Iron Maiden - The Final Frontier

11. září 2010 v 0:18 | Monsterfuck |  Recenze
The Final Frontier
Na začátek bych možná měl upozornit, že tuto recenzi píše těžký ironmaidenofil. Když jsem s metalem před nějakými 12, 13 lety začínal, právě Iron Maiden se toho času stali mojí první zamilovanou kapelou - a jsou jí dodnes. Právě díky Iron Maiden jsem propadl zvuku elektrických kytar a dunící basy. A jak praví okřídlené moudro, stará láska nikdy nerezaví, což je i tento případ. I v současnosti považuji tyto britské titány za největší metalovou kapelu všech dob, ne-li největší kapelu všech dob napříč všemi žánry (o tom nehodlám debatovat, to je prostě a jednoduše fakt!). Uznávám, že se na jejich tvorbu snad ani kriticky dívat nedokážu, klidně mě zabijte, ale já jim sežral všechno, co kdy vydali. Bruce je sice bůh, ale já mám zcela upřímně rád i desky s Blazem Bayleym. Nechápu, co proti nim všichni mají. Zkráceně řečeno, jestli existuje genialita, jsou to Iron Maiden.

Toto však nemá být chvalozpěv bez špetky soudnosti (i když možná upřímně myšlený) na adresu skupiny. Takových už bylo napsáno dost a věřím, že ještě i dost bude. Ne, ne, dnes jsme se tu sešli za účelem recenze na jejich nejnovější počin "The Final Frontier". A abyste viděli, že se opravdu nebude konat onen nekritický chvalozpěv, prozradím vám, že "The Final Frontier" jsem s nějakou extrémní nedočkavostí nevyhlížel. Teď určitě velkou spoustu z vás napadne, jak je to možné potom, co jsem napsal výše... Hned to vysvětlím, ale musíme se na chvíli vrátit do roku 2006. Tehdy, jak si jistě všichni pamatují, vydali Iron Maiden desku "A Matter of Life and Death", což je, co si budeme povídat, naprostý hudební klenot, který člověku bere dech i řeč. A už tehdy před čtyřmi lety jsem tak trochu tušil, že na tohle se bude opravdu jen velice těžko navazovat…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cnuk Cnuk | Web | 11. září 2010 v 17:24

Podle mě je to album hlavně o textech. Dokuď jsem si je nepřečetl tak se mi nelíbila jediná písnička, ale i tak mě to album stále nudí.
Maideni ve 21 století mě už moc neberou. Radši mám ty starší kde byli skvělé riffy. Na The Final Frontier není jediný riff který by utkvěl v paměti.
Já mám na metalu vlastně nejraději riffy... :-)

2 Ellrohir Ellrohir | E-mail | Web | 11. září 2010 v 21:50

mě se album moc líbí...zejména závěrečný song je zase hymna :-)

3 clairvoyant clairvoyant | 23. září 2010 v 18:09

TFF nie je album na prve pocutie. Mozno ani na druhe a to mnohych nedockavych odradi. Ked sa vsak album dostane dostatocne pod kozu, clovek zisti, ze je to dalsi klenot od IM. Uzasne kompozicie, skvele melodie, rytmicke zmeny, spev a gitarove sola. To vsetko tam je, len to treba spracovat. Ziaden prvoplanovy album. AMOLAD bol super, ale tiez nie na prve pocutie. TFF je v tomto podobny a vobec nezaostava.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama