Říjen 2010

Volbeat - Beyond Hell / Above Heaven

31. října 2010 v 0:03 | Earthworm |  Recenze
volbít bhah
Už jsou to málem dva měsíce od té doby, co vyšla nová deska od Volbeat s názvem "Beyond Hell / Above Heaven". Spousta z vás určitě již album slyšela, a tak bude vědět, o čem mluvím. Takzvaný heavy rock'n'roll od těchto Dánů nebyla nikdy příliš složitá hudba a ani jejich čtvrté album není výjimkou. Co se ale nezměnilo, je také to, že i v jednoduchosti je síla (někdy) a Volbeat přináší pořádnou porci zábavy.

"Beyond Hell / Above Heaven" je asi ještě přístupnější pro posluchače a většina skladeb se vám instinktivně zaryje do paměti klidně i po prvním poslechu. Určitě k tomu přispívá i další posun k přímočařejšímu rocku až popu. Tento posun jsme mohli zpozorovat už na minulém albu, ale tady se Volbeat dostali ještě trochu blíže a nepomůžou tomu ani o tón podladěné kytary. Příkladem takových skladeb budiž "Heaven Nor Hell" nebo "Magic Zone". Ovšem zůstavají i tvrdší skladby, ve kterých se dokonce objevili i hosté ze slavných metalových kapel.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sepultura: videa z příprav nové desky

30. října 2010 v 22:09 | Monsterfuck |  Music News
Sepultura se právě teď věnuje předprodukci svého nadcházejícího, dosud nepojmenovaného alba, které vyjde v příštím roce. Ostré nahrávání započne během prosince. Dvě videa zachycující zkoušky kapely sledujte níže:Communic míří do studia

29. října 2010 v 23:34 | Monsterfuck |  Music News
Norští progresivní heavy metalisté Communic se chystají začátkem příštího roku vstoupit do nahrávacího studia, aby zde, celkem logicky, nahráli nové album, které bude nástupcem dva roky starého, výborně přijatého počinu "Payment of Existence". Nuclear Blast s vydáním předběžně počítají na červen 2011.

"Jsem opravdu nadšený z materiálu, který jsme pro toto albu dali dohromady," říká zpěvák a kytarista Oddleif Stensland. "Nějaká práce nám sice ještě zbývá, ale už se blížíme ke konci. Myslím, že spoustu z vás překvapí, jak jsou ty skladby tvrdé a také jakou mají náladu, tentokrát to totiž celé zní mnohem temněji. Písničky jsou kratší, přímější, na první pohled se můžou zdát hodně přímočaré, ale je v nich mnoho zvratů a různých fíglů, které se vám dostanou pod kůži. Je to velmi hluboké!

Vím, že mnoho z vás na tuto nahrávku čeká už nějakou dobu, ale všechno má svůj čas a ten čas přichází až nyní. Nikdy dříve jsem do skladeb nevložil takový kus sama sebe - nikdy dříve nebyla cena tak vysoká - tato deska bude speciální."

"Redemption" od Ektomorf vyjde 17. prosince

29. října 2010 v 22:51 | Seda |  Music News
Maďarští extrémní metalisté Ektomorf stanovili datum vydání své nové desky "Redemption". Na pulty se dostane 17. prosince přes label AFM Records. Album se nahrávalo v Dánsku, konkrétně v Antfarm Studios s producentem Tue Madsenem. Ten spolupracoval už s kapelami jako Dark Tranquility nebo Heaven Shall Burn.

Vulture Industries - The Malefactor's Bloody Register

28. října 2010 v 23:13 | Monsterfuck |  Recenze
V obrovské záplavě nových nahrávek, které letošní září nabídlo, patřila mezi mé největší favority novinka "The Malefactor's Bloody Register" norské skupiny Vulture Industries, jejíž hudba mi uhranula už s jejím prvním dlouhohrajícím počinem "The Dystopia Journals", který s rozdílem pouhopouhých tří dnů vyšel přesně tři roky před svým následovníkem. Ačkoliv první MySpace ukázka v podobě skladby "The Bolted Door" (která se jen tak mimochodem později ukázala být jedním z vrcholů desky) naznačila, že se Vulture Industries v porovnání s debutem nechystají snížit kvalitativní laťku, až poslech celé desky mi ale jasně ukázal, že naděje do "The Malefactor's Bloody Register" vkládané rozhodně zbytečné nebyly.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Deftones: nový videoklip k "You've Seen the Butcher"

28. října 2010 v 21:05 | Seda |  Music News
Americká kapela Deftones zveřejnila nový videoklip k písni "You've Seen the Butcher". Tento song se vyskytuje na poslední desce "Diamond Eyes", které se během prvního týdne prodalo v USA přes 62 000 kusů. Momentálně se drží v The Billboard 200 Chart na šestém místě. Videoklip režíroval Jodeb z Despised Icon.


Manowar znovu nahrávají "Battle Hymns"

28. října 2010 v 17:55 | Monsterfuck |  Music News
Přehrávání starých desek je poslední dobou evidentně v módě. K podobnému kroku se rozhodly také heavy metalové primadony Manowar, když právě teď ve studiu kompletně znovu nahrávají svůj kultovní debut "Battle Hymns" z roku 1982. Lídr Joey DeMaio se k tomu vyjádřil následovně:

"Pár lidí se nás už ptalo, proč přehráváme 'Battle Hymns', když je to perfektní album... to netvrdím já, ale ostatní a my za to děkujeme. Nesnažíme se to udělat nějak lepší, protože to je takové, jaké to je, ale dnes je tolik nových technologií, které jsme tenkrát neměli a kterých teď můžeme využít, aby to bylo tak hlasité, jak je to jen možné. Takže to nebude lepší, jen jiné. A samotné skladby si zaslouží být nahrány znovu, protože to jsou skvělé songy a fanoušci ve skutečnosti něco podobného dost dlouho vyžadovali. Dále je s námi opět Donnie Hamzik, náš původní bubeník, který to chtěl zkusit znovu. Jsme tu spolu a máme se kurva dobře."

Krátké video zachycující Joeyho DeMaia při nahrávání baskytary pro skladbu "Battle Hymn" sledujte zde.

Deska "Battle Hymns" původně vyšla v srpnu 1982. Po znovupřijetí Donnieho Hamzika tak ze současné sestavy původní nahrávání nezažil pouze jediný člen - kytarista Karl Logan, jenž se k Manowar připojil až v roce 1994 (kytaru pro "Battle Hymns" nahrával Ross the Boss). Tracklist originálního vydání alba vypadá následovně (obálka vpravo nahoře):

01. Death Tone
02. Metal Daze
03. Fast Taker
04. Shell Shock
05. Manowar
06. Dark Avenger
07. William's Tale
08. Battle Hymn

UPDATE:
Manowar uvolnili několik dalších detailů o "Battle Hymns MMXI". Nová verze debutu těchto amerických veteránů bude mít lehce inovovaný obal (viz vpravo) a kromě osmi znovu nahraných fláků z původního vydání bude ještě obsahovat živé verze songů "Death Tone" a "Fast Taker". Půjde o záznamy z roku 1982 (!), které byly pořízeny na úplně prvních koncertech Manowar. Prý jde o ty největší rarity, jaké kdy skupina vypustila.

V jedné skladbě si pak dále zahostuje legendární filmový herec Christopher Lee ("Pán prstenů", "Star Wars" a hlavně kultovní "Dracula"), který se kromě herectví věnuje také heavy metalové hudbě. Střihne si roli vypravěče v písničce "Dark Avenger".

Na závěr ještě dodejme, že počin vyjde už na konci listopadu (proč se to tedy jmenuje "Battle Hymns 2011" mi vážně vrtá hlavou...). Nový tracklist je pak následující:

01. Death Tone
02. Metal Daze
03. Fast Taker
04. Shell Shock
05. Manowar
06. Dark Avenger
07. William's Tale
08. Battle Hymn
09. Death Tone (live)
10. Fast Taker (live)

Nile uveřejňují videoklip

28. října 2010 v 17:34 | Monsterfuck |  Music News
Death metaloví egyptologové Nile se rok od vydání své poslední nahrávky "Those Whom the Gods Detest" konečně dokopali také k natočení nějakého toho videoklipu. Volba padla na skladbu "Permitting the Noble Dead to Descend to the Underworld", režie se pak ujal Juan "Punchy" Gonzalez. Klip sledujte na konci novinky.

Začátkem příštího roku se Nile vydají na evropské turné po boku Melechesh, Dew-Scented, Zonaria a Darkrise. Důvod, proč to tu vůbec zmiňujeme, je celkem jasný - 31. ledna přijede tato sestava také k nám, hostit ji bude pražský klub Exit Chmelnice.


Melechesh - The Epigenesis

27. října 2010 v 22:23 | Monsterfuck |  Recenze
Nejpozději od v historii kapely přelomové desky "Sphynx" z roku 2003 jsou Melechesh v metalu uznávanou a respektovanou značkou, nejen díky svým nesporným kvalitám, ale rovněž také kvůli notné dávce originality, která ale nespočívá pouze v orientálním nádechu. U kritiků, stejně jako u fandů dobré muziky je tahle skupina oblíbená už dlouhodobě, opravdu široké metalové obci se však jejich hudba otevírá vlastně až nyní, s podpisem smlouvy s vydavatelským gigantem Nuclear Blast. Když se nad tím člověk zamyslí, není to zas tak překvapivé, že si jeden z největších labelů v oblasti metalu vytáhnul zrovna tuhle smečku. Melechesh totiž mají opravdový potenciál a tím nemyslím pouze potenciál hudební (vždyť ten už fajnšmekrům dokázali nejednou), nýbrž i potenciál vydělat. Jejich muzika má totiž jednu velkou výhodu - je natolik chytlavá a na-bránu-táhnoucí, že se může bez problému zalíbit průměrnému posluchači, ale zároveň natolik sofistikovaná, aby si na ní smlsnul také posluchač náročnější. Šílence uznávající pouze nezřízenou avantgardu, kde vévodí dvacetiminutová sóla na všechny existující nástroje to přece jenom nevytrhne, v porovnání s obyčejným průměrem jsou však Melechesh velice inteligentní skupinou, hudebně i textově.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Gwar: "Zombies, March!" videoklip

27. října 2010 v 20:30 | Monsterfuck |  Music News
>>> Vesmírní úchyláci Gwar pro své fandy připravují novou dávku všech myslitelných i nemyslitelných tělních i netělních tekutin v podobě nadcházející fošny "Bloody Pit of Horror", která začne hudební obchody drancovat s nástupem 9. listopadu. Teď na její podporu zveřejnili videoklip k prvnímu singlu "Zombies, March!", jehož výslednou podobu si můžete samozřejmě prohlédnout o kousek níže. Zpěvák Oderus Urungus nám pro jistotu ještě příběh klipu osvětluje - video vypráví o tom, jak Gwar tento klip natáčeli a zvuky jejich pekelného songu změnily mrtvoly na zombie, které jim nakonec vtrhli na místo natáčení:


>>> A abyste neřekli, že vás tu zásobujeme pouze samými oficiálními videoklipy, dáme si po delší době také nějaký ten živák. Pánové z magazínu Sick Drummer byli tak hodní, že se vypravili na koncert 1349 a Triptykon v San Franciscu 23. října a natočili zde záznam jednoho songu od obou kapel. Podle názvu onoho časopisu jste si jistě odvodili, že jde o plátek zaměřený na bubeníky, tudíž nikoho nepřekvapí, že je většina záběru věnována právě jim. Na druhou stranu ale sledovat, jak takový Frost drtí své škopky, je požitek pro fajnšmekry. Každopádně, norská vichřice předvádí svůj projektil "Nathicana", Triptykon zase kolosální opus "Goetia":Orphaned Land vydávají novou verzi poslední desky

27. října 2010 v 20:12 | Monsterfuck |  Music News
Izraelci Orphaned Land vydají za dva dny, tj. v pátek 29. října, novou verzi své poslední desky "The Neverending Way of ORwarriOR" s podtitulem "tour edition". Stane se tak ku příležitosti evropského turné po boku Amorphis, které startuje 5. listopadu v Dánsku (do České republiky celá sestava čítající ještě Ghost Brigade přijede 19. listopadu do Plzně). Je neměnným pravidlem, že takováto nová vydání bývají obohacena o něco navíc, v případě Orphaned Land to "něco" znamená bonusový disk s pěti skladbami a třemi klipy, ale to už můžete prozkoumat sami v tracklistu:

CD1 - "The Nevereding Way of ORwarriOR":
01. Sapari
02. From Broken Vessels
03. Bereft in the Abyss
04. The Path - Treading Through Darkness
05. The Path, Pt. 2 - The Pilgrimage to Or Shalem
06. Olat Ha'tamid
07. The Warrior
08. His Leaf Shall Not Wither
09. Disciples of the Sacred Oath, Pt. 2
10. New Jerusalem
11. Vayehi Or
12. M i ?
13. Barakah
14. Codeword: Uprising
15. In Thy Never Ending Way (Epilogue)

CD2 - bonus:
01. Estarabim (radio edit)
02. Above You All
03. Pits of Despair
04. Sapari (instrumental)
05. Bereft in the Abyss (instrumental)
06. Sapari (videoklip)
07. Making of Sapari (video)
08. Making of photo shoot (video)

Lordi představují nového bubeníka

26. října 2010 v 16:27 | Monsterfuck |  Music News
Potom, co Lordi vyhodili svého (teď již bývalého) bubeníka Kitu (viz tu), oznamují příchod nového člena do svých řad. Je jím jistý Otus, o němž se rozpovídal Mr. Lordi:

"Nejsme si zcela jistí, kdo nebo co to vlastně je, on je prostě... obluda, věc. Je kombinací řezníka, kata, mimozemšťana, ještěrky a zombie. Težkej frajer. A určitě jeden z neodpornějších členů naší rodiny..."

Otus s kapelou poprvé vystoupí 5. listopadu v Rusku v St. Petersburgu v rámci zahajovacího koncertu k turné na podporu aktuální nahrávky "Babez for Breakfast". K nám pak Lordi přijedou hned dvakrát - 18. listopadu do Prahy a o den později do Ostravy.

Suicide Silence chystají DVD

26. října 2010 v 16:11 | Monsterfuck |  Music News
Deathcorová drtička Suicide Silence se rozhodla zvěčnit své nadcházející koncerty v San Diegu v Kalifornii 28. října a v Pomoně v Kalifornii 29. října pro potřeby chystaného DVD. Tak se alespoň vyjádřil vokalista Mitch Lucker na svém Twitter profilu. Zatím se tedy jedná o informaci "jeden zpěvák povídal", bližší detaily se dozvíme časem.

Dalším chystaným počinem v táboře Suicide Silence, tentokráte už ale o něco aktuálnějším, je už třetí vydání poslední desky "No Time to Bleed". Po první, původní verzi z 30. června 2009 a druhé "Body Bag Edition" z 1. července 2010 přichází tour edice, která k původní nahrávce přidá dvě bonusové skladby (konkrétně remixy "Wake Up" a "Disengage" - autorem prvního jmenovaného je Shawn Crahan ze Slipknot) a DVD se třemi promo klipy k "No Time to Bleed", koncertními záznamy osmi písniček a nakonec i čtvrthodinovým dokumentem o albu. Počin v našich zeměpisných šířkách vyjde 1. listopadu.


Další album Motörhead bude v prosinci

26. října 2010 v 15:56 | Monsterfuck |  Music News
Metaloví velikáni Motörhead ani letos nepřetrhnou svou dlouhodobou tradici vydávat novou desku každé dva roky. V posledním měsíci roku (tj. prosinec, pokud nemáte kalendář nastudovaný takhle dopředu) se objeví jejich studiová novinka "The Wörld Is Yours". Fošnu budete moci kupovat od 13. prosince a čekat na vás budou následující songy:

01. Born to Lose
02. I Know How to Die
03. Get Back in Line
04. Devils in My Head
05. Rock 'N' Roll Music
06. Waiting for the Snake
07. Brotherhood of Man
08. Outlaw
09. I Know What You Need
10. Bye Bye Bitch Bye Bye

Kromě toho se Motörhead nedávno objevili také v britské reklamě na pivo Kronenbourg 1664, pro jejíž účely předělali svou klasiku "Ace of Spades" do pomalejší, akustické podoby. Reklamu sledujte o kousek níže, samotnou překopávku "Ace of Spades" si pak zadarmo můžete stáhnout na této adrese (je jen nutné zadat svůj e-mail).


Kerry King si zahrál na koncertě s Megadeth

26. října 2010 v 15:17 | Monsterfuck |  Music News
Kytarista Kerry King z thrash metalové legendy Slayer, známý svou sporadickou účastí na jakýchkoliv hostovačkách, vystoupil nedávno na koncertě stylových kolegů Megadeth. Stalo se tak 21. října na koncertě v Universal City v Kalifornii, kde si Kerry s Mustainem & spol. vystřihl skladbu "Rattlehead". Záznam sledujte níže.

Kerry King se objevil s Megadeth na jednom pódiu po 26 letech - kdysi dávno v roce 1984 totiž s nimi hrál jako druhý kytarista na několika jejich úplně prvních koncertech.


Nový singl "Destabilise" od Enter Shikari

25. října 2010 v 22:50 | Seda |  Music News
Post-hardcorová mašina Enter Shikari vydala zcela nový singl, který nese název "Destabilise". Ač je parta zcela zaneprázděná aktuálním turném po Americe, čas nahrát song a natočit videoklip si našla. Je to první tvorba od posledního vydání speciální edice "Tribalism". Původně si chtěli hoši jen zkusit něco nahrát, vznikl ale zcela nový song, který se rozhodli vydat. Na klip "Destabilise" se můžete podívat níže.


DevilDriver odhalují fakta o novém albu

25. října 2010 v 19:28 | Earthworm |  Music News
Kalifornští metalisté DevilDriver odhalili název nového alba, a dokonce zveřejnili i datum vydání. Novinka, která ponese název "Beast", se díky Roadrunner Records objeví na pultech 22. února příštího roku. CD bylo nahráno za spolupráce producentů Marka Lewise (Trivium, Chimaira, All That Remains) a Andyho Sneapa (Megadeth, Exodus, Machine Head). Kapela nahrála 14 skladeb, z nichž se na album dostane asi 12.

Skladby, které by se měly na desce objevit:
* Dead to Rights
* Hardened
* Bring the Fight (to the Floor)
* Shitlist
* Talons Out (Teeth Sharpened)
* Blur
* You Make Me Sick (Sacred Secrets)
* The Blame Game
* Coldblooded
* Crowns of Creation
* Lend Myself to the Night

"Je to vážně extrém," říká zpěvák Dez Fafara, "je to jako album 'The Last Kind Words' na steroidech." Bubeník John Boecklin dodává: "Není to ani nejpomalejší, ani nejrychlejší materiál, co jsme stvořili. Má to skvělý kontrast temných riffů, správné bicí a Dezův vokál z toho udělá něco víc než jen další metalové album. Neříkám, že to bude něco světoborného, myslím si ale, že to bude v porovnání s našimi dalšími alby kvalitní deska."

Hail of Bullets - On Divine Winds

24. října 2010 v 22:34 | Monsterfuck |  Recenze
Od debutu "…of Frost and War" tehdy právě vzniknuvšího death metalového allstar projektu Hail of Bullets jsem před dvěma lety nečekal v podstatě nic. A dostal jsem totální inferno, absolutní nářez, death metalové album roku, nazývejte to jak chcete, byla to prostě parádní jízda. Oproti tomu od pokračování "On Divine Winds" jsem toho zase možná očekával až moc. Ne že by se jednalo o špatné album, to v žádném případě, jenom, všem prohlášením kapely navzdory, na svého předchůdce "…of Frost and War" prostě nemá. To je asi tak největší a zároveň jediný problém "On Divine Winds"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Wardruna chystá druhou desku

24. října 2010 v 13:30 | Monsterfuck |  Music News
Ambientní norský projekt Wardruna, za nímž stojí známý hudebník Kvitrafn (ex-Gorgoroth, ex-Dead to This World, ex-Sahg ad.), pomalu začíná pracovat na druhé části albové trilogie "Runaljod". Kvitrafn o přípravách vydal následující zprávu:

"Od vydání 'Gap Var Ginnunga' v roce 2009 mi chvíli trvalo, než jsem si našel potřebný čas, prostor a soustředění, které jsou nezbytné k tvorbě muziky. Stejně jako u první desky nebudu a ani nemohu práci uspěchat, aby mohla sama nabrat to správné směřování. Vím, že tohle může znít spíše jako špatná zpráva, ale můžete si být jisti, že kreativní proces psaní a nahrávání 'Runaljod - Yggdrasil' už započal. Je samozřejmě ještě brzy mluvit o jakémkoliv datu vydání, doufám však, že do roka bych mohl být hotov. Postupně vás budu seznamovat s dalšími detaily o albu, možná i s nějakými ukázkami nové hudby."

Therion - Sitra Ahra

23. října 2010 v 0:06 | Monsterfuck |  Recenze
Therion nelze upřít jednu věc. Jejich jméno bude už navždy v metalové kronice zaznamenáno na místě patřícím inovátorům. Byli to právě oni, kdo svého času s alby "Theli" (1996) a "Vovin" (1998) v podstatě od základů definoval symfonický metal, přičemž tyto dvě desky dodnes patří k tomu nejlepšímu, co v daném oboru vůbec vzniklo. Ty doby už jsou však dávno pryč, a pokud se kapela vyvíjí (což o Therion platí), je celkem logické, že i jejich současná tvorba bude na hony vzdálená starým opusům, a nemá tudíž cenu nějak žehrat na nynější podobu skupiny. I přesto se ale při poslechu v podstatě jakékoliv nahrávky Therion po roce 2000 nemůžu zbavit dojmu, že už to prostě není ono. Ne že by zabředli do nějakého shitoidního bahna, to netvrdím, pořád se mi jejich tvorba relativně zamlouvá, ale už tam není ten pověstný ždibeček navíc, který dělí kapely na ty dobré a ty výjimečné a který Therion před lety měli.

A podobně je na tom vlastně i novinka "Sitra Ahra". Pár mušek by se sice našlo, ale celkový dojem je dobrý a poslouchá se to přímo náramně... někam se však nenápadně vytratilo ono kouzlo. S chutí si to poslechnete a bude se vám to líbit, to ano, na prdel si ale nesednete, nějaký hlubší pocit v tom už skrytý není. To je možná ten důvod, proč už mě současný Therion zas tolik neoslovuje - tam, kde kapela dříve k posluchači skrze svoji hudbu opravdu promlouvala, dnes zbyl jen příjemně znějící symfonický metálek, byť nadprůměrný (v rámci žánru), výborně zahraný a občas s opravdu výtečnými nápady.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Belphegor pojmenovali příští fošnu

22. října 2010 v 16:09 | Monsterfuck |  Music News
Rakouské komando Belphegor pojmenovalo své nadcházející album "Blood Magick Necromance". Firma Nuclear Blast s vydáním pro Evropu počítá na 14. ledna 2011, v Severní Americe má kapela vyhrazeno datum 8. února.

Belphegor pro nahrávání "Blood Magick Necromance" po čtyřech letech a třech albech změnili nahrávací studio, když se tentokrát vydali do švédského Abyss Studio, kde operuje producent Peter Tägtgren (Celtic Frost, Dark Funeral, Dimmu Borgir, Immortal).

Samotná skupina na svou novinku nešetří chválou. Zpěvák a kytarista Helmuth se nechal slyšet, že půjde o "nejmonumentálnější album Belphegor vůbec". Baskytarista Serpenth mu přizvukuje: "Belphegor až na kost - devět skladeb se strašidelnou, rituální atmosférou."

Předchozí deska Belphegor, "Walpurgis Rites - Hexenwahn", vyšla 9. října 2009 jako klasický jewelcase, limitovaný třípanelový digipack s bonusovým videoklipem k songu "Der Geistertreiber", limitovaný vinyl (1000 kopií) a nakonec i jako speciální box s digipackovou verzí desky a ručním granátem (500 kopií).

Mar de Grises - Streams Inwards

21. října 2010 v 20:18 | Seda |  Recenze
Svými prvními dvěma deskami si Mar de Grises vytvořili poměrně slušné jméno a začali být vyhledávaným zbožím všech doomařů. Není tedy divu, že s nimi na vydání "Streams Inwards" podepsali samotní Season of Mist. Doposud působili u menší nahrávací společnosti Firebox, která má svůj domov ve Finsku. Díky Firebox se v podstatě dostali do Evropy, do té doby byli známí jen v domácím Chile, přesto si je společnost vzala pod svá křídla. A díky tomuto tahu mohli začít dobývat Evropu. Momentálně kapela opět projíždí starým kontinentem, a pokud by někdo měl zájem, představí se i v Praze. Konkrétně zahrají 5. prosince společně ještě se Swallow the Sun a Sólstafir.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Stratovarius s informacemi o příštím albu

21. října 2010 v 19:20 | Monsterfuck |  Music News
Finští power metalisté Stratovarius chystají na 14. ledna svou třináctou studiovku, která se bude jmenovat "Elysium". 26. listopadu, tedy přesně v den, kdy Stratovarius vyrazí na turné s Helloween, pak vyjde první singl obsahující dvě nové skladby "Darkest Hours" a "Infernal Maze".

"Elysium" bude teprve druhým albem Stratovarius bez kytaristy Timo Tolkkiho v sestavě. To první s názvem "Polaris" vyšlo před dvěma lety.

Předběžný tracklist "Elysium":
01. Heavenly Divine
02.
Infernal Maze
03.
Elysium, Part I, II and III
04.
Civilization
05.
Darkest Hours
06.
Under Flaming Skies
07.
No Return
08.
New Horizon
09.
Move the Mountain
10.
Castaway [bonus pro Japonsko]

Kampfar zveřejnili název a datum vydání chystané desky

21. října 2010 v 14:38 | Monsterfuck |  Music News
Norští pagan black metalisté Kampfar prozradili, jak se bude jmenovat nástupce jejich dva roky staré nahrávky "Heimgang". Novinka vyjde 25. března 2011 pod názvem "Mare". Nahrávalo se v Abyss Studio s producentem Peterem Tägtgrenem (Hypocrisy, Pain).

Historie Kampfar začíná v roce 1992 s kapelou Mock, která se o dva roky později plynule proměnila právě v Kampfar. První dlouhohrající deska "Mellom Skogkledde Aaser" pak vyšla roku 1997. Nadcházející "Mare" bude celkově pátou řadovou nahrávkou.

Hate přicházejí s upoutávkou ke své novince

21. října 2010 v 14:19 | Monsterfuck |  Music News
Poláci Hate zveřejnili více šestiminutovou upoutávku na své nadcházející album "Erebos", které francouzská firma Listenable Records vydá v Evropě 15. listopadu (a v Severní Americe až 15. února). Trailer obsahující pěkná grafická hejblata a ukázky hudby si můžete pustit na konci novinky.

"Za poslední dva roky od vypuštění 'Morphosis' [předchozí deska Hate, vyšla v únoru 2008 - pozn. redakce] jsme projeli spoustu různých koutů světa a čelili mnoha výzvám. Všechna ta dřina, kterou jsme do kapely vložili, všechno, co jsme prožili, je na našich nových skladbách znát a jsme si jistí, že je to náš vrchol.

'Erebos' bude obsahovat extrémní metal složený z různých hudebních stylů. Vydáváme se do míst, kde Hate ještě nikdy v minulosti nebyli, a to, co jsme vytvořili, je mix žánrů v opravdu extrémní a zvrácené formě. Na 100% to jsou stále Hate, avšak více propracovaní, sofistikovanější a v jistém slova smyslu i předefinovaní. Desku jsme pojmenovali 'Erebos', což v podstatě znamená temnotu lidské duše - je obdobou stavu něčího života v dnešním světě, někoho, kdo je jen otrokem svého hněvu, slabosti a svých komplexů. Existuje ve svém vlastním domnělém světě, je otrokem svých snů, ve skutečnosti ale nežije, pouze sní o tom, že žije," prohlásil už dříve o novince zpěvák a kytarista Adam the First Sinner.

Na obálku a tracklist se můžete podívat tady.