Kimaera - Solitary Impact

11. srpna 2010 v 1:18 | Monsterfuck |  Recenze
Solitary Impact
Zcela jistě tím nejexotičtějším, co se představilo na letošním ročníku Masters of Rock, byla libanonská skupina Kimaera, velice zajímavá to záležitost, která nedávno pod značkou ruské firmy Stygian Crypt Productions vydala druhou dlouhohrající desku "Solitary Impact", jíž se právě teď budeme věnovat.

Kimaera je především doomová kapela, přesněji řečeno doom/deathová, avšak to, co z ní dělá poslechuhodnou formaci je lehký, avšak všudypřítomný nádech orientu, který se prolíná každou její skladbu, díky čemuž Kimaera není jen dalším klasickým umíráčkem, jenž by si od zavedených veličin svého žánru bral více, než by bylo zdrávo, což však neznamená, že by se "Solitary Impact" nepohybovala v povětšinou pomalejších a atmosférou prodchnutých tempech. Sice občas dokáží deathově zahrozit, ale i tyto rychlejší výlety stále dýchají jistou melancholií a smutkem. Snad jedinou výjimkou budiž drtivá, čistě death metalově brutální úvodní pasáž videoklipovky "The Taste of Treason".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Seda Seda | 11. srpna 2010 v 1:23

Je to dobrá deska, ale neco mi tam proste chybi. Jak psal Monstergay, prvni jsem slysel debut a mozna proto se mi vic libi ten. Among the Dead z Ebony Veiled je proste genialita :)

2 Monsterfuck Monsterfuck | 11. srpna 2010 v 1:24

Kdo je u tebe Monstergay, ty Sedobuzno? :D

3 Maddog Maddog | 12. srpna 2010 v 0:21

Nebylo by špatný udělat rozhovor :-P

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama