mortiis hovořil už v minulém roce. "Perfectly Defect" by měla být jakousi velice variabilní a experimentální "předehrou" k agresivnímu a kytarovějšímu materiálu "The Great Deceiver", který by podle všeho měl vyjít později. Při skladatelském procesu totiž v kapele došlo k takovému tvůrčímu přetlaku, v jehož rámci vzniklo tolik experimentální muziky, jež se nehodila do celkové nálady "The Great Deceiver", že to vystačilo na celou novou nahrávku, a to právě "Perfectly Defect".

"Perfectly Defect" vyjde už 10. října (čili 10.10.10, jak se uvádí v promo materiálech) jako zcela bezplatný free download.

Tracklist "Perfectly Defect":
01. Closer to the End
02. Perfectly Defect
03. Sensation of Guilt
04. Sole Defeat
05. Thieving Bastards
06. Halo of Arms
07. Impossible to Believe
08. This Absolution

Anaal Nathrakh, Isacaarum, Legion: Praha - Matrix, 29.9.2010

5. října 2010 v 17:20 | Ježura |  Reporty
První zvěst o téhle akci ke mně došla s přibližně měsíčním předstihem a už jenom představa, že se Anaal Nathrakh zanedlouho ukážou v mé blízkosti, mě dovedla naplnit nadšením. Tuhle kapelu jsem si totiž nechal proklouznout mezi prsty už loni, kdy hrála na čtrnáctém ročníku Brutal Assaultu, a tak mi rozmýšlení nad účastí nečinilo sebemenší potíže. Jako předkapela byli hlášeni budějovičtí Isacaarum, které jsem si i přes pozitivní ohlasy z mého okolí dovolil ignorovat, protože grindová scéna mi v podstatě nic neříká.

Nadešel den D a já jsem se pln očekávání vydal směr Matrix. Jaké bylo moje překvapení, když jsem po absolvování nutných vstupních procedur spatřil samotného Micka Kenneyho, tedy kytaristu a ústřední postavu Anaal Nathrakh, jak sedí ve společnosti ostatních členů kapely za pultíkem s merchandisem a vesele obchoduje! Dodal jsem si drzosti a požádal maestra o podpis vstupenky, s čímž neměl žádný problém a ještě s úsměvem prohodil pár vět. Nečekal jsem, že to bude tak příjemná a sympatická persóna..

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: sOBE)

Torture Killer připravují nový materiál

5. října 2010 v 17:11 | Monsterfuck |  Music News
Death metalová smečka Torture Killer z Finska dává vědět, že pomalu začíná přemýšlet o materiálu pro další dlouhohrající placku. Podle svých slov zatím mají předpřipravených několik skladeb v demo podobě a v nejbližší době se pustí do jejich postupného dolaďování. Fanoušci by však prý neměli počítat s tím, že by album stihlo vyjít v roce 2011, to by se totiž mělo dostat ven jen nějaké minialbum.

Poslední deska "Sewers" vyšla v únoru loňského roku v nákladu Dynamic Arts Records. Šlo celkově již o třetí řadovku Torture Killer, kteří svého času začínali pouze jako revival Six Feet Under (i své jméno mají dokonce podle jedné skladby Six Feet Under z desky "Maximum Violence"). Snad proto ani není náhoda, že jejich druhou desku "Swarm!" z roku 2006 nazpíval právě Chris Barnes ze Six Feet Under. A nakonec, pár zajímavostí se najde i u debutu "For Maggots to Devour" (2003), jehož booklet nechtěla najatá tiskárna kvůli přílišné brutalitě tisknout, a musela se tak najít náhradní.

Black Label Society - Order of the Black

4. října 2010 v 23:22 | Earthworm |  Recenze
BLS Order
Už jsou to čtyři roky, co Zakk Wylde se svojí bandou Black Label Society vydal album "Shot to Hell", a spousta nedočkavých fanoušků si jistě říkala, jestli má to čekání alespoň trochu smysl. Teď už se určitě nenajde nikdo, kdo by zastával názor, že to smysl nemělo - "Order of the Black" vystřelí Black Label Society do nebe.

Bůhví, jestli výkon a skládání na albu ovlivnil i rozchod Ozzyho se Zakkem, každopádně na tomto albu Wylde ukázal, že umí dělat vynikající hudbu i bez něj. Na CDčku se schovává pořádná nálož riffů a melodií, přesně tak, jak je u Black Label Society zvykem. Jejich tradiční sound - kombinace brutálních riffů a skvělého hlasu - stále zůstává, i když s drobnými změnami. Tvrdší a hutnější kytary, rychlejší tempo, stejně jako sóla, která jsou opravdu zběsilá a zní až nelidsky rychle (například intro v songu "Black Sunday", který sotva začne a už vám ďábelské sólo vystřeluje mozek z hlavy).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Lordi jsou bez bubeníka

4. října 2010 v 18:27 | Monsterfuck |  Music News
Těsně po vydání nové studiovky "Babez for Breakfast" (vyšla 15. září) a těsně před započetím turné na její podporu (18. listopadu v Praze a 19. listopad v Ostravě) opustil finské příšerky Lordi jejich dosavadní bubeník Kita... nebo ještě lépe řečeno - musel opustit. A důvod? Lordi jsou známí neustálým skrýváním svých pravých obličejů pod maskami, jenže Kita se svojí druhou kapely Stala & So., kde působí jako zpěvák, vystupoval bez masky, což evidentně přišlo zbytku Lordi nepřípustné. Jestli je tohle dostatečný důvod k vyhazovu, nechť každý posoudí sám. Tak či tak, Lordi své fanoušky ujišťují, že nadcházející turné není (!) ohroženo.

Stone Sour - Audio Secrecy

2. října 2010 v 19:20 | Seda |  Recenze
Vždycky jsem Stone Sour bral jen jako kapelu, kam si Corey Taylor chodí odpočinout od tvrdší hudby a emotivně se vyřádit. Některé jeho balady jsou ale opravdu povedené, namátkou jmenuju "Bother" nebo "Through Glass". Ve Stone Sour mi to nevadí, když už to ale tahá do Slipknot ("Snuff" mluví za vše...), tak to moc příjemné není. Všechny svoje emotivní výlevy by se měl držet právě zde a mít možnost vychutnat si zpěv i v jiné formě než jen řvaní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Redakční eintopf #11 - říjen 2010

2. října 2010 v 0:41 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Monsterfuck pro říjen: Hail of Bullets - On Divine Winds

Říjen je sice oproti září o dost slabší, ale stejně se i tady najdou dvě desky, jichž se Monsterfuckovo ušní ústrojí nemůže dočkat. Jednak to jsou izraelští démoni Melechesh a jejich novinka "The Epigenesis". Black/thrash v jejich podání je silně ovlivněný právě místem původu a to je to, co z té hudby dělá unikum. Druhou nejočekávanější záležitostí října není nikdo menší holandští all-star death metalisté Hail of Bullets, jimž jsem dal nakonec po vydatném a namáhavém brainstormingu přednost (ale bylo to jen těsně!). Od jejich desky "On Divine Winds" nelze čekat nic menšího než jen mocnou hoblovačku ze staré školy, která drtí všechno a všechny. Debut "...of Frost and War" mě absolutně sestřelil a to bych se na to podíval, aby tomu tak nebylo i u pokračování. O tomhle se ani nemá cenu bavit, to prostě bude sázka na jistotu, neomylně mířený projektil přímo do černého. Stačí se jen podívat na tu sestavu, takoví frajeři nejenže ani nic zkazit nemůžou, ale oni to snad ani neumí. Horký říjnový favorit!

DATUM VYDÁNÍ: 11. 10.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Earthworm pro říjen: Cradle of Filth - Darkly, Darkly, Venus Aversa

Abych řekl pravdu, tak jediné album, které mě tento měsíc zaujalo, bylo "Victims of the Modern Age" od Star One, projektu od Arjena Lucassena, jenže... vydání bylo odloženo. A co zbylo? Nic. Prostě nic. Byl jsem tedy nucen sáhnout po Cradle of Filth, kapele, která pro mě jeden čas znamenala mnoho a přišla mi absolutně skvělá. Poslední deska nabídla celkem dost zajímavých songů a nemálo pecek, každopádně to bylo, když u mě Cradle of Filth byli na vrcholu a hudebně jsem byl trošku jinde. A navíc se mi jejich nový singl nijak extrémně nelíbil (+ Dani je našminkován snad nejhůř, jak jsem ho zatím viděl :)). Očekávání rozhodně vypadá jinak, nazvěme to zvědavostí.

DATUM VYDÁNÍ: 22. 10.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 5/10

Seda pro říjen: Bring Me the Horizon - There Is a Hell, Believe Me I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret.

Poslední deska této kapely se mi velice líbila, i když "Suicide Season" sklidilo hodně kritiky za to, že se Bring Me the Horizon vydávají moc komerční cestou a snaží se pouze vydělávat. Na debutu kapely se jednalo o čistý deathcore, singl "Pray for Plagues" je dostal ve scéně dost nahoru a frontman Ollie Sykes se stal oblíbeným sex symbolem teen-dívek. To je taky další věc, Bring Me the Horizon se občas sláva připisuje jen díky vzhledu zpěváka. Nic z tohoto neřeším, mně se líbí jejich hudba. Z nového počinu (který se musí takhle blbě jmenovat - pro nás, recenzenty, to není nic hezkého (smích)) je venku "It Never Ends", zezačátku jsem to bral jako spíše jako popovou hudbu. S odstupem času se mi ale začala tato píseň líbit a na album se pochopitelně těším. Kapela se zkrátka posunula v hudbě hodně jinam. Pokud nevěříte, pusťte si "Pray for Plagues" a bezprostředně potom "It Never Ends".

DATUM VYDÁNÍ: 4. 10.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Deska měsíce dle redakce: Hail of Bullets - On Divine Winds

Barometr očekávání v redakci: 9/30Optimista měsíce: Monsterfuck Úžasný
Pesimista měsíce: Earthworm Křičící

A na jaký hudební počin se v říjnu těšíte nejvíce vy? Své predikce, klidně i s indexem očekávání, můžete zanechat v komentářích!