Červenec 2010

Nightwish začnou v říjnu nahrávat

19. července 2010 v 22:07 | Monsterfuck |  Music News
Čtyři pětiny kapely Nightwish se společně usadily na finském venkově, aby zde společně doladily a nazkoušely materiál pro připravovanou řadovou nahrávku. Do počtu jim chybí pouze zpěvačka Anette Olzon, která by se měla připojit později. Hlavní skladatel a klávesista Tuomas Holopainen se nechal slyšet, že má kompletně připravených 12 písniček a zbývá mu už jen doladit texty. Podle svých vlastních slov je s novými věcmi více spokojený, než byl kdy v minulosti u předchozích alb. Naostro nahrávat by skupina měla začít 15. října letošního roku a stejně jako v případě předchozího "Dark Passion Play" se i na novince objeví londýnský orchestr.

Dalších pár střípků o novince Septicflesh

19. července 2010 v 21:54 | Monsterfuck |  Music News
Řečtí bohové Septicflesh se opět hlásí s další zprávou o progresu v tvorbě nástupce vysoce ceněného alba "Communion" z roku 2008:

"Tvorba deseti kompozic, které se objeví na nové desce, se blíží do finální fáze. Hudební výsledek by mohl být popsán jako neskutečně vypjatá emocionální smrt. Jedním z nejdominantnějších elementů nahrávky jsou naše charakteristické kytarové melodie zahrané mnohem intenzivněji a dramatičtěji. V kombinaci s orchestrálními pasážemi, jež předčí cokoliv, co jsme jako kapela kdy v minulosti udělali, se ta muzika blíží naprostému pohřebnímu koncertu. Ve skutečnosti se zdá, že celková atmosféra alba je o krok blíže hlubinám Hádu... Zároveň ale, pokud budeme Septicflesh chápat jako temný umělecký experiment, bude i vizuální svět nočních můr Setha Sira Antona [zpěvák, baskytarista a také tvůrce grafiky kapely - pozn. redakce], který je součástí tohoto experimentu, posunut do větší extrémnosti, aby dostatečně zachytil veškeré zvukové palety a nová mysteriózní témata textů."

Na závěr si ještě zopakujme již dříve řečené. Nahrávat se začne v srpnu v nově vybudovaném studiu Devasoundz v Athénách, které patří přímo samotné kapele. Orchestrální party nahraje stejně jako v případě minulého "Communion" český symfonický orchestr, na nějž bude v Praze osobně dohlížet kytarista Christos Antoniou. Na mix pak celý nahraný materiál poputuje do Švédska k věhlasnému producentovi a hudebníkovi Peteru Tägtgrenovi. Předběžné datum vydání bylo prozatím z původně plánovaného podzimu posunuto na začátek dalšího roku.

Fear Factory a video k "Powershifter"

19. července 2010 v 19:52 | Seda |  Music News
Nový videoklip od Fear Factory je na světě. Vybrán byl singl "Powershifter", který byl před vydáním posledního alba "Mechanize" jako první venku k poslechnu. Video bylo natočeno v Anglii a o výrobu se postarali pánové Myles Dyer, který byl hlavním mozkem videoklipu, dále Tom Bacon jako producent a David Bass za kamerou.

Fear Factory už ani ne za měsíc vystoupí na 15. ročníku Brutal Assault. Kapela bude mít vystoupení nejen na festivalu, ale den před zahájením, tedy 13. srpna, bude mít na starosti speciální warm-up párty. Tato akce už je beznadějně dlouho vyprodaná.


(Nejen) odchody u Soulfly, Control Human Delete a Impaled Nazarene

19. července 2010 v 18:09 | Monsterfuck |  Music News
Bobby Burns
>>> Baskytarista Bobby Burns se z dosud neupřesněných důvodů rozhodl opustit řady skupiny Soulfly, kde působil sedm let a nahrál zde čtyři řadové desky ("Prophecy" - 2004, "Dark Ages" - 2005, "Conquer" - 2008 a "Omen" - 2010). Hudebník to oznámil na svém Twitter účtu, kam napsal:

"Všem fanouškům... Soulfly a já jsme se rozhodli ukončit spolupráci. Počkejte si na moje další projekty, na kterých už makám. Díky za podporu!!!"

>>> Změny v sestavě škádlí i nizozemské industrial black metalisty Control Human Delete, kteří jsou od nynějška chudší hned o dva členy, neboť je opustil kytarista Axis a bubeník Fractal. Kapela ale své příznivce ujišťuje, že rozhodně nekončí, dokonce už pilně pracuje na nástupci svého debutu "Terminal World Perspective". Protože se ale Axis i Fractal podíleli na skládání, musejí Control Human Delete již složený nový materiál před nahráním ještě dodatečně poupravit, jelikož při komponování počítali s přítomností druhé kytary a bicích v kapele. Náhradníky však prozatím neshánějí, přednější je prý samotné nahrávání. Skupina doufá, že i přes tyto potíže se nakonec vrátí silnější než dřív a nenápadně připomíná, že něco podobného zažili už jednou - těsně před nahráváním "Terminal World Perspective". Tak jako tak ale nebudou moci odehrát své původně plánované vystoupení na českém festivalu Brutal Assault v Jaroměři.

>>> A do třetice všeho rozchodového - změny v sestavě se nevyhnuli ani rychlopalebné finské black metalové brusce Impaled Nazarene, od níž odchází kytarista Jarno Anttila, který zde působil od roku 1992. Důvodem je jeho přílišná pracovní a rodinná vytíženost. Plány kapely však odchod nijak nehatí, protože se Impaled Nazarene rozhodli dále pokračovat ve stávajícím složení pouze ve čtyřech. I přesto je ale v přípravách už jedenáctá řadovka skupiny, která se bude jmenovat "Road to the Octagon" a vyjít by měla ještě letos v listopadu. Nahrávat se začíná tento měsíc, kompletně připravených je prozatím 12 válů, z nichž jeden pochází i z pera Jarno Anttily, nebudou chybět songy jako "Under Attack", "Tentacles of the Octagon", "Silent, Violent Type", "Execute Tapeworm Extermination", "Gag Reflex" nebo "Tremble, Man of God".

Impaled Nazarene

Grave Digger s detaily o nadcházejícím albu

19. července 2010 v 17:21 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí heavy metalisté Grave Digger pojmenovali svojí připravovanou novinku "The Clans Will Rise Again" a vydat se ji skrze rakouské Napalm Records chystají 1. října letošního roku. Nástupce rok staré nahrávky "Ballads of a Hangman" vznikal hned ve dvou studiích - jednak v Meadow Studios, které patří novému kytaristovi kapely Axelu Rittovi, jednak v Principal Studios, kde Grave Digger natočili všechna svá alba od "Heart of Darkness" (1995) až do současnosti.

"The Clans Will Rise Again" by mělo být nepřímým pokračovatelem jednoho ze starších alb Grave Digger, "Tunes of War" z roku 1996. Aktuální počin však na rozdíl od svého staršího bratříčka, jenž vyprávěl tisíc let skotské historie, nebude přímo koncepčním příběhem, stále ale bude obsahovat jednotící prvek v podobě Skotska.

Tracklist "The Clans Will Rise Again":
01. Days of Revenge
02.
Paid in Blood
03.
Hammer of the Scots
04.
Highland Farewell
05.
The Clans Will Rise Again
06.
Rebels
07.
Valley of Tears
08.
Execution
09.
Whom the Gods Love Die Young
10.
Spider
11.
The Piper Mcleod
12.
Coming Home
13.
When Rain Turns to Blood

Winds of Plague chystají další desku

19. července 2010 v 17:01 | Monsterfuck |  Music News
Symfo-deathcoroví workoholici Winds of Plague v rychlém sledu připravují celkově již svou čtvrtou dlouhohrající desku, která by měla vyjít zkraje příštího roku pod hlavičkou Century Media Records. Album začnou nahrávat pod producentskou taktovkou Matta Hydea (Slayer, Hatebreed) ještě v létě, hned jak dokončí své právě probíhající turné v rámci putovního festivalu Rockstar Energy Drink Mayhem Festival.

Avenged Sevenfold představují nový videoklip

19. července 2010 v 15:31 | Seda |  Music News
Americká kapela Avenged Sevenfold vydala do světa videoklip k písni "Nightmare". Režiserém klipu se stal Wayne Isham, který už spolupracoval s velikány jako Pink Floyd, Pantera nebo Metallica. "Nightmare" se vyskytuje na nové desce, která ponese stejný název jako singl. Datum vydání stanoveno na 27. července.


Dimmu Borgir pojedou turné po Evropě

17. července 2010 v 17:08 | Seda |  Music News
Black metalisté Dimmu Borgir mají již známá data pro své evropské turné pojmenované Darkness Reborn Tour. Nedávno kapela zveřejnila název své nové placky "Abrahadabra", která vyjde 24. září v Německu, 27. v Evropě a 12. října v Americe. Tato koncertní šňůra je i spojena s vystoupeními s americkými KoRn, se kterými Dimmu Borgir vystoupí devětkrát. U nás se skupina představí 9. října v pražském KD Vltavská.

19. září - HMH, Amsterdam, Holandsko (s KoRn)
20. září - Bataclan, Paříž, Francie (headline)
21. září - Forum, Londýn, Anglie (headline)
23. září - Eishalle Seutweg, Winterthur, Švýcarsko (s KoRn)
24. září - Zenith, Mnichov, Německo (s KoRn)
26. září - Gasometer, Vídeň, Rakousko (s KoRn)
27. září - Alcatraz, Miláno, Itálie (headline)
28. září - [tba]
30. září - Den Atelier, Lucemburk, Lucembursko (headline)
1. října - Ancienne Belgique, Belgie (s KoRn)
2. října - Rosengarten, Mannheim, Německo (s KoRn)
3. října - Palladium, Kolín nad Rýnem, Německo (s KoRn)
5. října - Haus-Auensee, Lipsko, Německo (s KoRn)
6. října - C-Halle, Berlín, Německo (s KoRn)
7. října - Progresja, Varšava, Polsko (headline)
8. října - Studio, Krakov, Polsko (headline)
9. října - KD Vltavská, Praha, Česká republika (headline)
11. října - Vega, Kodaň, Dánsko (headline)
12. října - Arenan, Stockholm, Švédsko (headline)
14. října - Pakkahoune, Tampere, Finsko (headline)
15. října - House Of Culture, Helsinki, Finsko (headline)
17. října - Tragarn, Göteborg, Švédsko (headline)
18. října - Sentrum Scene, Oslo, Norsko (headline)

Arckanum vydá nové album

16. července 2010 v 14:07 | Seda |  Music News
Black metalová jednočlenná kapela Arckanum ze Švédska vydá novou desku "Sviga læ". Vyjít by měla do konce roku přes Regain Records. Na cover alba a tracklist se můžete podívat vpravo, resp. níže. Pokud vás zajímá více detailů, popř. si chcete poslechnout nějaký song, navštivte MySpace Arckanum.

Tracklist "Sviga læ":
01. Læ elr
02.
Gylðir algørir
03.
In følva felr
04. Goðin eru blekkt
05. Gramr girnisk
06.
Andskoti ferr austan
07.
Múspellzheimr kemr
08.
Røk

Světový rekord dnes na Masters of Rock?

15. července 2010 v 19:36 | Seda |  Music News
Mike Terrana, bubeník u Tarji, Masterplan, Axel Rudi Pella, Savage, Circus, Rage a Yngwie Malmsteena, se dnes večer (vlastně už teď) pokusí udělat nový světový rekord, který by byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Chce totiž zahrát čtyři vystoupení jdoucí po sobě v jednom dni. Třikrát zahraje s kapelou a po půlnoci bude mít půlhodinu pouze pro sebe.

Terranův momentální plán vypadá takto:
19:00-20:00 K2
20:30-21:30 Axel Rudi Pell
22:30-23:45 Tarja
00:00-00:35 bubenická show


Helloween po cestách v Evropě podpoří Stratovarius

15. července 2010 v 12:21 | Seda |  Music News
Po velice uspěšném světové turné Hellish Rock v letech 2007-2008, kde Helloween projeli čtyřicet států na čtyřech kontinentech, se německá kapela rozhodla, že si to celé zopakuje. Během listopadu a prosince čeká Helloween společně se Stratovarius první část turné, které je pojmenováno The 7 Sinners World Tour 2010/11 - European Part 1. Celá šňůřa odstartuje tři týdny poté, co vyjde nová fošna od kapely. Deska je zatím ale bezejmená a o jejím pojmenování se stále rozhoduje.

Nutno dodat, že Helloween se do České republiky podívají hned dvakrát. 27. listopadu na Zimním Masters of Rock a 19. prosince v pražské Malé sportovní hale.

26. listopad - Vídeň, Rakousko - Szene
27. listopad - Zlín, Česká republika- Zimní Masters of Rock
28. listopad - Budapešt, Maďarsko - Petöfi Hall
1. prosinec - Langen, Německo - Neue Stadthalle
2. prosinec - Antverpy, Belgie - Hof Ter Lo
4. prosinec - Prestatyn, UK - Hardrock Hell Festival
5. prosinec - Londýn, UK - The HMV Forum
6. prosinec - Eindhoven, Holandsko - Effenaar
8. prosinec - Lund, Švédsko - Mejeriet
9. prosinec - Oslo, Norsko - Rockefeller
10. prosinec- Göteborg, Švédsko - Lisebergshallen
11. prosinec - Stockholm, Švédsko - Arenan
13. prosinec- Tallinn, Estonsko - Rock Cafe
14. prosinec - Tampere, Finsko - Pakkahuone
15. prosinec - Helsinki, Finsko - House Of Culture
17. prosinec - Varšava, Polsko - Stodola
18. prosinec - Krakov, Polsko - Studio
19. prosinec - Praha, Česka republika - Malá Sportovní Hala

Evropské turné Primal Fear

14. července 2010 v 19:38 | Seda |  Music News
Němečtí power metalisté Primal Fear stanovili data pro nadcházející evropské turné. Kapela se do České republiky podívá 19. září, kdy bude mít vystoupení v Pardubicích. Primal Fear se momentálně připravuje na koncert ve Vizovícich na letošním Masters of Rock. V sobotu zahrají od 19:45 do 20:45 na hlavním pódiu.

Kompletní seznam vypadá následovně:
18. září - Varšava, Polsko - Progresja
19. září - Pardubice, Česká republika - Žlutý Pes Pardubice
21. září - Aschaffenburg, Německo - Colos Saal
23. září - Kolín nad Rýnem, Německo - Underground
25. září - Bari, Itálie - Demode
26. září - Řím, Itálie - Black Out
28. září - Woergl, Rakousko - Komma
29. září - Norimberk, Německo - Hirsch
30. září - Osnabrück, Německo - Lagerhalle
1. říjen - Burglengenfeld, Německo - VA Zentrum
2. říjen - Bad Arolsen, Německo - Outback
5. říjen - Stockholm, Švédsko - Gotakollare
6. říjen - Göteborg, Švédsko - Sticky Fingers
8. říjen - Helsinki, Finsko - [tba]
9. říjen - Tampere, Finsko - [tba]
11. říjen - Hamburg, Německo - Headbangers Ballroom
12. říjen - Paříž, Francie - La Scene Bastille
13. říjen - Lyon, Francie - Marche Gare
14. říjen - Mulhouse, Francie - Noumatrouf
15. říjen - Speyer, Německo - Halle 101Nový song od Elvenking

14. července 2010 v 19:26 | Seda |  Music News
Folk/power metalisté Elvenking z Itálie nabídli pro své fanoušky ochutnávku z nového alba. Na svém MySpace zveřejnili singl "The Cabal", který se bude nacházet na desce, jež má vyjít v září. Vše se nahrávalo v Piranha Studios, které leží v Německu. Producentem se stal Dennis Ward (Angra, Pink Cream 69, Primal Fear).

Iron Maiden: nový videoklip

13. července 2010 v 18:24 | Monsterfuck |  Music News
Britská heavy metalová legenda Iron Maiden zveřejňuje videoklip k titulní skladbě svého nadcházejícího alba "The Final Frontier", které v Evropě vyjde 16. srpna. Na výslednou podobu klipu se můžete podívat tady:


Lord Belial opět probuzeni k životu

13. července 2010 v 11:09 | Monsterfuck |  Music News
Švédská black metalová horda Lord Belial hlásí po roce a půl nečinnosti svůj návrat na scénu, a to v původní sestavě. Kapela se rozhodla v lednu loňského roku skončit (resp. v lednu to oznámila) z důvodu sluchových problémů bubeníka Micke Backelina, bez něhož ostatní členové nechtěli dál pokračovat. Jak však už tehdy prohlásili, pokud by se jeho zdravotní stav dostatečně zlepšil, budou opět připraveni vyrazit, což se zřejmě stalo, protože Lord Belial definitivně obnovují svou činnost i s Mickem v sestavě.

"Uběhl rok a půl od doby, kdy byli Lord Belial uloženi k ledu. Lord Belial teď ale znovu ožívá v původní sestavě. Právě teď píšeme nový materiál. Hned jak to bude možné nějaké songy nahrajeme a dáme k dispozici na náš MySpace," stojí v prohlášení skupiny.

Lord Belial za předchozích 17 let činnosti vydali celkem osm dlouhohrajících desek, z nichž ta poslední - "The Black Curse" - vyšla v srpnu 2008. Na kontě mají i stejný počet neřadových nahrávek (včetně těch obrazových), mezi kterými stojí za pozornost hlavně kontroverzní 7'' singl "Purify Sweden", jehož text se staví proti islamizaci švédské domoviny kapely. Díky tomuto se singlu se Lord Belial museli rozejít se svým tehdejším labelem No Fashion Records, který jej odmítl vydat.


Poslouchejte novou pecku od Kataklysm

13. července 2010 v 10:47 | Monsterfuck |  Music News
Deathmetalová sbíječka Kataklysm z Kanady nahodila na svůj MySpace profil jeden zbrusu nový song "Determined (Vows of Vengeance)" ze své aktuální nahrávky "Heaven's Venom", jež na pultech evropských obchodů přistane s příchodem 13. srpna. "Heaven's Venom" opět neprodukoval nikdo jiný než kytarista kapely Jean-François Dagenais, mix si vzal na starosti Tue Madsen, který je mimo jiné podepsaný i pod předminulou deskou Kataklysm, "In the Arms of Devastation" z roku 2006.

Tracklist "Heaven's Venom":
01. A Soulless God
02.
Determined (Vows of Vengeance)
03.
Faith Made of Shrapnel
04.
Push the Venom
05.
Hail the Renegade
06.
As the Walls Collapse
07.
Numb & Intoxicated
08.
At the Edge of the World
09.
Suicide River
10.
Blind Savior

Kataklysm během července natočí nový videoklip na podporu své studiové novinky. Obrazovým podkladem bude vybavena písnička "Push the Venom". Natáčet se bude v Bělehradě a na režisérskou sesli usedne Ivan Colic, což není moc překvapivá volba, neboť mají členové Kataklysm s tímto režisérem dobré zkušenosti z natáčení videoklipů "Romulus" a "The Final War (Battle of Actium)" pro vedlejší projekt Ex Deo zpěváka Maurizia Iacona.

Leaves' Eyes nahrávají další desku

13. července 2010 v 10:34 | Monsterfuck |  Music News
Norsko-němečtí gothic metalisté Leaves' Eyes v čele se zpěvačkou Liv Kristine Espenæs Krull (ex-Theatre of Tragedy) a jejím manželem-zpěvákem Alexandrem Krullem (Atrocity) nedávno napochodovali do německého studia Mastersound, aby zde nahráli svou další desku, která bude nástupcem alba "Njord" z loňského roku a která by podle všeho měla vyjít koncem letošního nebo začátkem příštího roku.

Podle vyjádření skupiny už jsou nahrány všechny "základní" bicí a zbývají ještě různé perkuse. Materiál na novince by měl oproti předchozí tvorbě obsahovat "čerstvé elementy a vlivy" a fanoušci si jej prý jistě velmi oblíbí.

Infer chystají třetí fošnu

12. července 2010 v 11:38 | Monsterfuck |  Music News
Slovenská black/death metalová drtička Infer nedávno dotočila své třetí album "Sede Vacante Aeternum" a nechala se slyšet, že posluchači mají očekávat opravdu nářez. Deska bude obsahovat celkem devět songů, z nichž jeden bude dosud neupřesněný cover. První ukázku už teď můžete ochutnávat na Bandzone profilu, samotného vydání bychom se podle všeho měli dočkat ještě tento měsíc. Obálka je následující:

Atheist pojmenovali svou novou desku

12. července 2010 v 11:20 | Seda |  Music News
Metalová kapela Atheist se rozhodla pro název svého nového alba, které by mělo vyjít v listopadu. Dlouho očekávaný přirustek do zatím tříalbové diskografie ponese název "Jupiter". CD se nahrává v Atlantě, o produkci a mixování se starají pánové Matt Washburn a Jason Suecof (Trivium, Chimaira, DevilDriver).

Upoutávka k nadcházejícímu DVD Immortal

10. července 2010 v 18:38 | Monsterfuck |  Music News
6. srpna vychází první koncertní DVD norské black metalové legendy Immortal s názvem "The Seventh Day of Blashyrkh", jehož hlavní náplní bude záznam vystoupení kapely na německém festivalu Wacken Open Air v Německu v roce 2007. Jakou má sestřih podobu, můžete ochutnat v podobě menšího traileru na konci novinky.

Immortal rovněž zahájili proces skládání materiálu pro následovníka své poslední desky "All Shall Fall" z loňského roku. Textař a bývalý kytarista skupiny Demonaz v nedávném rozhovoru prozradil, že tři nové skladby jsou už kompletně hotovy a na dalších se intenzivně pracuje. V srpnu by prý mohla být hotova již celá polovina alba. Máme očekávat trochu jinou nahrávku než "All Shall Fall", stále to prý však budou klasičtí Immortal.


Dimmu Borgir: název a obal studiové novinky

9. července 2010 v 22:26 | Monsterfuck |  Music News
Norští symfo-black metalisté Dimmu Borgir pojmenovali svou nadcházející desku "Abrahadabra" a vydat se jí pod záštitou Nuclear Blast chystají 24. září v Německu, 27. září ve zbytku Evropy (včetně České republiky) a 12. října v Severní Americe. Artwork, který ji bude zdobit, si můžete prohlédnout vpravo od tohoto textu.

Název "Abrahadabra" pochází z knihy "Liber Al vel Legis" (u nás známá jako "Kniha zákona"), kterou roku 1904 napsal v Egyptě známý britský okultista Aleister Crowley. Slovo "Abrahadabra" hrubě přeloženo znamená "tvořím, jak říkám". Zajímavostí je, že je to teprve podruhé v kariéře Dimmu Borgir, kdy jejich řadové album nebylo pojmenováno trojslovným názvem, poprvé se tak stalo u dnes již kultovní opusu "Stormblåst" z roku 1996 (popř. jeho předělaná verze "Stormblåst MMV" z roku 2005). Hlavní skladatelská persóna a zároveň kytarista Silenoz vysvětluje:

"Věděli jsme, že s touto nahrávkou nastane v mnoha ohledech spousta změn a porušení tradice trojslovných názvů je jednou z nich. Již to posloužilo svému účelu. Jsme kapela, která se vždy měnila a vyvíjela. Titul alba obsahující pouze jedno slovo jde ruku v ruce se samotným materiálem - popisuje hudební i lyrickou náplň mnohem smysluplněji, místo toho, aby jen poukazoval na soulad a věčný oheň Dimmu Borgir. Očekávejte neočekávané!

Po 11 měsících absolutního soustředění, obětování se a profesionální týmové práce se Temnota znovu zrodila. Někteří lidé vyjádřili své znepokojení o budoucnosti skupiny díky odchodu některých členů klanu. Ujišťuji vás však, že to mělo své důvody. Černý plamen teď plápolá jasněji než kdykoli před tím. Spojením našich rozdílných hudebních předností a osobností jsme, dovolím si říct, stvořili BESTII, naprosto nejpropracovanější dílo za celých 17 let naší existence. Vím, vychvalování právě dokončené desky je klišé, tak abych to zkrátil - je to rána pěstí do obličeje všem pochybovačům!"

Dagoba chystá další desku, nový song k náslechu

9. července 2010 v 16:27 | Monsterfuck |  Music News
Francouzští metalisté Dagoba nachystali na 30. srpna letošního roku vydání své nové řadovky s názvem "Poseidon". Tohoto nástupce alba "Face the Colossus" z roku 2008 vypustí ven francouzská firma XIII Bis Records, nahrávalo se ve studiu Hyperion v domovském městě kapely - Marseille. Obal vypadá následovně:


Novou skladbu z "Poseidon" s názvem "Black Smokers" můžete poslouchat na MySpace profilu Dagoba. A na závěr si ještě dáme krátkou upoutávku k desce:


Snowy Shaw opouští Therion

9. července 2010 v 16:08 | Monsterfuck |  Music News
Vokalista Snowy Shaw se po čtyřleté spolupráci rozhodl opustit řady švédských symfoniků Therion, u nichž zastával roli koncertního zpěváka. Své rozhodnutí odůvodňuje:

"Koncertování a pracování s Therion bylo opravdu báječné a skvělé a rád bych jim do budoucna popřál jen to nejlepší, já osobně jsem však už nějakou dobu cítil, že nastal čas, abych se posunul někam dál. Rád bych využil této příležitosti a poděkoval všem fanouškům za jejich podporu a za pochopení."

Přestože byl Shaw oficiálně veden pouze jako koncertní zpěvák, podílel se na natáčení a komponování hned dvou dlouhohrajících desek Therion - předchozí "Gothic Kabbalah" z roku 2007 a rovněž i aktuální "Sitra Ahra", která vychází v září.

Snowyho odchod plány Therion na turné nepřekazí, neboť se ke kapele nedávno přidal nový zpěvák Thomas Vikström (ex-Candlemass ad).

Ihned po odchodu Snowyho Shawa z Therion se na internetu objevily nepotvrzené informace, že by jeho služeb měli využít norští symfo-black metalisté Dimmu Borgir, u nichž by měl zacelit prázdné místo po odchodu baskytaristy a druhého zpěváka ICS Vortexe (Shaw totiž kromě zpěvu ovládá i nejeden nástroj, včetně baskytary), Snowy však tyto klepy takřka okamžitě popřel.

UPDATE: Samotní Therion vydali prohlášení o Snowyho odchodu, kde potvrzují, že se tento hudebník přidává k jiné "velké kapele", s níž již nějaký čas pracoval na její nové desce jako baskytarista. Pro Therion bylo toto rozhodnutí překvapující jako blesk z čistého nebe, nepovažují jej za extra šťastné, ale respektují ho a Snowymu přejí do budoucnosti hodně štěstí. Jestli se Shaw opravdu rozhodl spojit své síly s Dimmu Borgir nebo s nějakou úplně jinou skupinou, se zjevně brzy dozvíme.

Kivimetsän Druidi natočili videoklip

9. července 2010 v 14:14 | Monsterfuck |  Music News
Finští folk metalisté Kivimetsän Druidi vypustili do světa 26. dubna skrze Century Media Records svou studiovou novinku "Betrayal, Justice, Revenge", na jejíž podporu nedávno s režisérem Timo Puustinenem natočili videoklip k písničce "Desolation: White Wolf". Výsledek sledujte tu:


Destruction, Ill Niño a Linkin Park pojmenovali nová alba

9. července 2010 v 14:07 | Monsterfuck |  Music News
>>> Hned na začátek pořádný oldschool - thrash metaloví zabijáci Destruction z Německa vydají hned z kraje příštího roku desku, jejíž název bude "Day of Reckoning". O vypuštění alba se postarají Nuclear Blast. Destruction nedávno opustil bubeník Marc Reign, jeho náhrada ještě nebyla potvrzena.

>>> Linkin Park pojmenovali své nadcházející album "A Thousand Suns", jeho datum vydání bylo stanoveno na 14. září, přičemž první singl s názvem "The Catalyst" by měl do rádií vystartovat 2. srpna. Produkci si rovným dílem rozdělili Rick Rubin (Metallica, System of a Down, Slipknot ad.) a zpěvák kapely, Mike Shinoda.

>>> Na podzim by také měl vyjít nový řadový počin dalších amerických nu-metalistů - Ill Niño. Ti svou novinku pojmenovali "Dead New World", první ochutnávku v podobě songu "Scarred (My Prison)" můžete už teď poslouchat na MySpace.

Hned dvě z výše zmiňovaných skupin svou návštěvou zanedlouho poctí Českou republiku. Nejblíže k tomu mají Destruction, na jejichž show můžete vyrazit do Vizovic na Masters of Rock, kde zahrají v pátek 16. července od 17:00 na hlavním pódiu. Fanoušci Ill Niño by své kroky zase měli směřovat na Brutal Assault 12.-14. srpna.