Září 2010

Kataklysm - Heaven's Venom

19. září 2010 v 17:16 | Monsterfuck |  Recenze
S Kataklysm je celkem potíž. Nahrávkám od "Epic: The Poetry of War" dozadu jsem nikdy nepřišel na chuť, od desky "Shadows and Dust" z roku 2002 mě ale jejich hudba najednou začala totálně zabíjet. Po dvou vrcholných dílech "Serenity in Fire" a hlavně "In the Arms of Devastation" přišlo o něco málo slabší, ale stále dobré "Prevail" a konečně letos aktuální "Heaven's Venom". Naneštěstí však musím prohlásit, že i přes opětovnou spolupráci s Tue Madsenem, který má prsty právě v nejlepším albu "In the Arms of Devastation", je to opět ještě horší.

Kataklysm pokračují v kurzu nastaveném s "Shadows and Dust" a navrch přidávají i několik ingrediencí ze staršího období. Všechno namíchali s umem dlouhé roky fungující kapely, výsledek prostě musí dopadnout dobře… jenže, vážně musí? Ono, vlastně není Kataklysm moc co vytýkat - posluchačům v podstatě dávají to, co chtějí slyšet. Po technické stránce taky žádné chyby - kvalitní zvuk, instrumentální level na výši, ale…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dordeduh - Valea Omului

18. září 2010 v 22:14 | Monsterfuck |  Recenze
Nebývá zvykem, abychom tu recenzovali neřadové počiny. Občas ale nezaškodí udělat si výjimku, je-li k tomu nějaký důvod. Nepochybuji o tom, že drtivé většině z vás automaticky na mysli vyvstane otázka, jaké důvody mě vedou k recenzování minialba "Valea Omului" od jistých Dordeduh. Hned vám to objasním...

Možná si vzpomenete, že tu před nějakým plus mínus půl rokem vyšla recenze na "Vîrstele pămîntului" od Negură Bunget. A právě tady je zakopáno jádro pudla, protože Dordeduh a Negură Bunget toho mají společného mnohem více než jen rumunský původ. Když totiž za dosti nepřehledných okolností kytaristé Hupogrammos a Sol Faur řady Negură Bunget opustili (nebo spíše "opustili"?), jejich další hudební kroky vedly právě k založení Dordeduh, přičemž kraťoučké EP "Valea Omului" je jejich vůbec prvním materiálem pod tímto jménem. A oním na začátku zmiňovaným důvodem k jeho zrecenzování není nic menšího než přímá konfrontace s "Vîrstele pămîntului" nové Negury Bunget.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Blackmore's Night: Praha - Kongresové centrum, 8.9.2010

17. září 2010 v 19:48 | Ježura |  Reporty
"Good evening. My name is Albert and I will do an opening for Blackmore's Night..."

Touto prostou větou se započal osmý večer v měsíci září, léta Páně 2010. S nezaměnitelným německým přízvukem ji pronesl nepřehlédnutelný postarší dudák (respektive multiinstrumentalista, jak jsem zanedlouho zjistil), který již dobrou čtvrthodinu obcházel mezi pomalu se scházejícími lidmi a s až dojemnou upřímností nám pomocí svého instrumentu dával zakusit atmosféry dob, které již dávno minuly. Jeho vystoupení trvalo okolo dvaceti minut a nyní již usadivší se obecenstvo mohlo sledovat, jak lze za pomoci hlasu a jednoho či dvou (!) nástrojů v rukou zkušeného hudebníka prezentovat tradiční nápěvy s původem v zemích německých, ostrovech britských i pláních francouzských...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Tomx.eu

Oceano prorazují detaily o příštím albu

17. září 2010 v 16:40 | Monsterfuck |  Music News
Američtí deathcore úderníci Oceano již brzy vydají svůj nový studiový počin "Contagion". Stane se tak za pomoci labelu Earache Records 9. listopadu letošního roku. Album jistě zaujme už svým konceptem, jenž pojednává o vysoce nakažlivé nemoci, která byla "vyšší mocí" záměrně rozšířena mezi lidi. Album by se mělo věnovat celému pozadí této akce i z ní vyplývajícími důsledky, jimiž není nic jiného než chaos. Hudebně kapela slibuje posunutí svého zvuku k větší brutalitě, kde vládnou "robustní breakdowny a děsivé growly". Produkci si pod svá křídla vzal Chris "Zeuss" Harris (Hatebreed, Shadows Fall, Municipal Waste).

Tracklist "Contagion":
01. Precursor to Enslavement
02.
Viral Re-Animation
03.
Regulated Disposal of Life
04.
Quarantine
05.
The Contaminated
06.
Exist in Confinement
07.
Persuasive Oppression
08.
Weaponized
09.
Sadistic Experiments
10.
Remnants Aflame
11.
Ending Intellect

Hate zveřejňují studio report

17. září 2010 v 16:18 | Monsterfuck |  Music News
Experimentující death/black metalisté Hate z Polska zveřejnili první část reportu, který zachycuje jejich pobyt ve studiu Hertz v Bělostoku, kde nahrávají novou desku s názvem "Erebos". Ta by skrze francouzskou firmu Listenable měla vyjít na přelomu let 2010/2011. Podívat se můžete zde:


Kapela již dříve o novém materiálu prohlásila, že půjde o fúzi death metalu s lehkým nádechem blacku, v kombinaci s industriálními a ambientními zvuky a navrch se špetkou deathcoru a heavy metalu, přičemž jedním dechem dodávají, že "na 100% to jsou stále Hate, avšak více propracovaní, sofistikovanější a v jistém slova smyslu i předefinovaní".

Fanoušky pořízený koncertní záznam jedné nové skladby "Wrists" můžete sledovat níže:


Dark Moor s informacemi o novince

17. září 2010 v 16:02 | Monsterfuck |  Music News
Power metaloví Španělé Dark Moor odkryli bližší informace o své chystané novince - deska s názvem "Ancestral Romance" vyjde v listopadu pod záštitou Scarlet Records. Nahrávalo se v New Sin Studios v Itálii za pomoci producenta Luigi Stefaniniho. Obálku, kterou zpracoval Samuel Araya (Cradle of Filth, Elvenking), a seznam songů prohlížejte tady:

01. Gadir
02.
Love from the Stone
03.
Alaric de Marnac
04.
Mio Cid
05.
Just Rock
06.
Tilt at Windmills
07.
Canción del Pirata
08.
Ritual Fire Dance
09.
Ah! Wretched Me
10.
A Music in My Soul

Alice in Chains: interaktivní videoklip online

17. září 2010 v 15:42 | Monsterfuck |  Music News
Americká grunge legenda Alice in Chains zveřejnila svůj nový videoklip pro skladbu "Acid Bubble", která pochází z comebackové desky "Black Gives Way to Blue" z loňského roku. Nejedná se ale o tak úplně obyčejný klip, nýbrž o kousek interaktivní, čili takový, do nějž může zasahovat samotný divák. Video, které by mělo reagovat na pohyb kurzoru vaší myši, najdete na tomto odkazu, klasickou podobu "Acid Bubble" pak zde:


Tristania - Rubicon

16. září 2010 v 22:30 | Monsterfuck |  Recenze
Tristania si od minulého dlouhohrajícího počinu "Illumination" z roku 2007 prošla něčím, co jistě není příjemné pro žádnou kapelu. V rozmezí pouhých tří, čtyř let došlo k obměně takřka kompletní sestavy - vydání "Illumination" v současné Tristanii zažili pouze dva členové, zbytek je kompletně nový, což v podstatě znamená změnu na postu kytaristy, baskytaristy, bubeníka a hlavně i změnu citlivém postu zpěváka a zpěvačky. A právě o poslední zmiňované se toho namluvilo nejvíce. Tristania totiž podobně jako spřízněná Sirenia zalovila na jihu Evropy a ze slunné Itálie si vytáhli jistou Mariangelu Demurtas, pro níž je, stejně jako i pro zbytek nováčků, právě vycházející "Rubicon" debutem v řadách Tristanie.

Hlavní otázka je tedy vcelku jasná - jak moc se díky personálním rošádám zahýbala také hudba samotné kapely. Celkem kupodivu to nijak drastické není. Jistý vývoj sice s "Rubicon" cítit je, ale že byste nepoznali, že jde o tu samou skupinu? To se myslím si nestane. Většina "změn" se tak podle mě netýká ani tak změny stylu jako spíše samotné povahy nového materiálu, který mi tentokrát i přes nejednu pomalejší věc přijde více uvolněnější a odvázanější. Velký podíl na tom má hlavně úvod desky, který působí opravdu svěže. Prsty v tom nepochybně má samozřejmě i projev temperamentní nové zpěvačky z horkokrevného jihu, jejíž vokál oproti Vibeke Stene působí mnohem energičtěji.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Disturbed - Asylum

15. září 2010 v 16:19 | Seda |  Recenze
Disturbed, kapela, která rok od roku získává na síle a stává se stále populárnější. Poslední výtvor "Indestructible" slavil veliký prodejní úspěch, a když tohle všechno podpoříte velikým turné, je úspěch zajištěný. Disturbed také navštívili Prahu po poměrně dlouhé době a dodnes je to jeden z nejlepších koncertů, na kterých jsem kdy byl, a pokud se někdy vrátí, určitě zajdu znova.

Předchozí desky Disturbed mým uším velice "chutnají". Taková "Ten Thousand Fists" je u mě vysoce kladně hodnocená, protože co song, to pecka. A nejen tento počin, trojlístek "Ten Thousand Fists", "Believe" a "The Sickness" patří k tomu lepšímu, ne-li nejlepšímu, co nu-metal může nabídnout. Poslední "Indestructible" je také stále kvalitní, ale sedí o stupínek níže, než tato trojice.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dimmu Borgir: "Gateways" videoklip

14. září 2010 v 20:25 | Monsterfuck |  Music News
Dimmu Borgir podruhé, aneb dnes si asi dáme den jedné kapely. Tentokrát nám norská formace nadělila zbrusu nový videoklip na podporu své novinky "Abrahadabra". O režii kousku "Gateways" se postarala režisérka Sandra Marschner (např. "In Your Face" od Children of Bodom, ale i "Durch den Monsun" od Tokio Hotel). V klipu si samozřejmě zahrála i zpěvačka Agnete Kjølsrud, která v písni hostuje. A výsledek? Posuďte sami:


Poslouchejte ukázky nových Dimmu Borgir

14. září 2010 v 16:55 | Monsterfuck |  Music News
Pokud se těšíte na poslech nové desky "Abrahadabra" od norských černokněžníků Dimmu Borgir, můžete si alespoň částečnou představu o její podobě udělat pomocí krátkých (cca 30 vteřin) ukázek všech písní alba. Ok, je to sice málo, ale lepší než kopnutí pod koleno ;-) Tak či tak, zájemci nechť následují tento odkaz.

"Abrahadabra" do obchodů dorazí 27. září (jen v Německu už o tři dny dříve) pod značkou Nuclear Blast. K sehnání budou hned čtyři verze. Klasický jewelcase už snad ani nemusíme zmiňovat, na své si však přijdou i milovníci limitovaných edic, které budou hned tři. Dvě z nich budou double-vinyl, přičemž jeden z nich bude picture-LP. Poslední verze přichystaná pro fandy bude speciální krabice s digipack verzí "Abrahadabra" a knihou.

Melechesh s první ukázkou z nadcházející desky

13. září 2010 v 23:45 | Monsterfuck |  Music News
Už 1. října vydají sumerští black/thrash metalisté Melechesh desku "The Epigenesis", která se stane nástupcem čtyři roky starého a vysoce ceněného opusu "Emissaries", takže je nejvyšší čas na první oficiální ukázku v podobě skladby "Grand Gathas of Baal Sin", kterou od teď můžete ochutnávat na MySpace účtu kapely. Před poslechem je ještě nutné upozornit, že se jedná o kratší verzi - albová podoba písně je totiž o celou minutu delší.

Melechesh své příznivce pravidelně zásobují také upoutávkami na "The Epigenesis" - zatím jsou na světě celkem čtyři. Zde je k vidění část první, druhá, třetí a nakonec i čtvrtá.

Tracklist "The Epigenesis":
01. Ghouls of Nineveh
02. Grand Gathas of Baal Sin
03. Sacred Geometry
04. The Magickan and the Drones
05. Mystics of the Pillar
06. When Halos of Candles Collide
07. Defeating the Giants
08. Illumination - The Face of Shamash
09. Negative Theology
10. The Greater Chain of Being
11. The Epigenesis

Druhý studio report Devilish Impressions

13. září 2010 v 21:47 | Monsterfuck |  Music News
Avantgardní black/death metalisté Devilish Impressions z Polska vypustili druhý díl video seriálu mapující vznik jejich třetí, dosud nepojmenované dlouhohrající desky. Hlavní mozek Quazarre nedávno dokončil v Strobo Studio nahrávání kytarových partů a právě to zachycuje aktuální studio report, v němž Quazarre rovněž prozradí několik nových detailů o albu. Další na řadě bude Hertz Studio, kde se nahrají bicí a pak zase návrat do studia Strobo, kde se Vraath chopí nahrávání baskytary.


Diova posmrtná vydání

13. září 2010 v 21:24 | Monsterfuck |  Music News
Ačkoliv jeden z nejvýznamnějších rockových zpěváků všech dob Ronnie James Dio zemřel 16. května letošního roku po boji s rakovinou žaludku, různé počiny s jeho účastí stále ještě čekají na vydání. Bude je mít na starosti společnost Niji Entertainment Group, kterou založil samotný Ronnie James se svojí manželkou a manažerkou Wendy Dio...

Nejblíže to má do obchodů živák "Dio at Donington UK: Live 1983 & 1987", jenž - jak již jeho název napovídá - obsahuje záznamy koncertů Diovy sólové kapely na britském festivalu Donington v letech 1983 a 1987. První show se odehrála těsně po vydání kultovního debutu "Holy Diver" a setlist tak byl namíchán především z této desky a z největších fláků z Diova působení v Rainbow a Black Sabbath. Druhé vystoupení z roku 1987 proběhlo v rámci propagace tehdy aktuálního "Dream Evil" a set nabízí opět jakési best of Diovy dosavadní kariéry. Tento dvoudiskový komplet vyjde 9. listopadu. Tracklist a artwork jsou následující:

CD 1 (1983):
01.
Stand Up and Shout
02.
Straight Through the Heart
03.
Children of the Sea
04.
Rainbow in the Dark
05.
Holy Diver
06. [d
rum solo]
07.
Stargazer
08. [g
uitar solo]
09.
Heaven and Hell
10.
Man on the Silver Mountain
11.
Starstruck
12.
Man on the Silver Mountain [reprise]

CD 2 (1987):
01.
Dream Evil
02.
Neon Knights
03.
Naked in the Rain
04.
Rock and Roll Children
05.
Long Live Rock 'n' Roll
06. The Last in Line
07.
Children of the Sea
08.
Holy Diver
09.
Heaven and Hell
10.
Man on the Silver Mountain
11.
All the Fools Sailed Away
12.
The Last in Line [reprise]
13.
Rainbow in the Dark

Další vydání s Diovým jménem však budou ještě následovat. 23. listopadu vyjde speciální limitovaná edice "Holy Diver". V roce 2011 se objeví exkluzivní vinylový box "For the Record: The Complete Dio Vinyl Collection", jehož součástí 16 barevných LP desek se 180g gramáží a kartami ze všech turné. Dále pak dvě DVD - "Super Rock Japan 1985" (původně vyšlo pouze na VHS a pouze v Japonsku) a DVD obsahující všechny Diovy oficiální videoklipy, několik živých záznamů, rozhovory a další bonusy. Nakonec přijdou vinylová vydání všech čtyř desek Rainbow, na nichž se Dio podílel, a také všechny tři desky Elf.

Niji Entertainment Group chystá ještě další raritní počiny zachycující kariéru Ronnieho Jamese Dia a v současnosti rovněž pracuje na oficiálnícm obchodu, kde budou všechny tyto počiny společně s dalším merchandisem k dostání.

Drudkh - Пригорща Зірок

12. září 2010 v 18:47 | Monsterfuck |  Recenze
Handful of Stars
Tajemný ukrajinský projekt Drudkh, v jehož řadách se objevují členové vzájemně personálně propletených Astrofaes, Blood of Kingu a již nefungujících Hate Forest, na své nové desce "Пригорща Зірок" předvádí svůj kvalitativní standard, jaký lze od Drudkh očekávat. A byť to možná nezní jako ta nejlepší pochvala na světě, v případě Drudkh to opravdu není málo, neboť v jejich případě se standard rovná v podstatě jedné z nejlepších záležitostí ve své specifické odnoži černého kovu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dååth zveřejňují obálku své novinky

11. září 2010 v 18:11 | Monsterfuck |  Music News
Death metalisté Dååth z USA ukázali artwork svého nadcházejícího alba "Dååth", které vyjde skrze Century Media 26. října. Společně s tracklistem si onu obálku můžete prohlédnout zde:

01. Genocidal Maniac
02.
Destruction/Restoration
03.
Indestructible Overdose
04.
Double Tap Suicide
05.
The Decider
06.
Exit Plan
07.
Oxygen Burn
08.
Accelerant
09.
Arch {Enemy} Misanthrope
10.
Manufactured Insomnia
11.
A Cold Devotion
12.
N.A.T.G.O.D.
13.
Terminal Now

Iron Maiden - The Final Frontier

11. září 2010 v 0:18 | Monsterfuck |  Recenze
The Final Frontier
Na začátek bych možná měl upozornit, že tuto recenzi píše těžký ironmaidenofil. Když jsem s metalem před nějakými 12, 13 lety začínal, právě Iron Maiden se toho času stali mojí první zamilovanou kapelou - a jsou jí dodnes. Právě díky Iron Maiden jsem propadl zvuku elektrických kytar a dunící basy. A jak praví okřídlené moudro, stará láska nikdy nerezaví, což je i tento případ. I v současnosti považuji tyto britské titány za největší metalovou kapelu všech dob, ne-li největší kapelu všech dob napříč všemi žánry (o tom nehodlám debatovat, to je prostě a jednoduše fakt!). Uznávám, že se na jejich tvorbu snad ani kriticky dívat nedokážu, klidně mě zabijte, ale já jim sežral všechno, co kdy vydali. Bruce je sice bůh, ale já mám zcela upřímně rád i desky s Blazem Bayleym. Nechápu, co proti nim všichni mají. Zkráceně řečeno, jestli existuje genialita, jsou to Iron Maiden.

Toto však nemá být chvalozpěv bez špetky soudnosti (i když možná upřímně myšlený) na adresu skupiny. Takových už bylo napsáno dost a věřím, že ještě i dost bude. Ne, ne, dnes jsme se tu sešli za účelem recenze na jejich nejnovější počin "The Final Frontier". A abyste viděli, že se opravdu nebude konat onen nekritický chvalozpěv, prozradím vám, že "The Final Frontier" jsem s nějakou extrémní nedočkavostí nevyhlížel. Teď určitě velkou spoustu z vás napadne, jak je to možné potom, co jsem napsal výše... Hned to vysvětlím, ale musíme se na chvíli vrátit do roku 2006. Tehdy, jak si jistě všichni pamatují, vydali Iron Maiden desku "A Matter of Life and Death", což je, co si budeme povídat, naprostý hudební klenot, který člověku bere dech i řeč. A už tehdy před čtyřmi lety jsem tak trochu tušil, že na tohle se bude opravdu jen velice těžko navazovat…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Silent Stream of Godless Elegy podepisují se Season of Mist

9. září 2010 v 19:38 | Monsterfuck |  Music News
Česká folk/doom metalová skupina Silent Stream of Godless Elegy podepsala celosvětovou vydávací smlouvu na svojí novou desku "Návaz" se slavným francouzským labelem Season of Mist. Moravská kapela se tak zařadí po bok takových veličin, jakými jsou například Mayhem, Cynic, Morbid Angel, Rotting Christ nebo Septicflesh. Season of Mist definitivní vydání "Návaz" stanovili na 11. ledna 2011.

Mike Portnoy opustil Dream Theater

9. září 2010 v 18:05 | Earthworm |  Music News
Jeden ze zakladatelů Dream Theater, bubeník Mike Portnoy, oznámil, že po dlouhých 25 letech opouští kapelu:

"Chystám se napsat něco, co by mě nikdy nenapadlo, že napíšu. Po 25 letech odcházím z Dream Theater... tuto kapelu jsem založil, vedl a skutečně miloval čtvrt století. Pro mnoho lidí je to úplný šok a pravděpodobně nepochopí moje důvody, ale věřte mi, že to není unáhlené rozhodnutí. Bojoval jsem s tím asi poslední rok... Potom, co jsem měl takové úžasné zážitky z hraní s Hail! a Transatlantic, jsem bohužel dospěl minulý rok k závěru, že jsem zažil s těmito projekty více zábavy a lepší osobní vztahy než momentálně s Dream Theater. Prosím, nevysvětlujte si to zle, opravdu miluji Dream Theater, je za tím dlouhá historie, přátelství, pouto... ale vážně si od sebe potřebujeme na chvíli oddychnout.

Dream Theater navždy zůstane mojim dítětem, o které jsem se staral bez přestávky od roku 1985, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Je toho opravdu moc a potřebuji pauzu. Ale věřím tomu, že Dream Theater je jako stroj, který bude hladce fungovat i nadále. Opravdu si od nich potřebuji oddechnout, abych zachránil vztah k ostatním členům, a moc jim držím palce. Byli jsme na nekonečném turné už více než 20 let a jsem přesvědčený o tom, že bude velmi prospěšné dát si na chvíli pauzu. Doufal jsem, že kapela se mnou bude souhlasit, že je třeba dobít baterky. Bohužel se po krátké poradě kapela rozhodla pokračovat beze mě. I jim by prospěl odpočinek. Nabídl jsem se, že jim v roce 2011 můžu odehrát nějaké koncerty nebo projekty.

I když to opravdu bolí - Mike Portnoy k Dream Theater přece patří (sakra, vždyť to byl můj otec co pojmenoval kapelu) - nebudu jim bránit v cestě a rozhodl jsem se obětovat a opustit kapelu, i když proti své vůli. Shodou okolností jsem nedávno četl rozhovor, ve které jsem byl tázán na budoucnost Dream Theater. Řekl jsem, že nejdůležitější je poslouchat své srdce a jít za svým cílem. Naneštěstí už moje srdce nebije pro Dream Theater. Kdybych zůstal jen z povinnosti, už bych to nebyl já.

Chlapcům přeji jen to nejlepší a doufám, že hudba a dědictví, které jsme spolu vytvořili, bude bavit naše fanoušky ještě po mnoho generací... Jsem hrdý na každé album, každý song, který jsme spolu napsali a zahráli. Je mi líto všech zklamaných fanoušků po celém světě... ale štěstí nemůže být nucené. Fanoušci Dream Theater jsou ti nejlepší na světě, jste všichni hrdinové, mám vás rád a doufám, že bude sledovat moji další hudební cestu. Pokud mě znáte, víte, že je se na co těšit - určitě to bude stát za to."

Vyjádřili se k tomu i Dream Theater na svoji stránce:

"Všem našim věrným fanouškům a přátelům s velkou lítostí oznamujeme, že náš celoživotní bubeník a skvělý přítel se rozhodl opustit Dream Theater. Mikeovo místo v kapele bylo vždy neotřesitelné, ať už hudebně, profesionálně či osobně. Neexistuje a neexistoval mezi námi žádný spor. Mike byl vždy hnací síla Dream Theater. I přes tyto události vás chceme ubezpečit, že Dream Theater zůstávají a budou se nadále pohybovat vpřed se stejnou intenzitou a silou. K našemu úspěchu jste pomohli i vy, fanoušci... Nahrávání našho nového alba začne v lednu 2011 a potom bude následovat světové turné. Mikeovi všichni přejeme jen to nejlepší na jeho další cestě. Máme za sebou dlouhou a smyslulnou kariéru. To nám nikdo nesebere. Doufáme, že najde to co chce a dosáhne štěstí. Bude nám chybět..."

Yngwie Malmsteen chystá novou desku

9. září 2010 v 13:04 | Monsterfuck |  Music News
Švédský neoclassical-power-metalový velikán Yngwie Malmsteen vydá zanedlouho další studiovou desku, kterou pojmenoval "Relentless". V Japonsku počin vyjde 10. listopadu. Bližší informace, včetně dat vydání ve zbytku světa, budou brzy zveřejněny.

3 Inches of Blood: "Silent Killer" videoklip

9. září 2010 v 12:56 | Monsterfuck |  Music News
Heavy metaloví Kanaďané 3 Inches of Blood zveřejňují zbrusu nový videoklip "Silent Killer". Ten natočili za vydatné pomoci režiséra Ricka Podda, který má na triku i jejich předcházející video "Battles and Brotherhood". Výsledek jejich spolupráce sledujte níže.

"Silent Killer" (a ostatně i "Battles and Brotherhood") pocházejí z posledního alba 3 Inches of Blood s názvem "Here Waits Thy Doom", které vyšlo v poslední srpnový den loňského roku pod hlavičkou Century Media Records. V současnosti se kapela chystá na své první DVD, jehož záznam pořídila na dvou koncertech ve svém domovském městě Vancouveru ve dnech 21. a 22. května.


Nidingr - Wolf Father

8. září 2010 v 20:31 | Monsterfuck |  Recenze
Nidingr je jeden z mnoha dalších norských black metalových a jaksi jen nárazově fungujících projektů, a jak už to u podobných záležitostí bývá, i v tomto případě se v sestavě potkává hned několik známých hudebníků tamní scény. Aniž bych chtěl ctěného čtenáře podceňovat, myslím, že spousta z vás o této kapele neslyšela, tudíž nám dle mého názoru neuškodí menší historické okénko spojené s onou představovačkou sestavy. Kořeny Nidingr sahají až hluboko do roku 1992, kdy si Teloch (Umoral, Ov Hell, ex-Gorgoroth, ex-1349) založil sólový projekt s názvem Audr. Ten se po jednom demosnímku a po příchodu Blargha (teď nově například v Dødheimsgard) v roce 1996 přetransformoval právě v Nidingr. Skupina však za tuto dobu stihla pouze jednu dlouhohrající desku - "Sorrow Infinite and Darkness" z roku 2005. Letos přicházející "Wolf Father" je tedy teprve druhým řadovým počinem. Ohledně line-upu ještě doplňme, že do bicích zde netluče nikdo menší než samotný Hellhammer (má vůbec cenu vyjmenovávat, kde všude ten blázen hrál?).

Historickou část máme z krku, recenze vypadá hezky delší a navíc máme pěkný úvod (smích). Dobrá, můžeme na samotnou nahrávku. Už jen z výčtu samotných jmen je to nejspíš zřejmé a možná zbytečné říkat, ale sluší se případného posluchače upozornit, že od "Wolf Father" by neměl očekávat nic jiného než čistokrevný black metal. Možná sem tam probleskne death metalověji laděná pasáž, ale když prohlásíme, že Nidingr prostě hrají black metal, jistě to bude odpovídat. Stejně tak však možná bude vzhledem k přítomným žánrovým kapacitám zmiňovat, že od "Wolf Father" nelze očekávat ani nějakou fušerskou amatéřinu, ale nic jiného než kvalitu. Pravda, není to sice na rozdíl od většiny domovských kapel všech zúčastněných ta úplná žánrová špička, ale pořád se i u Nidingr kope první liga.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!Od Dark Funeral odchází další člen

8. září 2010 v 18:49 | Monsterfuck |  Music News
Švédští black metalisté Dark Funeral se pomalu začínají rozpadat před očima, když po zpěvákovi Emperoru Magus Caligulovi a baskytaristovi B-Force odchází rovněž bubeník Dominator, (vlastním jménem Nils Fjellström), který nedávno opustil i své druhé působiště Aeon. Z obou kapel odchází z osobních důvodů a obě kapely to tudíž odmítají kvůli jeho soukromí dále komentovat. Zbylí dva členové Dark Funeral - kytaristé Lord Ahriman a Chaq Mol - ihned vyhlašují konkurz na nového bicmana.

Lord Ahriman dále fanoušky ujišťuje, že ačkoliv nedávno odešly 3/5 sestavy, žádný konec se rozhodně konat nebude a skupina pojede dál. Ani hudebního směřování se prý není třeba obávat, protože výhradním skladatelem v Dark Funeral je a vždy byl Lord Ahriman. Ve skutečnosti již pomalu začíná pracovat na hrubých demoverzích nového materiálu, který bude později dolaďován až s novou sestavou, a to, co zatím má hotové, prý zní "totálně kurevsky zabijácky".

Suicidal Angels zveřejňují obal příštího alba

8. září 2010 v 17:09 | Monsterfuck |  Music News
Vycházející thrash metalové hvězdičky Suicidal Angels z Řecka ukuchtily na letošní rok svou další, v pořadí již třetí řadovou desku s názvem "Dead Again". Vydají ji 19. listopadu skrze NoiseArt, s nimiž v srpnu podepsali smlouvu. Obálku a tracklist prohlížejte na konci novinky.

Nahrávání proběhlo ve studiích Prophecy a Music Factory pod dohledem producenta R.D. Liapakise. O artwork se postaral Ed Repka, jehož služeb v minulosti využili například Death nebo Megadeth.

V ČR můžete Suicidal Angels zanedlouho vidět v rámci Thrashfestu v Praze 2. prosince. Mladí Řekové zde vystoupí v roli supportu Kreator, Exodus a Death Angel.

Tracklist "Dead Again":
01. Damnation
02.
Reborn in Violence
03.
Bleeding Holocaust
04.
The Trial
05.
Suicide Solution
06.
Beggar of Scorn
07.
Victimized
08.
Violent Abuse
09.
The Lies of Resurrection
10.
Search for Recreation
11.
Dead Again
12.
Final Dawn

Redakční eintopf #10 - září 2010

7. září 2010 v 23:04 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Rockmetal se nám lehounce zadrhl kdesi ve výrobě (ano, sveďme to na... ehm... technické problémy (smích), hlavně se nás na nic neptejte - stejně vám bohužel nebudeme moci odpovědět), takže se nám po letní přestávce opět vrací (teď si představte zvuk fanfár) náš Eintopf! Září je deskami naditější než krůta k nedělnímu obědu a ze všech stran se na nás valí navoněné fošny, které jen čekají, až si je člověk poslechne. Kdo si ani v této záplavě nevybere, ten by se nad sebou měl zamyslet. Podle toho tak logicky vypadá i zářijový díl eintopfu, kde každý z naší malé redakce střílí do úplně jiných žánrových terčů. Ovšem, čtěte sami:

Monsterfuck pro září: Dimmu Borgir - Abrahadabra

Já to v nedávné recenzi na Accept říkal, že září bude tak plné pecek, že člověk nebude vědět, co do toho eintopfu dřív strčit (smích). Výběr je tentokrát opravdu veliký, no považte sami - když thrash, tak jedině Death Angel; když black, tak jenom Drudkh; když avantgardu, tak nic jiného než Vulture Industries; je libo power? - vycházejí noví Kamelot; nebo to bude něco progresivního? - v tom případě nelze nesáhnout po Enslaved. Prostě je toho opravdu dost a dost a volba v mém případě byla tudíž vskutku těžká. Nakonec ale - a musím říct, že sám se tomu divím - vyhrává deska, na jejíž dosazení do eintopfu bych si ještě tak před měsícem nevsadil ani vindru. Jenže čím víc se vydání "Abrahadabra" od Dimmu Borgir blíží, tím víc se na něj nejenže těším, ale tím víc ve mně roste i přesvědčení, že tentokrát to bude stát opravdu za to. Zaprvé, singl "Gateways" mě prostě neskutečně chytnul - víc než bych byl čekal, zní to vážně až nečekaně dobře; zadruhé, každý, kdo měl tu možnost slyšet z "Abrahadabra" něco víc, nešetří superlativy, což řadového posluchače, jako jsem já, občas dokáže navnadit. Nevím jak vy, ale já začínám být pomalu opravdu zvědav. Snad se má důvěra v podobě vypíchnutí Dimmu Borgir na post toho nejočekávanějšího v měsíci vyplatí. Uvidíme, uvidíme...

DATUM VYDÁNÍ: 24. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Earthworm pro září: Volbeat - Beyond Hell / Above Heaven

Jak jste již slyšeli a ještě uslyšíte, září nabízí něco snad pro každého metalistu či rockera. Od novinek Lordi a Blackmore's Night přes Stone Sour nebo Volbeat až k Dimmu Borgir a Enslaved. Poslední dobou mne ale ze zmíněných kapel srdce táhne nejvíc právě k tzv. "heavy rock 'n' rollovým" Volbeat. Další nálož chytlavých a skočných riffů a melodií snad nebude příliš repetitivní a další zářez těchto Dánů ovládne spoustu ušních bubínků.

DATUM VYDÁNÍ: 10. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Seda pro září: Serj Tankian - Imperfect Harmonies

Výběr desek na září je poměrně pestrý. Dočkáme se konečně první studiovky System Divide, nových Dimmu Borgir anebo legendy Halforda. Mou přízeň ale dostává Serj Tankian. Už jeho prvotina mezi sólovými deskami byla velice dobrá. Tento rok Serj rád experimentoval i s orchestrem, se kterým udělal turné. Těším se hlavně na to, jestli se opět zvukově oddálí od System of a Down a bude už brán jako sólový zpěvák, anebo bude s kapelou stále srovnáván.

DATUM VYDÁNÍ: 21. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Deska měsíce dle redakce: Dimmu Borgir - Abrahadabra a Volbeat - Beyond Hell / Above Heaven

Barometr očekávání v redakci: 8/30 a 8/30Optimista měsíce: Monsterfuck / Earthworm Úžasný
Pesimista měsíce: Seda Křičící

A na jaký hudební počin se v září těšíte nejvíce vy? Své predikce, klidně i s indexem očekávání, můžete zanechat v komentářích!