Červenec 2010

Nevermore - The Obsidian Conspiracy

31. července 2010 v 1:22 | Monsterfuck |  Recenze
The Obsidian Conspiracy
Nevermore se po pětiletém albovém půstu vyplněném jedním DVDčkem a sólovkami hned dvou členů opět vracejí s novým studiovým počinem "The Obsidian Conspiracy", což je, pokud se nemýlím, ta je nejdelší odmlka v historii kapely. Ve vzduchu tím pádem visí vcelku jasná otázka, a sice jestli se ona pětiletka nějak promítla do nového materiálu, neboli - kulantněji řečeno - kam a zda vůbec se Nevermore na své aktuální nahrávce posunuli.

A nutno hned ze začátku říct, že jakékoliv zásadní stylové kotrmelce se samozřejmě nekonají, Nevermore v podstatě "jen" pilují a opracovávají tu svojí, do jisté míry vlastně i vcelku originální hudební formulku, a i "The Obsidian Conspiracy" tak obsahuje lehce rozpoznatelný, avšak jen těžko zařaditelný koktejl ne-power-metalového power metalu, ne-thrash-metalového thrash metalu a "čehosi progresivního", kterým se skupina již dlouhé roky prezentuje. A ono je to svým způsobem vlastně dobře, neboť muzika Nevermore je ve své podstatě natolik svojská, že by bylo škoda její formu rozbíjet násilným pokusem o co největší posun, který by se mohl minout účinkem, zvláště pakliže je progrese vlastně sama o sobě ukrytá už v jejich samotném stylu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Brutal Assault přináší první verzi programu

30. července 2010 v 15:00 | Seda |  Music News
Patnáctý ročník metalového festivalu Brutal Assault se dočkal prvního programu. Pořadatelé zveřejnili rozdělení kapel do určitých dnů, přesné hrací časy budou oznámeny později. Dále je tu pár změn týkajících se dvou kapel. Jak jsme již na Sicmaggotu oznámili dříve, Control Human Delete musí své vystoupení na festivalu zrušit. Stejně tak jako skupina Cro-Mags, která kvůli rodinným důvodům ruší také celé své turné. Místo nich zahrají Crushing Caspars. Náhrada za Control Human Delete se zveřejní přístí týden, a to i s přesnými hracími časy.

Na program se můžete podívat na tomto odkazu.

DVDčka Slayer budou opět k dostání

29. července 2010 v 21:41 | Monsterfuck |  Music News
Tři již dlouhou dobu vyprodané DVD tituly legendárních thrash metalistů Slayer budou brzy opět k dostání. 17. srpna vychází reedice počinů "Still Reigning" (2004), "War at the Warfield" (2003) a "Live Intrusion" (1995). Disky vyjdou samostatně i společně v jednom boxu.

"Live Intrusion" vyšlo svého času pouze na VHS kazetě, digitálně zremasterované DVD vydání bude k dispozici vůbec poprvé. Záznam byl pořízen 12. května 1995 v Mese v Arizoně. Trojici Araya (zpěv, basa), King (kytara) a Hanneman (kytara) zde za bicími doplňuje Paul Bostaph (Testament, Exodus ad.). Během koncertu se na pódiu objeví jako hosté i Robb Flynn a Chris Kontos (oba v tehdejších Machine Head), aby si se Slayer střihli předělávku "Witching Hour" od kultovních pekelníků Venom.

I na druhém DVDčku "War at the Warfield" buší na bicí Paul Bostaph. Jedná se o poslední nahrávku Slayer, na které se objevil. Koncert byl během šňůry na podporu tehdy aktuální desky "God Hates Us All" natočen 7. prosince 2001 v San Franciscu v Kalifornii.

Na "Still Reigning" už opět bubnuje navrátivší se Dave Lombardo. Vystoupení z 11. července 2004 v Augustě v Maine láká na kompletní přehrání klasického kousku kapely "Reign in Blood" zakončené slavnou krvavou lázní čítající 150 litrů krve.


Mushroomhead s obalem a seznamem písniček nového alba

29. července 2010 v 21:24 | Kobliha |  Music News
Maskovaná metalová formace Mushroomhead vydává 28. září svojí albovou novinku "Beautiful Stories for Ugly Children", k níž právě zveřejnila tracklist a obal. Podívat se na oboje můžete tady:

01. Come On
02.
Inspiration
03.
Slaughterhouse Road
04.
I'll Be Here
05.
Burn the Bridge
06.
Holes in the Void
07.
Harvest the Garden
08.
The Harm You Do
09.
Your Demise
10.
The Feel
11.
Darker Days
12.
Do I Know You?

Maniac Butcher po deseti letech vydávají album

27. července 2010 v 22:03 | Monsterfuck |  Music News
Podzemní legenda českého true black metalu Maniac Butcher se po dlouhých letech spánku opět probouzí k životu. Deset let po poslední dlouhohrající desce "Epitaph - The Final Onslaught of Maniac Butcher" a sedm roků po rozlučkovém živáku "Live in Germany" vyjde zbrusu nové album, které bylo pojmenováno "Masakr". Celkem již sedmý řadový zásek kapely vyjde v srpnu pod hlavičkou Negative Existence, obsahovat bude šest skladeb, jež byly nahrány během března až května v celkem třech studiích - bicí v Aquarium, kytary v Bohemian Hell a nakonec vokály v Nhaavah. Kapela slibuje ten nejprofesionálnější zvuk a produkci ve své historii, aniž by nahrávka ztratila tradiční UG feeling Maniac Butcher. Ukázky můžete poslouchat na oficiálních stránkách.

Kromě toho však Maniac Butcher slibují i návrat na koncertní pódia, kde ústřední dvojici Barbarud Hrom (zpěv) a Vlad Blasphemer (kytara) doplní Coroner (Solfernus) za bicími, Infernal (Zlo) s basou a Lord Obst (Bloody Lair, Hellocaustor) na druhé kytaře.

Tracklist "Masakr":
01. Desatero krutých zim přežitých v teple žhnoucí záře slávy minulé
02. Projížďka hvozdem hlubokým za oučelem sčítání stavůch vlkůch a vlkodlakůch
03. Rozhodnutí nezvratné všecken mír rozhodně rozvracející
04. Bezbožné rouhání zpovědní před tažení vojnového započetím
05. Masakr krvavý pro plnění zajmůch vyšších i řezničení nadbytečné pro kojení pudů nízkých
06. Zakončení ouděsné bezpočtům krutou jistotu slibující, však mne bezpočet slibných nejistot skýtající

Istapp - Blekinge

27. července 2010 v 16:58 | Monsterfuck |  Recenze
Istapp jsou relativně nová akvizice na black metalové scéně. Říkám "relativně", protože v podstatě fungují už deset let, první demosnímky však přišly až o pět let později a první oficiální dlouhohrající debut "Blekinge" až nyní. Z podzemí si je vytáhl jeden z největších vydavatelských hráčů na metalovém poli - firma Metal Blade, díky čemuž se Istapp dostává značné pozornosti, vyvstává tudíž ale otázka, čím to, že vlastně neznámá kapela dostala důvěru od tak velkého labelu? Odpověď bude samozřejmě nejlepší hledat právě v čerstvé desce "Blekinge"

Sluší se hned z kraje podotknouti, že Istapp potenciál opravdu mají. Předně je nutné mít na paměti, že kapela neprodukuje žádné extrémní peklo, ale pohybuje se v mantinelech melodického a ve své podstatě vlastně i "hitového" (byť se mi tento výraz ve spojitosti s jakoukoliv formou žánru příčí) black metalu. Přílišnou originalitou sice Istapp neoplývají, se samotnou kvalitou je to už ale o poznání lepší (a to je v mnoha případech lepší než originální, ale na hranici poslouchatelnosti vyhnaná muzika).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Varg prozradili jméno třetího alba

27. července 2010 v 15:59 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí pagan metalisté Varg už pomalu začínají střádat plány na nástupce letos v lednu vydané desky "Blutaar". Třetí dlouhohrající zásek se bude jmenovat "Wolfskult", label Noise Art počítá s vydáním začátkem příštího roku.

Varg ku příležitosti příprav "Wolfskult" také chystají jednu specialitku pro fanoušky - možnost poslechu desky společně s kapelou v sobotu 11. září. Kromě jediné příležitosti slyšet album v celé délce dlouho před vydáním hodlá skupina společně s přítomnými fans rovněž nahrát jeden sbor, který bude ještě dodán do songu "Wir sind die Wölfe". Závěr programu by údajně měla obstarat pořádná ožíračka. Pokud byste měli zájem se zúčastnit, hlaste se na emailu wolfskult@gmx.de (jméno, fotka, proč se chcete zúčastnit), kapacita je prý hodně omezená.

Rob Zombie: "Mars Needs Women" video a speciální edice poslední řadovky

27. července 2010 v 0:04 | Monsterfuck |  Music News
Rob Zombie právě zveřejnil zbrusu nový videoklip "Mars Needs Women" na podporu svého posledního řadového alba "Hellbilly Deluxe 2: Noble Jackals, Penny Dreadfuls and the Systematic Dehumanization of Cool". Materiál pro klip vznikl během nedávného turné Gruesome Twosome, jenž Rob absolvoval společně s Alice Cooperem. Video sledujte na konci novinky.

Kromě toho chystá Zombie i speciální edici již zmiňované desky "Hellbilly Deluxe 2", která vyjde 28. září skrze Roadrunner Records. A důvod proč si nové vydání pořídit? Za prvé bude placka obsahovat tři zbrusu nové skladby (viz tracklist dole, čísla 1,8 a 14), které ve studiu na škopkách nabouchal Joey Jordison (Slipknot, Murderdolls), za druhé bude součástí setu i DVDčko s půlhodinovým dokumentem z turné, koncertní video songu "School's Out" Alice Coopera se Zombiem jako hostem a konečně i ono video "Mars Needs Women". Inovovaný obal (vpravo) budiž jenom malým bonusem.

Tracklist reedice "Hellbilly Deluxe 2":
01. Devil's Hole Girls and the Big Revolution [nový song]
02.
Jesus Frankenstein
03.
Sick Bubblegum
04.
What?
05.
Theme of an Angry Red Planet
06.
Mars Needs Women
07.
Werewolf, Baby
08.
Everything Is Boring [nový song]
09.
Virgin Witch
10.
Death and Destiny Inside the Dream Factory
11.
Burn
12.
Cease to Exist
13.
Werewolf Women of the SS
14.
Michael [nový song]
15.
The Man Who Laughs


Gwar pojmenovali další fošnu

26. července 2010 v 23:50 | Monsterfuck |  Music News
Houhou, dnes se nám ty novinky jen sypou. Tentokrát se zastavíme v dílně amerických latexových zvrhlíků Gwar, kteří se nechali slyšet, že už dávají dokupy následovníka rok starého záseku "Lust in Space". Deska se bude jmenovat "Bloody Pit of Horror" a objeví se na ní songy jako "Hail to Genocide", "Storms Is Coming" nebo "Tick-Tits". O hudební náplni vokalista Oderus Urungus prohlásil, že to bude "kurevsky heavy".

Jen dodejme, že zanedlouho se tahle vypečená cháska vrátí do České republiky. Vidět ji budou mít možnost návštěvníci festivalu Brutal Assault v Josefově, kde Gwar zahrají zahrají hned v úvodní den 12. srpna.

Unsun odhalují obal a seznam songů chystaného alba

26. července 2010 v 22:00 | Monsterfuck |  Music News
Polská gothic metalová grupa Unsun ukázala obálku a tracklist své připravované druhé desky "Clinic for Dolls". Oboje si můžete prohlédnout tady okolo. Album v Evropě vychází 11. října skrze Mystic Productions.

Tracklist "Clinic for Dolls":
01. The Lost Way
02. Clinic for Dolls
03. Time
04. Mockers
05. Not Enough
06. The Last Tear
07. Home
08. I Ceased
09. A Single Touch
10. Why

Hail of Bullets dotočili druhou placku

26. července 2010 v 20:35 | Monsterfuck |  Music News
Holandský death metalový all-star projekt Hail of Bullets dokončil nahrávání své druhé dlouhohrající fošny. Název tohoto nástupce ceněného debutu "...of Frost and War" z roku 2008 ještě není znám, ale zato už víme, kdy deska začne drancovat ušní bubínky oldschoolu chtivých posluchačů - label Metal Blade stanovil datum vydání na 11. října letošního roku, přičemž pro fandy bude nachytána i speciální edice s bonusovým DVD v podobě luxusního digibooku.

Produkce se stejně jako v případě debutu ujal bubeník Ed Warby, na mixu právě pracuje Dan Swanö (ten má toho na triku fakt hodně, produkoval třeba Dark Funeral nebo Opeth, mixoval Marduk... prostě profík).

O samotném materiálu Ed Warby prohlásil, že komu se líbilo "...of Frost and War", ten nemůže být v žádném případě zklamaný ani z pokračování.

Linkin Park s detaily o své novince

26. července 2010 v 20:20 | Monsterfuck |  Music News
Tfuj! Kam ten svět spěje? Nikdy bych nevěřil, že někdo jako já bude psát novinky o Linkin Park, ale ano, klesl jsem už tak hluboko. V rámci zachování informační osvěty však musí osobní odpor alespoň na chvíli stranou...

Nová řadovka Linkin Park se bude jmenovat "A Thousand Suns" a vyjde 14. září. Produkci si vzal na starosti vyhlášený Rick Rubin (na triku má skoro všechno od Metallicy a Slayer, přes Slipknot nebo System of a Down až k Justinu Timberlakovi), pomáhat mu s ní bude vokalista Linkin Park, Mike Shinoda. První singl "The Catalyst" startuje do rádií už 2. srpna. Obal s tracklistem jsou následující:

01. The Requiem
02.
The Radiance
03.
Burning in the Skies
04.
Empty Spaces
05.
When They Come for Me
06.
Robot Boy
07.
Jornada del Muerto
08.
Waiting for the End
09.
Blackout
10.
Wretches and Kings
11.
Wisdom, Justice, And Love
12.
Iridescent
13.
Fallout
14.
The Catalyst
15.
The Messenger

Uff... informační osvěta dokončena, už můžu jít zvracet...

Brutal Assault potvrzuje warm-up party

26. července 2010 v 13:51 | Monsterfuck |  Music News
Den před samotným festivalem Brutal Assault, který proběhne 12.-14. srpna, si jeho pořadatelé připravili menší rozehřívací večírek pro ty návštěvníky, kteří dorazí už ve středu 11. srpna. Vystoupí zde celkem osm skupin - pět českých a tři zahraniční. Prozatím potvrzeni jsou And Hell Followed With (USA), Honour Is Dead (UK), Ignominious Incarceration (UK) a dvě české kapely Godless Truth a První hoře.

O zbylých třech účastnících warm-up party rozhodnou samotní fanoušci hlasováním na stránkách festivalu. Nominováni jsou Abstract Essence, Brutally Deceased, Disfigured Corpse, Mindwork, Minority Sound, Stíny plamenů a Unaffected Evolution. Hlasování potrvá do 6. srpna.

Ve stejný den, 11. srpna, proběhne v rámci zahajování Brutal Assaultu ještě jeden speciální koncert - v klubu Bastion nedaleko pevnosti Josefov odehrají exkluzivní vystoupení Fear Factory. Pokud už však nevlastníte na tuto show lístek, nedostanete se tam... a lístky už jsou dávno vyprodané. Fear Factory se ale samozřejmě znovu objeví i v hlavním programu festivalu.

Detaily o sólové dvojce Serje Tankiana

26. července 2010 v 11:45 | Monsterfuck |  Music News
Serj Tankian, bývalý vokalista System of a Down, pojmenoval své druhé sólové album "Imperfect Harmonies". Deska vyjde 7. září a kromě klasické verze bude k dispozici rovněž dosud nespecifikovaná speciální edice, která však bude k dostání pouze přes oficiální stránky Serje.

Tracklist a obálka "Imperfect Harmonies" vypadají následovně:

01. Disowned Inc.
02. Borders Are...
03. Deserving?
04. Beatus
05. Reconstructive Demonstrations
06. Electron
07. Gate 21
08. Yes, It's Genocide
09. Peace Be Revenged
10. Left of Center
11. Wings of Summer

Heaven Shall Burn - Invictus

25. července 2010 v 18:52 | Seda |  Recenze
HSB
Když jsem tu před rokem recenzoval poslední výtvor této kapely, byl jsem na něm pořádně závislý a neustále si jej dokola pouštěl. To samé se už nedá říci o "Invictus", které zdaleka nenaplnilo má očekávání. Heaven Shall Burn si drží stejný zvuk už od šest let staré desky "Antigone". To pokračovalo k povedené "Deaf to Our Prayers" a již zmiňované "Iconoclast". A slyšet furt to samé přeci jen časem omrzí. Tuto desku zatím zdobí dobrá prodejnost. Ve své domovině je v první desítce, v Rakousku na 15. místě. O jednu pozici líp si vede v Řecku a ve Švýcarsku se drží na 38. místě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Emperor Magus Caligula opouští Dark Funeral

25. července 2010 v 14:27 | Monsterfuck |  Music News
Z tábora švédských black metalistů Dark Funeral přichází nečekaná zpráva: po 15 letech aktivní činnosti opouští řady těchto pekelníků jeden z hlavních pilířů sestavy - zpěvák (a svého času rovněž i baskytarista) Emperor Magus Caligula, vlastním jménem Masse Broberg. Rozlučková show proběhne 21. srpna na německém festivalu Summer Breeze.

Caligula ve svém prohlášení zdůrazňuje, že se rozhodně nejedná o žádné osobní problémy mezi ním a zbytkem kapely, ale jenom a pouze o změnu priorit v jeho životě, do nichž spadá například i chystaná svatba. Dále podle svých slov nepochybuje o tom, že i bez něj budou Dark Funeral silnější než kdykoliv před tím.

Dark Funeral tak vyhlašují konkurz na nového vokalistu, na nějž, jak kytarista Lord Ahriman prozradil, budou mít opravdu vysoké nároky. Než se nový zpěvák najde, uchýlí se skupina k psaní materiálu pro další řadovou desku, která bude následovníkem loni vydané nahrávky "Angelus Exuro Pro Eternus".

Emperor Magus Caligula

Gorgonea Prima: tracklist, obálka a hudební ukázka debutu

24. července 2010 v 13:26 | Monsterfuck |  Music News
Domácí industrial black metalové duo Gorgonea Prima zveřejnilo kompletní informace o své debutové desce "Black Coal Depression", kterou by během srpna měla na trh vypustit firma Naga Productions. Seznam skladeb a obálku si můžete prohlédnout níže.

K poslechu byla uvolněna kompozice "Corrored Landscape". Ochutnávat můžete na Bandzone a MySpace profilech kapely.

Tracklist "Black Coal Depression":
01. Daylight Pollution
02. Blast Furnace
03. Corroded Landscape
04. Eclipsed by the Sun
05. Biomechanic Soul
06. Predestination of Spectacular Being
07. 100 Years of Industrial Burial
08. Digital Desire

Melechesh pojmenovali příští desku

23. července 2010 v 19:50 | Monsterfuck |  Music News
Izraelští metalisté Melechesh prozradili název své netrpělivě očekávané páté dlouhohrající desky - bude se jmenovat "The Epigenesis". Obsahovat bude celkem 11 kompozic a label Nuclear Blast se chystá vydávat koncem letošního roku.

Více informací o nahrávání "The Epigenesis" si můžete přečíst tady. Jednu novou skladbu v instrumentální verzi už Melechesh předvedli i naživo, na záznam se podívejte zde.

"The Epigenesis" bude přímým následovníkem vysoce ceněného opusu "Emissaries" z roku 2006, na němž Melechesh nabídli posluchačům dosud nejvybroušenější podobu svého unikátního stylu, kombinace black metalu, thrash metalu a orientálních vlivů, o čemž svědčí nadšené přijetí ze strany kritiky i fanoušků.

Heaven Shall Burn: "Combat" video

23. července 2010 v 19:39 | Monsterfuck |  Music News
Německá kapela Heaven Shall Burn natočila své první video "Combat" na podporu aktuálního alba "Invictus", které vyšlo koncem letošního května. Tento kompletně animovaný kousek můžete vidět tady:


Dimmu Borgir se seznamem songů své novinky

23. července 2010 v 19:05 | Monsterfuck |  Music News
Vydání očekávané osmé řadové desky (resp. deváté, počítáme-li "Stormblåst MMV" jako řadovku) "Abrahadabra" norských symfo-blackerů Dimmu Borgir se blíží, a kapela tak po již dříve zveřejněném názvu a obalu přihazuje také seznam všech deseti peccek:

01. Xibir
02.
Born Treacherous
03.
Gateways
04.
Chess with the Abyss
05.
Dimmu Borgir
06.
Ritualist
07.
The Demiurge Molecule
08.
A Jewel Traced Through Coal
09.
Renewal
10.
Endings and Continuations

Album vychází 24. září v Německu, 27. září ve zbytku Evropy (ČR nevyjímaje) a 12 října v Severní Americe. O vypuštění se postará firma Nuclear Blast.

Název "Abrahadabra" pochází z knihy "Liber Al vel Legis" (u nás známá jako "Kniha zákona"), kterou roku 1904 napsal v Egyptě známý britský okultista Aleister Crowley. Slovo "Abrahadabra" hrubě přeloženo znamená "tvořím, jak říkám". Zajímavostí je, že je to teprve podruhé v kariéře Dimmu Borgir, kdy jejich řadové album nebylo pojmenováno trojslovným názvem, poprvé se tak stalo u dnes již kultovní opusu "Stormblåst" z roku 1996 (popř. jeho předělaná verze "Stormblåst MMV" z roku 2005).

"Abrahadabra" bude prvním počinem skupiny Dimmu Borgir po zredukování sestavy o klávesistu Mustise a baskytaristu ICS Vortexe. Jejich náhradníci dosud nebyli oznámeni. Internetem proběhly zprávy, že baskytaru by do ruky měl vzít hudebník Snowy Shaw, který nedávno opustil řady Therion. Nikdo to však doposud oficiálně nepotvrdil a samotný Snowy klepy okamžitě popřel.

V rámci turné na podporu "Abrahadabra" zavítají Dimmu Borgir i do České republiky, kde vystoupí 9. října v hlavním městě.

Asphyx chystají živák

23. července 2010 v 18:46 | Monsterfuck |  Music News
Holandští death metalisté Asphyx chystají vrhnout na trh své nové koncertní album "Live Death Doom", jež bude samozřejmě rovněž k dispozici i ve formě DVD. CD edice bude dvoudisková, DVD jednodisková. Fandové by si měli počíhat na datum 30. srpna, kdy tento počin vyjde ve většině Evropy, včetně naší kotliny

DVDčko bude kromě více jak dvouhodinového koncertu z německého Essenu ze 4. července loňského roku obsahovat taktéž vyčerpávají dokument o historii Asphyx, který svou stopáží bude přesahovat hranici jedné hodiny, a spoustu dalšího bonusového materiálu. Celkový hrací čas by se měl pohybovat okolo 225 minut.

Obal si prohlédněte zde:

Live Death Doom

Detaily o novinkách Kamelot a Helloween

22. července 2010 v 15:52 | Monsterfuck |  Music News
>>> Název své novinky oficiálně hlásí speed metaloví Helloween. Jak už si mnozí fanoušci odvodili z názvu jejich nadcházejícího turné The 7 Sinners World Tour, studiové album těchto německých veteránů se bude jmenovat "7 Sinners". V současnosti kapela nahrává poslední skladby a pak celý materiál poputuje na mix. V rámci zmiňovaného turné, které se odehraje za účasti finských Stratovarius, se Helloween hned dvakrát podívají k nám - 27. listopadu vystoupí na Zimním Masters of Rock ve Zlíně, 19. prosince zase v Praze.

>>> Norsko-američtí power metalisté Kamelot se rozhodli své připravované deváté album pojmenovat "Poetry for the Poisoned", v Evropě jej vydají 10. září, v Severní Americe o čtyři dny později. K dispozici budou hned tři formáty: kromě obligátní klasické edice bude pro fajnšmekry připraven double vinyl a limitovaný digipack s bonusovým DVDčkem, na němž najdete videoklip k songu "The Great Pandemonium", rozsáhlé rozhovory s každým členem, záběry z koncertů a mnoho dalšího. Tracklist "Poetry for the Poisoned" je následující:

01. The Great Pandemonium
02. If Tomorrow Came
03. Dear Editor
04. The Zodiac
05. Hunter's Season
06. House on a Hill
07. Necropolis
08. My Train of Thoughts
09. Seal of Woven Years
10. Poetry for the Poisoned Part I - Incubus
11. Poetry for the Poisoned Part II - So Long
12. Poetry for the Poisoned Part III - All Is Over
13. Poetry for the Poisoned Part IV - Dissection
14. Once Upon a Time

Rozhovor s Behemoth na Masters of Rock

22. července 2010 v 15:33 | Monsterfuck |  Music News
Rakouský server Stormbringer si na letošním Masters of Rock ve Vizovicích odchytil zpěváka a kytaristu Nergala z Behemoth a položil mu pár otázek. Nergal například hovoří na téma, jak se mu hraje na festivalu, kde jsou Behemoth suverénně nejtvrdší kapelou, nebo jak si "užívá" extrémní vedro. Dále dojde řeč třeba na nedávnou soudní tahanici či budoucnost Behemoth. Rozhovor sledujte zde:


Masters of Rock: Vizovice - areál likérky Rudolf Jelínek, 15.-18.7.2010

21. července 2010 v 18:45 | Monsterfuck |  Reporty

Čtvrtek:


Masters of Rock otevírají domácí Final Fiction, kteří se postarali o důstojné a vcelku i zábavné zahájení. Já jsem se nenudil, což se dá vzhledem k jejich žánrovému zařazení a mé hudební orientaci považovat za klad, i když je pravda, že mě nejvíce bavilo očumování zpěvačky (smích). I tak se ale jednalo o slušný výstup celé kapely, kde potěšilo zejména rozhazování CDček do davu (v mém případě o to víc, že jsem si jedno chytil, hehe).

Něco obdobného bych mohl napsat i o taktéž české Salamandře jen s tím rozdílem, že tady se pohybujeme v power/speed metalu, čili nic, z čeho by se člověk posadil na zadní kapsy kalhot, zároveň však nic, co by jej urazilo. Doma bych si to v životě nepustil (popravdě jediné, co mě na jejich hudbě alespoň trochu baví, je občasný zpěv klávesistky Hanky, což, jak sami jistě uznáte, není moc), ale na koncertě to ujde. Rovněž proběhl jakýsi pochybný křest nového alba "Time to Change", který se dle mého úhlu pohledu zas tak nevyvedl. Vrcholem pak měla být jakože "nová festivalová hymna" "Masters of Rock" (na tom si chlapy a děvčica museli zarobit pořádnou reklamu), při níž hostovali Sabaton… ehm, hostovali… postavili se do zadní části pódia a jen tam stáli, až na konci se Joakim Brodén chopil mikrofonu a něco málo zazpíval.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny z Musicfoto.net

Enslaved s obalem a názvem nového počinu

19. července 2010 v 22:29 | Monsterfuck |  Music News
Progressive viking/black metaloví vizionáři Enslaved z Norska prozradili název svého nadcházejícího opusu. Deska, která vyjde 28. září, se bude jmenovat "Axioma Ethica Odini". Její obal, který namaloval norský umělec Truls Espedal, si můžete prohlédnout níže.

Zpěvák a baskytarista kapely Grutle Kjellson vznik artworku popisuje jako postupné vypilovávání původních ideí, které společně s kytaristou Ivarem Bjørsonem předložili Espedalovi. Ten do tvůrčího procesu dodal své vlastní nápady a vytvořil tak podle Grutlových slov "mistrovské dílo", které je "jednoduše úžasné".

Na závěr jen připomeňme, že Truls Espedal už pro Enslaved svého času jednu obálku vytvořil - namaloval obal alba "Monumension" z roku 2001.