God Dethroned o dalším albu

20. září 2010 v 22:30 | Monsterfuck |  Music News
God Dethroned
Death metalisté God Dethroned z Nizozemska dokončili svojí novou desku "Under the Sign of the Iron Cross". Koncept novinky se stejně jako předchozí "Passiondale" bude točit okolo 1. světové války. Hlavní lídr kapely Henri Sattler se nechal slyšet, že se původně nechtěl pouštět do něčeho podobného podruhé, ale nakonec svůj názor musel přehodnotit po přečtení knihy "In Stahlgewittern" od Ernsta Juengera, která mu posloužila jako hlavní inspirační zdroj pro nové texty. "In Stahlgewittern", původně vydaná roku 1920, je ve své podstatě autobiografií svého autora, jenž svého času bojoval právě v 1. světové válce.

Hudebně Henri Sattler na novinku samozřejmě nešetří chválou. Podle něj půjde o doposud nejextrémnější a nejlépe vyprodukovanou nahrávku God Dethroned vůbec, aniž by však postrádala typické prvky předchozí tvorby. "Under the Sign of the Iron Cross" bude podle jeho slov "extrémně syrová, těžká, ale zároveň krystalicky čistá a dynamická". Jestli má pravdu, se posluchači budou moci přesvědčit 22. listopadu, kdy počin vyjde.

Předchozí nahrávka God Dethroned, "Passiondale", vyšla v dubnu 2009 . Jedná se koncepční album, jehož ústřední téma pojednává o známé bitvě o Ypres, která vstoupila do dějin 22. dubna 1915, kdy byl vůbec poprvé v bitvě použit bojový plyn, konkrétně se jednalo o yperit (podobnost s názvem města není náhodná - plyn své jméno dostal právě podle místa, kde byl poprvé použit).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama