Srpen 2010

Demonic Resurrection - The Return to Darkness

31. srpna 2010 v 17:24 | Seda |  Recenze
Demonic Resurrection je kapela pocházející z Indie. Z Indie, říkáte si? Tam něco jako metal vůbec znají? Ano, znají. Sice není tak rozšířený, ale je tam. A navíc, konkrétně od této kapely vzniká poměrně kvalitní. "The Return to Darkness" už je třetí prací této party. První album s názvem "Demonstealer" vyšlo roku 2000, vydala si jej sama kapela . O pět let později už se ale dostal ven "A Darkness Descends", tentokrát přes plnohodnotný label, který založil sám zpěvák a kytarista Sahil Makhija. Pojmenoval ho právě jako svou první desku. Aktuální nahrávka už ale přešla částečně pod Candlelight, kteří zajistili vydání po celém světě a ne jen po Indii.

Demonic Resurrection se letos podívali i do Čech a okusili atmosféru velkého festivalu. A jak jste se mohli dočíst v reportu, kapela z toho byla nadšená. Na svém Facebook profilu se o tom ještě častokrát zmiňovali a celkově je to tu velice bavilo a při své budoucí evropské tour na Prahu nezapomenou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dark Funeral opouští baskytarista

30. srpna 2010 v 21:22 | Monsterfuck |  Music News
Od švédské black metalové cirkulárky Dark Funeral odchází v krátké době již druhý člen - po zpěvákovi Emperor Magus Caligulovi opustil řady kapely rovněž baskytarista B-Force. Podle vyjádření obou stran odešel B-Force ze své vlastní vůle, protože se chce "pohnout v životě dál", a není mezi nimi žádná zlá krev.

Kytarista a lídr Lord Ahriman se nechal slyšet, že na rozdíl od postu vokalisty už Dark Funeral mají baskytaristu náhradního. Údajně je to "totálně skvělý basák, který žije a dýchá pro Dark Funeral". S odhalením jeho totožnosti se však skupina rozhodla ještě počkat dokud nebude vše napevno dohodnuto.

Dva videoklipy pondělního večera

30. srpna 2010 v 21:22 | Seda |  Music News
>>> První na řadě jsou Masterplan (na fotce). Německo/norská formace vydala video k písni "Time to Be King", která se vyskytuje na novém, stejnojmenném albu. Podívat na něj se můžete na tomto odkazu.

>>> Další kapelou je Dagoba, tentokrát z Francie. Ta zfilmovala song "Black Smokers (752 Farenheit)", který se vyskytuje na čtvrté studiovce "Poseidon", jež vychází dnes přes XIII Bis Records. Na tento výtvor se můžete podívat po kliknutí na tuto stránku.


U.D.O. chystají nové album

30. srpna 2010 v 15:44 | Monsterfuck |  Music News
Bývalý zpěvák Accept, Udo Dirkschneider, se se svojí kapelou U.D.O. chystá vydat hned zkraje příštího roku nové album. Label AFM Records stanovil přesné datum na 14. ledna. Deska se bude jmenovat "Rev Raptor" a objevit by se na ní mělo celkem 11 skladeb.

Accept - Blood of the Nations

29. srpna 2010 v 3:27 | Monsterfuck |  Recenze
Vždy jsou některé měsíce co do vydávaných desek slabší, jiné silnější, možná největší žně jsou však každoročně v srpnu a září. A právě srpen byl v letošním roce velmi úrodný zejména pro příznivce toho nejklasičtějšího odvětví tvrdé hudby - heavy metalu. Svátkem je bezesporu nové album Iron Maiden, vždyť vlastně všechno, co tahle kapela udělá, je událost. Neméně očekávanou záležitostí je však rovněž "Blood of the Nations" od Accept, u nichž je očekávání násobeno hned několika faktory. Nepochybuji sice, že o tom všichni víte, ale malé opáčko neuškodí…

Za prvé, Accept se vrací na scénu po dlouhých letech nečinnosti (s výjimkou krátkého a pouze koncertního reunionu v roce 2005); za druhé, jedná se o první studiové album po neuvěřitelných 14 letech od posledního "Predator", které ještě navíc většina fanoušků nemá moc v oblibě (což já osobně jen tak mimochodem nechápu, protože mně se ta placka opravdu líbí); a nakonec i za třetí, jde o první nahrávku s novým zpěvákem Markem Tornillem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


My Dying Bride slaví 20. výročí

27. srpna 2010 v 17:21 | Monsterfuck |  Music News
Britší doom/death metaloví pionýři My Dying Bride slaví v letošním roce 20 let své existence a při této příležitosti se rozhodli konečně vdechnout život projektu, na němž podle kytaristy Andrewa Craighana průběžně pracují už 15 let. Půjde o různé melodie a části písní My Dying Bride předělané do symfonické podoby a spojené do nových kompozic doplněných o zcela nové vokální linky. S tímto úkolem kapele pomáhá klávesista Jonny Maulding z Bal-Sagoth.

Komplet vyjde skrze Peaceville Records na podzim letošního roku pod názvem "Eviga". K sehnání budou dvě verze - dvoudisková a třídisková, přičemž druhou jmenovanou bude rovněž doprovázet 72 stránková kniha s pevnou vazbou obsahující různé raritní fotografie z osobního archivu kapely.

Sodom dokončili další fošnu

27. srpna 2010 v 16:47 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metaloví veteráni Sodom z Německa hlásí, že kompletně dokončili svou 12. (pokud počítáme předělané i "The Final Sign of Evil" z roku 2007 tak 13.) řadovku s názvem "In War and Pieces", která tak už jen čeká na své vydání 23. listopadu pod hlavičkou SPV/Steamhammer.

Produkce se ujal Waldemar Sorychta (Moonspell, Tiamat, Lacuna Coil a tuny dalších), o němž zpěvák a baskytarista Tom Angelripper prohlásil, že je jako další člen kapely. Podle Toma bude deska návratem ke kořenům se "starým zvukem", jedním dechem ale dodává, že žádné jejich dřívější album nebylo tak rozmanité a tak "silné a typické pro Sodom".

Apocalyptica: "Sacra" videoklip

27. srpna 2010 v 16:27 | Monsterfuck |  Music News
Finští cellisté Apocalyptica zveřejnili už druhý videoklip na propagaci své albové novinky "7th Symphony", která vyšla 23. srpna. Zfilmována byla skladba "Sacra", podívat se na výsledek můžete na konci novinky.

Produkci "7th Symphony" si rozdělili hned dva producenti - větší část měl na starosti Joe Barresi (Tool, Queens of the Stone Age), dvě skladby pak má na triku Howard Benson (Motörhead, Papa Roach).

Na nahrávce se opět podílelo hned několik hostujících vokalistů, jmenovitě se jedná o Gavina Rossdalea (Bush) v "End of Me", Brenta Smitha (Shinedown) v "Not Strong Enough", Lacey Sturm (Flyleaf) v "Broken Pieces" a Joe Duplantiera (Gojira) v "Bring Them to Light". Posledním hostem je tradičně Dave Lombardo (Slayer), který nabubnoval song "2010".


Zpěvačka Divine Infamy zatčena za ozbrojené přepadení

27. srpna 2010 v 15:55 | Monsterfuck |  Music News
Zpěvačka Shanna Spalding (alias Purgatory) z newyorské death metalové kapely Divine Infamy byla ve středu 25. srpna zadržena a obviněna místní policií z ozbrojeného přepadení několika obchodů. Loupit měla v převleku za "kočičí ženu".

Divine Infamy fungují pod současným názvem od roku 2008 a vydali zatím jeden demo snímek s názvem "Divine Infamy". Ukázky jejich hudby si můžete poslechnout na MySpace.

Snowy Shaw se nakonec nepřipojuje k Dimmu Borgir a vrací se k Therion

27. srpna 2010 v 15:38 | Monsterfuck |  Music News
Tohle už začíná být pěkná aféra, takže to vezmeme od začátku: přibližně před dvěma měsíci opustil vokalista a multiintrumentalista Snowy Shaw řady Therion, kde působil od roku 2006. Ihned se vyrojily nepotvrzené zprávy, že by měl své síly spojit s norskými symfo-black metalisty Dimmu Borgir, u nichž by měl na pozici baskytaristy a druhého zpěváka nahradit ICS Vortexe, což bylo minulé úterý oficiálně potvrzeno.

Teď ale pozor, Therion vydali oficiální prohlášení, že se Snowy opět vrací právě ke švédským symfonikům a že už s kapelou absolvuje plánované podzimní turné (5.11. ve Zlíně, 26.11. v Praze) na podporu aktuální desky "Sitra Ahra", která vychází v září. O Snowyho případném členství/nečlenství v Dimmu Borgir ale ve zmiňované zprávě nepadlo ani slovo, avšak Shagrath, frontman norského uskupení, v jednom nedávném rozhovoru otevřeně prohlásil, že kapela má v současnosti pouze tři členy (Shagrath - zpěv, Silenoz - kytara a Galder - kytara) a zbylé nástroje na chystaném turné na propagaci novinky "Abrahadabra" (vychází 27. září) tudíž obsadí pouze nájemní hráči.

Cauldron nahrávají druhé album

27. srpna 2010 v 15:03 | Monsterfuck |  Music News
Kanadští heavy metalisté Cauldron začali v Rogue Studios v Torontu s nahráváním své druhé dlouhohrající desky, kterou pojmenovali "Burning Fortune". Tento nástupce debutové nahrávky "Chained to the Nite" z loňského roku by měl vyjít začátkem roku příštího pod hlavičkou Earache Records.

Cauldron

Garden of Worm - Garden of Worm

27. srpna 2010 v 0:03 | Seda |  Recenze
Že z Finska, ale i celkově ze severu chodí kvalitní doom metal, nemusíme vůbec zmiňovat. Jen si vemte, že z nedalekého Švédska třeba vyšli Candlemass, dnes legenda tohoto stylu. Z Finska tu máme stálici Swallow the Sun a i před třemi lety nově vzniklé Курск, kteří se svým debutovým albem "Черно" udělali velký krok do světa velké hudby. Letos svoji prvotinu vydali právě i Garden of Worm, tříčlenná kapela pocházející z finského města Kangasala. Už jen tímhle sedmisongovým počinem dokazují, že o nich za pár let ještě uslyšíme. Hudba na desce se dá popsat velice lehce. Jedná se o klasický oldschoolový doom metal, podobný švedským kolegům Semlah.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Detaily o DVDčku Velké čtyřky

26. srpna 2010 v 15:28 | Monsterfuck |  Music News
Jak bylo nedávno zveřejněno, zanedlouho vyjde DVD "The Big Four: Live in Sofia, Bulgaria", které zachycuje společné vystoupení kapel Anthrax, Megadeth, Slayer a Metallica na bulharské verzi festivalu Sonisphere. Nebudeme se tedy opakovat a pro bližší informace vás odkážeme ke včerejší novince a dnes se podíváme na nově zveřejněný artwork a tracklist:

Anthrax:
01. Caught in a Mosh
02.
Got the Time
03.
Madhouse
04.
Be All, End All
05.
Antisocial
06.
Indians / Heaven and Hell [Black Sabbath cover]
07.
Medusa
08.
Only
09.
Metal Thrashing Mad
10.
I Am the Law

Megadeth:
01. Holy Wars... The Punishment Due
02.
Hangar 18
03.
Wake Up Dead
04.
Head Crusher
05.
In My Darkest Hour
06.
Skin O' My Teeth
07.
A Tout le Monde
08.
Hook in Mouth
09.
Trust
10.
Sweating Bullets
11.
Symphony of Destruction
12.
Peace Sells / Holy Wars Reprise

Slayer:
01. World Painted Blood
02.
Jihad
03.
War Ensemble
04.
Hate Worldwide
05.
Seasons in the Abyss
06.
Angel of Death
07.
Beauty Through Order
08.
Disciple
09.
Mandatory Suicide
10.
Chemical Warfare
11.
South of Heaven
12.
Raining Blood

Metallica:
01. Creeping Death
02.
For Whom the Bell Tolls
03.
Fuel
04.
Harvester of Sorrow
05.
Fade to Black
06.
That Was Just Your Life
07.
Cyanide
08.
Sad But True
09.
Welcome Home (Sanitarium)
10.
All Nightmare Long
11.
One
12.
Master of Puppets
13.
Blackened
14.
Nothing Else Matters
15.
Enter Sandman
16. Am I Evil? [Diamond Head cover; společně se členy všech kapel]
17.
Hit the Lights
18.
Seek and Destroy

Watain - Lawless Darkness

25. srpna 2010 v 15:03 | Monsterfuck |  Recenze
Watain v roce 2007? Watain v roce 2007 nemají obdoby. Tenkrát totiž vydali opus "Sworn to the Dark", nenapodobitelné veledílo, na němž bylo zhmotněno samotné peklo, monument, který nejenže pohřbil vše, co kdy Watain udělali v minulosti, ale nechal daleko za sebou i drtivou většinu desek, jenž onen rok vyšly (a že konkurence malá rozhodně nebyla). "Sworn to the Dark" je přesně ten typ nahrávky, jenž rozděluje kapely výjimečné od těch "jenom" dobrých.

A Watain v roce 2010? Rok 2010 je pro fanoušky Watain rok očekávání, neboť právě letos vychází (resp. už vyšel) přímý nástupce "Sworn to the Dark" - "Lawless Darkness". Hlavní mozek Erik Danielsson nešetří superlativy, promo materiály čítající prohlášení jako "Black Metal shall be reborn" nebo "The return of Black Metal" působí až troufale… člověk musí mít opravdu kuráž propagovat svůj výtvor takhle, anebo doopravdy mít v kapse materiál, který bude bořit světy. A jaké tedy "Lawless Darkness" ve skutečnosti je? Abych řekl pravdu, první poslech mě zklamal. A to hodně. Tohle že má být pokračování té bestiality, kterou bez zaváhání považuji za jedno z nejlepších black metalových alb vůbec? Není to špatné, ale nástupce takřka dokonalé desky? Uff…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Red Harvest končí

25. srpna 2010 v 12:23 | Monsterfuck |  Music News
Norové Red Harvest se rozhodli definitivně ukončit svoji činnost. Dnes se na jejich stránkách objevila zpráva, že kapela již od května letošního roku nefunguje. Bližší důvody rozpadu nebyly zveřejněny.

Red Harvest se na scéně pohybovali už od roku 1989 a skončili tak po 21 letech aktivního hraní. Za svou kariéru vydali celkem osm neřadových nahrávek a sedm dlouhohrajících alb, přičemž to poslední - "A Greater Darkness" - vyšlo v únoru 2007.

Cantata Sangui mění zpěváky

25. srpna 2010 v 12:13 | Monsterfuck |  Music News
Finská avantgardní kapela Cantata Sangui ohlásila, že jejich řady nedávno opustil zpěvák Kari Husa a zpěvačka Anna Pienimäki. Na místo druhé jmenované se ke skupině přidala Suvi Grym (Vanguard), o mužské vokály se bude starat zbytek stávajících členů.

Cantata Sangui produkuje avantgardní kombinaci black metalu, doom metalu a gothic metalu. Zajímavostí je, že namísto elektrických kytar používají různé druhy baskytar (čtyřstrunné, pětistrunné a dvanáctistrunné (!)). Kapela funguje již od roku 1997, debutové a zatím jediné album "On Rituals and Correspondence in Constructed Realities" však vyšlo až v lednu 2009 v nákladu Season of Mist.

Cantata Sangui

DVD z koncertu Velké čtyřky bude

25. srpna 2010 v 0:28 | Monsterfuck |  Music News
Metallica dnes vydala oficiální vyjádření, že klepy šířící se internetem, že by mělo vyjít DVD se záznamem speciálních koncertů Velké čtyřky thrash metalu, se zakládají na pravdě. DVD opravdu bude. Hlavní náplní tohoto dvoudiskového vydání bude koncert v Sofii v Bulharsku (tudíž žádná Česká republika), který se odehrál 22. června letošního roku. Budou zde samozřejmě kompletní záznamy vystoupení Anthrax, Megadeth, Slayer i Metallica.

Počin dostal vskutku geniální název "The Big Four: Live from Sofia, Bulgaria", o dost zajímavější je však fakt, že DVD bude venku už během října, konkrétněji řečeno - 15. v severní Evropě, 18. ve zbytku Evropy a 19. v Severní Americe.

Jak již bylo zmíněno výše, bude se jednat o double DVD, k dispozici ale bude také Blu-ray verze. K sehnání bude také jistý "super deluxe" box, v němž najdete obě DVD, 5CD disků s audio záznamy zmiňovaných koncertů, 24 stránkový booklet, fotku všech čtyř skupin a speciální Big Four trsátko.

Big Four DVD

Kylesa zveřejnila info o příštím albu

25. srpna 2010 v 0:10 | Monsterfuck |  Music News
Americká sludge-metalová kapela Kylesa zveřejnila bližší informace o svém nadcházejícím, celkově již pátém dlouhohrajícím albu. Deska se bude jmenovat "Spiral Shadow", label Season of Mist stanovil její datum vydání na 26. října letošního roku, přičemž k dispozici bude kromě klasické jewelcase edice také limitovaný digipack s 3D obalem a bonusovým DVD diskem. Tracklist a obal si můžete prohlédnout okolo.

"Spiral Shadow" bylo nahráno na začátku léta ve studiu Jam Room v Jižní Karolíně pod taktovkou producenta Phillipa Copea. V současné době je v přípravách rovněž i videoklip "Tired Climb" na podporu této albové novinky.

Tracklist "Spiral Shadow":
01. Tired Climb
02.
Cheating Synergy
03.
Drop Out
04.
Crowded Road
05.
Don't Look Back
06.
Distance Closing In
07.
To Forget
08.
Forsaken
09.
Spiral Shadow
10.
Back and Forth
11.
Dust

Snowy Shaw se připojuje k Dimmu Borgir

24. srpna 2010 v 23:58 | Monsterfuck |  Music News
Norští symfo-black metaloví raraši Dimmu Borgir přijali nového člena do svých řad - Snowy Shawa, který nahradí ICS Vortexe na baskytaře a v čistém zpěvu. Snowy už nahrál i basové party pro novinkové album "Abrahadabra" (vychází 24. září) a samozřejmě s kapelou vyrazí i na turné v doprovodu krajanů Enslaved a Sahg. Tato sestava dorazí 9. října rovněž do pražského KD Vltavská. Snowy Shaw kvůli nabídce Dimmu Borgir opustil řady Švédů Therion, kde působil od roku 2006.

Furze našel vydavatele pro čtvrtou desku

24. srpna 2010 v 21:53 | Monsterfuck |  Music News
Furze
Woe J. Reaper, lídr norského jednočlenného projektu Furze, podepsal smlouvu s polským vydavatelstvím Agonia Records (mají pod palcem např. Nefarium, Infernal War, Malfeitor, ale i české Inferno) pro vydání čtvrté řadové desky, která ponese název "Reaper Subconscious Guide". Datum vydání je naplánováno na konec listopadu.

Předchozí chorý opus "UTD: Beneath the Odd-Edge Sounds to the Twilight Contract of the Black Fascist / UTD: The Wealth of Penetration in the Abstract Paradigmas of Satan" vyšel jako dvoupanelový digipack v nákladu Candlelight Records 5. února 2007. Na desce se jako host představil mimo jiné i Frost ze Satyricon hned ve dvou skladbách.

Nový videoklip od Bring Me the Horizon

24. srpna 2010 v 19:22 | Seda |  Music News
Britská kapela Bring Me the Horizon zveřejnila nový videoklip k písni "It Never Ends". Tento song se vyskytuje na nové, právě vycházející desce "There Is a Hell, Believe Me I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret.". Nebudeme se zdržovat dalším povídáním a rovnou přeskočíme k videu:


Amberian Dawn s informacemi o novince

23. srpna 2010 v 20:46 | Monsterfuck |  Music News
Finská symfo-metalová skupina Amberian Dawn vydává 20. října své třetí řadové album "End of Eden". Počin vychází pod záštitou Spinefarm Records. Kapela slibuje , že oproti minulým nahrávkám bude novinka více heavy a bude mít "větší, mnohotvárnější sound". Jestli je tvrzení alespoň trochu pravdivé, se můžete přesvědčit na MySpace, kde je ke slyšení singl "Arctica".

Tracklist "End of Eden":
01. Talisman
02. Come Now Follow
03. Arctica
04. Ghostly Echoes
05. Sampo
06. Blackbird
07. Field of Serpents
08. City of Corruption
09. Virvatulen Laulu
10. War in Heaven

Nové videoklipy: Tarja Turunen a Serj Tankian

23. srpna 2010 v 20:14 | Monsterfuck |  Music News
>>> Oba protagonisté této novinky mají společnou jednu věc - oba dříve bývali zpěváky dvou známých kapel a oba se nakonec vydali na sólovou dráhu, byť každý za jiných okoloností. Přednost mají dámy, takže začneme s Tarjou Turunen, kterou si všichni budou nadosmrti pamatovat jako ex-Nightwish. To už je však minulost, mnohem aktuálnější je vydání její druhé sólovky s názvem "What Lies Beneath", vycházející 6. září. A právě z ní teď přichází už druhý videoklip, tentokrát k písničce "Until My Last Breath":


>>> Shodou okolností má před sebou druhé sólové album i Serj Tankian ze System of a Down. "Imperfect Harmonies" vyjde 21. září a právě zveřejněné video na jeho podporu se jmenuje "Left of Center":


>>> Aby toho nebylo málo, nový videoklip si na konto připsal rovněž Ozzy Osbourne, ale ten, ačkoliv se narodil ve Velké Británii, zřejmě zapomíná, že má některé fanoušky i mimo USA, takže pokud chce našinec zhlédnout video "Life Won't Wait", které jen tak mimochodem režíroval Ozzyho synátor Jack, z aktuální desky "Scream", vybafne na něj nepěkná hláška, že byl klip na základě autorských práv zablokován. Když nám to nechce ukázat, ať si to tedy nabouchá...

Videoklip System Divide konečně venku

23. srpna 2010 v 19:57 | Seda |  Music News
Minulý rok v prosinci jsem zde recenzoval EP této skupiny. Už v tu dobu byl videoklip k "The Apex Doctrine" ve výrobě a měl vyjít brzy. Brzy, tedy přesně za osm měsíců a pár dnů, protože až dnes spatřil světlo světa. Tento singl se vyskytoval na EP s názvem "The Collapse", krátce po vydání ale kapela podepsala smlouvu s Metal Blade Records a momentálně vydává plnohodnotnou studiovku pojmenovanou "The Conscious Sedation".


Vulture Industries: druhé album za rohem

23. srpna 2010 v 19:52 | Monsterfuck |  Music News
Norská avantgardní formace Vulture Industries se již brzy chstá vydat své druhé dlouhohrající album "The Malefactor's Bloody Register". V Evropě vyjde deska skrze Dark Essence Records 4. října, v samotném Norsku bude k dispozici už od 16. září. Nahrávalo se v Conclave & Earshot Studios pod producentskou taktovkou zpěváka Bjørnara Erevika Nilsena, o mix se pak postaral Brian Gardner (Isis, Nine Inch Nails, David Bowie). Jako host se na hammondkách představí Herbrand Larsen z Enslaved, další "speciální hosté" si zahrají na cello, violu a saxofon.

Album se zabývá otázkou kriminality a jejího potrestání, a to jak z pohledu popravčích, tak z pohledu samotných kriminálníků. S ústředním tématem souvisí rovněž obálka (viz vpravo), na níž je vyobrazen kat s oprátkou a zákoníkem. Kata stvárnil norský herec Helge Jordal, který se už objevil rovněž na obalu debutu Vulture Industries s názvem "The Dystopia Journals".

Na MySpace účtu kapely můžete ochutnávat skladbu "The Bolted Door".

Tracklist "The Malefactor's Bloody Register":
01. Crooks & Sinners
02. Race for the Gallows
03. The Hangman's Hatch
04. The Bolted Door
05. This Cursed Flesh
06. I Hung My Heart on Harrow Square
07. Crowning the Cycle
08. Of Branded Blood