Redakční eintopf #10 - září 2010

7. září 2010 v 23:04 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Rockmetal se nám lehounce zadrhl kdesi ve výrobě (ano, sveďme to na... ehm... technické problémy (smích), hlavně se nás na nic neptejte - stejně vám bohužel nebudeme moci odpovědět), takže se nám po letní přestávce opět vrací (teď si představte zvuk fanfár) náš Eintopf! Září je deskami naditější než krůta k nedělnímu obědu a ze všech stran se na nás valí navoněné fošny, které jen čekají, až si je člověk poslechne. Kdo si ani v této záplavě nevybere, ten by se nad sebou měl zamyslet. Podle toho tak logicky vypadá i zářijový díl eintopfu, kde každý z naší malé redakce střílí do úplně jiných žánrových terčů. Ovšem, čtěte sami:

Monsterfuck pro září: Dimmu Borgir - Abrahadabra

Já to v nedávné recenzi na Accept říkal, že září bude tak plné pecek, že člověk nebude vědět, co do toho eintopfu dřív strčit (smích). Výběr je tentokrát opravdu veliký, no považte sami - když thrash, tak jedině Death Angel; když black, tak jenom Drudkh; když avantgardu, tak nic jiného než Vulture Industries; je libo power? - vycházejí noví Kamelot; nebo to bude něco progresivního? - v tom případě nelze nesáhnout po Enslaved. Prostě je toho opravdu dost a dost a volba v mém případě byla tudíž vskutku těžká. Nakonec ale - a musím říct, že sám se tomu divím - vyhrává deska, na jejíž dosazení do eintopfu bych si ještě tak před měsícem nevsadil ani vindru. Jenže čím víc se vydání "Abrahadabra" od Dimmu Borgir blíží, tím víc se na něj nejenže těším, ale tím víc ve mně roste i přesvědčení, že tentokrát to bude stát opravdu za to. Zaprvé, singl "Gateways" mě prostě neskutečně chytnul - víc než bych byl čekal, zní to vážně až nečekaně dobře; zadruhé, každý, kdo měl tu možnost slyšet z "Abrahadabra" něco víc, nešetří superlativy, což řadového posluchače, jako jsem já, občas dokáže navnadit. Nevím jak vy, ale já začínám být pomalu opravdu zvědav. Snad se má důvěra v podobě vypíchnutí Dimmu Borgir na post toho nejočekávanějšího v měsíci vyplatí. Uvidíme, uvidíme...

DATUM VYDÁNÍ: 24. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Earthworm pro září: Volbeat - Beyond Hell / Above Heaven

Jak jste již slyšeli a ještě uslyšíte, září nabízí něco snad pro každého metalistu či rockera. Od novinek Lordi a Blackmore's Night přes Stone Sour nebo Volbeat až k Dimmu Borgir a Enslaved. Poslední dobou mne ale ze zmíněných kapel srdce táhne nejvíc právě k tzv. "heavy rock 'n' rollovým" Volbeat. Další nálož chytlavých a skočných riffů a melodií snad nebude příliš repetitivní a další zářez těchto Dánů ovládne spoustu ušních bubínků.

DATUM VYDÁNÍ: 10. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Seda pro září: Serj Tankian - Imperfect Harmonies

Výběr desek na září je poměrně pestrý. Dočkáme se konečně první studiovky System Divide, nových Dimmu Borgir anebo legendy Halforda. Mou přízeň ale dostává Serj Tankian. Už jeho prvotina mezi sólovými deskami byla velice dobrá. Tento rok Serj rád experimentoval i s orchestrem, se kterým udělal turné. Těším se hlavně na to, jestli se opět zvukově oddálí od System of a Down a bude už brán jako sólový zpěvák, anebo bude s kapelou stále srovnáván.

DATUM VYDÁNÍ: 21. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Deska měsíce dle redakce: Dimmu Borgir - Abrahadabra a Volbeat - Beyond Hell / Above Heaven

Barometr očekávání v redakci: 8/30 a 8/30Optimista měsíce: Monsterfuck / Earthworm Úžasný
Pesimista měsíce: Seda Křičící

A na jaký hudební počin se v září těšíte nejvíce vy? Své predikce, klidně i s indexem očekávání, můžete zanechat v komentářích!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama