Říjen 2010

Blind Guardian, Steelwing: Brno - Fléda, 17.10.2010

20. října 2010 v 20:15 | Ježura |  Reporty
Je s podivem, že taková veličina jako Blind Guardian až do památné neděle 17. října roku 2010 neodehrála na českém území jediný klubový koncert. Po loňském vystoupení na festivalu Masters of Rock se však krefeldská čtyřka rozhodla k nemalé radosti svých českých a slovenských fanoušků poctít svoji návštěvou moravskou metropoli. Čím více se koncert blížil, tím vzrůstala moje očekávání, přičemž nemalou zásluhu na tom měla nesmírně chvályhodná iniciativa kapely - padlo totiž rozhodnutí, že setlisty umístěné na server setlist.fm budou upravovány a doplňovány podle skutečnosti přímo pány muzikanty. Díky tomu jsem měl možnost s předstihem zjistit, že tento koncert bude minimálně co do výběru skladeb skutečně výjimečný...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Budoucí plány Graveland

20. října 2010 v 11:05 | Monsterfuck |  Music News
Kontroverzní jednočlenný projekt Graveland z Polska má na programu opět pěknou řádku nových vydání a různých reedicí. Nejaktuálnější je 7'' split EP "Tribute to King of Aquilonia" s Němci Kreuzfeuer. Každá kapela dodá po jedné skladbě - "King of Aquilonia" v případě Graveland a "Zundet die Feuer" v případě Kreuzfeuer. Kraťas vychází dnes, 20. října, v celkovém nákladu 1500 kusů, z nichž prvních 500 je na zeleném vinylu. Mělo by se jednat o poctu filmu "Conan the Barbarian" ("Barbar Conan") z roku 1982.

Dále je na řadě hned několik reedic. Label No Colours Records znovuvydá LP "Creed of Iron" (původně 2000) s několika skladbami z minialba "Raise Your Sword" (2001), Darkland Records chystají vinyl pravěkého demosnímku "Necromanteion" (1992) a nakonec ještě brzy vyjde nová CD verze "Immortal Pride" (1998) pod křídly Forever Plagued Records.

Co se týče nových nahrávek Graveland, v přípravě je další (celkově již dvanácté) dlouhohrající album "Thunderbolt of the Gods", které by mělo vyjít na jaře příštího roku pod křídly No Colours Records.

Rob Darken ale nelení ani v rámci svého dalšího jednočlenného projektu Lord Wind, v jehož rámci se věnuje čistě ambientní a středověké hudbě. Po čtyřech letech od posledního "Atlantean Monument" započalo nahrávání nového počinu "Ales Stenar", jenž vyjde v nákladu Wolftyr Productions. Chystají se rovněž vinylové reedice všech čtyř předchozích desek Lord Wind, první z nich - "Forgotten Songs" (1996) - vydají Darkland Recods už na konci tohoto roku.

Triptykon: videoklip "Shatter"

19. října 2010 v 21:06 | Monsterfuck |  Music News
Švýcarské monstrum Triptykon zveřejnilo svůj první videoklip vůbec, volba padla na titulní opus z nového minialba "Shatter", které oficiálně vyjde 25. října samostatně jako CD, 12''vinyl a download (více informací zde) a ve stejný den také jako součást monstrózního vinylového boxu "Eparistera Daimones - The Complete Sessions" (podrobnosti tu).

Videoklip "Shatter" sledujte zde:


Sepultura představila na koncertě jeden nový vál

19. října 2010 v 20:33 | Monsterfuck |  Music News
Brazilská legenda Sepultura na svém koncertě 17. října São Paulu zahrála jednu zbrusu novou písničku, která se objeví na jejím chystaném albu. Fanoušky pořízený záznam můžete sledovat samozřejmě níže, nečekejte však nikterak oslnivou kvalitu.

Jen pro připomenutí - připravovaná novinka bude již dvanáctou řadovkou v historii Sepultury a celkově šestou se zpěvákem Derrickem Greenem. Předchozí počin "A-Lex" vyšel v lednu 2009 a šlo o desku, jejímž hlavním inspiračním zdrojem se stal román "A Clockwork Orange" ("Mechanický pomeranč") Anthonyho Burgesse (všeobecně známá je rovněž filmová adaptace Stanleyho Kubricka z roku 1971). Název alba "A-Lex" má dva významy - může znamenat něco ve smyslu "žádný zákon", ale odkazovat může také na jméno hlavní postavy příběhu.


Woods of Ypres se upsali Earache Records

19. října 2010 v 20:18 | Monsterfuck |  Music News
Kanadští black metalisté Woods of Ypres z Ontaria podepsali smlouvu s britskou nahrávací společností Earache Records pro vydání své čtvrté velké desky. Ta by podle zasvěcených informací měla vyjít "brzy", což je asi tak stejně přesně jako "až naprší až uschne", podrobnosti snad přijdou brzy.

Poslední, v pořadí třetí dlouhohrající album skupiny s názvem "Woods IV: The Green Album" vyšlo v listopadu loňského roku. Pokud by vám nesedělo pořadí nahrávky s jejím názvem, pak vězte, že jako Woods I je počítáno pilotní minialbum (= neřadové) s velice úsporným pojmenováním "Against the Seasons: Cold Winter Songs from the Dead Summer Heat" z roku 2002.

Suicidal Angels nabízejí ukázky své novinky

19. října 2010 v 20:08 | Monsterfuck |  Music News
Mladí řečtí thrash metalisté Suicidal Angels si pro případné zvědavce připravili menší ukázky ze své nadcházející placky "Dead Again", která vyjde 19. listopadu. Thrash metalu chtivé uši by mohl zajímat jednak song "Reborn in Violence" na MySpace účtu kapely, jednak také i jeden nízkokalorický trailer:


Bring Me the Horizon - There Is a Hell, Believe Me I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret.

18. října 2010 v 23:06 | Seda |  Recenze
Že se někdo behěm své šestileté historie dokáže měnit každým albem, je možné. Typickým příkladem jsou Bring Me the Horizon. Na počátku deathcorová kapela s lehkými prvky metalcoru. "Count Your Blessings" je vyšvihlo nahoru a přišla trochu změna. Se "Suicide Season" se fandové rozdělili na dvě půlky. Samozřejmě spoustu nových přibylo, několik ale na kapelu zanevřelo. Nikdy jsem taky neviděl tolik různých názorů na frontmana. Co jsem vyčetl, tak Ollie Sykes je prý neskutečně hezký a holčičky ho poslouchají jen kvůli tomu.

Před vydáním vyšel ven singl "It Never Ends", který byl opět úplně jiný než předešlá tvorba. Ze začátku se mi to nelíbilo a bál jsem se, že to odnese zbytek desky. Nakonec jsem tomu ale přišel na chuť a na "There Is a Hell, Believe Me I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret." se začal těšit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Hail of Bullets: "Operation Z" videoklip

18. října 2010 v 20:58 | Monsterfuck |  Music News
Death metaloví válečníci Hail of Bullets z Holandska zveřejnili videoklip ke skladbě "Operation Z" ze své nejnovější, právě vydané desky "On Divine Winds". Song pojednává o známém japonském útoku na americkou námořní základnu Pearl Harbor, klip pak kombinuje tuto událost ilustrující autentické dobové záběry s materiálem natočeným na koncertě Hail of Bullets na festivalu Summer Breeze 2010 v Německu. Výsledek sledujte tu:


Triptykon vydají luxusní vinylový box set

18. října 2010 v 20:40 | Monsterfuck |  Music News
Duchovní pokračovatelé legendárních titánů extrémní hudby Celtic Frost, uskupení Triptykon v čele s Thomasem Gabrielem Fischerem, chystají na 25. října opravdovou lahůdku pro všechny své fanoušky - luxusní vinylový set s názvem "Eparistera Daimones - The Complete Sessions". Celá kolekce bude obsahovat následující propriety:

  • Desku "Eparistera Daimones" (původní vydání 19. března 2010) v 2LP podobě. Obě fošny budou s obrazem a zabalené v úhledném papírovém přebalu, který bude dále skrývat také dva plakáty.
  • Nové minialbum "Shatter" (vychází 25. října) v obdobné podobě jako "Eparistera Daimones", akorát jen na jedné desce a bez plakátů.

Vše bude zabalené v elegantní krabici z pevného kartonu, na níž je vyryté stříbrné logo Triptykon.

Jen ještě dodejme, že všechny přítomné picture-vinyly (celkem tedy tři) jsou exkluzivně dostupné pouze v tomto boxu, samostatně nikoliv. Celý tento sběratelský kousek je celosvětově striktně limitovaný na pouhých 500 ručně číslovaných kusů.

Nightwish jsou ve studiu

18. října 2010 v 20:22 | Monsterfuck |  Music News
Hvězdy symfonického metalu Nightwish se od 14. října nacházejí ve studiu, kde začali s nahráváním své sedmé dlouhohrající desky, která bude teprve druhým řadovým počinem se současnou zpěvačkou Anette Olzon za mikrofonem. Právě teď je na programu nahrávání bicích partů bubeníka Jukka Nevalainena.

Několik málo fotek ze studia si můžete prohlédnout tady.

Předchozí album "Dark Passion Play" vyšlo v září 2007 jako digipack (bonusový disk s celou deskou v instrumentální podobě), třídiskový zlatý box (bonusový disk s celou deskou v instrumentální podobě a druhý bonusový disk se třemi skladbami) a jako platinová edice (bonusový disk s pěti skladbami).

Gorgonea Prima - Black Coal Depression

16. října 2010 v 13:56 | Monsterfuck |  Recenze
Pražsko-kladenské duo Gorgonea Prima slušně rozvířilo vody českého podzemí už před dvěma lety s pilotním minialbem "Behind the Border of Abnormality". A právě už tehdy se ozývalo pár hlasů, že od téhle kapely můžeme ještě dost očekávat. Nedlouho nato po novém talentu skočila firma Naga Productions, která s oblibou loví všechny dostupné zajímavé projekty. Tak či tak, v současné chvíli je pro nás nejdůležitější fakt, že ze vzájemné spolupráce vzešla první dlouhohrající deska "Black Coal Depression".

Jako první člověka zaujme velice povedená grafika, o níž se postaral sám Hogath, jeden z oněch dvou členů Gorgonea Prima. Že si dal na své kapele obzvlášť záležet, je věc celkem logická, co je však (alespoň pro posluchače) hlavní, na výsledku to je opravdu zná. Album totiž vychází v luxusně vyvedeném dvoupanelovém digipacku, na nějž je radost pohledět. Jediné, co mě trochu mrzí, je nepřítomnost jakéhokoliv bookletu a tudíž i textů, ale jestli jsem vše správně pochopil, byl to jakýsi umělecký záměr udělat balení jednodušší.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


U.D.O. odkládají chystané album

15. října 2010 v 17:53 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí heavy metalisté U.D.O. v čele s Udo Dirkschneiderem (ex-Accept) musejí odložit svou chystanou novinku "Rev-Raptor", jejíž datum vydání bylo původně plánováno na 17. ledna, až na 18. března 2011. Na "vině" je kytarista Stefan Kaufmann, kterého přímo uprostřed nahrávání desky opět přepadla silná bolest zad, díky níž už před dlouhými lety (konkrétně rok 1994) musel opustil bubenickou stoličku u Accept. Stefan je teď v péči lékařů, aby byl schopen své party pro album dokončit co nejdříve.

Dimmu Borgir - Abrahadabra

14. října 2010 v 21:41 | Monsterfuck |  Recenze
Nevím, jaké pomatení mysli mne postihlo, když jsem dal v zářijovém eintopfu přednost Dimmu Borgir v konkurenci takových Enslaved, Vulture Industries či Angantyr, ale stalo se. Možná v tom nebylo nic jiného než jen prachsprostá zvědavost, s čím že to osiřelé trio Shagrath-Silenoz-Galder přijde potom, co je (evidentně však nedobrovolně) opustila zbylá část stálé sestavy. Zvláště pak zamrzel odchod ICS Vortexe, jehož krystalicky čistý vokál perlil na nahrávkách Dimmu Borgir celých deset let.

Po poslechu novinky "Abrahadabra" to ale vypadá, že odchod dvou členů kapele zřejmě prospěl, vzduch se vyčistil a Dimmu Borgir mohli začít skládat s chladnou hlavou. Alespoň tak nová deska na první poslech působí na mne. První poznatek z "Abrahadabra" je totiž takový, že se určitě jedná o lepší nahrávku, než bylo lehce sterilní "In Sorte Diaboli"... neříkám, že mě "In Sorte Diaboli" v době vydání nebavilo, ale v současnosti už jen leží na polici a neslyšel jsem jej ani nepamatuji… když dostanu chuť na nějakou BM-měkotinu, sáhnu radši po jiné desce Dimmu Borgir...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Poslechové hody u Aborym a Deathspell Omega a trailer u SSOGE

14. října 2010 v 21:23 | Monsterfuck |  Music News
Všechny tři kapely této novinky spojuje jedna věc - společný vydavatel Season of Mist, jehož jméno se v poslední době na Sicmaggot skloňuje celkem často. Už jen to je důkaz, že tento francouzský label připravuje opravdu zajímavé věci pro hudební fandy.

>>> Jednou z těchto zajímavých věcí je určitě nový počin italské industrial black metalové veličiny Aborym, která se s novým studiovým materiálem vrací po čtyřech letech. Novinka "Psychogrotesque" vychází 8. listopadu jako limitovaný digipack, vinyl a download, přičemž se fanoušci mohou těšit na jednu více jak 52 minut dlouho skladbu rozdělenou do 10 částí. Jednu z nich - "Psychogrotesque VII" - můžete poslouchat na této adrese. Obálka je pak následující.

>>> Z Itálie je to jen kousek do Francie, odkud jen o den později, tedy 9. listopadu, vzejde další zhudebněné peklo v podobě desky "Paracletus" od Deathspell Omega. Ukázku v podobě "Devouring Famine" poslouchejte tady. Pro doplnění ještě artwork (viz obrázek) a tracklist:

01. Epiklesis I
02. Wings of Predation
03. Abscission
04. Dearth
05. Phosphene
06. Epiklesis II
07. Malconfort
08. Have You Beheld the Fevers?
09. Devouring Famine
10. Apokatastasis Pantôn

>>> Aby ta novinka nebyla tak pekelná, dáme si na závěr něco trochu odlehčenějšího. Moraváci Silent Stream of Godless Elegy vydají své očekávané album "Návaz" 17. ledna 2011 v Evropě a 25. ledna v Severní Americe. Do ledna ještě nějaký ten pátek zbývá, tak nám prozatím musí stačit jen kratičká upoutávka:


Kylesa s Airbourne mají nové videoklipy

14. října 2010 v 16:49 | Seda |  Music News
>>> Kylesa zveřejňuje společně s Airbourne nové videoklipy. První jmenovaná kapela se rozhodla pro natočení songu "Tired Climb", který se vyskytuje na páté desce "Spiral Shadow". Ta má vyjít už tento měsíc, konkrétně 26. října, přes Season of Mist.


>>> Airbourne mají naopak svůj počin "No Guts, No Glory" venku už dlouho a jen doplňují videosbírku. Tentokrát se točilo pro píseň "Bottom of the Well". Toto album má velké prodejní úspěchy a celkově se mu dostává kladných reakcí.


Satyricon jsou zpět

12. října 2010 v 17:02 | Monsterfuck |  Music News
Jedna z největších norských veličin černého kovu Satyricon se po jednoroční pauze opět probouzí k životu. Ústřední duo Satyr-Frost zveřejnilo na oficiálních stránkách zprávu týkající se plánů na svou nejbližší budoucnost. Po několika měsíční přestávce jsou prý oba členové odpočatí, plní čerstvých sil a již brzy se tak pustí do nového tvůrčího procesu, na jehož konci by měl vzniknout materiál pro další dlouhohrající desku Satyricon.

Na příští rok je v plánu znovu vydání klasických nahrávek Satyricon z 90. let, opatřeny by měly být rozšířenou a grafikou a v některých případech i novým masteringem. Vydání by údajně rovněž mohla doprovázet "nějaká zajímavá vystoupení".

Deadlock nahrávají nové album

12. října 2010 v 16:20 | Seda |  Music News
Němečtí Deadlock nastoupili do studia Slaughter' Palace studia a začali nahrávat novou desku. Ta by měla vyjít počátkem roku 2011 přes Lifeforce Records. Zatím nepojmenovaná práce je opět produkována Sebastianem Reichlem.

Velvet Revolver zkouší zpěváky a píší nové písně

12. října 2010 v 16:17 | Seda |  Music News
Slash zveřejnil na svém MySpace zprávu, v níž jde hlavně o následující informace informace: chválí turné "We're All Gonna Die" se svojí sólovou kapelou, prý se jednalo o jedny z nejlepších koncertů v jeho kariéře; dále se nemůže dočkat dalšího turné, které odstartuje už v lednu - začíná se ve Státech, poté se bude pokračovat v Asii, Austrálii a Jižní Americe (jedná se prý i o evropských datech, která by měla být ohlášena v budoucnu). Mezitím se ale Slash opět sešel s kumpány z Velvet Revolver a zkouší spolu vymyslet nějaké nové songy, přičemž rovněž testují nové zpěváky.


Sirenia pojmenovala další album

12. října 2010 v 10:36 | Monsterfuck |  Music News
Gothic metalisté Sirenia z Norska prozradili název své nadcházející desky, která bude už pátým dlouhohrajícím počinem. Jmenovat se bude "The Enigma of Light" a vyjít by měla začátkem příštího roku. V současné době se skupina nachází ve studiu, kde již složený materiál nahrává. V této chvíli prý zrovna probíhá nahrávání vokálů.

S "The Enigma of Light" bude pěvkyně Ailyn první zpěvačkou Sirenie, která s kapelou vydržela déle než jedno album. Předchozí nahrávka se jmenovala "The 13th Floor" a vyšla v lednu 2009.

Cocotte Minute a klávesy? Brzy již zřejmě pravda

11. října 2010 v 22:34 | Seda |  Music News
Česká nu-metalová stálice Cocotte Minute shání klávesáka, který by rozšířil její řady. Informovala o tom kapela v této zprávě:

"Jestli umíš hrát na piáno - klávesy, máš kvalitní vlastní vybavení, umíš stavět a programovat beaty a loopy, máš cit pro harmonie, ovládáš minimálně základy editace a nahrávaní ve standardních programech a víš, že NIN, Marilyn Manson, Faith No More a Rammstein nejsou značky šamponů, pak jsi náš člověk.

Pošli nám svou kompozici na téma našeho songu CZEKO (v délce max. 2 minuty, min. bitrate 192) na konkurs@cocotteminute.org

Kapela není profi ve smyslu zaměstnání, ale profi přístup je nezbytný. Preferujeme hráče se zkušenostma, ale výrazný mladý talent neodmítnem.

Tento inzerát není určen pro blbce, blázny, jelita s akaiem za 10-tku v podpaží a máničky v plísňáčích nebo kristuskách.

Odesláním své nahrávky souhlasíš s pravidly soutěže. Pravidla soutěže na www.cocotteminute.org

První kolo konkursu proběhne 11.-31.10. 2010 korespondenčně nakonkurs@cocotteminute.org

Druhé živé kolo konkursu proběhne dne 4.11. v prostorách obchodu kytary.cz na Pankráci. Partnery konkursu jsou Kytary.cz"

Helloween: "Are You Metal?" video

11. října 2010 v 16:09 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí speed metalisté Helloween mají těsně před vydáním nové studiovky "7 Sinners", na jejíž podporu natočili a právě teď i zveřejnili videoklip k songu "Are You Metal?". Natáčení klipu proběhlo 30. září v německém Beelitzu. Na výsledek můžete mrknout o kousek níže.

Vydání novinky "7 Sinners" je naplánováno na 31. října v Evropě (SPV Records) a 9. listopadu v Severní Americe (The End Records). Kapela slibuje návrat k rychlejším a tvrdším kořenům a nezapomíná dodat, že komu přišla experimentální bestofka "Unarmed" příliš měkká, toho "7 Sinners" jistě uspokojí.


Trivium začnou brzy nahrávat

11. října 2010 v 15:41 | Seda |  Music News
Floridští metalisté Trivium už v prosinci naklusají do Audiohammer Studio a začnou nahrávat své další studiové album. Produkce se ujme Colin Richardson, který má na svědomí věci od Machine Head, Slipknot nebo Fear Factory. Další v týmu je Martin "Ginge" Ford. Deska by měla vyjít začátkem roku 2011 přes Roadrunner Records. Poslední výtvor vyšel před dvěma lety a nesl název "Shogun".

Death Angel - Relentless Retribution

10. října 2010 v 22:00 | Earthworm |  Recenze
relentless retribution
I po takové době poslouchání rockové a metalové hudby jsem se pořád nestřetl s Death Angel, thrash metalovou kapelou z Bay Area, odkud pochází většina známých thrashových jmen. Ač jsem věděl o jejich existenci, nemohl jsem si najít čas na to, abych si je poslechl. Správná doba nadešla teprve s vydáním jejich nové desky "Relentless Retribution". "Relentless Retribution" je šesté album této kapely a třetí po jejich reunionu v roce 2001, při kterém se ovšem nevrátili všichni ze staré sestavy.

Čekal jsem pořádnou thrashovou palbu s lehkými progresivními úlety a přesně to jsem dostal. Jenže jsem nečekal takovou kvalitu - ta je opravdu masivní, asi tak jako je masivní dobře mířený kopanec do varlat. Hned první skladba "Relentless Revolution" je parádní thrashová hymna s úžasnými riffy, pro thrash typickými "gang" vokály (aneb něco pronese celá kapela) a skvělým refrénem (až by se k nim chtěl člověk opravdu přidat, jak k tomu kapela vybízí - "Join us"). A to jsem ještě nevěděl, co číhá v dalších zákoutích alba.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Septicflesh, Silent Stream of Godless Elegy: Praha - Abaton, 2.10.2010

9. října 2010 v 21:26 | Seda |  Reporty
Na tuto akci jsem šel hlavně kvůli jen dvou kapelám - Silent Stream of Godless Elegy, o kterých jsem dlouhou dobu veděl, že tvoří jen a jen kvalitně, ale nikdy jsem se k pořádnému poslechu nedostal; a dále pak řecké bestie Septicflesh, na které jsem se těšil hodně dlouhou dobu.

Tento večer zahrálo celkem pět kapel, znal jsem jen dvě jmenované, takže jsem úvodní Public Relations vynechal. První jsem viděl tedy až české Endless a musím říct, že to bylo otřesné. Hudba bez jakékoliv originality, nápadu. Pouze nuda a to, že měli stejný čas jako Silent Stream of Godless Elegy, mi přijde jako urážka hudby. Nejen, že přetáhli svůj začátek o nějakou půlhodinu, ale celková show byla také hrozná. Endless už nikdy více.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny z oficiální stránky pořadatele (autoři: Lucie Bozděchová a Martin Myslivec)

Gorgoroth přetočí "Under the Sign of Hell"

8. října 2010 v 20:28 | Monsterfuck |  Music News
Norští black metalisté Gorgoroth se rozhodli znovu natočit jednu z kultovních desek svého "starého" období, a sice v pořadí třetí řadovku "Under the Sign of Hell" z roku 1997. Projekt byl až dosud držen v tajnosti, což však nic nemění na faktu, že celý materiál je už téměř hotov a Gorgoroth se příští týden vydají do studia Monolith, které patří současnému bubeníkovi kapely Tomasi Asklundovi, aby zde doladili poslední detaily. Bližší informace budou zveřejněny časem, ale firma Regain Records s vydáním počítá během první poloviny příštího roku.

Další nahrávkou, na níž Gorgoroth právě pracují, je zbrusu nová, dosud nepojmenovaná deska. Ta by podle aktuálních informací měla vyjít koncem roku 2011, rovněž skrze Regain Records. Další detaily rovněž prozatím ještě nejsou známy.

Gorgoroth se dále vydávají na evropské miniturné, které se nevyhne jak naší malé zemičce, tak i sousednímu Slovensku. Úvodní koncert celé šňůry se uskuteční 20. listopadu v Praze v Meet Factory, o den později norští satanáši dorazí i do Bratislavy. Support by měli obstarat Finové Cavus a Noctem ze Španělska.

A na závěr, když už se nám to chystá ta nová verze "Under the Sign of Hell", si dáme ještě malé opáčko o téhle fošně: původní vydaní se datuje na 20. října 1997 v nákladu Malicious Records. Od té doby bylo album znovuvydáno celkem čtyřikrát - jako digipack s jiným obalem v roce 2005 (Season of Mist), opět v roce 2005 jako na 1000 kusů limitovaný 12'' vinyl a opět s novým obalem (Agonia Records), roku 2006 jako další vinyl (Back on Black Records) a nakonec remasterovaná verze v roce 2007 s původním artworkem (Regain Records). Ze současné, "přetáčecí" sestavy Gorgoroth zažili původní vydání dva členové (Infernus - kytara a Pest - zpěv). Tracklist a původní obal jsou okolo tohoto textu (u přetočeného vydání může být tracklist i obal samozřejmě jiný!).

Tracklist "Under the Sign of Hell":
01. Revelation of Doom
02. Krig
03. Funeral Procession
04. Profetens åpenbaring
05. Postludium
06. Ødeleggelse og undergang
07. Blood Stains the Circle
08. The Rite of Infernal Invocation
09. The Devil Is Calling