Červenec 2010

Sonisphere festival: letiště Milovice, 19.6.2010

7. července 2010 v 16:18 | Monsterfuck / Earthworm |  Reporty
O festivalu Sonisphere se toho už napovídalo tolik a na tolika místech, že další opakování všech známých faktů už by se rovnalo nošení dříví do lesa. Samozřejmě se hovořilo, že právě Sonisphere by měl být největší koncertní akcí roku v České republice minimálně v rámci metalové hudby, ne-li napříč všemi žánry. Hlavním lákadlem bylo jedno z prvních společných vystoupení (v tomto případě třetí v pořadí) Velké čtyřky thrash metalu doplněné o nejednu další zajímavou kapelu. Však jste o tom všem už jistě slyšeli, zvláště když většina z vás se stejně sama pohybovala v onom obrovském davu návštěvníků, kterých údajně bylo na 40 000, takže se vrhněme rovnou na samotný průběh akce.

Festival zahajují na menším ze dvou hlavních pódií (Saturn Stage) domácí Shogun Tokugawa, jejichž koktejl moderních tvrdých žánrů mě osobně nechal zcela chladným. Pravda je taková, že obdobným stylům sice moc neholduji, ale můj názor to nemění, zvláště když nebyl ojedinělý. Pod pódiem totiž sice byla spousta lidí, ale většina z nich čekala na následující Debustrol (což dokazovala skandováním jména svých oblíbenců během setu Shogun Tokugawa). Ale bych zase někomu nekřivdil, přežít se to dalo, a to bez jakýchkoliv střevních potíží...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sonic Syndicate: "My Own Life" video

7. července 2010 v 14:52 | Monsterfuck |  Music News
Švédská moderní parta Sonic Syndicate natočila už druhé video na podporu svého nadcházejícího alba "We Rule the Night", jež by po několika odkladech mělo vyjít mimo jiné jako limitovaný digipack s bonusovým DVD v nákladu Nuclear Blast 27. srpna. Jako podklad novému klipu posloužila písnička "My Own Life", režie se opět ujal Patric Ullaeus (dále třeba Dimmu Borgir, Arch Enemy, In Flames ad.). Výsledek, včetně záběrů z natáčení, sledujte tady:Bližší info o další desce Angantyr

5. července 2010 v 22:06 | Monsterfuck |  Music News
Jednočlenný black metalový projekt Angantyr z Dánska se zanedlouho chystá skrze firmu Northern Silence Productions vydat již svou čtvrtou řadovou desku v pořadí s názvem "Svig" (volně přeloženo "Zrada"). Posluchači se tohoto následovníka alba "Hævn" z roku 2007 dočkají s příchodem 3. září, a to hned ve dvou verzích - k dispozici bude digipack limitovaný na 1000 kopií a klasická plastiko-krabičková edice. Ukázku v podobě titulní skladby "Svig" poslouchejte na MySpace profilu Angantyr.

Tracklist "Svig":
01. En fjendes død
02. Raukes ran
03. Skyggespil
04. Svig
05. Ni lange nætter
06. Arngrims armod

Курск shánějí nový label

5. července 2010 v 21:04 | Monsterfuck |  Music News
Jak se zdá, neshody mezi labelem Century Media a rusky zpívajícími doom metalisty Курск z Finska byly větší, než původně vypadaly, protože skupina se s definitivní platností rozhodla opustit křídla své dosavadní firmy a začít hledat nového vydavatele.

"Absurdní hra na čekanou se zmiňovaným labelem byla ukončena. Курск od teď hledají novou vydavatelskou firmu, s níž by mohli spolupracovat," stojí v krátkém prohlášení kapely.

Neshody začaly v době, kdy Century Media stále odmítali zařazení do svého edičního a tím i zdržovali vydání druhého dlouhohrajícího alba Курск, které je kompletně hotové již téměř půl roku.

Курск již dříve o tomto chystaném nástupci dva roky starého debutu "Черно" prohlásili, že bude "beznadějně melancholický, pomalý a těžký", ale také o něco málo "pikantnější" a rovněž trochu pestřejší než první deska. Podle slov baskytaristy J. T. Ylä-Rautia však budou Курскna své dvojce i tak pomalejší než drtivá většina ostatních skupin. Co se týče textů, zpěvák Erkki Seppänen se tentokrát rozhodl vydat pro inspiraci mnohem hlouběji do ruské historie, než jen do sovětské éry. Zatím je znám jen pracovní název jedné skladby - "Ural". Píseň by měla přesáhnout hranici devět minut a bude plná "drtivých a těžkých riffů".

Drudkh chystají novou nahrávku

5. července 2010 v 16:36 | Monsterfuck |  Music News
Po reedicích všech předchozích alb Drudkh v digipackových edicích s novými obaly se chystá firma Season of Mist vypustit na trh zbrusu novou dlouhohrající desku těchto ukrajinských black metalistů. Nástupce "Microcosmos" z loňského roku ponese název "Пригорща Зірок", jeho vydání bylo stanoveno na 20. září a celkově půjde už o osmou řadovku skupiny. Stejně jako minulé album bude i novinka k dispozici také ve speciálním limitovaném boxu.

The Devil Wears Prada vydávají EP

5. července 2010 v 15:26 | Seda |  Music News
Mladá metalcorová kapela The Devil Wears Prada vydá 24. srpna nové pětisongové EP s názvem "Zombie". Song "Outnumbered" je již venku jako singl na ukázku, co od EP očekávat. Poslechnout si ho můžete ve "videu" pod textem.

Tracklist "Zombie":
01. Escape
02. Anatomy
03. Outnumbered
04. Revive
05. Survivor

Záběry z iTunes festivalu - Ozzy Osbourne

5. července 2010 v 13:35 | Seda |  Music News
Amaterské záběry z vystoupení Ozzyho Osbourna a jeho kapely, které proběhlo 3. července na iTunes festivalu, byly nedávno zveřejněny. Vše se odehrálo v Londýně a na amatérskou kameru se jedná o velice dobrou kvalitu. Na YouTube kanálu autora těchto videí se můžete podívat na více zachycených písní.

Ozzy Osbourne se již v srpnu představí i českým fanouškům, 28. srpna je totiž headlinerem Řípfestu, na němž společně s ním vystoupí i KoRn, Nazareth a další.

Premiéra nového singlu od Lordi

4. července 2010 v 18:32 | Seda |  Music News
Finští hard rockeři Lordi poprvé předvedli svůj nový singl "This Is Heavy Metal". Debutově si jej mohli užít návštěvníci italského festivalu Gods of Metal, který se odehrál 25.-27. června v Turíně. "This Is Heavy Metal" bylo zachyceno fanouškem na videokameru, a pokud vás zajímá jejich vystoupení více, na tomto odkazu se můžete podívat na fotky z koncertu.

Lordi se již brzy opět představí domácím fanouškům, kapela je totiž jako jeden z headlinerů letošního Masters of Rock. Vystoupení Lordi bude poslední den festivalu, tedy 18. července, a má vymezený čas od 22:45 do 24:00; v roli hosta by se na koncertě měl objevit i zpěvák Udo Dirkschneider (U.D.O., ex-Accept).


Kimaera právě vydali druhou desku

4. července 2010 v 1:14 | Monsterfuck |  Music News
Solitary Impact
Libanonští doom/death metalisté Kimaera právě v těchto dnech vydali svou druhou dlouhohrající desku s názvem "Solitary Impact". Následovník čtyři roky starého debutu "Ebony Veiled" vychází pod křídly ruských Stygian Crypt Productions a obsahuje 10 kompozic o celkové délce téměř jedné hodiny. Tracklist s obalem vypadají následovně:

01. Bloody Tourniquet
02. A Breath of Despair
03. A Silent Surrender
04. Solitary Impact
05. Holy Grief
06. In the Shade of Nephilim
07. All That I Am
08. The Taste of Treason
09. Of Wine and Woe
10. The Garden Tomb

O kvalitách skupiny se na vlastní oči a uši budou moci přesvědčit návštěvníci vizovického festivalu Masters of Rock, kde Kimeara vystoupí v závěrečný den, tj. neděle 18. července, od 11:40 na hlavním pódiu (od jedné hodiny pak budou k dispozici na autogramiádě). Že na svůj koncert nemusí kapela lákat jen exotickým původem, ale i dozajista zajímavou hudební produkcí, se můžete ujistit pomocí následujícího videoklipu ke skladbě "The Taste of Treason":


Deník ze studia Battlelore

3. července 2010 v 21:30 | Seda |  Music News
Finští fantasy metalisté Battlelore spustili deník, který bude zaznamenávat proces nahrávaní zatím nepojmenované desky. Na této stránce budete moci sledovat blog, fotky a videa zachycené při nahrávání. Studio se náchází ve Finsku a nese název Sound Supreme Studios, producentem nové placky se stal Janne Jaksa.

Battlelore slibují, že se v novém materiálu navrátí zpět ke starému stylu. Bude to také první album, které bude mít nějaký větší koncept a písně se budou vztahovat k hrdinovi z Tolkienových příběhů - Túrinu Turambarovi.

Nové klipy Suicide Silence a Apocalyptica

3. července 2010 v 14:58 | Monsterfuck |  Music News
>>> S novým klipem se hlásí kalifornští deathcore brutálníci Suicide Silence. Hlavy dali dohromady s režisérem Thomasem Mignonem (Mudvayne) a společně zfilmovali song "Disengage". Motivace pro natočení videa je jasná - podpora nové reedice poslední nahrávky "No Time to Bleed" s bonusovým DVD, na němž fandové najdou nikdy předtím nezveřejněné koncertní záznamy osmi skladeb ze tří koncertů. Edice je v prodeji od 29. června, ono výše zmiňované video "Disengage" pak vypadá takto:


>>> Nové video k lačným divákům/posluchačům putuje rovněž z dílny finských cellistů Apocalyptica, u nichž se snad o důvodu natáčení ani nemusíme bavit. Význam klipu "End of Me" tkví samozřejmě v propagaci chystané studiové novinky "7th Symphony", která by měla být v prodeji od 24. srpna. Videoklip "End of Me" s hostujícím vokalistou Gavinem Rossdalem (Bush) a také záběry ze zákulisí sledujte zde:KoRn živě u Jimmyho Kimmela

3. července 2010 v 9:41 | Monsterfuck |  Music News
KoRn si ve svém dozajista nabitém diáři našli chvíli čas a 1. července zaskočili nějakou tou svojí písničkou oblažit publikum do pořadu Jimmyho Kimmela. Posluchačům zahráli mimo jiné dvě ukázky ze své aktuální desky "Korn III - Remember Who You Are", která vychází 13. července. Pokud byste chtěli více infa o albu, opáčko si dejte ve starších novinkách (a že jich tu o KoRnech bylo!), dneska si totiž bez jakýchkoliv postranních okecávaček dáme rovnou záznamy pecek "Oildale (Leave Me Alone)" a "Let the Guilt Go":Endstille pojmenovali další album

2. července 2010 v 14:23 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí black metalisté Endstille pojmenovali chystaného nástupce alba "Verführer" z dubna loňského roku. Novinka ponese název "Infektion 1813" a její nahrávání začne během července. Už na konci měsíce kapela slibuje první ukázku v podobě skladby "When Kathaaria Falls".

"Infektion 1813" bude první deskou pro zpěváka Zingultuse v řadách Endstille. V loňském roce totiž skupinu opustil dlouholetý zpěvák Iblis a právě Zingultus je jeho nástupcem.

Death Angel s názvem a obálkou další desky

2. července 2010 v 12:33 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metaloví veteráni Death Angel z legendární thrashové líhně Bay Area pojmenovali své nadcházející album, které vyjde 3. září v Evropě a 14. září v Severní Americe, "Relentless Retribution". Deska, jež byla nahrána v Audiohammer Studios na Floridě pod producentskou taktovkou Jasona Suecofa (Trivium, DevilDriver, All That Remains ad.), se teď dočkala zveřejnění své obálky, o jejíž ztvárnění se postaral Brent Elliot White (Carnifex, Whitechapel, Job for a Cowboy). Podívat se na ní můžete vpravo.

"Nikdy jsem z žádného obalu jakékoliv desky Death Angel nebyl tak nadšený, jako jsem z tohoto. Naprosto vystihuje celkové téma nahrávky! Je rozzuřený a agresivní! Strašně se mi líbí, že Brent artwork vytvořil na základě našich textů, takže to nebyl předem připravený produkt," řiká o obálce zpěvák Mark Osegueda a dále pokračuje: "Když jsme poprvé viděli Brentovy práce, byli jsme odvaření z té kombinace fantasy a reality a hned nám bylo jasné, že chceme, aby vytvořil obal naší novinky. Nakonec překonal všechna našeho očekávání tím doposud nejzuřivějším obalem Death Angel!"

Therion: artwork "Sitra Ahra"

2. července 2010 v 12:19 | Monsterfuck |  Music News
O novince švédských symfoniků Therion se toho tady napsalo už dost, takže to tentokráte vezmeme ve zkratce. Nové album se bude jmenovat "Sitra Ahra", vyjde v nákladu Nuclear Blast v září, tracklist je o kousek níže, ale co je hlavní - a kvůli tomu tu právě máme další Therionovskou novinku - zveřejněn byl nově rovněž obal "Sitra Ahra", viz vpravo.

Tracklist "Sitra Ahra":
01. Sitra Ahra
02.
Kings of Edom
03.
Unguentum Sabbati
04.
Land of Canaan
05.
Hellequin
06.
2012
07.
Cu Chulain
08.
Kali Yuga III
09.
The Shells Are Open
10.
Din
11.
After the Inquisition: Children

Interview o novém albu Bring Me the Horizon

1. července 2010 v 10:50 | Seda |  Music News
Dva členové Bring Me the Horizon, konkrétně zpěvák Oliver Sykes a bubeník Matt Nicholls, si s Kerrangem popovídali o svém nadcházejícím albu. Deska byla nedávno dotočena a vyjde později toto léto přes Visible Noise. Kapela nahrávala ve Švédsku pod známým producentem Fredrikem Nordströmem, který už měl tu čest s kapelami jako In Flames, HammerFall nebo Dimmu Borgir.

Dříve před tímto rozhovorem kytarista Jon Weinhofen o albu řekl toto: "Během skládání jsme nasáli velkou spoustu různých vlivů a myslím, že se to na desce ukáže mnohem více než na těch předchozích. Fanoušci můžou očekávat nové nápady, experimenty a mnohem lepší produkci. Soustředili jsme se hlavně na to, aby ty písně byly co nejvíce chytlavé a poslouchatelné. Nebojte se ale, bude to stále Bring Me the Horizon, jak je znáte. Bude tam spousta tvrdých, rychlých riffů a zasekávaček."