Září 2010

Bleed from Within - Empire

6. září 2010 v 20:09 | Seda |  Recenze
Bleed from Within 210
Druhá studiová práce od Bleed from Within se dostala ven začátkem května. Ve svém debutu se kapela až moc přirovnávala k jiným metalcorovým drtičům The Black Dahlia Murder. A ne náhodou. V "Humanity" se skrýval velký potenciál, který se ale mohl brzy převrátit na druhou stranu a Bleed from Within už mohli být nadosmrti zapsány jako "kopie The Black Dahlia Murder".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Neurosis se chystají do studia

6. září 2010 v 18:53 | Monsterfuck |  Music News
Králové post-sludge-hardcoru Neurosis z Oaklandu v Kalifornii pomalu začínají střádat plány na nahrávání nového řadového počinu. Prozradil to zpěvák a kytarista Scott Kelly v nedávném rozhovoru pro LA Music Blog. Podle jeho slov si ale fanoušci ještě nějakou chvíli budou muset počkat - jeho předběžný odhad data vydání zněl konec roku 2011. Kapela má prý před sebou ještě dost práce se skládáním, se samotným nahráváním by však Neurosis byli rádi hotovi na konci zimy a až tehdy začnou uvažovat o bližším datu vypuštění tohoto nástupce desky "Given to the Rising" z roku 2007.

Elvenking: "The Cabal" videoklip

6. září 2010 v 18:43 | Monsterfuck |  Music News
Folk/power metaloví Italové Elvenking zveřejnili videoklip "The Cabal", který ve dnech 5. a 6. června natočili společně s režisérem Mirco Andreisem. Ten s kapelou spolupracoval už i na jejím předchozím video kousku "The Divided Heart". Výsledek si můžete prohlédnout na samém konci této novinky.

"The Cabal" propaguje aktuální počin Elvenking, "Red Silent Tides", jenž přistane na pultech evropských hudebních prodejen s příchodem 17. září (za oceánem si musí počkat až do 9. listopadu). O vydání se postarají AFM Records. Nahrávalo se v německých studiích Piranha a produkci si vzal na starost Dennis Ward (Primal Fear, Pink Cream 69).

Vokalista Damnagoras o novém materiálu prohlásil, že ačkoliv obsahuje několik prvků typických pro Elvenking, skupina se jako celek snažila posunout od posledního alba "The Scytche" z roku 2007 opět směrem dál a nepřešlapovat na místě. Podle něj zní novinka jako kombinace právě "The Scytche" a akustického počinu "Two Tragedy Poets (...and a Caravan of Weird Figures)" z předloňského roku. Ohledně textové stránky nepojí skladby "Red Silent Tides" žádný koncept a každá si stojí sama za sebe.


Deathspell Omega připravují další desku

6. září 2010 v 18:26 | Monsterfuck |  Music News
Francouzští ďáblové Deathspell Omega jsou připraveni na vydání svého pátého dlouhohrajícího opusu s názvem "Paracletus". O evropské vydání, které proběhne 8. listopadu letošního roku, se postará francouzský label Norma Evangelium Diaboli, USA bude mít od 11. listopadu pod palcem další francouzská firma Season of Mist. Artwork tohoto počinu si můžete prohlédnout vpravo od tohoto text. Předchozí deska "Fas - Ite, Maledicti, in Ignem Aeternum" vyšla v červenci 2007 v nákladu Norma Evangelium Diaboli.

Eïs se rozcházejí s klávesistkou

5. září 2010 v 19:33 | Monsterfuck |  Music News
Cypher D Rex
Němečtí black metalisté Eïs od nynějška opět fungují pouze v pěti členech, když kapelu opustila klávesistka Diana d'Hourtinet. Náhradního člena Eïs nehledají, protože klávesy od teď bude obsluhovat zpěvák Cypher D. Rex (na fotce).

Eïs až do března letošního roku fungovali jako Geïst. Ke změně názvu muselo dojít, když stejnojmenná alternative-rocková kapela z Kolína nad Rýnem vyhrožovala tehdejším Geïst žalobou za neoprávněné užívání názvu.

Aktuální deska Eïs/Geïst, "Galeere", vyšla v květnu 2009 ve společném nákladu firem Prophecy Productions a Lupus Lounge. Ústředním konceptem nahrávky je moře a jeho vliv na lidské myšlení. Celkově se jedná o třetí dlouhohrající počin v historii uskupení.

Ektomorf dokončili album

5. září 2010 v 10:35 | Monsterfuck |  Music News
Maďarští divočáci Ektomorf právě dokončili práce na své nové studiové desce. Stejně jako v případě předchozího počinu "What Doesn't Kill Me..." se nahrávalo v Dánsku ve studiu Antfarm s producentem Tue Madsenem (Dark Tranquillity, Moonspell, Mnemic ad.). Bližší informace o albu budou zveřejněny brzy.

Apocalyptica - 7th Symphony

4. září 2010 v 21:44 | Monsterfuck |  Recenze
7th Symphony
Jestli se vám bude líbit novinka Apocalypticy, naprosto originálně nazvaná "7th Symphony" (že neuhodnete, o kolikátou řadovku s jedná), záleží především na tom, co od téhle skupiny vlastně očekáváte. Na výběr máte buď novější, písničkovější a hlavně částečně zpívané desky, nebo starší, čistě instrumentální věci. Já osobně se bez jakéhokoliv zaváhání řadím mezi příznivce právě té druhé zmiňované tváře Apocalypticy (i když možná vlastně měla být zmíněna jako první, vzhledem k tomu, že přišla dříve), a právě proto přistupuji k současné podobě kapely spíše s despektem.

Možná si řeknete, že zpívané skladby jsou na "7th Symphony" pouze čtyři z deseti (resp. dvanácti na limitované edici), jenže problém je ten, že když si Apocalyptica navykla zvát na své desky hostující zpěváky, jistou "písničkovitostí" načichly i její instrumentální písničky, což mně osobně moc nesedí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nový videoklip z dílny Miss May I

4. září 2010 v 10:53 | Seda |  Music News
Mladá americká kapela Miss May I, které nedávno vyšla druhá deska "Monument", představuje nový videoklip k čtvrté pořadové písni "Relentless Chaos". Svůj debut skupina představila už loni, nesl název "Apologies Are for the Weak" a na našem blogu obdržel dobré hodnocení 7,5/10. Z "Monument" už jsou venku dva videoklipy. První byl k "Our Kings", byly to ale spíše lépe sestříhané záběry z koncertu. U "Relentless Chaos" už se jedná o regulérní videoklip s režisérem.


Immortal zveřejnili nový videoklip

3. září 2010 v 21:53 | Monsterfuck |  Music News
Dlouhých 15 let od posledních oficiálních videoklipů "Grim and Frostbitten Kingdoms" a "Blashyrkh (Mighty Ravendark)" z alba "Battles in the North" zveřejnila norská black metalová legenda Immortal nové video k titulní skladbě poslední desky "All Shall Fall" ze září loňského roku. Na tento jak jinak než patřičně mrazivý kousek, který za pomoci producentské společnosti Vardefilm vznikl opět na ledovcích norských hor, se můžete podívat níže. Zajímavostí je, že si malé cameo v klipu střihl rovněž původní kytarista Demonaz, který v roce 1997 musel Immortal kvůli zranění ruky opustit, avšak dodnes pro kapelu píše všechny texty.

Posledním počinem Immortal je čerstvě vydané DVD a samozřejmě i klasické živé album "The Seventh Date of Blashyrkh", jež zachycuje vystoupení skupiny na německém festivalu Wacken Open Air v roce 2007. V současné době se Immortal věnují přípravě písní pro další řadovou desku.


Evile chystají další materiál

3. září 2010 v 21:41 | Monsterfuck |  Music News
Evile
Mladí britští thrash metalisté Evile začali s přípravami materiálu pro své třetí dlouhohrající album. Kytarista Oliver "Ol" Drake se nechal slyšet, že má v současnosti rozpracovaných zhruba deset skladeb, ale jedním dechem dodává, že to rozhodně není konečné číslo a že kapela se nebude ve psaní nijak omezovat, skládání tudíž poběží až do doby, než Evile uznají za vhodné začít s předprodukcí. Jistotu už ale mají v opětovné spolupráci s producentem Russem Russellem, který se podílel i na předchozím počinu "Infected Nations" ze září loňského roku.

Tato dosud nepojmenovaná novinka bude zároveň první s novým baskytaristou Joelem Grahamem v sestavě. Ten do Evile nastoupil jako náhradník Mikea Alexandera, který nešťastně zemřel 5. října 2009 ve Švédsku během turné na podporu "Infected Nations". Příčinou smrti byla tzv. plicní embolie, což je zjednodušeně řečeno v podstatě krevní sraženina v plicních cévách.

Cover nového alba Helloween

3. září 2010 v 21:31 | Seda |  Music News
Němečtí powermetalisté Helloween plánují vydat svou novou desku "7 Sinners" později v říjnu. CD se nahrávalo ve Španělsku v Mi Sueno Studios zpěváka Andiho Derise. Kapela napsala přes 20 písní a společně s producentem Charlie Bauerfeindem vybrali ty nejlepší a dolaďují poslední detaily.

Již dříve jste se mohli dočíst (zde) o velkém světovém tour Helloween se Stratovarius. Data se blíží a připomínáme, že pokud se chcete na své oblíbence podívat, můžete si zajít 27. listopadu do Zlína, anebo 19. prosince do Prahy.

Slíbený artwork vpravo:

Satanic Warmaster - Nachzehrer

2. září 2010 v 21:55 | Monsterfuck |  Recenze
Největší kouzlo a zároveň i nevýhoda hudby Werwolfa a jeho Satanic Warmaster (ano, chápete správně, tady máme co dočinění s jednočlenným projektem) tkví v tom, že je to čistokrevný a ničím neředěný podzemní black metal s těžce garážovým zvukem, a pokud na tuhle hru nejste ochotni přistoupit, držte se od "Nachzehrer", potažmo i od všech počinů Satanic Warmaster pěkně daleko. Zároveň je však pro případné nezasvěcence nutno zdůraznit, že právě tento projekt patří ve svém specifickém hudebním subžánru mezi absolutní špičku.

Musím se přiznat, že na Satanic Warmaster mi vždy vadila jedna věc, a sice že se jedná o kapelu, která svůj talent rozmělňuje v nepřeberném množství splitek, EPček a podobných neřadových kraťasů. Kdyby se tak nedělo, nemám pochyb o tom, že by Satanic Warmaster mohl mít na kontě minimálně o jedno dlouhohrající album více. Jak je ale známo, žádné "kdyby" neplatí a "Nachzehrer" je tudíž čtvrtou řadovkou ze nějakých 12 let fungování, navíc řadovkou, která přichází až dlouhých pět let od minulého opusu "Carelian Satanist Madness", který určitě nejeden příznivec tvorby Satanic Warmaster (mě nevyjímaje) považuje za vrchol celé kariéry tohoto projektu. "Nachzehrer" však, místo aby navazovalo na "Carelian Satanist Madness", se spíše otáčí ze předchozími dvěma počiny, zejména pak k debutu "Strength and Honour".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Grave vyměňují baskytaristu

2. září 2010 v 18:39 | Monsterfuck |  Music News
Měnit hráče na postu baskytaristy je evidentně poslední dobou v módě, protože po Månegarm a Dark Funeral se tak děje i v táboře švédských death metalových matadorů Grave, kteří se po devítileté spolupráci loučí s Fredrikem Isakssonem. Podle vyjádření kapely nejsou mezi oběma stranami jakékoliv neshody a Fredrik odchází z vlastní vůle. Poslední show s ním Grave odehráli v červenci na Eisenwahn festivalu v Německu.

Grave však už mají náhradníka - na místo Fredrika do jejich řad nastoupil Tobias Christiansson (na fotce), kterého všichni správní death metaloví fandové jistě budou znát z Dismember. Tobias, kromě toho, že prý "žije, dýchá, jí, spí a sere pro metal", už s Grave odehrál několik koncertů ve Finsku a Jižní Americe.

Aktuální deska Grave s názvem "Burial Ground" vyšla 14. července letošního roku v režii Regain Records. Produkci si vzal na starost samotný zpěvák a kytarista Ola Lindgren, ku pomoci mu byl producent Ronnie Bergerståhl ze studia Soulless, kde bylo album, celkem logicky, i nahráno. Jako host se na tomto počinu podílel Karl Sanders z Nile, který si střihl kytarové party v songu "Bloodtrail". Vzhledem k nástupu jednoho člena Dismember do Grave je celkem zajímavé, že se na "Burial Ground" podílel i jiný frajer z Dismember - text ke skladbě "Dismembered Mind" složil zpěvák Matti Kärki.

"Let the Guilt Go" od KoRn má hotový videoklip

2. září 2010 v 18:01 | Seda |  Music News
Nový singl KoRn, "Let the Guilt Go", který se nachází na posledním albu "Korn III - Remember Who You Are", má videoklip. Tato deska slaví poměrně úspěch, prodalo se ji přes 63 000 kopií a v žebříčku The Billboard 200 Chart je na druhém místě. Nebudeme se zdržovat dalším povídáním a rovnou si pustíme video:


Lamb of God a menší info o nové desce

2. září 2010 v 17:46 | Seda |  Music News
Američtí drtiči Lamb of God vypustili malé informace o nadcházejícím albu. Na nový rok v lednu si kapela chce dát menší pauzu a strávit čas s rodinami a poté se zřejmě opět sejde a začne psát nové songy. Momentálně už má kytarista Mark Morton připraveno sedm nebo osm dem, které dal dohromady sám. Druhý kytarista Willie Adler se prý také neflákal a může nabídnout nějaké čtyři kousky. Na nový rok tedy skupina bude z toho vymačkávat to nejlepší. Doufejme, že hned brzy poté naskočí do studia.


Kampfar jdou brzy do studia

1. září 2010 v 12:35 | Monsterfuck |  Music News
Pagan black metalisté Kampfar z Norska hlásí, že jsou ve finální fázi skládání nového materiálu pro své další album, a brzy tak pro jeho nahrání nastoupí do švédského studia Abyss, které vlastní Peter Tägtgren (Hypocrisy, Pain). Novinka by se v prodeji měla objevit na jaře příštího roku.

Celkově se bude jednat o pátý studiový počin Kampfar - ten poslední - "Heimgang" - vyšel v září 2008 skrze rakouskou firmu Napalm Records.

Oranssi Pazuzu chystají split s Candy Cane

1. září 2010 v 12:09 | Monsterfuck |  Music News
Finská psychedelic black metalová skupina Oranssi Pazuzu spojila své síly s avantgardně metalovými krajany Candy Cane, aby pod hlavičkou Verdura Records a Firebox Records vydali tento podzim společné split album s neuvěřitelně originálním názvem "Candy Cane / Oranssi Pazuzu". Ukázky z příspěvků obou kapel si již můžete poslechnout na příslušných MySpace Profilech - v případě Candy Cane jde o skladbu "03012007" a u Oranssi Pazuzu o kompozici "Farmakologisen kultin puutarhassa".

Tracklist "Candy Cane / Oranssi Pazuzu":
01. Candy Cane - 16061978
02. Candy Cane - 10091989
03. Candy Cane - 03012007
04. Candy Cane - 25021994
05. Candy Cane - 29112008
06. Oranssi Pazuzu - Ole muukalainen
07. Oranssi Pazuzu - Unihämähäkki
08. Oranssi Pazuzu - Torni
09. Oranssi Pazuzu - Farmakologisen kultin puutarhassa

Månegarm se rozcházejí s baskytaristou

1. září 2010 v 11:41 | Monsterfuck |  Music News
Švédští viking-black metalisté Månegarm se právě rozešli se svým dlouholetým baskytaristou Pierre Wilhelmssonem, který v kapele působil od jejího úplného počátku, čili od roku 1995. Žádného náhradníka však Månegarm nehledají, protože baskytaru na nadcházejících koncertech a albech přibere ke svým vokálním povinnostem zpěvák Erik Grawsiö.

Poslední deska Månegarm s názvem "Nattväsen" (recenze zde) vyšla 19. listopadu loňského roku v nákladu Regain Records.