Tristania - Rubicon

16. září 2010 v 22:30 | Monsterfuck |  Recenze
Tristania si od minulého dlouhohrajícího počinu "Illumination" z roku 2007 prošla něčím, co jistě není příjemné pro žádnou kapelu. V rozmezí pouhých tří, čtyř let došlo k obměně takřka kompletní sestavy - vydání "Illumination" v současné Tristanii zažili pouze dva členové, zbytek je kompletně nový, což v podstatě znamená změnu na postu kytaristy, baskytaristy, bubeníka a hlavně i změnu citlivém postu zpěváka a zpěvačky. A právě o poslední zmiňované se toho namluvilo nejvíce. Tristania totiž podobně jako spřízněná Sirenia zalovila na jihu Evropy a ze slunné Itálie si vytáhli jistou Mariangelu Demurtas, pro níž je, stejně jako i pro zbytek nováčků, právě vycházející "Rubicon" debutem v řadách Tristanie.

Hlavní otázka je tedy vcelku jasná - jak moc se díky personálním rošádám zahýbala také hudba samotné kapely. Celkem kupodivu to nijak drastické není. Jistý vývoj sice s "Rubicon" cítit je, ale že byste nepoznali, že jde o tu samou skupinu? To se myslím si nestane. Většina "změn" se tak podle mě netýká ani tak změny stylu jako spíše samotné povahy nového materiálu, který mi tentokrát i přes nejednu pomalejší věc přijde více uvolněnější a odvázanější. Velký podíl na tom má hlavně úvod desky, který působí opravdu svěže. Prsty v tom nepochybně má samozřejmě i projev temperamentní nové zpěvačky z horkokrevného jihu, jejíž vokál oproti Vibeke Stene působí mnohem energičtěji.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blackfang Blackfang | 19. srpna 2014 v 16:25

Ta deska je skvělá. Nic než Tristanii z žánru neposlouchám 8-O

2 Ježura Ježura | 19. srpna 2014 v 20:52

Jojo, super věc. Sám jsem se k ní dostal až ex post, co utichly všechny ty rozhořčený hlasy, a od tý doby na ni nedám dopustit :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama