Dimmu Borgir: název a obal studiové novinky

9. července 2010 v 22:26 | Monsterfuck |  Music News
Norští symfo-black metalisté Dimmu Borgir pojmenovali svou nadcházející desku "Abrahadabra" a vydat se jí pod záštitou Nuclear Blast chystají 24. září v Německu, 27. září ve zbytku Evropy (včetně České republiky) a 12. října v Severní Americe. Artwork, který ji bude zdobit, si můžete prohlédnout vpravo od tohoto textu.

Název "Abrahadabra" pochází z knihy "Liber Al vel Legis" (u nás známá jako "Kniha zákona"), kterou roku 1904 napsal v Egyptě známý britský okultista Aleister Crowley. Slovo "Abrahadabra" hrubě přeloženo znamená "tvořím, jak říkám". Zajímavostí je, že je to teprve podruhé v kariéře Dimmu Borgir, kdy jejich řadové album nebylo pojmenováno trojslovným názvem, poprvé se tak stalo u dnes již kultovní opusu "Stormblåst" z roku 1996 (popř. jeho předělaná verze "Stormblåst MMV" z roku 2005). Hlavní skladatelská persóna a zároveň kytarista Silenoz vysvětluje:

"Věděli jsme, že s touto nahrávkou nastane v mnoha ohledech spousta změn a porušení tradice trojslovných názvů je jednou z nich. Již to posloužilo svému účelu. Jsme kapela, která se vždy měnila a vyvíjela. Titul alba obsahující pouze jedno slovo jde ruku v ruce se samotným materiálem - popisuje hudební i lyrickou náplň mnohem smysluplněji, místo toho, aby jen poukazoval na soulad a věčný oheň Dimmu Borgir. Očekávejte neočekávané!

Po 11 měsících absolutního soustředění, obětování se a profesionální týmové práce se Temnota znovu zrodila. Někteří lidé vyjádřili své znepokojení o budoucnosti skupiny díky odchodu některých členů klanu. Ujišťuji vás však, že to mělo své důvody. Černý plamen teď plápolá jasněji než kdykoli před tím. Spojením našich rozdílných hudebních předností a osobností jsme, dovolím si říct, stvořili BESTII, naprosto nejpropracovanější dílo za celých 17 let naší existence. Vím, vychvalování právě dokončené desky je klišé, tak abych to zkrátil - je to rána pěstí do obličeje všem pochybovačům!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 František Josef Šlaušek František Josef Šlaušek | 11. července 2010 v 19:59 | Reagovat

abrakadabra :-D

2 Dan Dan | 5. listopadu 2010 v 13:25 | Reagovat

Pokid mate original cd tak tam je takovej bombovej klip :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama