close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Září 2010

Behemoth s kompletními informacemi o DVD "Evangelia Heretika"

30. září 2010 v 21:50 | Monsterfuck |  Music News
Extrémně metaloví harcovníci Behemoth z Polska vydají své nové DVD "Evangelia Heretika" už 9. listopadu, a jak je u nich zvykem, stane se tak pod křídly hned tří firem: Metal Blade v USA, Nuclear Blast v Evropě a Mystic Productions v Polsku.

A co přesně na "Evangelia Heretika" fanoušci najdou? Bude se jednat o tři disky plné muziky, kde na prvních dvou DVD naleznete dva celé koncerty (25. září 2009 ve Varšave v Polsku a 17. února 2008 v Paříži ve Francii), všechny oficiální videoklipy, tunu bonusů (dokument, rozhovory, záběry ze zákulisí atd.). Třetí CD bude obsahovat audio záznam koncertu ve Varšavě. Kompletní tracklist obou show je následující:

Varšava, Polsko - 25.9.2009:
01. Intro
02.
Ov Fire and the Void
03.
Demigod
04.
Pan Satyros
05.
Shemhamforash
06.
Conquer All
07.
Decade ov ΘΕΡΙΟΝ
08.
Wolves Guard My Coffin
09.
Christians to the Lions
10.
At the Left Hand ov God
11.
Slaves Shall Serve
12.
As Above So Below
13. [d
rum solo]
14.
LAM
15.
Alas, Lord Is Upon Me
16.
Antichristian Phenomenon
17.
Chant for ΕΣΧΗΑΤΟΝ 2000
18.
Lucifer

Paříž, Francie - 17.2.2008:
01. Rome 64 C.E.
02.
Slaying the Prophets ov Isa
03.
Antichristian Phenomenon
04.
Demigod
05.
From the Pagan Vastlands
06.
Conquer All
07.
Prometherion
08. [d
rum solo]
09.
Slaves Shall Serve
10.
As Above So Below
11.
At the Left Hand ov God
12.
Summoning ov the Ancient Ones
13.
Christgrinding Avenue
14.
Christians to the Lions
15.
Sculpting the Throne ov Seth
16.
Decade ov ΘΕΡΙΟΝ
17.
Chant for ΕΣΧΗΑΤΟΝ 2000
18. I
Got Erection
19.
Pure Evil & Hate

Hate: obal a seznam songů příští fošny

30. září 2010 v 21:39 | Monsterfuck |  Music News
Polští heretici Hate zveřejňují zbytek "povinných" informací o své novince "Erebos" - obal a tracklist. Prohlédnout si je můžete vpravo a níže. Jen ještě dodejme, že evropské datum vydání se posunulo směrem dopředu, takže deska by skrze Listenable Records měla být venku už v listopadu. Severní Amerika se dočká až s příchodem ledna příštího roku.

Další informace o "Erebos" tady a tady.

Tracklist "Erebos":
01. Genesis
02.
Lux Aeterna
03.
Erebos
04.
Quintessence of Higher Suffering
05.
Trinity Moons
06.
Hero Cults
07.
Transsubstance
08.
Hexagony
09.
Wrists
10.
Luminous Horizon

Nové video od Apocalypticy

30. září 2010 v 21:35 | Seda |  Music News
Finská kapela Apocalyptica zveřejňuje video k písni "Broken Pieces", v klipu se objevuje host z kapely Flyleaf, zpěvačka Lacey Sturm (dříve známá pod jménem Lacey Nicole Mosley). Tento song se nachází na posledním albu "7th Symphony", recenzi na něj si můžete přečíst zde.


Jeden neobyčejný videonášup jedné obyčejné středy

29. září 2010 v 18:10 | Monsterfuck |  Music News
>>> Americká sebranka Skeletonwitch má od teď na kontě nový videoklip k válu "Bringers of Death". Teď jistě většina z vás bude čekat, že song pochází z jejich poslední desky "Breathing the Fire" z loňského roku, ale není tomu. "Bringers of Death" se objevila už na předchozím albu "Beyond the Permafrost" z roku 2007 a navíc pouze jako bonus evropského vydání. Původ je tedy rozluštěn, můžete se na to vrhnout:


>>> U trochu ostřejší smečky zůstaneme i podruhé, jen se přesuneme na Starý kontinent, konkrétně do Dánska, odkud pocházejí Illnath, kterí se mohou pyšnit novým videem k songu "Ravenous Crows":


>>> A na závěr staré dobré Cradle of Filth. Ti 1. listopadu vydají svou novinku "Darkly, Darkly, Venus Aversa", a protože do 1. listopadu zas tak daleko není, je čas na promo klip "Forgive Me Father (I Have Sinned)":


Ill Niño zveřejňují obal své novinky

29. září 2010 v 17:29 | Monsterfuck |  Music News
Ill Niño vydají své další album "Dead New World" 26. října skrze Victory Records. Desku kapela zaštítila svou vlastní produkcí, byť jim s ní trochu vypomohli Clint Lowery (Sevendust) a Sahaj Ticotin. Výsledek nahrávání pak na mixování dostal do drápů Eddie Wohl (Anthrax, 36 Crazyfists).

O obálku se postaral jistý Tim Butler, který spolupracoval například už s takovými Slayer. Od Ill Niño dostal zadání na "domorodý, etnický" artwork, a jak se s prácičkou popral, si můžete prohlédnout vpravo.

Hudebně prý "Dead New World" bude pokračovat v klasickém Ill Niño schématu "originálního latinského metalu", kde nechybí "Christianovy growly, melodické refrény, latinské rytmy a tvrdé kytary". Zároveň by však údajně mělo jít o nejprogresivnější nahrávku formace. První ukázku "Scarred (My Prison)" poslouchejte na MySpace.

Falconer pomalu chystají další nahrávku

29. září 2010 v 16:50 | Monsterfuck |  Music News
Švédská kapela Falconer, která je pověstná vysoce kvalitním power metalem s nádechem folku, se zanedlouho vydá do studia nahrávat další dlouhohrající desku, jejíž název bude znít "Armod". Kytarista Stefan Weinerhall prozradil, že finální mix by měl proběhnout v lednu příštího roku, takže samotný materiál by měl být zaznamenán do té doby. Vydávat se pak bude během letních měsíců.

Po hudební stránce se prý Falconer tentokrát vydají více folkovým směrem, takže posluchači mají očekávat častější využití píšťal a houslí, ale o klasický zvuk této formace se obávat nemusejí - bude stále přítomen. Celá novinka bude nazpívána v rodné švédštině.

Bring Me the Horizon streamují nové album

28. září 2010 v 17:18 | Seda |  Music News
Aktuální počin těchto mladíků, "There Is a Hell, Believe Me I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret.", sice má vyjít až počátkem října, konkrétně 4. října v Evropě a o den později v Americe, kapela už ale dala celou práci k poslechu na svůj MySpace. Do dneška byl venku zatím singl "It Never Ends", na který se můžete podívat níže.


Otargos - No God, No Satan

28. září 2010 v 13:59 | Monsterfuck |  Recenze
Pokud ne už s prvními dvěma počiny "Ten Eyed Nemesis" a "Kinetic Zero", tak minimálně s loňským počinem "Fuck God-Disease Process" už museli francouzští ďáblové Otargos zaujmout většinu příznivců kvalitního, černotou naplněného black metalu. V rychlém sledu (rozmezí cca jeden a půl roku) kapela přichází s další deskou "No God, No Satan".

Rozhodně se však nejedná o nějaké nedodělané a nepotřebné zbytky ze skladatelského procesu "Fuck God-Disease Process" (a jestli ano, nejde to na kvalitě nového materiálu poznat), protože "No God, No Satan" se svému předchůdci nejenže vyrovná, ale v nejdenom ohledu jej dle mého mínění dokonce i překonává. Otargos sice recept výrazně nezměnili, ale všechny elementy z "Fuck God-Disease Process" dotáhli na novince k dokonalosti.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Příval nových artworků: The Ocean, Gwar, God Dethroned

28. září 2010 v 8:24 | Monsterfuck |  Music News
>>> S oblibou experimentující Němci The Ocean zanedlouho, přesně jak slíbili, vydají desku "Anthropocentric", která je koncepčně provázaná s předchozí "Heliocentric" z jara letošního roku. "Heliocentric" se zabývá teorií heliocentrismu (tj. že slunce je středem vesmíru) a jejím dopadem na křesťanství od dob středověku. "Anthropocentric" oproti tomu kriticky rozebírá teorii, že středobodem vesmíru je Země. Přesné datum vydání novinky prozatím není známo, ale podle všeho by počin měl stihnout vyjít ještě letos. Každopádně už je od srpna hotový finální mastering, o nějž se v Helsinkách postaral Svante Forsbäck. Tracklist s obálkou jsou následující:

01. Anthropocentric
02. The Grand Inquisitor I: Karamazov Baseness
03.
She Was the Universe
04.
For He That Wavereth…
05.
The Grand Inquisitor II: Roots & Locusts
06.
The Grand Inquisitor III: A Tiny Grain of Faith
07.
Sewers of the Soul
08.
Wille Zum Untergang
09.
Heaven TV
10.
The Almightiness Contradiction
11.
The Grand Inquisitor IV: Exclusion from Redemption

>>> U vesmírné tématiky zůstaneme (byť to u The Ocean nebyl vesmír v tom pravém slova smyslu), avšak v poněkud jiném pojetí. Další nálož mezihvězdného humusu totiž chystají kosmičtí úchyláci Gwar. Jejich novinka se jmenuje "Bloody Pit of Horror" a první ukázku z ní v podobě songu "Zombies, March!" lze poslouchat tady (malý přehrávač těsně pod velkým obrázkem). Počin vyjde v nákladu Metal Blade 9. listopadu s následujícím obalem.

>>> A na závěr nezaškodí trocha toho kulervoucího death metalu. Nová nahrávka "Under the Sign of the Iron Cross" Nizozemců God Dethroned už pomalu získává konkrétnější obrysy, což prakticky znamená, že po předchozích informacích už zbývá doplnit jen seznam songů s přebalem:

01. The Declaration of War
02.
Storm of Steel
03.
Fire Storm
04.
The Killing is Faceless
05.
Under the Sign of the Iron Cross
06.
Chaos Reigns at Dawn
07.
Through Byzantine Hemispheres
08.
The Red Baron
09.
On Fields of Death and Desolation

Obálka novinky od Sodom

27. září 2010 v 12:00 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metalová stálice Sodom vydává svojí novinku "In War and Pieces" už 23. listopadu pod křídly SPV/Steamhammer. Nově byl zveřejněný artwork, který bude desku zdobit, aby měli oldschoolu chtivý nedočkavci nad čím do listopadu slintat. Podívat se něj můžete vpravo.

Produkce se ujal Waldemar Sorychta (Moonspell, Tiamat, Lacuna Coil a tuny dalších), o němž zpěvák a baskytarista Tom Angelripper prohlásil, že je jako další člen kapely. Podle Toma bude album návratem ke kořenům se "starým zvukem", jedním dechem ale dodává, že žádné jejich dřívější album nebylo tak rozmanité a tak "silné a typické pro Sodom".

UPDATE: K obálce přibyl nově také tracklist:
01. In War and Pieces
02.
Hellfire
03.
Through Toxic Veins
04.
Nothing Counts More Than Blood
05.
Storm Raging Up
06.
Feigned Death Throes
07.
Soul Contraband
08.
God Bless You
09.
The Art of Killing Poetry
10.
Knarrenheinz
11.
Styptic Parasite

Accept vyrážejí na evropské turné

27. září 2010 v 11:52 | Monsterfuck |  Music News
Znovuobnovení heavy metaloví titáni Accept z Německa po oslnivém tažení po letních festivalech poprvé v nové sestavě vyrazí také na souvislou koncertní šňůru po Evropě. Co je ale pro našince nejdůležitější, v seznamu 23 zástavek se našlo jedno místečko i pro naši malou republiku - místem činu se stane Masters of Rock Café ve Zlíně. Do diářů si vyznačte datum 12. února 2010.

Accept budou na turné propagovat svojí comebackovou, kritikou i fanoušky nadšeně přijatou desku "Blood of the Nations", která vyšla 20. srpna letošního roku. Jedna se o první studiový počin kapely po dlouhých 14 letech a zároveň první nahrávku s novým zpěvákem Mikem Tornillo.

Na závěr si ještě pro bezezbytkové naplnění informačních standardů dáme seznam koncertů onoho turné:
14.1. - Osnabrück, Německo @ Halle Gartlage
15.1. - Kassel, Německo @ Outback
16.1. - Antverpy, Belgie @ Hof ter Lo
18.1. - Paříž, Francie @ Elysee Montmartre
19.1. - Biarritz, Francie @ L'Attabal
21.1. - Madrid, Španělsko @ La Rivera
22.1. - Pamplona, Španělsko @ Totem
23.1. - Barcelona, Španělsko @ Apollo
25.1. - Pratteln, Švýcarsko @ Z7
27.1. - Milán, Itálie @ Magazzini
28.1. - Tuttlingen, Německo @ Stadthalle
29.1. - Geiselwind, Německo @ Eventcentrum Strohofer
31.1. - Stuttgart, Německo @ LKA
1.2. - Vídeň, Rakousko @ Arena
2.2. - Budapešť, Maďarsko @ Diesel
4.2. - Katowice, Polsko @ [to be announced]
5.2. - Varšava, Polsko @ [to be announced]
6.2. - Gdaňsk, Polsko @ [to be announced]
8.2. - Hamburg, Německo @ Große Freiheit
9.2. - Kolín nad Rýnem, Německo @ Live Music Hall
10.2. - Mnichov, Německo @ Tonhalle
12.2. - Zlín, Česká republika @ Masters of Rock Café
13.2. - Athény, Řecko @ Fuzz Club

Serj Tankian - Imperfect Harmonies

26. září 2010 v 14:25 | Seda |  Recenze
Tento chlapík má za sebou úžasnou minulost v legendárních System of a Down. Díky této kapele se dostal hodně vysoko a těžko říct, kdyby se od začátku soustředil pouze na sólovou dráhu, zda by takhle daleko došel. Na druhou stranu tím ale dnes i trošku trpí. Serjovi se dostává neustálých žádostí o reunion System of a Down. Obě jeho desky jsou neustále srovnávány, zda je to lepší či horší než dřívější System of a Down. Tím jeho práce na sólových deskách trošku trpí.

A tak si před poslechem musíte říct, jak to vůbec chcete vzít. Pokud se na Tankiana podíváte jako sólového autora, vyjde vám z toho naprosto skvělá a originální hudba. Když to ale vemete na druhou stranu a budete ho stále brát jako hlavní postavu v System of a Down a jeho sólo kariéru berete jako chybu, tak se vám to moc líbit nebude. Je to totiž už úplně něco jiného.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Polská Arkona jde konečně nahrávat

26. září 2010 v 13:51 | Monsterfuck |  Music News
Kontroverzní polská vichřice Arkona (pozor, neplést se známější ruskou pagan-folkovou skupinou stejného jména!) je konečně připravena vstoupit do nahrávacího studia, aby zde zaznamenala nové dlouhohrající album s názvem "Symphony for Chaos and Fire". Nahrávání začne někdy v nejbližší době. Další detaily nebyly prozatím zveřejněny.

Bude se jednat o první řadový počin kapely po dlouhých sedmi letech (resp. osmi, pokud by novinka vyšla až příští rok) od poslední desky "Konstelacja lodu". Celkově bude "Symphony for Chaos and Fire" pátým velkým albem Arkony.

Solefald připravují další opus

25. září 2010 v 12:07 | Monsterfuck |  Music News
Norští hledači nových hudebních cest Solefald se rozhodli po čtyřech letech konečně navázat na vysoce ceněnou dvoudílnou "Islandskou odyseu". Nová deska ponese název "Norrøn livskunst" a vydavatelství Indie Recordings se ji chystá vydat 15. listopadu.

Ústřední duo Lazare-Cornelius si i tentokráte vystačilo samo, v případě "Norrøn livskunst" oba hudebníci společně stvořili celkem deset skladeb o celkové délce 54 minut. Seznam písní a obal si můžete prohlédnout okolo.

"Norrøn livskunst" bude již sedmou řadovou deskou Solefald. Debut "The Linear Scaffold" vyšel roku 1997, poslední dva vzájemně propojené počiny "Red for Fire: An Icelandic Odyssey: Part I" a "Black for Death: An Icelandic Odyssey: Part II" vyšly postupně v letech 2005 a 2006.

Tracklist "Norrøn livskunst":
01. Song til stormen
02. Norrøn livskunst
03. Tittentattenteksti
04. Stridsljod (Blackabilly)
05. Eukalyptustreet
06. Raudedauden
07. Vitets vidd i verdi
08. Hugferdi
09. Waves Over Vallhalla (An Icelandic Odyssey: Part III)
10. Til heimen yver havet

Nové videoklipy: Van Canto a Kiske/Sommerville

25. září 2010 v 11:50 | Seda |  Music News
>>> Začneme s velice zajimavým uskupením Van Canto. Jejich styl se dá nazvat "a cappella metal", a pokud nevíte, co to znamená, tak kapela využívá jen jednoho bubeníka a pět zpěváků. Singl "Magic Taborea", který byl zfilmován, se nachází na poslední desce "Tribe of Force", jež vyšla v únoru přes Napalm Records.


>>> Kiske / Sommerville je nový projekt, ve kterém účinkuje bývalý zpěvák Helloween, Michael Kiske, a americká zpěvačka Amanda Sommerville. Song "If I Had a Wish" se nachází na prvním počinu tohoto uskupení. Album "Kiske / Sommerville" vyšlo už včera v Evropě a 12. října se jej dočkají i občané Severní Ameriky. Obě vydání zajištujě Frontiers Records.


Obscura pojmenovala své album

25. září 2010 v 11:30 | Seda |  Music News
Progresivní death metalisté Obscura vydájí své nové album s názvem "Omnivium". Na desce se bude vyskytovat devět písní a vyjde příštího roku přes Relapse Records. Vše se nahrávalo v Německu pod producentem V. Santurou, který už měl na starosti věci jako Triptykon nebo Dark Fortress.

Obscura nahrávala a momentálně jezdí v této sestavě: Steffen Kummerer - kytara a vokály, Christian Muenzner - kytara, Jeroen Paul Thesseling - basová kytara a Hannes Grossman - bicí.


Morowe - Piekło.Labirynty.Diabły

24. září 2010 v 19:59 | Monsterfuck |  Recenze
Kde nic, tu nic a z ničeho nic z Polska přichází nový projekt, jemuž by měl věnovat pozornost každý příznivce těžké a náročné muziky. Morowe, v jejichž řadách se objevuje například Nihil z Massemord a Furia, se jen tak ze vzduchoprázdna ale nezjevili, byť to tak na první pohled vypadá. Datum založení se datuje do roku 2006, ale až do letoška nic nevydali, oficiální stránky neexistují, vůbec nic… snad až jen na onen debut, který opravdu stojí za to.

Název alba "Piekło.Labirynty.Diabły" je zároveň všeříkající i nicneříkající. Je nadevšechno jasné, že nelze očekávat nic jiného než velice ponurou a neveselou záležitost, ale trochu jiným způsobem, než byste možná čekali. Jestli totiž Morowe něco neprodukují, tak je to předvídatelná a nenápaditá hudba. Black metal v jejich podání si zaslouží přívlastky jako "post", "experimentální" či jistým způsobem i "avantgardní".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nové klipy od Tarji a The Sorrow

24. září 2010 v 18:23 | Monsterfuck |  Music News
>>> Finská pěvkyně Tarja Turunen zveřejňuje další videoklip propagující její druhou sólovou desku "What Lies Beneath", tentokrát je na řadě skladba "Until My Last Breath". Počkat... nebylo tu už jednou tohle video? Ano, bylo, pozornému čtenáři to jistě neuniklo. Tak kde je tedy zakopaný pes? Jednoduše řečeno, Tarja natočila dvě videa pro jednu písničku. První verzi sledujte tady, tu aktuální zase tady:


>>> Zdaleka ne tak zdatní ve zveřejňování klipů jsou metalcoristé The Sorrow z Rakouska. Ti na 29. října posluchačům nachystali třetí, eponymní desku "The Sorrow" a na její podporu zfilmovali song "Crossing Jordan":


Milking the Goatmachine chystají další placku

24. září 2010 v 16:49 | Monsterfuck |  Music News
Německá grindová drtička Milking the Goatmachine si na 26. listopadu nachystala svojí druhou nahrávku s názvem "Seven... A Dinner for One", která vyjde pod labelem NoiseArt Records. Mělo by jít o koncepční příběh o "vlku a sedmi dětech". Tracklist a obálka vpravo a dole.

Tracklist "Seven... A Dinner for One":
01. Seven
02.
Beware of the Wolf
03.
Crunchy & Tasty
04.
In Woods of Unsuspected
05.
Here Comes Uncle Wolf
06.
The Black Paw
07.
Ding Dong
08.
Clockbox
09.
The Wolf Is Dead
10.
Down the Brook
11.
Like a Goatmachine
12.
Milk Me Up Before I Go Go
13.
Cemetary Goats
14.
Last Caress
15.
Black Horn Sun
16.
Goat on the Water

Murderdolls - Women and Children Last

22. září 2010 v 16:31 | Seda |  Recenze
Druhý počin od pekelných Murderdolls je tu. Tato kapela má jednu nevýhodu - je stále brána jen jako side project Joeyho Jordisona, který je bezpochyby největší personou tohoto uskupení. Pravidelně se umisťuje na prvních místech v anketách o nejlepšího bubeníka. A pokud o Murderdolls moc nevíte, tak Joey zde místo sezení u bicí zvolil kytaru a je hlavním skladatelem, společně se zpěvákem Wednesdayem 13. Ten si svou sólo dráhou a vystupovaním s Gunfire76 udělal také slušné jméno a s Joeym jsou hlavními mozky.

Už je to osm let, co spatřil světlo světa debut "Beyond the Valley of the Murderdolls". A protože je osm let dlouhá doba, zvuk se trošku změnil. Na prvním počinu byla hudba hodně do punku, na aktuální desce je to přece jen více hardrock. Na kvalitě přidala i produkce, která je uplně jinde než dříve. Změnu poznáte vlastně hned, pokud si pustíte starší počin a bezprostředně po ní novinku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Agalloch zveřejňují informace o příští desce

21. září 2010 v 21:31 | Monsterfuck |  Music News
Není, to zas tak dávno, co jsme vás informovali, že Američané Agalloch chystají nové album. Teď nadešel čas na bližší informace: firma Profound Lore Records vypustí opus s názvem "Marrow of the Spirit" 23. listopadu letošního roku. Kapela slibuje další progres ve svém unikátním stylu a nechala se slyšet, že podobně jako předchozí tři desky zněly naprosto rozdílně, i novinka "Marrow of the Spirit" bude opět o něčem jiném. Tentokrát by prý mělo jít o "nejtemnější, nejbezútěšnější, nejbeznadějnější a nejagresivnější" počin jejich kariéry. Jak to půjde dohromady s jejich pověstí folk/dark metalových náladotvůrců, uvidíme v listopadu.

"Marrow of the Spirit" bude první nahrávka Agalloch s novým bubeníkem Aesopem Dekkerem (Ludicra, jinak má prsty právě i ve vydavatelství Profound Lore). Jako hosté se na albu představí Jackie Perez Gratz (Grayceon, Giant Squid, ex-Asunder ad.), Jeffrey Neblock (Vindensång) a Nathan Carson (Witch Mountain).

Nahrávalo se v Audible Alchemy Studios v Portlandu, Oregonu s producentem Stevenem Wrayem Lodbellem, o mastering se pak postaral Justin Weis v kalifornských Trakworkx Studios.

Tracklist "Marrow of the Spirit":
01. They Escaped the Weight of Darkness
02. Into the Painted Grey
03. The Watcher's Monolith
04. Black Lake Niðstång
05. Ghosts of the Midwinter Fires
06. To Drown

Nálož nových klipů: Jorn/Lande, Freedom Call a Sully Erna

21. září 2010 v 20:58 | Monsterfuck |  Music News
Úterý zase jednou vyplivlo slušnou nálož klipů, tak se na to pojďme podívat. Jásat tentokrát mohou příznivci "měkotin" :)

>>> Zpěváci Jørn Lande (Jorn, Masterplan) a Russell Allen (Symphony X) už potřetí spojili své síly a ve spolupráci s Magnusem Karlssonem (Primal Fear) nahráli už třetí desku pod hlavičkou projektu Allen/Lande. Počin s názvem "The Showdown" vyjde 5. listopadu. Podle Karlssona, autora veškeré hudby, zní novinka jako kombinace obou předchozích nahrávek "The Battle" (2005) a "The Revenge" (2007). Nově zveřejněné video "Judgement Day" prohlížejte zde:


>>> Heavy metal podruhé - Freedom Call. Německá kapela zveřejnila video "Thunder God", které patří k půl roku starému albu "Legend of the Shadowking". Jelikož je to už starší nahrávka, nebudeme se tu o tom nějak obšírněji rozepisovat a hupsneme rovnou na klip:


>>> Posledním frajerem na holení je pro dnešek zpěvák Godsmack, Sully Erna, který 14. září vydal svůj sólový debut "Avalon". Hlavní protagonista o materiálu prohlásil, že jde o vrchol v jeho dosavadní hudební kariéře. Jedná se muziku značně odlišnou od jeho domovských Godsmack (kteří jen tak mimochodem také letos v květnu vydali novou desku - "The Oracle"), na "Avalon" vládnou především perkuse, cella, flétny, klavír, akustická kytara a podobné věci, jež byste snad od počinu metalového hudebníka ani nečekali. Každopádně, pokud jste ještě neslyšeli, na ochutnávku si můžete dát video "Sinner's Prayer":


Maniac Butcher - Masakr

20. září 2010 v 23:16 | Monsterfuck |  Recenze
Kdyby mi ještě tak před půl rokem někdo řekl, že budu zanedlouho poslouchat nové album Maniac Butcher, začal bych se smát jak blázen. A ne jen že bych se smál, ale s přehledem bych dotyčného prohlásil za vola a oponoval, že reálnější je padání žab z nebe než obnovení Maniac Butcher. Přesto je však kapela po deseti letech od vydání poslední desky "Epitaph - The Final Onslaught of Maniac Butcher" zpátky. A v plné síle!

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


God Dethroned o dalším albu

20. září 2010 v 22:30 | Monsterfuck |  Music News
God Dethroned
Death metalisté God Dethroned z Nizozemska dokončili svojí novou desku "Under the Sign of the Iron Cross". Koncept novinky se stejně jako předchozí "Passiondale" bude točit okolo 1. světové války. Hlavní lídr kapely Henri Sattler se nechal slyšet, že se původně nechtěl pouštět do něčeho podobného podruhé, ale nakonec svůj názor musel přehodnotit po přečtení knihy "In Stahlgewittern" od Ernsta Juengera, která mu posloužila jako hlavní inspirační zdroj pro nové texty. "In Stahlgewittern", původně vydaná roku 1920, je ve své podstatě autobiografií svého autora, jenž svého času bojoval právě v 1. světové válce.

Hudebně Henri Sattler na novinku samozřejmě nešetří chválou. Podle něj půjde o doposud nejextrémnější a nejlépe vyprodukovanou nahrávku God Dethroned vůbec, aniž by však postrádala typické prvky předchozí tvorby. "Under the Sign of the Iron Cross" bude podle jeho slov "extrémně syrová, těžká, ale zároveň krystalicky čistá a dynamická". Jestli má pravdu, se posluchači budou moci přesvědčit 22. listopadu, kdy počin vyjde.

Předchozí nahrávka God Dethroned, "Passiondale", vyšla v dubnu 2009 . Jedná se koncepční album, jehož ústřední téma pojednává o známé bitvě o Ypres, která vstoupila do dějin 22. dubna 1915, kdy byl vůbec poprvé v bitvě použit bojový plyn, konkrétně se jednalo o yperit (podobnost s názvem města není náhodná - plyn své jméno dostal právě podle místa, kde byl poprvé použit).

Secrets of the Moon dokončili práce na nové desce

19. září 2010 v 20:02 | Monsterfuck |  Music News
Secrets of the Moon
Němečtí progresivní black metalisté Secrets of the Moon donahrávali svojí novou řadovou desku s názvem "Seven Bells". Tento v pořadí již pátý dlouhohrající počin kapely by měl vyjít hned zkraje příštího roku. Bližší informace (přesné datum vydání, label, obal atd.) by měly být zveřejněny časem, k dispozici je prozatím jen tracklist:

01. Seven Bells
02.
Blood into Wine
03.
Goathead
04.
Stillborn Icon
05.
Worship
06.
The Three Beggars (Satan's Church)
07.
Nyx

Předchozí, kritikou velmi dobře přijaté album "Privilegivm" vyšlo 18. září loňského roku pod záštitou Lupus Lounge, a to v hned třech formátech. K sehnání byl/je digipack s bonusovou skladbou "A Million Suns", double-vinyl (limitace 500 kusů) s bonusovou skladbou a plakátem, a nakonec také luxusní box (999 kusů) s digipackovou verzí desky, nášivkou a dvěma 7'' singly obsahujícími čtyři exkluzivní remixy songů "Sulphur", "I, Maldoror" a dvakrát "Black Halo".