Dimmu Borgir se seznamem songů své novinky

23. července 2010 v 19:05 | Monsterfuck |  Music News
Vydání očekávané osmé řadové desky (resp. deváté, počítáme-li "Stormblåst MMV" jako řadovku) "Abrahadabra" norských symfo-blackerů Dimmu Borgir se blíží, a kapela tak po již dříve zveřejněném názvu a obalu přihazuje také seznam všech deseti peccek:

01. Xibir
02.
Born Treacherous
03.
Gateways
04.
Chess with the Abyss
05.
Dimmu Borgir
06.
Ritualist
07.
The Demiurge Molecule
08.
A Jewel Traced Through Coal
09.
Renewal
10.
Endings and Continuations

Album vychází 24. září v Německu, 27. září ve zbytku Evropy (ČR nevyjímaje) a 12 října v Severní Americe. O vypuštění se postará firma Nuclear Blast.

Název "Abrahadabra" pochází z knihy "Liber Al vel Legis" (u nás známá jako "Kniha zákona"), kterou roku 1904 napsal v Egyptě známý britský okultista Aleister Crowley. Slovo "Abrahadabra" hrubě přeloženo znamená "tvořím, jak říkám". Zajímavostí je, že je to teprve podruhé v kariéře Dimmu Borgir, kdy jejich řadové album nebylo pojmenováno trojslovným názvem, poprvé se tak stalo u dnes již kultovní opusu "Stormblåst" z roku 1996 (popř. jeho předělaná verze "Stormblåst MMV" z roku 2005).

"Abrahadabra" bude prvním počinem skupiny Dimmu Borgir po zredukování sestavy o klávesistu Mustise a baskytaristu ICS Vortexe. Jejich náhradníci dosud nebyli oznámeni. Internetem proběhly zprávy, že baskytaru by do ruky měl vzít hudebník Snowy Shaw, který nedávno opustil řady Therion. Nikdo to však doposud oficiálně nepotvrdil a samotný Snowy klepy okamžitě popřel.

V rámci turné na podporu "Abrahadabra" zavítají Dimmu Borgir i do České republiky, kde vystoupí 9. října v hlavním městě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama